اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

مطالب آموزشی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
    نیما خان
    اینطوری R1 همیشه میشه TH و S1 همیشه میشه TL درست می گم؟
    این قسمت رو تایید می کنی نیما خان؟

نظر

• تمرین
      یوروین
      تایید می کنی نیما خان زمان ها رو

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
        این قسمت رو تایید می کنی نیما خان؟
        رابطه اش راحته دیگه براحتی بدست میاد

آره
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نیما جان سلام
          من تازه این تاپیک رو پیدا کردم، متاسفانه.
          مسئله ای هست که فکر منو بخودش مشغول کرده و نمیتونم ازش جواب بگیرم، گفتم اینجا مطرح کنم بلکه با کمک شما و دیگر دوستان بشه راه حلی براش پیدا کنیم که بسیار بسیار نتیجه بخش خواهد بود.
          نیما جان از اونجایی که یکم الیوت رو بلدم (3 سالی هست باهاش کار میکنم) و بحث واگرایی زمانی رو هم از شما یادگرفتم (واقعا ممنونم) اومدم و این دو تا رو با هم ترکیب کردم، یعنی اینکه یک تک موج رو در نظر بگیریم که بصورت ماژور باشه (مثلا یک ساعته) بشرطی که حالت اصلاحی نداشته باشه (مینور ها با هم تداخل نداشته باشند) منتظر تشکیل موج اصلاح این ماژور میمونیم و پس از بوجود اومدن یک واگرایی زمانی (چه معمولی چه هوشمند) سیگنال ورود ساطع میشه، حالا واسه تریگر شدن هم راه زیاده، یکیش میتونه پیوت های قیمتی باشه. این روش ترید چند تا حسن خیلی خوب داره، اولا که همیشه در جهت معامله گران غالب هستیم، دوما معمولا ریسک به ریوارد عالی رو میده، سوما در 90% مواقع پوزیشن ریسک فری میشه، چهارما قدرت اضافه کردن پوزیشن رو هم میده.
          نیما جان این روش خیلی قوی هست و من خیلی ازش استفاده کردم. حالا مسئله کجاست؟
          فقط دو حالت این استراتژی رو رد میکنه، که میشه باهاش کنار اومد چون یکیش وارد نمیشیم و یکیشم استاپ میخوره (سر جاهازی بازار )، ولی بتونیم اینو هم حلش کنیم دیگه جایی واسه حرف نداره.

حالت اول:
          زمانی هست که ماژور رو داریم منتظریم که واگرایی زمانی تشکیل بشه که وارد شیم، اما اصلاح انجام میشه و کف و سقف جدید هم نمی زنه ولی شارپ هست و واگرایی زمانی نداریم و وارد نمیشیم ولی بعد میبینیم که بازار حرکت بسیار خوبی در جهت ماژور داشته. پس در این حالت موقعیت رو از دست دادیم.

حالت دوم:
          زمانی که بعد از ماژور، واگرایی زمانی هم داریم، تریگر هم میگیریم و وارد میشیم، مسلما در این بازار بعلت وجود واگرایی زمانی حرکت کندتری نسبت به ماژور قبلی داریم، اما در برخی مواقع بازار با همون حرکت کند و مرده خودش کف و سقف ماژور قبل رو میزنه و عملا استاپ میخوریم.

حالا نیاز اینه که اون حالت اول یه پارامتر یا یک معادله به ما گوشزد کنه که این اصلاح هست که بتونیم وارد شیم، و حالت دوم همون پارامتر یا رابطه یا یکی دیگه به ما گوشزد کنه این اصلاح نیست و بشه کمتر استاپ خورد.
          من بجز بحث قیمت و زمان، حجم و شیب حرکت (مشتق حرکت) هر دو موج حرکتی (ماژور) و اصلاح رو هم بررسی کردم و از اونجایی که حساب ecn دارم حجم معتبری رو هم دریافت میکنم. متاسفانه یا من نتونستم به رابطه خوبی از معادلات بین دو موج برسم یا پارمتر دیگه ای هم تو بازار هست که من بی اطلاعم. در واقع بحث اینه که در اون دو حالت معملگر ها چه چیز یا چه چیزهایی رو احساس میکنن که بازار اون شکل رو تشکیل میده؟ چه پارامتری وجود داره که بازار این جور بهش واکنش میده؟
          منتظر راهنمایی و نظر نیما جان و دیگر دوستان هستم. حتی در صورت تمایل میشه یه تاپیک مجزا واسش راه انداخت، اما از اونجایی که میبینم هنوز این بحث جای کار داره گفتم اینجا مطرح بشه و بعد که بیشتر سرو سامون گرفت بصورت کامل تر مطرح میکنم.
          در ضمن نیما جان من یه هدیه هم از بحث تحلیل زمانی از شما طلب دارم. اگه هدیه ام کمک به حل این مشکل باشه عالی میشه.
          ممنونم از توجه همه دوستان.
          ویرایش توسط Fuzzy : https://www.traderha.com/member/3011-fuzzy در ساعت 01-16-2013, 03:15 PM
          پیروز باشید.

نظر

• سلام دوست من
            من بزودی جوابت رو میدم، ولی لطف کن با چند تا شکل مفهومت رو برسون تا بتونم جواب کامل تری بهت بدم.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
              سلام دوست من
              من بزودی جوابت رو میدم، ولی لطف کن با چند تا شکل مفهومت رو برسون تا بتونم جواب کامل تری بهت بدم.
              ممنونم نیما جان مثل همیشه شما لطف داری
              چهار تا تصویر گزاشتم توضیحات داخلشون با پست قبلیم مشخص هست و فکر میکنم گویاست اگر بازم مشکلی هست بفرمایید ممنونم.

پیروز باشید.

نظر

• بزار من چند تا نکته بگم در حالت کلی اگر باز مشکل داشتی بگو:

1. در تمامی وضعیت های بازار دو حالت داریم در خصوص رفتار خردارها و فروشنده ها.
                الف) منطقه مناسبی برای خرید هستیم و پس از یک افت مناسب بازار مستعد رشد هست. فروشنده ها کاهش می یابند، آیا میل به خرید می آید؟ نمی توان گفت اگر آمد می توان ورود کرد. میشه بحث تریگر خرید.
                ب) منطقه مناسبی برای فروش هستیم و پس از یک رشد بازار مستعد افت هست خریدارها کاهش می یابند اما میل به فروش می آید؟ نمی توان گفت اگر آمد می توان ورود کرد میشه تریگر فروش.

2. اشتباهی که بسیاری می کنند این هست که وجود یک الگو رو به عنوان وضعیت بالفعل برای حرکت معکوس قلمداد میکنند در حالیکه شرایط بالقوه فراهم شده است برای بالفعل شدن باید تریدرهای اصلی وارد بشند پس باید تریگر بده. مثلا یک الگوی AB=CD Bearish شکل میگیره همه منتظر کاهش هستند و خریدارها عقب نشستند، اما این به معنی این ینست که فروشنده ها میان توی بازار بلکه وقتی اومدند میشه در موردش حرف زد.

3. وقوع واگرایی زمانی در اصلاحی تنها احتمال ادامه دار بودن روند را افزایش می دهد و اصلاً به معنی این ینست که جایی چنین رخ نداد پس چرا چنین کرد و چنان کرد.

موفق باشی

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                  بزار من چند تا نکته بگم در حالت کلی اگر باز مشکل داشتی بگو:

1. در تمامی وضعیت های بازار دو حالت داریم در خصوص رفتار خردارها و فروشنده ها.
                  الف) منطقه مناسبی برای خرید هستیم و پس از یک افت مناسب بازار مستعد رشد هست. فروشنده ها کاهش می یابند، آیا میل به خرید می آید؟ نمی توان گفت اگر آمد می توان ورود کرد. میشه بحث تریگر خرید.
                  ب) منطقه مناسبی برای فروش هستیم و پس از یک رشد بازار مستعد افت هست خریدارها کاهش می یابند اما میل به فروش می آید؟ نمی توان گفت اگر آمد می توان ورود کرد میشه تریگر فروش.

2. اشتباهی که بسیاری می کنند این هست که وجود یک الگو رو به عنوان وضعیت بالفعل برای حرکت معکوس قلمداد میکنند در حالیکه شرایط بالقوه فراهم شده است برای بالفعل شدن باید تریدرهای اصلی وارد بشند پس باید تریگر بده. مثلا یک الگوی AB=CD Bearish شکل میگیره همه منتظر کاهش هستند و خریدارها عقب نشستند، اما این به معنی این ینست که فروشنده ها میان توی بازار بلکه وقتی اومدند میشه در موردش حرف زد.

3. وقوع واگرایی زمانی در اصلاحی تنها احتمال ادامه دار بودن روند را افزایش می دهد و اصلاً به معنی این ینست که جایی چنین رخ نداد پس چرا چنین کرد و چنان کرد.

موفق باشی
                  ممنون نیما جان
                  من نتیجه ای که از صحبت شما میگیرم اینه که، نوع تریگر این سیستم میتونه ..... بسیار خوبی باشه تا از موقعیت های اشتباه خودداری بشه و وقتی بتونه تریگ کنه که معامله گر های اصلی وارد بازار شده باشند. (وضعیت بالفعل شده باشد). اینو کاملا قبول دارم، این هم قبول که وقوع واگرایی زمانی در اصلاحی احتمال ادامه دار بودن روند رو افزایش میده، حالا یه سوال اینجا میمونه که آیا پارامتر دیگه ای از بازار وجود داره که کمک به این احتمال کنه؟ ممنونم
                  پیروز باشید.

نظر

• با سلام جدی جدی ادم تعجب میکنه
                    اینهمه مطالب نابی که هیچ جای دنیا نیست مثلش و مطرح نشده اینجاست بعد اینهمه باید خاک بخوره
                    من که به شخصه برای سومین بار خوندم این مطالبو و لذت بردم و بازم نیاز دارم به خوندنش

پیروز باشید
                    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

• سلام دوستان
                      من اعدادی که برای پیوت زمانی این هفته پوند بدست اوردم یکم عجیبه میشه دوستان راهنمایی کنند این اعداد درسته یا من کجا اشباه کردم
                      tl=107 th=11
                      tp=59
                      r1=11 r2=-37 r3=-85
                      s1=107 s2=155 s3=203
                      با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط Hometown نمایش پست ها
                        سلام دوستان
                        من اعدادی که برای پیوت زمانی این هفته پوند بدست اوردم یکم عجیبه میشه دوستان راهنمایی کنند این اعداد درسته یا من کجا اشباه کردم
                        tl=107 th=11
                        tp=59
                        r1=11 r2=-37 r3=-85
                        s1=107 s2=155 s3=203
                        با تشکر
                        عجیبش کجاست؟

منفی ها و خارج رنج ها حذف میشه بقیه میمونه.

نظر

• سلام دوستان
                          ایا اعدادی که من به دست اوردم با اعداد شما مطابقت دارد
                          از توضیحتان ممنونم اقای ازادی من نمی دانستم با اعداد منفی و اعداد خارج از رنج چکار باید کرد الان متوجه شدم
                          با تشکر

نظر

• با سلام
                            واکنش قیمت به پیوت زمانی هفتگی
                            با تشکر

نظر

• با عرض سلام خدمت دوستان
                              من تمام کلاسهای آقای آزادی رو آنلاین شرکت کردم و واقعا متشکرم از ایشون ولی فقط بعلت عدم نصب دینامیک تریدر بحث تحلیلهای زمانی رو آخر یاد نگرفتم
                              دوستان برای نصب دینامیک تریدر روی ویندوز 7 چه پیشنهادی دارند که من بتونم او رو نصب کنم
                              ویرایش توسط sepehr88 : https://www.traderha.com/member/3893-sepehr88 در ساعت 02-02-2013, 12:29 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط sepehr88 نمایش پست ها
                                با عرض سلام خدمت دوستان
                                من تمام کلاسهای آقای آزادی رو آنلاین شرکت کردم و واقعا متشکرم از ایشون ولی فقط بعلت عدم نصب دینامیک تریدر بحث تحلیلهای زمانی رو آخر یاد نگرفتم
                                دوستان برای نصب دینامیک تریدر روی ویندوز 7 چه پیشنهادی دارند که من بتونم او رو نصب کنم
                                آموزش نرم افزار داینامیک تریدر

نظر

پردازش ...
                                X