اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اگر اشکالی در خصوص کد نویسی دارید مطرح کنید شاید .....

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط golden-way نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم
    ممکنه زحمت بکشید و اندیکاتور ao مولتی تایم رو طوری ویرایش کنید که روی هرچارتی قرارش میدیم بطور پیش فرض یک تایم بالاترش رو نشون بده؟
    خیلی ممنون میشم

http://pcmupload.traderha.com/uploa...4304401871.zip
    ...
    فایل های پیوست شده

نظر

سلام به همگی.
      من مشکلی دارم که از دوستان راهنمایی میخوام.
      من نیاز به مقایسه کندل به کندل دو چارت دارم مثلا فرض کنید تفاوت کلوز اونارا میخوام ترسیم کنم. اگر تجربه اش را داشته باشید برخی چارتها کندلهای جا افتاده دارند و یا بدلیل تفاوت زمان باز شدن بازار اونا (خصوصا در فیوچر) ممکنه تعداد کندلهای اونا با هم متناظر نباشه. در روشهای عادی مقایسه از کندل جاری رو به عقب انجام میشه و کافیه یک یا چند کندل در یکی از یا هر دو چارت کم و یا زیاد بشه دیگه نتایج درست نیستند و هر چه به سمت عقبتر می رویم این خطا فاحشتر هم میشه طوریکه ممکنه کندل مقایسه شدن چندین کندل دورتر باشه که دیگه بدرد نمیخوره. این اشکال در بازار سکه اتی داخلی خیلی زیاد بچشم میخوره اگر دقت کرده باشید مثلا دو سررسید تیر و شهریور در تایم فریم مثلا 5 دقیقه همیشه تعداد کندل یکسانی ندارند و تایمهایی که مثلا شهریور تغییرات داشته و کندل براش ثبت شده بیشتر از تیر ما هست مثلا برای دو ساعت اول که باید 24 کندل برای هر دو باشد یکی 21 کندل و در تیر 17 کندل 5 دقیقه وجود داره و دقیقا همه کندلهای 5 دقیقه ثبت نمی شوند. در روشهای رایج زمان ثبت کندلها برای مقایسه ظاهرا استفاده نمی شود و فقط تعداد را چک میکنند که از سمت راست نمودار که به سمت چپ حرکت میکنیم با اولین کندل گمشده اندیکاتور به خطا میافته و دیگه مقادیر ترسیم شده درست نیست و در حقیقت همیشه اخرین کندل (کندل جاری) درست هست و مابقی انها را نمیتوان قبول کرد. چون میخواهم سابقه ها را هم چک کنم باید هر کندلی با کندل متناظر از لحاظ زمانی مقایسه شود و در صورت نبود چنین کندلی نزدیکترین کندل موجود را محاسبه کند که با این وضع ممکنه کندل نزدیکتر برای بیش از دو کندل هم استفاده شود. مثلا در 10و10 دقیقه کندل متناظر در تیر ما نیست و نزدیکترین کندل در 9و 55 هست که اعدتا باید این کندل 9و55 برای کندلهای ایجاد شده در شهریور و در فاصله 10و 10 تا 9و 55 استفاده شود که اگر در این فاصله برای شهریور سه کندل وجود داشته باشد باید سه بار انرا محاسبه کند. حال اگر برعکس هم بود و در شهریور کندل کمتری بود باز انرا با نزدیکترین کندل شهریور چک کند.خلاصه اینکه بنظر می رسه باید تایمهای همه کندلها را استخراج کرده و در هر دو نمودار با مراجعه به تایم متناظر و یا نزدیکترین تایم انرا با هم مقایسه کنیم.
      با این مقدمه دوستان روشی( یا اندیکاتوری) برای مقایسه درست دو نمودار میتونند ارایه بدن؟ خوشحال میشم اگر کسی کمک کنه.
      پیشا پیش ممنونم.

نظر

نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
        ...
        خیلی ممنون از شما
        اما این اون چیزی که من عرض کردم نیست
        منظورم این بود که طوری باشه که مثلا وقتی در تایم یک دقیقه هستیم این 5 دقیقه رو نشون بده... اگه 5دقیقه هستیم این 15دقیقه رو ... اگه 15 هستیم این 30 رو و همینطور... دائما نمایش یک تایم بالاتر رو ازش داشته باشیم
        و این پیش فرضش باشه یعنی نیاز نباشه هی دستی بهش تایم بدیم
        و اگر تعداد میله هاش هم اینطوری محدود نباشه و مثل ورژن اصلی ش باشه بهتره

نظر

از تابع زیر نیز در کدهاتون قبل از اینکه اندیکاتوری را فراخوانی کنید نیز میتوانید استفاده کنید.
          HideTestIndicators(true);

....... کد نویس .......

نظر

نوشته اصلی توسط afshin1024 نمایش پست ها
            سلام

میتوان در اکسپرت اندیکاتور ها را فراخوانی نکنید و فرومول و رابطه آنها را در اکسپرت بسازید . که کاری بس دشوار است .
            خوب میشه زمانیکه به اتمام رسید انیدیکاتور هایی که نمایش داده شده را حذف کنید خیلی راحت.

از تابع زیر نیز قبل از فراخوانی اندیکاتور در کدهاتون میتوانی استفاده کنی
            HideTestIndicators(true);

....... کد نویس .......

نظر

نوشته اصلی توسط golden-way نمایش پست ها
              خیلی ممنون از شما
              اما این اون چیزی که من عرض کردم نیست
              منظورم این بود که طوری باشه که مثلا وقتی در تایم یک دقیقه هستیم این 5 دقیقه رو نشون بده... اگه 5دقیقه هستیم این 15دقیقه رو ... اگه 15 هستیم این 30 رو و همینطور... دائما نمایش یک تایم بالاتر رو ازش داشته باشیم
              و این پیش فرضش باشه یعنی نیاز نباشه هی دستی بهش تایم بدیم
              و اگر تعداد میله هاش هم اینطوری محدود نباشه و مثل ورژن اصلی ش باشه بهتره

الووو؟
              کسی نبود ؟؟

نظر

ســـلام

طاعات قبول

درخواست راهنمائی داشتم ,اکسپرتی نوشتم که در کراسها مشکلی نداره و اجرا میشه اما در ارز فرعی AUDNZD که اجراش کردم در زمان گرفتن اولین پوزیشن دچار خطا میشه و استراتژی تستر دیگه کار نمیکنه و خطای که برمیگرده شماره 134 هست و در ضمن پیامی که منتشر میکنه که عبارته از " tester cannot calculate price " ممنون میشم در صورت اطلاع راهنمائی بفرمائید.
                راستی به اندازه کافی هم حساب پول داره ( یک میلیون دلار و حجم لات هم یک لات ناقابل ) به نظر مشکل چیز دیگری هست و خطای 134 هم به اون دلیل رخ میده( ممنون میشم دوستان حسب تجربه اگر با این مشکل مواجه بودند راهنمائی کنن ).
                سعی کردم که کدی که نوشتم استاندارد باشه منتها باز هم با این مشکل مواجه شدم.
                ویرایش توسط Kazem As'adi : https://www.traderha.com/member/5976-kazem-as-adi در ساعت 07-04-2015, 07:19 PM

نظر

نوشته اصلی توسط kazem as'adi نمایش پست ها
                  ســـلام

طاعات قبول

درخواست راهنمائی داشتم ,اکسپرتی نوشتم که در کراسها مشکلی نداره و اجرا میشه اما در ارز فرعی audnzd که اجراش کردم در زمان گرفتن اولین پوزیشن دچار خطا میشه و استراتژی تستر دیگه کار نمیکنه و خطای که برمیگرده شماره 134 هست و در ضمن پیامی که منتشر میکنه که عبارته از " tester cannot calculate price " ممنون میشم در صورت اطلاع راهنمائی بفرمائید.
                  راستی به اندازه کافی هم حساب پول داره ( یک میلیون دلار و حجم لات هم یک لات ناقابل ) به نظر مشکل چیز دیگری هست و خطای 134 هم به اون دلیل رخ میده( ممنون میشم دوستان حسب تجربه اگر با این مشکل مواجه بودند راهنمائی کنن ).
                  سعی کردم که کدی که نوشتم استاندارد باشه منتها باز هم با این مشکل مواجه شدم.
                  سلام
                  ارور 134 مربوط به err_not_enough_money میشه ؟در رابطه هایی که بابت لات و یا افزایش لات دارید جستجو کنید احتمالا مشکل از آنجاست.
                  برای اینکه خیالت راحت بشه قبل از اردرسند از دستور کامنت استفاده کن که برات مقدار لات را نمایش بده . مطمئن هستم مشکل از رابطه های لات است.

....... کد نویس .......

نظر

با سلام
                    از تمام دوستان که زحمت میکشند کمال تشکر را دارم. خواهش مکنم اندیکاتور یا اکسپرتی معرفی کنید که هنگام کار پروفیت تمام معاملات باز (تعداد زیاد) را بصورت متناوب (هر یک ساعت) در یک فایل ثبت کند.
                    ارادتمند شما
                    http://www.forexfactory.com/bahramfx

نظر

نوشته اصلی توسط afshin1024 نمایش پست ها
                      سلام
                      ارور 134 مربوط به err_not_enough_money میشه ؟در رابطه هایی که بابت لات و یا افزایش لات دارید جستجو کنید احتمالا مشکل از آنجاست.
                      برای اینکه خیالت راحت بشه قبل از اردرسند از دستور کامنت استفاده کن که برات مقدار لات را نمایش بده . مطمئن هستم مشکل از رابطه های لات است.

سلام

ممنـــون بابت راهنمائی ,بعد از کلی تحقیق متوجه شدم مشکل من یکی از مشکلات شایع هست که میتونه دلایلی زیادی داشته باشه که از جمله دلایلش هم ( مورد من ) ناقص بودن دیتا ( به اشکال مختلف حتی در صورتی که به این شکل به نطر نمیرسه ) هستش.

با امید موفقیت برای دوستان

نظر

سلام

ایا کسی در dll نویسی تجربه ای داره . البته مشکل من در نوشتن dll (با زبان ++C ) نیست، بلکه نحوه برقراری ارتباط dll با اکسپرت هست.

از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ، خوشحال می شوم تا من رو راهنمایی کنه .

سپاس

نظر

با سلام
                          یه مشکل توی یه اکسپرت دارم خوشحال میشم دوستان و استاتید راهنمائی بفرمائیند.
                          //+------------------------------------------------------------------+//| |
                          //| Copyright © 2014, Click Hooshmand Guilan LLC |
                          //| http://www.Yahoo.com |
                          //| |
                          //+------------------------------------------------------------------+
                          #property copyright "Copyright © 2014, Click Hooshmand Guilan LLC"
                          #property link "http://www.Yahoo.com"

extern int Magic1=1;
                          extern int Magic2=2;

extern bool Show_Alert = true;
                          extern int Pointer_Offset = 9;
                          extern int High_Offset = 10;
                          extern bool Display_ShootStar = true;
                          extern bool Show_ShootStar_Alert = true;
                          extern int Offset_ShootStar = 12;
                          extern color Color_ShootStar = Aqua;
                          extern int Text_ShootStar = 8;
                          extern bool Display_Hammer = true;
                          extern bool Show_Hammer_Alert = true;
                          extern int Offset_Hammer = 6;
                          extern color Color_Hammer = Aqua;
                          extern int Text_Hammer = 8;
                          extern double Candle_WickBody_Percent=0.90;
                          extern int CandleLength=12;

extern int slippage=6;
                          extern int stoploss=210;
                          extern int takeprofit=280;
                          extern bool usetrail=false;
                          extern int TrailingStop=100;
                          extern double Risk=40.0;

//---- buffers
                          double upArrow[];
                          double downArrow[];

//| expert initialization function |
                          int init() {

//---- indicators

SetIndexStyle(0,DRAW_ARROW, EMPTY);
                          SetIndexArrow(0,72);
                          SetIndexBuffer(0, downArrow);

SetIndexStyle(1,DRAW_ARROW, EMPTY);
                          SetIndexArrow(1,71);
                          SetIndexBuffer(1, upArrow);

return(0);
                          }
                          //| expert deinitialization function |
                          int deinit() {
                          ObjectsDeleteAll(0, OBJ_TEXT);
                          return(0);
                          }
                          //| expert start function |
                          int start()
                          {
                          if(Orders()==0)
                          {
                          if(Shooting()=="buy")
                          {
                          Pendbuy();
                          }

if(Shooting()=="sell")
                          {
                          Pendsell();
                          }
                          }
                          if(usetrail==true)
                          Trail();
                          return(0);
                          }
                          int Orders()
                          {
                          int num=0;

for(int i=OrdersTotal()-1;i>=0;i--)
                          {
                          OrderSelect(i,SELECT_BY_POS,MODE_TRADES);

if(OrderMagicNumber()==Magic1 || OrderMagicNumber()==Magic2)

num++;

}
                          return(num);
                          }
                          string Shooting()
                          {
                          double b1=iCustom(Symbol(),0,"hamar.shotingstar",true,9,1 0,true,true,12,Aqua,8,true,true,6,Aqua,8,0.90,12,0 ,1);

double b2=iCustom(Symbol(),0,"hamar.shotingstar",true,9,1 0,true,true,12,Aqua,8,true,true,6,Aqua,8,0.90,12,1 ,1);

double b3=iCustom(Symbol(),0,"hamar.shotingstar",true,9,1 0,true,true,12,Aqua,8,true,true,6,Aqua,8,0.90,12,0 ,2);

double b4=iCustom(Symbol(),0,"hamar.shotingstar",true,9,1 0,true,true,12,Aqua,8,true,true,6,Aqua,8,0.90,12,1 ,2);

Comment(b1,"\n",b2,"\n",b3,"\n",b4);

if(Volume[0]<=1)
                          {
                          if(b1!=1 && b2==1 && b3==1 && b4!=1)
                          return("buy");
                          {

if(b1==1 && b2!=1 && b3!=1 && b4==1)
                          return("sell");
                          }
                          }
                          return(0);
                          }
                          //---------------------------------------------------------------------
                          void Pendbuy()
                          {
                          OrderSend(Symbol(),OP_BUY,Get_Lots(Risk),Ask,slipp age,Ask-stoploss*MathPow(10,-Digits)
                          ,Ask+takeprofit*MathPow(10,-Digits),"www.FxNewTech.com",Magic1,0,Blue);

}
                          void Pendsell()
                          {
                          OrderSend(Symbol(),OP_SELL,Get_Lots(Risk),Bid,slip page,Bid+stoploss*MathPow(10,-Digits)
                          ,Bid-takeprofit*MathPow(10,-Digits),"www.FxNewTech.com",Magic2,0,Red);
                          }
                          double Get_Lots(double lRisk)
                          {
                          double
                          Lots = AccountEquity() * lRisk/100/1000;
                          if (MarketInfo(Symbol(),MODE_MINLOT) > Lots)Lots = MarketInfo(Symbol(),MODE_MINLOT);
                          if (MarketInfo(Symbol(),MODE_MAXLOT) < Lots)Lots = MarketInfo(Symbol(),MODE_MAXLOT);
                          return(Lots);
                          }
                          void Trail()
                          {
                          for(int i=OrdersTotal()-1;i>=0;i--)
                          {
                          OrderSelect(i,SELECT_BY_POS,MODE_TRADES);

if(OrderMagicNumber()==Magic1)
                          {
                          if((Bid-OrderOpenPrice())>MathPow(10,-Digits)*TrailingStop)
                          {
                          if(OrderStopLoss()<(Bid-MathPow(10,-Digits)*TrailingStop))
                          {
                          OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),Bid-MathPow(10,-Digits)*TrailingStop,OrderTakeProfit(),0,Green);
                          }
                          }
                          }

if(OrderMagicNumber()==Magic2)
                          {
                          if((OrderOpenPrice()-Ask)>(MathPow(10,-Digits)*TrailingStop))
                          {
                          if((OrderStopLoss()>(Ask+MathPow(10,-Digits)*TrailingStop)))
                          {
                          OrderModify(OrderTicket(),OrderOpenPrice(),Ask+Mat hPow(10,-Digits)*TrailingStop,OrderTakeProfit(),0,Yellow);
                          }
                          }
                          }
                          }
                          }

اکسپرت اجرا میشه اما پوزیشن گیری نمیکنه میخوام وقتی اندیکاتور مربوطه وقتی سیگنال hamar. داد سل بزنه و وقتی سیگنال shotingstar داد بای بزنه.
                          تشکر از اساتید گرامی

نظر

جناب پولينو و ساير دوستان با عرض سلام

منطق انديكاتور زيگزاگ چيه....خط زيگزاگ كي كاملا ثثبيت ميشه و ديگه خودشو اصلاح نميكنه؟؟....در انديكاتور زيرگزاگ منظور از اعداد 12 و 5 و 3 چيه؟؟.راستش ديشب تو تايم يك دقيقه زير نظر گرفتمش.اما نتونستم بفهمم كي و چه موقع اون خط متحرك خودشو ديگه اصلاح نميكنه.به تعداد كندل مربوط ميشه؟؟

كسي ميتونه ما رو راهنمايي كنه؟؟؟

input int InpDepth=12; // Depth
                            input int InpDeviation=5; // Deviation
                            input int InpBackstep=3; // Backstep
                            ویرایش توسط maze : https://www.traderha.com/member/19480-maze در ساعت 11-21-2015, 12:13 PM

نظر

نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها

منطق انديكاتور زيگزاگ چيه....خط زيگزاگ كي كاملا ثثبيت ميشه و ديگه خودشو اصلاح نميكنه؟؟....در انديكاتور زيرگزاگ منظور از اعداد 12 و 5 و 3 چيه؟؟.راستش ديشب تو تايم يك دقيقه زير نظر گرفتمش.اما نتونستم بفهمم كي و چه موقع اون خط متحرك خودشو ديگه اصلاح نميكنه.به تعداد كندل مربوط ميشه؟؟

یه تاپیک دارن جناب یزدی به نام استراتژی معاملات با زیگزاگ جواب سوالاتتون رو با مطالعه اون تایپیک میگیرین
                              http://traderha.com/f60/%D8%A7%D8%B3...A7%DA%AF-2143/

نظر

نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها

سلام و درود
                                جناب یزدی در تاپیکشون مفصل صحبت کرده اند و من به طور خلاصه توضیح میدم:
                                فرض کنید در روند نزولی، انتهای بازوی زیگ بر روی یک دره قرار دارد. تا زمانی که یک بازوی صعودی تشکیل نشده باشد، امکان اصلاح اون دره وجود دارد . به محض اینکه بازوی زیگ زاگ یک قله را شناسایی کرد ، دره قبلی تثبیت شده است.

در مورد اعداد ورودی اندیکاتور باید عرض کنم که عدد 12 به این معنی است که اندیکاتور تا 12 کندل قبل را مورد بررسی قرار میدهد فرضا در یک روند نزولی تا 12 کندل قبلی را نگاه می کند تا کمترین قیمت را پیدا کند و بازوی زیگ زاگ را بر روی آن قرار دهد. تفاوت آن لاو با لاو کندل جاری باید بیشتر از 5 پوینت (مقدار Deviation) باشد. فاصله کندلی دو لاو شناسایی شده توسط اندیکاتور نیز کمتر از مقدار Backstep نیست.

روزگار خوش

نظر

پردازش ...
                                X