اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

موقعیت های مناسب، سیستم cpipo

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
      ویرایش توسط Jabalameli : https://www.traderha.com/member/5764-jabalameli در ساعت 03-06-2013, 02:17 PM
      ورود به معامله با منطق انسانی
      خروج
      از معامله با احساس ماشینی
      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
        بر اساس پیووت لندن روی 1.3049 خرید کردم ولی دیدم بازار جون نداره روی 13.055 دستی بستم.به نظر باید در محدوده 1.3022 منتظرش باشیم ببینم چه عکس العملی نشون میده.

ویرایش توسط mehraz : https://www.traderha.com/member/7779-mehraz در ساعت 03-06-2013, 02:18 PM

نظر

• [IMG][/IMG]

با سلام
          با توجه به تراکمی که شاخص دلار در کشمکش هست باهاش میشد پوزیشن صعود یورو رو به بعد از شکست این سطح موکول کرد
          و با خیال راحت یورو دلار خرید
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

• یورو دلار در محدوده پیووت سالانه و حمایت دوم پیووت روزانه.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
              امروز شاخص دلار آرایش پیوت هاش یک کم جالب شده!

بنظر می رسد از پایین قدرت خرید بیشتری وجود دارد چون در تراکم اول دو پیوت چسبیده به هم به همراه مووینگ سنتی و در لایه دوم پیوت هفتگی و بنظر می رد مسیر بالا رفتن هموار تر باشد، مشکلی که داریم فقط پیوت مرکزی بودن در تمام دوره هاست که یک مقدار شک را زیاد می کند، در حالت طبیعی احتمال رشد دلار بیشتر از افتش باید باشد!
              نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
              نیما جان نکته ظریفی بود . سوال دارم . چرا اینطوری میشه .فلسفه پشتش چیه ؟

اصلا دلیل اینکه تراکمها قیمت را بر میگردونند اینه که یه عده زیادی به این پیوت نگاه میکنند یه عده زیادی به اون پیوت . وقتی تلاقی نگاه فعالای بازار را داریم همه دستورات و سفارشات یه جا جمع میشه و بازار را بر میگردونه . درسته ؟؟

حالا چرا اگه از یه نوع باشند خوب عمل نمیکنه ؟
              نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
              اگه گفتی چرا؟

راهنمایی: بر می گرده به اختلاف Long و Buy و از طرف دیگه Sell و Short !!

با تشکر از کلیه عزیزانی که حاصل تجربیات خودشون رو سخاوتمندانه در اختیار دیگرون می گذارند.
              بعد از دوبار خوندن تاپیک چند نکته در مورد پیووت لاینها , امروز تمام این تاپیک رو از ابتدا مرور کردم تا قلق کار دستم بیاد که مطمئنا با راهنمایی دوستان با تجربه زودتر اشتباهات مشخص میشن .

در مورد پستهایی که نقل قول کردم در طی تاپیک توضیحی داده نشد ممنون میشم جناب ازادی یا سایر دوستان که به جواب رسیدن مطلب رو باز کنند.

نظر

• با سلام دوست عزیز جلسه ی دوم کلاس های استاد رو ببینید به تفاوت بای و لانگ و سل و شورت میپردازن
                با دونستن تفاوتش مطلب روشن میشه

توضیح مختصر:
                عموما در بازار تفکر اینه که وقتی اسم بای میاد تصور بر وارد شدن به معامله ی خرید هست در صورتی که اینطور نیست و در اصل بای به معنی نقد کردن معاملات فروش هستش ودر اصل لانگ به معنی ورود خریدار هست.همینطور به عکس تفاوت سل و شورت کردن

حالا نقد کردن معاملات خرید یا فروش میتونه قدرتمند تر ،تاثیرگذارتر،باشه و بیشتر مورد توجه قراربگیره یا ورود خریدار یا فروشنده پرقدرت و تازه نفس به بازار؟؟؟؟؟؟؟
                ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

• بر اساس پیووت روزانه د رتایم 15 مین میشه این برگشت رو یک سیگنال در سیستم دید یا حتما تراکم مقاومتی بهتری بایستی دیده بشه؟
                  مقاومتهای همجوار با پیووت روزانه مقاومت پیووت هفتگی هست 1.3031 که می تونه حد ضرر رو تشکیل بده.

نظر

• [QUOTE=mehraz;57561]

بر اساس پیووت روزانه د رتایم 15 مین میشه این برگشت رو یک سیگنال در سیستم دید یا حتما تراکم مقاومتی بهتری بایستی دیده بشه؟
                    مقاومتهای همجوار با پیووت روزانه مقاومت پیووت هفتگی هست 1.3031 که می تونه حد ضرر رو تشکیل بده.

[/
                    موقیت پیووتی شاخص دلار اگر رصد بشه یکی از بهترین گزینه های فیلترینگ میتونه باشه و یکم راحت تر میشه تشخیص داد که تریگرها کاذب است یا صادق
                    پیروز باشید

persian gulf traders

نظر

• نوشته اصلی توسط sajjadfox نمایش پست ها

[/
                      موقیت پیووتی شاخص دلار اگر رصد بشه یکی از بهترین گزینه های فیلترینگ میتونه باشه و یکم راحت تر میشه تشخیص داد که تریگرها کاذب است یا صادق
                      پیروز باشید
                      ممنون سجاد عزیز
                      متاسفانه در بروکر اواندا شاخص دکس رو نتونستم ببینم. ولی طبق تحلیلهای جناب ازادی گویا انتظار صعود رو برای شاخص در نظر گرفت.
                      در حال مطالعه سیستم اپادانا هستم گرچه هنوز ابتدای تاپیک هستم و لی گویا شرایط امروز رو بر اساس سیستم اپادانا هم میشه سیگنال فروش دونست.

نظر

• فروش حد ضرر 0.95066 و حد سود 0.94226

نظر

• نمی دونم بگم ناراحتم از اینکه چرا تا بحال با نقش پیووتها اشنا نشده بودم یا بگم هیجانزده هستم از اینکه چنین نکته مهم و تاثیر گزاری رو یاد گرفتم.
                          بازی زیبای قیمت در محدوده پیووت روزانه برخورد- شکست پولبک و ... مثل بازی پینگ پنگ .
                          ممنون از همه دوستانی که تجربیات واقعا ارزشمند خودشون رو با دیگرون شریک شدن.

نظر

• نیما

با اسم این تاپیک مشکل دارم.

این تاپیک سیستمی نیست . تحلیلی هم نیست! خوب پس چیه؟؟

یه اسم بهتر براش پیدا کنیم و پیشوند استراتژی رو هم برداریم. مثلا:

موقعیتهای معاملاتی بر اساس پیوت پوینتس

یا چنین چیزی

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• پیام عزیز فکر کن اینجا دفتر یادداشت بررسی موقعیتهای خودت هست فقط فرقش اینه که دیگرون هم می بینند . اگر کسی بر این اساس متوجه بشه که چیزی از چشمش دور مونده و براساس تحلیل خودش پوزیشن بگیره که فبه المراد بانی خیر شدی . اگر هم چنین اتفاقی نیوفته برای ایندگان مثالهای لایو از این سیستم باقی گذاشتی تا بیشتر با ریزه کاریهای استادانه این سیستم اشنا بشن.

نظر

• سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا آقا پیام عزیز

من چند وقتیه یه چیزی توی مخمه گفتم نکنه بگم سوژه شم. بعدش تصمیم گرفتم خودم اینکار رو انجام بدم، اگه انجام شد و نتیجه داد بعدش بگم که تنهایی از عهده اش برنیومدم.

من نظرم اینه که یک سری الگوهای خاص پیدا کنیم کاری که الیوت و گارتلی کردند. الیوت فهمید که یک الگوی 5 موجی و سه موجی تکرار میشه. به نظرم چون پیووت ها یه دید از بالا از قیمت به ما می دهند می تونند خیلی کمک کنند.

به عنوان مثال اگر پیووت ماهانه بالای پیووت هفتگی بود و پیووت هفتگی هم بالای پیووت روزانه بود ممکنه قیمت به سمت خاصی کشش داشته باشه یا مثلا نتونه در اکثر موارد پیووت هارو بشکونه ولی اگه پیووت ماهانه وسط بود و هفتگی پایین و روزانه بالا به عنوان مثال قدرت پیووتها کمتر بشه و قیمت ساده تر پیووت رو بشکونه.

کلا من از این روش زیاد استفاده کردم و در موارد بسیاری جواب گرفتم مثلا در خبرتی که مسلم عزیز مطرح کردند شکل کانالها رو میکشیدم بعدا دیدم که وقتی کانالها خلاف جهت هم هستند و بینشون فاصله است در 90% مواقع شکستها شکست خوبی نیستند و قیمت دوباره به کانال برمیگرده. به نظر این حقیر ارزش کار کردن و وقت گذاشتن به شرط کار تیمی رو داره تا نظر اساتید چی باشه

ارادتمند----------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

پردازش ...
                                X