اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

"نظرات شخصی است!"

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    موضع عوض شد!

ZLR چهار ساعته نشد و یک ساعته شد. از اون مواردی که در مورد شکست ترازهای پیوتی گفتم پیش آمد.!

ضمنا بدترین ورود نوع 5 بوده!!

می خواستی این رو بخری پیام؟

نظر

• منهای بحث پیوت و هارمونیک، یک مقدار زیادی از مشکلات یک تریدر رو common sense حل می کنه به نظرم. نیما بهش میگه دید بازاری. مثلاً همین پوند. کانال صعودی 1 ساعته ش حدود 6.5 روز طول کشید و ادامه داشت اما در 4-3 ساعت چنان فروشی وارد شد که کل gain های این 6.5 روز در این مدت کوتاه از بین رفت. این یعنی فعلاً و حالاحالاها نباید به فکر خرید بود.

من هر چند اعتقاد به تفکیک تحلیل گری و تریدری دارم اما این فقط حین ترید کردن هست. یعنی پیش از ترید، حتماً حتماً بایستی تحلیل داشته باشیم. با خودمون تکلیف رو روشن کنیم که امروز خریداریم یا فروشنده یا اصلاً ترید نمی کنیم.

روی این مقداری بحث کنیم پیام جان اگه موافقی

نظر

• نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
        می خواستی این رو بخری پیام؟
        یعنی چی؟ موقعیت رو اعلام میکنم یعنی میخوام بگیرم دیگه!! سبک چهارم وارد شدم و دست خالی آمدم بیرون.

نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
        منهای بحث پیوت و هارمونیک، یک مقدار زیادی از مشکلات یک تریدر رو common sense حل می کنه به نظرم. نیما بهش میگه دید بازاری. مثلاً همین پوند. کانال صعودی 1 ساعته ش حدود 6.5 روز طول کشید و ادامه داشت اما در 4-3 ساعت چنان فروشی وارد شد که کل gain های این 6.5 روز در این مدت کوتاه از بین رفت. این یعنی فعلاً و حالاحالاها نباید به فکر خرید بود.

من هر چند اعتقاد به تفکیک تحلیل گری و تریدری دارم اما این فقط حین ترید کردن هست. یعنی پیش از ترید، حتماً حتماً بایستی تحلیل داشته باشیم. با خودمون تکلیف رو روشن کنیم که امروز خریداریم یا فروشنده یا اصلاً ترید نمی کنیم.

روی این مقداری بحث کنیم پیام جان اگه موافقی

بازاری که ممکنه در عرض یک ساعت 200 پیپ حرکت کنه برنامه ای نمیشه از قبل براش تعریف کرد!

با توجه به ابزارهایی که داریم و تایمفریم تصمیم گیری میشه. ممکنه تریدری تایمفریمش 5 دقیقه باشه و هر ساعت باید روند رو برای خودش تعریف مجدد کنه.

در مورد پوند تا قبل از اون ریزش بایر بودم و با بوجود آمدن شرایط (کانالیزه شدن قیمت و واگرایی ) به سل شیف کردم . نشانه ها خیلی پویا و ملوّن! ظاهر میشن.

هیچ حتما حتما یا باید بایدی و حالا حالا هایی در بازار وجود نداره!

چیدمان ابزار و تجربه تریدر در کنار هم موقعیتهایی رو بوجود میآورند که برای تبدیل شدن به دوزار پول احتیاج به یک ذهن بی طرف داره.

همچنان اصرار دارم : ما آنقدر تسلط به زیر و بم بازار نداریم که بتوانیم تحلیلش کنیم.

100% این نظر شخصی است و برآمده از ذهنیات و شنیده های من است.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• همچنان اصرار دارم : ما آنقدر تسلط به زیر و بم بازار نداریم که بتوانیم تحلیلش کنیم.
          این به صورت مطلق درسته اما به طور نسبی نه. تو همین تالار تحلیل های نیما، آقای یزدی، حاجی خارجی و ... رو ببینید. اکثریت نسبی درست دراومده. تریدر فقط با احتمالات بازی می کنه. وقتی از 100 تحلیل، 70 تا درست درمیاد، لبه احتمالات به نفعش عمل خواهد کرد.

نظر

• ایکاش نامی برده نمیشد! ممکنه سوتفاهم بشه !

اگر نیما مرجع هست برات که یک تاپیک داره در مورد استراتژی هفته و چندین تاپیک هم داره که سیستم معاملاتی است. تمپلیت معامله گری نیما هم معروف است!

در مورد دو عزیز دیگر اظهار نظری نمیکنم اگر خودشان علاقه داشتند در مورد دیدگاهشان به معامله و تحلیل و تصوری که دیگران از آنان دارند صحبت کنند.

بیا در مورد اسامی صحبت کنیم که برای همگان وضعیتشان مشخص است. از مارک داگلاس از بیل ویلیامز از الدر از ریچارد دنیس صحبت کنیم.از دوستت داریل گوپی و خیلی های دیگه...

معاملات بر اساس الگوریتمی خاص خیلی وقته توسعه یافته و گویند بیش از 60% معاملات را شامل میشود(آمار سال 2011)

ما با چنین کسانی داریم مبارزه میکنیم!

ببین:

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• راستش نفهمیدم ربط حرف من به الدر و دنیس و اتاق معاملاتی که عکسش نشون داده شد چی هست.

من گفتم ترید در جهت تحلیل پرفورمنس رو بالا میبره. مثالی هم که زدم نیما و آقای یزدی و حاج مهدی بودند. وقتی تحلیل شده که مثلاً یورو/پوند بر اساس الگوهای هارمونیک یا کلاسیک یا الیوت صعودی هست، من طبق سیستم معاملاتی م - که می تونه هر چی باشه - دنبال موقعیت های خرید هستم نه فروش.

نظر

بیا در مورد اسامی صحبت کنیم که برای همگان وضعیتشان مشخص است. از مارک داگلاس از بیل ویلیامز از الدر از ریچارد دنیس صحبت کنیم.از دوستت داریل گوپی و خیلی های دیگه...

معاملات بر اساس الگوریتمی خاص خیلی وقته توسعه یافته و گویند بیش از 60% معاملات را شامل میشود(آمار سال 2011)

ما با چنین کسانی داریم مبارزه میکنیم!
                تو رو خدا نیگا کن با یه لپ تاپ پکیده و چند تا اندیکاتور میخوام بازار رو جارو کنم....!!!

البته به دوستان بر نخوره، از جنبه طنز به این حرف بنده نگاه کنید.

من فکر میکنم کل منظور پیام اینه، تلاش کنیم بر پیدا نمودن یک روش معاملاتی که معامله گران موفق بر اون اساس کار میکنند.

پیام اگر اشتباه گفتم صراحتا بگو تا شائبه ای ایجاد نشه رفیق.

شادیتان برقرار
                Think / Act / Enjoy

نظر

• آقا پیام اینم یکی از اون مواردی که قرار شد در مورد منظورم از تایم روزانه بگم .
                  NZD - USD

از نظر من با رسیدن قمیت طبق تحلیل قبلی به محدوده مشخص شده در تایم بالا و مشاهده واکنش ملموس قیمت به حمایت پیش رو و شادوهایی که میبینیم به زودی شاهد تغییر روند خواهیم بود.بر همین اساس تا شکسته شدن قاطع سطح حمایتی مورد بحثمان من فقط به دنبال خرید میباشم.برای ورود هم در تایم یک ساعته در محدوده مشخص شده وارد میشم.واگرایی هم که داریم. الباقی اتفاقات از قبیل تعین اهداف و استاپ و نقاط مناسب برای افزایش حجم و یا تریل کردن را قدم به قدم با پیوتهای هفتگی و ماهانه همراه میشویم و با توجه به واکنش قیمت به این سطوح در آن لحظه تصمیم میگیریم.

ببخشید که طولانی شد و خیلی ابتدایی نوشتم.

هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
                    راستش نفهمیدم ربط حرف من به الدر و دنیس و اتاق معاملاتی که عکسش نشون داده شد چی هست.

من گفتم ترید در جهت تحلیل پرفورمنس رو بالا میبره. مثالی هم که زدم نیما و آقای یزدی و حاج مهدی بودند. وقتی تحلیل شده که مثلاً یورو/پوند بر اساس الگوهای هارمونیک یا کلاسیک یا الیوت صعودی هست، من طبق سیستم معاملاتی م - که می تونه هر چی باشه - دنبال موقعیت های خرید هستم نه فروش.
                    علی جان

فرضی که گرفتی اثبات شده؟ یعنی میتونی ثابت کنی اگر این دوستان تحلیل نداشته باشند و بر اساس یک سیستم معاملاتی کار کنند نتیجه کارشان ضعیف تر هست؟

صحبت ریچارد دنیس به این دلیل بود که ثابت کرده با یک سیستم معاملاتی میشه چه کرد. مارک داگلاس هم که اعتقاد به لبه معاملاتی داره ،بیل ویلیامز هم که سیستم معاملاتیش

مشهور هست.

عکسها را هم به این دلیل گذاشتم که ببینیم ابر تریدرهایی که در این اتاقهای معاملاتی بازار را تکان میدهند در مونیتور مبارکشان چه میبینند!!

جمله بولد شده یه جورایی تایید نظر بنده هست.

انسان کوشا و محققی هست (البته یه کمی هم زبانت تند و تیزه!!) درآینده خودت به نتیجه معقولی میرسی که میتواند هم سو با نظر من باشد یا نباشد.

موفق باشی

نظر

• تشکر لفظی رو از من قبول کن پیام جان چون دکمه ی تشکرم خرابه.

در مورد اینکه بدون تحلیل میشه سود کرد که تقریبا من نوعی یقین دارم. حالا بحث من پیچیده تر شده توی ذهنم که بدون تحلیل بهتر از با تحلیل میشه سود کرد یا نه! چون همون طوری که میدونیم یکی از دلایل اصلی ضرر اعتماد به پوزیشنه ولی اگر تحلیل نکنیم و همه ی پوزیشن ها رو دارای یک ارزش بدونیم آیا باز هم اتفاق ناگوار برامون می افته؟

ببخشید اگر اظهار وجود کردم با این سواد اندکم

الکترا

نظر

• در ابتدا از پیام عزیز تشکر کنم بابت اشتراک گذاری عکس اتاق ابرتریدرها

"عجب کیس های خوشکلی گذاشته بود، اگر ابر تریدر هست که حتما رانت دستشه و نیاز به یدونه سیستم هم نداره ، فقط یه گوشی یازده چراغ که زنگ منشیش بزنه و اردرش ست کنه!"

کار سخته اما پیچیده نباید کرد ، الان با این اوصاف راه حل چیست؟

افرادی دیده ام که فقط از طریق مدلهای سیستم مدیریت سرمایه و ریسک معامله میکنن و موفق هستند ، عده ای با تحلیل ...

ارادت
                        آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• نوشته اصلی توسط @E1eCtr نمایش پست ها
                          تشکر لفظی رو از من قبول کن پیام جان چون دکمه ی تشکرم خرابه.

در مورد اینکه بدون تحلیل میشه سود کرد که تقریبا من نوعی یقین دارم. حالا بحث من پیچیده تر شده توی ذهنم که بدون تحلیل بهتر از با تحلیل میشه سود کرد یا نه! چون همون طوری که میدونیم یکی از دلایل اصلی ضرر اعتماد به پوزیشنه ولی اگر تحلیل نکنیم و همه ی پوزیشن ها رو دارای یک ارزش بدونیم آیا باز هم اتفاق ناگوار برامون می افته؟

ببخشید اگر اظهار وجود کردم با این سواد اندکم

الکترا
                          اعتماد به موقعیت بیش از 2% ارزش نداره! (در بالاترین حالتش).

چه تحلیل کنید و چه نکنید مجبورید به یه چیزایی اعتماد کنید و همیشه خطر ضرر را خواهید داشت.

تبدیل شدن به تریدری که سیستماتیک معامله میکنه فرآیندی زمانبر است که در طول این دوران خودت به جواب پرسشهایت میرسی.

یکی از این جوابها این است که اگر موقعیتهایی با درجه ارزش مختلف دارید فقط همان درجه یک ها را میگیرید!

"حالا بحث من پیچیده تر شده توی ذهنم که بدون تحلیل بهتر از با تحلیل میشه سود کرد یا نه!"

"حالا بحث من پیچیده تر شده توی ذهنم که بدون تحلیل بهتر از با تحلیل میشه کار کرد یا نه!"

اگر تازه کار هستید فعلا مسئله شما اینه!!

یک حساب سنتی و ریسک 0.5% تمرین و اصلاح روش ، آماده سازی ذهن بر اساس گفته های مارک داگلاس .

تا زمانی که ریسک را کنترل کنی هیچ اتفاق ناگواری نمیفته!!

موفق باشی

نظر

• اینجا هم ظاهرا مثل همه جا هنوز بحث برای بدون یا نبودن تحلیل هستش.

اگر معامله گر هستید به نظر من داشتن تحلیل شما رو منحرف می کنه و معامله گر احتیاج به استراتژی برای ورود و خروج داره نه تحلیل. چون در ان واحد میشه بازار رو هم صعودی تحلیل کرد هم نزولی ولی استراتژی مکان و زمان و مقدار ورود و خروج رو به صورت دقیق میگه و این تنها لازمه یک معامله گر هستش.

برای نمونه یکی از دوستان با توجه به تریگر کندلی به صورت مولتی پوزیشن و مدیریت سرمایه وارد بازار میشه و این نظر رو داره که وقتی بازار نسبت به یک ناحیه واکنش نشان میده یعنی انجا محلی برای ترید هستش و حالا چه فرقی می کنه که این ناحیه محل تشکیل یه پی ار زد باشه با اینکه محل اتمام یک موج الیوتی و یا اینکه محل برخورد به کلاستر های فیبو و یا چنگال و یا خط خط و خطوط مشابه ای که معمولا برای تحلیل از انها استفاده میشه و تنها وجود یک چارت خالی از خط و خطوط و تحلیل برای ترید کافی هستش و احتیاج به هیچ ابزار دیگری نیستش و فقط به رفتار و ساختار الگوهای کندلی اشنایی داشته باشیم برای ترید کافی هستش. البته در کنار داشتن یک مدیریت سرمایه و پوزیشن قوی و این دیدگاه که بازار غیر قابل پیش بینی و تحلیل بوده و هیچ قطعیتی در بازار وجود نداره فقط و فقط با مدیریت سرمایه مناسب و مدیریت پوزیشن های چندگانه با مشاهده یک تریگر کندلی میشود وارد بازار شد.

برای نمونه به این صورت.

Un.jpg
                            امضاء

نظر

• نوشته اصلی توسط بانوی شرقی نمایش پست ها
                              اینجا هم ظاهرا مثل همه جا هنوز بحث برای بدون یا نبودن تحلیل هستش.

اگر معامله گر هستید به نظر من داشتن تحلیل شما رو منحرف می کنه و معامله گر احتیاج به استراتژی برای ورود و خروج داره نه تحلیل. چون در ان واحد میشه بازار رو هم صعودی تحلیل کرد هم نزولی ولی استراتژی مکان و زمان و مقدار ورود و خروج رو به صورت دقیق میگه و این تنها لازمه یک معامله گر هستش.

برای نمونه یکی از دوستان با توجه به تریگر کندلی به صورت مولتی پوزیشن و مدیریت سرمایه وارد بازار میشه و این نظر رو داره که وقتی بازار نسبت به یک ناحیه واکنش نشان میده یعنی انجا محلی برای ترید هستش و حالا چه فرقی می کنه که این ناحیه محل تشکیل یه پی ار زد باشه با اینکه محل اتمام یک موج الیوتی و یا اینکه محل برخورد به کلاستر های فیبو و یا چنگال و یا خط خط و خطوط مشابه ای که معمولا برای تحلیل از انها استفاده میشه و تنها وجود یک چارت خالی از خط و خطوط و تحلیل برای ترید کافی هستش و احتیاج به هیچ ابزار دیگری نیستش و فقط به رفتار و ساختار الگوهای کندلی اشنایی داشته باشیم برای ترید کافی هستش. البته در کنار داشتن یک مدیریت سرمایه و پوزیشن قوی و این دیدگاه که بازار غیر قابل پیش بینی و تحلیل بوده و هیچ قطعیتی در بازار وجود نداره فقط و فقط با مدیریت سرمایه مناسب و مدیریت پوزیشن های چندگانه با مشاهده یک تریگر کندلی میشود وارد بازار شد.

برای نمونه به این صورت.

[ATTACH=CONFIG]1607[/ATTACH]
                              بانوی شرقی عرض ادب

بچه های اینجا اکثراً تریدرن "کار به نوع معامله ... ندارم" ، بحث اینه که کدام راه بهتر سریعتر و از همه مهمتر آسانتر صورت میگیره !

در مورد تحلیل دیدگاهم 180 درجه با شما فرق داره ، با مثال میگم ، وقتی یک حرکت ایمپالس شکل گرفته به دلیل نشست فومک و ... ما استراتژیمون نسبت به چارت مشخص هست ، حالا میشه بگین چطور خلافش تحلیل کنیم؟

قبوله که هزار دلیل میشه خلاف حرکت زد اما همه به یک ارزش و اولویت نگاه کنیم؟

بگذریم ، ساعت 12:30 شب چه حرفهایی میزنم " مخم هنگه جسارت بنده را ببخشید"
                              آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

علی جان

فرضی که گرفتی اثبات شده؟ یعنی میتونی ثابت کنی اگر این دوستان تحلیل نداشته باشند و بر اساس یک سیستم معاملاتی کار کنند نتیجه کارشان ضعیف تر هست؟

صحبت ریچارد دنیس به این دلیل بود که ثابت کرده با یک سیستم معاملاتی میشه چه کرد. مارک داگلاس هم که اعتقاد به لبه معاملاتی داره ،بیل ویلیامز هم که سیستم معاملاتیش

مشهور هست.

عکسها را هم به این دلیل گذاشتم که ببینیم ابر تریدرهایی که در این اتاقهای معاملاتی بازار را تکان میدهند در مونیتور مبارکشان چه میبینند!!

جمله بولد شده یه جورایی تایید نظر بنده هست.

انسان کوشا و محققی هست (البته یه کمی هم زبانت تند و تیزه!!) درآینده خودت به نتیجه معقولی میرسی که میتواند هم سو با نظر من باشد یا نباشد.

موفق باشی
                                آن ادعا را که نمی توانم ثابت کنم. بایستی از خودشان پرسید.

فقط یک سوال:

الان اینجا خودت تحلیل نکردی پیام جان؟

تحلیل حتماً نباید خیلی کلاسیک و ارتدوکس باشد. به محض این که شما برداشت کنید که الان مثلاً بازار در حال صعودی شدن است یعنی تحلیل کرده اید. چه در سطح کندل استیک باشد، چه واگرایی، چه هارمونیک، ....

حتی نفس وجود پیوت لاین ها و یا میانگین ها در یک چارت نشانگر bias ناشی از تحلیل گری است.

کسی که اعتقاد به جدایی تحلیل گری از تریدری دارد باید چارت لخت مادرزاد داشته باشد و بس.

شاد باشید

نظر

پردازش ...
                                X