اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روانشناسی ترید دربازارهای مالی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

مسابقه سنگین وزنھا. شما در برابر مارکت....مراقب باشید.

مایکل بافر"( گوینده ورزشی میکروفن را در دست
    گرفته و معرفی می کند:
    در گوشه آبی راند از ایالت اوھایو(شھر کلیولند
    مبارزی با نام" تریون آیکن" قرار دارد.
    و ادامه میدھد که: در گوشه قرمز راند, با رکورد 90 برد
    و تمامی با" ناک اوت "و تنھا با 10 باخت ,قھرمان
    سنگین وزن دنیا" ,ماکروس ' آلویز 'رایت "قرار دارد.
    و حالا خود را" تریون "در نظر بگیرید( زیرا که در واقع چنین قصدی دارید) و مارکت را" ماکروس "در نظر بگیرید زیرا" مارکت آلویز رایت "
    . ( Market Always Right) است
    ھم اکنون شما یک فرصت برد دارید. فرصت بزرگی نیست اما بھرحال یک فرصت است.
    100 نفر با ماکروس روبرو شده اند و تنھا 10 نفر موفق به شکست او شده اند. آنھا برای برد چه کرده اند؟
    من تمامی رقابت ھا را ندیده ام اما دقیقا میگویم که از ھر 10 نفری که ماکروس را مغلوب کرده اند 9 نفر از ژرنال (روزنگار) در بین ھر
    راند استفاده کرده اند. و با اینکار به پیشرفت خود بعد از ھر راند کمک کرده اند.
    آنھا تمامی میدانسته اند که"رایت "بسیار خشن است و برای ھمین میباید که از دو چیز مطمئن شوند. آنھا می باید مطمئن می
    شدند که در راند ھای نخست از پای در نیایند و ھمچنین می باید که از اشتباھات خود درس بگیرند.
    مابین راندھا ژرنال تھیه میکردند؟
    بله مجبور بودند.
    آنھا در ھر راند بشدت کتک خوردند و از اینرو می باید که با نوشتاری از فراموشی درسھا جلوگیری کنند. درسھایی از نقاط ضعف رایت.
    آنھا ھمچنین می باید که نقاط ضعف خود را نیز بررسی می کردند.
    آنھا میدانستند که می باید شدیدا در ھنگام بررسی خود صادق باشند .
    جدی نگرفتن خود یعنی مشتی سنگین از دست راست قھرمان جھان.
    شما میباید که در ھر راند ویزگی ھای خود را بھبود دھید و با این سازگاری قدم به جلو بگذارید.
    معدود کسانیکه رایت را شکست داده اند اشتراک دیگری نیز داشته اند.
    آنھا درباره نحوه اجرای خود , بخود دروغ نمی گفتند. زیرا با جدی گرفتن ارزیابی شخصی در ابتدای مسابقه زنده می ماندند و سپس
    در راندھای بعدی به تھاجم دست می زدند.
    پس برای ھر رقابت کننده ای, ارزیابی ھای صادقانه, سازگاری, و اجرای بھتر در ھر راند بعلت کسب تجربه در راندھای قبلی و البته
    باکمک ژرنال, راه شکست حریف رارقم خواھد زد.
    حال به میدان برمی گردیم.
    راند پنجم است و آیکن خونین و مالین شده و در حال خسته شدن است .
    قھرمان ھر راند را در طول چند ثانیه با موفقیت پشت سر گذاشته است. و حتی خراشی بر چھره او دیده نمی شود .
    آیکن سعی می کند که چنگی بر چھره قھرمان بیاندازد ولی قھرمان با حرکتی سریع مشت دست راست خود را حواله او میکند .
    آیکن شکست میخورد.
    و تمام .
    دکتر" فردی پاچکو "به داخل رینگ پریده تا ببیند حال رقابت کننده لرزان ما به چه صورت است. چراغ قوه ای در چشم آیکن.
    ضربه مغزی بنظر نمی رسد.
    فردی می پرسد" :چندتا انگشته؟"
    : " آیکن جواب می دھد" 3
    فردی" :می دانی در کجا ھستی؟"
    آیکن" :میدان باغ مدیسون".
    فردی" :می تونم ژرنال تو رو ببینم؟"
    آیکن" :کدوم ژرنال؟"
    فردی(بخودش):" حیف. حریف خوبی می تونست باشه"!!
    ژرنال تھیه کنید.
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

نظر

مربیھا را فراموش کنید...تجربیات شما تنھا چیزی است که بشمار می آید

شما درباره مربیھای ترید شنیده اید.
      دسته ای از آنھا با چندین دلار شروع کرده و آنرا تبدیل
      به میلیونھا دلار کرده اند و حاضر اند استراتژی ساده
      خود را به شما بیاموزند.
      دسته ای دیگر از آنھا با تلاش و کوشش و مطالعه
      فراوان حاظر اند که با ثبت نام شما در سایت خود شما
      را به مقصدی که در رویای خود پرورده اید رھنمون سازند.
      تمامی مربی ھا خواھان اینند که شما از اشتباھات آنان
      درس بگیرید.
      آنھا می پرسند" :چرا شما اشتباھات من را مرتکب می شوید؟ وقتی که میتوانید از تجربیات من سود ببرید."
      حال که من خود یک مربی شده ام فکر میکنم که حقیقتی در این پرسش نھفته است. اما احتمالا چیزی نیست که شما در ذھن دارید.
      تجربهء دیگر تریدرھا می تواند شما را از وقایعی که در انتظار شماست آگاه سازد.
      این اگاھی شما را با وقایع غافلگیر کننده کمتری روبرو می سازد.
      با این وجود, وقتی شما با تجربه ای از قبل ھشدار داده شده روبرو می شوید ,احساسات از راه میرسد. کنترل این موقعیتھای
      احساسی( ترس, اعتماد بنفس بی جھت, میخکوب شدن) با شماست.
      در اینجا, اگر میخواھید که یک تریدر موفق باشید, جایی است که آموزش واقعی رخ می دھد. ... در برخورد با احساسات و میزان
      تبعیت شما از برنامه معاملاتی.
      اگر موقعیتی را از دست دادید, میباید که نکات آموزشی لازم را فرابگیرید و ادامه دھید.
      و می باید که فرا بگیرید... غیر از این, بھترین سیستم ھای معاملاتی نیز نمی تواند شما را از نابودی حفظ کند.
      استحکام ذھنی شما کلید ساختن یا نابود کردن شما بعنوان یک تریدر است. من دو عنصر اصلی که میتوانند این سرسختی را در
      شما بوجود بیاورد, معرفی میکنم.
      اولین عنصر تھیه کردن ژرنال تریدھای روزانه شماست.
      میدانم که ھمانند یک کار پر زحمت است و چه کسی حوصله این کاغذ بازی را پس از یک روز ترید دارد؟
      با اینوجود پس از مجبور کردن خود به نوشتن تجربیات ترید روزانه, قدرت این تکنیک را حس خواھید کرد.
      این مکانی خواھد شد که با خود صادق خواھید بود.
      درست پس از چند ھفته از تھیه کردن ژرنال , اشتباھات و البته اشتباھات مختص شما که در مواجھه با موقعیتھای مختلف ترید رخ
      داده اید را در خواھید یافت. و در موقعیت ھای مشابه بخود خواھید گفت اگر این اشتباه احمقانه را دوباره مرتکب شوم مجبورم که
      مجددا آنرا گزارش کنم.... در ژرنال....و .... این قدرت انجام کار درست را به شما میدھد.
      این قدرتی است که در ژرنال نھفته است.
      یک دفترچه یادداشت کوچک تھیه کنید( درست ھمانند من) و شروع بنوشتن کنید. می توانید با خرید یک دفترچه با جلد چرمی
      ھمانند یادداشتھای مذھبی خود از تجربیات خود مراقبت کنید.
      شما متوجه نظمی که ژرنال بری شما به ارمغان می اورد خواھید شد. این تمرینی است که سریعا شما را به تریدری موفقتر تبدیل میکند.
      روش دوم برای رسیدن به استحکام ذھنی, آموزش ذھن در افزایش منظور در ھنگام تست و اجرای سیستم است.
      من با روانشناسان اندکی مواجه شده ام که می توانند در این آموزش کمک فراوانی به تریدرھا کنند.
      اما من ترجیح میدھم که با برنامه ای دقیق ذھن را برای رسیدن به نظم و تمرکز آماده کنم. میتوان بوسیله امواج ذھنی آلفا به ذھن
      در تصمیم گیری درست یاری رساند.
      می توانید بکمک آموزش مقدماتی ھیپنوتیزم شخصی, که بنظر من بسیار مفید است, کمک شایانی بخود کنید.
      در این روش بخود خواھید گفت که دقیقا چه میخواھید.
      در بازی گلف انجام میدھد. چرا کاری مشابه آن را در ترید انجام ندھیم؟ Tiger Woods این کاری است که
      استحکام ذھنی شغل من است.
      شما نیز قسمتی از خود کنید.
      ژرنال تھیه کنید. ذھن خود را تغذیه کنید
      WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
      account demo

نظر

ترید یک بازی فکری است :ھرگز

بیشتر تریدر ھا در اوایل کار با سیستم ھای مختلفی
        ترید می کنند تا سیستم مطلوب خود را بیابند.
        سیستمی که با آسودگی خاطر آنرا بک تست کرده و
        سپس بصورت واقعی آنرا بکار ببرند.
        بعضی از تریدرھا ھرگز از جستجوی سیستم ھا دست
        نمی کشند.
        و این یک مسئله است.
        سیستمھای فراوانی ھستند که می توانند در طول
        زمان سودآور باشند. این حق شماست که بدنبال
        سیستمی پذیرفتنی بگردید.
        در ابتدا می باید که پروسه تولید سیگنال سیستم را باور کنید.
        فیبوناچی چه کسی بوده است و چه کسی به این متد دست یافته است؟
        آیا برای شما منطقی بنظر می رسد؟
        شاید شما انسانی تصویر گرا باشید و بسمت کندل استیک ھا کشیده شده اید. زمانی را صرف پیدا کردن دلایل بوجود آمدن پترن
        ھای بازگشتی کنید.و تنھا به تصاویر دل نبندید.
        عمیق فکر کنید.
        مربی ای را انتخاب کنید که 100 % به او اعتماد دارید.
        وقتی پذیرفته اید که تریدھای خود را بر اساس نظریات مربی انجام دھید , دلیلی برای خداوار بودن او جستجو کنید.
        این میتواند انتخابی خطرناک باشد که خود را تسلیم شخص دیگری کنید. پس عاقلانه انتخاب کنید.
        دوما. ھر سیستمی را که انتخاب کرده اید بک تست کنید.
        در دنیای مدرن امروزی بھانه ای برای تست نکردن سیستم در زمانھای گذشته ( که بکمک آرشیو دیتای گذشته بخوبی ممکن شده)
        وجود ندارد.
        البته بک تست اثباتی برای اجرا آن در آینده نیست. اما حداقل منطق سیستم را در عمل می بینید.

و سوما. سیستم را بصورت زنده تست کنید.
        سرمایه بسیار کوچکی را بصورت زنده ترید کنید.
        این می تواند مرحله بسیار با ارزشی باشد. اگرچه شما فشار احساسی ترید تمام-سرمایه را حس نمی کنید, با اینوجود اجرای
        فرامین سیستم شما فشار احساسی اندکی را در شما بوجود خواھد آورد.
        حقیقت این امر در این است که اگر شما کاملا به سیستم خود اعتماد نداشته باشید نمیتوانید در لحظات بحرانی از سیستم خود
        تبعیت کنید.
        بدانید که تفکر پیرامون اعتبار سیستم در زمانیکه آن را ترید میکنید بمعنای نابودی است.
        تمام تفکرات خود را در مرحله انتخاب سیستم انجام دھید.
        حال که آنرا ترید می کنید , می باید که تریدھای خود را بازنگری کنید و نه سیستم خود را.
        آیا به درستی از سیستم خود تبعیت کردم؟
        چطور میتوانم پیشرفت کنم؟ البته خودم و نه سیستمم.
        کسی نمیگوید که شما از سیستمی که در زمان واقعی بازنده است تبعیت کنید.
        بلکه منظور من این است که سیستم شما تنھا در طولانی مدت میتوانید مورد بررسی قرار گیرد و نه در مدت کوتاه روزانه ویا حتی ھفتگی.
        عمیقا درباره ترید در بازارھای مالی فکر کنید, و آیا اینکه با خصوصیات شما ھمگون است یا خیر؟
        درباره سیستم خود نیز خوب فکر کنید. آیا برای شما مناسب است و چرا؟
        درباره نتایج سیستم در بک تست و فوروارد تست آن خوب فکر کنید.
        اما در زمانیکه آنرا ترید میکنید ھمانند ماشین عمل کنید و دیگر فکر نکنید.
        من به ھمین دلیل خود را وقف آموزش روانی تریدرھا کرده ام.
        تا زمانیکه خود را کنترل نکنید نمی توانید سیستم خود را کنترل کنید.
        و برای کنترل خود واحساسات خود چاره ای ندارید جزاینکه به سیستم خود باور داشته باشید.
        کارتان را بکنید.
        فکر
        و سپس دیگر ھیچ

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
        account demo

نظر

نمایشگاه تریدر ھا گزارش می دھد.... عجوبه ای پیدا شده است!!!

مدتی قبل من با مجله جھانی تریدرھا در نمایشگاه
          شیکاگو در سال 2003 ھمکاری داشتم.
          این تجربه ای بود برای تائید افکار و احساسات من
          دربارهء" شرایط محیطی ترید".
          چیزی که مرا شگفت زده نکرد تمایل جمعیت عظیمی از
          بازدید کننده ھا به یافتن ھولی گریل ( مایه حیات) بود.
          پیدا کردن فردی مورد اعتماد در زمانیکه شما با تعدادی
          از متخصصین محاصره شده اید کار دشواری نخواھد بود. البته پذیرفتن افراد در برخوردی رودر رو بسیار ساده تر از خواندن نوشته ھای
          آنھاست.
          برخی از این متخصصین(ترید) خود را کاملا در دسترس قرار میدھند.
          مربی کندل استیک ھا ملاقاتی داشتم و 15 دقیقه با ایشان پیرامون علاقه مشترکمان در باب کندل استیک ھا و Steve Nison من با
          ھمچنین قسمت منطقی و احساسی ترید که مورد پذیرش ھر دوی ما بود, گفتگو انجام داده ام.
          پیاده روی کرده ام. و دید بنده نسبت به Larry Jacobs دوست داشتنی در نمایشگاه برای عرض سلام به Larry Williams و بھمراه
          قسمت روانی ترید مورد توجه او نیز قرار گرفته بود.
          ما 10 دقیقه پیرامون موضوع ھای خاصی از قبیل بازار مالی در اینترنت و ھمچنین پایداری احساسی تریدرھا گفتگو کرده ایم.
          چیزی که به ذھن من خطور کرد علاقه مشترک تمامی مربی ھا به قسمت روانی ترید بود. Larry پس از خداحافظی با
          امروزه بیشتر تریدرھا , در سخن از اھمیت جنبه روانی ترید میگویند ولی کاری در این باره انجام نمی دھند.
          معمولا تلاش آنھا برای پرورش روانی خود , از جملاتی نظیر " امروز اشتباھات دیروز خود را تکرار نمی کنم "بالغ نمیشود.
          مربی ھا و تریدر ھای موفق کاری بیش از سخن گفتن انجام میدھند.
          آنھا پرورش میدھند.
          آنھا خود را برای انجام کار درست در روزھای ترید پرورش میدھند. کار درست چه چیز است؟
          اطاعت و پیروی از سیستم خود بدون تردید و بدون ترس.
          از 113 غرفه نمایشگاه ( طبق محاسبات بنده) 111 غرفه به سیستمھای معاملاتی, منابع اطلاعاتی ترید, فیدھای اطلاعاتی و....
          اختصاص داشت. در حالیکه تنھا یک و نیم غرفه در رابطه با قسمت روانی ترید ایجاد شده بود.
          چرا اینگونه است؟
          خوب بسیاری از تریدرھا (اشتباھا احساس میکنند که پرداختن به موضوع روانی ترید به مفھوم این است که آنھا در زمینه روانی
          دچار اشکال ھستند.
          در زمانیکه فردی" خارج از کنترل است "نمی تواند براحتی این موضوع را بپذیرد. بله این موضوع صحت دارد و پذیرفتنی است.
          در این ھنگام آنھا ترجیح میدھند که سیستمی را بیابند که در تمامی شرایط درست کار کند و سیگنالھای درستی ارائه دھد. و البته
          این پذیرفتنی نیست.
          حقیقت این است که اگر خود را برای رعایت نظم و تمرکز در ھنگام ترید بخوبی پرورش دھید, ھرگز نیازی به سودده ترین سیستم
          سال گذشته ندارید تا به اھداف ترید خود برسید.
          تنھا نیاز به سیستم" مناسب "دارید.
          احتمالا وقتی در آینده در نمایشگاھھای ترید شرکت میکنم باز ھم با شمار جمعیتی برخورد خواھم داشت که بدنبال سیستم ھای
          جدید و یا عجوبه ھای ترید و یا حتی ھولی گریل می گردند.
          ....و این افراد ھرگز در درون خود بدنبال پاسخ نیستند .

پایان
          WE LOVE YOU , PCM

accuont real
          account demo

نظر

چند نکته از همراهی و همیاری دوستان در تاپیکها (برگرفته از سعید موزنی)

با سلام

- انشاالله با همراهی و همیاری شما دوستان عزیز شاهد روز های اوج این تالار طبق خواسته ی مدیریت محترم سایت باشیم .
            خواهش حقیر به عنوان یک دوست اینست که در مباحث شرکت کنید و نظرات ارزشمند خود را بیان بفرمایید
            چرا که تمامی ابهامات و نکات جدید از لا به لای همین تبادل نظر ها خود را نمایان می سازند .
            به خاطر داشته باشیم که موفقیت ثمره ی قضاوت صحیح است . قضاوت صحیح ناشی از تجربه , و تجربه غالبا ثمره ی قضاوت غلط است .

- در صورت امکان نقد و نظر خود را همراه با تحلیل مجدد ارائه فرمایید و در بیان , نهایت احترام به دوست مورد خطاب را قائل شوید .
            خوشرویی نشانه ی هوش فوق العاده ی شماست , زیرا هنگامی که احساس شادی میکنید ( و این نشاط آنقدر قویست که به دیگران نیز سرایت میکند ) بهتر میتوانید هر نوع مشکلی را که بر سر راه شماست برطرف کنید .

- عزیزانی که لطف نموده و تحلیل های خود را قرار می دهند " انعطاف پذیری " را به یاد داشته باشند تا بتوانند نظرات و عقاید خود را اصلاح کنند .
            قابلیت انعطاف ما در مورد اصول و باور ها , معنایی که به هر چیز میدهیم و کردار های ما تنها ضامن موفقیت ما در دراز مدت است و میزان شادمانی ما نیز وابسته به همین عامل است .
            در هنگام طوفان , درختان سبز می شکنند اما شاخه ی نی نرم خم میشود و سالم میماند .

- در قرار دادن مقالات و مطالب آموزشی در صورتی که مطلب مورد نظر را پیش از قرار دادن مطالعه فرمودین چکیده و خلاصه ای یا ترجمه ای از آنرا نیز آورده تا علاقمند به مبحث مذکور علاوه بر مطالعه ی اصل مطالب از برداشت شما نیز استفاده کند .

- لطفا تا حد ممکن از پرداختن به مباحث غیر مرتبط با این تالار و پست های غیر تخصصی در ارتباط با موضوع تایپیک خودداری بفرمایید و یا در صورت لزوم در پایین تحلیل خود تحت عنوان " پی نوشت " عنوان بفرمایید تا از موضوع اصلی خارج نشده و صفحات تایپیک نیز همسان با مطالب مفید و تحلیل های زیبای شما افزایش یابد .

امید است که با همکاری شما خوبان به اهداف والاتری برسیم
            بازار مانند یک اقیانوس است . بی اعتنا به خواست شما بالا و پایین میرود .
            ممکن است وقتی موقعیتی را خریداری میکنید و قیمت آن در یک رالی صعودی قرار میگیرد و به سرعت رشد میکند احساس مسرت به شما دست دهد یا ممکن است زمانی که اقدام به فروش میکنید و بازار به سرعت رشد میکند با هر جا به جایی قیمت به سمت بالا حساب شما کوچک و کوچکتر شود و تمام بدنتان خیس عرق شود
            این احساسات هیچ تاثیری بر بازار نخواهند داشت و فقط درون شما جاری اند . بازار اصلا متوجه حضور شما نیز نمیشود و شما نمیتوانید روی آن کوچکترین تاثیری بگذارید . شما فقط میتوانید رفتار خود را کنترل کنید .
            اگر رفتار بازار برایتان عجیب به نظر میرسد به این دلیل است که رفتار خودتان عجیب و غیر قابل پیش بینی است . زمانی که نمیدانید در آینده چگونه رفتار خواهید کرد هرگز نمیتوانید رفتار و آینده ی بازار را نیز پیش بینی و تعیین کنید .
            تنها چیزی که میتوانید کنترل کنید خودتان هستید . به عنوان یک معامله گر این توانایی را دارید که یا برای خودتان پول در بیاورید و یا پولتان را به معامله گران دیگر بدهید .

اقیانوس نگران آسایش شما نخواهد بود .
            اما عمدی هم برای آسیب رساندن به شما ندارد . در یک روز آفتابی که یک باد ملایم قایق بادبانی شما را به هر سمتی که بخواهید حرکت میدهد احساس لذت بخشی خواهید داشت و در یک هوای طوفانی زمانی که امواج اقیانوس قایق شما را به صخره ها میکوبد بسیار سراسیمه و هراسان خواهید بود .
            بنابراین احساس شما نسبت به اقیانوس در ذهن شما وجود دارد .
            زمانی که اجازه دهید احساسات شما به جای عقل و منطق عملکرد شما را تحت کنترل در آورد بقای شما به خطر می افتد .

یک دریا نورد نمیتواند اقیانوس را کنترل کند . او الگو های هواشناسی و شرایط جوی را فرا میگیرد و یاد میگرد که در شرایط مختلف از چه تکنیک هایی برای دریانوردی استفاده نماید و از تجربه نیز بهره میبرد او می آموزد که چه زمانی به دریا بزند و چه زمانی در بندر باقی بماند و از آنجا خارج نشود .

مخلص و دوستدار همگی عزیزان
            WE LOVE YOU , PCM

accuont real
            account demo

نظر

داستان مرد میلیونری که چشم درد داشت

در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.
              پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند.
              به راهب مراجعه می کند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد می دهد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند.
              او پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کند .
              همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند. پس از مدتی رنگ ماشین ، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.
              بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز به تن کند.
              او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او می پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته ؟
              مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و میگوید :” بله . اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته.”
              مرد راهب با تعجب به بیمارش می گوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تاکنون تجویز کرده ام. برای مداوای چشم دردتان، تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.
              برای این کار نمیتوانی تمام دنیا را تغییر دهی ، بلکه با تغییر چشم اندازت میتوانی دنیا را به کام خود درآوری.
              تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر چشم اندازمان ارزانترین و موثرترین روش میباشد. آسان بیندیش راحت زندگی کن !!

حالا بگویید آقا نیما چه آدم گلی یه
              ،به آسانی پول درآوردن رو به ما یا داد.

مخلص شما سامان
              WE LOVE YOU , PCM

accuont real
              account demo

نظر

زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین

مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود:

پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.
                سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند .
                پسر اول گفت: درخت زشتی بود، خمیده و در هم پیچیده.
                پسر دوم گفت: نه. درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.
                پسر سوم گفت: نه. درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین و باشکوه ترین صحنه ای بود که تابه امروز دیده ام.
                پسر چهارم گفت: نه!!! درخت بالغی بود پربار از میوه ها،ر از زندگی و زایش!

مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید! شما نمیتوانید درباره یک درخت یا یک انسان براساس یک فصل قضاوت کنید: همه حاصل انچه هستند و لذت، شوق و عشقی که از زندگیشان برمی آید فقط در انتها نمایان میشود، وقتی همه فصل ها آمده و رفته باشند!

اگر در ” زمستان” تسلیم شوید، امید شکوفایی ” بهار” ، زیبایی “تابستان” و باروری “پاییز” را از کف داده اید!
                مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل زیبایی و شادی تمام فصلهای دیگر را نابود کند!

زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین ؛

در راههای سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه میرسند
                ربط دادن این مطلب با فارکس رو به عده خودتان میگذرم و... .
                اراتمند saman51
                WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                account demo

نظر

ممنون میثم عزیز بابت زحمتی که کشیدید . خیلی خوب بود .
                  مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

سامان عزیز ممنون از مطالب بسیار خوبی که اینجا قرار دادید. خیلی خوشحال میشم اگه بازم مطالبو ادامه بدید. مطالبتون به جامعه تریدری قطعا کمک خواهد کرد .
                    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

اصول روانشناسی ترید

در این تاپیک به مسایل مربوط به روانشناسی ترید و دیدگاههای تریدرها در این زمینه که یکی اصلی ترین ارکان در ترید می باشد پرداخته میشود،امیدست با آموختن این مهم و تلاش هر چه بیشتر در مبحث روانشناسی موفقیت بیش از پیش حاصل شود.
                      با تشکر و کسب اجازه از اساتید بزرگ

ویرایش توسط khayamshahbazi : https://www.traderha.com/member/5072-khayamshahbazi در ساعت 03-28-2012, 02:29 PM

نظر

از دیدگاه مارک داگلاس هدف هر معامله گر کسب سود مشخص و مستمر میباشد،با این وجود تعداد کمی از معامله گران به این موضوع دست می یابند.تفاوت بین معامله گران موفق با معامله گران ناموفق در شیوه تفکر آنهاست*
                        تا حالا با خودتون فکر کردید چقدر به بحث روانشناسی اهمیت میدین.و مهمتر از اون اینکه چقدر نسبت به میزان آموخته هاتون از بازار توقع در آمد دارید.آیا فکر میکنید که چون فلان دوست و تریدر درصد بیشتری از این بازار که به ظاهر و اشتباها بی در و پیکر تلقی میشه بدست میاره من هم باید مثل اون سود کنم.

*کتاب تحلیل بنیادی،تکنیکال یا ذهنی؟ اثر مارک داگلاس
                        ویرایش توسط khayamshahbazi : https://www.traderha.com/member/5072-khayamshahbazi در ساعت 03-14-2012, 03:25 PM

نظر

عملکرد در معاملات با ورود نادرست:
                          در معاملاتی که با تحلیل نادرست و احساسی انجام میشود بهترین و کم هزینه ترین گزینه خروج از معامله با ضرر کم میباشد چرا که خود این موضوع از تحمیل ضرر بیشتر جلوگیری میکند.بسیار مشاهده شده است که یک تریدر با بودن در ضرر و با توقع کذب از بازار و امید واهی به بازگشت همچنان در ضرر میماند و تا جایی که با یک اصلاح جزیی همچنان حجم بیشتری بر معامله خود می افزاید.این مساله نه تنها کمکی به بهبود عملکرد ما در کاهش ضرر نمیکند بلکه باعث اختلال در تصمیم گیری در قبال حجم معامله قبلی می شود.پذیرش خروج با ضرر اندک از یک معامله ی با ورود نادرست برای ما سخت است،اما یک تریدر باهوش خوب میداند که بازار پر از موقعیتهای آتی می باشد.از نظر من بازار مثل دریایی از معاملات است که ماندن و شناور بودن در آن شانس رسیدن به ساحل اهداف را برای ما هموارتر میسازد(ایول این تکه رو خوب اومدم)ما پس از خروج از یک معامله ناموفق همچنان شانس حضور و کسب سیگنالهای قوی تری از بازار را داریم.یک تریدر خوب میداند که هدف او از معامله چیست؟ما به نسبت دانسته هایمان باید توقع کسب سود از بازار را داشته باشیم تا جایی که یک تریدر مبتدی مثل من باید اول ضرر نکند(ضرر معقول) پس از آن خواهیم دید سود خود با پای خود بطرف ما میاد.پس از آن کسب سود مستمر از این بازار طوفانی برای ما یک رویا نیست.امیدوارم خودم و دوستان فارکسی به این مهم توجه کامل داشته باشیم
                          ویرایش توسط khayamshahbazi : https://www.traderha.com/member/5072-khayamshahbazi در ساعت 03-15-2012, 01:43 AM

نظر

بازار با من لج کرده ---من احساس میکنم که بازار در هر معامله برعکس پوزیشن من عمل میکند.
                            اینها مطالبی هستند که ممکنه هر کدوم از ما با اون زیاد برخورد کرده باشیم.بقول دوست عزیز حاج خلیل که میگه اگر فکر میکنی بازار با تو لج کرده و دشمنی داره تو همزمان 2 پوزیشن در خلاف یکدیگه بگیر!!!خب خیلی راحت متوجه میشی که بازار مسیری که براش مهیاست رو میره و کاری نداره تو در کدوم جهت پوزیشن گرفتی یا اصلا تو با چه تحلیلی وارد شدی.پس این فکر کاملا غلط میباشد که بازار با من لج کرده یا دشمنی داره.و همیشه یادمون باشه اگر در معامله قبل سود کرده باشیم این دلیل نمیشه در معامله بعدی هم سود کنیم و یا برعکس.مارک داگلاس میگه:هر معامله جدا و صوای معامله دیگر هست و هر موقعیت منحصر بفرد است.و در واقع لحظه اکنون برای ما مهم میباشد
                            ویرایش توسط khayamshahbazi : https://www.traderha.com/member/5072-khayamshahbazi در ساعت 03-15-2012, 01:44 AM

نظر

باز هم توقع کذب از مارکت

احتمالا هر کدام از ما برای حداقل یکبار این موضوع را تجربه کرده ایم که: در معاملات اکنون در پی جبران ضرر قبل بوده ایم و با آنکه در پوزیشن جاری، تحلیل ما درست میباشد اما انتظار جبران ضرر ناشی از معامله قبل را از بازار داریم.این موضوع تجربه شخصی خود بنده در اوایل امسال بوده است.و با اینکه پوزیشن در حد تحلیل خودم در سود بود اما حتی از ریسک فری کردن معامله هم ابا داشتم چون انتظار جران ضرر معامله قبلی رو داشتم.و خلاصه توقع بیجا همانا و برگشت بازار همان.در صورتی که بارها و بارها داد زده شده و گفته شده ای انسان این معامله صوا و جدا از اون معامله قبلی یا بعدی هست.ما اگر از معاملات قبل ضرری هم داشته باشیم به راحتی میتوان در چند یا چندین معامله آتی جبران ضرر کنیم و نه اینکه بخواهیم از چاله در بیایم و به چاه بیفتیم.

نظر

نظم و انضباط در ترید

داشتن نظم در ترید میتواند کمک زیادی به ما کند.ما اگر برای ورود به بازار فارکس برنامه ای مدون و منظم داشته باشیم میتوانیم یکی دیگر از ارکان روانشناسی در ترید را عملی کنیم.یک تریدر منظم خوب میداند داشتن انظباط کاری میتواند تمرکز مارا در جهت ورود،خروج و مدیریت پوزیشن باز و حتی مدیریت پوزیشنی که در ضرر قرار دارد را بهبود بخشد.یک تریدر فارکس بدلیل اینکه در کار خود هیچگونه اصطلاحا بالاسری و صاحبکاری ندارد و همچنین هیچ مکان خاصی برای ترید کردن ندارد بسیار مستعد در بی نظمی و بی قانونی میباشد ما میتوانیم برای برآیند بهتر همیشه مکان ترید خود را بصورت یک دفتر کار در نظر بگیریم و برای ورود و خروج در مارکت با توجه به بهترین و کار آمدترین ساعات روز را انتخاب کنیم.همچنین نظم در انتخاب لبه مناسب با توجه به میزان ریسک به ریوارد در هر معامله میتواند مثمر ثمر باشد.مدیریت ریسک و انتخاب حجم و نحوه مدیریت معاملات همه و همه شاخه هایی از درخت نظم در ترید میباشند در پستهای بعدی بیشتر به این بحث میپردازیم.موفق باشید
                                ویرایش توسط khayamshahbazi : https://www.traderha.com/member/5072-khayamshahbazi در ساعت 04-10-2012, 12:53 AM

نظر

پردازش ...
                                X