اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آناليز عملکرد افراد

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

دوست عزيز Paradise(اقا پژمان اگه درست بگم) در پستي شما اعلام کرده بودين گردش حساب قرار دادين ، من ديدم ولي کوچيک بودن و خوانا نبود و مطلب بعدي اينکه ، آناليز دقيقتر گردش حساب زمان بيشتري را مط طلبد ، در نتيجه من اگر قبول کنم گردش حساب شما را آناليز کنم (دقيق) بايد آمادگي داشته باشم فرد ديگري نيز همين درخواست را از من کند .( من تايم آزاد زيادي براي اين کار ندارم ) يک بحث آناليز و بحث ديگر ياد گيري آناليز من در اين پست آناليز کردم و نشون دادم چطور ميشه آناليز کرد ، ولي بحث آموزش فراتر از اين است (در نتيجه انتظار نداشته باشيد که ياد بگيريد ) هدف از اين پست نشان دادن آناليز بوده است مورد بعدي ، من از اطلاعات رياضي و علوم ديگر توانسته ام آناليز کنم (پس بايد رياضي خوب بشناسم و نقاط ضعف و قدرت بدونم) مطلب بعدي انکه ، اگر کمي دقت مي کردين ، متوجه ميشديد که طريقه اناليز را تغيير داده و جهت گيري به سمت ديگري است ( به دليل کمبود وقت ) اينها سفسطه است! مورد بعدي آنکه اصلا براي من مهم نيست اين مطالب را اينجا بگم يا نگم (سودي براي من نداره ، نه به اطلاعاتم اضافه ميشه نه سود مادي داره ، نه سود ديگر) من تحليل روي يک نفر انجام ندادم روي چند نفر انجام دادم (آقاي علي عزيزي ، آقاي حسين مهربان ، خانم زهرا و غيره) خدا را شکر تمام آنها درست بوده. حال اگر شما يا هر کدام از دوستان احساس ميکنند که دارم تفره ميرم يا به قول دوستمون سفسطه ميکنم ، تذکر بدن . قول ميدم بعد آن تذکر نه اينجا بلکه تو هيچ قسمت فروم هيچ نظري ندم موفق و مويد باشيد با احترام محمد نبي زماني
    لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

یک سوء تفاهم بزرگ !!!

سلام بردوست عزیزم آقا نوید عزیز ( یا بهتر بگم آقای زمانی)
      متاسفانه یک سوء برداشت بزرگی پیش اومده .
      1- من خدمت شما عرض کردم استیتمنت حسابم را در تاپیک " استیتمنت حساب مسابقه من" که دوست گرامی آقا مجتبی راه اندازی کردند گذاشته ام. این را صرفا جهت اطلاع شما گفتم که اگر مایل بودید نگاه کنید و با تحلیل خودتون مقایسه کنید. من از شما نخواستم که سبک تحلیلتون را به من یاد بدید .
      2- " اینها سفسطه است!" من این را برای مثالهایی که در مورد پارادکس فرمودید گفتم . نه در مورد تحلیل های خوبتون !!! منظور من این بود که 64=65 یا داستان فرش یا همان مثالی که زدم ( انگشتان دست) اینها سفسطه های ریاضی است. نه پارادکس . منظور من از سفسطه یعنی تلاش در صحیح نشان دادن یک مطلب اشتباه. اینها سرگرمی های ریاضی است.

دوست گرامی ! بنده جسارتی نکردم. اما گمان میکنم سو برداشتی از پست من شده است. در کل عذر می خوام.

امیدوارم موفق باشید.

پارادایز !
      ویرایش توسط paradise : https://www.traderha.com/member/2630-paradise در ساعت 07-01-2012, 09:47 PM
      !!! Stupid Questions are better than Stupid mistakes

فا ر کس ، جنگ و دیگر هیچ !!!

نظر

با سلام خدمت دوستانی که در این مسابقات شرکت کرده اند.
        می خواستم از دوستان بخوام تا از این موقعیتی که در این تاپیک برامون مهیا شده است برای پیدا کردن نقاط ضعف یکدیگر وهمچنین بالا بردن قدرت تحلیل وآنالیز کردن نحوه انجام معاملات استفاده کنیم تا در پایان این مسابقات با کوله باری از تجربیاتی که دوستان در اختیار یکدیگر قرار داده اند بتونیم سودهای دلچسبی از این بازار جذاب بدست بیاریم.
        ارادتمند شما bay

نظر

نوشته اصلی توسط PCM bai نمایش پست ها
          با سلام خدمت دوستانی که در این مسابقات شرکت کرده اند.
          می خواستم از دوستان بخوام تا از این موقعیتی که در این تاپیک برامون مهیا شده است برای پیدا کردن نقاط ضعف یکدیگر وهمچنین بالا بردن قدرت تحلیل وآنالیز کردن نحوه انجام معاملات استفاده کنیم تا در پایان این مسابقات با کوله باری از تجربیاتی که دوستان در اختیار یکدیگر قرار داده اند بتونیم سودهای دلچسبی از این بازار جذاب بدست بیاریم.
          ارادتمند شما bay

دوستان در روي چاتر نموداري اين دوستمون (Bay ) نگاه ميکردم چند مورد نقطه ضعف ديدم ولي دليلي که بتوان اينجا گفت نبود

4 روز 6000 دلار سود ( با توجه به اين که اين صعود بايد از دنباله تصاعد عددي ( براي متوجه شدن اين عبارت در قسمت تتفهيم يک مفهوم مراجعه کنيد.) استفاده کرد در نتيجه ميتوان بر آورد کرد روز چهار شنبه سود اين کاربر به عدد 8000+6000 (البته کمي بيشتر) اگر اين اتفاق افتاد دوستان بايد کم کم به فکر راه چاره باشند ، اگر اين اتفاق رخ نداد پس نقطه ضعف بايد بررسي کرد(دقيقتر )

مطلب بعدي روند رشد
          خوب بوده ، ايا ادامه دارد ، بايد کمي تعمل کرد؟
          چرا ؟ چون شرايط او با گذشته فرق کرده است
          چرا؟ ممکن است همان اتفاقي که براي اقاي عزيزي رخ داده است براي اين کاربر نيز رخ دهد.
          چرا؟ چون 4 روز قبل نفر اول نبوده است
          معاملات ريسک؟ نمودار چيزي به من نشون نميدهد ولي ايگونه فرمول مسابقه نشان مي دهد ريسک بالايي داشته است (من فرمول آناليز دقيق نکردم)

اتفاق يک بار رخ داده براي اين کاربر در معاملات 78-84 بوده است.

اين کاربر 112 معامله داشته است
          يک سوالي من از برگزار کنندگان داشتم
          112 معامله چطور به دست آمده است؟
          سوال گونه اي ديگر بپرسم ، 112 معامله انجام داده است يا انکه تعدادي معامله نيز به صورت شرطي انجام داده ولي به دلايلي منصرف شده و گزينه کنسل را زده بدون آنکه وارد بازار شود.
          اگر امکانش هست در مورد اين گزينه توضيح دهيد.

اين قسمت بيان ميکنم به دليل نداشتن اطلاعات آماري با شک و ترديد بيان ميکنم
          مورد بعدي احتمال زياد اين کاربر جنسيت مذکر دارد ( به علت آنکه مشاهده شده است دختر ها تنها تا مقام 5 بيشتر رشد نداشته اند.)
          اگر فرض کنيم جنسيت مونث داشته باشد. (به علت مشاهده در هفته گذشته ، انتظار داريم در اين مقام باقي نماند)

با احترام
          محمد نبي زماني

نظر

نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها

دوستان در روي چاتر نموداري اين دوستمون (Bay ) نگاه ميکردم چند مورد نقطه ضعف ديدم ولي دليلي که بتوان اينجا گفت نبود

4 روز 6000 دلار سود ( با توجه به اين که اين صعود بايد از دنباله تصاعد عددي ( براي متوجه شدن اين عبارت در قسمت تتفهيم يک مفهوم مراجعه کنيد.) استفاده کرد در نتيجه ميتوان بر آورد کرد روز چهار شنبه سود اين کاربر به عدد 8000+6000 (البته کمي بيشتر) اگر اين اتفاق افتاد دوستان بايد کم کم به فکر راه چاره باشند ، اگر اين اتفاق رخ نداد پس نقطه ضعف بايد بررسي کرد(دقيقتر )

مطلب بعدي روند رشد
            خوب بوده ، ايا ادامه دارد ، بايد کمي تعمل کرد؟
            چرا ؟ چون شرايط او با گذشته فرق کرده است
            چرا؟ ممکن است همان اتفاقي که براي اقاي عزيزي رخ داده است براي اين کاربر نيز رخ دهد.
            چرا؟ چون 4 روز قبل نفر اول نبوده است
            معاملات ريسک؟ نمودار چيزي به من نشون نميدهد ولي ايگونه فرمول مسابقه نشان مي دهد ريسک بالايي داشته است (من فرمول آناليز دقيق نکردم)

اتفاق يک بار رخ داده براي اين کاربر در معاملات 78-84 بوده است.

اين کاربر 112 معامله داشته است
            يک سوالي من از برگزار کنندگان داشتم
            112 معامله چطور به دست آمده است؟
            سوال گونه اي ديگر بپرسم ، 112 معامله انجام داده است يا انکه تعدادي معامله نيز به صورت شرطي انجام داده ولي به دلايلي منصرف شده و گزينه کنسل را زده بدون آنکه وارد بازار شود.
            اگر امکانش هست در مورد اين گزينه توضيح دهيد.

اين قسمت بيان ميکنم به دليل نداشتن اطلاعات آماري با شک و ترديد بيان ميکنم
            مورد بعدي احتمال زياد اين کاربر جنسيت مذکر دارد ( به علت آنکه مشاهده شده است دختر ها تنها تا مقام 5 بيشتر رشد نداشته اند.)
            اگر فرض کنيم جنسيت مونث داشته باشد. (به علت مشاهده در هفته گذشته ، انتظار داريم در اين مقام باقي نماند)

با احترام
            محمد نبي زماني
            همان گونه که دوستان احتمالا مطالعه کردند مندر قسمت تفهيم يک مفهوم عنوان کردم و انتظارات از اين حساب بيان کردم

"تصاعدد عددي"
            اگر ريزه کاري حساب بزاريم کنار ، اين حساب طبق تصاعد عددي پيش رفت .
            نکته قابل توجه آن اينست که اين تصاعدد را براي سود تعريف کرده ايم ( ميزان ضرر در يان تصاعد دخيل نيست.)
            4 روز 6000 دلار سود
            6 روز 20568.07 دلار سود

مسيله مهم : اين دوستمان 5 روز دير مسابقه شرو کرده(به هر علتي)آيا تاريخ اتمام کاربران در يک روز و يک ساعت است؟
            در زمان بسته شدن معاملات ضرر چگونه محاسبه مي شوند؟ ( از متن نوشته هاي قسمت مسابقه ميشه فهميد گاهي اوقات ضرر باز زياد دارند=> جاي اميد)

اين صحبت کردم ولي يک سوال مردونه ازتون دارم از ته دل جواب بدين
            به چه قيمت ميخواهيد برنده بشين؟
            شگست ديگري يا توانايي خودتان؟
            آيا شکست خوردن Bay براي شما سودي دارد؟(جز نفر اول شدن که اين مورد هم مقطعي است)

من از مطلبي عنوان کرده بودم (تکرار مکررات) به نام "دور زدن قانوني قانون "من اين مورد براي مسابقه عنوان کردم ولي در تمام مراحل زندگي کاربرد دارد.

يک بحث ديگر که هست به نام مهندسي معکوس.
            اين حساب دمو و ارزش آنچناني ندارد ولي شما ميتوانيد دور زدن قانوني قانون استفاده کنيد و در حساب ريل موفق شويد.
            چه ايرادي داره که حساب ريل مثل دمو ببينيم؟
            و ريل با تمام کاربران بنگيم سود کسب کنيم
            مگه مسابق قانون نداره؟حساب ريل بي قانون نيست هست؟

تولد حضرت مهدي (ع) بر تمام دوستان تبريک عرض ميکنم

با احترام
            محمد نبي زماني

نظر

با سلام خدمت تریدرهای عزیز
              می خواستم از آنالیزهای خوب جناب Navid تشکر کنم چون باعث گسترش دید تحلیلگری من وآنالیز اشتباهات خودم ودیگر دوستان خواهد شد.چه خوب می شد که ایشان هم در این مسابقات شرکت می کردند.
              ارادتمند شما
              bay

نظر

بهترین سرگرمی

جناب نبی زاده تشکر از شخصیت انعطاف پذیری و خوبی که دارید..

یه حرکتی بهتون میگم دوست دارم نتیجه عمل کردتون رو بدونم ولی 99.9% مطمئن هستم به طور مداوم نمیتونید انجام بدید...

- همینجور که روی صندلی نشستید.

- یک پا رو مقداری بالا بیاورید و با انگشت اشارتون(دست) در حالت مجازی یک دایره پشت سر هم رسم کنید طبق گردش عقربه ساعت

- با پاهاتون هم همین حرکت رو تکرار کنید ولی خلاف عقربه ساعت...

وجدانی هر کی تونست انجام بده راتش رو بیاد بگه...

ولی احساس میکنم غیر ممکن باشه..

سیستم عصبی اجازه همچین کاری رو نمیده...

نظر

نوشته اصلی توسط ECMN.FX نمایش پست ها
                  جناب نبی زاده تشکر از شخصیت انعطاف پذیری و خوبی که دارید..

یه حرکتی بهتون میگم دوست دارم نتیجه عمل کردتون رو بدونم ولی 99.9% مطمئن هستم به طور مداوم نمیتونید انجام بدید...

- همینجور که روی صندلی نشستید.

- یک پا رو مقداری بالا بیاورید و با انگشت اشارتون(دست) در حالت مجازی یک دایره پشت سر هم رسم کنید طبق گردش عقربه ساعت

- با پاهاتون هم همین حرکت رو تکرار کنید ولی خلاف عقربه ساعت...

وجدانی هر کی تونست انجام بده راتش رو بیاد بگه...

ولی احساس میکنم غیر ممکن باشه..

سیستم عصبی اجازه همچین کاری رو نمیده...
                  اره نميتونم ولي ...
                  شما وقتي به دنيا مي اييد هيچ کاري نميتوانيد انجام دهيد. اما بعد از مدتي تمرين ميکنيد و ميتوانيد.
                  من هيچ وقت دنبال اين کار نرفتم پس هيچ وقت نميتوانم. اما دنبال کارايي که رفتم ميتوانند
                  نه من اينگونه باشن خاصيت انسان اينگونه است

دوستاني ميخواد بدوننند به صورت کلي Bay چيکار ميکنه ميتونم بهشون بگم (به صورت کلي البته)
                  ولي شرط داره
                  شرط چيه؟
                  من يک پست ميزنم به نام مهندسي معکوس
                  و در آن ميخواهيم بازي دزد و صاحب خانه انجام دهيد تا متوجه شويد bay چيکار ميکنه.
                  ولي شرط ان؟
                  من در اونجا نياز به کار گروهي دارم
                  هر پستي اونجا ميزنم بايد 15-20 نظر جانانه زيرش باشه(نه تقليدي)اگر دوست داريد بدونيد اينجا 20 نفر اعلام امادگي کنند تا من پست ايجاد کنم.
                  اگر هر لحظه احساس کنم داره به حايه ميره ( چون به راحتي ميشه حاشيه بردش) قطع ميکنم و ديگه هيچي نميگم.
                  اگر مايليد 20 نفر اعلام آمادگي کنند اينجا

با احترام
                  محمد نبي زماني

نظر

يکي از دوستان در مورد عکس توضيح دهد

با احترام
                    محمد نبي زماني

نظر

ديشب بر روي قسمت گن زوم کرده و نکات جدا مي کردم در دو پست توجه جلب کرد. (که مربوط به بحث 2 پست قبل من بود)" مهندسي معکوس
                      ادرس پست به شرح زير {پژوهش گن / نجوم/ پستهاي اخر کدوم پست نميدونم}

اين قسمت نقل قول از دوستمان در آن پست.

"در ابتدا یک داستان کوتاه قرار میدم
                      براساس یک افسانه کهن زمانی بود که مردم عادی به همه ی دانش خدایان دسترسی داشتند اما اغلب اوقات از این نعمت استفاده نمی کردند . تا اینکه روزی خدایان از اینکه چنین نعمتی را در اختیار بشر قرار داده اند و آنها از آن استفاده نمی کنند خسته شدند.
                      از این رو تصمیم گرفتند این درایت را جایی پنهان کنند تا تنها آنهایی که به واقع جستجوگرهستند به آن دست پیدا کنند . آنها به این نتیجه رسیدند اگر اشخاص به واقع برای دست یابی به این فراست۱ تلاش کنند ، قدر آن چیزی را که بدست می آورند بیشتر خواهند دانست .
                      یکی از خدایان پیشنهاد کرد که این درایت را در عمق زمین قرار دهیم . خدایان دیگر در مقام اعتراض گفتند : که نه شمار کثیری از مردم آن را به دست می آورند .
                      یکی از خدایان گفت: چطور است که آن را در اعماق اقیانوسها قرار بدهیم ؟ با این پیشنهاد هم مخالفت شد زیرا می دانستند، زمانی انسان به راحتی به اعماق اقیانوسها دسترسی پیدا می کند .
                      یکی از خدایان پیشنهاد کرد: آن را در اعماق رفیع ترین کوه قرار بدهند اما بعد هم به این نتیجه رسیدند که انسانها می توانند به راحتی به قله ها دست یابند و سرانجام مدبرترین خدایان گفت:
                      بهتر است آن را در اعماق درون خود انسانها جای بدهیم. هرگز به فکرشان نخواهد رسید که به درون خود مراجعه کنند.
                      این کار را کردند و فراست را در درون انسانها قراردادند که هنوز در این نقطه قرار دارد!
                      از ان پس انسانها اسمان و زمین و عمق دریاها و کهکشان ها را کاویدند اما اثری از گمشده خویش نیافتند"

و نمونه ديگر ان در سخن حضرت علي (ع) {با توجه به نقل قول دوستان ، با اين پيش فرض که نقل قول درست شده است.}
                      بازهم کلام مولا :درون تو دنیایی است که تو از ان بی خبری و درمان تمام درهای تو درون تو است لیکن تو از ان اگاهی نداری

با احترام
                      محمد نبي زماني

نظر

نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
                        مطلب جالب که در مدت اين هفته شاهد آن بودم
                        نميدانم علت آن کجاست ولي موردي که در اين هفته شاهد آن بوديم.

جنسيت :
                        جنس مونث با مذکر فرق ميکند، يک مطلبي ميخواندم مبني بر "قدرت ديد"
                        در ان مطلب گفته شده بود قدرت ديد مونت بيشتر از مذکر است. و در بازي شطرنج فرد مذکر بايد دقت بيشتري کند تا بتواند برنده شود.
                        با اين پيش زمينه شاهد مطلبي بوديم.
                        اين قياس که انجام ميدهم بر روي اسمها است
                        10 نفر اول در روزهاي اول پسران بودند.
                        دختران نيز به اين گروه 10 نفري اضافه شدند و توانستند رتبه خود را بالا تر ببرند. اما زود از اين گروه 10 نفري خارج شدند و نتوانستند در اين گروه دوام آورند.

اين قسمت بايد روط اعداد و ارقام فوکوس کرد ولي به دليل آنکه من اطلاعاتيرا در اختيار ندارم با فرض به جولو پيش ميروم.
                        اگر فرض کنيم تعداد پسران براب با تعداد دختران
                        فرض در هر گروه تحليل گران قوي و ضعيف وجود دارد .
                        فرض سوم : اسمها درست استفاده شده اند (بحثهاي مذهبي در اسمها تاثيري نگذاشته است)

دو مسئله مطرح ميشود
                        1. چرا دختران جزء 10 نفر اول نيستند .( در صورتي که به علت قدرت ديد بيشتر بايد نفرات اول را تصاحب کنند.)
                        2. چرا زماني که خود را به رتبه هاي بالاتر ميرسانند نميتوانند در اين رتبه دوام اورند. ( قدرت تحليل ا«ها مقطعي است و آن استقامت را به علت روحيه ندارند.)

به نظر شما با مشاهدات اين هفته ميتوان نتيجه گرفت (حداقل)5 نفر اول پسر هستند؟

چرا 5 نفر؟
                        چون زهرا و هما (اگه درست بگم ) خود را به گروه 10 نفري رسانند و بهترين رتبه آنها 5 بود.

بايد ديد هفته آينده رتبه ها چطور رقم ميخورد. تا بتوان نظر مطمئن تري داد

با احترام
                        محمد نبي زماني

در پايان هفته دوم هستيم.
                        دختران با ديد بهتر نتوانستندجايگاهي در 10 نفر اول داشته باشند.
                        اين نمايش ساده به ما نشان ميدهد ديد خوب قسمتي از بازار است. (هميشه موفق بيشتر به دليل ديد بهتر نيست.)

دوستان يک موضوع ميخوام شرح بدم که بي ربط با اين قسمت نيست ولي ربط زياد نداره(بين نا بين)

موفقيت و عدم موفقيت؟
                        يک نظر خواهي انجام ميگيرد و بين خودتان و خودتان است.(البته ميتوانيد اينجا بنويسيد.)
                        توضيحات بيشتر:
                        در زندگي کار هاي مختلفي را قصد انجام داد را داشته ايد.
                        در پاره اي از مواقع موفق و در چاره از مواقع ناموفق بوده ايد.

علت چيست ؟
                        علتهاي زيادي را براي ان بر شمرده اند که يکي از آنها خود شما هستيد. (تصوير ذهني خود شما از خود شما)
                        توضيحات بيشتر : ( يادمان نرود ما اشرف مخلوقات هستيم. خدا بر همه کار هاي ممکن و ناممکن تواناست و نسيم زندگاني خدا بر ما دميده شده است و گفته: اين است اشرف مخلوقات. در نتيجه انسان موجود کوچک حقير و ناتواني نيست.)

اما بر گرديم به اصل مطلب چرا ما نا موفق در بعضي از کارها هستيم؟
                        جواب از مستند راز (Secret) : چون خودت ميخواهي ناموفق باشي . چون ميخواهي انجام دهي ولط فکر ميکني نميتوني و چون تو اشرف مخلوقات هستي ، کاينات به تو گويند : فرمانبردارم سرورم . ( اين گفته ها به صورت فيلم در غول چراغ جادو در آمده است.)

رسيدن يا نرسيدن به نفر اول به تو و تنها خود تو بستگي دارد.
                        بزار برگرديم قبل ازشروع مسابقه
                        هر کدام از دوستان هدفي براي مسابقه داشتند و احساس ميکردند که مثلا نفر nام ميشوم
                        2 سوال
                        1. چقدر تلاش کردي؟
                        2. چقدر ايمان داري که نفر n ام بشي ؟

نقل قول از مستند راز: کاينات به در خواست شما گويند ، فرمانبردارم سرورم

با احترام
                        محمد نبي زماني

نظر

چند سوال از مسئولين بر گزار کننده

دوستان کمکم داريم به آخر هاي مسابقه ميرسيم و دور دوم شروع مي شود.

سوالاتي که براي شروع دور دوم ممکنه پيش بياد.
                          1. دور دوم چگونه است؟ همانند دور اول؟
                          2. چند نفر به دور دوم راه پيدا ميکنند ؟ آيا تمام دوستان به دور دوم راه پيدا مي کنند؟
                          ( خواهشمندم براي جلوگيري از سوء تفاهم هاي اينده نام و کد کاربري هر يک را نام ببريد.)

3. شرايطي راه پيدا کردن به دور دوم چيست؟ ( رتبه بين شرکت کنندگان ؟ ميزان بالانس ؟ يا اصلا تمام شرکت کنندگاه به دور دوم مي روند؟ و غيره)
                          4. امتياز دهي نهايي در دور اول چگونه است ؟(دوستان که در هر جايگاهي قرار گرفته اند ، معيار و ملاکي به دور دوم ميروند و حاصل تلاش آنها در دور اول چگونه محاسبه مي شود؟) { بر اسا رتبه آنهاست؟ فرمول جديد؟ و غيره)

5. جايگاه افراد در دور دوم يکسان است يا بر اساس جايگاه انها در دور اول محاسبه مي شود؟
                          توضيح کوتاه : جايگاه در دور اول بر اساس فرمولي محاسبه شد . حال شما قرار است يک تغيير پارامتر بدهيد و دوباره همانند دور اول مسابقه ادامه دهيد.
                          (تغيير پارامتر : حساب شما بسته شود و يک حساب جديد به شما داده شود. در نتيجه شرايط اين قسمت عوض مي شود. به عبارت ديگر در زمان شروع دور اول ، تمام دوستان در يک جايگاه بودند ولي در زمان شروع دور دوم ، تمام دوستان در يک جايگاه نيستند.(اميدوارم توضيح واضح بوده باشد}

7. سوال : امتياز دهي نهايي در دور اول بر چه اساس است؟( بر اساس رتبه افراد ؟ و غيره) بر چه اساسي است.

جواب سوالات ساده بالا ميتواند چراغ راه هفته اين هفت و هفته آينده باشد.
                          براي روشن شدن مطلب به يک مثال اکتفا ميکنيم.

اگر فرض کنيم به جايگاه ها نمره داده شود، در نتيجه شما نياز نيست براي بالانس تلاش کني (هرچند بالانس بيشتر در امد بيشتر و جايگاه بالاتري ولي نه هميشه {در ليست 10 نفر اول مشخص است})
                          با توجه به فرض انجام شده نتيجه خروجي آن است که شما جايگاهت در وهله اول نگه داريد و در وهله دوم ارتقاع دهي .
                          بستگي به جايگاه شما و نفر قبلي و بعدي شما ، راهکارهاي مختلفي وجود دارد.
                          يک نمونه آن در قسمت مسابقه گفته شد،حدود پست 40 بود اگه درست بگم.

دوستان در عين حال که حساب دمو و آزمايشي است، مسابقه هم است.
                          در مسابقه قوانين مسابقه مهم نه قوانين بازار ( نمود اين گفته در رتبه بندي مشاهده ميکنيم ، بدين گونه که بالانس بيشتر رتبه بالاتري ندارد.)

با احترام
                          محمد نبي زماني

نظر

قسمت اول مباحث رياضي

براي راحتي و سرعت بخشيدن عکس زير آماده شده است.
                            بزاريد روي يک مثال بزنم
                            اگر فرض کنيم Y=F(X)=aX62+BX+C اين يک تابع پيوسته است.
                            دوستان براي انکه ذهن شما درگير مباحث رياضي نشود سعي ميکنم مثال هاي عاميانه بزنم.

تابع پيوسته يک پوب در نظر بگير وقتي خمش ميکني همش به با هم خم ميشه
                            تابع نا پيوسته : يک چوب شکسته در نظر بگير وقتي شکسته شد حالا به هم بچسبونش . فرم چوب چطور ميشه؟ هر جوري تو بچسبوني همون طور ميشه.

تابعي مشتق پذير که پيوسته باشد.
                            اگر تابعي پيوسته نباشد مشتق پذير نيست؟
                            جواب چرا ولي بايد تيکه تيکه مشتق گرفت

اصلا مشتق چيه ؟ شيب نمودار
                            براي روشن شدن مطلب يک مثال ميزنم
                            براي شيب بايد دو نقطه داشته باشيم. نقطه ابتدايي نقطه انتهايي
                            مثال يک خط کش 20سانتي بردار به زار رو يک جا برجسته و فرورفته دار. شيب اندازه بگير حالا يک خط کش 50 سانتي بردار شيب اندازه بگير. ايا شيب يکي شدن ؟ الزاما نه

روابط رياضي
                            Y= AX^2+BX+c باشد. مشتق آن مي شود . dy/dx=2AX+B
                            اين مقدار ار مساوي صفر قرار مي دهند. در نتيجه مقدار X=- B/2A اين چي را نشون ميده.
                            نشون ميده اين نقطه حساس ، بحراني ، اين نقطه يک اتفاقي مي افتد.
                            بزاريد دوريد مشتق دوم بگيريم در نتيجه داريم d^2y/dx^2=2A
                            اين نقطه يک نقطه مهمي براي ما نشون تقيرات نمودار چگونه است.

دوستان من گفتم 2 نقطه شيب. بزاريد يک کلک بزنيم
                            من ميخوام دو نقطه انتخاب کنم ، نقطه اول جايي که ميخوام و نقطه دوم يک نقطه کنار تر از ان( اين نقطه چقدر؟)بي نهايت رير از فاصله نقطه مورد نظر منه. خالا من دو نقطه انتخاب کردم ولي در واقع يک نقطه است.و شيب در ان نقطه به دست مي ايد.
                            پيوستگي:
                            تابع بايد مثل چوب پيوسته باشد. تا بتوان از آن مشتق گرفت. تمام گفته هاي بالا مال تابع پيوسته است.
                            ولي همه تابع ها هميشه پيوسته نيستند. پس بايد مستق چپ و راست گرفت.
                            بزارين مثال راحت بگم : فرض کنيد از طرف چپ بريد بالا قله يا از طرف راست بريد بالا قله تبيعطا فرق ميکنه و شيب هاش يکي نيست چون قله تابع پيوسته نيست. براي همينه ميگيد جايي برم بالا که راحت تره در واقع از جايي ميريد بالا که شيبش کمتره.

اين گوشه از اطلاعات رياضي مورد استفاده براي آناليز حساب

با احترام
                            محمد نبي زماني

نظر

پست دوم

پيوستگي :
                              پيوستگي در توابع رياضي مي توان تشابه کرد با نوع نگرش و کاکرد فرد تريدر در معاملات.
                              با توجه به پيش فرض قبلي مبني بر اينکه شما پذيرفته ايد براي سود کردن ضرر بايد داد. ميتوان نتيجه گرفت
                              اگر قرار باشد فرد تابع پيوسته اي داشته باشد. بايد نمودار و ضرر يکساني را نشان دهد.
                              نمونه :
                              - اقاي باي تابع پيوسته اي داشت
                              - اقاي فريد تابع ناپيوسته اي داشت. (براي همين زياد دوام نياورد)

مشتق اول :
                              مشتق اول يعني همان شيب نمودار.
                              زماني که شيب صفر است در نمودار شما بدين گونه ظاهر مط شود که معامله کرده ايد . با سود و ضرر صفر بسته ايد.(اشتباه تحليل کرده ايد.)و وسط بازار وارد شده ايد بنابراين توانسته ايد بر روي صفر ببنديد.
                              اين هشدار به شما. ولي چون بدون ضرر بسته ايد. عامل ديگر وارد بازي مي شود به نام غرور
                              و در ادامه اگر غرور بگيرد شما شکست سختي ميخوريد.(چون احتمالا با خود اينگونه ميگيد. معامله ميکنم نشد روي صفر ميبندم. بعد احتمالا بگين شايد نشه روي صفر بست و خودتان جواب ميدين اون سري بستم نترس اين سري ميبندم.=> نتيجش شکست سخت)

مشتق اول يعني نقطه بحراني که ميتونه ماکسيمم و مينيمم و نقطع عطف و غيره باشد.
                              نقطه عطف يعني داشتي مي رفتي بالاي کوه رسيدي به سر رازيزي (تقعر )
                              -نمونه حسين مهرباني

آقاي باي
                              تابع پيوسته داشت. اين يعني يک پون مثبت. يعني قسمت اول برنده شد.
                              مشتق دوم نقطه عطف (تقعر): تقعر نداده بود تا اينجا 2 پون مثبت
                              مشکل ان است که براي آنکه تقعر ندهد به روش هاي مختلف بر روي معاملات خود در پوش مي گذاشته است. يعني مشکل حل نکرده بلکه مشکل گذاشته يه گوشه .خوب اين مانند قده بزرگ مي شود

وقتي نمودار تقعر ميده يعني داره ميرفته به سمت ضرر ولي اين سري توانسته جولوشا بگيره.

دوستان اصلا ميزان سود و ضرر در وهله اول مهم نيست.
                              اول همه مهم پيوستگي تابع (نمودار) (اگر تابعي پيوسته باشد دوام مياره. اگر اشتباه تحليل کنه بازم دوام ميراه)
                              اقاي باي با اينکه استاپ ميداد و چندين بار من گفته بودم (ميتوانيد در قسمت سود ماهيانه شما هست ببينيد چندين بار گفتم) ولي بازم سود ميکرد و مي رفت جولو)

دوم نقاط بحراني مثل عطف و غيره : اگر اين بتونه حل کنه ديگه کار تمومه اصلا انتظار شکست نبايد داشته باشيد مگر انکه حوادث غير پيش بين مثل اينترنت قطع بشه. برق بره و غيره
                              آقاي باي اين قسمت مشکل داشت و من نميدونستم حل کرده يا نه براي همين هي دودل بودم بگم برندس يا بازنده.

اقا پژمان (paradise) روندش خوب بود ولي اينگونه خودش مي گفت ارتباطش با متا تريدر قطع شده بود و ضرر سنگين داد.
                              خانم زهرا پريور : نگاهش خوب بود وليحس دخترونش نميزاره برنده بشه {وقتي شاد ضرر ميده، وقتي غمگين سود خوبي ميکنه}
                              و بقيه دوستان

با احترام
                              محمد نبي زماني

نظر

با عرض سلام و خته نباشيد

از آنجايي که اين گونه تحليل نياز به وقت و علاوه بر وقت تمر کز است ، من در حال حاضر به دليل تعدد فعاليتهاي شغلي روي اين قسمت نمي توانم وقت گذاشته و تمرکز کنم.
                                ولي سعي ميکنم مطالبي را که احتمالا در اين قسمت يا قسمتهاي ديگر قرار مي دهيد مطالعه و استفاده کنم.
                                سعي ميکنم پست " خارج از گود..." که تعدادي از دوستان علاقه مند به مباحث آن شده اند را ادامه دهم.

با احترام
                                محمد نبي زماني

نظر

پردازش ...
                                X