اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همهء تجربیات من !!!!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

[QUOTE=payam154;88124]درود بر شما

فکر کنم تعریف لوریج و اندازه حساب کمی با اینی که شما گفتید فرق میکنه. قرار نشد که من یا شما پول بیشتری را شارژ کنیم. فرق لوریج کمتر اینه که به ما اجازه هوسرانی با لات بالا و ریسک زیاد و باز کردن چند پوزیشن سنگین با هم رو نمیده.

در نتیجه این ترید های هیجانی کمتر میشه . مثل این میمونه که دست شما رو مینیده تا کمتر کال بشینو در نهایت به نظرم مثل استاپ دوست ما است و ما بیخبریم.

یه چیزی هم بگم که وقتی با لوریج مثلا 1 به 200 شما با حساب 1000 دلاری ( در بروکر مختلف این عدد متفاوت است ) 70 یا 80 درصد حساب را هنگام کال شدن از دست میدهید. ولی در مواردی که لوریج کمتر است ( بسته به عدد لوریج دارد ) شما مثلا با از دست دادن 30 یا 40 در صد حساب کال میشوید . دقت بفرمایید فرق اساسی و مزیتی که بزرگان به دنبال آن هستند در اینجاست.
    QUOTE]
    با سلام و احترام

فکر نمی کنم برداشت اشتباه باشد . شما به هر حال باید مبلغ بالاتری در حساب داشته باشید تا بتوانید پوزیشنی با حجم مثلا 1 لات بگیرید .

ضمنا فکر نمی کنم بزرگان به دنبال اینی باشند که شما میگید . این نظر شخصی شماست .

رکن اصلی در این بازار ، به دست اوردن سیستمی سود ده است که به این راحتی ها حاصل نمی شود . پس از عبور از این مرحله ، باید تریدر ..... عمل داشته تا بتواند با ترفندهائی ( همچون بازی با حجم و ... ) نتیجه بهتری از سیستم داشته باشد و ...

بنده نیز موافق این هستم که اجازه افتتاح حساب رییل کمتر از حداقل 5000 دلار صادر گردد ، ولیکن اینکه بخواهند مقدار ریسک را از تریدر بگیرند ، مطمئنا از نظر برخی ظلم و از نظر برخی مزیت می باشد .
    ترجیح می دهیم ، پول در جیب خودم باشد تا در حساب در نزد بروکر و ....

تریدری که نتواند خود را کنترل نماید ( حتی برای یکبار ) ، همان بهتر که کال شود و با این بازار خداحافظی کند .

بر فرض مثال : بنده در هر ماه شاید حداکثر 1 بار با توجه به حرکت یک جفت ارز ، پوزیشن دارم و بین 1500 تا 2000 دلار در همین پیشبینی مسیر ریسک می کنم و به همین دلیل اصلا صلاح نمی بینم که بیشتر از 3000 دلار در بروکر قرار دهم ،. مشکلی برای شارژ مجدد حتی تا 10 بار نیز ندارم ولیکن سئوال اینجاست که ، چرا باید مثلا 20000 دلار نزد بروکر باشد تا من بتوانم 2000 دلار ریسک کنم .

ضمنا ، چنانچه این مورد اتفاق افتد ، بسیاری از سیستمهای مارتینگلی و بیشتر آنتی مارتینگلی منسوخ خواهند شد ، زیرا که دیگر اصلا مقرون به صرفه نخواهند بود .

موفق باشید.

نظر

مرسی از دوستانی که اظهار نظر کردند.

k1332 عزیز منظور من از ارائه مدرک اگر دقت بفرمائید به این منظوره که ما قبل از ورود به این بازار با اصول و مبانی به طور کامل آشنا بشیم و نه اینکه با سعی و خطا و پرداخت کلی هزینه و صرف زمان و با حساب ریل بیاموزیم. این که گفتم مدرک یا مبلغی را مشخص کردم فقط در حد مثال بود. میتونه آزمون ورودی هم باشه.

این هم که فرمودید کسانی هستند که بدون مدرک موفقند که ما شکی در آن نداریم ولی اگر پای درد و دل همگی شان بشینید میبینید که کلی فراز و نشیب داشته اند تا به اینجا رسیدند. حال این آموختن میشه که با هزینه کمتر یعنی ضرر کمتر حاصل بشه.
      هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها

فکر نمی کنم برداشت اشتباه باشد . شما به هر حال باید مبلغ بالاتری در حساب داشته باشید تا بتوانید پوزیشنی با حجم مثلا 1 لات بگیرید .
        .........

تریدری که نتواند خود را کنترل نماید ( حتی برای یکبار ) ، همان بهتر که کال شود و با این بازار خداحافظی کند .
        .........

sookootعزیز با توجه به جمله رنگی بالا میتوان اینطور استنباط کرد که شما از مراحل و مشکلات روانی هنگام ترید عبور کرده و تسلط کامل دارید. با این شرایط هر لوریجی که خواستید میتوانید اتخاذ کنید. خدارو شاکرم.

این که من گفتم لوریج 1 به 10 دقیقا نقل قول از بروکر بود و من هیچ تجربه ای در این عدد ندارم و این میتونه 50 یا 100 هم باشه.

به این مسئله توجه کنید که گفتند حداقل حساب 10000 است.پس میشه ترید کرد ولی برای مبالغ کم مشکل ایجاد میکنه.

این هم که فرمودید برداشت من از حساب بزرگان شخصی است باید بگم که این رو از زبان مشاور بروکرم نقل قول کردم. همان موفع میگفتند که مشتریان خیلی خیلی قدر بیشتر به دنبال لوریج کمتر هستند. آخه آنها به دنبال ماهی 20 یا 30 و یا حتی 10 درصد هم نیستند.

سالی 20 تا 30 درصد ایده آل است.پس با لوریج کمتر راحت تر و سیف تر معامله میکنند. تحقیق بفرمایید به همین اعداد میرسید.

من تو حساب ریل زیر 1 به 100 ترید نکردم و هیچ تجربه عملی ندارم. ولی خیلی راحت بودم. اگر کسی تجربه ای داشته باشه میتونه کمکمون کنه. میتونه 1به 50 هم خوب باشه.نمیدونم.
        ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 08-30-2013, 02:27 PM

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
          sookootعزیز با توجه به جمله رنگی بالا میتوان اینطور استنباط کرد که شما از مراحل و مشکلات روانی هنگام ترید عبور کرده و تسلط کامل دارید. با این شرایط هر لوریجی که خواستید میتوانید اتخاذ کنید. خدارو شاکرم.

این که من گفتم لوریج 1 به 10 دقیقا نقل قول از بروکر بود و من هیچ تجربه ای در این عدد ندارم و این میتونه 50 یا 100 هم باشه.

به این مسئله توجه کنید که گفتند حداقل حساب 10000 است.پس میشه ترید کرد ولی برای مبالغ کم مشکل ایجاد میکنه.

این هم که فرمودید برداشت من از حساب بزرگان شخصی است باید بگم که این رو از زبان مشاور بروکرم نقل قول کردم. همان موفع میگفتند که مشتریان خیلی خیلی قدر بیشتر به دنبال لوریج کمتر هستند. آخه آنها به دنبال ماهی 20 یا 30 و یا حتی 10 درصد هم نیستند.

سالی 20 تا 30 درصد ایده آل است.پس با لوریج کمتر راحت تر و سیف تر معامله میکنند. تحقیق بفرمایید به همین اعداد میرسید.

من تو حساب ریل زیر 1 به 100 ترید نکردم و هیچ تجربه عملی ندارم. ولی خیلی راحت بودم. اگر کسی تجربه ای داشته باشه میتونه کمکمون کنه. میتونه 1به 50 هم خوب باشه.نمیدونم.
          با سلام و احترام

دوست گرامی ، مطمئنا همه ما در ترید احساساتی خواهیم شد و احساسات را هرگز نمی توان کشت . ولیکن من و شما باید و باید بتوانیم برای بقا و ماندن در این بازار ، بر اساس پلنی که تهیه می نمائیم ( چه سیستم و چه مالی ) عمل نمائیم .

چه بسیار هستند کسانی که حتی وقتی سیستم معاملاتی انها ، ورود با حجم 01/0 را می دهد نیز ، با ترس روبرو شده و جرات ورود به معامله را نداشته و .....

در ابتدا بازارهای مالی بروبیائی برای خود داشته اند که شرایط برای ورود همه مهیا نبوده و ... و لیکن امروزه که رقابت در تمام زمینه ها بسیار شدید شده و تعداد بروکرها بی نهایت زیاد شده ، و انها دست به هر گونه تبلیغ ( اعم از ارائه بونوس ، تحلیلهای رایگان ، آموزشها و ..... ) می نمایند ، بعید به نظر میرسد که لوریج کسر گردد .

که البته حتی اگر کسر گردد ، تاوان بسیاری از انرا مطمئنا بروکرها خواهند پرداخت زیرا که رقابت شدید است و ....

به قول دوستی تاجر ، ثروت شاید دیگه یک جای بزرگ نباشه ولی مطمئنا اگه پول خردهای افراد زیادی را بگیری ، خودش می تونه ثروت زیادی باشه .

یکی از مهمترین نقاط قوتی که بروکرها روی آن مانور می دهند ، همین ضریب است و مطمئنا بسته به توان هر تریدر ، می تواند موجب نابودی یا موفقیت یک فرد باشد .

و با توجه به امار بالای بازندگان این بازار ، ( موفقیت کمتر از 3 درصد افراد طی 10 سال متوالی ) ، با هر لوریجی ، بازنده اصلی بروکرها نخواهند بود .

بونوس رایگان و تشویق برای افتتاح حساب و .... ، نشان از رقابت شدید داشته ، تا اینکه حتی کلاس کار انها هم کاهش یافته است و ...

مطمئن باشید ، مشاور بروکر نیز به دنبال منافع خود می باشد و در تجارت در ابتدا منافع شخصی بررسی می گردد و سپس من یا شما .

بنده نیز عرض کردم که اگر شرط افتتاح حساب را بالای 5000 دلار بگذارند عالی است ، زیرا که حداقل اینگونه از بسیاری از روءیا پردازی ها جلوگیری می شود ، ولیکن حق استفاده از تمام این مبلغ حتی با استفاده از 10 پیپ منفی = کال ، باید به تریدر داده شود .

تست روش های متفاوت طی چند سال متوالی و بررسی متفاوت بازار با نگاه هائی متفاوت ، برای هر فردی ، مطمئنا نتایجی را دربرخواهد داشت و هر فردی از منظر خود ، این مسئله را مفید یا مضر می داند . ولیکن از نظر من این حق شماست که چنانچه بخواهید در یک فاصله 10 پیپی منفی ، تمام سرمایه خود را درگیر کنید ، بروکر باید این اجازه را بدهد گه یقینا یک صندوق بزرگ سرمایه گذاری یا بانکها و ... شرایطی بسیار متفاوت خواهند داشت.

شاداب باشید .

نظر

وقتی تریدر بر اساس استاپ لاس اقدام به مشخص کردن میزان لات ترید بر اساس حداکثر ضرر در هر ترید می کنه به نظر من دیگر میزان لوریج برای ان زیاد مهم نیستش و تاثیرات بسیار کمی در ترید خواهد داشت.

برای مثلا من یک حساب 10000 دلاری دارم با لوریج 100

و دوستم یک حساب 10000 داری دارد با لوریج 500

حالا یک ترید انجام داده ایم که استاپ لاس ان 100 پپ خواهد بود و هر دو تای ما به حداکثر میزان ضرر 1 درصدی در هر ترید اعتقاد داریم بنابر این هر دو نفر ما مجاز به حداکثر 100 دلار ضرر هستیم و با این وجود هر کدام از ما می توانیم یک ترید با لات سایز 0.1 داشته باشیم که در صورت ضرر دادن با استاپ لاس مورد نظر حداکثر 100 دلار ضرر داشته باشیم. (پایه ارز اصلی دلار در نظر گرفته شده است.)

همانطور که مشاهده می کنید تا اینجا لوریج هیج تاثیری در انتخاب میزان لات سایز نداشته و فقط تاثیر ان در میزان مارجین بوده که این موضوع برای کسانی که مدیریت سرمایه و استراتژی مهندسی سرمایه کار می کنند تاثیری نداشته و لوریج فقط یک قرض توهم زا برای ترید با لات بالا و کال کردن حساب خواهد بود.

البته کسانی هم هستند که می توانند با این قرص های توهم زا سود اوری داشته باشند.
            امضاء

نظر

سلام

پیام جان این بستگی به مقدار حساب شما دارد . مثلا اگر شما حساب 10000 دلاری داشته باشید و برای هر معامله 1 درصد ریسک یعنی 100 دلار اگر شما بخواهید تارگت بلندی داشته باشید به تبع آن استاپ بیشتری خواهید گذاشت بنابراین ناچارا از لات کمتری استفاده میکنید.مثلا اگر استاپ شما 100 پیپ باشد شما با 0.1 لات وارد میشوید در اینجا شما عملا با پول خودتان ترید میکنید و لوریجی دریافت نمیکنید.حال اگر استاپ شما 20 پیپ باشد شما میتوانید با 0.5 لات وارد شوید (ریسک 1 %) ولی در اینجا شما از لوریج 5 استفاده کرده اید.در هر دو حالت ریسک شما مساوی است اما آنچه متفاوت است مارجین حساب شماست
              شما اگر بایک حساب 1 :100 کار کنید مارجین شما در حالت اول 10000/100 و در حالت دوم 50000/100 میشود .حال اگر حساب شما لوریج 1:10 داشته باشد
              در حالت اول 10000/10 ودر حالت دوم 50000/10 یعنی 10 برابر مارجین بیشتر پس همانطور که قبلا عرض کردم بهترین حالت گرفتن حسابی با بالاترین لوریج ودر عوض گرفتن پوزیشن با کمترین لوریج است.توجه داشته باشید که این مطالب برای کسانی است که حداقل 5 سال در این بازار تجربه داشته باشند و پس از این مدت با مسایل روانی بازار و مدیریت ریسک و سرمایه آن آشنایی کامل پیدا کرده باشند.

حقیر به عنوان کسی که 7 سال در این بازار تجربه شاگردی را دارد عرض میکنم که اگر کسی تریدر باشد با یک حساب 100 دلاری باید شروع کند و با افزایش آن حساب کار حرفه ای خود را شروع کند در غیر این صورت بزرگترین حساب را هم اگر داشته باشد روزی از بین خواهد برد.

موفق باشید
              ویرایش توسط amoaleman : https://www.traderha.com/member/8025-amoaleman در ساعت 08-30-2013, 04:41 PM

نظر

دوست گرامی نمیدونم این تاپیک را از اول مطالعه فرمودید یا نه ؟ من با این مسائل روانی با تمام وجودم در گیر بودم و تا زمانی که راه غلبه برآن را پیدا نکردم هرگز نمیتوانستم ضرر را جبران کنم. هدفم از طرح این مسائل و کلا این تاپیک کمک به دوستان در حل مشکلات روانی

هنگام ترید است. در این مابین خودم هم بیشتر می آموزم و مسلط تر میشوم.

نمیدانم چقدر در مورد سیستم بروکرها اطلاع دارید ولی همینقدر بگم که هر چقدر به شما بیشتر لوریج بدهند و اجازه بدهند که با لات بزرگتری ترید کنید سود حاصل از این اسپردها بیشتر میشود. پس لوریج بالا برای آنها منبع درآمد است.

بونوس هم چون پیش شرط حداقل لات در زمان مشخص شده داره باعث میشه شما لات بیشتری معامله کنید و سود بیشتری برای بروکر ایجاد کنید که در نهایت ضرر میکنید.

ولی دوست من ما بروکر نیستیم. چند تا دوست که قراره با کمک هم تو این بازار بمانیم و سود کنیم.باید از این دریچه به قضیه نگاه کنیم.

پس هر چقدر این راههای شیطنت و ماجراجویی محدودتر شود مخصوصا برای دوستانی که کمتر به خود تسلط دارند و امکان خطا در سیستم مدیریتی شان وجود دارد باعث میشود در همین ابتدای کار متحمل ضرر های بزرگ نشوند .مثل کمربند ایمنی عمل میکنه.

حال اگر این دوران به سلامت سپری شد و آن موقع احساس نیاز کرد میتواند تغیر لوریج دهد که من بعید میدانم نیاز شود.

.

نظر

لحن این پست من آمیخته با طنز است !!!!!!! و با لبخند بخوانید !!!!!

لطفا کسی به دل نگیرد !!!!!!!!!!!! یک گپ کلی و دوستانه است.

ما تریدر های ایرانی خیلی عجیب و غیر قابل پیش بینی هستیم.

در همین تاپیک و تاپیک های مشابه تا کسی از مدیریت سرمایه و رعایت مسائل روانی میکنه همه میگن ما خودمون میدونیم ولی نمیدونیم که چی میشه موقع عمل بعضی وقت ها رعایت نمیکنیم و این بلا ها سر ما میاد. و کلی هم پست در این مورد میزنیم.

حالا که من میگم این یکی از اون ابزار هایی است که میتونه به شما کمک کنه تا کمتر آسیب ببینید تا زمانی که به حد آمادگی کامل نرسیدید ضرر نکنید اکثر دوستان دوباره میرن تو جبهه مقابل و میگن ما دوست داریم دستمون باز باشه و قادریم خودمونو کنترل کنیم و نیازی به این

محدودیت نداریم.

عزیزان این کمربند ایمنی برای آن دسته عزیزانی است که هنوز شیطان به زیر جلدشون میره و ماجراجویی میکنند و برای کسانی که از این مرحله عبور کرده اند الزامی نمیباشد.

شاد باشید

.

نظر

نوشته اصلی توسط بانوی شرقی نمایش پست ها
                    وقتی تریدر بر اساس استاپ لاس اقدام به مشخص کردن میزان لات ترید بر اساس حداکثر ضرر در هر ترید می کنه به نظر من دیگر میزان لوریج برای ان زیاد مهم نیستش و تاثیرات بسیار کمی در ترید خواهد داشت.

برای مثلا من یک حساب 10000 دلاری دارم با لوریج 100

و دوستم یک حساب 10000 داری دارد با لوریج 500

حالا یک ترید انجام داده ایم که استاپ لاس ان 100 پپ خواهد بود و هر دو تای ما به حداکثر میزان ضرر 1 درصدی در هر ترید اعتقاد داریم بنابر این هر دو نفر ما مجاز به حداکثر 100 دلار ضرر هستیم و با این وجود هر کدام از ما می توانیم یک ترید با لات سایز 0.1 داشته باشیم که در صورت ضرر دادن با استاپ لاس مورد نظر حداکثر 100 دلار ضرر داشته باشیم. (پایه ارز اصلی دلار در نظر گرفته شده است.)

همانطور که مشاهده می کنید تا اینجا لوریج هیج تاثیری در انتخاب میزان لات سایز نداشته و فقط تاثیر ان در میزان مارجین بوده که این موضوع برای کسانی که مدیریت سرمایه و استراتژی مهندسی سرمایه کار می کنند تاثیری نداشته و لوریج فقط یک قرض توهم زا برای ترید با لات بالا و کال کردن حساب خواهد بود.

البته کسانی هم هستند که می توانند با این قرص های توهم زا سود اوری داشته باشند.
                    لطفا بفرمائید که ، شما که می خواهید فقط 1 درصد ریسک کنید در یک مسیر 200 پیپی ( 100 پیپ استاپ به گفته خودتان + 100 پیپ هم مقدار فرضی تا حدسود ) که احتمالا ممکن است این پوزیشن با توجه به مقدار فاصله ، حتی تا یک هفته باز بماند ، چرا باید 99% اضافی سرمایه خود را در بروکر قرار دهید ؟
                    چرا نتوانید به میزان 10 درصد از این مقدار را در حساب نگه داشته و مابقی را در زمینه بهتری سرمایه گذاری کنی؟ ( اصلا بگذارید بانک و سودش رو بگیرید )

وقتی صحبت از لات بالا می گردد ، متاسفانه اکثر دوستان نسخه های منسوخ ، رعایت مدیریت سرمایه و ریسک 1 درصد و .... را می پیچند .

آیا شما از موجودی حساب طرف مقابل مطلع هستید ؟ آیا می دانید که این پول همه ان چیزی است که وی دارد ؟ آیا این پول موجود در بروکر ، نمی تواند فقط 5% از کل پول مورد نیاز برای ترید این فرد در یک بازه مثلا 2 ماهه باشد که در بروکر قرار داده ؟

برای تریدری که در ماه یک پوزیشن دارد ، و می خواهد 1% ریسک کند ، کدام یک عقلانی تر است :
                    1- واریز 5% از سرمایه به حساب بروکر و درگیر کردن 20% از این 5% در هر ترید ؟
                    2- نگه داشتن 100% سرمایه در بروکر و درگیر کردن 1% از این 100% در هر ترید .

با این وضعیتی که با بروکرها داریم و در ایران صادق است ، کمی عاقلانه تر فکر کردن بد نیست و بهتراست احساساتی نشویم .

نظر

sookoot عزیز به این مثال من توجه کن تا بعدش جواب شما را بدهم.

فرض کنید شما ماشینی دارید که با سرعت 300 کیلومتر درساعت قادر به حرکت است.در ایران هم که بیشتر از 120 کیلومتر مجاز به رانندگی نیستیم. حال شما هم جوان هستید و قصد رانندگی دارید . من لوریج را مانند کروز کنترل میدانم که اجازه نمیدهد در جاده ها بیشتر از سرعت مجاز هر جاده رانندگی کنیم.

یا شما از این آپشن خودرو استفاده میکنید و جریمه نمیشوید . تصادف وحشتناک نمیکنید. و آهسته و پیوسته به راه خود ادامه میدهید .
                      یا اینکه اهل سرعت هستید و هر طور که میخواهید رانندگی میکنید.شاید 100 ها بار هم رانندگی کردید و اتفاقی نیافته ولی اگز چپ کردید - افسر ماشینو برد پارکینگ - جریمه شدید چی؟

یه سوال : از این سرعت بالا که به ما دادند در نهایت چه کسانی سود واقعی میبرند.

جواب : کارخانجات تولیدی خودرو و راهنمایی رانندگی !!! برای ما هم یک خاطره میماند و کلی هزینه و هیحان !!!
                      حالت سومی هم دارد که ما از این هیجانات عبور کردیم و با اینکه میتوانیم با هر سرعتی رانندگی کنیم ولی با سرعت مطمئنه میرانیم و هوس لایی بازی و کل کل با راننده بغلی هم به سر مان نمی افتد. این حالت همان عبور از مرحله مبتدی و ورود به عرصه حرفه ای میباشد .
                      (خوشا به سعادت این گروه )

و شما دوست عزیز موردی که خیلی بر آن تاکید دارید این است که باید پول بیشتری در حساب نگه دارید و من با این موافق نیستم ( منو ببخشید )

فقط فرق لوریج بالا و لوریح کم در اینه که در لوریج پایین پیش پرداخت بیشتری از پولتان بر میدارد و اعتبار شما زودتر تمام میشود و در واقع نکته مهم این است که پولتان را در معرض ریسک کمتری قرار میدهد. و در نتیجه همانطور که قبلا گفتم با ضرر کمتری کال میشوید. معاملات سنگین کمتری همزمان باز میکنید و در کل کنترل احساسات نا بجای ما را به دست میگیرد.
                      ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 08-30-2013, 05:24 PM

.

نظر

سلام

لوریج که زیر 50 باشه برای کسانی که استاپهای بالای 100 پیپ کار میکنن زیاد تفاوتی نمیکنه و میتونن تقریبا با روال گذشته خودشون ادامه بدن
                        اما برای کسانی که با استاپهای کوچیک مثلا 20 _ 30 پیپی کار میکنند یه مقدار مشکل میشه

به نظر من لوریج زیر 50 به درد نمیخوره البته من توی این 4 سال که فـارکـس کار میکنم 3 سال اولش رو از مدیریت ریسک خیلی ضربه خوردم
                        ولی الان بیشتر از یکساله که کاملا به خودم مسلط هستم بنابراین لوریج 50 به من صدمه ای نمیزنه
                        بالاتر از 50 هم هیچ نیازی ندارم
                        اما اگه کمتر از 50 باشه مجبورم تعدادی از پوزیشنهایی رو که توی سبدم باید داشته باشم تا برآیندشون مثبت بشه رو صرف نظر کنم و این یعنی بهم خوردن تعادل سبدم ( طبق استراتژی خودم )

و همه اینها در حالیه که ریسک هر پوزیشنم حداکثر 2 درصده و مجموع ریسک همزمانم کمتر از 10 درصد (چون استاپ هام کوچیکه)
                        ویرایش توسط روند یاب : https://www.traderha.com/member/6520-روند-یاب در ساعت 08-30-2013, 05:34 PM

هیچ تریدری در دنیا صلاحیت تعیین حجم و حتی اردر گذاری نداره. این وظیفه نرم افزار هاست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
                        معلوم بودن هدف، نقطه آغاز همه موفقیت هاست.
                        -----------------------------------------------------------------------------------------------
                        «من دعا و هو لایحس سوی الاجابة، استجیب له»:
                        هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می شود.

نظر

سلام سکوت عزیز

حرف شما کاملا صحیح است اگر موجودی حساب برای کار یک تریدر با توجه به نوع تریدی که میکند کمتر باشد مسلما به نفع تریدر است ولی صحبت دوستان اینجا چیز دیگری است .پیام جان میخواهد بگوید که ما باید با لوریج کم وارد شویم تا کمتر ضرر کنیم .کاملا درست است اصلا اساس ماندگاری یک تریدر در این بازار همین است ولی پیام جان این مسئله را شخص باید با پوست و استخوان درک کند تا متوجه شود .درست مثل بچه ای که مادرش آن را از رفتن به سمت بخاری منع میکند ولی بچه تا سوزش سوختن را لمس نکند باز هم بطرف بخاری میرود ولی اگر یکبار سوخت دیگه به سمت بخاری نمیره و سعی میکنه به دور از سوختن از گرمای بخاری استفاده کند .حرف من این است که اگر دریا باعث غرق شدن میشه نباید دست و پای من را ببندند تا نرم تو دریا بلکه من باید به آن بینشی رسیده باشم که از دریا درست استفاده کنم تا غرق نشوم .خوب همه اینها نظرات شخصی است و شاید هم کاملا غلط باشد ....

نظر

sookoot عزیز به این مثال من توجه کن تا بعدش جواب شما را بدهم.

فرض کنید شما ماشینی دارید که با سرعت 300 کیلومتر درساعت قادر به حرکت است.در ایران هم که بیشتر از 120 کیلومتر مجاز به رانندگی نیستیم. حال شما هم جوان هستید و قصد رانندگی دارید . من لوریج را مانند کروز کنترل میدانم که اجازه نمیدهد در جاده ها بیشتر از سرعت مجاز هر جاده رانندگی کنیم.

یا شما از این آپشن خودرو استفاده میکنید و جریمه نمیشوید . تصادف وحشتناک نمیکنید. و آهسته و پیوسته به راه خود ادامه میدهید .
                            یا اینکه اهل سرعت هستید و هر طور که میخواهید رانندگی میکنید.شاید 100 ها بار هم رانندگی کردید و اتفاقی نیافته ولی اگز چپ کردید - افسر ماشینو برد پارکینگ - جریمه شدید چی؟

یه سوال : از این سرعت بالا که به ما دادند در نهایت چه کسانی سود واقعی میبرند.

جواب : کارخانجات تولیدی خودرو و راهنمایی رانندگی !!! برای ما هم یک خاطره میماند و کلی هزینه و هیحان !!!
                            حالت سومی هم دارد که ما از این هیجانات عبور کردیم و با اینکه میتوانیم با هر سرعتی رانندگی کنیم ولی با سرعت مطمئنه میرانیم و هوس لایی بازی و کل کل با راننده بغلی هم به سر مان نمی افتد. این حالت همان عبور از مرحله مبتدی و ورود به عرصه حرفه ای میباشد .
                            (خوشا به سعادت این گروه )

و شما دوست عزیز موردی که خیلی بر آن تاکید دارید این است که باید پول بیشتری در حساب نگه دارید و من با این موافق نیستم ( منو ببخشید )

فقط فرق لوریج بالا و لوریح کم در اینه که در لوریج پایین پیش پرداخت بیشتری از پولتان بر میدارد و اعتبار شما زودتر تمام میشود و در واقع نکته مهم این است که پولتان را در معرض ریسک کمتری قرار میدهد. و در نتیجه همانطور که قبلا گفتم با ضرر کمتری کال میشوید. معاملات سنگین کمتری همزمان باز میکنید و در کل کنترل احساسات نا بجای ما را به دست میگیرد.
                            پیام عزیز ، اگر قوانین راهنمائی را وضع کرده اند بدین دلیل است که تخلفات شما موجب صدمه زدن به اقشار زیادی از جامعه خواهد شد و هرج و مرج ایجاد می گردد و .....

ولیکن در ترید ، فقط شما هستید و فقط شما . سود و یا ضرر آن فقط به شما برمی گردد .

قیاس کردن تمامی متغیرها در این بازار ، با هیچ بازار دیگری صحیح نمی باشد ، همانطور که قوائد موفقیت در بازارهای دیگر ، در این بازار نمی گنجد و ....

بنده فکر می کنم نتوانسته ام منظور خود را به درستی برسانم . به همین دلیل باز این قسمت از پست قبلی ام را قرار می دهم :

برای تریدری که در ماه یک پوزیشن دارد ، و می خواهد 1% ریسک کند ، کدام یک عقلانی تر است :
                            1- واریز 5% از سرمایه به حساب بروکر و درگیر کردن 20% از این 5% در هر ترید ؟
                            2- نگه داشتن 100% سرمایه در بروکر و درگیر کردن 1% از این 100% در هر ترید .

به هر حال شما انسان باتجربه ای هستید و یقینا بازار درسهای فراوانی به شما داده است .

انشاءا... که موفق باشید .

نظر

جناب معلمان عزیز به نکته خوبی اشاره کردید.

کاملا موافقم.

برای شنا در دریا باید آزادانه عمل کنیم ولی آیا قبل از اینکه به دریا بریم و توانایی شنا در دریا که میدانیم خیلی متفاوت تر است را کسب کنیم آیا این غیر منطقی است که در استخر و با حضور مربی و لوازم کمکی آموزش ببینیم؟

برای روشن شدن مسئله دوباره میگم که من عددی برای لوریج تعیین نکردم و 10 فقط پیشنهاد بروکر بود به نظرم من 100 یا 50 بهتر است.

.

نظر

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                                سلام سکوت عزیز

حرف شما کاملا صحیح است اگر موجودی حساب برای کار یک تریدر با توجه به نوع تریدی که میکند کمتر باشد مسلما به نفع تریدر است ولی صحبت دوستان اینجا چیز دیگری است .پیام جان میخواهد بگوید که ما باید با لوریج کم وارد شویم تا کمتر ضرر کنیم .کاملا درست است اصلا اساس ماندگاری یک تریدر در این بازار همین است ولی پیام جان این مسئله را شخص باید با پوست و استخوان درک کند تا متوجه شود .درست مثل بچه ای که مادرش آن را از رفتن به سمت بخاری منع میکند ولی بچه تا سوزش سوختن را لمس نکند باز هم بطرف بخاری میرود ولی اگر یکبار سوخت دیگه به سمت بخاری نمیره و سعی میکنه به دور از سوختن از گرمای بخاری استفاده کند .حرف من این است که اگر دریا باعث غرق شدن میشه نباید دست و پای من را ببندند تا نرم تو دریا بلکه من باید به آن بینشی رسیده باشم که از دریا درست استفاده کنم تا غرق نشوم .خوب همه اینها نظرات شخصی است و شاید هم کاملا غلط باشد ....
                                سلام بر دوست عزیز و قدیمی ام

امیدوارم که حالتان خوب باشد و سالم و سرحال باشید . دلتنگ ایامی هستم که ..................... یادش بخیر

با صحبتهای پیام عزیز موافق هستم و صحبتهای من نیز منافاتی با صحبتهای ایشان ندارد . فکر کنم من نتوانستم منظورم را به درستی منتقل کنم .

همواره ارادتمند شما هستم و یادتان در خاطرم می ماند .

نظر

پردازش ...
                                X