اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
    هیچ ربطی به موضوع تاپیک نداره.. صرفا جهت درد دل!! : (

حد سود 50 پیپی رو دید : )

نظر

• با سلام

در انتظار سیگنال خرید

نظر

• سلام و روز به خیر

EUR AUD

نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• سلام

جناب یزدی با این که می دونم از دستمون گله مندین و بهتون حق می دم که دوباره تاپیک رها شد (یه کم دارم روی سیستم کار می کنم که دستم بیاد چه خبره)یه سوال داشتم توی شکل زیر می شه با نگاه کردن به تایم 30 دقیقه و بالا اومدن استو از زیر صفر به تایم 15 نگاه کرد و با شکست کانال وارد بای شد؟ تی پی رو هم نظرم تا سقف یعنی خط آبی توی 30 دقیقه هست.ممنون می شم راهنمایی کنید.

نظر

• نظر

• نوشته اصلی توسط abaszakani نمایش پست ها
              سلام

جناب یزدی با این که می دونم از دستمون گله مندین و بهتون حق می دم که دوباره تاپیک رها شد (یه کم دارم روی سیستم کار می کنم که دستم بیاد چه خبره)یه سوال داشتم توی شکل زیر می شه با نگاه کردن به تایم 30 دقیقه و بالا اومدن استو از زیر صفر به تایم 15 نگاه کرد و با شکست کانال وارد بای شد؟ تی پی رو هم نظرم تا سقف یعنی خط آبی توی 30 دقیقه هست.ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام و درود

جناب ذاکانی عزیز ما کی باشیم که از کسی دلخور باشیم . اینچنین نیست عرایض هم دانش کم و تجربه ای بیش نبود که از شما عزیزان در این فروم آموختم . خوشحالی من روزی است که بدونم حتی یک نفر توانسته از روشها سود کند چه در فروم حضور داشته باشد و یا نداشته باشد .
              اما در مورد پوزیشن در اینجا به احتمال بالای نود درصد نمودار در طول امروز به خط بالا (آبی رنگ ) خواهد رسید اما توام با زیگ زاگ اما وجود خط های تایم بالا دلیلی بر تی پی نخواهند بود چرا که ممکن است با یک زیگ کوچک برگشت نماید تی پی ها بر اساس فیبو ناچی و تحلیل ها باید تعیین شود . تحلیلی از یورو دلار در چند پست قبل ابتدای هفته قرار دادم شاید بتونه کمک باشه .

موفق باشید
              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
              گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
              آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
              پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
              پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
              پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سلام و درود

اینم موقعیت یورو دلار در تایم چهارساعته

[IMG][/IMG]
                آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• سلام و درود

جفت ارز دلار به کد در تایم چهارساعته . آماده برای سیگنال سل

[IMG][/IMG]

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                    سلام و درود

جفت ارز دلار به کد در تایم چهارساعته . آماده برای سیگنال سل

[IMG][/IMG]

از تایم 5 دقیقه تا 30 دقیقه سیگنال سل داده شده.

ممنون از شما جناب یزدی عزیز
                    ویرایش توسط Mohammad-H : https://www.traderha.com/member/3446-mohammad-h در ساعت 03-07-2013, 07:04 PM
                    نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

• با سلام به استاد گرامی

از شما درخواست داشتم اون 8جفت ارزی که نسبتا مستقل است رو برای من بیان کنید و از نظر شما جفت ارزهای که یکطرفش usd است بهتر است یا eur برای معامله

با تشکر از شما

نظر

• نوشته اصلی توسط loshabi نمایش پست ها
                        با سلام به استاد گرامی

از شما درخواست داشتم اون 8جفت ارزی که نسبتا مستقل است رو برای من بیان کنید و از نظر شما جفت ارزهای که یکطرفش usd است بهتر است یا eur برای معامله

با تشکر از شما
                        سلام و درود

در پست نیازهای تحلیلی یک تریدر جناب آقای کیشور راجع موضوع مفصل توضیح دادند که با اجازه ایشان در اینجا درج میکنم .

موفق باشید

نوشته اصلی توسط كيشور فستر

به جدول زير دقت كنيد

در نگاه اول شايد متوجه اين چهار جدول نشويد.ولي اگر دقت كنيد اين جفت ارزها بر مبناي خاصي طبقه بندي شده اند.

چه مبنايي؟؟

Correlation....اين جفت ارزها مستقيما كرولويشن يا همبستگي ندارند.دقيقا به جدول آبي رنگ دقت كنيد.اگر براي يورو اتفاقي بيافتد و حركت شديد بالا رو و پايين رو انجام دهد بر روي ارزهاي ديگر در همان جدول آبي تاثير مستقيم نميگذارد.اگر براي پوند حركتي اتفاق بيافتد بر روي ديگر جفت ارزها همبستگي ايجاد نميشود .فقط ما در gbpaud ارز پوند را داريم مابقي جدول ديگر پوندي وجود ندارد.اين يعني اينكه ما در برابر همبستگي ارزي در اين جدول ايمن شده ايم.ممكن است تاثير غير مستقيم گذاشته شود.اما كم و آني انجام نميشود. و تريدر در امان ميباشد.

خوب حال چه فايده دارد.بايد به شما بگويم خيلي فايده دارد.فقط بايد اون رو درست درك كنيد.در اليوت ويو چون الگوهاي 5 حركتي و 3 حركتي يك اندازه نيستند و مرتبا تغييرات فاحشي دارند در اندازه امواج... يكي از مهلك ترين و خطرناك ترين موارد براي سيستم اليوت همبستگي يا كرولويشن ارزي ميباشد.
                        (فرض ما بر اين است كه شما بر روي چند جفت ارز فعاليت داريد و در مورد يك جفت ارز بحث نميشود)

دوري از همبستگي ارزي براي اليوت كارها بسيار ضروري ميباشد.در غير اينصورت علاوه بر ضرر اصلي كه خود اليوت در سيستمش دارد.شما دچار ضرر ناگهاني در يك زمان ميشويد.ضرري كه بر اساس همبستگي ايجاد ميشود بسيار خطرناك ميباشد و حتي سيستم تريد اليوت را هم زير سوال ميبرد.در حال كه مقصر اليوت و سيستمش نيست

شما در جفت ارزها دقت كنيد.اصولا همبستگي از 50 درصد تا 80 درصد بين جفت ارزها مشابهت دارد.مثلا eurjpy و cadjpy در ارز ين مشترك هستند.حال همين الان به چارت اين دو نگاه كنيد.اگر خوب دقت كنيد يك الگوي مشابه اليوتي در هر دو ميبينيد.كافي است مشابهت دو چارت كمي بالا باشد و شما ناگهان براي خريد يا فروش در هر دو تاييديه بگيريد.ين ناگهان حركتي انجام ميدهد.تاثير هم بر يورو-ين و هم بر كد-ين ناگهاني انجام ميشود.حالا دو حالت داريم.يا به نفع شماست.سود خوب يا به ضرر شماست.ضرر بد.....

قرار بود در بازار نيمه خالي ليوان را داشته باشيم.پس بايد بفكر اين باشيم كه اگر همبستگي ارزي در اليوت اتفاق بيافتد ما علاوه بر ضرر مقرر.دو ضرر با هم مقرر در يك لحظه خواهيم داشت(اين نكته خيلي مهم ميباشد و به سادگي از كنار آن عبور نكنيد).

مثال ميزنم.بنده به شما ميگويم 8 ضربه مشت محكم به من بزن ولي هر 5 دقيقه يكبار.در عوض تو اجازه بده من سه ضربه مشت محكم به شما بزنم ولي پشت سر هم...شما قبول ميكنيد.با سه ضربه مشت محكم نقش زمين ميشويد.الان وقتي بلند ميشويد ديگر جوني نخواهيد داشت كه بتوانيد هشت ضربه طلبكاريتان را به من وارد كنيد.يعني شما ضربه فني ميشويد.

همبستگي ارزي در خلاف جهت شما يعني ضربه فني شما در بازار.اكانت افت ميكند.اعصاب شما بهم ميريزد.قدرت فكر از شما گرفته ميشود. و انتقام شروع ميشود و پشت سر انتقام ضرر بيشتر انجام ميشود.پس اگر ميخواهيد در سيستم هاي تحليل تريد انجام دهيد بايستي جفت ارزهايي انتخاب كنيد كه فقط ضرر مقرر شده را در فواصل زماني متفاوت به شما وارد كنند. نه ضرر مقرر شده در فاصله كوتاه و ناگهاني(drawdown).

راهكار من اينست.در اليوت جداول را در نظر بگيريد.اگر در جدول آبي يك ارز تحليل و تريد شد. فقط تريدر حق دارد تحليل و تريد بعدي خودش را در همان جدول ابي انجام دهد تا تريد بسته شود.مثلا eurusd تحليل شدو تريد باز شد.ديگر نبايد در eurjpy تحليل تريد كنيد حتي اگر شرايط مهياست.زيرا اگر همبستگي منفي در يورو اتفاق بيافتد ضرر مقرر شده با سرعت و ناگهاني اكانت را يك لحظه افت ميدهد.و حتي شايد فرصت جبران بعدي را ندهد.

اگر در cadjpy تحليل و تريد كرديد ديگر نبايد در chfjpy-eurjpy-gbpjpy-nzdjpy-audcad-gbpcad و غيروو.....تريد انجام دهيد.علت ان ارز مشترك ميباشد.ارز مشترك كرولويشن منفي اگر بسازد ضرر مقرر شده در يك لحظه اتفاق مي افتد.اگر يك عدد آجر خرد شود و به سر شما بزنند نميميريد.ولي اگر ناگهاني كل همان آجر را با اون سنگيني اش به سر شما بكوبند آيا بيشتر اسيب نميبينيد؟؟.پس اجازه ندهيد ضرر مقرر شده ناگهاني به شما هجوم بياورد.علاج ان دوري از جفت ارزهاي داراي ارز مشترك ميباشد.

اگر تريد در جدول ابي بسته شد و در جدول زرد رنگ شرايط يك جفت ارز مهيا شد .فقط تا بسته شدن جفت ارز چه سود و چه ضرر بايد در جدول زردرنگ بمانيد.تا از همبستگي ارزي نجات پيدا كنيد.فقط طلا رو در كل جداول به دليل فلز بودنش گنجانده شده است.زيرا همبستگي طلا منحصر بفرد ميباشد و مشكلي ايجاد نميكند

پس شايد بتوان گفت راز موفقيت .... نلسون اليوت فعاليت او در بازار سهام بوده است.زيرا بازارهاي سهام همانند ارز به اين شدت و حدت همبستگي ندارند. و ايشان فرصت تنفس در بازار داشته است و ضرر مقرر شده را خرد خرد دريافت ميكرده است

(نظرات كاملا شخصي و بر مبناي تجربه خودم ميباشد)

به كساني كه اليوت يا هارمونيك فعاليت چند جفت ارزي دارند پيشنهاد ميكنم جدولها را داشته باشند.به نظرم كمك خوبي برايتان باشد

تشكر

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                          سلام و درود

در پست نیازهای تحلیلی یک تریدر جناب آقای کیشور راجع موضوع مفصل توضیح دادند که با اجازه ایشان در اینجا درج میکنم .

موفق باشید
                          سلام
                          با تشکر از شما میتونید بیشتر توضیح بدید
                          ممنون

نظر

• salam
                            USD CHF Buy Stop M 15

نظر

• با سلام
                              آقای یزدی لطفا هر روز یک تحلیل برامون قرار بدید چون فکر میکنم عمده مشکل تحلیل درست می باشد و خود من به شخصه احساس ضعف زیادی میکنم

نظر

• نوشته اصلی توسط mohammad1234 نمایش پست ها
                                سلام
                                با تشکر از شما میتونید بیشتر توضیح بدید
                                ممنون
                                سلام و درود

محمد خان فکر میکنم توضیحات ایشان به اندازه کافی بیانگر مطلب باشد فقط کمی دقت در مطالعه و چندین بار مطالعه کردن نیاز دارد . بعنوان مثال به بخشی از مطلب دقت کنید که بازگو کننده راهکار است .

(( راهكار من اينست.در اليوت جداول را در نظر بگيريد.اگر در جدول آبي يك ارز تحليل و تريد شد. فقط تريدر حق دارد تحليل و تريد بعدي خودش را در همان جدول ابي انجام دهد تا تريد بسته شود.مثلا eurusd تحليل شدو تريد باز شد.ديگر نبايد در eurjpy تحليل تريد كنيد حتي اگر شرايط مهياست.زيرا اگر همبستگي منفي در يورو اتفاق بيافتد ضرر مقرر شده با سرعت و ناگهاني اكانت را يك لحظه افت ميدهد.و حتي شايد فرصت جبران بعدي را ندهد. ))

موفق باشید

نظر

پردازش ...
                                X