اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چالـــــــش های تحلـــــــــــــیلی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• درود
    جناب ازادی در تحلیل جدیدی که از یورو و دلار گذاشتید من در دو تا متاتریدر که چک کردم تراز b در الگو هارمونیک یورو و دلار بیش 88.6 درصد است وحتی به تراز 100 هم نزدیک تر است ایا به نظر شما این الگو اعتبار دارد در پیام خصوصی هر کار کردم پیام بدم اجازه دادن پیام را نداشتم
    با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
      درود جناب ازادی در تحلیل جدیدی که از یورو و دلار گذاشتید من در دو تا متاتریدر که چک کردم تراز b در الگو هارمونیک یورو و دلار بیش 88.6 درصد است وحتی به تراز 100 هم نزدیک تر است ایا به نظر شما این الگو اعتبار دارد در پیام خصوصی هر کار کردم پیام بدم اجازه دادن پیام را نداشتم با تشکر
      یورو کماکان در حال تکمیل موج 5 بزرگ؛ در محدوده نشان داده شده آرایش Deep Crab میت واند تقاضا وارد بازار کند ........ فکر می کنم اصلا الگوی نبوده که بخواهد اعتبار داشته باشد
      ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 08-26-2014, 10:17 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
        درود
        جناب ازادی در تحلیل جدیدی که از یورو و دلار گذاشتید من در دو تا متاتریدر که چک کردم تراز b در الگو هارمونیک یورو و دلار بیش 88.6 درصد است وحتی به تراز 100 هم نزدیک تر است ایا به نظر شما این الگو اعتبار دارد در پیام خصوصی هر کار کردم پیام بدم اجازه دادن پیام را نداشتم
        با تشکر

سلام

ببخشید من الان pm شما رو دیدم روی متای بنده تراز 88% بوده است.....
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• سلام و درود

جناب آزادی با تشکر بابت همه آموخته هایی که از شما داشتم . سوالم فقط جنبه فراگیری دارد در تصویر زیر موج 1 ظاهرا" از سه موج تشکیل شده آیا میتواند بعنوان موج یک از سری امواج ایمپالس قرار گیرد یا اینکه در زمره امواج اصلاحی بعنوان موج A قرار میگیرد . البته اینرا هم بگم خیلی به لیبل ها اعتقاد ندارم منظور فهمیدم روند است و لیبل بهانه . اما از نظر اصولی میخواستم بدونم جایگاه موج را تشخیص بدم .
          بازهم سپاس بابت تمام آموزه هاتون .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
          گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
          آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
          پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
          پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
          پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
            سلام و درود

جناب آزادی با تشکر بابت همه آموخته هایی که از شما داشتم . سوالم فقط جنبه فراگیری دارد در تصویر زیر موج 1 ظاهرا" از سه موج تشکیل شده آیا میتواند بعنوان موج یک از سری امواج ایمپالس قرار گیرد یا اینکه در زمره امواج اصلاحی بعنوان موج A قرار میگیرد . البته اینرا هم بگم خیلی به لیبل ها اعتقاد ندارم منظور فهمیدم روند است و لیبل بهانه . اما از نظر اصولی میخواستم بدونم جایگاه موج را تشخیص بدم .

با درود
            جسارتا با پوزش از اینکه روی فرمایشات دو استاد بزرگوار جناب آزادی و جناب یزدی اظهار نظر می کنم. به نظر بنده موج 1 ایمپالس هست و برای بررسی باید به تایم فریم های پایینتر رجوع کرد. مثلا در تایم فریم پایینتر 4 ساعته و یک ساعته 5 موج ایمپالس رو میشه به شکل زیر مشاهده کرد. معمولا چون موج 1 ، اولین موج برگشی روند قبل است با موج اصلاحی کارکشنی موج قبل خود اشتباه گرفته می شود و ممکن هست 5 موج ایمپالسش رو در داخل موج یک تایم فریم بالاتر به وضوح نتوان دید. برای همین جهت کالبد شکافی باید به تایم فریم های پایینتر رجوع کرد.

ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 03-07-2015, 01:11 PM
            انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• سلام و درود

ممنون جناب کارن عزیز لطف فرمودید پاسخ خود را ارسال داشتید . اما به نظر من شما یک موج بسیار مهم را که در کادر مشخص نمودم را از قلم انداختید و شمارش نکردید . در حالی که تمام امواج چه کوچیک و چه بزرگ در الیوت باید شمارش شوند . و اگر بخواهید بعنوان یک موج داخلی از آن نام ببرید سپس موج چهاری برای آن نمیتوانید تعریف کنید زیرا موج یک از 4 نمیتواند پاینتر باشد گرچه کارکشن داخلی باشد .
              پس یکبار دیگر ببینید اگر آن موج را هم بخواهید شمارش کنید آیا میتوان هم چین تصوری از این موج داشت .

به قول جناب رحمانی یادمه در یکی از پستها فرموده بودند که هیچ وقت نمیتوان موج شماری کسی را نقض کرد چرا که نوع نگاه و دیدگاه ها میتواند با هم متفاوت باشد . و من هم در اینجا نمیخواهم شمارش کسی را نقض کنم بلکه از این فرصت و تعطیلی میخواهم استفاده کنم و به کسب دانش بپردازم .
              و اما نگاه من به شمارش موج جنای کارن در قالب تصویر زیر می باشد . که البته نمیگم این درست است بلکه میگم نوع نگاه من است که ممکن است از ریشه غلط باشد . اما کاش نظرات دیگر اساتید گرام هم میتوانستیم داشته باشم تا به آموزه های خود افزون کنیم .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 03-07-2015, 04:08 PM
              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• با احترام همونطور که فرمودید نوع نگاه و دیدگاه ها متفاوته و اگر بخواهیم خیلی به ریز جزئیات توجه کنیم از اصل موضوع غافل میشیم. همونطور که اعتقاد داریم نباید خیلی خودمون رو برای لیبل گذاری های ریز و کوچک درگیر کنیم. همین باعث میشه تحلیل هامون با شک و شبه بیشتری مواجه بشه و همین شک و شبه ها جسارت تحلیلگر رو برای ترید کم کرده و باعث میشه از بعضی فرصت های تریدری محروم بشه.
                برای کادری که در تصویر تحلیل بنده مشخص کردید. علت عدم شماره گذاری اون محدوده به خاطر وجود نویز در یک کندل یک ساعته هست. از نظر بنده برای تحلیل دقیقتر باید در ریز موج های مثلا 5 دقیقه ای اون ناحیه رو بررسی کرد (که متاسفانه برای اون تاریخ بنده دسترسی به چارت 5 دقیقه ای ندارم.)
                البته این جور کندل ها با سایه بلند معمولا در اثر اعلام یک خبر فاندامنتالی غیر منتظره ایجاد میشه! طبق بررسی که کردم این کندل در روز 9 دسامبر 2014 تقریبا در ساعت 18:30 به وقت ایران ایجاد شده که در بررسی تقویم اقتصادی در اون روز و ساعت خبر خاص و از پیش تعیین شده ای برای ارزهای یورو و ین نبوده. مگر یک خبر مهم که ساعت مشخصی در روز نداشته و اونهم کنفرانس اقتصادی اتحادیه اروپا بود که موضوع جلسه مهم ، بررسی اوضاع مالی یونان پیش از انتخابات بود... معمولا در چنین روزهایی خبر به صورت غیر منتظره اعلام میشه و یک نویز شدید ایجاد می کنه! همین مواقع هست که خبرهای فاندامنتال گاهی اوقات پیش بینی های تکنیکال رو خدشه دار می کنه.
                پیرو مطالب فوق اگر چارت یک ساعته رو در بصورت Line close بررسی کنیم این نویز حذف میشه. نکته دیگه ای هم که وجود داره گاهی اوقات تنها یکی از امواج 1 ، 3 ، 5 رو میشه با دقت شماره گذاری کرد و حتی ممکنه یکی از این امواج به صورت سه موجی و ناقص ایجاد بشه.معمولا موج 1 یا 5 الیوتی به خاطر اینکه موج های ابتدایی و انتهایی هستند کمی سر در گم کننده اند. مثلا برخی اوقات موج 1 چون هنوز خصلت یک موج اصلاحی از موج ماقبل خود رو داره کمی کوچکتر یا زمانبر تر و شاید ناقص هم و در مواردی پر نویز و کمی متخلل باشه یا مثلا موج 5 چون آخرین موجه ، گاهی اوقات خیلی سریعتر از موج 3 شکل می گیره و شاید هم ناقص . معمولا موجی که میشه اغلب اوقات ریز موج هاشو بهتر شمرد موج سومه..

تصویر زیر موج شماری الیوتی از دید دو نوع چارت :

موج شماری الیوتی تایم فریم یکساعته چارت کندل استیک

موج شماری الیوتی تایم فریم یکساعته چارت Line close ( چشم پوشی از نویزها )

در پایان از نظر بنده نباید خیلی درگیر ریز موج شد. مهم پیشبینی روند آتی هست و لیبل ها صرفا جهت کمک به دید تحلیلگره. مثلا ما الان حرفمون این بود که موج یک دیلی چرا 5 موجی نبود؟در تایم فریم یکساعته بازش کردیم تونستم 5 موجشو به نوعی ببینیم و خودمون رو توجیه کنیم. حالا در بررسی 5 موج یکساعته در یکی از ریز موج ها به شک و شبه برخوردیم و 5 موجشو نتونستیم دقیق تشخیص بدیم باز می ریم به تایم فریم ریزتر و خودمون رو درگیر ریزموج 5 دقیقه ای می کنیم . تا ما بخواهیم یک تحلیل با وسواس انجام بدیم و تصمیم برای ترید بگیریم فرصت ها از دست میره!!

با سپاس
                انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• سلام و درود

با تشکر از کارن عزیز و توضیحات مبسوطی که داشتید ببخشید از بیان این مطالب یه وقت سوء برداشت نشه هدفم ایراد و اشکال گیری نیست چرا که حقیر سراپا ایرادم بلکه هدفم همانطور هم که قبلا" نوشتم این است که مطالبی بیاموزم . در مورد اینکه خودمون را نباید درگیر نامها و لیبل ها کنیم کاملا" با شما موافقم و همانطور که در نوشته اولم هم عنوان کردم . اما تا زمانی نباید درگیر نامها و لیبل ها شد که اصل موضوع زیر سوال نرود . باز نقل قولی از جناب رحمانی میکنم که فرمودن تا زمانی تفاوت دیدگاهها قابل قبول است که در چهار چوب قواعد و قانون باشه اما خارج از قانون دیگه تفاوت دیدگاه محسوب نمیشه و از قول آقای ماینر نقل میکنم که اگر با موجی مواجه شدید که شمارش آن برای شما دشوار بود از ترازهای استاندارد و زمانهای پایانی موج استفاده کنید و خود را درگیر ریز موجهای پیچیده نکنید . اما تمام این مطالب فقط در چهار چوب قانون نقل شده . تمام اساتید الیوتی تقریبا" در یک موضوع با هم هم عقیده هستند که امواج ایمپالس الیوتی نمیتواند از کادر کانال خیلی خارج گردد شاید در حد یه نویز که معمولا" جفت ارزها به خاطر شتاب حرکاتیشون پیش می آید قابل قبول باشد اما بیشتر از آن نقض قوائد می باشد . بعنوان مثال شما الگوی هارمونیک باتر فلای را ممکنه فراکتال B را بین 62 و 78 بپذیرید اما اگر 32 درصد شد دیگه اسمش باتر فلای نمی باشد و تراز پی آر زد آن هم با باتر قلای کلی متفاوت می باشد . شما وقتی موجی را ایمپالس نگاه کنید یعنی اینکه وارد یک موج زمان دار و دارای روند و پر شتاب شده اید . و اگر تریدی را در جهت آن موج انجام دهید چون در جهت روند قرار دارید قیمت بر خلاف شما هم حرکت کند بعد از مدتی مجددا" به روند بر میگردد و میتواند پوزیشن شما را از زیان به سود برساند . اما اگر در جهت موج کارکشن اصلاحی تریدی را انجام داده باشید و قیمت موافق پیش بینی شما حرکت نکند ممکن است که دیگه بازگشتی به مکان ترید شما نداشته باشد . و همینطور تبدیل موج ایمپالس با کارکشن هم زمان ترید شما را تحت تاثیر قرار میده و هم تراز های پی آرزد شما را خدشه دار میکند .
                  در تصویری که شما قرار دادید مشاهده میکنید که موج چهار شما کاملا" از کانال خارج بوده و موج 5 مجددا" به داخل کانال بر میگرده . در مورد شادو ها هم در مورد الیوتی تمامشان قابل شمارش می باشند اگر شما به تایم های یک دقیقه و 5 دقیقه ها مراجعه کنید مشاهده میکنید که همان شادوها دارای موجهای الیوتی می باشند . فقط چون آفست ها خیلی سریع اجام میشه چنین شادو هایی را شما در تایم بالاتر مشاهده میکنید . به هر حال آنچه که من با بیان ایم مطالب به دنبال آن هستم اینکه اگر این موج در قالب ایمپالس بلند مدت ظاهر شده باشد یعنی آینده این جفت ارز میتواند تا ماها نزولی باشد . اما اگر این یک موج کارکشن اصلاحی باشد یعنی هر آن میتواند با یک سرعت محیر القول به ترازهای بالاتر از حد تصور حرکت نماید . و اگر این موج بخشی از یک موج ایمپالس باشد یعنی اینکه شما باید در سقف ها به دنبال فروش باشید اما اگر یک موج کارکشن باشد یعنی باید در کف ها به دنبال خرید باشید . پس ببینید یک تشخیص درست و نادرست چقدر میتواند در ترید یک تریدر تاثیر گذار باشد . البته موارد بیشتر هم هست که از حوصله اینجا خارج است پر حرفی بنده را به بزرگی خود ببخشید همانطور که گفتم هدف فقط یاد گیری است .

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                    سلام و درود

سلام روزتون بخیر.
                    من بطور کلی زیاد ارزشی برای ریز موج ها قائل نیستم.
                    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                    https://telegram.me/Cyclicalwaves
                    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• سلام و درود به استاد ازادي
                      بعد از اينكه وقت زيادي رو مباحث زماني استاد گذاشتم به اين نتيجه رسيدم بازار داراي سيكل هاي زماني با دوره هاي مختلفه،سيكل هايي تو در تو و مشخص...بلند مدت و كوتاه مدت...سيكل هاي كوتاه مدت نوسانات بازارو تشكيل ميده و سيكل هاي بلند مدت جهت حركت بازارو...

براي مثال به نظر بنده از هفته بعد در مورد شاخص دلار سيكل خريداران آغاز ميشه البته در كوتاه مدت
                      براي بلند مدت من سيكل شاخص دلار رو نزولي ميبينم تا تقريبا پايان سال 2015 ميلادي

اگه اين پيش بيني درست در بياد من به موفقيت بزرگي دست پيدا كردم كه اينو مديون نيما ازادي هستم

برخورد با هر كدام از خط روند بستگي به پر شدن ظرف زمان دارد

نظر

• براستی ایا راهی وجود داره که قیمت در تمام موارد یک عکس العمل مشابه رو انجام بده؟
                        این بازار ، بازار احتمالات هست...همه هم اینو خوب میدونیم...ولی ایا روشی 100 درصد وجود داره حالا ما میگیم 99 درصد که قیمت در واکنش به اون یک رفتار مشابه رو انجام بده؟
                        تا حالا به این مورد فکر کرده بودید؟ بازاری با این حجم نقدینگی ممکنه همچین راهی وجود داشته باشه؟
                        البته مطمعنا با تمام روشهاو ابزارهای گفته شده نمیشه به همچین راهی پی برد و دستیابی به این روش دانش و هنری والاتر رو میطلبه...چیزی که در هیچ کتاب و مقاله و سمینارو و ... گفته نشده...
                        بنده ادعا نمیکنم همچین روشی رو پیدا کردم ولی فکر میکنم هست و دارم روش تحقیق میکنم
                        تا نظر دوستان چی باشه

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
                          براستی ایا راهی وجود داره که قیمت در تمام موارد یک عکس العمل مشابه رو انجام بده؟
                          این بازار ، بازار احتمالات هست...همه هم اینو خوب میدونیم...ولی ایا روشی 100 درصد وجود داره حالا ما میگیم 99 درصد که قیمت در واکنش به اون یک رفتار مشابه رو انجام بده؟
                          تا حالا به این مورد فکر کرده بودید؟ بازاری با این حجم نقدینگی ممکنه همچین راهی وجود داشته باشه؟
                          البته مطمعنا با تمام روشهاو ابزارهای گفته شده نمیشه به همچین راهی پی برد و دستیابی به این روش دانش و هنری والاتر رو میطلبه...چیزی که در هیچ کتاب و مقاله و سمینارو و ... گفته نشده...
                          بنده ادعا نمیکنم همچین روشی رو پیدا کردم ولی فکر میکنم هست و دارم روش تحقیق میکنم
                          تا نظر دوستان چی باشه

سلام دوست عزیز

حرف حرف بس بزرگی هست
                          ولی امان از وقتی که اگر انسان چیزی رو بخواد انجام بده و اراده کنه
                          شکی نیست
                          یادم هست یه هیستوری چند وقت پیش یکی از دوستا ن ارائه کرده بود
                          معاملات یه دوست چینی بود که اگر اشتباه نکنم حدو چند هزار معامله انجام داده بود بدون ضرر
                          اگر لینکش رو پیدا کردم قرار میدم عزیز
                          کار نشد نداره
                          من هم بی ادعا به دنبال این چنین اندیشه ای در تکاپو هستم
                          پیروز باشید
                          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

• نوشته اصلی توسط sajjadfox نمایش پست ها
                            سلام دوست عزیز

حرف حرف بس بزرگی هست
                            ولی امان از وقتی که اگر انسان چیزی رو بخواد انجام بده و اراده کنه
                            شکی نیست
                            یادم هست یه هیستوری چند وقت پیش یکی از دوستا ن ارائه کرده بود
                            معاملات یه دوست چینی بود که اگر اشتباه نکنم حدو چند هزار معامله انجام داده بود بدون ضرر
                            اگر لینکش رو پیدا کردم قرار میدم عزیز
                            کار نشد نداره
                            من هم بی ادعا به دنبال این چنین اندیشه ای در تکاپو هستم
                            پیروز باشید
                            سلام دوست عزيزم
                            خوشحال ميشيم لينك حساب رو بذاريد
                            بنده باور دارم كه ميشه...دارم روي روشي كار ميكنم البته بايد يه مدت فوروارد تست بشه كه اگه به نتيجه مطلوب رسيد لينك حسابمو ميدم كه همه باور كنند كه هيچ چيز غير ممكن نيست تو اين دنيا...
                            ايشالا اگه خدا بخواد يكي از ما ايراني ها به اين موفقيت برسه و مسبب خير بشه بتونه بخشي از ضرر تريدرهاي ايراني رو جبران كنه

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
                              سلام و درود به استاد ازادي
                              بعد از اينكه وقت زيادي رو مباحث زماني استاد گذاشتم به اين نتيجه رسيدم بازار داراي سيكل هاي زماني با دوره هاي مختلفه،سيكل هايي تو در تو و مشخص...بلند مدت و كوتاه مدت...سيكل هاي كوتاه مدت نوسانات بازارو تشكيل ميده و سيكل هاي بلند مدت جهت حركت بازارو...

براي مثال به نظر بنده از هفته بعد در مورد شاخص دلار سيكل خريداران آغاز ميشه البته در كوتاه مدت
                              براي بلند مدت من سيكل شاخص دلار رو نزولي ميبينم تا تقريبا پايان سال 2015 ميلادي

اگه اين پيش بيني درست در بياد من به موفقيت بزرگي دست پيدا كردم كه اينو مديون نيما ازادي هستم

برخورد با هر كدام از خط روند بستگي به پر شدن ظرف زمان دارد

آپدیت :

قیمت دقیقا مطابق انتظار ما حرکت کرد.
                              ظرف زمان هنوز پر نشده و به این دلیل ما شاهد شکسته شدن خط روند نزولی اول هستیم زیرا قیمت به دلیل اینکه زمان صعودش هنوز به پایان نرسیده خواهان دستیابی به سطوح بالاتر است

در هفته پیش رو شاهد صعود شاخص دلار هستیم و از هفته بعدتر احتمال بسیار زیاد ریزش شروع خواهد شد که باز بستگی به پر شدن ظرف زمان دارد...در هفته بعد آپدیت بعدی ارائه خواهد شد...

به قول استاد عزیزمون جناب نیما آزادی : بازار در یک کانال است،دریک کانال زمانی

ویرایش توسط mohsencomm : https://www.traderha.com/member/13531-mohsencomm در ساعت 07-04-2015, 07:29 PM

نظر

• نظر

پردازش ...
                                X