اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ptm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامي عزيزان

سال نو بر همگي مبارك

اگه ممكنه در مورد اين دو پوزيشن روي usd/jpy نظر بدين. ماركت لطف كرده و فقط در حد يكي دو پيپ پوزيشنرو فعال كرده و بعدش استاپ.

در مورد اولي شيب آبي و فاصله موينگها تقريبا 10 بوده ولي در مورد پوزيشن دوم همه موارد رعايت شده.

سلام پولینو جان:دی
    اولا تمپلتی که برات اپلود کردم ، رو اگه استفاده کنی بهتر هست... (تمپلت استاندارد پی تی ام هست)

در مورد پوزیشنهات:

پوزیشن اول:
    1- بهترین زمان برای ورود پوزیشن در بازه زمانی باز بودن بازار لندن هست که این پوزیشن خارج از این تایم هست.
    2-در اینجا میخواستی وارد پوزیشن بای بشی ، چیدمان مووینگها در تایم 15 درست بوده ، سعی کن این چیدمان در تایم یک ساعته و نیم ساعته هم درست باشه تا ریسک پوزیشنت کمتر بشه.

پوزیشن دوم:
    1- همان ایراد اول پوزیشن قبل رو داره ،یعنی در ساعت نامناسبی ترید کردی.
    2- موضوع پرش ناموفق ورزشکار رو داشتیم ، یعنی از قله ای که روی اون اردر گذاشتی ، تا زمان فعال شدن اردر ، قیمت نتونسته مووینگها رو لمس کنه. و این موضوع ، ورود رو پرریسک میکنه.

موفق باشی.
    فایل های پیوست شده

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
      سلام پولینو جان:دی
      اولا تمپلتی که برات اپلود کردم ، رو اگه استفاده کنی بهتر هست... (تمپلت استاندارد پی تی ام هست)

در مورد پوزیشنهات:

پوزیشن اول:
      1- بهترین زمان برای ورود پوزیشن در بازه زمانی باز بودن بازار لندن هست که این پوزیشن خارج از این تایم هست.
      2-در اینجا میخواستی وارد پوزیشن بای بشی ، چیدمان مووینگها در تایم 15 درست بوده ، سعی کن این چیدمان در تایم یک ساعته و نیم ساعته هم درست باشه تا ریسک پوزیشنت کمتر بشه.

پوزیشن دوم:
      1- همان ایراد اول پوزیشن قبل رو داره ،یعنی در ساعت نامناسبی ترید کردی.
      2- موضوع پرش ناموفق ورزشکار رو داشتیم ، یعنی از قله ای که روی اون اردر گذاشتی ، تا زمان فعال شدن اردر ، قیمت نتونسته مووینگها رو لمس کنه. و این موضوع ، ورود رو پرریسک میکنه.

موفق باشی.
      حاج محمد خان سپاس بابت پاسخ
      1- تمپليت رو نصب كردم ولي تفاوتي به جز period seperator نديدم. اگه مطلبي غير اين هست لطفا بگين.

2- ين ژاپن جز ارزهاي شب زي است لذا فكر نميكنم ساعت تريد نامناسب باشد. تا نظر شما چه باشد.

3- در مورد الگوي پرش ورزشكار اين سوال بوجود مي ايد كه ايا اين الگو اينقدر قوي هست كه ما را از ورود به پوزيشن منصرف كند.؟؟ يعني با ديدن اين الگو پوزيشن نگيريم يا با حجم اصلاج شده وارد بشينم؟؟

خيلي ممنون بدليل توجهتون
      ویرایش توسط polino : https://www.traderha.com/ در ساعت 03-21-2013, 02:16 PM

نظر

حاج محمد خان سپاس بابت پاسخ
        1- تمپليت رو نصب كردم ولي تفاوتي به جز period seperator نديدم. اگه مطلبي غير اين هست لطفا بگين.

2- ين ژاپن جز ارزهاي شب زي است لذا فكر نميكنم ساعت تريد نامناسب باشد. تا نظر شما چه باشد.

3- در مورد الگوي پرش ورزشكار اين سوال بوجود مي ايد كه ايا اين الگو اينقدر قوي هست كه ما را از ورود به پوزيشن منصرف كند.؟؟ يعني با ديدن اين الگو پوزيشن نگيريم يا با حجم اصلاج شده وارد بشينم؟؟

خيلي ممنون بدليل توجهتون
        سلام مجدد
        1-زوم چارت هم تفاوت داره ، چون ما به شیب مووینگها نیاز داریم ، زوم مناسب لازمه کار هست.
        2-ریسک معاملات بر روی جفتها، چه شب زی چه غیر شب زی ، خارج از بازار لندن زیاد هست ، دیگه این بستگی به نظر شما داره که این ریسک رو بپذیرین یا خیر؟( نمونه اش همین دو پوزیشن شما )
        3-فکر میکنم برایند پوزیشنهایی که این الگو رو دارند در نهایت منفی بشه...

موفق باشید.

نظر

• با عرض سلام مجدد.

خان بزرگ مثل اينكه امروز ژاپنيها با ما لج افتادن . لطفا يه نظر به پوزيشن ما بنداز كه ايا پوزيشن مشكلي داشته يا اينكه اين جز استاپ معمول سيستمه. (تا نزديكي هاي TP و برگشت)

زوم چارت و ساعت تريد و .. نيز رعايت كردم

با تشكر

ویرایش توسط polino : https://www.traderha.com/ در ساعت 03-21-2013, 08:19 PM

نظر

• سلام به دوستان
            بعد از چند روز رنج زدن دلار استرالیا به دلار سرزمین کفر ....امروز شرایط عالی برای ورود ایجاد شد که البته به دلیل عید دیدنی رفتن و شروع خاله بازی ها نشد این موقعیت و شکار کنم .....توی این 50 60 پیپ حرکتی که داشته(البته تا این لحظه)میشد به روش سی جی (CG)یه 100 پیپی شکار کرد.حیف که موقعیت از دست رفت.

نظر

• با سلام خدمت اساتيد

يك سوال در مورد شكل زير: زوج ارز USD/JPY M15 و تمامي شرايط مووينگها براي ورود بر اساس PTM مهياست. (البته فرض كنيد تلرانس روزانه هنوز پر نشده باشد) . حال براي نقطه ورود زير اخرين دره، نقطه 1 مناسب است يا اينكه بايد شدو بلند انرا نيز با طول 22 پيپ در نظر بگيريم و در نقطه دو وارد بشيم (البته در تايم M5 نيز همين دره اخرين دره است).
              اگر نقطه دو را در نظر بگيريم در حدود 35 پيپ تا فعال شدن پوزيشن فاصله بوجود مي ايد.
              با تشكر فراوان

نظر

با عرض سلام مجدد.

خان بزرگ مثل اينكه امروز ژاپنيها با ما لج افتادن . لطفا يه نظر به پوزيشن ما بنداز كه ايا پوزيشن مشكلي داشته يا اينكه اين جز استاپ معمول سيستمه. (تا نزديكي هاي TP و برگشت)

زوم چارت و ساعت تريد و .. نيز رعايت كردم

با تشكر
                پولینو جان :دی چه اسم سختی ، تو دهن نمیچرخه :دی

از لحاظ پی تی ام استاندارد در سطح مقدماتی پوزیشن شما بدون ایراد بوده (غیر از اینکه توی اون نقطه بای استاپ باید وارد پوزیشن سل میشدی :دی) و استاپ خوردن هم بقول شما جز طبیعت سیستم بوده، اما اگر بخوای تریدهات حرفه ای تر بشه که البته فاکتور اصلی این داستان صبر زیاد هست ، موارد زیر رو باید در نظر میگرفتی:

1- چون میخواستی وارد پوزیشن سل بشی ، بهتر بود زمانی وارد میشدی که توی تایم سی و یک ساعته ، ارایش مویینگها مثل تایم 15 دقیقه نزولی میشد.
                2-بهتره تا زمانی که قیمت نتونسته های و لوی روز قبل رو بشکنه وارد پوزیشن نشی...
                3- و....
                فعلا همون دو مورد رو اگه رعایت کنید خیلی جلو میفتی

موفق باشی...

نظر

• نوشته اصلی توسط hyby نمایش پست ها
                  سلام به دوستان
                  بعد از چند روز رنج زدن دلار استرالیا به دلار سرزمین کفر ....امروز شرایط عالی برای ورود ایجاد شد که البته به دلیل عید دیدنی رفتن و شروع خاله بازی ها نشد این موقعیت و شکار کنم .....توی این 50 60 پیپ حرکتی که داشته(البته تا این لحظه)میشد به روش سی جی (CG)یه 100 پیپی شکار کرد.حیف که موقعیت از دست رفت.

هاش ایگرگ ، بی ایگرگ جان :دی
                  سلام...

وقتی این کتابهای تحلیل تکنیکال رو میخونیم ، مثلا قسمت الگوهای هارمونیکش رو که مطالعه میکنیم ، هر الگو رو که نویسنده توضیح داده ، بعد کلی مثال تصویری اورده که همه پشت سر هم ، بدون یک آخ!!در اثر تشکیل اون الگو قیمت به تارگت اصابت کرده ، اون زمان هست که یک حس خوب به ما دست میده و سعی میکنیم تا جاییکه که ممکنه مثلا اون بخش رو خوب و عمیق یاد بگیریم تا با یادگیری اونها و تشخیص دقیق اون الگوها موفقیتمون رو تضمین کنیم ، ولی این اتفاق در واقعیت هیچ وقت نمیفته ، چرا که در برابر هر یک دونه مثال شیکی که نویسنده اونجا ذکر کرده میشه صدتا مثال از همون الگو اورد که اون الگو عمل نکرده و قیمت رفته به استاپ (اگر استاپی در کار باشه) اصابت کرده ، پر واضح هست که دلیل این امر هم اینه که مثلا با مرتبط کردن چند تا درصد فیبوناچی که اموزش این موضوع به یک بچه دبیرستانی
                  خیلی راحتتر از مباحث درسی اون هست ، نمیشه در بازار موفق بود وموضوع فراتر از این صحبتها هست و ترید به هر روشی (نه در یک بازه کوتاه مدت بلکه در بازه زمانی طولانی) نیاز به ظرافت و توجه به ریزه کاری های خاصی هست که این موضوع تفاوت بین برنده و بازنده هست...

دلیل این که این مثال رو زدم این هست که خوب الان که مثلا این جفت ارز استرالیا / دلار حرکت کرده و تشخیص ساده هست ولی آیا مثلا میشده در 4 نقطه مشخص شده در شکل، در بازار زنده ورود پیدا کرد؟ ایا واقعا به همین راحتی میشه بمحض تشکیل ارایش مووینگی و تشکیل قله یا دره اقدام به اردر گذاری کرد؟؟و...

قطعا اگر در همین یکماه اخیر موقعیتهای مشابه دو تصویر زیر رو در جفتهای مختلف استخراج کنید ، نتیجه کار رو میبینید که به احتمال زیاد برایند منفی دارند...

دلیل اینکه این پست رو زدم خدای نکرده انتقاد و.... نبود فقط به نظر من برای ترید در هر سبکی توجه به ریزه کاریها و ظرافتها لازم هست ، و رعایت یا عدم رعایت همین موضوع میتونه یک استراتژِی سودده رو ضررده کنه و یا بالعکس...

موفق باشید و بقول رییس بزرگ اقا پیام نوروزتان پیروز :دی

نظر

با سلام خدمت اساتيد

يك سوال در مورد شكل زير: زوج ارز USD/JPY M15 و تمامي شرايط مووينگها براي ورود بر اساس PTM مهياست. (البته فرض كنيد تلرانس روزانه هنوز پر نشده باشد) . حال براي نقطه ورود زير اخرين دره، نقطه 1 مناسب است يا اينكه بايد شدو بلند انرا نيز با طول 22 پيپ در نظر بگيريم و در نقطه دو وارد بشيم (البته در تايم M5 نيز همين دره اخرين دره است).
                    اگر نقطه دو را در نظر بگيريم در حدود 35 پيپ تا فعال شدن پوزيشن فاصله بوجود مي ايد.
                    با تشكر فراوان
                    با سلام
                    اولا: هیچ کدام!! به مکدی توجه کنید...... ورودی طبق سیستم در کار نیست.
                    دوما: اگر به بازار به صورت اموج همبسته و محیطی کشسان نگاه کنیم، شادو هم چزئی از جرکت بازار است. فقط کندل در آن واحد زمانی بسته نشده. البته این مطلب بسیار جای بحث دارد و گسترده است. این که کجا و در چه شرایطی شادوها مهم هستند و در کجا نه. که فعلا مجال آن نیست. اما فقط همین قدر که برای مثال همین شادو که در تصویر شما هست شاید در بروکر دیگری نقطه کلوز کندل باشد.
                    اما از دیدگاه عملی: بسته به شما دارد که تا چه حد میهواهید ریسک کنید. و بستگی به این دارد که طبق سیستم تا چند در صد شرایط ورود شما را تائید میکنند.
                    راه دیگر ورود تدریجی است. یکی بدون در نظر گرفتن شادو و دیگری با توجه به شادو.
                    و البته راه استانداردی که در پی-تی-ام تعریف شده استفاده از تکنیک شیفت زمانی است.
                    موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                      هاش ایگرگ ، بی ایگرگ جان :دی
                      سلام...

وقتی این کتابهای تحلیل تکنیکال رو میخونیم ، مثلا قسمت الگوهای هارمونیکش رو که مطالعه میکنیم ، هر الگو رو که نویسنده توضیح داده ، بعد کلی مثال تصویری اورده که همه پشت سر هم ، بدون یک آخ!!در اثر تشکیل اون الگو قیمت به تارگت اصابت کرده ، اون زمان هست که یک حس خوب به ما دست میده و سعی میکنیم تا جاییکه که ممکنه مثلا اون بخش رو خوب و عمیق یاد بگیریم تا با یادگیری اونها و تشخیص دقیق اون الگوها موفقیتمون رو تضمین کنیم ، ولی این اتفاق در واقعیت هیچ وقت نمیفته ، چرا که در برابر هر یک دونه مثال شیکی که نویسنده اونجا ذکر کرده میشه صدتا مثال از همون الگو اورد که اون الگو عمل نکرده و قیمت رفته به استاپ (اگر استاپی در کار باشه) اصابت کرده ، پر واضح هست که دلیل این امر هم اینه که مثلا با مرتبط کردن چند تا درصد فیبوناچی که اموزش این موضوع به یک بچه دبیرستانی
                      خیلی راحتتر از مباحث درسی اون هست ، نمیشه در بازار موفق بود وموضوع فراتر از این صحبتها هست و ترید به هر روشی (نه در یک بازه کوتاه مدت بلکه در بازه زمانی طولانی) نیاز به ظرافت و توجه به ریزه کاری های خاصی هست که این موضوع تفاوت بین برنده و بازنده هست...

دلیل این که این مثال رو زدم این هست که خوب الان که مثلا این جفت ارز استرالیا / دلار حرکت کرده و تشخیص ساده هست ولی آیا مثلا میشده در 4 نقطه مشخص شده در شکل، در بازار زنده ورود پیدا کرد؟ ایا واقعا به همین راحتی میشه بمحض تشکیل ارایش مووینگی و تشکیل قله یا دره اقدام به اردر گذاری کرد؟؟و...

قطعا اگر در همین یکماه اخیر موقعیتهای مشابه دو تصویر زیر رو در جفتهای مختلف استخراج کنید ، نتیجه کار رو میبینید که به احتمال زیاد برایند منفی دارند...

دلیل اینکه این پست رو زدم خدای نکرده انتقاد و.... نبود فقط به نظر من برای ترید در هر سبکی توجه به ریزه کاریها و ظرافتها لازم هست ، و رعایت یا عدم رعایت همین موضوع میتونه یک استراتژِی سودده رو ضررده کنه و یا بالعکس...

موفق باشید و بقول رییس بزرگ اقا پیام نوروزتان پیروز :دی
                      سلام خدمت همه دوستان گلم خصوصا مهربون عزیز!!!
                      نکته بینی شما قابل ستایش هست ....ولی اینکه میگید آیا میشه همه این نقاط رو شکار کرد بله میشه چون چند بار این کارو کردم و میگم میشه در ضمن یه چیز توی زندگیم هست و عجیبا بهش باور دارم اونه که اگه کسی یه کاری رو انجام بده پس کس دیگری هم میتونه اونو انجام بده ....بیشتر منظور من این بود که توی هر کدوم از این نقاط وارد میشدیم میتونستیم سوده خوبی بدست بیاریم...و ریزه کاریشم به نظرم من اینه که قیمت توی منطقه اسیر شده بود و اگه ازاد بشه میتونه (نه همیشه)یه حرکت خوبو داشته باشد ....راجب برایند هم خدمتتون عرض کنم که من یه چیزی از اوستاد یاد گرفتم که که به جرات میگم من یکی از روش هایی که دارم بر اساس همون چیزی هست که از استاد یاد گرفتم و ایده شکل گیری اون از همین عکسی است که استاد واسم کشیده(این اثر خوده استاده وخیلی قیمتی!!).......راجب این عکس بگم براتون خیلی زیباست اینجور ترید کردن....جدا میگم نگاه من خیلی عوض شد به ترید کردن.....این که همیشه چندتا استاپ کوچک برای یه شکار بزرگ که علاوه بر کاور کردن ضرره سودی عالی نسیبمان میکند...البته شاید به نظر خیلی ها ساده و مسخره باشه ولی من چیزی که باید از این عکس میگرفتمو گرفتم.بازم تشکر.
                      عید همگی با تاخیر مبارک!!

نظر

سلام خدمت همه دوستان گلم خصوصا مهربون عزیز!!!
                        نکته بینی شما قابل ستایش هست ....ولی اینکه میگید آیا میشه همه این نقاط رو شکار کرد بله میشه چون چند بار این کارو کردم و میگم میشه در ضمن یه چیز توی زندگیم هست و عجیبا بهش باور دارم اونه که اگه کسی یه کاری رو انجام بده پس کس دیگری هم میتونه اونو انجام بده ....بیشتر منظور من این بود که توی هر کدوم از این نقاط وارد میشدیم میتونستیم سوده خوبی بدست بیاریم...و ریزه کاریشم به نظرم من اینه که قیمت توی منطقه اسیر شده بود و اگه ازاد بشه میتونه (نه همیشه)یه حرکت خوبو داشته باشد ....راجب برایند هم خدمتتون عرض کنم که من یه چیزی از اوستاد یاد گرفتم که که به جرات میگم من یکی از روش هایی که دارم بر اساس همون چیزی هست که از استاد یاد گرفتم و ایده شکل گیری اون از همین عکسی است که استاد واسم کشیده(این اثر خوده استاده وخیلی قیمتی!!).......راجب این عکس بگم براتون خیلی زیباست اینجور ترید کردن....جدا میگم نگاه من خیلی عوض شد به ترید کردن.....این که همیشه چندتا استاپ کوچک برای یه شکار بزرگ که علاوه بر کاور کردن ضرره سودی عالی نسیبمان میکند...البته شاید به نظر خیلی ها ساده و مسخره باشه ولی من چیزی که باید از این عکس میگرفتمو گرفتم.بازم تشکر.
                        عید همگی با تاخیر مبارک!!

منظور حاجی اون قسمت قرمز شده است
                        می تونستی وارد بشی یا نه وارد شدی؟

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                          منظور حاجی اون قسمت قرمز شده است
                          می تونستی وارد بشی یا نه وارد شدی؟
                          اول سلام.......علی اقا اعصابت خرابه هااااا!!!!.....اگه پای چارت بودم بله میتونستم وارد شم...

نظر

...اگه پای چارت بودم بله میتونستم وارد شم...
                            سلام
                            قصد دخالت ندارم..اما: :دی

نظر

• می بینم قدیمی های پی تی ام درک می کنند من رو
                              اعصاب هم اصلا خراب نیست هیبیو جان
                              خوب خوبیم سال نویی

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                                می بینم قدیمی های پی تی ام درک می کنند من رو
                                اعصاب هم اصلا خراب نیست هیبیو جان
                                خوب خوبیم سال نویی
                                علی جان اگه میشه شما زودتر برو سر کار کارمندیت بزار حال بازار و ما هم خوب بشه :دی

مخلصیم.

نظر

پردازش ...
                                X