اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تریدر های حرفه ای ایران بشناسیم!!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

و یا بیرون در آفتاب بشینم ( همینقدر ترجمه رو پذیرا باشید ! )

با سلام و تشکر

اگه میشه همین قسمت نقل قول گرفته شده رو بصورت کامل ترجمه اش رو بزارید! از کجا معلوم؟! شاید رمز موفیقت در ترید توی همین قسمت نهفته باشه :دی

نظر

با اطمینان کامل عرض کنم خدمت دوستان:
      هیچ سیستم جادویی در این مارکت وجود ندارد .
      همه ی سیستمها هم باعث شکست می شود هم باعث موفقیت .
      شرط موفقیت در شخصی سازی کردن سیستم منطبق با روحیات و مقدار سرمایه شماست.

نظر

سلام خدمت دوستان گرامی

به نظر بنده در این تاپیک فقط بردن چند اسم و انتزاع کردن چند روش نتیجه ای در بر نخواهد داشت همینطور که پیشتر عرض کردم شخصیت تریدری هر تریدر بیانگر میزان موفقیت او در عرصه کارو زار است , به عنوان مثال اگر شما یک روش برنده یکی از اساتید این فروم را بدون کم و کاست به شخصی تازه کار بدهید , مطمئنا نه تنها سود نخواهد کرد بلکه متضررهم خواهد شد , چرا که در حرکات بازارهای مالی مفهومی نهفته است که به جز درک عمیق آن امکان تبدیل شدن به یک معامله گر کارکشته وجود ندارد . (و به عبارت ساده تا زمانی که یک تریدر فلسفه پشت حرکات بازار را درک نکند و (خودش را نسبت به این نوسانات مدیریت نکند!) طعم شیرین سود را نخواهد چشید. )

من به دوستان عزیزم توصیه میکنم اگر هنوز اشتیاقی برای دستیابی به اسامی و روشهای افراد حرفه ای در عرصه بازارهای مالی دارند میتوانند از کتاب هایی همچون : جادوگران بازار نوین (نشر چالش . جک .دی. شواگر) - جادوگران بازار (جک .دی. شواگر) البته این کتاب اندکی قدیمی تر است از جادوگران بازار نوین ولی به هر حال مطالعه شخصیتهای معامله گران موفق خالی از لطف نیست.

دوستان عزیز هر سوالی از بنده دارند میتوانند با ایمیل بنده در مسنجر یاهو مکاتبه فرمایند, با تمام وجود پاسخگوی دوستان هموطنم خواهم بود .

javane_pishtaz@yahoo.com

موفق باشید .
        ویرایش توسط javane_pishtaz : https://www.traderha.com/member/5178-javane_pishtaz در ساعت 05-27-2013, 12:41 PM

نظر

بنظر من باید درک عمیقی از بازار داشت و ترکیب درک و تجربه ومدیریت میتونه تریدر رو موفق کنه و البته این درک عمیق مفهوم خیلی گسترده ای داره
          روزگاریست که شیطان فریاد می زند​آدم پیدا کنید! سجده خواهم کرد

نظر

درک قدرت عرضه و تقاضا و درایورهای بازار که از این 2 کلمه سرچشمه می گیرد
            Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
              درک قدرت عرضه و تقاضا و درایورهای بازار که از این 2 کلمه سرچشمه می گیرد

بنظر من این مفاهیم کاملا بیهوده و برا سرگرم کردم تریدرها ساخته شده .همه چیز در بازار مشخصه و نیاز به عرضه و تقاضا نیست هر کس با مسیر همراه بشه سود میکنه و در غیر اینصورت ضرر.جهت حرکت بازار با توجه به تکنیکال خاص مشخص میشه .این نظر شخصی منه

نظر

من مثالی دارم اینه که 40 نفر مسافر مثلا مشهد برن ترمینال سوار اتوبوس خط شیراز بشن بگن چون ما زیادیم و مسافر شیراز نیست برو مشهد !! جهت حرکتی اون اتوبوس بطرف شیرازه و هدف اونجاست تعداد نمیتونه هدف عوض کنه.درفارک س هدف از تکنیکال قدرت میگیره و نه تعداد تریدر

نظر

نوشته اصلی توسط ostadfx نمایش پست ها
                  من مثالی دارم اینه که 40 نفر مسافر مثلا مشهد برن ترمینال سوار اتوبوس خط شیراز بشن بگن چون ما زیادیم و مسافر شیراز نیست برو مشهد !! جهت حرکتی اون اتوبوس بطرف شیرازه و هدف اونجاست تعداد نمیتونه هدف عوض کنه.درفارک س هدف از تکنیکال قدرت میگیره و نه تعداد تریدر
                  درود بر شما

دوست من بنده هیچ اصراری به درست بودن این جمله ندارم.

اما شما کاملا اشتباه برداشت کردی(اگر کمی مطالعه کنی بیشتر با این جمله اخت خواهی گرفت)

باید محقق باشی تا بگیری مطلب رو دوست خوبم وگرنه اینایی که بنده نقل قول کردم همش بیهوده سرایی خواهد بود.

همیشه یادت باشه؛ تکنیکال دنباله روی بزرگان بازاره و نه ذات بازار.

همیشه شاد و موفق باشی
                  Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط ostadfx نمایش پست ها
                    سلام دوست عزیز

این امکان بسیار زیاد هست که تعداد زیادی وقتی به راننده بگن برو مشهد راننده به احتمال زیاد البته نه به یقین به مشهد میرود و راننده برای افراد کم هم ماشین دیگری ردیف میکند
                    من اینو به چشم دیدم این اتفاق در زمان های خاصی رخ میدهد مثل اربعین یا 48 و ...
                    در فارکس هم دقیقا همینه. . .
                    شما یک چیز بسار مهم را فراموش کردید
                    وجود و شکل گیری نمودارهای روی مانیتور حاصل تفکرات بانکها و شرکتهای بزرگ است
                    و ما با تحلیل شکل موجها پی به افکار آنها میبریم که این اتوبوس کدام مسیر را طی خواهد کرد
                    موفق باشید
                    تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                    در این سایت و در تلگرام
                    SmartSignalFX@

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                      درود بر شما

دوست من بنده هیچ اصراری به درست بودن این جمله ندارم.

اما شما کاملا اشتباه برداشت کردی(اگر کمی مطالعه کنی بیشتر با این جمله اخت خواهی گرفت)

باید محقق باشی تا بگیری مطلب رو دوست خوبم وگرنه اینایی که بنده نقل قول کردم همش بیهوده سرایی خواهد بود.

همیشه یادت باشه؛ تکنیکال دنباله روی بزرگان بازاره و نه ذات بازار.

همیشه شاد و موفق باشی
                      واقعیتش من یه ادم تازه وارد تو این بازار نیستم و 7 سال روزی حداقل 15 ساعت برا مطالعش وقت گذاشتم و برداشت شخصی خودمو گفتم تو این بازار اکثر مفاهیمی که درست کردن تقریبی و پر از خطاست و ارزش نداره و اکثریت ضرر کننده ها دنبال اونا میرن .من متوسط هر روز 800 تا 1000 پیپ بصورت دستی و نه اکسپرت در 10 جفت ارز سود میکنم که هفته پیش به 6500 پیپ در هفته رسید (هفتگی)که ناشی از تحلیل شخصی خودمه که البته یه تاپیک هم در سایت اتوتردیگ داشتم که انلاین پیشبینی هامو قرار میدادم چند تاشو "پیشبینی های یک تریدر خاکی" که بنا به دلایلی ادامه ندادم
                      ویرایش توسط ostadfx : https://www.traderha.com/member/8934-ostadfx در ساعت 05-27-2013, 02:52 PM

نظر

راز بازار در قدرت بازار

از دوستان چه کسی متوجه این مفهوم میشه؟؟؟

نظر

در واقع شما با هر روشی که کار میکنید تا زمانی که پی به عطش و تشنگی بازار در یک جهت نبرید به طور متوسط نمیتونید میزان برآیند سودهاتون رو افزایش بدید . یه جمله معروف در مصداق این موضوع اینه که اکثر تریدرهای موفق سرمایه , انرژی , و زمان خود را در بازارهای کم رمق هدر نمیدهند(آنها بعد از اطمینان از میل بازار به جهت گیری وارد بازار میشوند) . به عنوان مثال اگر یک رود رو در نظر بگیرید در قسمتهایی که این رود بسیار خروشان و پر تلاطم هست حتی بزرگترین ماهی ها و حتی قایق ها از حرکت در مسیر خلاف این قسمت از رود حذر میکنند و اگر به طور اتفاقی در این قسمت از مسیر رود قرار بگیرند بدون هیچ تلاشی از آن عبور خواهند کرد . از این ساده تر نتونستم خدمتتون عرض کنم . در واقع در مارکت هم چنین اتفاقی حکمفرماست.

یک سوال؟
                          به نظر شما چطور میشه این مسیر را در مارکت شناسایی کرد؟
                          ویرایش توسط javane_pishtaz : https://www.traderha.com/member/5178-javane_pishtaz در ساعت 05-27-2013, 03:26 PM

نظر

حجم و تعداد معاملات باز

ببینید این دو تو اصطلاح چه معنای دارن و چه رابطه ای با هم دارن؟!
                            Think / Act / Enjoy

نظر

سلام

یکی از مهمترین فاکتور ها در ترید تشخیص یک بازار قدرتمند از یک بازار ضعیف است

در واقع از نگاه یک چارتیست به این موضوع روشهای متعددی وجود دارد یکی از مرسوم ترین روش ها استفاده از اندیکاتور های banded و center میباشد مثلا مکدی با انواع و اقسام واگرایی ها و اسیلاتور RSI و سیگنال های معکوس و همینطور مقادیر جبری این دو همگی دال بر افزایش یا کاهش میزان عطش یک بازار هستند و همینطور تشخیص به موقع خروج قیمت از الگوهای قیمتی و ادغام آنها با شاخص های نشان دهنده حجم میتوان پی به میزان عطش بازار برد .

ازنگاه یک فاندامنتالیست با توجه به مجموع قریب الوقوع خبرها میتوان پی به قدرت بازار برد و ....

ولی باید مد نظر داشت که هر چه میزان قدرت و عطش بازار کم باشه پیش بینی های شما اشتباه تر خواهند بود به همین دلیل است که اکثر تریدرهای حرفه ای از ورود به چنین بازار هایی حذر میکنند و همینطور اگر این قدرت به حالت اشباع برسه باز هم امکان اشتباهات شما زیاد هست

سوال ؟

به نظر شما چطور میتوان پی به مطلوبیت قدرت بازار برد؟؟
                              ویرایش توسط javane_pishtaz : https://www.traderha.com/member/5178-javane_pishtaz در ساعت 05-27-2013, 08:56 PM

نظر

درود

فکر کنم بحث به جای دیگری رفت.

اسم بزرگان همگی مطرح شد اما نامی از ........... برده نشد. ............یکی از بهترین هاست. 5 ستاره ایران.

شادی سراسر وجودتان
                                ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 11-22-2013, 11:39 PM

نظر

پردازش ...
                                X