اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط cmureza نمایش پست ها
    سلام

چطور میشه یک زیگ تایم بالاتر هم در چارت داشت؟

( میدنم مثلا برای داشتن زیگ 4 ساعته در یک ساعته باید تمامی اعداد تنظیمات زیگ را ضرب در 4 کرد اما این فقط برای این تایم مفیده ، اما وقتی بری یک تایم فرم دیگه یک زیگ معلوم نیست کجایی روی چارت اضافه میشه)

با تشکر
    به نظر من بهترین کار اینه که یه تایم فریم مادر انتخاب کنی و زیگ های تایم بالاتر رو با تغییر تنظیمات رسم کنی
    به اینصورت که مثلا اگه تایم مادر رو 15 انتخاب کردی برای 30 تنظیمات دو برابر و برای h1 تنظیمات 4 برابر , h4 تنظیمات 16 برابر و .....

فقط برای استفاده از زیگ تایم های بالاتر در تایم پایین به زمان بسته شدن کندل های تایم بالا توجه کن و وقتی با زیگ تایم بالا تحلیل میکنی کندل های تایم 15 رو مبنا قرار نده
    مثلا برای زیگ h1 در تایم 15 هر 4 کندل رو یه کندل حساب کن
    ویرایش توسط fx.trader : https://www.traderha.com/member/7252-fx-trader در ساعت 10-23-2013, 02:21 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط cmureza نمایش پست ها
      یک سوال دیگه

من الان اندیکاتور شما را اجرا کردم.
      سه زیگ زرد ، قرمز و آبی روی چارتم انداخت.
      یکم که دقیقتر که نگاه کردم متوجه شدم زیگ معمولی خودم با اینها همخونی نداره.

یعنی با داشتن این زیگ روی چارت ، در حقیقت در آن واحد از چهار زیگ چهار تایم فریم استفاده میکنیم؟

تنظیماتشم دستکاری نکردم ، اگه باید تغییر بدم لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر
      تنظیمات زیگ متا تریدر 12-5-3 هست ..این اندیکاتور سه زیگ با این تنظیمات برای شما رسم میکنه و هر سه را در یک تایم فریم نشان میده اگر تنظیمات فرق داره اصلاح کنید و همینطور تایم فریمهای مد نظرتون را براش مشخص کنید ..نباید تفاوتی داشته باشه

نظر

• سلام

شما احتیاج به یک زیگزاگ مولتی تایم فریم دارید و یک سرچ توی گوگل انجام بدید mtf zig zag و ببنید از ایندیکاتور های موجود کدام یکی مناسب کار شما هستش
        امضاء

نظر

• GBP/USD M1

Eur/usd M5

ویرایش توسط farzan20 : https://www.traderha.com/member/3860-farzan20 در ساعت 11-04-2013, 06:27 PM

نظر

• audusd

نظر

• با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای یزدی عزیز

ببخشید که وقت شما رو می گیرم، من مدت کوتاهی است که مجددا به بررسی زیگ زاگ می پردازم. در مورد تشخیص اصلاحی یا جنبشی بودن زیگ ها دچار مشکل شدم. یک نمونه که به نظر من نقض درک من از مطالب ارائه شده می باشد رو در تصویر می بینید. در تایم 5 دقیقه یک زیگ کامل شده که در تصویر رنگی شده است. در تایم یک دقیقه، بازوی جدیدی که زده شده، تونسته آخرین کف از کفهای تشکیل دهنده زیگ 5 دقیقه رو بشکنه. من برداشتم این بود که این زیگ جدید باید جنبشی باشه و کف زیگ 5 دقیقه در 1271 رو بزنه . اما در تصویر می بینید که عملا این اتقاق رخ نداد. لطفا من رو راهنمایی بفرمائید که کجای کارم اشتباه بوده؟

نظر

• در اشل یک دقیقه زیگ درست عمل کرده و بعد از شکست کف اول مسیر نزولی تا اولین ساپورت (در 5 دقیقه) را طی کرده و عملا بعد از 5 بازو اشباع شده.
                موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                  در اشل یک دقیقه زیگ درست عمل کرده و بعد از شکست کف اول مسیر نزولی تا اولین ساپورت (در 5 دقیقه) را طی کرده و عملا بعد از 5 بازو اشباع شده.
                  موفق باشید.

ممنون از پاسخ سریع شما و راهنمایی اتون، اما در صورتیکه زیگ درست عمل کرده باشه، زیگ بعدی تایم 5 دقیقه باید بازویی بلندتر از اونچه که در تصویر رنگی شده، تشکیل می دید. آیا این برداشت صحیح است؟

نظر

• دلیل؟
                    شما در 2 تایم تحلیل میکنید. تایم 5 به عنوان تایم مادر و تایم 1.
                    زیگ 5 دقیقه سقف قبلی را زدی و کف ماژور قبلی را نزده.پس روند در تایم مادر صعودی است. و تا زمانی که کف 5دقیقه نخورده صعودی باقی میماند. پس در 1 دقیقه به دنبال اصلاح هستیم. در واقعبرای بالا بردن ریسک به ریوارد در 1 دقیقه اصلاح را شناسایی میکنیم و در انتهای اصلاح وارد پزیشن در جهت روند اصلی میشویم. البته این قسمت در قوانین سیستم این تاپیک نیست اما از قاعده های کلی ترید کلاسیک است.
                    اگر دلیل خود را برای این دیدگاه که می فرمایید بازوی 5 باید بلندتر باشد عنوان کنید بهتر میتوان در مورد آن نظر داد.
                    موفق باشید.

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                      دلیل؟
                      شما در 2 تایم تحلیل میکنید. تایم 5 به عنوان تایم مادر و تایم 1.
                      زیگ 5 دقیقه سقف قبلی را زدی و کف ماژور قبلی را نزده.پس روند در تایم مادر صعودی است. و تا زمانی که کف 5دقیقه نخورده صعودی باقی میماند. پس در 1 دقیقه به دنبال اصلاح هستیم. در واقعبرای بالا بردن ریسک به ریوارد در 1 دقیقه اصلاح را شناسایی میکنیم و در انتهای اصلاح وارد پزیشن در جهت روند اصلی میشویم. البته این قسمت در قوانین سیستم این تاپیک نیست اما از قاعده های کلی ترید کلاسیک است.
                      اگر دلیل خود را برای این دیدگاه که می فرمایید بازوی 5 باید بلندتر باشد عنوان کنید بهتر میتوان در مورد آن نظر داد.
                      موفق باشید.
                      فرمایش شما صحیح است ولی ظاهرا من سوالم رو درست مطرح نکردم. لطفا این تصویر رو ببینید :

بر اساس این تصویر ، موقعیتی که من در چارتهای بالا عنوان کردم، دقیقا منطبق بر همین بوده و بایستی زیگ بعدی تایم مادر، جنبشی و بلندتر از زیگ قبلی می شده است.
                      اما نتیجه این رو نشون نمی ده.

نظر

• نوشته اصلی توسط Noosha نمایش پست ها
                        فرمایش شما صحیح است ولی ظاهرا من سوالم رو درست مطرح نکردم. لطفا این تصویر رو ببینید :

بر اساس این تصویر ، موقعیتی که من در چارتهای بالا عنوان کردم، دقیقا منطبق بر همین بوده و بایستی زیگ بعدی تایم مادر، جنبشی و بلندتر از زیگ قبلی می شده است.
                        اما نتیجه این رو نشون نمی ده.
                        سلام و درود

نوشای عزیز تعاریف را سلیقه ای عمل نکنیم . گفتیم که اصلاح تایم بالا میتواند روند تایم پایین باشد و ادامه در برگشت معقوله ای جدا از روند قبل می باشد روند تایم یک دقیقه دقیقا" همانطور که جناب villll فرمودند در فاز خود و سیکل زمانی خودش انجام شده و اطلاح تایم 5 دقیقه هم انجام شده . روند بعدی را بصورت جدا باید بررسی نمایید نه ادغام شده با روند های قبلی . توصیه میکنم مطالب را با دقت یک بار دوره کنید .
                        در ضمن طلا و اونم تایم یک دقیقه چیزی نیست که به راحتی با 4 خط بشود به روند پی برد . در تصویر زیر کندل های 1 ساعته را با زیگهای یک دقیقه میتوانید ملاحظه کنید . ببینید و کمی در موردش فکر کنید .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 11-13-2013, 10:35 PM
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سلام و درود

در ادامه پست قبل روند نزولی در تایم یک ساعته را بخوبی میتوان مشاهده نمود که بعد از شکست کف اول چگونه روند نزولی شکل گرفته .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• سلام به همه
                            وقتی در تایم یک ساعته ترید میکنیم اشباع زیگ زاگ رو در چه تایمی باید بررسی کنیم .(منظورم اینه که در تایم یک ساعته چه تایم دیگه ای رو بررسی کنیم)
                            چطور میتونیم در تایم یک ساعته زیگ تایم نیم ساعته رو داشته باشیم.
                            ممنونم
                            نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

نظر

• نوشته اصلی توسط atbin2010 نمایش پست ها
                              سلام به همه
                              وقتی در تایم یک ساعته ترید میکنیم اشباع زیگ زاگ رو در چه تایمی باید بررسی کنیم .(منظورم اینه که در تایم یک ساعته چه تایم دیگه ای رو بررسی کنیم)
                              چطور میتونیم در تایم یک ساعته زیگ تایم نیم ساعته رو داشته باشیم.
                              ممنونم
                              سلام و درود

برای ترید درتایم یک ساعته از تایم 4 ساعته و یا دیلی برای تحلیلی و یا زیگ مادر استفاده میکنیم . در تایم یک ساعته ستینگ زیگ زاگ را تقسیم بر 2 کنید زیگهای تایم 30 دقیقه را میتوانید در یک ساعته مشاهده کنید .

موفق باشید

نظر

• سلام و درود

استفاده از پیوتهای زمانی و زیگ زاگ

نظر

پردازش ...
                                X