اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نجوم

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
    از دوستان کسی میتونه فرمول تفاوت زمان در زمین و فضا را توضیح بده؟ انگار تفاوت خیلی زیاد هست !
    اطلاعات نجومی اینجا تقریباً در حد صفر هست.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

سلام
      می توانید یک سری به سایت های زیر بزنید

http://www.persianstar.com/

http://www.irantelescope.com/
      زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

نظر

تئوری جالبی در فیزیک وجود دارد که می گوید بین فضا و زمان شکافهایی وجود دارد که به کمک آنها می توان فاصلها هایی به اندازه چندین سال نوری را در چند ساعت طی کرد.

شکاف فضا - زمان یا همان Wormhole به کمک امواج گرانشی ایجاد می شوند. به نظر می رسد بشقاب پرنده های فرازمینی از همین واقعیت فیزیکی برای سفر بین کهکشانها استفاده می کنند. چنین شکافهای در فاصلها های کوتاه و در روی زمین نیز به کمک امواج الکترو مغناطیسی ایجاد می گردد.

آلن گرینلیف فیزیک دان و ریاضی دان دانشگاه روچستر شبیه سازی را یافته است که می تواند یک شکاف فضا زمانی مصنوعی ایجاد کند.
        سعی مکینم به زبان ساده فرمایش شما رو تکمیل کنم
        این که گفته میشه شکاف داریم معنیش این نیست که یک جایی سوارخ هست میشه بهش نفوذ کرد
        شما حتما تصویری از دستگاه مختصات تو ذهن خودتون دارید این داستگاه مختصات مثلا از نوع کارتزین سه بعد مکان رو نشون میده که دریک مبدا همدیگه رو قطع مکنند
        حالا یک بعد چهارم به این ها اضافه کنید به نام زمان اگر چه تا یازده بعد الان نظریه داریم
        اما به هر حال یک جایی محل تلاقی این ها هست
        مثل سه گوش اتاتقتون ببیند که هر کسی برسه سه گوش اتاق میتونه هر موقع اراده کنه به هر کدوم از وجوه یعنی دیوارها و سقف و یا کف دسترسی داشته باشه
        سفر در زمان یا مکان هم نیازمند این هست که شما خودت رو به گوشه برسونی نه دستگاه عجیب میخواد نه اون چیزهایی که تو فیلمهای تخیلی نشون میده
        شرطش این هست که شما برسی به گوشه از اونجا هر جا اراده کردی بری
        حالا مسئله این هست که گوشه کجاست
        خوب اگه کسی پیداش کنه به همه ارزوهاش میرسه چون اولا باید هر کدام از ابعاد مشخص بشه که الان حرف هست که ابعاد چند تا هستند ثانیا محلی تلاقی این ابعاد کجا هستند
        از تعالیم دین های مختلف استخراج میشه که بزرگانشون سفر در زمان داشتند این مسئله نه قابل تایید هست نه قابل رد چرا مگه اونها ابعاد رو میشناختند
        جواب صد در صد منفی هست اما شما شاید برای استفاده از چیزی نیاز نداشته باشی تمام مولفه های اون رو بدونی کافی هست طرز استفاده از مولفه ها رو بدونی

این مسئله هم خیلی ربطی به دین نداره شخصا زیاد ادم غیر مسلمون دیدم با کارهای خارق العاده که اگر الان در جوامع سنتی ما انجام بدند مردم به خیال معجره لباس هاش رو پاره میکنند
        و البته از مسلمون ها هم چیزهایی دیدم که خیلی خیلی خارق العاده هستند
        پس این قلق ها هستند که تعیین کننده هستندکه شاید بعضی ها بهش دست پیدا کرند
        ویرایش توسط persiantrader : https://www.traderha.com/member/5673-persiantrader در ساعت 06-13-2012, 12:55 PM

نظر

راستش برای هدف دیگه ای به این تاپیک اومدم
          اومدم ببینم گن کار ها اینجا رو روشن میکنند اخر یا نه
          من دنبال اینم که ببینم ایا واقعا الان تو چارت یورو دلار کسی هست که تحلیل زمانی با استفاده از روشهای گن داشته باشه یا نه
          یه چارت از گذشته که فیل شده و یک چارت از گذشته که فیل نشده خیلی به من کمک میکنه
          اگر کسی هست که زحمت بکشه و با دو تا چارت من روشن کنه خیلی ممنون میشم

نظر

ممنون از شما دوست عزیز
            دوسوال داشتم یکی اینکه جریان اختلاف زمان بر زمین و فضا چی هست؟ اطلاعی ازش داری? اولین بار توی کتاب ارابه خدایان خونددم که 14 سال در فضا برابر100 سال در زمین هست! حتی ساعت روی فضا پیما گذاشتند دیدند زمان کندتر از زمین پیش میره! جالبه مگه نه؟
            دوم اینکه این یازده بعدی که گفتی چی هستند؟
            پ ن
            اینها مباحث علمی هستند! و پیشوان دین ما در این زمینه ها بحث کردند و نظرات خاص خودشونو دارند ! بنظر شما ممکنه پیامبر قرانی که اینقدر ددر مورد اسمانها و زمین توصیه کردده برید تحقیق کنید بما ارائه میکنه ولی خودش از نجوم خبری نداشته باشه؟ امام صادق که به مغز متفکر شیعه نزد مستشرقان معروفه برید ببینید در مورد نجوم چی میگه! من موقعیکه روایات امامان خودمونو در مورد موجودات فضایی خوندم واقعا تعجب کردم!
            امام علی میفرماید من راههای اسمانها را بهتر از راههای زمین میشناسم! صحبت امام بوی معجزه نمیدهد! اصلا من تا الان ندیدیم در جایی یکی از ائمه یا خود پیامبر بمردم گفته باشند که ما برای معجزه اومدیم و کارهای ما معجزه هست! در قران برید ببینید چقدر کلمه عقل و تفکر بکار برده! واقعا خدا در قران گفته برید تفکر و تعقل کنید یا برید دنبال معجزه؟
            در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

برای پرسش اولتون لطفا مقاله فارسی زیر رو اون قسمت که در مورد نسبیت اینشتن هست مطالعه کنید
              http://www.hupaa.com/page.php?id=3992
              مقاله بدون فرمول هست و قابل فهم و اگر باز سوالی داشتید در قسمت جستجوی سایت هوپا واژه زمان رو بنویسید مقالات خوبی خواهید دید
              اون یازده بعد هم خیلی درگیرش نشید در سطح من و شما نیست خلاصه خدمت شما عرض کنم که اساتید فیزیک هم شاید بنا بر آزمایش اونها رو تایید کنند و نه بنا بر فهم
              این جمله مشهور از شرودینگر خالق مکانیک کوانتمی هست که میگه این علم رو خودم هم نفهمیدم اما توجیه کننده آزمایشات هست البته نقل به مزمون عرض کردم
              اون یازده بعد رو اگر بخواهید باز توی سایت فیزیک هوپا میتونید در موردش اطلاعات بدست بیارید
              راستش یک ایرانی هست که که در پرینستون میگن که جای اینشتین نشسته در حالی که تا قبل از اون این کرسی خالی مونده بوده و این ایرانی از مدافعین این نظریه یازده بعدی بودن دنیا هست
              اسمش نیما ارکانی حامد است و شاید الان در حدود 40 سال داشته باشه
              http://www.physics111.blogfa.com/

اما در پاسخ به قسمت دوم سوالتون
              من هیچ تخصصی دز زمینه دین و خصوصا علم کلام ندارم تا صحت و سقم روایات رو بررسی کنم و کلا یک دیدگاه شخصی رو عرض میکنم
              در مورد قران باید بگم از جمله شگفتیهای اون هست که این قدر دعوت به تحصیل علم و تفحص در دنیا کرده و این انکار نشدنی هست اما
              اعتقادی به این ندارم که امامان ما عالم به همه علوم بودند چون اگر این طور بوده باید به خاطر عدم استفاده از اون ازشون سوال بشه
              در پاکی و درستی اونها حرفی نیست اما نمیتونم خیلی این روایات رو بهش اعتماد کنم
              پیشنهادمیکنم کتاب شهید جاوید اثر صالحی نجف آبادی رو حتما بخونید و در مورد اون فکرکنید
              نمیخوام منکر متافیزیک بشم ولی از دید من متافیزیک یعنی قسمتی از فیزیک که کشف نشده نه قسمتی از فیزیک که جادویی هست
              اگر به فیزیک علاقمند هستید تمرکز خودتون رو فعلا بر روی ذره بوزن هیگز بگذارید
              ذره ای که اگر کشف اون قطعی و نهایی بشه به خیلی از سوالات و دیدگاهها پاسخ خواهد داد
              اون موقع دفاع از وجود خدا خیلی سخت خواهد شد و این وظیفه مومنین به خدای واحد رو خیلی سخت میکنه چون باید با استدلال و منطق و با برهانی منطبق بر پیشفرض های مشترک بین خدا باور ها و خدا ناباورها بحث کرد
              این یعنی وظیفه این هست که سطح سواد خداباور ها باید خیلی بالاتر بره از این سطحی که فعلا هست
              امیدوارم بر خلاف منطق حرفی نزده باشم
              بحثم این هست که اگر فردای تایید نهایی بوزن هیگز خواسته باشم از خدا دفاع کنم نمیتونم استدلالم رو از کتاب خدا بیارم چون طرف مقابلم بهش اعتقاد نداره و باید از یک پیش فرضی استفاده کنم که بین من و اون مشترک باشه

نظر

نوشته اصلی توسط persiantrader نمایش پست ها
                برای پرسش اولتون لطفا مقاله فارسی زیر رو اون قسمت که در مورد نسبیت اینشتن هست مطالعه کنید
                http://www.hupaa.com/page.php?id=3992
                مقاله بدون فرمول هست و قابل فهم و اگر باز سوالی داشتید در قسمت جستجوی سایت هوپا واژه زمان رو بنویسید مقالات خوبی خواهید دید
                اون یازده بعد هم خیلی درگیرش نشید در سطح من و شما نیست خلاصه خدمت شما عرض کنم که اساتید فیزیک هم شاید بنا بر آزمایش اونها رو تایید کنند و نه بنا بر فهم
                این جمله مشهور از شرودینگر خالق مکانیک کوانتمی هست که میگه این علم رو خودم هم نفهمیدم اما توجیه کننده آزمایشات هست البته نقل به مزمون عرض کردم
                اون یازده بعد رو اگر بخواهید باز توی سایت فیزیک هوپا میتونید در موردش اطلاعات بدست بیارید
                راستش یک ایرانی هست که که در پرینستون میگن که جای اینشتین نشسته در حالی که تا قبل از اون این کرسی خالی مونده بوده و این ایرانی از مدافعین این نظریه یازده بعدی بودن دنیا هست
                اسمش نیما ارکانی حامد است و شاید الان در حدود 40 سال داشته باشه
                http://www.physics111.blogfa.com/

اما در پاسخ به قسمت دوم سوالتون
                من هیچ تخصصی دز زمینه دین و خصوصا علم کلام ندارم تا صحت و سقم روایات رو بررسی کنم و کلا یک دیدگاه شخصی رو عرض میکنم
                در مورد قران باید بگم از جمله شگفتیهای اون هست که این قدر دعوت به تحصیل علم و تفحص در دنیا کرده و این انکار نشدنی هست اما
                اعتقادی به این ندارم که امامان ما عالم به همه علوم بودند چون اگر این طور بوده باید به خاطر عدم استفاده از اون ازشون سوال بشه
                در پاکی و درستی اونها حرفی نیست اما نمیتونم خیلی این روایات رو بهش اعتماد کنم
                پیشنهادمیکنم کتاب شهید جاوید اثر صالحی نجف آبادی رو حتما بخونید و در مورد اون فکرکنید
                نمیخوام منکر متافیزیک بشم ولی از دید من متافیزیک یعنی قسمتی از فیزیک که کشف نشده نه قسمتی از فیزیک که جادویی هست
                اگر به فیزیک علاقمند هستید تمرکز خودتون رو فعلا بر روی ذره بوزن هیگز بگذارید
                ذره ای که اگر کشف اون قطعی و نهایی بشه به خیلی از سوالات و دیدگاهها پاسخ خواهد داد
                اون موقع دفاع از وجود خدا خیلی سخت خواهد شد و این وظیفه مومنین به خدای واحد رو خیلی سخت میکنه چون باید با استدلال و منطق و با برهانی منطبق بر پیشفرض های مشترک بین خدا باور ها و خدا ناباورها بحث کرد
                این یعنی وظیفه این هست که سطح سواد خداباور ها باید خیلی بالاتر بره از این سطحی که فعلا هست
                امیدوارم بر خلاف منطق حرفی نزده باشم
                بحثم این هست که اگر فردای تایید نهایی بوزن هیگز خواسته باشم از خدا دفاع کنم نمیتونم استدلالم رو از کتاب خدا بیارم چون طرف مقابلم بهش اعتقاد نداره و باید از یک پیش فرضی استفاده کنم که بین من و اون مشترک باشه
                با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست ازاد اندیشم که هرچه اعتقاد دارد را بیان میکند من پی نوشتی که نوشته بوددم نظر خودم بود که با توجه مطالعه کمی که در متون دینی داشتم بیان کردم و اتفاقا اخرین موردی که در موردش تحقیق کردم دلایل نفی خدا توسط کافران معاصر هست! البته کافران منطقی نه عقده ای ! در اینجا من بچند مورد در این زمینه ای که بیان کردید و مسائلی بطور کلی عرض میکنم و اصلا دنبال قانع کردن کسی نیستم که مثل من فکر کند! یا اینکه اثبات کنم تفکر مقابلم اشتباه هست ! صرف بیان برداشت خودم هست! درضمن من نماینده یا وکیل خدا نیستم که بیام اثباتش کنم! این کار خود خداست! حکایتی هست که میگه در مجلسی شخصی ده دلیل برای اثبات خددا اورد شیخ به او گفت تو یک دلیل برای اثبات خودت بیار!
                اول ایا وجود یا عدم وجود خدا به ذره بوزن هیگز بستگی دارد و اگر اون کشف شد خداباوران نفس راحت میکشند که خدا هست و اگر پیدا شد خدا هم گم میشود!
                دوم چقدر جالبه که وجود خدایی به این عظمت به یک ذره بستگی دارد!
                سوم ما فرض میکنیم ذره کشف شد ! چرا دفاع از وجود خدا سخت میشه؟ مگه ما گفتیم ذره بوزن هیگز نیست! خدا پرست شدیم! حالا که پیدا شد خدا پر؟
                چهارم فرض میکنیم منشا مادی عالم ذره بوزن هیگز هست! خوب منشا احساسات/ تفکر/روح/ خواب/ حیات / مرگ/ نظم / تغییر و تحول/ چی هست؟
                پنجم وجود غیبیات/ معجزات/ پیامبران را چکار کنیم! برای چی خدای که به خوبی ها و اخلاق سفارش میکند را بما معرفی کردند؟
                ششم اگر ذره بوزن هیگز منشا خلقت هست ! حتما الان هم در حال افرینش هست! ایا اینو میتونند اثبات کنند که خلقت کنونی هم کار این ذره هست؟ یعنی میلیونها انسانی که بدنیا میان یا ممیمیرند همش کاره این ذره هست!
                هفتم در مورد اوردن پیش فرضهای مشترک و نیاوردن استدلال از کتاب خدا نیاز باید در موردش تحقیق کنم!
                هشتم اما در مورد علم امامان باید بگم که علومی که دارند از پیامبر و منشا الهی داره و این خیلی طبیعیست! امام جعفر صادق 4000 نفر دانشجو داشت در مورد خیلی از علوم بحث و اموش میداد! یا امام رضا و در حد فهم مردم رمان خودشون اش استفاده میکردند! یا امام علی برید ببینیدد در نهج البلاغه چه صحبتهای میکنه واقعا یک انسان بوسیله راههای طبیعی در اون زمان میتونه به همچین دانشی برسه؟
                ادامه دارد.....
                راستی من به این حامد فیزیکدان ایرانی افتخار میکنم!
                به امید تریدهای پرسود برای شما دوست عزیز

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

ممنون از شما دوست عزیز
                  دوسوال داشتم یکی اینکه جریان اختلاف زمان بر زمین و فضا چی هست؟ اطلاعی ازش داری? اولین بار توی کتاب ارابه خدایان خونددم که 14 سال در فضا برابر100 سال در زمین هست! حتی ساعت روی فضا پیما گذاشتند دیدند زمان کندتر از زمین پیش میره! جالبه مگه نه؟
                  دوم اینکه این یازده بعدی که گفتی چی هستند؟
                  پ ن
                  اینها مباحث علمی هستند! و پیشوان دین ما در این زمینه ها بحث کردند و نظرات خاص خودشونو دارند ! بنظر شما ممکنه پیامبر قرانی که اینقدر ددر مورد اسمانها و زمین توصیه کردده برید تحقیق کنید بما ارائه میکنه ولی خودش از نجوم خبری نداشته باشه؟ امام صادق که به مغز متفکر شیعه نزد مستشرقان معروفه برید ببینید در مورد نجوم چی میگه! من موقعیکه روایات امامان خودمونو در مورد موجودات فضایی خوندم واقعا تعجب کردم!
                  امام علی میفرماید من راههای اسمانها را بهتر از راههای زمین میشناسم! صحبت امام بوی معجزه نمیدهد! اصلا من تا الان ندیدیم در جایی یکی از ائمه یا خود پیامبر بمردم گفته باشند که ما برای معجزه اومدیم و کارهای ما معجزه هست! در قران برید ببینید چقدر کلمه عقل و تفکر بکار برده! واقعا خدا در قران گفته برید تفکر و تعقل کنید یا برید دنبال معجزه؟
                  تا اونجايي که مطالعات من ميگه ، اين گفته شما صحت دارد. تا اونجايي که مشاهدات من ميگه (که البته نمونش الان براتون ميگم) هر چيز هم کوچيک هست هم بزرگش ، اگر نتونستي بزرگش توجيح کني رو کوچيکش تحقيق کن و متشابه به بزرگه و برعکس

اگر فرض کنيم :
                  کعبه = خورشيد
                  انسانها = سيارات که به دور خورشيد ميچرخند.

- شما دور کعبه (جسم مربعي )ميچرخيد.
                  - شما دور کعبه دور محور دايره اي ميچرخيد ( زواياي گن )
                  - عدد مرکزي مربع گن يک است
                  - هر چه از مرکز دورتر شويد. زمان گردش شما افزاي ميايد (نقل از شما 14 سال = 100 سال) و بر عکس ، هرچه نزديکتر شويد زمان کمتر.
                  - مسافت طي شده رابطه با فاصله شما از مرکز دارد.
                  - زمان رابطه اي با مسافت دارد (هرچند دو پارامتر مستقل هستند.)
                  و غيره

دوستان طبق مشاهدات من ، ديده شده به کرار، هر چيزي را که متوجه نشديد . قالب ديگر از آن در روي زمين وجود دارد.

مثال ديگر :
                  مولکول ، و در آن اتم .
                  اتم از ذرات ريزي به نام پروتون و نوترون
                  الکترون دور اتم ميچرخد.
                  اتم هاي مختلف از تعداد پرراون مختلف تشکيل شده اند.
                  و غيره

کهکشان ، در آن سياره است.
                  سياره خود از قمر تشکيل شده اند.
                  سيارات به دور خورشيد ميچرخند.
                  سيارات مختلف از قمر هاي مختلف تشکيل شده اند.

با احترام
                  محمد نبي زماني
                  لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

تفسیر قشنگی بود.
                    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                    https://telegram.me/Cyclicalwaves
                    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

با سلام و سپاس به خاطر این مبحث زیبا
                      من هم به نوبه خودم خواستم دیدگاه خودم را در این باره بیان کنم و در ابتدا یک داستان کوتاه قرار میدم
                      براساس یک افسانه کهن زمانی بود که مردم عادی به همه ی دانش خدایان دسترسی داشتند اما اغلب اوقات از این نعمت استفاده نمی کردند . تا اینکه روزی خدایان از اینکه چنین نعمتی را در اختیار بشر قرار داده اند و آنها از آن استفاده نمی کنند خسته شدند.
                      از این رو تصمیم گرفتند این درایت را جایی پنهان کنند تا تنها آنهایی که به واقع جستجوگرهستند به آن دست پیدا کنند . آنها به این نتیجه رسیدند اگر اشخاص به واقع برای دست یابی به این فراست۱ تلاش کنند ، قدر آن چیزی را که بدست می آورند بیشتر خواهند دانست .
                      یکی از خدایان پیشنهاد کرد که این درایت را در عمق زمین قرار دهیم . خدایان دیگر در مقام اعتراض گفتند : که نه شمار کثیری از مردم آن را به دست می آورند .
                      یکی از خدایان گفت: چطور است که آن را در اعماق اقیانوسها قرار بدهیم ؟ با این پیشنهاد هم مخالفت شد زیرا می دانستند، زمانی انسان به راحتی به اعماق اقیانوسها دسترسی پیدا می کند .
                      یکی از خدایان پیشنهاد کرد: آن را در اعماق رفیع ترین کوه قرار بدهند اما بعد هم به این نتیجه رسیدند که انسانها می توانند به راحتی به قله ها دست یابند و سرانجام مدبرترین خدایان گفت:
                      بهتر است آن را در اعماق درون خود انسانها جای بدهیم. هرگز به فکرشان نخواهد رسید که به درون خود مراجعه کنند.
                      این کار را کردند و فراست را در درون انسانها قراردادند که هنوز در این نقطه قرار دارد!
                      از ان پس انسانها اسمان و زمین و عمق دریاها و کهکشان ها را کاویدند اما اثری از گمشده خویش نیافتند
                      WWW.FXAPM.COM

نظر

در ابتدا نظر خودم رو راجع به علم نجوم و به کار بردن ان در ترید بیان کنم که باز هم میخوام منظور خودم رو با یک مثال بیان کنم
                        در مستندی بسیار زیبا به نام ترقی پول نشان داد که چطور پول و بازارهای سرمایه رشد داشتن یک مورد بسیار زیبا در این مستند دیدم که کاملا به کار ما مربوط بود .
                        دو دانشمند ریاضی دان که اسمهاشون رو به خاطر ندارم باهم یک شرکت تاسیس کردن و برای خودشون یک فرومول طلایی ابداع کردن و حتی توسط این فرومل جایزه نوبل رو هم دریافت کردن
                        با این فرومل به راحتی در هر بازاری سرمایه گذاری میکردن و سود فراوانی هم عایدشون شده بود این موسسه یک رشد نجومی با این فرمول پیدا کرده بود و سرمایه های فراوانی رو تونسته بود
                        جذب کنه. به طوری که دیگه همه گفته بودن اینها اکسیر جاودانه موندن در بازارهای مالی رو کشف کردن.اما در یک روز اگر اشتباه نکنم در سال 1997 که یک بحران مالی داشتیم بیش از 50 % سرمایه خودشون رو از دست دادن جالبه تو این مستند مجری گفت متاسفانه این دو دانشمند یادشون رفته بود که این بازار رو احساسات میلیون ها سرمایه گذار هست که میگردونه و بازهم متاسفانه احساسات رو براش فرمولی خلق نکرده بودن و گفت یادشون رفته بوده که ما تقریبا هر 10 سال یک بحران مالی داریم و بک تست این فرمول فقط برای 5 سال قبل تر از خودشون رو گرفته بودن.
                        از نظر من مارکت و رفتارش خیلی ساده است و شبیه شکار و صید کردن هست یک افریقایی هنوزم داره با یک تیر و کمان ساده شکار میکنه حتی بزرگترین شکار ها رو
                        ما باید با طبیعت یک پدیده اشنا بشیم و بتونیم با اون همسو بشیم تا اینکه بخواییم خودمون رو درگیر پیچیده ترین مسائل و فرمول ها بکنیم کلا مارکت ها به خاطر ذاتشون که بر اساس احساسات و تفکرات انسانی بنا شده رو بخواییم برسی کنیم تمامی علوم در اون جای میگیرن چون همه اون ها باز هم بر میگرده به پدیده ای بزرگ به نام انسان.
                        WWW.FXAPM.COM

نظر

ز نظر من مارکت و رفتارش خیلی ساده است و شبیه شکار و صید کردن هست یک افریقایی هنوزم داره با یک تیر و کمان ساده شکار میکنه حتی بزرگترین شکار ها رو!

من کاملا موافق این حرف شما هستم! خیلی از بچه ها رو دیدم دنبال الیوت و گن میگگردند ببینندد چی میگند چکار میکردند در حالی که اگر تمرکز خودشونو روی یک ایزار ساده بزارند خیلی بهتره ! اگر یه نگاهی به تحلیل های من بکنید میبینید که خیلی ابتدایی و ساده هستند ولی بیشترشون نتیجه میدند ! من به همه دوستان تریدر عرض میکنم که مباحث اموزشی که توسط استاد عزیز نیما ازادی مطرح شده را با دقت و تمرکز یاد بگیرند میتوانند یک سود معقول و منطقی از باار داشته باشند! بنده خودم هرچی موفقیت دارم از اقای ازادی هست نه الیوت بدردم خورد نه اقای گن!
                          به امید تریدهای پرسود برای شما

نظر

اما تحلیلی و نظر شخصی من بر گفته های دو دوست عزیزم
                            در مورد علم ائمه باید بگم که ایشون متصل بودن به علم الهی و روایات فراوانی هم از علم ایشون امده که خودتون یک سرچ ساده بزنید میتونید متوجه بشید برای مثال خطبه بدون نقطه حضرت
                            علی که در نهج البلاغه هم موجود هست.مشکل از علم این بزرگواران نبوده مسئله درک و فهم مردم زمانشون بوده.علمشون همچون اقیانوسی بی انتها موجود بوده ولی ایا اقیانوس
                            ژرفای خود رو به شما عرضه میکنه یا شما باید اول انقدر باشید که بتونید برید سمتش و بعد بتونید به اندازه ظرفیت و امکانات خودتون از اون بهره مند بشید.
                            اما توصیه ای به برادر خوبم که اینقدر به مسائل موجودات فضایی و تقویم مایا و پیشگویی ها علاقه دارن
                            تحقیق در این مورد بسیار انرژی بخش و مفرح است و چنان ادرنالینی در بدن ترشح میکنه که هی دوست داری بری دنبالش
                            اما ما باید ببینیم از این همه زمان و انرژی که می خواییم بگذاریم چه چیزی عایدمون میشه؟
                            اول از همه چون باور دینی دارید خودتون بهتر میدونید که هیچ کس جز خدای تبارک و تعالی زمان واقعی اخر زمان رو نمیدونه به فرض اینکه هم کسی فهمید و ما دونستیم خب
                            حالا چی میخواییم بکنیم .ایا باید زندگی رو رها کنیم و منتظر مرگ و وقایع هولناک باشیم.
                            اگر از من بپرسید میگم من در ارامش و زیبایی سعی میکنم بهترین زندگی رو که لیاقتش رو دارم برای خودم و خانوادم مهیا میکنم و سعی میکنم از تمامی مواهب و امکاناتی که خدای عزیز
                            برای من قرار داده استفاده کامل رو بکنم و بر اساس کلام مولا چنان زندگی کنم که گویی هزار سال زنده ام و جوری زندگی کنم گویی که فردا خواهم مرد.
                            و بازهم کلام مولا :درون تو دنیایی است که تو از ان بی خبری و درمان تمام درهای تو درون تو است لیکن تو از ان اگاهی نداری
                            ما اگر خودمون رو بشناسیم خدا وهمه دنیا و کائنات را خواهیم شناخت و خواهیم دید که در دنیایی از ارامش و خوشی که ارزوی همه ما ست زندگی خواهیم کرد
                            اگر زیاد صحبت کردم به بزرگی خودتون ببخشید
                            WWW.FXAPM.COM

نظر

نوشته اصلی توسط fxapm نمایش پست ها
                              اما تحلیلی و نظر شخصی من بر گفته های دو دوست عزیزم
                              در مورد علم ائمه باید بگم که ایشون متصل بودن به علم الهی و روایات فراوانی هم از علم ایشون امده که خودتون یک سرچ ساده بزنید میتونید متوجه بشید برای مثال خطبه بدون نقطه حضرت
                              علی که در نهج البلاغه هم موجود هست.مشکل از علم این بزرگواران نبوده مسئله درک و فهم مردم زمانشون بوده.علمشون همچون اقیانوسی بی انتها موجود بوده ولی ایا اقیانوس
                              ژرفای خود رو به شما عرضه میکنه یا شما باید اول انقدر باشید که بتونید برید سمتش و بعد بتونید به اندازه ظرفیت و امکانات خودتون از اون بهره مند بشید.
                              اما توصیه ای به برادر خوبم که اینقدر به مسائل موجودات فضایی و تقویم مایا و پیشگویی ها علاقه دارن
                              تحقیق در این مورد بسیار انرژی بخش و مفرح است و چنان ادرنالینی در بدن ترشح میکنه که هی دوست داری بری دنبالش
                              اما ما باید ببینیم از این همه زمان و انرژی که می خواییم بگذاریم چه چیزی عایدمون میشه؟
                              اول از همه چون باور دینی دارید خودتون بهتر میدونید که هیچ کس جز خدای تبارک و تعالی زمان واقعی اخر زمان رو نمیدونه به فرض اینکه هم کسی فهمید و ما دونستیم خب
                              حالا چی میخواییم بکنیم .ایا باید زندگی رو رها کنیم و منتظر مرگ و وقایع هولناک باشیم.
                              اگر از من بپرسید میگم من در ارامش و زیبایی سعی میکنم بهترین زندگی رو که لیاقتش رو دارم برای خودم و خانوادم مهیا میکنم و سعی میکنم از تمامی مواهب و امکاناتی که خدای عزیز
                              برای من قرار داده استفاده کامل رو بکنم و بر اساس کلام مولا چنان زندگی کنم که گویی هزار سال زنده ام و جوری زندگی کنم گویی که فردا خواهم مرد.
                              و بازهم کلام مولا :درون تو دنیایی است که تو از ان بی خبری و درمان تمام درهای تو درون تو است لیکن تو از ان اگاهی نداری
                              ما اگر خودمون رو بشناسیم خدا وهمه دنیا و کائنات را خواهیم شناخت و خواهیم دید که در دنیایی از ارامش و خوشی که ارزوی همه ما ست زندگی خواهیم کرد
                              اگر زیاد صحبت کردم به بزرگی خودتون ببخشید
                              از صحبتهای شما خیلی استفاده کردم و ممنون توی این بحث دوستانه شرکت کردید ! در مورد خودم باید عرض کنم که یک جوان کنجکاوم و مسائلی که مطرح کردم در مورد مایاها و موجودات فضایی برای کنجکاوی بود و هدف خاصی نداشتم! خودتون بیشتر ازز من میدونید که در قران چقدر به مطالعه تاریخ و اثار گذشتگان توصیه شده! در مورد اخر الزمان اصلا اعتقادی بهش ندارم که زمان پایانی دارد شاید یک تغییر و تحول بزرگی بوجود میاد ولی نه اینکه همه چیز تموم بشه! در مورد علم ائمه باشما هم نظرم!

اما در مورد این صحبت شما که باید زندگی رو رها کنیم و منتظر مرگ و وقایع هولناک باشیم! راستشو بخوای خیلی وقتها چنیین تفکراتی بذهنم میاد و لذت زندگی از من میگیره! اگه صحبت بیشتری در این زمینه داری حتما بگو شاید منو از این تفکر نجات بده!

نظر

بهترین چیز مطالعه در زمینه شناخت خود و نیروها و انرژی هایی هست که داریم
                                کتابهایی در ضمینه موفقیت فکر کنم اون انرژی و لذتی رو که دنبالش هستید رو بهتون بده
                                جستجو در مورد خویشتن خویش خیلی لذت بخش و ارامش بخشه .ما متاسفانه هنوز درست خودمون رو نتونستیم بشناسیم بعد میخواییم به کشف و جستجو در باره دیگر پدیده ها بپردازیم
                                خودشناسی و این که من کسیتم و چه کاری باید انجام بدم مطمئنا باعث میشه که در همه زمینه ها پیشرفت کنید همونطور که در قران امده: من عرف نفسه فقد عرف ربه
                                حضرت مسیح میفرمایند :بخواهید به شما داده خواهد شد. بجویید پیدا خواهید کرد. بکوبید درب ها به روی شما باز خواهد شد. چون هر که بخواهد بدست می اورد. و هر که بجوید پیدا می کند و هر که بکوبد درب بر رویش باز می شود.
                                برید دنبال خود شناسی و کشف حقایق در مورد خودتون قول بهتون میدم دریچه هایی از معرفت و شناخت به روتون باز میشه که زندگیتون ،ایندتون رو طلایی میکنه
                                WWW.FXAPM.COM

نظر

پردازش ...
                                X