اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات شما از تریدری ! ( بحث آزاد تریدر ها )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

جناب PCMFund خیلی ممنون که جواب دادین . این جملات سراسر منفی من برا اینه که دارم تجربیات خودم از این بازار میگم امیدوارم شما این دست مسایل رو ندیده باشین یعنی خودمم همین حدود سنمه و همین حدود مبلغ سرمایه امه کسی که مزه پیروزی تو این بازار داشته دیگه بیخیال نمیشه . منظورم اینه که اینا یه تهدیده و مثل سم میمونه برا امثال من . پیروز باشید

جواب جمله آخر منو ندادین

نظر

۱- شماهمیشه برنده نخواهید بود!

این یک اصل ساده است. حتی بهترین تیم های فوتبال جهان که فوق ستاره های بزرگ دنیا را در اختیار دارند نیز هم همیشه پیروز نمی شوند و گاهی هم شکست میخورند. بنابراین هیچگاه انتظار همیشه برنده شدن نداشته باشید. مهم برآیند کار شماست که با مدیریت سرمایه و یک استراتژی ساده و کارآمد می توانید به یک برآیند مثبت دست پیدا کنید.
      ۲- باسرمایه کافی معامله کنید!

مسلما اگر سرمایه خوبی در اختیار ندارید بهتر است کمی بیشتر کار کنید تا سرمایه تان بیشتر شود. چون در صورتی که نتوانید از پس زیان ها بر بیایید ٬ مدت زمان زیادی در بازار دوام نخواهید داشت.
      ۳- بعد از موفقیت در هر معامله جشن نگیرید ٬ بعد از هر شکست ماتم!

سعی کنید که بعد از هر ترید موفق پارتی نگیرید! چون اگر چنین رفتاری داشته باشید مسلما بعد از شکست ها چنان ماتمی به سراغ تان خواهد آمد که وصف آن تلخ است. قانون و قاعده این بازی ٬ تسلط بر احساسات و مدیریت ریسک است. معامله گری می تواند باعث احساساتی شدن شما و از دست رفتن کنترل بر آن و همچنین پول تان شود. اما تریدرهای موفق می توانند زیان ها را کوچک نگه دارند و همین باعث ساکت و منطقی بودن آنها می شود. مطمئن باشید این طرز تفکر منجر به سودآوری شما خواهد شد.

منبع ترجمه:BabyPips.com/ مترجم: علیرضا زارع
      انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها

این یک اصل ساده است. حتی بهترین تیم های فوتبال جهان که فوق ستاره های بزرگ دنیا را در اختیار دارند نیز هم همیشه پیروز نمی شوند و گاهی هم شکست میخورند. بنابراین هیچگاه انتظار همیشه برنده شدن نداشته باشید. مهم برآیند کار شماست که با مدیریت سرمایه و یک استراتژی ساده و کارآمد می توانید به یک برآیند مثبت دست پیدا کنید.

مسلما اگر سرمایه خوبی در اختیار ندارید بهتر است کمی بیشتر کار کنید تا سرمایه تان بیشتر شود. چون در صورتی که نتوانید از پس زیان ها بر بیایید ٬ مدت زمان زیادی در بازار دوام نخواهید داشت.

سعی کنید که بعد از هر ترید موفق پارتی نگیرید! چون اگر چنین رفتاری داشته باشید مسلما بعد از شکست ها چنان ماتمی به سراغ تان خواهد آمد که وصف آن تلخ است. قانون و قاعده این بازی ٬ تسلط بر احساسات و مدیریت ریسک است. معامله گری می تواند باعث احساساتی شدن شما و از دست رفتن کنترل بر آن و همچنین پول تان شود. اما تریدرهای موفق می توانند زیان ها را کوچک نگه دارند و همین باعث ساکت و منطقی بودن آنها می شود. مطمئن باشید این طرز تفکر منجر به سودآوری شما خواهد شد.

کارن عزیزم سلام نازنین دوست

چون زیر مقاله مرقوم فرمودید که نقل قول از منبع دیگر هست از اینرو به خودم اجازه میدهم که با ایتم اول مخالفت و با دومی موافقت صد در صدی و با سومی تحت شرایطی موافقت کنم، و اینو مطمنا میدونید که اگر متن پست از خودتان بود تجت هیچ شرایطی با ان مخالفت نمیکردم یعنی در حقیقت سکوت میکردم ، ( البته این نوع نگرش مربوط به همه بچه ها و همه پست ها و همه تحلیل ها و ..... است )

علت مخالفت با ایتم یک همین ترید لانگ ترمی هست که کارنامه اش را بصورت هفتگی ارائه میدهم ، برای خودم هم تازگی داره و قصد دارم ببینم تا چند پوزیشن میشه بدون زیان پیش رفت ، ممکنه دوستی سوالی براش مطرح بشه که این علتش فقدان استاپ لاس هست ولی عزیزان براتون توضیح میدهم که اینگونه نیست چون اگر قرار بود پوزیشن یا پوزیشن هائی غلط باشند ، اولا به تی پی نمیخورند (یعنی تعداد تی پی خوردن ها افزایش نمیکنه ) و مهمتر اینکه فلوتینک اکویتی به جای افزایش ، کاهش می یافت و بعد منفی میشد ،
        از اینرو میخوام عرض کنم میشود روش هائی از ترید را با تمرین طراحی کرد که کل پوزیشن ها به سود ختم شوند بالا تر بردن تایم ترید از عوامل مهم هست

در مورد ایتم سوم ، و در مورد تشویق و تنبیه ، نظرم اینه که نه برای هر پوزیشن .ولی برای هر دو برابر کردن سرمایه یک چایزه به خودمون بدهیم نتیجه خوبی خواهد داشت

بنظر بنده کمترین ، همین گذاشتن استیتمنت در فوروم خودش یک جایزه برای ضمیر ناخود اگاهمون هست ، بنابرین عزیزان ازتون تقاضا میکنم وقتی میبینید دوستی یک استیتمنتی گذاشته ، سریع دنبال مردود کردن ان نباشید ، شما نمیدونید چقدر ازار دهنده خواهد بود این رفتار ، یعنی اون عزیزی که نتیجه مثبت کارشو به خیال خودش میاد به دوستان خودش که من و شما باشیم نشون میده ( فرض کنید اتومبیل نو یا موبایل جدید خریده و به خیال خودش من و شما دوستش هستیم و اونو نشونمون میده ) هیج فکر کردید این برخورد مردود کننده ما ، تا چه حد این دوست را تحقیر میکنه ، بخدا اگر میدونستیم نه تنها این کار را نمیکردیم بلکه یک تبریک خشک و خالی بهش میگفتیم ، ( حتی اگر از چند عیب عملکرد این دوست مطمن میشدیم ) در هر صورت ما در این محیط مچازی باید قواعد هم زیستی را هم رعایت کنیم و همدیگر را شارژ روخی هم بکنیم ،

الان میدونم عده ای به من خواهند گفت اگر جلو کار مثلا . و خدا نکرده ( شیادانه ) این قبیل افراد گرفته نشه ممکنه سر بنده خدائی کلاه بگذارند

جواب من اینه که افرادی که در این فوروم و جاهای مشابه هستند اینقدرها هم ساده لوح نباید باشند در هر صورت ازردن دل ، کار پسندیده نمیتونه باشه

سرتونو درد اوردم موفق باشید عزیزان
        تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
        قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

با درود خدمت موسوی عزیز
          با احترام و ارادت زیادی که نسبت به نظرات جنابعالی دارم فکر نمی کنم نویسنده حرف نابجایی زده باشه.
          در مورد بند اول مقاله مذکور منظور نویسنده این هست که مهم نیست شما در چند معامله ضرر کردید مهم اینه که برآیند نتایج معاملات شما در مجموع مثبت و در سود باشه. تقریبا اکثر معامله گران برتر جهان مثل رابرت ماینر هم بر همین اصل اعتقاد دارند. در مورد استاپ گذاشتن و نذاشتن این بر می گرده به اینکه سیستم معاملاتی تریدر بر چه اصولی استوار هست. بنده هم دیدم تریدرهایی از استاپ لاس استفاده نمی کنند و موفقند ولی باز هم اکثر تریدر های بزرگ جهان تاکید بر گذاشتن استاپ لاس دارند. گاهی خواهی نخواهی اتفاقاتی ناگهانی و سریع بروز می کنه که ممکنه بسیار خلاف جهت تصور شما باشه. مثلا هیچ تریدری سونامی فرانک سوئیس رو فراموش نمی کنه ! تصور کنیم اگر در چنین موقعیتی استاپ لاس نداشته باشیم چه اتفاق هولناکی خواهد افتاد!
          در هر صورت گذاشتن استاپ لاس بهتر از نذاشتن هست. البته حتما شما با تمرین و تجربه ای که داشتید به روشی دست یافتید که نیازی به استاپ لاس حس نمی کنید. ولی برای امثال بنده که نمی تونم استرس و فشار بیش از حد رفتن پوزیشنم رو در ضرر تحمل کنم و ممکنه آسیب جدی به روحیات و حتی سلامتیم وارد کنه استاپ امری واجب خواهد بود. البته شخصا بنده به جهت اینکه در تایم فریم های بالا کار می کنم و تعداد پوزیشن هام کم هست کمتر به استاپ می خوردم. ضمن اینکه گاهی مواقع هم به جای استاپ هج می کنم..

در مورد اینکه فرمودید بعضی از دوستان به استیتمنت شما اعتراض وارد می کنند و منجر به آزار و اذیت شما میشن . همچین اتفاقی برای خودم هم افتاد ، متاسفانه بعضی از افراد چون خودشون به موفقیتی نرسیدند نمی تونند موفقیت های افراد دیگر هم باور کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتم هیچ وقت استیتمنتی در سایت نذارم که منجر به فشار روحی و یکی به دو کردن با بعضی افراد ... بشم.

با سپاس و آرزوی موفقیت بیشتر برای شما.
          انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
            کارن عزیزم سلام نازنین دوست

چون زیر مقاله مرقوم فرمودید که نقل قول از منبع دیگر هست از اینرو به خودم اجازه میدهم که با ایتم اول مخالفت و با دومی موافقت صد در صدی و با سومی تحت شرایطی موافقت کنم، و اینو مطمنا میدونید که اگر متن پست از خودتان بود تجت هیچ شرایطی با ان مخالفت نمیکردم یعنی در حقیقت سکوت میکردم ، ( البته این نوع نگرش مربوط به همه بچه ها و همه پست ها و همه تحلیل ها و ..... است )

علت مخالفت با ایتم یک همین ترید لانگ ترمی هست که کارنامه اش را بصورت هفتگی ارائه میدهم ، برای خودم هم تازگی داره و قصد دارم ببینم تا چند پوزیشن میشه بدون زیان پیش رفت ، ممکنه دوستی سوالی براش مطرح بشه که این علتش فقدان استاپ لاس هست ولی عزیزان براتون توضیح میدهم که اینگونه نیست چون اگر قرار بود پوزیشن یا پوزیشن هائی غلط باشند ، اولا به تی پی نمیخورند (یعنی تعداد تی پی خوردن ها افزایش نمیکنه ) و مهمتر اینکه فلوتینک اکویتی به جای افزایش ، کاهش می یافت و بعد منفی میشد ،
            از اینرو میخوام عرض کنم میشود روش هائی از ترید را با تمرین طراحی کرد که کل پوزیشن ها به سود ختم شوند بالا تر بردن تایم ترید از عوامل مهم هست

در مورد ایتم سوم ، و در مورد تشویق و تنبیه ، نظرم اینه که نه برای هر پوزیشن .ولی برای هر دو برابر کردن سرمایه یک چایزه به خودمون بدهیم نتیجه خوبی خواهد داشت

بنظر بنده کمترین ، همین گذاشتن استیتمنت در فوروم خودش یک جایزه برای ضمیر ناخود اگاهمون هست ، بنابرین عزیزان ازتون تقاضا میکنم وقتی میبینید دوستی یک استیتمنتی گذاشته ، سریع دنبال مردود کردن ان نباشید ، شما نمیدونید چقدر ازار دهنده خواهد بود این رفتار ، یعنی اون عزیزی که نتیجه مثبت کارشو به خیال خودش میاد به دوستان خودش که من و شما باشیم نشون میده ( فرض کنید اتومبیل نو یا موبایل جدید خریده و به خیال خودش من و شما دوستش هستیم و اونو نشونمون میده ) هیج فکر کردید این برخورد مردود کننده ما ، تا چه حد این دوست را تحقیر میکنه ، بخدا اگر میدونستیم نه تنها این کار را نمیکردیم بلکه یک تبریک خشک و خالی بهش میگفتیم ، ( حتی اگر از چند عیب عملکرد این دوست مطمن میشدیم ) در هر صورت ما در این محیط مچازی باید قواعد هم زیستی را هم رعایت کنیم و همدیگر را شارژ روخی هم بکنیم ،

الان میدونم عده ای به من خواهند گفت اگر جلو کار مثلا . و خدا نکرده ( شیادانه ) این قبیل افراد گرفته نشه ممکنه سر بنده خدائی کلاه بگذارند

جواب من اینه که افرادی که در این فوروم و جاهای مشابه هستند اینقدرها هم ساده لوح نباید باشند در هر صورت ازردن دل ، کار پسندیده نمیتونه باشه

سرتونو درد اوردم موفق باشید عزیزان

جناب موسوی عزیز
            ظاهرا منظور نویسنده فقط واکنش نشان ندادن به یک معامله است
            اما بعید میدانم با جشن گرفتن پس از یک پروسه مخالف باشند ، که اگر اینطور باشه منم هم با شما هم نظر هستم !
            مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

با درود خدمت موسوی عزیز
              با احترام و ارادت زیادی که نسبت به نظرات جنابعالی دارم فکر نمی کنم نویسنده حرف نابجایی زده باشه.
              در مورد بند اول مقاله مذکور منظور نویسنده این هست که مهم نیست شما در چند معامله ضرر کردید مهم اینه که برآیند نتایج معاملات شما در مجموع مثبت و در سود باشه. تقریبا اکثر معامله گران برتر جهان مثل رابرت ماینر هم بر همین اصل اعتقاد دارند. در مورد استاپ گذاشتن و نذاشتن این بر می گرده به اینکه سیستم معاملاتی تریدر بر چه اصولی استوار هست. بنده هم دیدم تریدرهایی از استاپ لاس استفاده نمی کنند و موفقند ولی باز هم اکثر تریدر های بزرگ جهان تاکید بر گذاشتن استاپ لاس دارند. گاهی خواهی نخواهی اتفاقاتی ناگهانی و سریع بروز می کنه که ممکنه بسیار خلاف جهت تصور شما باشه. مثلا هیچ تریدری سونامی فرانک سوئیس رو فراموش نمی کنه ! تصور کنیم اگر در چنین موقعیتی استاپ لاس نداشته باشیم چه اتفاق هولناکی خواهد افتاد!
              در هر صورت گذاشتن استاپ لاس بهتر از نذاشتن هست. البته حتما شما با تمرین و تجربه ای که داشتید به روشی دست یافتید که نیازی به استاپ لاس حس نمی کنید. ولی برای امثال بنده که نمی تونم استرس و فشار بیش از حد رفتن پوزیشنم رو در ضرر تحمل کنم و ممکنه آسیب جدی به روحیات و حتی سلامتیم وارد کنه استاپ امری واجب خواهد بود. البته شخصا بنده به جهت اینکه در تایم فریم های بالا کار می کنم و تعداد پوزیشن هام کم هست کمتر به استاپ می خوردم. ضمن اینکه گاهی مواقع هم به جای استاپ هج می کنم..

در مورد اینکه فرمودید بعضی از دوستان به استیتمنت شما اعتراض وارد می کنند و منجر به آزار و اذیت شما میشن . همچین اتفاقی برای خودم هم افتاد ، متاسفانه بعضی از افراد چون خودشون به موفقیتی نرسیدند نمی تونند موفقیت های افراد دیگر هم باور کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتم هیچ وقت استیتمنتی در سایت نذارم که منجر به فشار روحی و یکی به دو کردن با بعضی افراد ... بشم.

با سپاس و آرزوی موفقیت بیشتر برای شما.

سلام مجدد

کازن عزیز عرض از ان بخش از نوشته بنده در مورد ایراد از استیتمنت دوستان ، منظورم به خودم نبود ، بنده یک مورد را در همین جا میخوام بهش اعتراف کرده و از این بابت از بجه های فوروم از صمیم قلب تشکر کنم . و ان محبت همیشگی هست که از طرف یک یک بچه های نازنین این فوروم شامل حال بنده بی مقدار گردیده ، و اینو با صراحت عرض میکنم که از لحظه ای که وارد فوروم میشوم انرژی مثبتی که مطمنا از سوی بچه های بامرام اینجا هست سراسر وجودم را مالامال میکند , و من هم قدر و ارزش این انرژی را میدانم و از ان بخوبی بهره میبرم ، تنها یکی دو بار توسط دوستان نارنین مورد حمله بوده ام که مطمنم ناشی از سو تفاهم و سو برداشت بوده که اخری یعنی دومی همین دو روز قبل بود که دوستی بنده را دکنر پیر نادان خطاب کرد و موضوع بقدری برایم غیر مفهوم بود که بنده حتی زیر پستشون لایک هم گذاشتم چون فکر میکردم نظرشان به ان کوچک مرد بود که دکتر خطابش میکردند ( ضمن اینکه بنده با این لقب تا حدودی نا اشنا هستم مگر زمانی که در مطب و یا بالای سر بیمار باشم ) تا اینکه دوست عزیزی که متوجه عدم درک موضوع از سوی بنده شده بود پیام داده و نوشت که این بزرگوار نظرش اهانت به بنده بوده ، که هنوز هم علتشو متوجه نشدم

بهر حال منطورم از این روده درازی این هست که از همه عزیزان بابت چند سال دوستی و حمایتشون تشکر کرده باشم و نیز به شما جناب کارن عرض کنم که مورد نظر بنده در پست قبلی استیتمنت سایر دوستان هست ، که امیدوارم بجه ها با دید محبت امیز به انها بنگرند و کاری نکنیم که کسی از ترس هچوم سایرین از ارائه استیتمت خودداری کنه ،

در مورد خودم عرض میکنم که یکی از علل گذاشتن استیتمنت انهم بصورت باز و همه چیز پیدا ، این هست که عزیزان تازه وارد بدونند که میشود مثلا صد پوزیشن بگیری و بدون زیان بسته شوند ، عزیزان اگز در سن و سال من بودید مطمنم با من هم عقیده میشدید که این کار بنده هیچ انگیزه خودخواهی یا شهرت طلیی در بطن خود نمیتونه داشته باشه

یگ چمله در مورد استاپ لاس عرض کنم و نیز برای اینکه پست .و نیز ترید بنده برای دوستان تازه وارد بد اموزی نداشته باشه اینکه بنده هم اگر تک ارز بخوام ترید کنم حتما استاپ میگذارم ولی معتقدم در ترید های مولتی ارز ، ارز ها از همدیگر حفاظت میکنند اینکه همه 30 جفت ارز خلاف تکنیکال بروند مانند این میمونه که یک شخص بدشانس لحظه حمله القاعده به اسمانخراش دوقلوی نیویورک ، رفته باشه مثلا در طبقه صدم قهوه ای بخوره و منظره نیویورک و دورنمای لاس وگاس را از اون بالا دید بزنه و حال کنه که یکهو میبینه نوگ یک هواپیما داره میره تو دماغش ، یعنی احتمالش اینقدر کمه ؛ ضمن اینکه اینجا موضوع یه تفاوت جالبی با هواپیما داره و اون اینکه اگر این حرکت بزرگ موافق پوزیشنمون باشه همون مقدار سود میکنیم ؛ ولی غزیزان ترید بدون استاپ ممنوع

شاد باشید

نظر

تلگرام؟!

چرا بعضی از ما ایرانی ها فرهنگ استفاده از بعضی فضاهای مجازی رو نداریم؟! نمونه اش همین تلگرام !
                بله تلگرام، من می خوام در مورد همین مبحث تریدری صحبت کنم و ربطش با تلگرام.
                مدتیه باب شده هر کس از راه میرسه یک گروه یا جدیدا کانال در تلگرام میسازه و بعد از مدتی چند تا تحلیل در این محیط ها و جذب مخاطب شروع به تبلیغات می کنه. انواع و اقسام این تبلیغات وجود داره مثل فروش سیگنال ، اکسپرت خاص و جادویی!! ... مدیریت سرمایه ..... کلاس های خصوصی ویژه .... !!
                متاسفانه این مبحث حتی به افرادی نفوذ کرده که توقع چنین رفتاری ازشون بعید بود...

آقای X بعد از یک غیبت کبری !! اقدام به گذاشتن چند تحلیل در گوشه و کنار سایت ها می کنه و بعد اقدام به باز کردن یک کانال در تلگرام و تبلیغ کلاس خصوصی.....
                آقای Y یک کانال ایجاد می کنه و با نشر چند فایل صوتی ..... که تاکیدش اینه این کانال صرفا برای کمک به شاگردانم هست اما بعد از مدتی می بینی هدف چیز دیگری ست!!
                آقای Z با نام مستعار جیر جیرک با ضبط چند فایل تصویری ادعا می کنه تمام تحلیل گران و معاملگران ایرانی ول معطلند و همه اصول تکنیکال رو رد می کنه و از اونجایی که میدونه افراد شکست خورده زیادند سعی در تبلیغ یک مبحثی که از نظر عوام تازه و جذاب هست میکنه که خود آقای Z ضعف جدی در درک اون مبحث داره !! همین آقای z یک گروه تلگرامی میسازه که به قول خودش صرفا هدفش کمک رسانی به هموطن هاش هست و تنها می خواد تریدر واقعی ایرونی ترییت کنه !! اما بعدها در میابی که هدفش چیز دیگری ست!!

خلاصه این روزها دور دور کانال ها و گروه های تلگرامی ست و کم نیستند افرادی که نیت خیری ندارند!

روی سخنم بیشتر با دوستانی ست که به تازگی وارد گود تریدری شدند ! مراقب باشید به دام اینگونه افراد نیافتید.

لطفا به آقایان A و B بر نخوره! منظورمان شما نبودید.

با احترام...

نظر

دوست عزیز ایکاش میتونستیم واضحتر حرف بزنیم . خود من اینقدر از این اساتید برجسته فارکس ایران لطمه خوردم که نگو و نپرس .

چند سال پیش یکی از همین اساتید فاندامنتالیست ادعا کرد که برای سه ماه نودهزارتومن میگیره و تحلیل ارائه میده .

از انجائی که ادم عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشود ، من حق عضویت رو دادم ولی برای اطمینان خاطر گفتم ماه اول روی حساب دمو انجامش بدم . اخر ماه 900 پیپ از سه تا پوزیشن ضرر رو دست مشترکانش گذاشت .

هیچی دیگه ، خودش پول اون دو ماه رو برگردوند و خلاصه سی هزار تومن ما هم هوتوتو .... هوتوتو ......

هروقت هم میخاستی باهاش تماس بگیری یا یه پیغامی واسش میگذاشتی میگفت من جلسه دارم . الان پرواز دبی هستم نمیتونم صحبت کنم .

خلاصه این دوستان تازه وارد و همچنین شهرستانیهای عزیز بقول شما یکم گوشی دستشون باشه .

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
                    سلام مجدد

کازن عزیز عرض از ان بخش از نوشته بنده در مورد ایراد از استیتمنت دوستان ، منظورم به خودم نبود ، بنده یک مورد را در همین جا میخوام بهش اعتراف کرده و از این بابت از بجه های فوروم از صمیم قلب تشکر کنم . و ان محبت همیشگی هست که از طرف یک یک بچه های نازنین این فوروم شامل حال بنده بی مقدار گردیده ، و اینو با صراحت عرض میکنم که از لحظه ای که وارد فوروم میشوم انرژی مثبتی که مطمنا از سوی بچه های بامرام اینجا هست سراسر وجودم را مالامال میکند , و من هم قدر و ارزش این انرژی را میدانم و از ان بخوبی بهره میبرم ، تنها یکی دو بار توسط دوستان نارنین مورد حمله بوده ام که مطمنم ناشی از سو تفاهم و سو برداشت بوده که اخری یعنی دومی همین دو روز قبل بود که دوستی بنده را دکنر پیر نادان خطاب کرد و موضوع بقدری برایم غیر مفهوم بود که بنده حتی زیر پستشون لایک هم گذاشتم چون فکر میکردم نظرشان به ان کوچک مرد بود که دکتر خطابش میکردند ( ضمن اینکه بنده با این لقب تا حدودی نا اشنا هستم مگر زمانی که در مطب و یا بالای سر بیمار باشم ) تا اینکه دوست عزیزی که متوجه عدم درک موضوع از سوی بنده شده بود پیام داده و نوشت که این بزرگوار نظرش اهانت به بنده بوده ، که هنوز هم علتشو متوجه نشدم

بهر حال منطورم از این روده درازی این هست که از همه عزیزان بابت چند سال دوستی و حمایتشون تشکر کرده باشم و نیز به شما جناب کارن عرض کنم که مورد نظر بنده در پست قبلی استیتمنت سایر دوستان هست ، که امیدوارم بجه ها با دید محبت امیز به انها بنگرند و کاری نکنیم که کسی از ترس هچوم سایرین از ارائه استیتمت خودداری کنه ،

در مورد خودم عرض میکنم که یکی از علل گذاشتن استیتمنت انهم بصورت باز و همه چیز پیدا ، این هست که عزیزان تازه وارد بدونند که میشود مثلا صد پوزیشن بگیری و بدون زیان بسته شوند ، عزیزان اگز در سن و سال من بودید مطمنم با من هم عقیده میشدید که این کار بنده هیچ انگیزه خودخواهی یا شهرت طلیی در بطن خود نمیتونه داشته باشه

یگ چمله در مورد استاپ لاس عرض کنم و نیز برای اینکه پست .و نیز ترید بنده برای دوستان تازه وارد بد اموزی نداشته باشه اینکه بنده هم اگر تک ارز بخوام ترید کنم حتما استاپ میگذارم ولی معتقدم در ترید های مولتی ارز ، ارز ها از همدیگر حفاظت میکنند اینکه همه 30 جفت ارز خلاف تکنیکال بروند مانند این میمونه که یک شخص بدشانس لحظه حمله القاعده به اسمانخراش دوقلوی نیویورک ، رفته باشه مثلا در طبقه صدم قهوه ای بخوره و منظره نیویورک و دورنمای لاس وگاس را از اون بالا دید بزنه و حال کنه که یکهو میبینه نوگ یک هواپیما داره میره تو دماغش ، یعنی احتمالش اینقدر کمه ؛ ضمن اینکه اینجا موضوع یه تفاوت جالبی با هواپیما داره و اون اینکه اگر این حرکت بزرگ موافق پوزیشنمون باشه همون مقدار سود میکنیم ؛ ولی غزیزان ترید بدون استاپ ممنوع

شاد باشید
                    مثال جالبی بود ولی
                    اون آدم بد شانس اگه با تلسکوب هابل هم بخواد لاس وگاس و دید بزنه باز هم نمیتونه نیویورک شرق آمریکاست ! لاس وگاس غرب آمریکاست

نظر

تلگرام؟!

چرا بعضی از ما ایرانی ها فرهنگ استفاده از بعضی فضاهای مجازی رو نداریم؟! نمونه اش همین تلگرام !
                      مدتیه باب شده هر کس از راه میرسه یک گروه یا جدیدا کانال در تلگرام میسازه و بعد از مدتی چند تا تحلیل در این محیط ها و جذب مخاطب شروع به تبلیغات می کنه. انواع و اقسام این تبلیغات وجود داره مثل فروش سیگنال ، اکسپرت خاص و جادویی!! ... مدیریت سرمایه ..... کلاس های خصوصی ویژه .... !!

آقای X بعد از یک غیبت کبری !! اقدام به گذاشتن چند تحلیل در گوشه و کنار سایت ها می کنه و بعد اقدام به باز کردن یک کانال در تلگرام و تبلیغ کلاس خصوصی.....
                      آقای Y یک کانال ایجاد می کنه و با نشر چند فایل صوتی ..... که تاکیدش اینه این کانال صرفا برای کمک به شاگردانم هست اما بعد از مدتی می بینی هدف چیز دیگری ست!!
                      آقای Z با نام مستعار جیر جیرک با ضبط چند فایل تصویری ادعا می کنه تمام تحلیل گران و معاملگران ایرانی ول معطلند و همه اصول تکنیکال رو رد می کنه و از اونجایی که میدونه افراد شکست خورده زیادند سعی در تبلیغ یک مبحثی که از نظر عوام تازه و جذاب هست میکنه که خود آقای Z ضعف جدی در درک اون مبحث داره !! همین آقای z یک گروه تلگرامی میسازه که به قول خودش صرفا هدفش کمک رسانی به هموطن هاش هست و تنها می خواد تریدر واقعی ایرونی ترییت کنه !! اما بعدها در میابی که هدفش چیز دیگری ست!!

خلاصه این روزها دور دور کانال ها و گروه های تلگرامی ست و کم نیستند افرادی که نیت خیری ندارند!

روی سخنم بیشتر با دوستانی ست که به تازگی وارد گود تریدری شدند ! مراقب باشید به دام اینگونه افراد نیافتید.

با احترام...
                      حرف حق جواب نداره شاهکاری کارن جان مثل همیشه

نظر

اناهیتای عزیز ممنون از نکته سنجی تان

من یکبار اونجا و طبقه بالا بوده ام از اون بالا سه شهر مجاور را میشد دید

امیدوارم موضوع همین شرق و غرب بودن لاس و گاس بوده باشه و از مطلب دیگر نرنجیده باشید

همانقدر که بارها بنده از با صفا بودن و با مرام بودن برو بجه های اینجا صحبت کرده و میکنم ولی از سوی دیگر همواره نگران عکس العمل افرادی هستم که توان تساهل و تسامحشان به شدت پائینه ، و رفاقت با اینگونه افراد از اون کارهای محال و نشدنی هست ، برای این قبیل افراد احترام کوچکتری و بزرگتری معنی و مفهومی نداره ( منظورم محیط خانوادشون هست )

البته منظور بنده اناهیتا که از دید بنده جزو دوستان هست نیست اینو کلی گفتم این قبیل افراد ختی از تشکر زیر پست یک هم فورومی هم ناراحت میشوند و زجر میکشند ، تا چه برسه به موارد دیگر

کارن عزیز نکته چالبی در پستتون مطرج کردید من هم با عقیده شما موافقم و تعجب میکنم این قبیل افراد کاری به این مشگلی یعنی ترید را جه تصور میکنند انهم موردی که با مادیات سر و کار داره ، قطع و یقین کار همشون به دعوا ختم میشه

یا حق
                        ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-03-2015, 09:26 PM

نظر

تلگرام؟!

با احترام...
                          کارن عزیز میخواستم چند روز پیش در این باب در همینجا پستی درج کنم .

بله دوستان به همین علت هست که در صفحات گذشته دو برگ آچار تایپ کردم و عنوان شد در هر زمینه که قرار بر هزینه کردن هست بایست خوب تحقیق و تفکر کنید. رک تر بگم ما چندین زمینه داریم و تریدری زمینه آخر هست که من میگم خط مرزی جنگ ، یا همون خط قرمز آتش که کار هرکس نیست و اکثرا' شهید میشند . مدعی زیاده اما عمل خیلی کمه ... بخش تریدری ایجاد شده و چه بسا بسیاری از افراد در گذشته اثبات کردند که خواستن توانستن هست و نیاز باشد لینک و نام میگذارم که در همین فروم اقدام به ترید و تحلیل لایو کردند و اکانت را رشد دادند . اما هیچگاه ندیدم کلاسی برگزار کند و دیگر زمینه های جانبی باب شده در زمینه اقتصاد انجام دهند . و اتفاقا بسیار در تماس هستیم و میدانم که افراد موفق در امر تریدری صرفا به همین امور مشغولا و وقت خود را صرف دستمال بستن بر روی سر نمیکنند مگر اینکه از مادیات عبور کرده اند و صرفا برای کمک به خلق باشد که کسی به این درجه رسیده باشد اکثر خدماتش به رایگان میباشد. حال هرکس انگیزه ای را داراست و ایرادی بر عیجکس نبایست کرفت و صرفا تا تحقیق و جستجو وجود دارد گلایه نبایست کرد.

موفق و پیروز باشید

ویرایش: همه دکان باز کردند منم فردا میخوام دکان بزنم . تحلیل میفروشم همراه با سیگنال که حق اشتراک ماهانه 50 دلار هست ، کلاس های آموزشی هم دو هزار دلار ، خوب همه ریالی هستند من دلاری بزنم که متفاوت باشه ! یالله بیاید اسم نویسی صدرصد تضمینی ... تبلیغ کنید دیگه
                          ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 11-03-2015, 11:32 PM

نظر

سپاس از همه عریران که نظر خودشون رو گفتن و باعث ایجاد شدن //مباحث مهم و کاربردی شدن

القصه //از پیام اذرباد عریر

یاد گرفتم /لوریچ رو بیام پایان و نهایت با لوریچ 20 کار کنم

یک اماری بروکر اواندا گرفته بیشتر کسانی تو بازار تبادلات ارزی حساب رو نابود میکنن لوریچ بالای 20 دارن

البته عرض کردم کلی

نه هر کسی

چند وقت پیش در یک فرومی دیدم اشخاصی با نماینده یک بروکری دعوا میکردن چرا لوریچ ما رو در روز جمعه از 2000به 1000تقیل میدید

حتما دوستان میدونن لوریچ بالای 1000رو متا تریدر نشون نمیده

خوب بیشتر این افراد هم که دعوا میبکردن حساب رو کال میکردن

لوریچ رو بیار پایین لذت معامله گری رو در یاب

ارادتمند همه

نظر

زمانی که در ضرر هستید تایم فریم خود را تغییر ندهید

بسیاری از تریدرها زمانی که در موقعیت ضرر هستند اقدام به تغییر تایم فریم خود می کنند. برای مثال یک تریدر معامله خود را در تایم فریم ۵ دقیقه باز می کند و زمانی که مارکت برخلاف پیش بینی او و بر علیه او حرکت می کند اقدام به تغییر تایم فریم خود در یک تایم بالاتر مثلاً تایم فریم ۱۵ دقیقه می کند. و او چنین توجیهی دارد. ” اگر زمان بیشتری در معامله بمانم می توانم امیدوار باشم که روند در جهت من پیش برود”. بعد از اینکه مارکت دوباره بر خلاف جهت او به حرکت ادامه داد او به چارت ساعتی ( ۱ساعته یا ۴ ساعته) نقل مکان می کند دقیقاً به همان دلیلی که ذکر کرده بودم و ماکت همچنان به حرکت بر علیه او ادامه می دهد و تریدر به امید اینکه دلیل مناسبی پیدا کند به چارت روزانه وارد می شود، فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ بله درست است در مرحله بعد او کل سرمایه اش را از دست میدهد، و دیگر سرمایه ای ندارد که بخواهد به معامله ادامه دهد.
                              خوب حتماً فهمیدید قضیه از چه قرار است آن ها این راه را برای این انتخاب می کنند که نمی خواهند بپذیرند که اشتباه کرده اند، اگر آن ها با همان ضرر کوچک به کار خود خود پایان می دادند مجبور نبودند این همه زمان صرف توجیهات بی دلیل کرده و نهایتاً سرمایه خود را از دست دهند، همیشه یادتان باشد که ضرر کردن بدین معنی نیست که شما نمی دانید چکار کنید.
                              خیلی از تریدرهای تازه کار فکر می کنند شکست در یک معامله بدین معنی است که آنها یک بازنده هستند یا اینکه برای معامله به اندازه کافی باهوش نیستند ولی در واقع هیچ کدام از این فکرها حقیقت ندارد.
                              تریدرهای حرفه ای می دانند که وقتی معامله می کنند ممکن است ضرر هم بکنند و این نتیجه تفکر و تعمق عمیق است. شما دوست ندارید که ضرر کنید اما باید بپذیرید که همه معاملات شما نمی تواند با پیروزی همراه باشد. بالاخره ضرر کردن هم امکان دارد، کاری که شما باید بکنید این است که ضررهایتان را به همان میزان کوچک نگهدارید تا بتوانید با سودهایتان آن ها را پوشش دهید. تغییر مداوم تایم فریم به امید سود کردن باعث می شود که معاملات در ضرر شما کوچک باقی نماند و در عوض لحظه به لحظه بزرگتر شود.
                              راه دیگر این است که قبل از اینکه وارد یک معامله شوید ابتدا نقطه خروج خود را چه در ضرر و چه در سود تعیین کنید و به آن نیز پایبند باشید و نهایتاً اینکه از آغاز تا پایان یک معامله در یک تایم فریم مشخص باقی بمانید.

ترجمه: وحید اصغرنژاد

نظر

داشتن وابستگی استراتژی معاملاتی به تایم فریم های مختلف یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که اکثر تریدرها دایم در حال تکرار آن هستند .

از نظر بنده یک استراتژی واقعی و با احتمال موفقیت بالا باید مستقل از تایم فریم باشد.

در حقیقت تایم فریم ها نمایشی با ذهنیتی ثابت و از پیش تعیین شده برای قیمتها هستند .

نظر

پردازش ...
                                X