اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
    ===
    جناب استاد یزدی
    ضمن تشکر از پاسخ شما، پیرو پست قبلی و سؤال بنده، پستی رو که در تاپیک همسایه هم گذاشتم اینجا قرار میدم و از شما درخواست می کنم بعد از بررسی، در این زمینه بنده رو راهنمایی بفرمایید. البته توضیح بدم خدمت شما که این استراتژی فقط روی جفت ارز یورو-دلار اعمال میشه.
    با تشکر پیشاپیش
    ====
    سلام به همگی
    یک تمپلیت با توضیحات مربوطه براتون می ذارم همراه با یک سؤال.
    و اما تمپلیت و توضیحاتش:
    http://pcmupload.traderha.com/uploa...8435507111.rar
    در پلتفرم FXPro در تایم H1 این تمپلیت رو ران کنید، اندیکاتور ##ZigZag رو هم در پلتفرم قرار بدید تا زیگ زاگ قرمز رنگ تایم H4 رو هم در تایم H1 داشته باشید. (زیگزاگ سفید مربوط به تایم H1 و زیگ زاگ قرمز مربوط به یک تایم بالاتر یعنی H4 و زیگزاگ آبی هم Daily هستش)
    از ابتدای ماه دوم سال 2015 تا الان رو یک ملاحظه بفرمایید.
    خطوط افقی که در چارت رسم شده، حمایتها و مقاومتهایی است که بنده براساس نرم افزار جناب ابوناچی بدست میارم که میشه گفت نسبت به روشهای دیگه بسیار دقیقتر عمل می کنه.
    اولویت اول من خطوط قرمزه که براساس فیبوناچی ریترسمنت و اکستنشن بدست میاد و اولویت دوم که در حدود 10تا 20درصد موارد و مخصوصا در صورت نبود خطوط قرمز، خطوط آبی مشخص کننده حمایتها و مقاومتهای موجود بر سر راه قیمت در تایم H1 هستش.(یا به عبارت دیگه انتهای بازوی زیگ زاگ در تایم H1 رو برامون مشخص می کنه)
    خطوط سفید هم مربوط به تایم H4 هست، به عنوان چراغ راه.

و اما سؤال بنده:
    بعد از گذشت نزدیک به 2سال از رسیدن به این روش بدست آوردن حمایتها و مقاومتها هنوز نتونستم راهی دلچسب و کم ریسک برای شکار این موقعیتها بدست بیارم.
    لازم به توضیح نیست که روش بنده، ورود در انتهای اصلاحی هاست.
    پیشنهاد شما دوستان چیه؟ میتونید راهی رو پیشنهاد کنید و یک خانواده رو از نگرانی دربیارید؟ (ببخشید، شکلک مناسب گیر نیاوردم)
    با تشکر
    سلام و درود
    دوست بزرگوار در فروم دو تاپیک هست یکی به نام پایپو و دیگری سی پایپو در مورد ترید با مقاومتها بحث کرده و سیستم شما هم مشابه همان می باشد که شاید برای شناسایی موقعیتها از آن بتوانید بهره ببرید . من شخصا" با استفاده از زیگ زاگ مقاومتها را یا برای تارگت استفاده میکنم و یا وجودشان در 78 درصد زیگ را بعنوان دلیلی برای برگشت در صورتیکه مسیر اصلاحی باشد و متاسفانه چیز خاصی به نظرم نمیرسد که بتواند کمکی برای شکار مقاومتها باشه . ببخشید که در این مورد نمیتوانم کمکی باشم .

موفق باشید
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• درود
      بعد شکوندن زیگ های صعودی که با خط آبی مشخص شده به دنبال تریگر با کراس استوک و سطوح فیبو

Stay Foolish , Stay Hungry

نظر

• فرانک فعال نشد
        کانادا استاپ خورد

لطفا لبخند بزنید

نظر

• برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

• درود

یورو/دلار آخرین زیگ نزولی طاقت فرساش رو با قدرت مناسب شکوند
            به نظر رو پیوت امروز یا پیوت روز بعد میشه اردرگزاری کرد

توضیحی زیادی با تحلیل های جناب یزدی باقی نمیمونه جز همون پولبکی که اشاره کردند

http://forum.broker-fa.org/f69/%D8%A...tml#post167332
            http://forum.broker-fa.org/f69/%D8%A...tml#post167391

شاد و پرسود
            ویرایش توسط MaJnOoN : https://www.traderha.com/member/17439-majnoon در ساعت 08-14-2015, 12:51 AM

نظر

• نتیجه
              استاپ نوش جان کرد

هر پوزیشنی که استاپ خواهد خورد اینجا مینویسم و هر چه که تو سود خواهد رفت نمینویسم:d!!!

نظر

• با سلام وتشکر از مطالب مفیدتون ، من متاسفانه قادر به دیدن عکس های مندرج نیستم ، ممنون می شم راهنمایی بفرمایید ، سپاسگزارم

نظر

• با سلام به همه دوستان که از این تاپیک جناب یزدی استفاده کردن و استفاده می کنند.
                  و سلام به جناب یزدی که زحمت کشیدن و اطلاعات خودشون رو با این تاپیک در اختیار من و بقیه قرار دادند.
                  سال نو همگی مبارک باشه.
                  غرض از مزاحمت این بود که در سال جدید یک مطلب جدید در رابطه با این تاپیک به عنوان شیرینی عید یا عیدی از طرف خودم به دوستان بدم که امیدوارم کمکی باشه برای ترید بهتر.
                  و اما مطلب مورد نظر:
                  اول یک توضیح می دم و بعد مطلب رو میگم،
                  مدتی بود که روی تحلیل الیوت کار می کردم و در این بین بعد از دو یا سه سال دوباره سراغ نرم افزار ادونس گیت رفتم، اگر دوستان در این زمینه مطالعه ای داشته باشن، مطمئنا باید دیده باشن که برای استفاده از نرم افزار ادونس گیت دو نوع ترید تعریف شده که در ترید نوع اول که ورود در انتهای موج 4 هست، گفته شده که یکی از شروط اطمینان به موقعیت معاملاتی در ترید نوع اول استفاده از اسیلاتور AO هست به این صورت که:

حداقل بازگشت مورد نیاز و حداکثر بازگشت مجاز برای اسیلاتور در موج چهارم:
                  حدود 95 درصد موج های چهارم که قادر به ساخت موج پنجم هستند با استفاده از Oscillator قابل شناسایی می باشند. همانطور که گفته شد در ترید نوع اول میزان Oscillator تقریبا باید در نزدیکی های صفر باشد. اگر بخواهیم عمیق تر شویم، Oscillator در این موج ها حداقل به اندازه 90 درصد مقدار اکسترمم Oscillator ( ماکزیمم برای روند صعودی یا مینیمم برای روند نزولی ) در موج سوم را بازگشت می کند. از آن طرف، مسأله بسیار مهم دیگر این است که Oscillator نباید بیش از 38 درصد میزان اکسترمم Oscillator در موج سوم را از سمت دیگر خط صفر رد کند

من در استراتژی زیگزاگ متوجه شدم که این موضوع در پیدا کردن اطمینان از اینکه بازوی زیگ ما اصلاحی هست یا نه، صدق می کنه، به این صورت که زمانی که بازوی زیگ در تایم ترید در خلاف جهت بازوی زیگ تایم بالاتر هست، اگر اسیلاتور AO نسبت به حرکت بازوی زیگ قبلی در تایم ترید نتونه خط صفر رو رد کنه یا اگر رد شد بیشتر از 38 درصد نباشه، میشه با اطمینان بیشتر به اصلاحی بودن بازوی زیگ جاری در تایم ترید اعتماد کرد.
                  اصل مطلب مربوط به ادونس گیت رو در قالب دو تا عکس میذارم.
                  در پستهای بعدی هم چند تا مثال با عکس قرار میدم تا دوستان بهتر مطلب رو درک کنن.
                  موفق باشید

نظر

• سلام مجدد
                    در عکسهایی که قرار میدم من علاوه بر اسیلاتور AO ، اندیکاتور استوک استیک رو هم ضمیمه کردم و از این اندیکاتور برای تأیید مجدد استفاده می کنم به این صورت که اگر با شرایط گفته شده قبلی، استوک استیک هم در منطقه اشباع باشه به اسیلاتور AO با اطمینان بیشتری اعتماد می کنم. البته دو تا موضوع رو هم عرض کنم و اون اینکه قرار نیست این موضوع همیشگی جواب بده ولی با درصد بالایی جواب میده و دوم اینکه اگر مقداری بیشتر از 38 درصد فراتر بره باز هم میشه با دیده اقماض به موقعیت پیش اومده نگاه کرد. و ضمن کم کردن حجم، وارد معامله شد.
                    برای بهتر دیده شدن و راحت تر مقایسه کردن شرایط عکس اول رو بدون خطوط اضافه قرار می دم و در عکس دوم خطوط رو رسم می کنم.
                    در این عکس جفت ارز دلار- کانادا رو در تایم 4 ساعته می بینید:

در این عکس همان جفت ارز رو می بینید که زیگزاگ قرمز رنگ تایم روزانه رو نزولی نشون داده، و در محدوده قرمز رنگ زیگ نزولی 4ساعته رو داریم، همونطور که در این عکس می بینید زیگ صعودی اصلاحی بوده و از محدوده آبی رنگ نزول کرده که در پایین چارت اسیلاتور در محدوده 50 درصد فیبوناچی قرار داره و اندیکاتور استوک استیک هم در منطقه اشباع خرید قرار داره و می بینید که در ادامه حدود 500 پیپ ریزش در بازار اتفاق افتاده

در ادامه بازار و در هفته جاری هم اگر دقت بفرمایید زیگ صعودی بعدی هم ظاهر شده و اسیلاتور نتونسته به خط صفر برسه و به احتمال زیاد باز هم ریزش خواهیم داشت و اگر به تایم H1 سوئیچ کنید می بینید که در تایم یکساعته هم شرایط مشابه برای نزول قیمت در حال شکل گیری هست.
                    البته روش معاملاتی بنده یک مقدار با روش گفته شده در این تاپیک تفاوت داره و اون هم ورود بر روی حمایتها و مقاومتهایی هست که خودم پیدا می کنم، به این صورت که بعد از ظهور بازوی زیگ، اول حمایت یا مقاومت سر راه زیگ رو پیدا می کنم و بعد از اون در مورد اصلاحی بودن یا نبودن آن برای ورود به بازار بوسیله AO و استوک استیک بررسی کرده و تصمیم می گیرم.
                    البته سعی می کنم که در شرایط لایو هم چند تا تحلیل قرار بدم. انشاءالله
                    موفق باشید
                    ارادتمند حسین

نظر

• با سلام
                      پیرو پست قبلی در مورد استفاده از اسیلاتور AO یک عکس بابت نتیجه و یک توضیح هم در مورد اسیلاتور جایگزین خدمت دوستان ارائه میدم و قضاوت رو به خود شما میسپرم.
                      1- در این چند روزه به این نتیجه رسیدم که به جای AO از اندیکاتور مکدی با تنظیمات پیشفرض استفاده کنم فکر کنم خطای کمتری میده.
                      2- عکس زیر رو ملاحظه بفرمایید

در حالی که مکدی نتونسته بیشتر از 41 درصد کف قبلی خودش از خط صفر صعود کنه، بازوی زیگ صعودی هم نتونسته سقف زیگ قبل از خودش رو بشکنه و قبل از اون اشباع شده و الان ما بازوی زیگ نزولی رو داریم. (یعنی اینکه بازوی زیگ صعودی ما همونطور که احتمال می دادیم، به عنوان یک زیگ اصلاحی عمل کرده) که البته بنده در روش خودم مقاومتی سر راه این زیگ صعودی پیدا نکردم به همین خاطر پوزیشنی نگرفتم.
                      موفق باشید

نظر

• این استراتژی رو کسی اکسپرت کرده؟
                        تلگرام :https://t.me/FxTotal

بانک اکسپرت و اندیکاتور

نظر

• سلام به استاد و دوست قدیمی و عزیزم آقا سعید گل
                          و سلام به همه دوستان فروم پرسپولیس

تقریبا در طی سه سال گذشته به خاطر مسائل کاری و عدم دسترسی به اینترنت سعادت بودن در کنار دوستانم در فروم را نداشتم .
                          به لطف خدا دوباره سعادتی است که بتونم در محضر همه استاتید و دوستان به آموختن بپردازم .

سعید جان کل 197 صفحه تاپیکت را دقیق و موشکافانه مطالعه کردم .
                          واقعا استادانه و ماحرانه مطالب را بیان کردی و سیستم فوق العاده ای معرفی کرده ای .
                          واقعا نمیدونم چطور باید ازت تشکر کنم برای این همه وقت و انرژی که میگذاری و پدرانه و خاضعانه همه را راهنمایی میکنی .

از اونجایی که زیگ زاگ با سیستم معاملات شخصی من بسیار همخوانی داره ، اگر اجازه بدید به عنوان شاگرد در این تاپیک فعالیت کنم و سوالاتم را مطرح کنم .
                          همیشه از شما بینهایت اموخته ام .

سعید جان ممنون هستی و این فروم را رونق میدی .
                          بازم سپاس
                          ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 05-25-2016, 07:01 PM
                          مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
                            سلام به استاد و دوست قدیمی و عزیزم آقا سعید گل
                            و سلام به همه دوستان فروم پرسپولیس

تقریبا در طی سه سال گذشته به خاطر مسائل کاری و عدم دسترسی به اینترنت سعادت بودن در کنار دوستانم در فروم را نداشتم .
                            به لطف خدا دوباره سعادتی است که بتونم در محضر همه استاتید و دوستان به آموختن بپردازم .

سعید جان کل 197 صفحه تاپیکت را دقیق و موشکافانه مطالعه کردم .
                            واقعا استادانه و ماحرانه مطالب را بیان کردی و سیستم فوق العاده ای معرفی کرده ای .
                            واقعا نمیدونم چطور باید ازت تشکر کنم برای این همه وقت و انرژی که میگذاری و پدرانه و خاضعانه همه را راهنمایی میکنی .

از اونجایی که زیگ زاگ با سیستم معاملات شخصی من بسیار همخوانی داره ، اگر اجازه بدید به عنوان شاگرد در این تاپیک فعالیت کنم و سوالاتم را مطرح کنم .
                            همیشه از شما بینهایت اموخته ام .

سعید جان ممنون هستی و این فروم را رونق میدی .
                            بازم سپاس
                            سلام و درود
                            از اینکه هنوز عمری باقیست تا بتوانم در کنار عزیزان و دوستان قدیم و جدیدم در این مکان مجازی باشم و شاگردیشون را کنم خدا را شاکرم . بالکوفسکی جان از اینکه دوباره حضورت را در اینجا می بینم و سعادت با من یار هست تا از وجود شما بز رگوار برخوردار باشم خیلی خوشحالم . بالکوفسکی عزیز بنده شاگرد مکتب بازار و درس پس بده به شما اساتید بزرگوار هستم . و در این راستا اگر موضوع و مطلبی باشد که دانش ناچیز بنده قادر به پاسخ آن باشد خوشحال میشم بتونم کمکی باشم .

موفق و موید باشید
                            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• جناب یزدی سلام
                              عرض کنم خدمت شما که در رابطه با اصلاحی بودن یا نبودن بازوهای زیگزاگ که در پست 12 این تاپیک توضیح مفصل فرمودید و در پستهای بعد از آن هم در موردش سؤال و جوابهایی شده است، هنوز در درک مطلب مربوطه مشکل دارم. از لحاظ آماری که بنده بر روی چارت بک تست گرفتم، اگر چه نمی تونم منکر کارا بودن این مسأله بشم ولی درصد فیل شدن این موضوع هم کم نیست.
                              جسارتا عرض کنم که با توجه به اینکه این حقیر در روش تحلیلی خودم به دنبال انتهای بازوهای زیگزاگهای اصلاحی می گردم و بعد اقدام به ورود به بازار می کنم، در بک تستهایی که گرفتم، برای اطمینان از اصلاحی بودن یا نبودن بازوی زیگ از همین تعریف شما استفاده می کنم و اگر در ابتدای بازوی زیگزاگ جاری در یک تایم پایینتر نشانه شکست کف یا سقف نباشه به عنوان زیگ اصلاحی در نظر می گیرم ولی همونطور که عرض کردم موارد فیل شدن این قضیه نگران کننده است، لطفا بفرمایید که پیشنهاد شما برای کم کردن موارد اینچنینی چیست.
                              البته هنوز روش تحلیلی خودم رو قطعی نکردم و همچنان در حال تست روش برای برطرف کردن نقاط ضعف آن هستم. امیدوارم در این زمینه کمک بفرمایید.
                              سؤال یا مشکل خودم رو اینجا مطرح کردم که پاسخ اون بتونه برای دیگران هم کمکی باشه.
                              از اینکه مصدع اوقات شریف می شم عذرخواهی می کنم.
                              با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                                جناب یزدی سلام
                                عرض کنم خدمت شما که در رابطه با اصلاحی بودن یا نبودن بازوهای زیگزاگ که در پست 12 این تاپیک توضیح مفصل فرمودید و در پستهای بعد از آن هم در موردش سؤال و جوابهایی شده است، هنوز در درک مطلب مربوطه مشکل دارم. از لحاظ آماری که بنده بر روی چارت بک تست گرفتم، اگر چه نمی تونم منکر کارا بودن این مسأله بشم ولی درصد فیل شدن این موضوع هم کم نیست.
                                جسارتا عرض کنم که با توجه به اینکه این حقیر در روش تحلیلی خودم به دنبال انتهای بازوهای زیگزاگهای اصلاحی می گردم و بعد اقدام به ورود به بازار می کنم، در بک تستهایی که گرفتم، برای اطمینان از اصلاحی بودن یا نبودن بازوی زیگ از همین تعریف شما استفاده می کنم و اگر در ابتدای بازوی زیگزاگ جاری در یک تایم پایینتر نشانه شکست کف یا سقف نباشه به عنوان زیگ اصلاحی در نظر می گیرم ولی همونطور که عرض کردم موارد فیل شدن این قضیه نگران کننده است، لطفا بفرمایید که پیشنهاد شما برای کم کردن موارد اینچنینی چیست.
                                البته هنوز روش تحلیلی خودم رو قطعی نکردم و همچنان در حال تست روش برای برطرف کردن نقاط ضعف آن هستم. امیدوارم در این زمینه کمک بفرمایید.
                                سؤال یا مشکل خودم رو اینجا مطرح کردم که پاسخ اون بتونه برای دیگران هم کمکی باشه.
                                از اینکه مصدع اوقات شریف می شم عذرخواهی می کنم.
                                با تشکر
                                سلام و درود
                                دوست خوبم همانطور که در پستهای ابتدا تا کنون عنوان شده ورود ما در مرحله اول و شناسایی اولین برگشت بازار زمانی صورت میگیره که اولین زیگ اصلاحی صادر شده و ورود ما در زیگ سوم پس از شکست اولین کف می باشد لذا با این روش خود بخود مواردی که از نظر شما فیل شده هستند ف ی ل ت ر میشوند . و پس از اینکه تغییر روند تثبیت شد و اولین ورود انجام گردید همانطور که بیان گردیده در مراحل بعدی سعی میکنم با استفاده از مولتی تایم فریم زیگ زاگ در اصلاحی های تایم کوچکتر در مقاومتهای فیبویی و یا پیوت پوینتها و یا پرایس اکشن ها که زیگ در چارت زده میشود به دنبال الگوهای ریورسال کندلی باشیم تا بتوانیم ورود در اصلاحی ها را انجام دهیم که در این مواقع استاپ با چند پیپ فاصله از آخرین ماژور تشکیل شده می باشد که اگر روند را درست تشخیص داده باشم در هر کجای زیگ اصلاحی اقدام به ورود نماییم با درصدی بالاتر از 90 درصد استاپ ما تاچ نخواهد شد مگر در مواقعی همچون خبرهای مهم که بازار نوسانات نا موزون خواهد داشت .
                                در مورد استفاده از زیگ زاگ باید با ماهیت این ایندیکاتور آشنایی کامل داشت و بدانیم در چه مواقع زیگ ایجاد میشود و چه مواقعی میتواند گسترش پیدا کند . در این خصوص هم میتوانید از اطلاعات پست 149 که مفصل در مورد این موضوع توضیح داده شده استفاده نمایید .

موفق باشید
                                ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 06-14-2016, 09:18 AM

نظر

پردازش ...
                                X