اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روانشناسی ترید دربازارهای مالی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظم ، مهارتهاي ذهني و روانشناسي معاملات ( 1 )

آيا ميخواهيد از ويژگيهايي که شما را به يک معامله گرماهربدل ميسازند ، آگاه شويد ؟
    يا هنوز تلاش ميکنيد که تنها ازمعاملات تان سود بدست بياوريد ؟
    معامله آنقدرکه افراد تصورميکنند کارآساني نيست ، واقعاً چرا ازميان افرادي که وارد بازارمعاملاتي ميشوند ، 90 درصد شکست ميخورند ؟
    بسياري ازمعامله گران اين امر را درک نميکنند که موفقيت معاملاتي ازايمان و اعتماد به خودشان به دست ميآيد . اين يک نوع نگرش است. من فکرميکنم که فردي برنده هستم. معامله ميکنم که موفق شوم ، نه اينکه ضررکنم. چرا معامله گري اجازه ميدهد که ضررهايش بيشتر و بيشترشوند؟ چرا معامله گري که درمعامله اي به سود ميرسد اجازه نميدهد که اين معامله ادامه پيدا کند؟چرا اشتباه ميکنيد و چرا اشتباهاتتان راتصحيح نميکنيد ؟
    جواب همه اين پرسشها به طرز فکر و درون شمابرميگردد. اين امر مربوط به روانشناسي معامله است نه دانش فني معاملهگر .
    همه افرادي که براي معاملات برنامه ريزي ميکنند،بايد دراولين قدم خودشان را به خوبي بشناسند . شايد اين گفته احمقانه به نظربرسد ، اما من ديده ام که 90درصد از معامله گران در زمان برنامه ريزي براي معاملات اين بخش مهم را در نظر نميگيرند.
    ویرایش توسط Jabalameli : https://www.traderha.com/member/5764-jabalameli در ساعت 07-16-2012, 12:36 PM
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• سوالي که مطرح ميشود اين است که « چرا افراد کمي دراين بازارموفقند وافراد زيادي شکست ميخورند ؟ »
      بهتراست اول وضعيت را بررسي کنيم .
      همه معامله گران ابزارکم وبيش مشابهي ، تحقيقات مشابهي ، نمودارهاي مشابهي ، نرخهاي مشابهي ، روشهاي معاملاتي مشابهي و ... دردست دارند. خوب ، پس چرا زماني که همه به مجموع مشابهي براي معاملات دسترسي دارند ، تنها تعداد کمي از آنها ميتوانند در طولاني مدت سود کسب کنند ؟
      خوب ، واضح است که تنها چيزيکه دراين مجموعه متغيراست شخص است ، يعني خودشما ! اگرکسي ازمن بخواهد که سه ويژگي ذهني / احساسي مهمي که اکثر معامله گران موفق فارکس ازآن برخوردارند را نام ببرم . من اين موارد را ذکر ميکنم :
      نظم وعلاقه
      اعتماد به نفس و شجاعت
      صبر و پشتکار
      خروج
      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• ممکن است معامله گري يک روش ويک سيستم عالي معاملاتي دراختيارداشته باشد ، اما از نظر ذهني فرد ضعيفي باشد و چنين شخصي بي شک بازنده خواهد بود . اين درحالي است که اگرشخصي نظم لازم را داشته باشد وازمهارت *هاي ذهني ورواني خوبي برخوردار باشد ، حتي با يک سيستم متوسط هم ميتواند معامله* گر موفقي باشد . من به تازگي با معامله گري مصاحبه کردم که هيچ چيزدرباره نوسان گرهايا موج اليوت یا فیبو نميدانست . اوازيک سيستم معاملاتي بسيارساده برمبناي شکست مثلث*هاوخطوط روند استفاده ميکرد ، اين همه چيزي بود که دراختيار داشت . او سيستمي ساده ، مجموعه اي ازقوانين ومجموعه*اي ازاهداف واقعي وقابل دستيابي دراختيار داشت و تنها کاري که ميکرد پيروي ازاين قوانين بود ! ( نه استفاده ازعلمي پيچيده وپيشرفته ! ) به تازگي معاملهگ ري به من گفت : « من بهترين کتابهاي نوشته الدر، مارکداگلاس ، تونيترنر ، مجموعه کندلاستيک هاي نيسون ، ادوينلفورو ... را خوانده ام . اما تازه بعد ازخواندن همه آنها به اين نتيجه رسيده ام که " راز " معامله موفق ايناستک ههيچ رازي وجود ندارد ! حالا ديگرسيستمي از بهترين استراتژي هايي که باوضعيت رواني وذهني من سازگار است طراحي کرده ام وازهمه مهم*تراکنون يک برنامه معاملاتي دقيق دارم . »
        خروج
        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• نظم وعلاقه

نظم – اکثر معامله گران در روند کاري خود تابع نظم نيستند ، واگر اينطور بود شکست نميخوردند . اين معامله گران شکست خورده در واقع حتي از شنيدن کلمه نظم متنفرند !
          همانطور که جکشوگر در کتاب خود با عنوان " جادوگران بازار جديد " نوشته است : « نظم احتمالاً کلمه ای است که بيش از هر کلمه ديگر در سخنان معامله گران با تجربه اي که با آنها مصاحبه کرده ام ، شنيدهام . بسياري از اوقات آنها بالحن يپوزش طلبانه از اين امر حرف ميزنند و براي مثال ميگويند : ميدانم که شما هزاران بار اين حرف را شنيده ايد ، اما باور کنيد که نظم واقعاً اهميت زيادي دارد . »

نظم به شما اجازه ميدهد که کارها (معاملات) مفيد بيشتري انجام دهيد و بر طبق برنامه تان کار (معامله) کنيد . نظم – عادت به فرمانبرداري – کليد موفقيت است که درنهايت به يک عادت بدل ميشود ، براي مثال شما عادت ميکنيد که برنامه معاملاتي داشته باشيد و عادت ميکنيد که از برنامه معاملاتي تان پيروي کنيد . دراين شرايط است که ميتوانيد ازاين قانون طلايي پيروي کنيد که هيچ سيگنالي وجود ندارد ، هيچ معامله اي درکا رنيست .
          خروج
          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• با سلام.
            ممنون از مطالبی که قرار میدید.

اگر ممکنه در حین آموزش،تجربه های شخصی خودتون رو از این مطالب و نمونه هایی از تاثیر این مطالب روی خودتون رو هم بیان کنید.

با تشکر
            A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• سلام آرش جان

این مطالب برای این هست که هر شخص با شناخت خودش ( روحی و روانی ) و هماهنگ کردن برنامه معاملاتیش با شخصیتش ، بتونه بهترین نتیجه را از این حرفه بگیره ، به درخواست شما قوانینی را که طبق این مطالب برای خودم مقرر کردم عنوان میکنم ولی یادتون باشه که اینها قابل تکرار در افراد نیستن . یعنی شاید این مقررات من اصلا خلاف روحیات شخص دیگری باشد .

مثلا اگه امروز یه معامله داشتم که طبق مدریت سرمایه خودم ، میزان پیپ لازم را بهم بده ، دیگه تو اون روز پوزیشن نمیگیرم ، اگرم بگیرم توی دمو میگیرم که هم به تجربیاتم اضافه بشه و هم حس تریدم ارضا بشه و توی دمو تخلیه بشم ، چون آدمی هستم که با دیدن بسته شدن با سود زود میگم خوب امروز روز منه ، یا من دیگه اشتباه نمیکنم و . . .

اگرم با یه معامله به اون حد نرسه سعی میکنم با این دید به چارت نگاه کنم که امروز اصلا ترید نداشتم ، چون اگه دنبال این باشم که مقدار کسری پیپ اون روزم را در بیارم ( طبق مدیریت سرمایه ) ، اونوقت میرم دنبال سود های کوچیک ، که این از نظر ریسک به ریوارد یعنی نقض پایه مدیریت سرمایه .

اگرم اصلا تو اون روز به هر دلیلی معامله ای نداشتم خودمو به زور تو بازار هول نمیدم چون به قول استاد آزادی این بازار دریایی از موقعیت هاست ، و چرا بیام به زور پوزیشن بگیرم و بعد استاپ بخورم و سود روز قبلمم از دست بده ( دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن )

انشاالله بقیه تجربیات شخصیم را در پست دیگه ای ادامه میدم که دوستان از بلندی نوشتار خسته نشن

پیروز وسربلند باشید
              خروج
              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• علاقه – بسياري از ما يک سوم عمرمان راصرف کا ميکنيم ، بنابراين حق داريم که ازکاري که انجام ميدهيم احساس رضايت داشته باشيم وزماني اين احساس رضايت به وجود ميآيد که ما کارمان را دوست داشته باشيم . درواقع پولي که از کار به دست ميآوريم ، محصول دست دوم موفقيت مان در کارها يي است که دوستشان داريم .

چطور ميشود که در کاري موفق باشيد ، به دنبال مهارتهاي معاملاتي مفيد برويد ، ازخدمات يک استاد خوب استفاده کنيد ، بالا و پايين هاي بازار را دنبال کنيد .... و ندانيد که چرا داريد اينکار را ميکنيد ؟ مايکل جوردن – ستاره بسکتبال آمريکا – روزي گفت : « اگرعاشق بازي باشيد ، استعداد تان خودش را نشان ميدهد » آيا امکان دارد که معامله کردن را دوست نداشته باشيد ، ولي دراينکارموفق شويد .

در نهايت بايد درزمينه اين جفت مهارت رواني ( نظم / علاقه ) گفت : شما بايد منظم باشيد وبا بازار ارتباط احساسی داشته باشيد .
                خروج
                لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• روانشناسی بازار رکنی مهم تر از تحلیل

در بسیاری مواقع روانشناسی بازار از تحلیل مهم تر می شود با به گونه ای کار کنیم که در یک روز بیش تر از 4 یا 5 بار حداکثر معامله نکنیم شما فرض کنید در یک هفته 10 بار معامله کرده اید و 10 تا 100 $ گرفته اید که می شود 1000 دلار در یک هفته و 2میلیون تومان این مبلغ شاید برای کسی که ساکن آمریکا است پولی نباشد ولی برای من و شما که تریدر هستیم و ساکن ایران خیلی پولی است . باید در فارکس مثل املاکی ها کم ولی موثر معامله کرد جاهایی است که اگر جلوی خودمان را بگیریم می شود در موقعیت های بعدی می شودکار را تمام کنیم تریدر ها معمولا در همان روز اول می خواهند از بازار میلیونر شوند که امکان پذیر نیست باید مدیریت ریسک را رعایت کرد که به ازای هر 1000 تا 1/0 لات و 2/0 برای ریسک کار کرد مثلا در بروکر پرسپولیس 2/0 برای معامله و 3/0 برای ریسک می شود کار کرد

نظر

• سپاس از این نوشته ی سودمند

ببخشید ماندگار عزیز
                    من فکر کردم قراره 13 تا پست بخونم
                    اما انگار 5 پست نوشتین

آیا ادامه داره یا همش همین بود؟
                    دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                    2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                    3- آرامش در تریدری
                    4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                    5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                    6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                    7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                    8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                    9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                    10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                    11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                    12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                    13- با روحیه ی بد ترید نکن
                    14- خودتو گول نزن
                    15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                    16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                    17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

• حميد جان بخاطر مشكلي كه برا سيستمم پيش اومده بود فايل مادرش را از دست دادم . ولي دوباره گيرم اومد حتما ادامه ميدم .
                      شرمنده
                      خروج
                      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• با سلام
                        این مجموعه از کدوم شرکت هست ؟
                        بسیار جالب بود ، آیا مباحث تکمیلی هم دارد و یا فقط همین ها ست ؟
                        با تشکر .

نظر

• حذف
                          ویرایش توسط Trader : https://www.traderha.com/member/5220-trader در ساعت 06-15-2013, 04:44 PM
                          پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

• نوشته اصلی توسط rezapic نمایش پست ها
                            امشب یکشنبه ساعت 10 جناب الهی از طریق یاهو مسنجر کلاس آنلاین مدیریت سرمایه دارند بنابر در خواست ایشون این کلاس رایگان هست
                            این آیدی رو اد کنید ellahi_tahlilgar
                            یا حق
                            rezapic عزیز سلام ببخشید نرم افزاری که معرفی کردید رو دانلود کزدم ولی امکان ساخت اکانت رو نمی ده. آیا کلاس آقای الهی رو دوباره تشکیل می دهید؟

با تشکر
                            شادی سراسر وجودتان
                            تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• حذف
                              ویرایش توسط Trader : https://www.traderha.com/member/5220-trader در ساعت 06-15-2013, 04:44 PM
                              پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

• خیلی ممنون بخاطر زحمتی که کشیدین.

نظر

پردازش ...
                                X