اطلاعیه

بستن
1 از 2 < >

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
2 از 2 < >

مقدمه ای بر این تالار

علیرغم اینکه پرسپولیس کپیتال از ابتدا همواره سعی و اصرار داشت که فقط روی مسئولیت بروکر بودن خود متمرکز باشد ولی اصرار مشتریان و هواداران شرکت بر نیاز و لزوم ارائه نظر های فنی مستقل در باره قیمت ها و کمک فکری و فنی به تریدر ها، فروم ما محل مناسبی برای این مهم شد و ما امروز مفتخریم که علاوه بر فراهم آوردن بستر مناسب جهت ترید و حمایت تریدر ها در زمینه اتصال مستقیم به بازار، از همراهی و همکاری بهترین و پر سابقه ترین تحلیل گران بازار برخوردار باشیم.

دوستانی که مدتی است با فروم ما آشنائی دارند حتما با آقای مصطفی روبین و تحلیل های زیبای ایشان هم آشنا هستند و از آنها حداکثر بهره را می برند. آقای نیما آزادی که تحلیل های حرفه ای ایشان سالها در فروم های مربوط به موضوع مورد تحسین همه بوده است نیز امروز به ما افتخار همکاری داده اند و ما در پرسپولیس کپیتال با عزمی راسخ تصمیم داریم این تالار را به مرجع شماره یک تحلیل های فنی بازار ارتقاء داده و این درخواست و نیاز شما عزیزان را به بهترین نحو ممکن پاسگو باشیم.

لازم دیدم پس از تشکر از آقایان مصطفی روبین و نیما آزادی که در این امر مهم به ما دست همکاری داده اند نکته کوچکی را نیز به عنوان یادآوری ذکر کنم.

تحلیل های این تالار در بسیاری از موارد نقاط ورود و خروجی را که با احتمال قابل توجهی می توانند به سود دهی منجر شوند پیشنهاد خواهند کرد. برای استفاده از این مطالب در نظر گرفتن دو چیز دارای اهمیت بسیار زیادی است.

اول اینکه دوستان حتما حد ضرر را در نظر داشته و حتما آن را به صورت یک اردر استاپ لاس در پلتفرم وارد نموده و اطمینان حاصل کنند که در صورت حرکت قیمت در خلاف جهت پیش بینی و خوردن استاپ لاس درصد بزرگی از سرمایه خود را از دست ندهند.

دوم اینکه فراموش نکنیم که پوزیشن هائی که با ضرر بسته خواهند شد جزو لاینفک علم و هنر ترید هستند و نکته مهم آنست که جمع سود ها باید بیش از جمع ضرر ها باشد. همچنین طبیعت آماری و آشوبی بازار مالی بخصوص در تایم فریم های پائین بهتر قابل مشاهده و بهره برداری است تا تایم فریم های بالاتر که با یک خبر که هیچکس انتظارش را ندارد رابطه خود را با یک الگو یا تحلیل فنی به کلی از دست می دهند. پس بهتر است پس از برخورداری از منطق صحیح نگرش به بازار (که همکاران ما در این تالار به آن می پردازند) هرچه می توانید تعداد معاملات خود را افزایش دهید. برای اینکار تارگت های سود و زیان کوچکتر و زمان باز بودن پوزیشن کوتاهتر مناسبترند.

از صمیم قلب آرزو می کنیم بتوانیم علاوه بر بستر سالم ترید و اتصال مستقیم به بازار با ارائه راهنمائی فنی به شما تریدرهای عزیر موفقیت روزافزون شما را شاهد باشیم. لطفا از طرح سئوالات خود در این تالار دریغ نفرمائید.

مهدی دریس زاده
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بحث های حاشیه ای مربوط به تاپیک مقایسه دو سیستم

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط farzan20 نمایش پست ها
    ناظر سایت 2 : "ایکاش مدیران این فروم هر چه زودتر تغییرات لازم را انجام میدادند و تالار های بروکر های دیگر باز میشد تا دوستان بفهمند که این فروم مال پی سی ام نیست. دوستان این فروم را با دفتر اون شرکت عوضی میگیرند."

پس دلیل حذف انتقادها از بروکر پی سی ام چیست و توسط چه شخص یا اشخاصی صورت میگیرد؟

اینها انتقاد نیستند، مسائل و یا مشکلات نادری هستند که طبیعتا رخ میدهند و همان طور که هر بروکری برای پیگیری آنها از راه سیستمی ( مثلا کابین تریدری ) برای رسیدگی به انها استفاده میکند پی سی ام بروکرز نیز ارسال تیکت در کابین تریدری را برای مشتریان خود فراهم نموده که چون بیان آنها در فروم هیچ تاثیری در پیگیری توسط بروکر و یا پاسخ از طرف ایشان نمیشود، حذف میگردند.
    لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

سلام و وقت بخیر.
      ابتدا تشکر کنم از وقتی که مدیران و سایر دوستان برای اطلاع رسانی به سایر عزیزان در این فروم خرج می کنند.
      بنده اتفاقا همیشه جز کسانی بودم که اگه کسی اصرار به این داشت که شرایط pcm خوب نیست در پاسخ گفتم شما مختارید به انتخاب بروکر و کسی شما را مجبور نکرده.
      مسلما وقتی بروکری اسپانسر فرومی میشه بایستی شاهد تبلیغات تو اون فروم باشیم.
      هیچ فعالیتی بدون توجیح اقتصادی دوام نخواهد آورد.

بنده متاسفانه فکر کردم نظر آقای موسوی اینست که تمامی بروکرها غیر از pcm قصد کلاه برداری دارند. نوشته بنده به این قسمت از فرمایش ایشان بود.
      بنده متاسفانه متوجه کنایه آقای موسوی نشدم. البته کمی هم تقصیر آقای موسوی است که از کنایه هایی استفاده میکنن که به راحتی نمیشه به آنها پی برد.

اکنتی مربوط به فارکس در فیس بوک چند وقتی هست ایجاد کردم که روزانه شاید 50 نفر پیغام دوستی میدهند و از فارکس میپرسند.
      فارکس برای خیلی تازگی داره پس توصیه ام به سایر عزیزان اینه که بدون کنایه صحبت کنن تا کسی از صحبت های آنها سو برداشت نداشته باشه.

نظر

نوشته اصلی توسط SystemTrader نمایش پست ها
        اینها انتقاد نیستند، مسائل و یا مشکلات نادری هستند که طبیعتا رخ میدهند و همان طور که هر بروکری برای پیگیری آنها از راه سیستمی ( مثلا کابین تریدری ) برای رسیدگی به انها استفاده میکند پی سی ام بروکرز نیز ارسال تیکت در کابین تریدری را برای مشتریان خود فراهم نموده که چون بیان آنها در فروم هیچ تاثیری در پیگیری توسط بروکر و یا پاسخ از طرف ایشان نمیشود، حذف میگردند.
        و خداوند توجیه را آفرید

نظر

ریکوت نبوده دوستان. آف کوتس بوده. ریکوت رو ویرچوال دیلر میده. آف کوتس یک پیام سیستم متاتریدر هست که به دلایل مختلف ممکنه تولید بشه. قصد دفاع از کسی نیست و یا توجیه. این فروم مال پی سی ام نیست. اینجا داریم سعی میکنیم یاد بگیریم. به هر دلیل اگر اردر نتونه اجرا بشه (متا تریدر بریج دار) متاتریدر آف کوتس میده. مثلا ارتباط سرور متا با بازار قطع شده باشه حالا به هر دلیل. یا اینکه سر یک خبر بزرگ بید و اسک نباشه و یا خیلی دلایل دیگه. من شدید دنبال نویسنده مقاله پست اول تاپیک هستم که یکی 2 تا مقاله دیگه برامون بنویسن.

نظر

نوشته اصلی توسط ناظرسایت2 نمایش پست ها
            ریکوت نبوده دوستان. آف کوتس بوده. ریکوت رو ویرچوال دیلر میده. آف کوتس یک پیام سیستم متاتریدر هست که به دلایل مختلف ممکنه تولید بشه. قصد دفاع از کسی نیست و یا توجیه. این فروم مال پی سی ام نیست. اینجا داریم سعی میکنیم یاد بگیریم. به هر دلیل اگر اردر نتونه اجرا بشه (متا تریدر بریج دار) متاتریدر آف کوتس میده. مثلا ارتباط سرور متا با بازار قطع شده باشه حالا به هر دلیل. یا اینکه سر یک خبر بزرگ بید و اسک نباشه و یا خیلی دلایل دیگه. من شدید دنبال نویسنده مقاله پست اول تاپیک هستم که یکی 2 تا مقاله دیگه برامون بنویسن.
            حتی اگر ریکوت هم بود ایرادی نداشت... این اتفاق برای هر بروکر دیگری هم می تونه بیفته... من با پی سی ام حساب ندارم و تصمیم هم ندارم باهاشون حساب باز کنم... اما نباید اشتباه کار خودمون رو گردن بروکر بیندازیم... در زمان خبر در بسیاری از بروکرها این اتفاقات اجتناب ناپذیر هست...

برای همینه که میگیم از استاپ ذهنی و این حرفها پرهیز کنید و استاپ واقعی بگذارید که بتونید در چنین مواردی اگر لازم شد ادله لازم رو ارایه دهید... کسی که مدیریت سرمایه رو رعایت کنه و لات سایز بزرگ نگیره و استاپ بگذاره برای معاملات در بدترین شرایط بازار هم اتفاق بدی برایش پیش نمیاد...

بنده در این چند روز اخیر صحبت های از برخی کاربران سابقه دار انجمن می شنوم که جدا جای تاسف داره... یه عده کلا تحلیلگری رو زیر سوال می برند... یه عده کلا بازار رو زیر سوال می برند... یه عده نشستن تو خونه و بازی need for speed رو انجام داده اند و فکر می کنند در دنیای واقعی هم میشه اینجوری رانندگی کرد... واقعا آدم می مونه که چی بگه...

کسی که به تحلیلگری اعتقاد نداره...کسی که به استاپ گذاشتن و رعایت مدیریت سرمایه اعتقاد نداره فقط داره آماتور بودن خودش رو نشون میده و بس... نه چیزی بیشتر...

این کار شبیه اینه که بگیم هر کی گفته با این ماشین باید با سرعت 100 برم غلط کرده من تو بازی کامپیوتری 800 کیلومتر هم رفتم... ایناهاش این هم لینک مدرکش... حالا طرف میاد تو خیابون واقعی با ماشینی که باید 100 بره 150 میره و هفته اول ماشینش تصادف می کنه و داغون میشه... بعد میاد به کارخونه میگنه این چیه ساختی به این راحتی داغون شد...

برای من مهم نیست این پست به کسی بربخوره یا نه... ولی واقعا من فکر می کنم این جور دیدگاه ها رو باید به چالش کشید... کاری نداره... هر کسی فکر می کنه فول مارجین و بدون استاپ می تونه ره چند ساله رو یکشبه بره حساب ریل درست و حسابی باز کنه و استیتمنت خودش هم اینجا بگذاره نه اینکه حساب دموی چند میلیون دلاری باز کنیم که با واقعیت ها سنخیت نداره... مگر قرار هست خودمان روگول بزنیم؟... یه عده اینجا رو با حیاط خلوت خونشون اشتباه گرفته اند...

بدرود- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
              حتی اگر ریکوت هم بود ایرادی نداشت... این اتفاق برای هر بروکر دیگری هم می تونه بیفته...

بنده در این چند روز اخیر صحبت های از برخی کاربران سابقه دار انجمن می شنوم که جدا جای تاسف داره... یه عده کلا تحلیلگری رو زیر سوال می برند... یه عده کلا بازار رو زیر سوال می برند... یه عده نشستن تو خونه و بازی need for speed رو انجام داده اند و فکر می کنند در دنیای واقعی هم میشه اینجوری رانندگی کرد... واقعا آدم می مونه که چی بگه...

کسی که به تحلیلگری اعتقاد نداره...کسی که به استاپ گذاشتن و رعایت مدیریت سرمایه اعتقاد نداره فقط داره آماتور بودن خودش رو نشون میده و بس... نه چیزی بیشتر...

بدرود- بهزاد
              سلام دکتر بهزادی عزیز،
              اجازه می خواهم با بخشهائی از فرمایش شما موافق نباشم. اما قبلش می خواهم اشاره کنم که سابقه آشنائی من با شما به 2 سال قبل بر میگردد و که با سرچ اسم شما با شما در سایت همسایه آشنا شدم. همانطور که قبلا به شما در خصوصی عرض شد من کتاب معامله گر منظم را نخواندم نه به این دلیل که پول نداشتم بخرم بلکه من ذاتا" به کسب تجربه در کنار استاد بیشتر اعتقاد دارم( مثل شاگرد مکانیکی) و نظم در معامله را این مدت از شما به حد وسعم فراگرفتم(تجربه فشاری روانی جمع کثیری به شما در هنگامی که در بورس سهامدار بودید و از آن دفاع میکردید یا هنگامی که سهامدار نبودید و سهامدران به شما در مورد اشتباه بودن رویه شما انتقادات تند وارد میکردند را کجا میتوانم با خواندن یک کتاب بدست بیاورم). به آموخته هایم اضافه میشود آموزش مدیریت سرمایه تان در بورس ایران.
              ولی در مورد بروکر، من که همینجوری در خطر هستم. این اف کوت و مسائلی از این دست باعت از دست رفتن آرامش من و در نهایت ضرر مضاعف من میشود. بعنوان مثال خاطرم هست که شما جائی فرموده بودید با fxpro حساب داشتید ولی به دلایلی از خدمات راضی نبودید و ادامه ندادید.شما که به اصول مدیریتهای ریسک و سرمایه اشراف داشتید و در مورد تحلیل هم به اندازه کافی می دانستید پس چرا حسابتان را بستید. بنابراین در مواقعی همچون هنگام خبر است که اصالت و کارائی بروکرها اثبات میشود.
              در مورد آماتور بودن کسی که به تحلیگری اعتقاد ندارد هم با شما هم عقیده نیستم و اگر راهکاری در این جهت دارید که بتوان دو نفر(فرضا" بنده و شما) یکی با تحلیل و دیگری بدون تحلیل در مدت فرضا" یک ماه بر روی یک حساب مجازی همدیگر را به چالش بکشند،از آن استقبال میکنم. البته جائی در بین بحثها هم ندیدم که، کسی که به ترید بدون تحلیل اعتقاد دارد، مدیریت سرمایه و استاپ را زیر سئوال ببرد.
              ارادتمند

نظر

من متوجه یک موضوع نمیشم

اگر تریدرها پوزیشنهاشون دو با استاپ و مدیریت سرمایه بگیرند،

سیاست حذف در این فروم به پایان میرسه؟

ریکوت و آف کوتس چطور؟ یا که نه، این از حقوق مسلم بروکر معظمه؟
                یه تستی بکنیم میزان تولرنسها رو ببینیم در چه حاله

نظر

پردازش ...
                X