اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تریدر های حرفه ای ایران بشناسیم!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

یک استاد داشتم بما میگفت که میخواهید بدونید کی تریدر حرفه ای هست یا نه؟ گفت بهش بگید بنشین پشت سیستم و برای ما معامله انجام بده ! 10 معامله که انجام داد حساب کار میاد دستون ! همین
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

با سلام خدمت جناب اقای ازادی استاد عزیز
      بنده با اجازز از شما این تاپیک را باز کردم
      در این تاپیک قصد داریم به یک جمع بندی کلی برسیم
      در مورد اینکه تریدرهای حرفه ای ایرانی که در حال حاظر یکی از انها خود شما هستید به چه سبک وچه تئوری کار میکنید
      و همچنین خواستار این هستیم که بیشتر این افراد را بشناسیم همین استاد
      ارادت مند شما
      (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

کاش میشد با افراد موفق یک مصاحبه ای را ترتیب داد و صحبتهای اونها و راز موفقیت اونها را دراین تاپک گداشت تا سر لوحه همه عزیزان قرار بگیره

نظر

آقاي محمدي دوست گرامي
          درود بر شما

براي اينكه از تجربه معامله گران جهاني هم بهره مند بشين اكيدا پيشنهاد ميكنم بولتن هفتگي فروم رو رو از ابتدا يه دوره اي كنيد، زيرا هر هفته مصاحبه اي با معامله گران موفق و مشهور در اون منتشر ميشه كه ميتونه چراغ راه خوبي براي شما باشه.

ضمن اينكه استفاده از تجربه معامله گران موفق ايراني هم جاي خودش رو داره.

سبز باشيد
          Think / Act / Enjoy

نظر

سلام...

دیدم هیچ جا بهتر از اینجا نیست زدن این پست....

خلاصه همون جور که همه تو جریان هستند....تازگی ها شنیدم یک دزد رفته حساب پم منو داده به چند تا از عزیزان...تو دورانی که تو ضرر رفته....که آره...این همون .....

ما این فرصت غنیمت شمردیم...و در تاپیک آلبرتینی در فروم همسایه...از صفحه 190 بحث خوبی شد اونجا.....که حتما پیشنهاد میدم مطالعه فرمائید...

اما برای اینکه به حاشیه نریم.....

گفتم چرا واقعا حساب پم خودمون تو امضامون نزاریم...اگر خلاف قوانین نیست....

یا حداقل تاپیکی باز کنیم ...هر کس یک حساب پم باز کنه.....و به قول معروف نشون بده چند مرده حلاج....

اگر مدیریت محترم قبول کنند بسیار عالی هست...که یک تاپیک باز بشه...و اگر کسی حساب پمی داره بزاره...تا دیگران اگر دوست داشتند...زیر نظر بگیرنش....

به امید روزی که همه حساب پم داشته باشند تو امضاءشون...تا معلوم بشه....خیلی چیزها...

نظر

من هم موافق حسینم .... اسم زیاد دیدم ..... شما هم زیاد دیدید ... من 8 ساله اسم دیدم ... از تو سرمایه افراد قوی : Mohsen .... Shakhes ... Kakolokia .... Candletrader farrokh.........خود مدیران سایت رضا و ...

خشایار طالبی و شروین .... مهندس سلیمی ....اقای امینی .... قزمر ...

مهندس صفایی .... اقای انتصاری ... اقای صابعی ... ای دی سهامدار جز ..... حامد خسروی ... سهیل ....تتیس ...نیما آزادی ... بهزاد بهزادی ... ساسان امیری ...رامین مدیر قیمتها .... خیلیها جا موندن .....

ولی واقعیت اینه خیلی از این اساتید من ازشون استیتمنت لایو اصلا ندیدم ... البته برخی هم بودند ... بهترین کار اینه برای اینکه یک فرهنگ هم بشه ... هر کسی یک اکونت لایو توی پم باز کنه مبلغش هم مهم نیست ... بریم روی درصد سودش و .... مطمینا اینطوری بهتره ....

موفق باشید
              یا حق

نظر

سلام ...الان دیدم این پست بعد از 5 روز بالا آمد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خودم خواهش میکنم...قسمت هایی که توش بحث و حاشیه هست...ادیت بشه...چون بنده دسترسی ندارم...و فقط پیشنهاد باز بودن یک حساب در امضا باشه...

با تشگر.

نظر

اشتباه شد
                  ویرایش توسط fxramin : https://www.traderha.com/member/7700-fxramin در ساعت 01-13-2013, 09:21 PM

نظر

سلام خدمت دوستان خوبم

داشتم پست های این تاپیک رو میخوندم لازم دیدم توضیحاتی عرض کنم. ببننید اسم بردن از افراد موفق خیلی خوبه ولی اینکه افراد در حساب هاشون چه کارهایی انجام میدهند و چه قدر درآمد دارند یا ندارند یک موضوع شخصی هست.
                    مثل اینه که ما بگیم میخوایم فرهنگ سازی کنیم که همه توی امضا یا فروم بنویسند شغلشون چیه و ماهانه چقدر حقوق دارند چقدر خرج میکنند و چقدر پس انداز میکنند. اگر چنین حرفی بزنیم همه اعتراض میکنند که این موضوع اصلا چه ربطی به شما و دیگران داره
                    قرار دادن استیمنت یا حتی حساب پم هم تقریبا همین موضوعه مگر اینکه کسی واقعا خودش دلش بخواد یا مسابقه ای در میان باشد.
                    اما حتی نتیجه یک حساب هم چه مثبت چه منفی، دلیلی بر اینکه اون فرد موفق هست یا نه نیست. همین طور دلیلی بر اینکه حرف هایش و علمش درسته یا نه، هم نیست.
                    همین طور که قبلا هم به دوستی عرض کردم، روی همین فروم چه بسیار کاربرانی هستند که حساب ریل هم ندارند ولی مطالبشان سرشار از علم و آگاهی، انگیزه برای یادگیری و یاد دهی است. موضوع علم و دانش و یادگیری است، که نهایتی ندارد و هر کس به سهم خود در آن تلاشی انجام میدهد و این کار است که ارزش دارد و باید فرهنگ سازی شود و تمام تلاش ما نیز برای همین امر هست.
                    استفاده از این مطالب و دانش و به کارگیری آن و سود گیری افراد در آن باعث خوشحالی همه ماست ولی دلیلی بر برتری یک شخص بر دیگری نیست.

نظر

سلام خدمت ادمین محترم سایت....

حرفهای شما کاملا منطقی و درست هست..و دلیلی نداره کسی از درآمد و یا ضرر کسی خبردار بشه...

همه میدونیم....تو این فرومها عزیزانی هستند که از لحاظ سواد ما چیزی نداریم در مقابلشون...دریغ از یک پست....حسابهایی که ما در شمردن صفرشون اشتباه میکنم و......

اما یک مسله مهم و شاید استثنا وجود داره...

اون هم در مورد کسانی که در این بازار تدریس میکنند...

دقت کنید...من با خیلی از این عزیزان برخورد داشتم ودارم...

خیلی ها میگن اگر گسی واقعا تو این حساب سود میکنه و اونجوری که خودش ادعا میکنه....راحت میتونه مشگل خودش حل کنه و چه دلیلی به تدریس داره اون هم با این قیمت ها.....که نظر درستی هست...با اینکه خیلی نکات ظریف در نظر نمیگیرند...

چند نکته که به ذهن من میرسه...اینها هست..

شاید کسی یک تحلیل گر بسیار قوی باشه....ولی نتونه پوزیشن بگیره...یا شهامت پوزیشن گرفتن نداره...میبینم که مثلا میگه من طلا ریزشی میبنیم و واقعا طلا میریزه...ولی ایشون یک پوزیشن نداره (نه نقطه ورود..نه خروج و.....)

شاید عزیز دیگه تخصص در گرفتن سود از بازار داره....ولی ضعف در گفتار و رسوندن مطلب داره...استیت منت طرف میبنید...خشک تون میزنه..ولی یک سوال ازش میپرسید میبنید معنی مثلا اسپرد هم نمیدونه....

و مواردی از این دست....

کسی به هر دلیل عاشق تدریس هست......و نمیخواد یک سری وصله ها که بالا گفتم بهش بچسبه...همین طور که الان تو یک تاپیک بجث همین بود که اگر فلانی اینکاره بود چه نیاز به تدریس و گرفتن پول بود.....

اول روشن کنم...بنده به شخصه....هیچ وقت برای کسی قیمت تعیین نکردم...و فقط یک شماره حساب دادم...همیشه پولم آخر گلاس میگم بریزید..اونقدر که فکر میکنید میرزه...و بارها شده کسی آمده گفته حسین ندارم و من خودم دعوتش کردم به گلاس...که نمونش زیاد هست....

از همه رقمی هم برای من ریختن...از صفر...تا بالای چند ملیون....که همشون اینجا شاهد هستند از همه دست هستند...

اما اینها را گفتم برای گفتن اصل قضیه..

به نظر من یک استاد تو این بازار...برای اینکه اول از همه وصله ی بهش نچسبه......حرف پشتش در نیاد...و از همه مهمتر ...کسی که پیشش آمده بتونه به گفته هاش ایمان بیاره و به حرف استاد کاملا گوش بده...نیاز هست که یک چیزی از استاد ببینه...

حساب های شخصی منو احدی معمولا ندیده....البته تصادفی و شاید بعضی مواقع از عمد من چند نمونه نشون دادم....برای اینکه ایمان طرف قوی کنم...نه همش از سودم...بلکه از کال کردن ها هم نشون دادم....که با واقعیت آشنا بشه...همین جا عزیزان هستند میتونند شهادت بدن....خوشبختانه من با اکثر کسانی که گلاس داشتم عکس دارم...کسانی که فکرش هم خیلی ها نمیتونند کنند....اگر خواستند خودشون میان میگن.....

برای همین...به نظر من خوب هست برای عزیزانی که عشق به آموزش دارند...یا اصلا دنبال پول بدونه ریسک هستند....یا مقدار ریسک که میکنند به تناسب حسابشون اونقدر نیست که به خواسته هاشون برسند....یک رزومه از کارشون باشه...در یک حساب کوچک...که همه مواردی که خودشون گفتن توش عملی کنند...با اینکار...کلی از حرف و حدیث ها حل میشه...

اگر فردا روزی عزیز آمد پیش من...نیاز نیست من فلان حساب رو کنم که بهش ثابت بشه من چیکاره هستم...و به قول معروف سایز من چقدر هست....و چقدر حالیم هست اصطلاحا....

سریع رجوع میدم به یک حساب معمولی که خیلی ها میتنونند باز کنند و اون هم به راحتی با دیدن اون میفهمه که کلا چه خبری هست در این بازار و طرفشون بهتر میشناسند...که آیا این استاد هست که به شاگرد نیاز داره...یا شاگرد به استاد...و از اون مهمتر...شئان اساتید هم حفظ میشه...و هر جا نیاز نیست بیان کلی از خودشون دفاع کنند که آخرش هم طرف راحت بگه برو عزیزم یک استیت منت 3 ماه سود ده به من نشون بده...

به نظر حقیر این کار خیلی منفعت داره به خصوص برای عزیزانی که تو این بازار تدریس میکنند...هم از نظر یوزرها...از نظر عزیزانی که مستند میسازند و این بازار نوعی قمار میدونند و اعتقاد دارند کسی تو این بازار سود نمیکنه....

و برای افزادی که تدریس هم نمیکنند ....این خوبی رو داره که حداقل اگر تازه کاری میخواد شروع به کار کنه....میدونه از کی باید سوال کنه برای اینکه راه درست انتخاب کنه و در توهم گیر نکنه.....

همه جای دنیا یک رزومه لازم هست...برای ماهای تریدر....چه بهتر که این رزومه یک حساب کوچیک و لایو باشه...که هم منفعتش به جیب خودمون میره....هم حرف و حدیثی دیگری پیش نمیاد...

حالا شما با این دید که بالا گفتم نگاه کنید به موضوع...

آیا این کار جزء خیر و برکت چیز دیگری توش هست؟؟؟

حداقل عفلش این هست که من یوزر ساده که دنبال استاد هستم...بعد از خوندن چند پست از اساتید....میرم رزومه فرد هم میبنم...فکر کنید چقدر این میتونه اعتماد بین دو طرف ایجاد کنه و شاگرد تو راه درست هدایت کنه....واقعا خودتون جای کی یوزر بزارید که میخواد وارد این بازار بشه و دنیایی از روش و سبک و استاد میبینه تو فرومهای گوناگون...جواب این یوزر چی هست به نظر شما؟؟

پ.ن:این نظرات شخصی هست...این نظرات زمانی دارم میدم که خودم حسابم در ضرر هست....و باز خوشبختانه پایه گذار این فرهنگ باز خودم هستم.....

امیدوارم منظورم رسونده باشم.

با آرزوی بهترین ها برای شما مدیر زحمت گش و باقی عزیزان.....

نظر

موفقيت در بورس در گفت*وگو با يك كارشناس بورس:

مصاحبه با امیر ناصر حجتی بورس باز موفق ایرانی :
                        در دفترکار او، نخستین چیزی که به چشم می*آید، یک تابلو با این شعر ازحافظ است: دراین دنیا اگر سودی* ست با درویش خرسند است / خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی. امیر ناصر حجتی، جوان موفقی است که به عنوان یک معامله*گر موفق ایرانی در بورس کالای شیکاگو نتایج چشمگیری داشته و در مدت دو سال، یک حساب معاملاتی 70 هزار دلاری را در این بازار به یک میلیون دلار تبدیل کرده است. او نتایج کاری خود را مدیون شناخت روانشناسی بازار و تجارب حاصل از شکست*های متوالی در گذشته می*داند. در این زمینه و با موضوع موفقیت در بازار سرمایه، گفت*وگویی با او درباره روش معامله در بورس و امکان*پذیری شناخت ریسک*ها و سودها داشته*ایم که در ادامه می*خوانید.
                        معامله در بورس را چگونه توصیف می*کنید؟ آیا کار سختی است تا چه حد جدی است؟
                        اگر روزی 18 ساعت کار، استرس و بی*خوابی را تحمل و بسیاری از تفریحات معمول زندگی را کنار بگذارید، می*فهمید که رسیدن به سود در بازار بورس طعم تلخی دارد. برخلاف تصور عموم مردم، اینجا برای کسی فرش قرمز پهن نکرده*اند و باید تلاش زیادی برای گرفتن نتیجه داشت. دلیل موفق بودن خود را در بازار در چه می*دانید؟ برای موفقیت در بورس باید چگونه کار کرد؟
                        در بازارهای مالی بدون آنکه به طور علنی گفته شود، بیش از 90 درصد از معامله*گران کل سرمایه خود را در همان ابتدا از دست می*دهند. این بازارها نسبت به کسانی که توهم دانستن آن را دارند، بسیار بی*رحم عمل می*کنند. داشتن انضباط سخت در کار و مدیریت ریسک می*تواند به موفقیت فرد کمک کند. من این ایده اشتباه که باید همه تحلیل*هایم درست باشد را در خودم از بین برده*ام.
                        به نظر من موفق*ترین معامله*گران حداکثر 30 درصد از پیش*بینی*هایشان درست است و در هفتاد درصد باقیمانده که اشتباه پیش*بینی می*کنند کمترین میزان ضرر را متحمل می*شوند. عموم مردم و حتی حرفه*ای*های بازار، توانایی ذهنی پذیرفتن این مساله را ندارند. آنها به دنبال یک فرمول جادویی برای کسب بی*وقفه پول هستند طبیعتا این تفکر جز شکست نتیجه*یی برایشان ندارد.
                        پس به اعتقاد شما توانایی ذهنی و کنترل احساسات مهم*تر از روشی است که برای تحلیل بازار انتخاب می*شود؟
                        دقیقا؛ در بازار هر چه بیشتر نظرات خود را مردود بدانید، موفق*تر هستید. یعنی هر چیزی که حس خوبی به تحلیلگر داد، اشتباه است و بر عکس. توانایی کنترل احساسات و داشتن صبر، داشتن یک استراتژی دارای بازده بیشتر از ریسک و همچنین تحمل شکست*های پشت سر هم اما کوچک، قابلیت*هایی هستند که رسیدن به آنها زمان زیادی می*برد. اگر غیر از این بود همه در این بازارها موفق بودند.
                        اقتصاددان*ها نوسانات بازارهای مالی را تصادفی می*دانند؛ چطور می*توان با مفروض دانستن چنین نظراتی از بازار کسب سود کرد؟
                        از حرف تا عمل فاصله زیادی هست. دلیل آنکه افراد آکادمیک در دانشگاه تدریس می*کنند و توانایی کسب سود مداوم از بازارهای مالی را ندارند، اعتقاد به این باورهای تئوریک است. بازارها بر پایه رفتارهای جمعی انسان*ها ساخته شده و چون رفتار انسان*ها تصادفی نیست، بازارها هیچ*وقت تصادفی نبوده و نخواهند بود. الگوهایی وجود دارد که در بازارها مرتب تکرار می*شود و کسانی هستند که به طور مداوم از طریق شناخت این الگوهای تکرارشونده کسب سود می*کنند؛ این امر ناقض تئوری بازار کارا و تصادفی بودن است.
                        روش تحلیل شما در بازار چگونه است؟
                        من بر اساس تغییرات پدید آمده روی حجم معاملات، بازار را تحلیل می*کنم. در هر معامله فقط یک درصد از کل دارایی را ریسک کرده و هیچ*وقت، هدف قیمتی در معاملات تعیین نمی*کنم بلکه صبر می*کنم تا با واکنش بازار، نقطه خروج را به دست بیاورم. در کل، مدیریت ریسک، شناختن روانشناسی بازار و داشتن معاملات با ریسک کم و بازده بالا، مهم*تر از نوع استراتژی معاملاتی است.
                        فعالیت در بورس در زندگی شما چه تاثیری داشته است ؟
                        صبر، تسلط بر احساسات و ناامید نشدن مهم*ترین چیزی است که در این سال*ها یاد گرفته*ام. با وجود این باور عمومی که خوشبختی را تنها در انباشت پول می**دانند، یک زندگی خیلی عادی دارم و و دلیلی هم بر تغییر آن نمی*بینم. تنها امیدوارم بعد از رفع مشکلات انتقال و با کمک دوستان، بتوانیم مرکزی را برای حمایت از کودکان سرطانی تهیه کنیم.
                        چگونه می*توان یک سرمایه معین را از طریق درست و مشروع به مقادیر بیشتری تبدیل کرد؟
                        اگر روشی داشته باشید که مثلا بتوانید هفته*یی سه درصد سود کنید و به اصل و سود سرمایه هم دست نزنید و دوباره سود آن را هم به کار*گیرید، با استفاده از سود مرکب، می*توان به مبالغ بزرگ*تری رسید. در این میان باید این نکته را هم در نظر داشت که همه هفته*ها سود ثابتی ندارند و حتی در بعضی هفته*ها ضرر هم حاصل می*شود. منتها برآیند سودها باید همیشه بیشتر از برآیند ضررها باشد.
                        توصیه شما به کسانی که به دنبال یک استراتژی معاملاتی هستند، چیست؟
                        روش و استراتژی معاملاتی هر کس باید با کاراکتر شخصیتی او مطابقت و همخوانی داشته باشد. مثلا اگر کسی از روش*های تعقیب روند استفاده می*کند، باید آمادگی ذهنی این مساله را نیز داشته باشد که از قسمت عمده سودهای خود دست بکشد و صبر را یاد بگیرد؛ هم صبر برای دیدن موقعیت*های جدید و هم صبر برای نگه داشتن موقعیت*هایی که در سود هستند. معامله*گران مبتدی با گرفتن ضررهای بزرگ ورشکسته می*شوند و معامله*گران حرفه*یی با صرف نظر از سودها و ضررهای جزیی، موفق هستند. به نظر من باید به جای بالا بردن تعداد پیش*بینی*های درست، از روشی استفاده کنید که بتوانید میزان سود حاصله از هر معامله را افزایش دهید و دوم اینکه به روشی که دارید وفادار بمانید.
                        ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 01-14-2013, 12:16 AM
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

من با هر دو نوشته Pcm و حسین موافقم.

به شخصه وقتی شرکت حساب های پم راه اندازی کرد یه دونه در امضاء قرار میدهم با وجود اینکه نه تدریس میکنم نه منیج میگیرم نه تحلیل میفروشم نه.... و اگر دانشجوی بگیرم روز اول میگم اقای عزیز خانوم محترم من ترید هم به زور انجام میدم و وقت کافی ندارم .. مثل این ماه که فقط دوتا ترید ثبت شده واسم و سود یک رقم !

هرکس هم وست داره نوشته های ما رو میخونه اگر در اون زمینه تخصص داشته باشه متوجه خواهد شد سواد اون قسمت داریم یا نه ... هرکس هم نخواست بخونه از کنارش رد میشه ... الان خیلی تاپیک ها هست استراتژی های خوبی هم معرفی کرده و گذرا رد میشم و تشکر و لایک میزنم که بدونه من خلیل پستت خوندم و تشکر میکنم بابت دست به قلم شدنت....

فرهنگ احترام باید راه بیافته نه اینکه من سود میکنم شما نمیکنی من فلانم شما به امان....

الان دارم پست های تحلیل زمانی گن میخونم که سعیدد یوسفی همشهریم داره درج میکنه و علی عزیز... واسه من تازگی داره و این دو عزیز فردا روز دیدن خلیل داره تحلیل گن میکنه و موفق شده درک کنه موضوعات افتخارشون هست چون در محضرشون شاگردی کردم وبا تحلیل هام دین شاگردیم ادا کردم.... پس فردا روز مثلا سعید سود نکرد دلیل بر اشتباه بودن نوشته ها و دانسته هاش نیست چون ریسک عملکرد جدای از اینهاست که حسین کامل توضیح داد ! و عنوان کنم این آخرین پست من در این بحث ها هست و شک نکنید سود من اثبات بر گفته های حسین استادمون و دکتر بهزادی است و همچنین بلعکس چون پایه های علممون مشترک هست .و برای حسین و حساب پم آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم بالای پنجاه درصد سود بسته بشه که بر همگان اثبات بشه گفته هامون در زمینه بنیادی صحت داره و عملی است.

من در هیچ مسابقه ای شرکت نمیکنم و دلیل کارم در کتاب دکتر الدر جستجو کنید ! ولی با داشتن حساب پم قاطعانه میگم اشتقبال میکنم و خوشحالم که هم دوره ای من این کار رو افتتاح کرده و من خلیل فردا روز نفر دوم باشم و پشت ایشون به همه ثابت کنیم که چیزی استادمون درس داده توانستیم جامعه عمل بپوشانیم.هم افتخار خودمون هست و هم استادمون !

زیاد حرف زدم. همه شما را میبوسم و تک تک شماها را استاد خودم میدانم و به همه عزیزان در فروم افتخار میکنم و ارزومندم تک تک شماها را در جا به جای دنیا به عنوان یک تریدر برتر بشنوم.

پ.ن : دلیل شرکت نکردنم میتوانم در چندین جمله توضیح بدم منتهی از عمد رجوع دادم به نوشته های دکتر الکساندر الدر که شما هم انها را مطالعه کنید و دیدگاه برتری نسبت به این قضایا داشته باشید.

ارادت
                          ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 01-14-2013, 02:04 AM
                          آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

یکی از آشنایان بنده، از اساتید والامقام دانشگاه ها و جزو چهار نفر بهترین متخصصان اقتصاد انرژیک در سطح خاورمیانه بود. از نظر علمی و آکادمیک کاملا معتبر و شناخته شده و در تحلیل و مشاورتهای کلان اقتصادی ، بسیاری از دارندگان پست و مقامهای دولتی، در بدر بدنبالش. انسانی سالم و بیش از حد پاکیزه از آلودگی های مالی.

روزی مطلع شدم این فرد که برای سخنرانی هایش، عده بیشماری سر و دست میشکندند تا شاید از بر آن به نوایی برسند، بعلت برخی مشکلات، در پرداخت اجاره خانه آپارتمانش، دچار مشکل شده. دوستان و برخی دانشجویان نزدیکش این مشکل را حل نمودند.

فراموش نمی کنم که در یک دور همنشینی دوستانه می گفت که با توجه به بودجه سال جاری و با برشمردن چند دلیل دیگر اقتصادی، قیمت طلا حدودا دو برابر خواهد شد. اتفاقا یکی از دوستان برگشت به او گفت که پس حتما داری سرمایه جمع می کتی تا به طلا تبدیل نمایی که جواب او این بود که ما اینکاره نیستیم.

غزض اینکه بعضی افراد آموزگاران زبده ای هستند و در دنیای تئوری ها سیر مینمایند ولی برای ورود به دنیای واقعی بازار ، داشتن علم شرط لازم است و نه کافی. خصوصیات و ویژگیهای دیگری نیاز است.

نظر

از جناب یزدی عزیز تشکر میکنم بابت گذاشتن مصاحبه زیبا !

خبر خوبی هم همینجا بازگو کنم که تا آخر هفته مصاحبه با استاد فاندامنتالم جناب حامد خسروی به اتمام میرسه و به خودم و طه صادقی همکارم در مصاحبات افتخار میکنم که عزیزان با دل و جان از طرح مصاحبه های ما استقبال کردند و حاضر شدند شرکت کنند با وجود محدودیت های فراوانی که دارند !

این مصاحبات در راستای بالا بردن سطح علمی افراد عزیز در فروم هست و همانند یک چراغ راهنما برای شخص بنده و سایرین خواهد بود ، الاخصوص که معاملگران مجرب ایران زمین هستند و در فراگیری این علم همچون ماها در یک فضای پر از کمبود علم صورت گرفته است !

به زودی نوبت عزیزان دیگر هم خواهد رسید و از شما عزیزان خواهشمندم در این راه ما را دعا کنند که بتوانیم ادامه دهیم !

همه عزیزان پرپیپ و پر سود باشند.
                              آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

سلام و درود

مصاحبه با بیل ویلیامز
                                این مصاحبه گر چه برای چندی پیش است ولی این متن حاوی نکات جالب و ارزنده ای است که از دیدگاه ویلیامز بیان شده است .
                                در این مصاحبه علاوه بر بیل ویلیامز سوالاتی هم از دخترشون جاستین ویلیامز ( نویسنده کتاب کی آس 2004 ) پرسیده شده است که خلاصه ای هم از مطالب مهمتر آن در اینجا پست میشود.
                                میتونید از نتایج تریدتون در سال گذشته برامون بگید ؟
                                بیل ویلیامز : سال گذشته بهترین سال ترید در کل دوران حرفه ای من بود و سال قبل از آن بهترین سال ترید به نسبت گذشته ...
                                در حال حاضر فقط بروی بازار سهام ترید میکنم اما قسمت اعظم دوران حرفه ای من در بازار کمودیتی گذشته است.
                                سال گذشته چندین اکانت مختلف داشتم که یکی از اونها بیش از 100% سود داد ( حساب شخصی و اصلی ویلیامز ) و یک اکانت بزرگ هم بیش از 40% سود داد.
                                ایده ای که در روش تریدم وجود دارد اینست که علت اصلی که اشخاص از ترید آسیب میبینند و ضرر میکنند اینست که بیش از حد ترید کرده ( تعداد معاملاتشون زیاد است ) و سریع هم از بازار خارج میشوند ( پوزیشن در سودی رو زود میبندند )
                                من یک "ترند تریدر" هستم و دوست دارم تا جاییکه ممکنه در یک روند پوزیشنم رو باز نگه دارم.
                                دو سال قبل در ژانویه پوزیشنی رو باز کردم که بعد از دو سال بستمش (!) سال اول بیش از 40% و سال دوم بیش از 50% اون پوزیشن سود داد.
                                بنابراین با استاندارد های موجود ما خیلی موفق عمل کرده ایم.
                                سوال : پس میشه گفت شما یک ترند تریدر هستید ؟ ( ترند تریدر : تریدری که استراتژی تریدش اینست که انتهای روندها رو شناسایی میکند و سپس از ابتدای روند جدید با بازار همراه شده و با ابزاری که دارد به تحلیل وضعیت پرداخته و حتی المکان تا جای ممکن در روند باقی میماند )
                                قطعا.
                                برای چند دهه مشغول به آموزش افراد جهت ترید بوده ام و میدونم که بزرگترین مشکل افراد تعداد ترید بیش از حد است.
                                بزرگترین موفقیتهای تریدی من زمانی شکل گرفته است که تلاش کرده ام یه روند دراز مدت رو شناسایی کرده و تونسته ام شکلگیری اونرو رو تشخیص بدم و سپس تا جاییکه ممکن بوده در اون روند پوزیشن رو باز نگه دارم.
                                بنابراین مشخصا من یک ترند تریدر هستم.
                                در حال حاضر یکی از روشهایی که ما وارد یک ترید میشویم این است که ببینیم ترندی اکستندد شده است ( به بیان ساده بیش از حد ادامه پیدا کرده است ) بعد ما یک Bulish/Bearish divergent bar (واگرایی صعودی نزولی یا همون پرایس باری که دانای اول محسوب میشه ) رو داریم ( منظور اینست که توسط دانای اول تشخیص میدهند که ترید به اتمام رسیده است )
                                ما ابزاری داریم که به ما نشون میده روند سرعت زیادی داشته ( منظور تکنیک انگولیشن است ) و ما میدونیم که چطور در خلاف چهت ترند وارد بازار بشویم.
                                در واقع اولین سیگنال ما برای ورود به بازار همیشه این تکنیک است ( منظور تریگر دانای اول است )
                                سوال: در چه تایم فریمی ترید میکنید ؟
                                تایم فریم استاندارد من روزانه است.
                                برای چندین دهه عادت داشتم کل روز و هر لحظه به چارت نگاه کنم.
                                تا اینکه همسرم روزی ازم خواست کرد برای صرف غذا از پشت میز بلند بشم ...
                                در واقع حدود 12 سال یا بیشتر همیشه همسرم غذام رو برام میاورد و مقابل چارت اون رو میخوردم و اگه نمیاورد من غذا نمیخوردم (!)
                                اما چیزی که متوجه شدم این بود که وقتی زمان کمتری صرف مشاهده دایمی چارت و ترید میکنم نتایجم بهتر و بهتر میشود.
                                سوال:
                                آیا اخبار اقتصادی و تحلیلهای اقتصادی در روزنامه ها و سایتهای خبری بروی تریدتون تاثیر داره ؟
                                منظورتون اینه که بررسی کنم فلان کمپانی چی گفته و ببینم چه تحلیل و یا خبر اقتصادی در پیش است ؟
                                نه به هیچکدوم توجهی ندارم .تنها و تنها با چارت کار دارم و بر اساس اون تحلیل میکنم.
                                اما من کسی نیستم که دایما دنبال ترید کردن باشم در طول روز فرصتهای بیشماری برای ترید پیش میاد و فقط کافی متمرکز باشیم و بیینم کدوم بهترین فرصت است و بهترین پتانسیل ترید رو برای ما بهمراه داره.
                                سوال: نظرتون در مورد نظم کاری ( دسیپلین ) چیه ؟
                                شما بیاد روش مشخص برای تحلیل و ترید در بازار داشته باشید اما دقیقا بر اساسش عمل کنید.
                                کاری که اکثر تریدرها انجام میدند اینکه سیستم تریدینگ خوبی رو میگیرند و بعد اون با تغییرات زیادی که بهش میدند ( از نظرشون دارند بهینه اش میکنند ) و عدم پیروی دقیقا از قواعدش نابودش میکنند.
                                مهم نیست که سیستم تریدینگ شما چقدر خوب و قدرتمند باشه چیزی که مسلمه اینه که شما تریدهای ضرری خواهید داشت.
                                اکثر افراد سیستم تریدینگشون رو تغییراتی میدند صرفا بخاطر تعداد ضرر کمی که با اون تجربه میکنند.
                                اکثرا شروع به تغییر دادن قواعد تریدشون میکنند و وقتی اینکار انجام میشه اونها در حقیقت شروع به تحلیل بازار به شکل غلطی میکنند و این نتیجه اش مشخصه.
                                سوال: داشتن یک ذهن و تفکر منظم قابل یادگیری است ؟
                                یادگیری تئوری اصولش ساده است اما پیروی و الزام بهش سخته ...
                                تصور کن شما مردی باشی که همسری داری و بعد بخوای باهش بری بیرون ازت بپرسه خوب امروز چه کردی و مجبور بشی بهش بگی کل سرمایه ام در بازار رو از دست دادم ... این سخته و بسیاری از موارد هست که تریدرها نمیتونند تمام حقیقت رو بگند چرا که احساس شرمندگی میکنند.
                                زمانیکه وضعیتی رو تحلیل میکنم و وارد بازار میشم از آینده خبر ندارم اما نکته کلیدی برای موفقیت اینه که دقیقا به روشی که تحلیل میکنیم پایبند باشیم و از اون تخدی نکنیم.
                                ایمان و اعتقاد به روش و پیروی دقیق و دراز مدت از اون مسیر مستقیم به سوی موفقیت است.
                                سوال : کی به این ایمان و اعتقاد در روشتون رسیدین ؟
                                فکر میکنم این بستگی به میزان سود و ضرر شما داشته باشه.
                                اگه میزان کلی سودتون به ضرر بچربه و بتونیم اون رو افزایش بدین در مسیر صحیح قرار دارین.
                                سوال: عاملی که باعث شد تصمیم به نوشت کتب تکنیکال کنید چی بود ؟
                                در ایامی که تازه بصورت تریدرهای فول تایم در اومده بودم نظریه کی آس ( نظریه آشوب یا همان Chaos ) تازه مطرح شده و در حال باروری بود.
                                بخاطر پسزمینه تحصیلاتم در زمینه فیزیک به این تیوری خیلی علاقمند شدم.
                                راستی نظریه آشوب به هیچوجه آشوبناک نیست (!) ( منظور اینست که یک نظریه شلوغ و نامنظم و مبهم و غیر قابل درک نیست ) و در حقیقت نظریه و تفسیر عمیقتری از ریشه و علت احساسات و رفتار مردم ارایه میکنه.
                                ما سه دکترای فیزیک و ریاضیات رو استخدام کردیم و اونها به کمک یک ابرکامپیوتر به بررسی این نظریه در بازارهای سرمایه پرداختند و سرانجام کار اونها ارایه تصویری از بازار بر اساس این نظریه بود که تا پیش از اون این دقت و کارایی رو ندیده بودیم.
                                اونها با سه مووینگ اوریج برگشتند که ما امروزه اونها رو تمساح مینامیم ( اندیکاتور Alligator )
                                چیزی که جالب بود این بود که این مووینگها دارای پارامترهایی بودند که همگی بر اساس اعداد فیبوناچی بود در حالیکه اون ابر کامپیوتر ذره ای اطلاع از سری اعداد فیبوناچی نداشت (!) و همین که این پارامترها بر اساس نسبتهای فیبوناچی شکل گرفته بودند به ما اعتماد به نفس لازم رو داد.
                                از اون زمان تاکنون سعی کردیم روش تریدمون رو هر چه ممکنه ساده و ساده تر کنیم و هرچقدر این مسله رو بیشتر انجام دادیم نتایجمون بهتر و بهتر شد.
                                جان وایلی دارنده انتشارات وایلی از ما خواست که کتابی در مورد این نظریه بنویسیم که اینکار رو کردم و بعدها خواست که نسخه بروز شده ای از اون رو بنویسیم که این کار رو دخترم جاستین انجام داد.
                                اگه کسی علاقمند است بیشتر در این زمینه بودنه میتونه به کتاب Trading Chaos Second Edition و یا سایت رسمی ما : www.profitunity.com
                                سوال : هر چند وقت یکبار به مسافرت میرید ؟ ( به نوعی میخواد بپرسه چقدر ترید وقتگیره براتون و زمان خالی براتون میگذره )
                                بیل ویلیامز : من هر روز در تعطیلاتم (!) 15 دقیقه در روز وقت میگذارم .
                                با نرم افزار - کامپیوتر و تکنولوژی بیسیم از هر جایی میشه ترید کرد.
                                جاستین ویلیامز :
                                دوست دارم بگم هر روز اما ما زمان زیادی رو صرف اموزش میکنیم و میبایست حضور داشته باشم تا بتونم به ایمیلها و تماسهای تلفنی پاسخ بدم.
                                بشکل خانوادگی ما سالی دو مرتبه به مسافرت میریم اما بطور کلی من دوست دارم هر رزو ساعتی به مطالعه بپردازم و یا بیرون در آفتاب بشینم ( همینقدر ترجمه رو پذیرا باشید ! ) قدم بزنم و یا یوگا کار کنم.
                                مجددا بیل ویلیامز : این بینهایت اهمیت داره که یک تریدر زمان ترید ریلکس باشه ...
                                سوال: در تحلیل یک چارت اولین کاری که میکنید چیه ؟
                                جاستین ویلیامز : آوردن اندیکاتور الیگیتور و پرایس بارها.
                                ترکیب الیگتور و پرایس بارها به ما وضعیت دقیق بازار رو نشون میده و در چارتها به دنبال وضعیت بهینه ای از ترکیب این دو هستم.
                                سوال : در تحلیل از نظریه امواج الیوت استفاده میکنید ؟
                                بیل ویلیامز : بله به فرم موجهای شکل گرفته نگاه میکنم اما صرفا بر اساس الیوت ترید نمیکنم.
                                در سبک ترید من دو روش برای ورود به پوزیشن - دو روش برای افزایش لات به یک ترید موفق و دو روش برای خروج از پوزیشن وجود دارد.
                                این ساختار اولیه روش ترید من است اما اینکه چطور این روش رو در چارت اعمال کنم و اقدام به ترید کنم همونطور که جاستین گفت بستگی داره که در کجای موج باشیم و در چه نواحی از چارت احساس راحتی و اعتماد لازمه برای گرفتن پوزیشن جدید ایجاد بشه.
                                جاستین ویلیامز : بیل در بازار سهام ترید میکنه من در کمودیتی که کمی متفاوته بخاطر نوسانات بیشتری که داره.
                                این مشخصا کمک بزرگیه که موقعیت بازاری که ترید میکنیم رو بشناسیم ( بازار از تمامی بازارها نوسانات و بطور کلی حجم معاملات بیشتری داره )
                                برای مثال اگه در یک کارکشن ( حرکت اصلاحی ) هستیم زمان اتمام یک کارکشن کاملا قابل بررسی و تحلیل است.
                                و اگه در یک ترند قرار داریم فرصت و امکان بیشتری برای ترید بیشتر و گرفتن سود بیشتر از حرکت بازار رو داریم.
                                درک شما از الگوهای پایه الیوت کمک میکنه تا از ترید در اونجا اجتناب کنیم.
                                85% ضرر ها در حرکات اصلاحی بازار رخ میدهند.
                                بنابراین یادگیری اونها راه مستقیمی برای جلوگیری از درد و رنج (!)
                                سوال : از ترند لاینها و تکنیکهای فیبوناچی در تحلیلتون استفاده میکنید ؟
                                بیل ویلیامز : نه ما از الیگیتور استفاده میکنیم.
                                در حقیقت الیگیتور ترند لاین ما محسوب میشه.
                                موویینگ های این اندیکاتور به ما میگه که بازار در حال حاضر چه رفتاری داره و در بازه زمانی بالاتر بین سه تا پنج برابر زمان چارتی که در حال بررسیشه چه اتفاقی داره میوفته.
                                برای مثال وقتی جاستین داره تایم فریم 10 دقیقه رو بررسی میکنه اندیکاتور الیگیتور بهش میگه که در تایم فریم یکساعته و روزانه چه اتفاقی در حال افتادنه بدون اینکه نیاز باشه به اون چارتها نگاه کنه.
                                این اندیکاتور به شما جهت آتی روند بازار رو تا زمانی که خبر مهمی اعلام نشه نشون میده و سرانجام اخبار جدید اقتصادی است که ترند های جدید و اصلی بازار رو جهت و شکل میده.
                                ترجمه ساسان امیری
                                آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                                گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                                آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                                پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                                پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                                پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

پردازش ...
                                X