اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اورژانس فارکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

[QUOTE=هويجوري;103979]پس اجازه بدين كمي مساله را بازتر كنم

در جايي نوشتم يه سونامي اومده به اسم تحليل و همه را داره مي بره

چون هر تحليلي مربوط به زمان حال و بر اساس گذشته جفت ارز انجام مي شود و نمي تواند تضميني براي تعيين آينده داشته باشد

لذا بايستي مرتبا چارت بررسي شود تا تاييديه هايي براي رسيدن به تارگت حاصل شود

مگر بالا و پايين رفتن قيمت بر اساس تصميم تريدرها انجام نمي شود ؟

از كجا مي توانيم مطمئن باشيم كه اكثريت تريدرها ( يا حداكثر حجم معامله شده ) در كدام جهت ادامه خواهند يافت؟

پس تارگت تعيين كردن و استاپ گذاشتن حدودي و درصدي و احتمالي است چون از آينده خبر نداريم

پس بايستي دو چشم را باز كرد و چارت و تحركات آنرا زير نظر گرفت و تصميم تريدرها را متوجه شد

آنوقت است كه مي فهميم قيمت فعلي ، قيمت درستي است يا قصد فريب دارند[
    /QUOTE]

دوست عزیز.
    پیشنهادمیکنم برای نگاه کردن به چارت و زیر نظر گرفتن اون حتما این لینک رو برین با جزییات بخونین. چون آقای ویلیامز بعد از 12 سال متوجه شدند که بازار چیزی فراتر از نگاه شبانه روزی به چارت است .
    http://winning2ati.blogfa.com/post/443

در ضمن علیرغم سوالات پر معنا و قابل تاملی که مطرح کرده بودید به نظر بنده خیلی عجولانه به نتیجه رسیدید.
    موفق باشید .....
    از میان آدم هایی که برای دعای باران به تپه ها می روند

تنها آنان که با خود چتر میبرند به کار خود ایمان دارند .

نظر

[/QUOTE]دوست عزیز.
      پیشنهادمیکنم برای نگاه کردن به چارت و زیر نظر گرفتن اون حتما این لینک رو برین با جزییات بخونین. چون آقای ویلیامز بعد از 12 سال متوجه شدند که بازار چیزی فراتر از نگاه شبانه روزی به چارت است .

در ضمن علیرغم سوالات پر معنا و قابل تاملی که مطرح کرده بودید به نظر بنده خیلی عجولانه به نتیجه رسیدید.
      موفق باشید .....
      [/QUOTE]

سلام
      جناب ویلیامز توی این مقاله گفتند که در بازار سهام و تایم فریم دیلی ترید می کنند که در نتیجه مشخصه که احتیاجی به نگاه کردن مداوم به چارت ندارند
      اما برای کسی که می خواد توی بازار فارکس و اونم تایم 15 دقیقه ترید کنه مساله زمین تا آسمون فرق داره
      در کل نوسانات و ماهیت بازار سهام با فارکس خیلی متفاوته دوست عزیز و نمیشه با یک مصاحبه اونها رو مقایسه کرد و برای هر فرد و روحیه هم نمی شه نسخه واحد پیچید
      مثلا من توی تحلیل ها و ترید های کارولین برودن دیدم که حتی از تایم 1 دقیقه هم استفاده می کنه خب دیگه تو این تایم شما نمی تونی پوزیشن بگیری 1 سال بعد بیای نگاش کنی
      ویرایش توسط burix : https://www.traderha.com/member/3105-burix در ساعت 11-13-2013, 12:48 AM

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
        دوستان چه راه حلی برای خروج از بحران میدن ؟

کل حساب 6000 دلار هست ضرر 4000 دلار

مدت بسیاری هست که در فروم فعالیت نمیکنم و علاقه زیادی هم ندارم واقعیتش وقتش رو هم ندارم ولی چون دیدم با یک بحران واقعی دستو پنجه نرم میکنید و کمک از دیگران میخواید به خودم اجازه دادم که پستی رو بزنم

این رو از صمیم قلب میگم من یک تازه واردم و هیچ چیزی بیشتر از شما نمیدونم شما خودتون یک پا استاد هستید ولی مواردی رو در مورد ورود های شما قرار میدم که محل ورود های شما اشتباه بوده رو نشون میده و در آخر نتیجه گیری

حساب شما خیلی وقته کال شده شما خبر ندارید همین الان از تمامی پوزیشن ها خارج شوید و بعد از رفع نواقصی که خدمت شما عرض خواهم کرد دوباره ترید رو از سر بگیرین

1- بزرگترین ضرر شما از بزرگترین سود شما 2 برابر بزرگتر است

سود های شما در استیتمنت با احتساب بزرگتر از 200 دلار کلا شده 6 معامله که بزرگترین آنها 402 دلار است و کل جمع آنها 1957 دلار میشود

ضرر های شما با احتساب بزرگتر از -200 دلار کلا شده 6 معامله که بزرگترین آنها -842 دلار است که 2 برابر بزرگترین سود شماست جمع ضرر های شما شده -2646 دلار

در همین سود ها و ضرر های بزرگ 689 دلار را شما از دست داده اید

راه حل::: اگر بزرگترین ضرر خود رو 402 دلار منفی قرار میدادید نه تنها 689 دلار ضرر نمیدادید بلکه 150 دلار سود هم داشتید

همه اینها به کنار الان ضرری برابر با 4000 دلار از ترید های باز نداشتید بلکه نهایت 1600 دلار ضرر بود که معاملات شما هم بسته بود و الان شما آرامش خاطر داشتید تا معاملات شما بسته نشده است شما آرامشی نخواهید داشت

2- شما استاپی نداشته اید و این یعنی حساب کال خواهد شد به تجربه دیده ام که اگر و فقط اگر یک بار در یک معامله و فقط در یک معامله استاپ نگذارم حساب به فنا رفتنش قطعی هست شک نکنید

علت:::: اگر یک بار بازار برگردد همیشه وسوسه خواهم شد که بلاخره برمیگردد و این مورد دیر یا زود حساب را کال خواهد کرد

راه حل::::::: یک اکسپرت تنظیم کننده استاپ بر روی حساب ران کن و بعد از انجام معامله خود به خود استاپ و تارگت تنظیم خواهد شد

اخطار::::: هرگز به استاپ خود دست نزن

اگر اخطار را رعایت کنی دیر یا زود بازار پاداشت را خواهد داد

و اما معاملات شما و چند اشتباه شما

شما در موقعیت 1 تشخیص داده اید و وارد معامله شده اید با این مورد کاری نداریم بهترین استاپ شما میتوانست خروج و بسته شدن قیمت از مقاومت باشد قیمت تا مقاومت بالا رفته و به آن برخورد کرده نتوانسته آن را بشکند برگشته ولی شما حدود 14 روز صبر کردید و بعد وارد شدید وقتی شما در هنگام برخورد به مقاومت از معامله سل خود خارج نشدید یعنی به این مورد امید دارید که قیمت برمیگردد بهتر نبود که همون هنگام برخورد به مقاومت وارد معامله میشدید اگر آنجا وارد معامله میشدید الان حالت اورژانسی برای حساب به وجود نمیآمد

اشتباه بعدی شما اینجا بوده که حتی بعد از شکست مقاومت باز هم بر افکار خود پافشاری کرده اید و وقتی که در نقطه 3 قیمت برگشته تا خط روند را تاچ کند و بالا رود باز هم سل زدید که باید برعکس عمل میکردید یعنی از 2 معامله خود خارج میشدید و یک معامله بای میگرفتید نقطه ورود 4 شما هم که خیلی دیر است یعنی در روزی که در نقطه 4 وارد شدید باید با پایان روز و شکستن خط روند کوچکتر از معامله خارج میشدین

الان هم دیر نشده خارج شویداز تمام پوزیشن ها و تا به بعد روانشناسی مسلط نشدید با حساب های بالای 100 دلار معامله نکنید

من کوچکتر از اونی هستم که کسی رو نصیحت کنم ولی این رو وضیفه خودم دونستم تا این موارد رو به شما بگم

در آخر میگم کتاب 25 قانون برای انظباط در معاملات فارکس ترجمه میثم پیری رو که در همین فروم هم موجود است رو مطالعه کنید و بهشون 100 درصد عمل کنید

خدا کند دیگر شاهد چنین مشکلاتی برای هیچ یک از دوستان نباشیم ((((چون خودم قبلا تجربش کردم میدونم چیه ))))

نظر

نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
          سلام
          مسلم جان، خط روند شکسته شده. الان در ریتریس 61.8روزانه هستیم. با دو احتمال مواحه هستیم. یا اصلاح تمام میشود و ریزش خوبی خواهیم داشت. یا اصلاح سقف میزند و تبدیل به روند میشود.
          در تایم h4 و h1 نشانی از تصمیم قیمت برای برگشت دیده نمیشود. هرچند چنین صعود تندی احتیاج به استراحت دارد. شاید نگه داشتن پزیشن خرید فکر بدی نباشد. حداقل تا زمانی که در h1 یک نشانه از برگشت دیده شود.

در هر حال به محضاین که مجموع پزیشن ها به صفر یا ضرری که برای شما قابل هضم باشد برسد، ،تعلل نکنید و پزیشن ها را ببندید.

موفق باشید.

پ.ن: هرچند بدون هیچ دلیل کلاسیکی، ،تصور میکنم از همین حوالی قیمت برمیگردد..... اما در هر حال باید منتظرنشانه ها و تائید آن ها بود.
          سلام دوست عزیز

خط روند شکسته شده ؟ !!! ریتریس زدین ؟ از کجا ؟؟؟

هنوز کف پایینتری ثبت شده ؟ سقف پایینتری ثبت شده ؟ پول بکی دیده شده ؟!!!

جلوتر از بازار حرکت نکنیم ... بیشتر شکستهامون بخاطر همین تعیین تکلیف کردن برای بازاره

منظورم شما یا شخص خاصی نیست ، ولی همیشه در ذهن داشته باشیم ، روند جاری پابرجاس تا زمانی که مانعی دیده شود و باعث مخدوش شدن تعریف آن گردد .
          ویرایش توسط Trader : https://www.traderha.com/member/5220-trader در ساعت 11-13-2013, 01:11 AM
          پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

شاهد شگل گیری الگوی شارک هستیم با توجه به خبر مهم فردا شب از طرف ین و مطابق تحلیل زمانی انجامش شده
            امکانش رشد وجود دارد
            ویرایش توسط وفادار : https://www.traderha.com/member/5036-وفادار در ساعت 11-13-2013, 02:14 AM
            (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

آقا رامین الان بحثمون این نیست که برگردیم به گذشته و اشتباهات آقا مسلم رو دربیاریم و یا استیتمنت حساب ایشون رو آنالیز کنیم
              ایشون اومده با خلوص نیت درخواست یاری کرده ما هم باید همفکری کنیم ایشون از این وضعیت دربیاد
              گذشته هم گذشته به نظر من فقط میشه ازش درس گرفت همین و بس

نظر

نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                آقا رامین الان بحثمون این نیست که برگردیم به گذشته و اشتباهات آقا مسلم رو دربیاریم و یا استیتمنت حساب ایشون رو آنالیز کنیم
                ایشون اومده با خلوص نیت درخواست یاری کرده ما هم باید همفکری کنیم ایشون از این وضعیت دربیاد
                گذشته هم گذشته به نظر من فقط میشه ازش درس گرفت همین و بس

مشکل درست همین جاست تا زمانی که ایشون اشتباه خودشون رو قبول نکنن و در پوزیشن ضرر دهی که صد درصد آخر آن برای خودشون و همه معلوم است به امید ایجاد یک موقعیت جدید بمونن نخواهند توانست به بعد روانشناسی تسلط یابند

اگر الان از بازار خارج بشن باز هم امکان ترید دارن ولی اگه همین 2000 هم از دست بره چی ؟؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط ramin7500 نمایش پست ها
                  مشکل درست همین جاست تا زمانی که ایشون اشتباه خودشون رو قبول نکنن و در پوزیشن ضرر دهی که صد درصد آخر آن برای خودشون و همه معلوم است به امید ایجاد یک موقعیت جدید بمونن نخواهند توانست به بعد روانشناسی تسلط یابند

اگر الان از بازار خارج بشن باز هم امکان ترید دارن ولی اگه همین 2000 هم از دست بره چی ؟؟؟؟
                  حرف شما قبول ما هم نمیگیم کار درستی هست . ولی میشه کاری کرد ضرر محدود بشه وگرنه خود آقا مسلم هم بلد بوده بی خیال ضرر ها بشه و همه پوزیشن ها رو توی ضرر ببنده
                  ایشون این امید رو داشته که شاید به جای 4000 دلار مثلا 3000 تا ضرر کنه که این موضوع رو اینجا مطرح کرده .

نظر

[QUOTE=ehsan12fx;104015]
                    نوشته اصلی توسط هويجوري نمایش پست ها
                    پس اجازه بدين كمي مساله را بازتر كنم

در جايي نوشتم يه سونامي اومده به اسم تحليل و همه را داره مي بره

چون هر تحليلي مربوط به زمان حال و بر اساس گذشته جفت ارز انجام مي شود و نمي تواند تضميني براي تعيين آينده داشته باشد

لذا بايستي مرتبا چارت بررسي شود تا تاييديه هايي براي رسيدن به تارگت حاصل شود

مگر بالا و پايين رفتن قيمت بر اساس تصميم تريدرها انجام نمي شود ؟

از كجا مي توانيم مطمئن باشيم كه اكثريت تريدرها ( يا حداكثر حجم معامله شده ) در كدام جهت ادامه خواهند يافت؟

پس تارگت تعيين كردن و استاپ گذاشتن حدودي و درصدي و احتمالي است چون از آينده خبر نداريم

پس بايستي دو چشم را باز كرد و چارت و تحركات آنرا زير نظر گرفت و تصميم تريدرها را متوجه شد

آنوقت است كه مي فهميم قيمت فعلي ، قيمت درستي است يا قصد فريب دارند[
                    /QUOTE]

دوست عزیز.

موفق باشید .....
                    ممنونم از توجه شما

از لينكي هم كه گذاشتين استفاده بردم

اگر در مورد پرسش هاي فوق جوابي دارين خوشحال ميشم نظر شما را هم بدونم شايد مطلب جديدي ياد بگيرم

بنده تايم فريم را در پست هاي قبلي ام ذكر كردم كه باعث سوء تفاهم نشود

براي جناب ويليام 12 سال طول كشيد تا به ثبات در تريد برسند فكر كنم من و شما و دوستان بتونيم با همفكري و استفاده از ابزارهاي جديدي مثل همين فروم ها زودتر به اين ثبات برسيم

موفق باشيد
                    هيچ چيزي تصادفي نيست

نظر

• نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                      دوستان چه راه حلی برای خروج از بحران میدن ؟

با درود خدمت شما.

با توجه به مطالبی که در تایپیک عنوان شده پیشنهادی دارم براتون اینکه:

1.با توجه به اینکه شما میخواید بازی رو ادامه بدین به این موضوع توجه داشته باشین که اگز جفت ارز دلار به ین بالای 100.00 تثبیت شه دیگه نباید جلو ین فروشی انجام بشه و یورو به ین هم خودشو اون موقع به 135.46 میرسونه این سطح افزایشی قیمت رو تا 137.59 بالا میبره و شکسته این سطح قیمت رو تا 141.00 میکشه بالا گامها به همین راحتی عوض میشن دوست عزیز نباید به خواسته هاتون اصرار کنین تغییر ایجاد شد باهاش همراه بشین همین و بس.

2. حالا شما با همین شناسایی وضعیت ارز مورد نظر تصمیم بگیر میخای چیکار کنی اگه صبر داری تا آخرش برو نهایتش اینه این حساب از بین میره دیگه ازین بدتر که نمیشه هر چی هست دلیل نمیشه از فارکس فاصله بگیری چون تازه کارتون شروع شده!

3. ازین پس پیشنهاد میکنم تنهایی ترید نکنین مدتی با یکی از دوستان همکارتون با مشورت با هم ترید کنید تا از نو انرژی لازم رو برای کار بدست بیارید!

4. مشکل شما هیچ ربطی به مدریت سرمایه و حجم تریدتون نداره فقط نقاط ورودتون اشتباه بوده چون جهت رو درست شناسایی نکردی و اصرار به نزول رو هی تکرار کردی و باز هم پوزیشن خلاف جهت گرفتی!

5. شما یه بازنده نیستی کارتم ایرادی نداره واسه همه پیش میاد فدای سرت که اینطوری شد مهم اینه از الان به بعد طور دیگه ای به ترس نگاه خواهی کرد!
                      و همین باعث میشه ثروتمند بشی .

موفق باشید.

با احترام.
                      ویرایش توسط forecastfx : https://www.traderha.com/member/10332-forecastfx در ساعت 11-13-2013, 12:12 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط Trader نمایش پست ها
                        سلام دوست عزیز

خط روند شکسته شده ؟ !!! ریتریس زدین ؟ از کجا ؟؟؟

هنوز کف پایینتری ثبت شده ؟ سقف پایینتری ثبت شده ؟ پول بکی دیده شده ؟!!!

جلوتر از بازار حرکت نکنیم ... بیشتر شکستهامون بخاطر همین تعیین تکلیف کردن برای بازاره

منظورم شما یا شخص خاصی نیست ، ولی همیشه در ذهن داشته باشیم ، روند جاری پابرجاس تا زمانی که مانعی دیده شود و باعث مخدوش شدن تعریف آن گردد .
                        عزیزم همه چیز به وضوح در تصویری که ارسال کردم و توضیحی که دادم مشخص ست. روی صحبت من با مسلم بوده که با شناختی که از ایشان دارم از مرحله مبتدی جلوتر هستند و منظور پست من رو دریافت کردند.
                        این جا تاپیک آموزش نیست. دیدگاهی بود که بیان شد. اما برای این که چیزی به شما آموخته باشم بیشتر توضیح میدهم به امید این که اولین و مهم ترین مسئله این بازار یعنی عناد نداشتن و دیدگاه باز داشتن به علاوه صبر و زود قضاوت نکردن رو تجربه کنید. وگر نه اگر قصد ایراد گرفتن داشته باشیم از نوشته های داگلاس تا ویلیامز تا نیما و هر کس دیگری را میتوانیم با عینک بدبینی نگاه کنیم و ایراد بگیریم.
                        عزیز من، به تایم روزانه بروید و خط روند تثبیت شده را ببینید (آیا احتیاج دارید قوانین ابتدایی کلاسیک تثبیت خط روند رو براتون توضیح بدم؟؟ ). خط روند به وضوح و به صورت معتبر در همان تایم فریم شکسته شده.
                        ریتریس را هم در همان شکل کشیده ام. اگر متوجه نمیشوید مطالعاتتان را بیشتر کنید. گویا شما حتی به تصویر هم نگاه نکرده اید که میگویید از کجا!!!
                        در 4 ساعته کف و سقف ها پایین تر شکل گرفته که اگر یکی از این کف ها از کف دیلی پایین تر بود با احتمال بالایی میشد گفت که روند قصد برگشت دارد. اما چون چنین نیست در همان پست گفته ام که نشانه های برگشت دیده نمیشود... (احتمالا پست را به دقت خوانده اید...یا شاید تیتر زدید و توضیحات را ندیده اید). پس بعد از توضیح دیدگاه خودم نسبت به شرایط موجود اعلام کردم که هیچ تریگر معتبری فعلا در بازار دیده نمیشود و باید تا ظهور یک علامت قانع کننده صبر کرد. حالا از این دعوت من به صبر چطور شما نتیجه گرفته اید که من جلوتر از بازار حرکت کرده ام.... بسیار جالب و مفرح است.

مدت هاست به خاطر همین نوع برخوردها و فرهنگ های اشتباه که متسفانه در فروم های ایرانی رایج شده ، میلی به نوشتن در فروم و تاپیک ها ندارم. این جا هم چون دیدم مسلم با مشکل جدی رو به رو است، سعی کردم در حد دانش اندک خودم دیدگاه خودم رو به اشتراک بگذارم. اما همین طور که میبینیم چند صفحه آخر (به جز 2-3 پست بسیار باارزش) تبدیل شده به میدان زورآزمایی و بحث و ... بین اعضا.

مسلم عزیز ، امیدوارم این مشکل شما به بهترین نحو ممکن حل شود. فراموش نکن جلوی ضرر رو از هر جا که بگیری سود کردی. شما اگر توان ترید داشته باشی، با نجات 2000 دلار خود، با پلن مدیریت سرمایه صحیح، ضرر را بالاخره جبران خواهی کرد. اما فکر کن اگر حساب کال شود، ممکن است با خودت بگویی ای کاس در همان 2000$ پزیشن ها را بسته بودم.
                        موفق باشی.

نظر

• از دوستان تشکر دوباره میکنم و تقربا همه پیشنهاد ها داده شد ! دوستان خوب دقت کنند که نه ضرر در فارکس چیزی از شخصیت ما کم میکنه و نه سوود کردن چیزی بما اضافه میکنه ! اینجا یک محیط حرفه ای هست و شکست و موفقیت در ان ربطی به شخصیت و موقعیت تریدرها ندارد !

پیشنهاد ول اینکه همه پوزیشنها بسته شود و با 2000 دلار از نو شروع شود

پیشنهاد دوم بستن بعضی از پو.زیشنها و سایر پوزیشنها با هر سودی قسمتی از انها بسته شود !

پیشنهاد سوم گذاشتن استاپ برای پوزیشنها و رها کردن انهاست !

موفق و موید باشید
                          در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• سلام دوستان و اقا مسلم عزیز

یک تجربه شخصی در مورد تحلیل یا ترید ارزها خدمتتون عرض میکنم که ارزه همیشه اماده برای ترید یا تحلیل نمیتونند باشند

بدین ترتیب که یک ارز برای ترید سوینگ و تحلیل ممکنه هفته ای یکی دو بار امادگی داشته باشه ،، برای ترید های کوتاه مدت یک موجی هر روز میشه فرصت هائی پیدا کرد

الان که یورو ین را سعی کردم تحلیل کنم میبینم بقول کشتی گیرها خیلی چقر هست ،، یعنی هر جاشو میخواهی تو دست بگیری ضربه فنی بکنی مثل ماهی لیز از دستت در میره ،، اجبارا از موجهای قبلی استفاده کردم که انجام این کار امکان اشتباه و مردودی را زیاد میکنی،، که به نتیجه موجود در تصویر زیر رسیدم البته از موجهای کورولیشن هم کمی استفاده کردم

دوستان الان این ارز داره شکل حرکت امروز را بخود میگیره بنابرین ممکنه دو ساعت تا سه ساعت دیگه تحلیل بالا را با یک حرکت داون ترند اساسی عوض کنم و دل این سید اولاد پیعمبر را شاد کنم

بنده از محضر اقا مسلم خیلی خیلی عذر میخوام ولی مجبورم این مورد مهم را مجددا بنویسم برای یاداوری خودم ،، که این ارز از نقطه شروع 131.3 حتی یک موقعیت ورود نشون نداده حالا چه بای چه سل ،،پس بیائیم به تریگر ورود احترام بگذاریم
                            البته اون اوایل حرکت در تایم زیر 15 دقیقه یک موقعیت داشته ولی برای در گیر کردن سرمایه سنگین من اگه باشم تریگر را در تایم بالای نیمساعته تا 4 ساعت پیگیر میشم
                            البته الان متوجه موضوع اقا مسلم شدم ایشون در انتهای موج نزولی میتونسته با سود بیرون بیاد ،،بهر حال تاکید روی موارد فوق همواره ضروری است

و اما اقا مسلم عزیز خودت استادی ولی من اگر در شرایط شما بودم تا انتهای موج داون ترند صبر میکردم و اونجا به تدریج از سل کم کرده و به بای اضافه میکردم

قربان اقا
                            ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-13-2013, 12:59 PM
                            تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                            قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                              عزیزم همه چیز به وضوح در تصویری که ارسال کردم و توضیحی که دادم مشخص ست. روی صحبت من با مسلم بوده که با شناختی که از ایشان دارم از مرحله مبتدی جلوتر هستند و منظور پست من رو دریافت کردند.
                              این جا تاپیک آموزش نیست. دیدگاهی بود که بیان شد. اما برای این که چیزی به شما آموخته باشم بیشتر توضیح میدهم به امید این که اولین و مهم ترین مسئله این بازار یعنی عناد نداشتن و دیدگاه باز داشتن به علاوه صبر و زود قضاوت نکردن رو تجربه کنید. وگر نه اگر قصد ایراد گرفتن داشته باشیم از نوشته های داگلاس تا ویلیامز تا نیما و هر کس دیگری را میتوانیم با عینک بدبینی نگاه کنیم و ایراد بگیریم.
                              عزیز من، به تایم روزانه بروید و خط روند تثبیت شده را ببینید (آیا احتیاج دارید قوانین ابتدایی کلاسیک تثبیت خط روند رو براتون توضیح بدم؟؟ ). خط روند به وضوح و به صورت معتبر در همان تایم فریم شکسته شده.
                              ریتریس را هم در همان شکل کشیده ام. اگر متوجه نمیشوید مطالعاتتان را بیشتر کنید. گویا شما حتی به تصویر هم نگاه نکرده اید که میگویید از کجا!!!
                              در 4 ساعته کف و سقف ها پایین تر شکل گرفته که اگر یکی از این کف ها از کف دیلی پایین تر بود با احتمال بالایی میشد گفت که روند قصد برگشت دارد. اما چون چنین نیست در همان پست گفته ام که نشانه های برگشت دیده نمیشود... (احتمالا پست را به دقت خوانده اید...یا شاید تیتر زدید و توضیحات را ندیده اید). پس بعد از توضیح دیدگاه خودم نسبت به شرایط موجود اعلام کردم که هیچ تریگر معتبری فعلا در بازار دیده نمیشود و باید تا ظهور یک علامت قانع کننده صبر کرد. حالا از این دعوت من به صبر چطور شما نتیجه گرفته اید که من جلوتر از بازار حرکت کرده ام.... بسیار جالب و مفرح است.

مدت هاست به خاطر همین نوع برخوردها و فرهنگ های اشتباه که متسفانه در فروم های ایرانی رایج شده ، میلی به نوشتن در فروم و تاپیک ها ندارم. این جا هم چون دیدم مسلم با مشکل جدی رو به رو است، سعی کردم در حد دانش اندک خودم دیدگاه خودم رو به اشتراک بگذارم. اما همین طور که میبینیم چند صفحه آخر (به جز 2-3 پست بسیار باارزش) تبدیل شده به میدان زورآزمایی و بحث و ... بین اعضا.

مسلم عزیز ، امیدوارم این مشکل شما به بهترین نحو ممکن حل شود. فراموش نکن جلوی ضرر رو از هر جا که بگیری سود کردی. شما اگر توان ترید داشته باشی، با نجات 2000 دلار خود، با پلن مدیریت سرمایه صحیح، ضرر را بالاخره جبران خواهی کرد. اما فکر کن اگر حساب کال شود، ممکن است با خودت بگویی ای کاس در همان 2000$ پزیشن ها را بسته بودم.
                              موفق باشی.
                              مرسی

دوست عزیز اتفاقا مطالبتو کامل خونده بودم که با تعجب اون متنو نوشتم . فکر نمیکنم نیازی به قوانین ابتدایی و کلاسیک داشته باشم حداقل از جانب شما

من نه قصد حاشیه سازی دارم و نه تا به حال در حواشی شرکتی کردم میتونید فعالیتهای گذشتمو مرور کنید ، الان هم اصلا قصد مچ گیری ندارم

شما از بیس فیبو رو اشتباه کشیدی من کاری به توضیحات ندارم ،توضیحاتتون همه درست ! از ابزار درست استفاده نشده و اینه که باعث گمراهی میشه ... هر ابزاری در تکنیکال کار بردی داره باید ما کاربرد رو تحلیل کنیم نه اینکه کاربردشو عوض کنیم

فاز cd اصلاح محسوب میشه تا زمانی که کف b شکسته نشده باشه ... شما cd رو حرکت فرض کردین و فاز اخر رو اصلاح مگه کف b شکسته شده و روند نزولی شده؟! که این فقط در روند نزولی معنا داره نه روند صعودی ... اگر کف b شکسته میشد حق با شما بود و فیبوی شما درست بود

اینم که میگید متاسفانه فروم فلان شده بهمان شده حرف درستی نیس ... شما فقط حاشیه رو میبینید. یعنی همیشه در فروم همه دنبال مچ گرفتن هستن ؟ هیچ فعالیت مثبتی ندیدین که سالم باشه ؟ من خیلی وقته در این فروم هستم حاشیه شدید و مدت داری ندیدم و شما رو هم خیلی زیارت نکردم

اگر میلی به فعالیت نیس یا وقت کافی برای نوشتن در فروم ندارید اونو پای جو فروم نزارید .

بهرحال امیدوارم به دل نگرفته باشید

موفق باشید

پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

• دوستان پیشنهاد میکنم یک بای لیمیت درست در حد لو لو طلا بگذارید البته در دمو ،، چون امکان داره در 1261 یک موچ اپ ترند بزرگ و سریع زده بشه

علت اینکه در تاپیک پسر عمو اینو نوشتم برای اینکه دیدم موقعیت خوبی در طلا داره ایجاد میشه و فکر کردم شاید در همون یک کندل صعودی کل زیان را بتونه جبران کنه

قربون پسر عمو
                                تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                                قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

پردازش ...
                                X