اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام :

چند سال پیش که دلار حدود 600-700 تومن بود یکی از دوستان میگفت :تهرانیها میتوانند با فروش خانه هایشان کل امریکا را بخرند .در واقع ان زمان قیمت دلار بیمورد پائین نگه داشته شده بود .
    2-3 سال پیش روزی رفتم طلا فروشی مغازه دار معتقد بود طلای گرمی 30000 تومان خیلی کم است وباید به 50-60 هزار تومن برسد .
    مکه که بودم هر هزار تومن را 4 ریال حساب میکردند و این موضوع کاملا جا افتاده بود .نمیدانم الان اصلا پول ما را قبول میکنند یا خیر
    بهر حال عرضه و تقاضا باید برابری ارز را معلوم کند .از انجائیکه صادرات ما پائین امده است پس ارزش پول ما نیز پائین میاید .نمیدانم بر اساس ناچاری قیمت دلار و سایر ارزها اینگونه بالا میرو ند یا در پس ان سیاستی نهفته است ولی انچه مشخص است بی ثباتی در نرخ برابری ارز بیشترین ضرر را به اقتصاد وارد میکند .ما اکنون تقاضای کاذب نیز برای ارز داریم و یک کالای سرمایه ای شده است .
    پارسال یکی از بستگان دلار 2000 تومن خریده بود به مقدار زیاد و معتقد بود دلار به 6000 تومن میرسد .نمیدانم تا حالا فروخته است یا خیر ولی نگه داری ارز نیز خود ضربه ای به اقتصاد است .
    متشکرم
    زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
      سلام

فارغ از بحث سیاسی لطفاً دوستان صرفاً بحث اقتصادی بکنند.

سوال: آیا تضعیف شدید ریال در بازار ایران به نفع اقتصاد کشور هست یا خیر؟ چرا؟
      در یک سال گذشته حدود 130% رشد قیمت دلار در داخل را شاهد بودیم. این پدیده را از نظر اقتصادی چگونه ارزیابی میکنید؟
      تضعیف پایه پولی(ریال) در حالت کلی رونق دهنده تولید داخلی کشورها میتواند باشد ، اما هنگامی که همراه با نوسانات شدید همراه است و دارای شیب مشخص نیست به دلیل عدم امکان پیشبینی بازار وعدم امکان برنامه ریزی

تولید ،عملا تا ثابت شدن روند کاهش ارزش ریال عملا نمیتوان نفعی از آن ،بابت اقتصاد ایران متصور بود.

تنها میزان اندکی از این افت ارزش متنفع میشوند
      از انتشار آدرنالین در بدنم در وقت نوسانات قیمتها لذت میبرم در هنگامی که مدیریت سرمایه دارم ،

به مانند وقتی که به شهربازی میروم و میدانم که

خطر پیش رو کنترل شده است

نظر

• Usdirr

باسلام پیروی عکس جالبی که دوست عزیزمان چندروز قبل ار چارت usdirr ارسال نمودند آیا میتواند این یک deep crab باشد که از224.2عبور کرده وبدنبال هدف بعد یعنی3.618و یا 4.238 باشد وبا تشکر از دوست واستاد ارجمند آقا مصطفی بخاطر آموزش الگوهای هارمونیک .

نظر

• نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
          درود بر میهندوستان اقتصاد پرست

یک حسنی که فضاهای مجازی داره اینه که اکثر افراد بدون ملاقات و دیدار با یکدیگر، روابط دوستی خودشان را آغاز می کنند.

بدون اینکه از ماهیت واقعی همدیگه اطلاعی داشته باشند، زن یا مرد، زشت یا زیبا، خوب یا بد، در بعضی زمینه ها اشتراک اطلاعات می کنند.

بطور مثال در همین فوروم، بسیاری از کاربران آن که دارای دانش و تجربه بالایی در زمینه بازار مالی هستند، تحلیل گران قهاری اند و یا تریدرهای با نبوغ و مهارتهای بالایی هستند، کمک های شایانی در این مسیر می کنند که شایان تشکر بسیار است

ولی زمانی که بحث از آن بحث های تخصصی و مورد علاقه مشترک که هدفش سودآوری بیشتر است کمی دور میشود و موضوع مهم Social competence پیش می آید، آنموقع است که ماهیت افراد بیشتر مشخص میشود.

شخص Bill Gates نیز یکی از همین افراد میباشد که به Autism مبتلاست.

از این تاپیک که امروز شروع به خواندمش کردم خیلی راضی ام

چرا که شخصیت حقیقی تعدادی از دست اندرکاران و کاربران، اعم از استاد و دانشجو را شناختم

از این موضوع شادم

چرا که شناخت صحیح تری از فضای حاکم بر فوروم پیدا کرده ام

حالا، مدیران و ناظرین آگاه، اساتید و دانشجویان اقتصاد پرست،

دلار بخریم با بفروشیم؟

سلام دوست بزرگوار

کسی حرفی زده؟ کسی چیزی به شما گفته؟

انتظار دیگری از کسی داشته اید و برآورده نشده؟

خواهش میکنم رک باشید و با یک پست حرف دلت بزن ، من قول میدم نه پست شما حذف شود نه یوزر کاربری شما دچار اختلال !

راحت راحت باش.

در زمینه دلار و اقتصاد ایران دوستان تاپیک های مجزای ایجاد کردند که ادامه مباحث در تاپیک مربوطه انجام بشه بهتره و دوستان اینجا به درد و دل های بازاری خودشون بپردازند (البته همینها درد و دل بازاری هست منتهی تاپیک تخصصی رو این مباحث ایجاد شده..)

ارادتمند شما

نظر

سلام

در یک سال گذشته حدود 130% رشد قیمت دلار در داخل را شاهد بودیم. این پدیده را از نظر اقتصادی چگونه ارزیابی میکنید؟

نیما جان درود

تضعیف در اشل شدید در هیچ کشوری چه پیشرفته و در حال توسعه به نفع اقتصاد نیست.
            همیشه یک نرخ هدف وجود داره و نحوه حرکت به سمت اون میشه سیاست های اقتصادی دولت در کوتاه و بلند مدت.
            اگرچه شاید این به دلیل جلوگیری نهادهای دولتی از رشد طبیعی و روند دار ارزش دلار بوده(این شاید بدلیل سیاستهای تبدیل نشده به عمل در مورد حمایت از تولید باشه) که میتونسته در نهایت منجر به افزایش قدرت تولید، رقابتی شدن تولید داخلی و سپس حضور در بازارهای جهانی با پشتیبانی ارز ضعیف شده(کاری که چین در طول 25 تا 50 سال از زمان اقلاب مائن به این طرف کرد) بشه.
            چون این سد افت ارزش به یکباره شکسته است یکسری آثار سوء کوتاه مدت داره - مثل بازار پرنوسان و مستاصل شدن واردکنندگان و تاجران، نوسان شدید قیمتهای بازار(کالای ضروروی و غیر ضروری)، فشار آمدن به واحدها تولیدی و صنعتی برزگ و کوچک که از مواد اولیه خارجی وارداتی استفاده میکنن.
            اما در بلند مدت میتوان اینگونه متصور شدکه این تلاطم به مرور آرام بگیره و شاید بشه اینطور فکر کرد که پس از برداشته شدن تحریم ها قیمتها به آرامی در جهت ثبات قدم بردارن، چون به هرحال اقتصاد و بازار به این نیاز دارد که آزاد باشد و خودش قیمتها را از دل خودش بیرون دهد و بر اساس مصرف و تقاضا تعیین قیمت کند.

نتیجه: اگر مطالعه کنید هر کشوری در شروع یک تحول اقتصادی نوسانات زیادی رو شاهد بوده است و ما هم
            از این قانون مستثنی نیستیم، منتها این نرخ باید مدیریت بشه و کنترل شده به سمت هدف مشخصی حرکت کنه تا امنیت در سرمایه گزاری داخلی و تشویق سرمایه گزاران خارجی برای حضور در ایران رو نوید بده.
            Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
              سلام دوست بزرگوار

کسی حرفی زده؟ کسی چیزی به شما گفته؟

انتظار دیگری از کسی داشته اید و برآورده نشده؟

خواهش میکنم رک باشید و با یک پست حرف دلت بزن ، من قول میدم نه پست شما حذف شود نه یوزر کاربری شما دچار اختلال !

راحت راحت باش.

در زمینه دلار و اقتصاد ایران دوستان تاپیک های مجزای ایجاد کردند که ادامه مباحث در تاپیک مربوطه انجام بشه بهتره و دوستان اینجا به درد و دل های بازاری خودشون بپردازند (البته همینها درد و دل بازاری هست منتهی تاپیک تخصصی رو این مباحث ایجاد شده..)

ارادتمند شما
              با عرض ادب خدمت مدیر بخش بنیادی PCMFund

نه سرور گرامی

موضوع بسیار ساده است

شما در این تاپیک نقطه نظری را که حق مسلمتان است، ارائه کردید

بنده هم با توجه به این حق مسلم، نظر خودم را

جناب ناظر پستم را حذف و می فرمایند "اجازه نمی دهند که تاپیک سیاسی شود چرا که سایت بسته خواهد شد"

All Right

ولی می بینم که پست های دیگر که محتوای سیاسی دارد سر جایشان است ولی فقط پست بنده مرهون لطف ناظر بیطرف شده

سوال می کنم اگر اجازه نمی دهید سیاسی شود ولی چرا تمام این قبیل پست ها را مشمول لطف قرار نمی دهید؟؟؟؟

پاسخ: سکوت مطلق

جریان همین بوده و هست

برای من کاربری که آنچنان فرصت فعالیت ندارد و ادعایی نیز نیست، تجربه ای از یک طرف ناخوشایند و از سوی دیگر مثبت به لحاظ شناختم از فضای دور و برم داشت

برایت آرزوی موفقیت دارم

نظر

• ناظر سایت عزیز اقدام کنید و هر پستی که مربوط به تاپیک نمیباشد و خلاف قوانین حذف گردد تا موجب ناراحتی هیچ کس نشود.ارادتمند

نظر

• از دوستان خواهش کردم که فنی صحبت کنند و در حوزه مسائل اقتصادی از قرار سیاست به اقتصاد گره خورده و بحث صرف اقتصادی نمی توان مطرح کرد پس بحث رو همینجا می بندیم.

موفق باشید
                  .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                  https://telegram.me/Cyclicalwaves
                  https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• فراموش نکنید که تفکر شما پول بزرگ نمی سازد بلکه صبر شماست که شما را سرمایه دار می کند
                    نظرتون چیه؟

نظر

• فراموش نکنید که تفکر شما پول بزرگ نمی سازد بلکه صبر شماست که شما را سرمایه دار می کند
                      اگر این جمله در ماه سپتامبر آویزه گوشم کرده بودم ، دوتا لنج از دست نمیدادیم.

واقعا امر صبر در معاملات به خیلی از مسائل ربط پیدا میکنه که در یکی دو پست نمیگنجد.

یکی از علت های که منو کم صبر کرد در ماه قبل، این بود که از تایم تریدم به تایم فریم های ریزتر سوئیچ میکردم ! اصلا اینکار معنی نداشت منتهی همین امر خیلی ساده و کوچولو باعث خسارت شد !

اینو اینجا نوشتم که ثبت بشه و عبرتی برای خودم !

نظر

• بستگی داره تفکر به کدوم معنا باشه . اگه به معنای خواب پنبه دانه باشد ، بله پول ساز نیست ، ولی اگه به معنای اندیشیدن باشه که . . . .
                        صبرم از قدیم گفتن ابزار تبدیل قوره هست به حلوا . ولی نه از اون مدل صبری که استاپ دنبال قیمت دائم بزرگتر میشه . بلکه صبری که بزاره قیمت تا اخرین نفس به پیپ های سود اضافه کنه .
                        ورود به معامله با منطق انسانی
                        خروج
                        از معامله با احساس ماشینی
                        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• اگر این جمله در ماه سپتامبر آویزه گوشم کرده بودم ، دوتا لنج از دست نمیدادیم.
                          لنج؟!

نظر

• [
                            نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                            سلام

خودتان استادید، حالا بگذارید من شاگرد، درس پس بدهم ببینم نمره قبولی می دهید.

تضعیف پول ملی به صورت کلی به نفع تولید داخلی است اما در شرایط فعلی ایران خیر. چون ما اصولاً صادرات خاصی به جز مواد خام و مقداری فرش و خشکبار نداریم و تولیدکنندگان ما مدتهاست که دچار رکود و ورشکستگی شده اند که البته یکی از پیآمدهای سیاست احمقانه و خائنانه دلار ارزان بود. پس وقتی تولیدکننده ای نیست، این رانت تضعیف پول ملی به سود کیست جز دولت کریمه؟!

مثلاً صنعت چرم این کشور به خاطر همین دلار ارزان بدبخت و ورشکست شد.

مثال: کفش چینی سال - فرضی - 77 بوده است 20 دلار که به پول آن زمان ما شاید میشده مثلاً 14000 تومان. آن زمان کفش ایرانی هم کیفیت آن شاید قیمتی معادل 13000 تومان میداشته است. خب اینجا مزیتی با کفش چینی نیست و واردکننده ترغیب به واردات و مصرف کننده به مصرف نمی شود. سال بعد، حقوق کارگر را افزایش می دهند و تورم رشد می کند و هزینه تمام شده تولیدکننده ایرانی فرضاً 20% رشد می کند. یعنی اگر هزینه تمام شده قبلاً 10000 تومان بوده، الان می شود 12000 تومان که با markup معادل 30 درصدی، الان باید کفش پارسال را به مبلغ 15600 تومان به فروش برساند در حالی که کفش چینی به خاطر سیاست ابلهانه دولت در سقف گذاری برای قیمت دلار همان 14000 تومان باقی مانده است. خب شما مصرف کننده، کدام را می خرید؟! هر چقدر هم که میهن پرست باشید، نهایتاً به جیب خودتان می نگرید و نگاه های حسرت آلود بچه هایتان!

نتیجه مشخص است.

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                              [

خودتان استادید، حالا بگذارید من شاگرد، درس پس بدهم ببینم نمره قبولی می دهید.

تضعیف پول ملی به صورت کلی به نفع تولید داخلی است اما در شرایط فعلی ایران خیر. چون ما اصولاً صادرات خاصی به جز مواد خام و مقداری فرش و خشکبار نداریم و تولیدکنندگان ما مدتهاست که دچار رکود و ورشکستگی شده اند که البته یکی از پیآمدهای سیاست احمقانه و خائنانه دلار ارزان بود. پس وقتی تولیدکننده ای نیست، این رانت تضعیف پول ملی به سود کیست جز دولت کریمه؟!

مثلاً صنعت چرم این کشور به خاطر همین دلار ارزان بدبخت و ورشکست شد.

مثال: کفش چینی سال - فرضی - 77 بوده است 20 دلار که به پول آن زمان ما شاید میشده مثلاً 14000 تومان. آن زمان کفش ایرانی هم کیفیت آن شاید قیمتی معادل 13000 تومان میداشته است. خب اینجا مزیتی با کفش چینی نیست و واردکننده ترغیب به واردات و مصرف کننده به مصرف نمی شود. سال بعد، حقوق کارگر را افزایش می دهند و تورم رشد می کند و هزینه تمام شده تولیدکننده ایرانی فرضاً 20% رشد می کند. یعنی اگر هزینه تمام شده قبلاً 10000 تومان بوده، الان می شود 12000 تومان که با markup معادل 30 درصدی، الان باید کفش پارسال را به مبلغ 15600 تومان به فروش برساند در حالی که کفش چینی به خاطر سیاست ابلهانه دولت در سقف گذاری برای قیمت دلار همان 14000 تومان باقی مانده است. خب شما مصرف کننده، کدام را می خرید؟! هر چقدر هم که میهن پرست باشید، نهایتاً به جیب خودتان می نگرید و نگاه های حسرت آلود بچه هایتان!

نتیجه مشخص است.

سلام، مرسی بابت توضیحات

یک کم افزایش نرخ دلار آمیخته به تحریم های گسترده شده و تفکیک یک سری موارد را سخت کرده. باید در شرایط ثبات سیاسی اقتصادی مسائل را زیر ذره بین برد.

در مجموع پول ارزان کشورها خوب است به ظرط آنکه تولید داشته باشی و پول به ارزش افزوده تبدیل شود وگرنه اثرات تورمی اش بدبخت کننده است.
                              .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                              https://telegram.me/Cyclicalwaves
                              https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

از دوستان خواهش کردم که فنی صحبت کنند و در حوزه مسائل اقتصادی از قرار سیاست به اقتصاد گره خورده و بحث صرف اقتصادی نمی توان مطرح کرد پس بحث رو همینجا می بندیم.

موفق باشید
                                با سلام خدمت PCMTrader

اگر منظورتان بنده هستم که به درخواست مدیر بنیادی PCMFund نظرم را نوشتم

و ایشان هم پاسخ آن را

ولی هر چه نگاه می کنم حتی یک کلمه سیاسی هم در این چند خط پیدا نمی کنم که مشمول تذکر گردم چرا که اگر غیر این بود که تابحال ناظر سایت حذفش کرده بود.

در ثانی با توجه به پست 229 که نوشته شماست و جنبه کاملا سیاسی دارد، خودتان این بحث را آغاز نمودید که هنوز پابرجاست و خدا را شکر حذف نگردیده

خدمت شما دوست گرامی عرض کنم که شخصا علاقه ای به ادامه این بحث ندارم.

آنچه لازم بود شناختم

پیروز باشید

نظر

پردازش ...
                                X