اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام و درود

طبق مین پیوت شاهد چرخش بازار هستیم و انتظار یقف در پیوت زمانی بعدی

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سلام و درود

یبق زمان پیوت زمانی شاهد چرخش بازار بودیم و پیوت بعدی شاهد اصلاح قیمت و انتظار داریم در پیوت زمانی بعدی شاهد نزول قیمت باشیم

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• سلام و درود

ما هر کاری میکنیم که دوستان در ارائه اطلاعات و تجربیاتشون مشارکت کنند اما متاسفانه همه فقط بیننده هستند و مصرف کننده و همیشه به دنبال ابزاری که براشون معجزه کند . حاضر نیستند کمی تحقیق کنند . و تجربیات تحقیقشون را در اختیار دیگران قرار دهند .
        همانطور که استاد ارجمندم جناب نیما فرمودند این ابزار زمانی یک ابزار خام هست و نیازمند به پتانسیل های دیگر که با ادغام شدن بتواند نتیجه های مطلوبی را در اختیار ما قرار دهد .
        یکی از مواردی که وجود دارد همانطور که در پستهای فوق مشاهده میکنید بازار بر زمانهای پیوتی عملکرد های مطلوبی از خود نشون دادند که برای پیدا کردن ورود و خروج ها داشتن یک تحلیل کوجیک و ابتدایی میتونه چراغ راه خوبی باشد . اما نکته مهم تر اینکه تحقیق های من نشون داده که نیازی به این نیست که ما در همه ارزها جداگانه از پیوتها استفاده کنیم با به دست آوردن یک زمان بر روی جارت که بخوبی عمل کرده باشد میتوانیم از همان زمان و زمان های بعدیش در بیشتر چارتها استفاده نماییم . در تصاویر فوق هم میتوانید مشاهده کنید که با اختلاف جزیی ارزها نسبت به زمانهای برابر واکنش نشون دادند .و برای کسانی که با زیگ زاگ کار کرده باشند میتوانند از موقعیت زیگ زاگ برای سل کردن و یا بای کردن استفاده کنند .
        امیدوارم که شاهد ارائه تجربیات دیگر عزیزان نیز باشیم تا با ادغام تجربه ها و تحقیق ها بتوانیم به بهترین گزینه ها جهت استفاده از این ایندیکاتور قدرتمند نماییم . عدم همکاری و مشارکت دوستان باعث دلسردی و عدم شوق نوشتن خواهد شد . پس کوشا باشید .

موفق باشید

نظر

• سلام
          جناب یزدی عزیز
          شما الان از کدوم اندیکاتور پیوت زمانی استفاده می کنید اندیکاتور آقا مهدی که چند بار اصلاح شد بعدش هم آقا امین اومد یک اندیکاتور دیگه آپلود کرد
          ما هم این وسط گیج شدیم موندیم از کدوم اندیکاتور استفاده کنیم

سپاس

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

• نوشته اصلی توسط Amin.Fx نمایش پست ها
            سلام مهدی جان اون اندیکاتور باگی ندارد . می توانید با خیال راحت استفاده کنید. من خودم بارها را فرمول ها را چک کردم. در تایم بالا نیز می توانید پیوت سالیانه هم مشاهده کنید موفق باشید
            نوشته اصلی توسط mda7 نمایش پست ها
            خوب پس به سلامتی ورژن بدون ایرادش قبلا موجود بوده و خوشبختانه لازم نیست دوباره نویسی بشه

ناظر محترم اگر صلاح دونستید میتونید جای لینک پست اول رو با اندیکاتور بدون ایراد تعویض بفرمایید.

با تشکر

نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
            سلام
            جناب یزدی عزیز
            شما الان از کدوم اندیکاتور پیوت زمانی استفاده می کنید اندیکاتور آقا مهدی که چند بار اصلاح شد بعدش هم آقا امین اومد یک اندیکاتور دیگه آپلود کرد
            ما هم این وسط گیج شدیم موندیم از کدوم اندیکاتور استفاده کنیم

سپاس
            سلام و درود
            با توجه به فرمایش آقا مهدی چند مورد اصلاحی باید بر روی ایندیکاتور صورت میگرفت که با توجه به ارائه ایندیکاتور آقا امین آقا مهدی برای اینکه دوباره کاری نشه استفاده از ایندیکاتور را موکول به ایندیکاتور آقا امین نمودند . لذا میتوانید از این ایندیکاتور استفاده نموده و چک کنید تا صحت و سقم آن نیز برایتان روشن شود در ضمن ایندیکاتور آقا مهدی هم حدود 80 درصد باگهاش برطرفشده و میتوان برای روزانه استفاده نمود .

موفق باشید

نظر

• سلام جناب یزدی خسته نباشید
              ممنون از آموزش خوبتون
              لطفا لینک دانلود اندیکاتور پیوت زمانی رو بذارین چون نمیدونم کدوم پست هستش
              تشکر ♥
              سادگی رمز موفقیت است ...

نظر

• نوشته اصلی توسط amin3nima نمایش پست ها
                سلام جناب یزدی خسته نباشید
                ممنون از آموزش خوبتون
                لطفا لینک دانلود اندیکاتور پیوت زمانی رو بذارین چون نمیدونم کدوم پست هستش
                تشکر ♥
                سلام

پیوت زمانی.zip
                پس بندگانم رامژده باد.همان كساني كه سخنان رامي شنوند وازنيكوترين آنها پيروي مي كنند;
                آنها كساني هستند كه خدا هدايتشان كرده،وآنها خردمندانند.(سوره الزمر:آيات17و18)

نظر

• سلام و عرض ادب خدمت جناب یزدی استاد بزرگوارم

وقتتون بخیر،

با استفاده از استراتژِ زیگ زاگ شما آموخته هایی که در حد بی سوادی خودم تونستم کسب کنم رو روی یورو دلار پیاده کردم و درخواستی از استادم دارم مبنی بر تصحیح این روند رو دارم...

یورو دلار در تایم روزانه شاهد شکست کف هستم

در تایم 4 ساعته رسیدن به 88 فیبو PRZ
                  و رسیدن به منطقه ای که از حمایت تبدیل به مقاومت شده

در تایم 1ساعته شاهد اشباع زیگ هستیم

و در نهایت در تایم 30 مین با استفاده از فیبو های امواج در تایم 4 ساعته و 30 مین منطقه ای به عنوان PRZ مشخص کردم

چند وقتی هست در حال مطالعه استراژی استادم هستم، ولی خواستم هر هفته خودم رو محکی با این چند خط نوشته بزنم ببینم چقدر توسنتم پیشرفت داشته باشم و نقاط ضعفم رو بتونم پوشش بدم

به امید اینکه بتونم جزء بهترین شاگرهای جناب یزدی باشم

انشاا.. که همیشه سلامت و پیرو باشید
                  یا حق
                  چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

• سلام و درود

با تشکر از جناب water عزیز بابت تحلیل بسیار خوبتون و درک مفاهیم . تمام موارد درست است اما فقط یک نکته بسیار ریز وجود دارد و آن اینکه ما هنوز در تایم دیلی شاهد زیگ صعودی نیستیم در حالی که امکان ایجاد زیگ صعودی موجود می باشد پس برای برگشت به دلیل عددم وجود زیگ صعودی به دلایل بیشتری باید توجه شود که برگشت قیمت را مهرز نماید و نکته دیگری که میتواند اقزایش قیمت در دیلی را نشان دهد همانطور که در تصویر زیر ملاحظه میکنید سه کندل آخر هم توانسته به مرز تبدیل سطوح به بالا نفذ کند و هم اینکه هر سه کندل دارای سقفها و کفهای بالاتر می باشد که حاکی از صعود بیشتر می باشد و گزینه اینکه روند صعود ما به پایان نرسیده باشد را افزایش میدهد که میتواند نگاه ما را به ایجاد زیگ صعود دیلی بیشتر نماید اما همانطور که میدانید هر کندل دیلی حدود 60 الی 140 پیپ میتواند باشد و احتمال اینکه نزول هایی را در حد کندل های روزانه داشته باشیم دور از انتظار نیست و این اصلاحی ها دلیلی بر ریورسال نمیتواند باشد . لذا با دیگاه اینکه روند کلی در تایمم دیلی نزولی شده بعنوان تاییدیه های برگشت اولین گزینه میتواند شکست کف یک کندل روزانه در قالب الگوی کندلی اینگالف و یا ستاره شبانگاهی در تایم دیلی و یا حداقل تراز 50 درصدی اصلاحی تایم دیلی قرار گیرد حال آنکه فعلا" قیمت در تراز 38 درصد قرار دارد . در چنین حالتهایی بهتر است از الگوهای خود تایم دیلی استفاده شود تا استفاده از تایم های پاینتر . به هر حال تصور من این هست که هنوز فاز اصلاحی تایم دیلی به اتمام نرسیده و هنوز جا برای صعود دارد . اما برای شورت تایم شاید بتوان از نزول ها استفاد ه نمود .

موفق و پیروز باشید

نظر

• سلامی دوباره
                      گذشته چارت ها رو نگاه میکردم اگه بشه روش مسلط شد عملکرد زیگ فوق العاده بود

اگه انتهای مسیر، PRZ یه الگوی هارمونیک تلفیق بشه فوق العاده همیشه

بعد محرم بازار چقدر خوابیده، خبری از مشتری نیست صبح تا حال دشتی نکردم
                      یا حق
                      چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                        سلام و درود

نوشای عزیز تعاریف را سلیقه ای عمل نکنیم ... توصیه میکنم مطالب را با دقت یک بار دوره کنید .
                        ....

سلام و وقت بخیر.
                        جناب یزدی بزرگوار از توصیه اتان بسیار سپاسگزارم. همین فرمایش شما باعث شد یکبار دیگه تمام 145 صفحه این تاپیک رو از ابتدا تا انتها مرور کنم که تغییرات اساسی در نگاه من به مبحث استراتژی زیگ زاگ ایجاد کرد. باز هم ممنونم. امیدوارم بتوانم جبران زحمت کنم.
                        یه نکته ای که در پست های متعددی بهش برخوردم، مساله ای بود که دوستان با تریگر ورود به پوزیشن داشتند. من در محضر استادم در دوره هارمونیک در خصوص تریگرهای ورود، مباحثی رو آموختم که با اجازه اساتید بزرگوار، در اسرع وقت، در این تاپیک می نویسم، شاید اندک کمکی باشد به سایر دوستان.

نظر

• با سلام و عرض ادب
                          با کسب اجازه از اساتید بزرگوار تاپیک و فروم، در خصوص تریگر ورود به پوزیشن، پس از برخورد به سطوح PRZ نکاتی رو عرض می کنم که امیدوارم برای همه مفید باشد.
                          نه تکنیک برای تریگر گرفتن وجود دارد که انتخاب آنها بر اساس :
                          1. اطمینان مورد نیاز ما و شرایط ترید
                          2. اینکه کدام تکنیک یا تکنیک ها به شکل بهتری رفتار قیمت را نشان می دهند،
                          صورت می گیرد. انتخاب تریگر بعضا فرآیندی دینامیکی است. این را هم بخاطر داشته باشیم که تریگر ورود به پوزیشن را در تایم یا تایم های پایینتر از تایم فریمی که در آن ترید می کنیم، می گیریم تا نقطه ورود را سریعتر به دست بیاوریم و در نتیجه نسبت استاپ لاس به تیک پروفیت مناسبتری رو داشته باشیم.

تکنیک اول - Simple Moving Average Cross
                          سریعترین تریگر، قطع شدن مووینگ اوریج ساده توسط قیمت است. در تایم تریگر، بایستی قیمت بالا یا پایین SMA کلوز بزند.
                          SMA های پیشنهادی به ترتیب زیر هستند:
                          SMA 5 نا مطمئن ترین
                          SMA 10 حد وسط اطمینان
                          SMA 20 محافظه کارانه

استفاده از این تریگر زمانی صحیح است و شان بالایی دارد که سایه SMA بالا یا پایین قیمت باشد و دائما یکدیگر را Cross نکرده باشند.

نظر

• تکنیک دوم - Moving Average Crossover
                            در این تکنیک که نسبت به تکنیک اول، محتاط تر است و دیرتر تریگر می دهد، از کراس کردن مووینگ اوریج های Simple و Exponential استفاده می کنیم.
                            در این تکنیک نقطه ورود جایی است که مووینگ حساس تر و کوچک تر (EMA) بتواند مووینگ بالاتر (SMA) را بزند.

جفت مووینگ های پیشنهادی:

EMA 5 & SMA 15

EMA 10 & SMA 20

استفاده از این تریگر زمانی صحیح است و شان بالایی دارد که مووینگ ها دائما یکدیگر را قطع نکرده باشند. در غیر این صورت استفاده از این تریگر اشتباه است.

(ببخشید من نقاشی ام خوب نیست.)
                            ویرایش توسط Noosha : https://www.traderha.com/member/7920-noosha در ساعت 11-21-2013, 09:13 AM

نظر

• تکنیک سوم - Trend Line Violation
                              در این تکنیک با کلوز خوردن قیمت بالای خط روند، تریگر ورود دریافت می شود.
                              خط روند با دو نقطه تماس هم قابل قبول است ولی خط روند سه نقطه ای قطعا بهتر است.
                              وقتی این تکنیک جواب بدهد، تکنیک های یک و دو دیگر کاربرد ندارند، چون در این شرایط مووینگها از بین هم و قیمت، به کرات عبور می کنند.

استفاده از این تکنیک زمانی شان بالایی دارد که خط روند قیمت را به خوبی مدل کند و از محدوده PRZ دور نباشد.

ویرایش توسط Noosha : https://www.traderha.com/member/7920-noosha در ساعت 11-21-2013, 03:36 PM

نظر

• جناب یزدی با تشکرآیا شکست سقف یا کف در همان تایم اصلی ملاک است یا تایم پایین؟

نظر

پردازش ...
                                X