اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql4 از مقدماتی تا کاربردی توسط mda7

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام
    میشه اندیکاتوری نوشت که قیمت طلا رو تقسیم بر نقره کنه
    و مانند RSI در یکمقدار ۰ تا ۱۰۰ نمایش بده

send from os meta

نظر

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
      با سلام
      میشه اندیکاتوری نوشت که قیمت طلا رو تقسیم بر نقره کنه
      و مانند RSI در یکمقدار ۰ تا ۱۰۰ نمایش بده

send from os meta
      بله میشه ولی اینجا جای این کار نیست
      لطفا در تاپیک مربوطه و طبق فرمت ذکر شده در تاپیک ساخت اکسپرت و اندیکاتور ... (پست 5) درخواست بفرمایید در اسرع وقت نوشته میشه
      بزرگترین لذت در زندگی ، انجام دادن کاری ست که دیگران می گویند :
      تو نمی توانی ... !
      ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• با سلام
        چند وقت پیش ی دوره اکسپرت نویسی رو گذروندم، مطالبی که تا اینجا توی تاپیک گفته شده بسیار روان و قابل فهم گفته شده است و این واقعا جای تشکر دارد.
        اما امروز که متاتریدر رو بعد از مدتی نصب کردم و وارد متاادیتور شدم متوجه شدم که تغییراتی در نحوه برنامه نویسی ایجاد شده! به قول خودشون آپدیت کردن!
        حتی برای ایجاد صفحه برنامه نویسی آپشن های جدیدی بهش اضافه شده! دیگه از اون توابع init و ... که به صورت پیش فرض بر روی محیط برنامه نویسی قرار می گرفتند خبری نیست! کسی از دوستان میدونه که تنظیمات اولیه به چه صورت باید انجام بگیرد؟
        پیشاپیش ممنون از کمک و راهنماییتون

نظر

• نوشته اصلی توسط masoud01 نمایش پست ها
          با سلام
          چند وقت پیش ی دوره اکسپرت نویسی رو گذروندم، مطالبی که تا اینجا توی تاپیک گفته شده بسیار روان و قابل فهم گفته شده است و این واقعا جای تشکر دارد.
          اما امروز که متاتریدر رو بعد از مدتی نصب کردم و وارد متاادیتور شدم متوجه شدم که تغییراتی در نحوه برنامه نویسی ایجاد شده! به قول خودشون آپدیت کردن!
          حتی برای ایجاد صفحه برنامه نویسی آپشن های جدیدی بهش اضافه شده! دیگه از اون توابع init و ... که به صورت پیش فرض بر روی محیط برنامه نویسی قرار می گرفتند خبری نیست! کسی از دوستان میدونه که تنظیمات اولیه به چه صورت باید انجام بگیرد؟
          پیشاپیش ممنون از کمک و راهنماییتون
          سلام

پس از اپدیت، پیش فرض متا ادیتور به صورت mql5 شده ولی شما میتونید کاملا بر اساس زبان mql4 (یعنی همان توابع init , deinit , start ) کار کنید و هیچ مشکلی بوجود نمیاد.

نظر

• با سلام
            دوستان میخوام ی مووینگ اوریج روی آر اس آی بندازم! برای اکسپرت نویسی این فرآیند چکار باید بکنم؟ در کل دستور خاصی وجود داره تا بشه اندیکاتورهای درگ شده بر روی هم رو، برنامه اشون نوشت؟
            با تشکر
            مسعود

نظر

با سلام
              دوستان میخوام ی مووینگ اوریج روی آر اس آی بندازم! برای اکسپرت نویسی این فرآیند چکار باید بکنم؟ در کل دستور خاصی وجود داره تا بشه اندیکاتورهای درگ شده بر روی هم رو، برنامه اشون نوشت؟
              با تشکر
              مسعود
              سلام
              دوستان کسی در این باره اطلاعی نداره؟

نظر

سلام
                دوستان کسی در این باره اطلاعی نداره؟
                دوست عزیز اینجا تاپیک رفع اشکال نیست .
                آیا بهتر نیست که قبل از زدن پست به احترام دیگران حداقل چند پست پست از تاپیک رو مطالعه کنیم بعد دکمه ارسال رو بزنیم؟
                حداقل چند پست مشابه پست شما هست و به اونها هم متذکر شدم که اینجا جای آموزش هست نه برای رفع اشکالات شخصی شما.

هر کسی سوال در مورد آموزشهای بنده داشته باشه بی درنگ و با توضیح کامل جواب داده خواهم داد ولی لطفا خارج از بحث مربوطه لطفا پستی زده نشه چون کلا جهت تاپیک عوض میشه.

در ضمن چیزی که شما نیاز دارید iMAOnArray هست
                تو نمی توانی ... !
                ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• با سلام به دوست عزیز مهدی خان
                  من چند روزی که شروع کردم با آموزشای مفید شما جلو میرم وتا آخر جلسه 11خوندم .قبل از هر سوالی از زحمات شما تشکر می کنم .یک سوال داشتم از خدمتتون. می خواستم بدونم آیا روش تریس کردن خطی برنامه در متاادیتور وجود دارد. که اگر اشکال مفهومی در برناممون باشه با این روش متوجه شویم. با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط babakbit نمایش پست ها
                    با سلام به دوست عزیز مهدی خان
                    من چند روزی که شروع کردم با آموزشای مفید شما جلو میرم وتا آخر جلسه 11خوندم .قبل از هر سوالی از زحمات شما تشکر می کنم .یک سوال داشتم از خدمتتون. می خواستم بدونم آیا روش تریس کردن خطی برنامه در متاادیتور وجود دارد. که اگر اشکال مفهومی در برناممون باشه با این روش متوجه شویم. با تشکر
                    سلام
                    در ورژن جدید این امکان وجود داره
                    از نوار ابزار بالا میتونید به قسمت Debug. برید اونجا همه چیز واضح و مشخص هست.

و اگر زحمتی براتون نیست لطفا همه اجزا و نحوه کار کردن با اونها رو در چند پست توی همین تاپیک (در صورت تمایل) بنویسید.

با تشکر
                    تو نمی توانی ... !
                    ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• سلام ضمن تبریک سال نو مطالب تاپیک رو جمع آوری کردم و با اجازه mda7 عزیز اینجا قرار می دم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.

http://pcmupload.traderha.com/up...5331679831.zip
                      هرگز نهراسيد از رها کردن خوب براي بدست آوردن عالي جان راکفلر

نظر

• در ابتدا سال نو را به کلیه دوستان فروم تبریک می گم .

و از دوست عزیز مهدی خان تشکر می کنم که سوال منو جواب دادند.

همانطور که قبلا گفتم من تازه با این تاپیک آشنا شدم و با آموزشای استاد جلو میرم . و برنامه های ایشان را ران می کنم . اما برام سخت بود که از پشت پرده برنامه خبر نداشتم و مشکلات مفهومیمو و مقدار متغییر هامو نمی دانستم که روش تریس برنامه را سوال کردم و ایشان جواب سوالمو دادند. و برنامه MQL5 را دانلود کردم و به پیشنهاد ایشان من مطالبی راجبه دیباگینگ برنامه جمع آوری کردم که در چند پست برای دوستان ارائه می کنم .چون این روش برای من خیلی مفید بود.شاید برای شما هم جهت رفع مشکلاتتون در برنامه کمک کند.

دیباگینگ چیست (what is debugging)
                        یک مرحله از توسعه برنامه می باشد به منظور شناسایی و رفع مشکلات برنامه نویسی .
                        دیباگ کردن در سه مرحله انجام می شود.
                        1. Compliation
                        2. Debugger
                        3. Profiler

مرحله اول compilation ( کامپایل )

در این مرحله ترجمه سورس کد از برنامه زبان سطح بالا به برنامه زبان سطح پایین صورت می گیرد.
                        بعد از فشار دادن کلید f7 یا دکمه compile متا ادیتور 5 کلیه error ها را در تب errors در پنجره toolbox نشان خواهد داد. در قسمت errors توضیحی از error ها و محل آنها می باشد که اگر روی هر کدام اینتر کنیم به محل آن در برنامه خواهم رفت .
                        فقط دو نوع از error ها توسط کامپایلر نمایش داده می شود

· Syntax errors

که به رنگ قرمز نمایش داده می شود . در این نوع سورس کد نمی تواند کامپایل شود تا زمانی که رفع شود.و معمولا دلیل شان بی دقتی می باشد. به عنوان مثال

تعریف غلط متغییرInt a;b; //

Int a,b;
                        • or

تعریف صحیح متغیر// int a; int b;

· Warnings

که به رنگ زرد نمایش داده می شود. در این نوع سورس کد می تواند کامپایل شود .اما بهتر است مشکل حل شود .
                        از warning ها هم نباید رد شوید و در نظر نگیرید.
                        بسیاری از توسع دهندهای برنامه به این نوع توجه زیادی دارند .یک برنامه با وجود warning اجرا خواهد شد اما تضمینی مبنی بر اجرای صحیح برنامه وجود ندارد.
                        به دو مثال زیر توجه فرمایید :
                        If (a==b ){ ...} // if a is equal to b , then ….

If (a=b){…} //a ssign b to a is true ,then ….

همانطور که می بیننید این اشتباه می تواند عملیات برنامه را به طرز چشمگیری تغییر دهد .

نظر

• نوشته اصلی توسط babakbit نمایش پست ها
                          در ابتدا سال نو را به کلیه دوستان فروم تبریک می گم . . . . بسیاری از توسع دهندهای برنامه به این نوع توجه زیادی دارند .یک برنامه با وجود warning اجرا خواهد شد اما تضمینی مبنی بر اجرای صحیح برنامه وجود ندارد. به دو مثال زیر توجه فرمایید : If (a==b ){ ...} // if a is equal to b , then …. If (a=b){…} //a ssign b to a is true ,then …. همانطور که می بیننید این اشتباه می تواند عملیات برنامه را به طرز چشمگیری تغییر دهد .
                          سلام منتظر باقی آموزشهاتون هستیم دوست عزیز .
                          تو نمی توانی ... !
                          ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

• دوستان گرامی به جهت عدم امکان ارسال آیکون های برنامه نوشته ها رو بصورت عکس براتون میزارم

نظر

• نظر

• نظر

پردازش ...
                                X