اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

کانال ریدکال معاملات پیووتی کاربران پی سی ام

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط atbin2010 نمایش پست ها
    یکی از دوستان تو این فروم یا جائی دیگه اینو توضیح داده بود با شرمندگی نقل قول از ایشون میکنم ولی نامش رو نمیدونم :

يک شکست معتبره که 50 درصد بيشتر يک full body candle از سطح مورد نظر عبور کرده باشه و اگر full body candle نداريم اما بدنه عبور کرده، قسمت عبور کرده تقريباً 50 درصد ارتفاع کل candle باشه و شاخک موافق جهت شکست کمتر از يک سوم طول کل بدنه باشه. اين براي بنده شرايط يک شکست معتبره که اگر روي پيوت ها يا الگوها اتفاق بيفته قطعاً وارد معامله ميشم.
    اما در وضعيتي ديگه، ممکنه بدنه عبور کرده کمتر از 50 درصد باشه. در چنين حالتي قطعاً پولبک خواهيم داشت. و بنده موافق جهت اولين candle بعد از پولبک که از سطح مورد نظر جدا نيز شده، وارد معامله ميشم
    وضعيت غير از اين زماني هستش که candle با شاخک سطح رو شکسته باشه. يا بدنه عبور کرده به اندازه.اي کوچيک باشه که تو شرايط بالا در نظر نگيريمش. مثل حالتي که در يورو دلار اتفاق افتاده اينجا قطعاً صبر مي.کنم تا دو الي چهار candle بالا يا پايين سطح مورد نظر بسته بشن تا تأييد بگيرم که fake break out داشتيم يا valid break out.

*با سپاس آتبین *
    باتشکر
    منظورم استفاده از این شرط برای استفاده در اکسپرت بود وقتی معامله درضرر است بود
    زیبایی زندگی به سادگیه

نظر

یکی از دوستان تو این فروم یا جائی دیگه اینو توضیح داده بود با شرمندگی نقل قول از ایشون میکنم ولی نامش رو نمیدونم :

يک شکست معتبره که 50 درصد بيشتر يک full body candle از سطح مورد نظر عبور کرده باشه و اگر full body candle نداريم اما بدنه عبور کرده، قسمت عبور کرده تقريباً 50 درصد ارتفاع کل candle باشه و شاخک موافق جهت شکست کمتر از يک سوم طول کل بدنه باشه. اين براي بنده شرايط يک شکست معتبره که اگر روي پيوت ها يا الگوها اتفاق بيفته قطعاً وارد معامله ميشم.
      اما در وضعيتي ديگه، ممکنه بدنه عبور کرده کمتر از 50 درصد باشه. در چنين حالتي قطعاً پولبک خواهيم داشت. و بنده موافق جهت اولين candle بعد از پولبک که از سطح مورد نظر جدا نيز شده، وارد معامله ميشم
      وضعيت غير از اين زماني هستش که candle با شاخک سطح رو شکسته باشه. يا بدنه عبور کرده به اندازه.اي کوچيک باشه که تو شرايط بالا در نظر نگيريمش. مثل حالتي که در يورو دلار اتفاق افتاده اينجا قطعاً صبر مي.کنم تا دو الي چهار candle بالا يا پايين سطح مورد نظر بسته بشن تا تأييد بگيرم که fake break out داشتيم يا valid break out.

*با سپاس آتبین *

سلام آتبین عزیز

چقدر زیبا توضیح دادید ،ممنون میشم که محبت کنید و در چند مثال تصویری راهنمائی بفرمائید راجب به این مورد بالا ،قبلا از کریس عزیز شنیده بودم راجب به بریک اوت و در جاهای مثل بیبی پپس هم خونده بودم گذری اما این مواردی که اشاره فرمودید به نظر دقت بیشتری را در تحلیل بریک اوت و فیک بریک اوت دخیل میکنه ممنون میشم با چند مثال تصویری این موضوع رو بیشتر توضیح بفرمائید.

از جناب جبل عاملی هم بابت اینکه این سیستم رو در اینجا عمومی کردن به جهت تحقیق و توسعه متشکرم و ممنون میشم که راهنمائی بفرمائید که این سیستم تا الان فقط در حد یک تحقیق بوده و یا به نتیجه نهائی هم رسیده و خودتون در ریل هم از این مورد استفاده میبرید . اگر استفاده مینمائید محبت کنید و استیتمنت هم قرار بدید از این استراتژی جدیدی که قرار دادید و در پایان هم ممنون میشم برای جلوگیری از پراکندگی مطالب محبت کنید و ابتدا پی دی اف آموزشی همین سیستم اولی را که قرار دادید را بگذارید تا عملا انرژی ها بیشتر متمرکز به یک نقطه باشه تا بعد از نتیجه گیری با قدرت بیشتر به موارد دیگر بپردازیم البته این صحبت من در حد یک مشورت هست و سو تفاهم نشه قصد جسارت هم ندارم منتها مورد معمولی هست که ابتدا کارهای ناقصمون رو تموم کنیم و بعد بریم سراغ کارهای جدیدتر همین پروژه اصلی این تاپیک به اندازه کافی ابزار و نکته تریدری داره که کم زمان نبره و اینطور کار کردن باعث میشه در ادامه دوستان با از دست دادن انرژی از این جمع جدا بشن و دوستانی که این استراتژی ابتدای شما را به دلیل نوع تایم فریم و احتیاج کمتر به جلوی چارت بودن دارن دنبال میکردن کمی سرگردان بشن البته بد نیست که یه تاپیک جدید برای این استراتژی جدیدتون باز کنید اما گاها وقتی با خودم میشینم فکر میکنم میبینم که فعالیت خیلی زیادی دارید شاید روزی نزدیک به بیست ساعت البته اینطور فکر میکنم و این مواردی که اشاره کردم وهم ذهنی بنده بود و پیشنهاد که خدمت شما ارائه کردم و شما در مسند مدیریت این تاپیک که راه اندازی کردید میتونید تصمیم گیری کنید بر اساس داده ها و کار را هر طور خواستید پیش ببرید.

همچنین راجب به آزی هم متاسفانه از دست دادمش خودم ،به نظرم موقعیت خیلی خوبی بود با ریسک به ریوراد خیلی کم و به نظرم جناب آتبین به خاطر اینکه سطح مقاومت کلاسیکمون شادو بوده نمیشه زیاد بهش توجه کرد اما سطح کلاسیک را مهم میدانید دوست دارم دلسلتون رو بدونم در اون مورد و از جناب جبل عاملی هم میخوام که راجب به آزی اطهار نطر کنند من به شخصه این موقعیت را یک موقعیت باز شده میدانم برای رسییدن به حد سود ،و نقاط ورود و خروج در تصویر مشخض شده.

نظر

• نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
        یک سری کار روی داده ها کردم . قرار میدم تا با مشارکت و همفکری دوستان بهترین پلن را تنظیم کنیم
        این نتایج الان ، فقط برای ورود معامله در ساعت 0 GMT هست . چون معاملاتی هم داریم که با همین شرایط و با دخیل کردن اندیکاتور خودمون هست که در طول روز انجام میشن . و چون اندیکاتور قابلیت بک تست گیری نداره ، باید بصورت لایو بررسیش کرد
        خب من اومدم و تعداد حداکثر پیپ هایی را که در جهت معاملمون توی سود فرو رفته را بر اساس دهگان و تکرارشون SORT کردم و بعد هم همین کار را برای مقدار پیپ هایی که در جهت ضرر به پشت پیووت فرو رفته را انجام دادم . طبق تصویر
        بعد اومدم دو عدد 30 پیپ را که هم در صورت پیش روی در سود و ضرر بود را انتخاب کردم به عنوان میزان حد سود و ضرر ثابت . ( سلول های بنفش رنگ )
        چون برای حالت سود از 124 موقعیت فقط 5 موقعیت را از دست میدیم
        و برای حالت سود از 61 معامله ای که ابتدا به ضرر فرو رفته و بعد وارد سود میشوند فقط 2 معامله را از دست میدهیم ( با ضرر )
        کل تعداد معاملات در یک سال میلادی 171 عدد بوده که 130 عدد با سود ( با احتساب بریک ایون در سطح حمایتی و مقاومتی اول ) و 41 عدد معامله با ضرر بسته شده
        نکته این که از 41 معامله ضرر خورده ، 26 معامله بعد از فعال شدن حد ضرر ، به روندشون ادامه دادن و 19 تای آنها به حد اقل 50 پیپ سود رسیدن ( یعنی از حد ضرر 30 پیپ ما ، 20 پیپ تو سود رفتن . چون میتونیم یه معامله شرطی در حد ضررمون بزاریم با سود 20 پیپ ) یعنی با این کار میتونیم از 41 ضرر ، 19 تا را جبران کنیم ( که انگار وارد نشیدیم ) . و در واقع از 171 معامله ، فقط 22 معامله ضرر برامون داشتن

از همه دوستان خواهش دارم جهت تنظیم پلن بر اساس این شواهد کمک کنن
        ممنون
        سلام و ممنون
        پس با این حساب باید روی ارزهای مهم این نتایج رو تست کرد که برای هر ارز یک شرایط مناسب ایجاد بشه
        راستی من توی متا تریدر تو تایم فریم 15 استراتژی تستر رو روی اکسپرت ران کردم نتایجی رو ندیدم فکر کنم ملزومات مثل اندیکاتور یا چیزی دیگه می خواد یا شاید من بلد نبودم ممنون می شم راهنمایی کنید
        ویرایش توسط feri_sh : https://www.traderha.com/member/4122-feri_sh در ساعت 11-21-2013, 04:46 PM
        زیبایی زندگی به سادگیه

نظر

• سلام به جناب جبل عاملی و دیگر دوستان

خوب این هم از نتیجه آزی که به سود نشست هر چند خودم نگرفتم ولی نقاط مشخص شده :

موفق

با توجه به اینکه فاصله کمی هم از مووینگ نداشت اما به سود نشست ممنون میشم جناب جبل عاملی حالا که راجب به مووینگها دارید کار میکنید محبت بفرمائید و قانون فاصله مووینگ رو هم درج کنید برای اینکه ندیدم عدد ثابت یا درصد یا مورد مشخصی برای این فاصله از مووینگ و عکس العملش در بین سوالها و توضیحات بوده باشه.
          ویرایش توسط Kazem As'adi : https://www.traderha.com/member/5976-kazem-as-adi در ساعت 11-21-2013, 06:43 PM

نظر

• سلام

جناب جبل عاملی لطفا نقطه استاپ این معامله رو بفرمائید.

نظر

• آقا کاظم عزیز قوانین شکستی که نوشته شد برداشتی از کتاب Beyond Candle Sticks آقای Steve Nison هست . من یادمه ترجمه کتاب رو جائی خونده بودم اگه پیدا کردم لینکشو میذارم.

*با سپاس آتبین*
              نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

نظر

• سلام

این هم از موقعیت پوندین که به سود نشست اما حیف که بدرد نمیخوره به دو دلیل :

1. ما استاپ نداشتیم در این معامله.

2. قرار بود در معاملات شب نمونیم و این معملات رو ببندیم.

من اعلام میکنم کار بک تست رو میتونم انجام بدم دقیق مثل حالت فوروارد تست حالا کمی هم زمان ببره چه ایرادی داره وقتی یک چند دهم یا چند صدم تایم معمولی فقط زمان خواهد برد برای بکتست بجای فوروارد تست ،کار گروهی زیبایش این هست که از تضارب آرا شاهد نتایج فوقالعاده با ارزش هستیم در اکثر اوقات(( البته اگر کسی این وسط لای نکشه )) با همکاری دوستان میتونیم بک تست خوبی داشته باشیم.

موفق
                ویرایش توسط Kazem As'adi : https://www.traderha.com/member/5976-kazem-as-adi در ساعت 11-22-2013, 06:21 AM

نظر

• سلام

این موقعیت یرواسترالیا هست که قرار میدم لطفا راجب به استاپی که قرار دادم نطر بدید دوستان ،احتیاج به مشارکت داریم.

موفق

نظر

• نوشته اصلی توسط BADBOY نمایش پست ها
                    سلام

این موقعیت یرواسترالیا هست که قرار میدم لطفا راجب به استاپی که قرار دادم نطر بدید دوستان ،احتیاج به مشارکت داریم.

موفق

به نظر من زیر کندل بلند که شکست رو انجام داده استاپ مناسبی باشه ، تا نظر دوستان چی باشه.

البته تو همین تاپیک یا سایت بورسبازان ، همایون عزیز به این مقوله پرداخته بود.

*با سپاس آتبین*
                    ویرایش توسط ATBIN : https://www.traderha.com/member/8754-atbin در ساعت 11-22-2013, 02:13 PM
                    نگاه ساده به چارت + استفاده از مفاهیم اولیه بازار + مدیریت سرمایه = آرامش ، سود ، لذت از ترید

نظر

• نوشته اصلی توسط BADBOY نمایش پست ها
                      سلام

موفق
                      سلام کاظم جان
                      این موقعیت ها رو در حساب ریل میگیری یا دمو؟ اگه ریل باشن که موقعیت پوند ین سود خیلی خوبی داشته. چرا میگی به درد نمیخوره؟
                      به نظر من در این مواقع که خیلی حرکت قوی هست استاپ را زیر اولین دره مینوری قرار بده و در ادامه هم با تشکیل هر دره ی جدید استاپ رو به زیرش تریل کن. اینطوری معامله تبدیل میشه به یک معامله با ریسک به ریوارد بالا. اگه به تی پی برسه که چه بهتر .اگر هم برگرده با ضرر کم یا سود کم خارج میشی.

ما اشتباهات جدیدی اختراع نمی کنیم، اشتباهات گذشته را تکرار می کنیم.

نظر

• نوشته اصلی توسط shahab_p نمایش پست ها
                        سلام کاظم جان
                        این موقعیت ها رو در حساب ریل میگیری یا دمو؟ اگه ریل باشن که موقعیت پوند ین سود خیلی خوبی داشته. چرا میگی به درد نمیخوره؟
                        به نظر من در این مواقع که خیلی حرکت قوی هست استاپ را زیر اولین دره مینوری قرار بده و در ادامه هم با تشکیل هر دره ی جدید استاپ رو به زیرش تریل کن. اینطوری معامله تبدیل میشه به یک معامله با ریسک به ریوارد بالا. اگه به تی پی برسه که چه بهتر .اگر هم برگرده با ضرر کم یا سود کم خارج میشی.

آقا شهاب فرمایش شما موقعی درسته که الان بخواهین وارد بشین اگر بخواهین بعد از شکست پیوت wr2 وارد بشین (طبق سیستم ما ) استاپی که انتخاب کردین هنوز شکل نگرفته .

*با سپاس آتبین*

نظر

به نظر من زیر کندل بلند که شکست رو انجام داده استاپ مناسبی باشه ، تا نظر دوستان چی باشه.

البته تو همین تاپیک یا سایت بورسبازان ، همایون عزیز به این مقوله پرداخته بود.

*با سپاس آتبین*
                          سلام

متشکر آتبین عزیز از مشارکتتون ،در بورسبازان هم نگاه کردم تاپیک خیلی وقت بود که به روز نشده بود اگر لینک بگذارید ممنون میشم.

shahab_p
                          سلام کاظم جان

سلام شهاب جان

ممنون از راهنمائیتون منتها منم نظرم به آتبین نزدیک هست و امکان از دست دادن حرکت وجود داره اگر استاپ در نقطه ای که اشاره کردید قرار بگیره ،اتفاقا بحث ریسک به ریوارد برام مهم بود که مشارکت دوستان رو خواستم به نکته خیلی خوبی اشاره داشتید ،متشکرم.

موفق

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و در نهایت اینکه یروین را قبل از طهر وارد شدم با باز شدن لندن و یرواسترالیا رو هم بریک ایون کردم هنو به سود نرسیده ،موقعیت جدید هم دیگر باز نخواهد شد راستی جناب جبل عاملی لطفا راجب به موقعیتهای باز در روز جمعه راهنمائی بفرمائید که در چه ساعتی میبندید و اگر چقدر در ضرر باشه امکان داره نبندید و یا ریسک فری میکنید راستی جناب جبل عاملی انتطار از شما این هست همونطوری که محبت فرمودید و تاپیک رو اینجا راه انداختید و دارید به دوستان اموزش سیستم رو ارائه میکنید بی چشم داشت در روزهای که موقعیتهای خوبی در بازار شکل میگیره بیشتر در کنار دوستان باشید ولی از ابتدای کار که تقریبا چهار ماه از اون روز میگذره شما در روزهای که حرکات خوبی در بازار داشتیم تقریبا بی استثنا یا در ردیکال تشریف نداشتید و یا در سایت پستی نزدید ،مطمئنا تا یک بچه بیاد راه بیفته و راه بره احتیاج هست دستش رو بگیرید و راهنمائیش کنید و ازش مراقبت کنید و بهش آموزش بدید که خودش راه بیفته اما شما در حساسترین روز تشریف ندارید به دوستان تقلب برسونید امیدوارم سو تعبیر نشه از صحبتهای من اما من در قبال دوستانی که از دور و نزدیک پیگیر این سیستم هتن احساس مسئولیت میکنم و بایستی اطلاع راستی بشه تا با زیر و بم کار اشنا بشن دوستانمون ،در نهایت ادب سعی کردم منطورم رو بر سونم.

موفق
                          ویرایش توسط Kazem As'adi : https://www.traderha.com/member/5976-kazem-as-adi در ساعت 11-22-2013, 04:08 PM

نظر

• سلام

امروز روز خوبی بود در یرواسترالیا به سود نشستیم و الان یروین رو با سود کم تقریبا سی پیپ خارج شدیم.

Eurjpy +30 pip
                            euraud +95 pip
                            gbpjpy +95 pip
                            audusd +40 pip
                            eurusd -39 pip
                            audusd -40 pip

البته در استاپ گداری یرو و آری از مووینگ شصت استفاده شده که این هم موردی جدید هست،فقط شش جفت ارز اصلی ابتدای استراتژی رو مد نظر داشتم.

در کل این هفته +180 پیپ داشتیم ،راستی راجب به کار با اکسل هم همینقدر بگم که این نرم افزار یک راهکار فوق العاده هست اما استثنا هم داریم در کار خودمون و استفاده از اون چرا که بعضی استراتژی ها رو نمیشه با اکسل جمع کرد.

موفق
                            ویرایش توسط Kazem As'adi : https://www.traderha.com/member/5976-kazem-as-adi در ساعت 11-22-2013, 08:41 PM

نظر

• با سلام به همه دوستان و آقا کاظم گل

در مورد مبحث استاپ گذاری آقا همایون در پست 183 همین تاپیک به بعد توضیح دادن.

http://forum.broker-fa.com/f71/%DA%A...6/index19.html

*با سپاس آتبین*

نظر

• با سلام به همه دوستان

من یه فایلی آماده کردم برای کسانی که نمیتونن کل تاپیک رو برای یه مطلب خاص بگردن . چکیده ای از پست های مهم و مفید تاپیکه . امیدوارم بدرد دوستان بخوره.

http://s4.picofile.com/file/81013931...ading.zip.html

*با سپاس آتبین*
                                ویرایش توسط ATBIN : https://www.traderha.com/member/8754-atbin در ساعت 11-23-2013, 12:36 PM

نظر

پردازش ...
                                X