اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

موقعیت های مناسب، سیستم cpipo

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

موقعیت خرید usd/chf

سلام . این اولین موقعیتی که بر اساس این سیستم اینجا میگذارم.

تراکم پیوت ماهانه و اولین حمایت هفتگی . افزایش سطح تقاضا در بازار . هدف 100 پیپ بالاتر روی پیوت هفتگی . R/R=1/3

ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 03-21-2012, 04:23 PM
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
      سلام . این اولین موقعیتی که بر اساس این سیستم اینجا میگذارم.

تراکم پیوت ماهانه و اولین حمایت هفتگی . افزایش سطح تقاضا در بازار . هدف 100 پیپ بالاتر روی پیوت هفتگی . R/R=1/3

اگر چه 70 پیپ بالا رفت اما به هدف که روی پیوت هفتگی بود نرسید و استاپ را زد .
      کسی میدونه مشکل این پوزیشن چی بود ؟ پیام داداش نظری نداری ؟
      به نظر من که مشکلی نداشت و جزو اون حالات معمولی بود که آدم استاپ میخوره دیگه

نظر

با درود
        سال نو بر همه دوستان عزیز فرخنده باد.
        امیدوارم سال جدید برایتان همراه با سلامت ،امنیت و شادمانی باشد.

بالکوفسکی جان
        چند وقت اخیر در سفر بودم و چارت را مونیتور نمیکردم.
        پست شمارا دیدم و با توجه به مسلط نبودنم به چارت اظهار نظری نکردم.

یه نکته خارج از بحث بگم.
        لطفا قبل از اینکه از چارت اسکرین شات بگیرید چارت را ریفرش کنید که اعداد خطوط پیوت دیده شوند و جوری اسکرین شات بگیرید که محور زمان و محور قیمت هم دیده شود.

در مورد پوزیشن اخیر
        به نظرم چارت را باید در اشل ماهانه بررسی کرد بدلیل احترامی که قیمت به پیوت ماهانه گذاشته.
        خرید از پیوتی که هنوز شکسته نشده غیر منطقی نیست اما با توجه به سیر نزولی شدیدی که چارت داشته و ترازها یکی پس از دیگری شکسته شده و
        پس از پولبک دوباره به نزول کرده احتمالا پوزیشن خلاف روند بوده .
        برای تارگت میتوانید مید پیوتها را در نظر داشته باشید . یا بخشی از پوزیشن را در این تراز ها ببندید یا اینکه با توجه به رفلکس قیمت به این ترازها در مورد سرنوشت
        پوزیشن تصمیم بگیرید.
        این پیشنهاد مارک داگلاس هم هست.
        با نقد کردن بخشی از حجم معامله در شرایطی قرار بگیرید که شرایط ایده آل یک پوزیشن است.

در وضعیت جدیدی که داریم و ترازهای روزانه را از چارت حذف کردیم میتوانیم midpivots را در نظر داشته باشیم .
        میدپیوتها ترازهایی هستند که برای حدضرر معاملات بر مبنای پیوت پوینتها در نظر گرفته میشوند.

در پستهای آینده سعی میکنیم حرکت قیمت را بر اساس ترکیبی از این خطوط و خطوط اصلی بررسی کنیم.

[IMG][/IMG]
        ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 05-13-2012, 12:20 AM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

[QUOTE=bulkowski;11975]اگر چه 70 پیپ بالا رفت اما به هدف که روی پیوت هفتگی بود نرسید و استاپ را زد .

سلام

برای اینکه بتونیم سود حفظ کنیم باید روند تعقیب کنیم و جایی که دیدیم نشانه ایی مبنی بر تغییر روند هست از پوزیشن خارج بشیم .
          با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

[QUOTE=مصطفی;11990]
            اگر چه 70 پیپ بالا رفت اما به هدف که روی پیوت هفتگی بود نرسید و استاپ را زد .

سلام

برای اینکه بتونیم سود حفظ کنیم باید روند تعقیب کنیم و جایی که دیدیم نشانه ایی مبنی بر تغییر روند هست از پوزیشن خارج بشیم .
            به نظر من مشکلی نداشت.
            من از اول کار cpipo که با آقا پیام صحبت میکردیم گفتیم که بازگشت که در تایم های بالا شناسایی میکنیم بعد در تایم های پایین اون حرکت دنبال میکنیم. نظر روی 5 و 15 دقیقه بود

نظر

gbp/usd

در نمودار 1 ساعته پوند / دلار ، روی تراکم پیوتهای هفتگی و ماهانه موقعیت خرید خیلی خوبی داریم. استاپ 35 پیپ . هدف اول 60 پیپ . هدف دوم 120 پیپ .

(البته این عکس مال 2 روز پیشه . اما اون موقع به اینترنت دسترسی نداشتم . الان گذاشتم رو سایت )

نظر

در نمودار 1 ساعته پوند / دلار ، روی تراکم پیوتهای هفتگی و ماهانه موقعیت خرید خیلی خوبی داریم. استاپ 35 پیپ . هدف اول 60 پیپ . هدف دوم 120 پیپ .

(البته این عکس مال 2 روز پیشه . اما اون موقع به اینترنت دسترسی نداشتم . الان گذاشتم رو سایت )

نتیجه :
                به هدف دوم هم رسید . 120 پیپ خیلی خوب این هفته داشتیم .

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

[IMG][/IMG]
                  سلام پیام جان
                  چند سوال داشتم لطفا پاسخ دهید
                  1- شما در این تصویر که گذاشتید کجاها ورود داشتین؟
                  لطفا در تصویر برای سیگنالهایه بای و سل علامتگذاری کنید.
                  2- شما در تایم 4ساعته وارد سیگنال میشید؟
                  3- به محض اینکه قیمت به تراکم پیوتی برخورد کرد وارد سیگنال باید شد یا نه باید منتظر تریگر خاصی بود؟
                  مرسی.
                  ویرایش توسط meisam1 : https://www.traderha.com/member/2902-meisam1 در ساعت 04-03-2012, 12:06 AM

نظر

یورو دلار به منطقه ساپورتی مهمی رسید.

از مید پیوت هفتگی میتوان برای حد ضرر استفاده کرد. با توجه به روند نزولی پرشتاب پوزیشن خطرناکی خواهد بود و برای تارگتهای خیلی بالا نمیتوان انتظاری داشت.

در صورت ورود میتوان از مید پیوت wms2 برای خروج بخشی از پوزیشن استفاده کرد.

ترکیبی از خط روند و ترازهای فیبوناچی و همپوشانی آنها با پیوت پوینتها میتواند در بدست آوردن ترازهای خروجی و مهمتر از آن ترازهای ورودی به پوزیشن سل کمک کند.

جمعه بازارهای اروپا تعطیل است و بعد از ظهر nfp را داریم.

روز عجیبی خواهد بود...!!!

[IMG][/IMG]

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط meisam1 نمایش پست ها
                      سلام پیام جان
                      چند سوال داشتم لطفا پاسخ دهید
                      1- شما در این تصویر که گذاشتید کجاها ورود داشتین؟
                      لطفا در تصویر برای سیگنالهایه بای و سل علامتگذاری کنید.
                      2- شما در تایم 4ساعته وارد سیگنال میشید؟
                      3- به محض اینکه قیمت به تراکم پیوتی برخورد کرد وارد سیگنال باید شد یا نه باید منتظر تریگر خاصی بود؟
                      مرسی.
                      میثم جان شرمنده که دیر جواب میدم.

فرانک کار نمیکنم بدلیل اسپرید بالا و ولالیتی پایین .ترجیح میدهم روی یورو کار کنم با توجه به همبستگی شدیدی که دارند.

تایمفریم مولتی هست.

تریگر ندارم با برخورد قیمت به ترازهای مورد انتظار وارد میشوم.

نظر

• تشکر و سپاس

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

از مید پیوت هفتگی میتوان برای حد ضرر استفاده کرد. با توجه به روند نزولی پرشتاب پوزیشن خطرناکی خواهد بود و برای تارگتهای خیلی بالا نمیتوان انتظاری داشت.

ترکیبی از خط روند و ترازهای فیبوناچی و همپوشانی آنها با پیوت پوینتها میتواند در بدست آوردن ترازهای خروجی و مهمتر از آن ترازهای ورودی به پوزیشن سل کمک کند.

[IMG][/IMG]

سلام و ضمن تشکر از شما پیام عزیز، ممنونم برای حسن نیت شما، خوشبختانه به لطف بروکر پرسپولیس و مدیریت خوبشان،و آقای آزادی عزیز، دوستان خوبی اینجا گرد آمده اند... که واقعا جای سپاسگزاری دارد.
                        پیام جان این موقعیتی که شما گذاشتید( پست 99) خواب ما را آشفته کرد قربان! (-:
                        البته من طبق دانش کم خودم از بازار، فقط در جهت روند معامله می کنم و به دانش و باور شما نرسیده ام که بتوانم در چنین شرایطی وارد معامله بشوم.
                        از پیوت ها و اطلاعات خوب شما و استاد آزادی بهره بسیار برده ام بخصوص برای تارگت های مناسب. و دارم می آموزم.
                        تصاویری که شما می گذارید، سوالاتی که دوستان می پرسند و پاسخ های شما بسیار مفید هست.
                        سوالی داشتم چون آشنایی از قبل هم فکر می کنم با شما داشته باشم خواستم بدونم با توجه به نوع پوزیشنهایی که می گیرد که بر اساس قدرت پیوت ها است و سطوح مهم و ... که گاهی خلاف روند هم می شود،
                        چند درصد پوزیشنها حدودا سود ده است؟ و صبر می کنید تا قیمت به هدف مورد نظر برسد ؟ و قدرت بازار را مد نظر قرار نمی دهید؟ می دانم که استاپ را نیز بعد از چند پیپ داخل می آورید. اگر توضیحی بدهید ممنون می شوم.
                        این مطلب را گفتم چون یکی از موارد مهم در بازار این است که انسان توان ضرر دادن را داشته باشد برای گرفتن سودهای بیشتر، و با شناختی که از شما دارم شما این قدرت را دارید. امیدوارم مفهوم باشد حرفم.
                        پی نوشت: واقعا عجب nfp خواهد بود این جمعه!!!
                        اگر شمعی روشن می کنیم که مثلا جایی را روشن کنیم،

طبق قاعده تقابل حتما جایی را تاریک کرده ایم ،

مثلا درون همانهایی که خواسته ایم راهشان را روشن کنیم!

نظر

• نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
                          سلام و ضمن تشکر از شما پیام عزیز، ممنونم برای حسن نیت شما، خوشبختانه به لطف بروکر پرسپولیس و مدیریت خوبشان،و آقای آزادی عزیز، دوستان خوبی اینجا گرد آمده اند... که واقعا جای سپاسگزاری دارد.
                          پیام جان این موقعیتی که شما گذاشتید( پست 99) خواب ما را آشفته کرد قربان! (-:
                          البته من طبق دانش کم خودم از بازار، فقط در جهت روند معامله می کنم و به دانش و باور شما نرسیده ام که بتوانم در چنین شرایطی وارد معامله بشوم.
                          از پیوت ها و اطلاعات خوب شما و استاد آزادی بهره بسیار برده ام بخصوص برای تارگت های مناسب. و دارم می آموزم.
                          تصاویری که شما می گذارید، سوالاتی که دوستان می پرسند و پاسخ های شما بسیار مفید هست.
                          سوالی داشتم چون آشنایی از قبل هم فکر می کنم با شما داشته باشم خواستم بدونم با توجه به نوع پوزیشنهایی که می گیرد که بر اساس قدرت پیوت ها است و سطوح مهم و ... که گاهی خلاف روند هم می شود،
                          چند درصد پوزیشنها حدودا سود ده است؟ و صبر می کنید تا قیمت به هدف مورد نظر برسد ؟ و قدرت بازار را مد نظر قرار نمی دهید؟ می دانم که استاپ را نیز بعد از چند پیپ داخل می آورید. اگر توضیحی بدهید ممنون می شوم.
                          این مطلب را گفتم چون یکی از موارد مهم در بازار این است که انسان توان ضرر دادن را داشته باشد برای گرفتن سودهای بیشتر، و با شناختی که از شما دارم شما این قدرت را دارید. امیدوارم مفهوم باشد حرفم.
                          پی نوشت: واقعا عجب nfp خواهد بود این جمعه!!!
                          درود کاوه جان

از لطفت ممنون.

چرا خواب آشفته ...!!؟ بالاخره روندی هست و اصلاحی.

در پستم هم اشاره کردم ورود در جهت عکس روند با توجه به شتاب ریزش ریسک بالایی دارد.

30% از پوزیشنها به سود مناسب برسه وضعیت خوبی خواهم داشت. اگر روند مشهودی باشد تا تارگت در جهت روند صبر میکنم .حقیقت اینه که وقتی پوزیشن در 100 پیپ سود

قرار دارد تقریبا 5 برابر حد ضرر در سود هستم .خیلی اصراری ندارم که صبر کنم مگر قدرت حرکت بالا باشد.

استاپها پس از رفلکس بهینه میشوند به همین دلیل میانگین ضررهایی که دارم خیلی کمتر از میانگین حد ضرر ها ست.

بدون ضرر دادن نمیتوانید از بازار سود بگیرید.هیچ کدام از پارامترهای مهم در فارکس به اندازه مدیریت سرمایه اهمیت ندارند.

با داشتن پلان مدیریت سرمایه استاپ خوردن در حد یک نیشگون!! دردناک است نه در حد گلوله کلاشنیکف!!!!(بگذریم که اوایل کار همچی ریسک میکردیم که دردش در حد بمب ناپالم بود!!!)

اگر استاپ خوردن را جز جدایی ناپذیر معامله گری بدانید و آنرا نشانه ضعف خود یا تقدیر بد خود یا شانس بد خود یا بی سواد بودن یا ...خودتان نگذارید،میبینید که اتفاق مهمی نمیفتد

اگر در صدی از معاملات شما به رنگ زیبای قرمز در بیاید!!!

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

[IMG][/IMG]
                            همانطور که انتظار میرفت قیمت با یک اصلاحی کوچک به جهت اصلی بازگشت.

خاصیت میدپیوتها کم کم داره عیان میشه!!!

در بازه زمانی هفتگی قیمت به ساپورت دوم رسیده . علمای فارکس!! بر این باورند که معاملات پس از ترازهای دوم مقاومت یا ساپورت صلاح نیست.

نکته دیگه اینکه قیمت هنوز به 1.3100 که ساپورت ماهانه است نرسیده. من منتظر واکنش قیمت به این تراز میمانم.

[IMG][IMG][/IMG][/IMG]
                            ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 04-05-2012, 04:16 PM

نظر

• سلام و تشکر از شما
                              پیام جان درست است که هر روندی اصلاح دارد و سطوح هم مشخص است اما آنچه تفاوت ایجاد می کند این است که آموخته ایم تحلیلی وجود داشته باشد و بعد صبر کنیم قیمت عکس العمل نشان دهد حداقل مینورهای کوچک در تایم پایین را بشکند و بعد وارد معامله شویم. البته شاید شما تحلیلی دارید مثلا الگوی هارمونیک و ...، اما طبق گفته های شما اگر درست یادم باشد گفتید که به اعتماد به این خطوط وارد معامله می شوید یعنی اوردر می گذارید روی خطوط؟ چون میدانید که سطح مهمی است و احتمالا قمیت برگشت خواهد داشت.
                              نکته دیگر هم استاپ هست پیام جان اینطوری آدم احساس می کند استاپ را رها کرده است در آسمان!! یک تخته سنگی مانعی چیزی ذهننی نیاز است برای سنگر گرفتن نه؟ البته شاید تجربه این نیاز را برطرف کند.

در حال حاضر هم در یورو دلار قیمت به پیوت دیلی واکنش نشان داد. البته گفته اید که مید پیوت ها آزمایشی است.
                              آیا اینجا در برگشت قیمت با تماس دوباره با پیوت های هفتگی وارد پوزیشن خرید می شوید؟
                              ممنون از وقتی که میگذارید.
                              اگر شمعی روشن می کنیم که مثلا جایی را روشن کنیم،

طبق قاعده تقابل حتما جایی را تاریک کرده ایم ،

مثلا درون همانهایی که خواسته ایم راهشان را روشن کنیم!

نظر

• پیام بنظرت واکنش بازار به MIDPIVOT هفتگی معتبر تر است یا به پیوت های اصلی روزانه؟ یعنی اگر بخواهیم بحث ارجح بودن را مطرح کنیم؟

.::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                                https://telegram.me/Cyclicalwaves
                                https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

پردازش ...
                                X