اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql4 از مقدماتی تا کاربردی توسط mda7

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط hamkar81 نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    دوست عزیز از اینکه دیر پاسخ داده می شود و یا دیر به تاپیک سر می زنیم بخاطر مشغله کاری است ولی علاقه نسبت به برنامه نویسی و درسهای شما نه تنها پابرجاست بلکه چند برابر هم شده است از طرفی زمان هم می برد تا افرادی مثل من که تازه کار می کنند به توابع و نوشتن عادت کنند.
    با تشکر
    من این برنامه را نوشتم ولی در ابتدا چندین پوز می گیره و اون فاصله 10 پیپی زیر یا روی موئینگ را رعایت نمی کنه .
    برنامه را قرار می دهم خواهش می کنم یک تست بگیرید که مشکل از کجاست.
    با تشکر از شما
    http://pcmupload.traderha.com/up...1151558441.rar
    سلام
    سطرهای 99 و 100 و 105 و 106 اضافی هستند ما دیگه کاری به orderstotal.نداریم و این کد رو قبلا نوشته بودیم و بعلت وجود اشکال در این کد مجبور شدیم که پوزیشنهای هر جفت ارز رو جداگانه بشماریم و اون شرط رو جایگزین orderstotal کنیم

در مورد رعایت نکردن فاصله 10 پیپ درست میفرمایید
    آفرین شما اولین ایراد رو پیدا کردید
    ولی ممکن هست که برای برخی از دوستان درست عمل کنه

قبل از اینکه من مشکل رو حل کنم آیا خودتون نظری برای حل این موضوع دارید؟

دوستان دیگه لطفا روی مشکلات دیگه احتمالی متمرکز بشند.

اگر مشارکت خوب باشه یه هدیه خوب براتون خواهم داشت که شاید بیشتر از کدنویسی به دردتون بخوره
    پس لطفا خوابتون نبره
    ویرایش توسط mda7 : https://www.traderha.com/member/3339-mda7 در ساعت 01-31-2014, 03:44 PM
    بزرگترین لذت در زندگی ، انجام دادن کاری ست که دیگران می گویند :
    تو نمی توانی ... !
    ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

سلام خیلی استفاده کردیم من داشتم استراتژی خودم رو پیاده می کردم. خیلی از مطالب شما استفاده می کنم. امیداوارم در نهایت کد این استراتژی رو هم برامون قرار بدین.

نظر

باز هم ناچارم تا فردا صبح صبر کنم تا جوابی رو ببینم باز هم اگه کسی جواب نده ادامه میدم

آدم بعضی وقتها احساس میکنه که فقط وقتشو داره تلف میکنه و کار بیخودی داره انجام میده ...

یا من توی تعقیب مساله ای زیاد جدی ام یا نتونستم مساله رو اون طور که باید ، انتقال بدم ، یا کلا اصلا نمیدونم چی به چیه!!

کسی نبود یه امیدی بهم بده؟؟؟؟؟؟؟
        تو نمی توانی ... !
        ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

سلام

با عرص خسته نباشی خدمت-جناب مهدی

من تمام مراحل را مطالعه و کد رو هم بدون اشکال در استراتژ تستر امتحان کردم مواردی به نطرم رسید بشرح زیر

1- باید تناسبی بین این شرط ها برقراز کرد فکر میکنم این دوشرط باهم منطبق نمیشن
          " if ((OrderSymbol() == Symbol()) && (OrderType() == OP_BUY) && ( OrderLots() == lotSize/2)) " و
          " if(Bid < SMA50 - 10 *Point)"
          یعنی هردو باهم برقراز نمیشه وقتی اولی برفراره دومی نیست و بلعکس
          2- کلیه عملیات فروش ها درست بسته نمیشن

فعلا براش پیشنهادی ندارم ولی , دارم براش راه حل پیدا میکنم
          مجدد از شما تشکر میکنم و شما رو به صبر دعوت میکنم
          زمین میوه هایش را به شما می دهد , و شما اگر بدانید دست ها تان را چه گونه پر کنید بی نیاز خواهید بود .

تا در طلب گوهر کانی ،کانی/
          تا در هوس لقمهٔ نانی، نانی/
          این نکتهٔ رمز اگر بدانی، دانی/
          هر چیزی که در جستن آنی، آنی

نظر

نوشته اصلی توسط mda7 نمایش پست ها
            باز هم ناچارم تا فردا صبح صبر کنم تا جوابی رو ببینم باز هم اگه کسی جواب نده ادامه میدم

آدم بعضی وقتها احساس میکنه که فقط وقتشو داره تلف میکنه و کار بیخودی داره انجام میده ...

یا من توی تعقیب مساله ای زیاد جدی ام یا نتونستم مساله رو اون طور که باید ، انتقال بدم ، یا کلا اصلا نمیدونم چی به چیه!!

کسی نبود یه امیدی بهم بده؟؟؟؟؟؟؟
            مهدی جان یه کمی صبر کن اخوی
            خیلی سریع داری میری جلو به نظر من البته
            من خودم هنوز دو سه کد عقبم اخوی

نظر

نوشته اصلی توسط tavakoligh نمایش پست ها
              سلام با عرص خسته نباشی خدمت-جناب مهدی من تمام مراحل را مطالعه و کد رو هم بدون اشکال در استراتژ تستر امتحان کردم مواردی به نطرم رسید بشرح زیر 1- باید تناسبی بین این شرط ها برقراز کرد فکر میکنم این دوشرط باهم منطبق نمیشن " if ((OrderSymbol() == Symbol()) && (OrderType() == OP_BUY) && ( OrderLots() == lotSize/2)) " و " if(Bid < SMA50 - 10 *Point)" یعنی هردو باهم برقراز نمیشه وقتی اولی برفراره دومی نیست و بلعکس 2- کلیه عملیات فروش ها درست بسته نمیشن فعلا براش پیشنهادی ندارم ولی , دارم براش راه حل پیدا میکنم مجدد از شما تشکر میکنم و شما رو به صبر دعوت میکنم
              شرطهایی که میفرمایید درستندتنها یک مشکل دیگه باقی مونده اون هم در مواقع نادر ممکن هست که اتفاق بیفته (به غیر از رعایت نکردن 10 پیپ در بعضی از بروکرها)
              تو نمی توانی ... !
              ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                مهدی جان یه کمی صبر کن اخویخیلی سریع داری میری جلو به نظر من البتهمن خودم هنوز دو سه کد عقبم اخوی
                چشم حاج علی پس چند روز دیگه هم بر صبرمان می افزاییم باشد که پر قدرت تر حاضر شویددد
                تو نمی توانی ... !
                ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

مهدی جان
                  دو ساعته دارم چکش می کنم
                  https://arianbrokers.com/pcmupload/u...1277746391.rar
                  کجاش ایراد داره که ارور میده تو کامپایل

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                    مهدی جاندو ساعته دارم چکش می کنمhttps://arianbrokers.com/pcmupload/u...1277746391.rarکجاش ایراد داره که ارور میده تو کامپایل
                    در سطر 77 یک پرانتز اضافی گذاشتیدSymbol با S بزرگ هستعلامتهای برابری "==" رو مساوی گذاشتید "="
                    تو نمی توانی ... !
                    ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• سلام
                      جناب مایا
                      ضمن عرض خسته نباشید می خواستم عرض کنم اگر امکان دارد برنامه را قرار دهید تا مقاسیه کنیم و مشکلات خود را تا اینجا از روی برنامه نوشته شده شما حل کنیم .
                      یک چیزی ذهن من را مشغول کرده است و ان اینکه ایا تعداد ارقام در بروکر در این اکسپرت تاثیری دارد یا نه مثلا 5 عددی و بروکرهای 4 عددی ؟
                      در ضمن با ..... شدن سایت فعلا دکمه تشکر من کار نمی کند و از همنجا از شما تشکر می کنم .
                      ویرایش توسط hamkar81 : https://www.traderha.com/member/3085-hamkar81 در ساعت 02-02-2014, 12:38 AM

نظر

• من استراتژی جدا از برنامه نویسی یکبار دیگه نگاه کردم این قسمت که macd باید چک شود به نظر کامل نیست صرفا مثلا برای خرید macd بالاتر از صفر قابل قبول نیست بایستی در5 کندل اخیر از منفی به مثبت بیاد تا شرط برقرار شود مثلا اگر مثبت بود ولی از 5 کندل اخیر از منفی ب مثبت نیامده باشد باید صبر کنیم منفی شود بعد از مثبت شدن دوباره شرط macd علاوه بر مویینگ ها برقرار شود.

نظر

• نوشته اصلی توسط hamkar81 نمایش پست ها
                          سلام
                          جناب مایا
                          ضمن عرض خسته نباشید می خواستم عرض کنم اگر امکان دارد برنامه را قرار دهید تا مقاسیه کنیم و مشکلات خود را تا اینجا از روی برنامه نوشته شده شما حل کنیم .
                          یک چیزی ذهن من را مشغول کرده است و ان اینکه ایا تعداد ارقام در بروکر در این اکسپرت تاثیری دارد یا نه مثلا 5 عددی و بروکرهای 4 عددی ؟
                          در ضمن با ..... شدن سایت فعلا دکمه تشکر من کار نمی کند و از همنجا از شما تشکر می کنم .
                          مایا چی هست دیگه!

چشم کد رو هم آپلود میکنم براتون ولی همه عکسهاش رو دارید که...

آفرین بر شما 4 رقمی و 5 رقمی حتما تفاوت خواهند داشت ولی این مورد در کجای برنامه ما مشکل بوجود خواهد آورد؟
                          تو نمی توانی ... !
                          ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• نوشته اصلی توسط محمدآرامش نمایش پست ها
                            من استراتژی جدا از برنامه نویسی یکبار دیگه نگاه کردم این قسمت که macd باید چک شود به نظر کامل نیست صرفا مثلا برای خرید macd بالاتر از صفر قابل قبول نیست بایستی در5 کندل اخیر از منفی به مثبت بیاد تا شرط برقرار شود مثلا اگر مثبت بود ولی از 5 کندل اخیر از منفی ب مثبت نیامده باشد باید صبر کنیم منفی شود بعد از مثبت شدن دوباره شرط macd علاوه بر مویینگ ها برقرار شود.
                            نه دوست من ، شرط دقیقا کی برقرار میشه تا پوزیشن گرفته بشه؟!
                            اگر کندل قبلی منفی باشه و کندل الان مثبت باشه یعنی شرط برقرار شده و به صورت اتوماتیک یعنی از منفی به مثبت تغییر جهت داده! و لازم نیست کد رو پیچیده بکنیم من فکر میکنم همین کافی هست
                            اگر غیر از این هست شاید بنده متن رو درست متوجه نشدم!
                            تو نمی توانی ... !
                            ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• نوشته اصلی توسط mda7 نمایش پست ها
                              نه دوست من ، شرط دقیقا کی برقرار میشه تا پوزیشن گرفته بشه؟!
                              اگر کندل قبلی منفی باشه و کندل الان مثبت باشه یعنی شرط برقرار شده و به صورت اتوماتیک یعنی از منفی به مثبت تغییر جهت داده! و لازم نیست کد رو پیچیده بکنیم من فکر میکنم همین کافی هست
                              اگر غیر از این هست شاید بنده متن رو درست متوجه نشدم!

با سلام و تشکر از mda7 عزیز

به نظرم مرحله بعدی خوب که این پیچدگی اضافه بشه.

اما تا مرحله بعدی

به نظرم اگر تا کلوز کندل ها صبر بشه بعد اردر باز با بسته بشه بهتر
                              از 3 تا تابعی که تو خود اکسپرت هست هم میشه استفاده کرد

checkforclose, checkforopen...

بحث point , pip هم در نوع خودش بحث بر انگیز هست

از تابع پرینت هم برای دیباگ استفاده بشه بد نیست

http://docs.mql4.com/constants/errors

بعد از اینها یک مقدار اگر راجع به استراتژی بحث شه بد نیست بطور مثال آیا

and این دو شرط به ما کمکی میکنه

(Bid > SMA50 + 10* Point) && (Bid > SMA100 + 10 * Point)

چک کردن free margin

یا اینکه کی ترید نکنیم بالانس چقدر هست

یا اگر error 129-130-131 گرفتیم برنامه چیکار کنه

به نظرم جالب باشه

البته هر طور دوست عزیزمون صلاح بداند
                              ویرایش توسط afshin1763 : https://www.traderha.com/member/8016-afshin1763 در ساعت 02-02-2014, 03:46 AM

نظر

• با تشکر از mda7.....

.ممنون واسه انتقال دانشتون به ما... شاد باشین

نظر

پردازش ...
                                X