اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سوالات عمومی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• اینم عکس مربوطه
    USD/JPY 5min

تا مادامی که قیمت به مرز 20 پیپ سود برسد اون موقع در قسمت Profit صفر نشون میده و در صورت سود بیشتر Profit شما تازه شروع می کنه به سود

باران که می بارد همه پرنده ها بدنبال سرپناهند اما عقاب برای خیس نشدن بالاتر از ابرها پرواز می کند

داینامیک تریدینگ : فرقی نمی کند از چه سیستمی استفاده می کنید... فقط به سیگنالهای در جهت روند توجه کرده و ترید کنید

نظر

• نوشته اصلی توسط HAMOON نمایش پست ها
      سلام آقا مصطفی
      من هنوز متوجه نشدم
      یعنی حتما باید تاپیک مربوط به خودت رو داشته باشی و تو اون تحلیل بزنی ( چه صحیح و چه غلط )

برای دسترسی... اگه درست متوجه شده باشم به نظرتون این درسته...
      اگه در تاپیک های دیگر مطلب بزنیم چه...

ضمنا بنده میخام یه پیام خصوصی به شما بزنم اما خوب نمیشه
      در صورت امکان ایمیلتون رو در خصوصی برای اینجانب ارسال کنید ممنون میشم.

سپاس

سلام

بله باید در تاپیک خودتون تحلیل بزنید یا در قسمت تحلیلهای همگانی :

http://forum.broker-fa.org/f9/

برای ارسال پیغام خصوصی ، ابتدا از کنترل پنلتون درخواست دوستی ارسال کنید بعد که تایید شدید میتونید پیغام خصوصی بفرستید .
      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• نوشته اصلی توسط HAMOON نمایش پست ها
        اینم عکس مربوطه
        USD/JPY 5min

تا مادامی که قیمت به مرز 20 پیپ سود برسد اون موقع در قسمت Profit صفر نشون میده و در صورت سود بیشتر Profit شما تازه شروع می کنه به سود

سلام

اسپرد این جفت ارز در حساب ریل در حد 3 پیپ .

شما رو profit کلیک راست کنید و گزینه اول یعنی :as poits انتخاب کنید .
        با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

نظر

• سلام آقا هومن

نحوه محاسبه ضرر شما که عکس اون رو قرار دادید به این صورته :

101.972-101.945=27 point که میشه 2.7 پیپ

حالا به ازای 2.7 پیپ , 0.5 لات ، ضرر شما به صورت زیر است :

1350=2.7*0.5*0.01*100000

1350/101.972=13.24 دلار

یعنی همون چیزی که توی عکس نشون داده شده.
          در فارکس آنچه پایان پذیر است فرصت های معاملاتی نیست ، سرمایه شماست !

نظر

• سلام،

موارد خیلی خوبی رو اشاره فرمودید. ایکاش مصطفی عزیز کمی با حوصله تر جواب می دادند. من مجبور شدم صحبت خیلی طولانی با یکی از مدیران فنی کارگزاری داشته باشم در این مورد تا بتونم مطلب رو خودم بفهمم و توضیح بدم در حالی که مصطفی عزیز استاد من هستند حتما بهتر از من می دونن.

1) وقتی شما مارکت اردر می فرستید به بازار (اگر قراره به بازار فرستاده بشه) تا قبل از اینکه جوابش از بازار بیاد معلوم نمیشه با چه قیمتی اردر تبدیل به پوزیشن خواهد شد. به همین دلیل هم نمیشه TP/SL روش گذاشت چون قیمتهایی که به تی پی و اس ال میدین معلوم نیست قابل قبول می تونه باشه یا نه. در واقع سرور متاتریدری که اردر شما رو دریافت کرده اگر می فرسته اردر رو به بازار باید اول ببینه پوزیشن با چه قیمتی باز شده تا بعدش ببینه با قیمتهایی که شما میخواهید تی پی و اس ال بگذارید اصلا میشه اینکار رو کرد یا نه. مثلا وقتی قیمت 1.34998 است الان اگر شما اردر بای در یورو بفرستید و یورو به قیمت 1.35000 بای گرفتید نمیشه تی پی به قیمت 1.34999 روش گذاشت و ... اما سرور متاتریدری که اردر رو به بازار نمی فرسته توی خودش میتونه تایید (یا رد) کنه دستور شما رو اینه که کلا دستش بازه و چون می دونه چه قیمتی می خواد به شما بده تی پی و اس ال هم موقع گذاشتن مارکت اردر قبول می کنه!

2) اعتبار زمانی پندینگ اردرها فعاله. شماره حساب لطفا بدین به ساپورت بررسی کنن ببینن چرا جنابعالی فعال نمی بینین.

3) این مورد Deviation یکی از خنده دار ترین موارد در متاتریدر هست. ببینید، سرور های بازار های فیوچرز یک نوع اردر قبول می کنند که بهش میگن Stop-Limit Order که یک Stop Order نه (استاپ لاس) هست و از خانواده Pending order ها. Stop Order (با استاپ لاس اشتباه نشود) یک پندینگ اردر هست که روی تابلو بازار (و پلتفرم) توسط دیگران دیده نمیشه تا وقتی که قیمت آخرین معامله انجام شده برسه به قیمت این اردر شما. وقتی این حالت اتفاق افتاد تبدیل میشه به یک Limit Order و روی تابلو (و پلتفرم) برای همه قابل مشاهده میشه و احتمالا اردر یکی دیگه باهاش Match میشه و تبدیل میشه به پوزیشن. Stop Order موارد استفاده مختلفی داره مثلا وقتی قیمت طلا 1300 باشه و تحلیل شما بگه اگر از 1320 رفت بالاتر بعدش دیگه حسابی میره بالا و شما می خواهید یک اردر بای بگذارید روی 1320 که الان بالای قیمت بازار هست. در بازار فیوچرز (با پلتفرمهای این بازارها) اگر چنین لیمیت اردری بگذارید فورا اجرا میشه و شما 20 دلار بالای قیمت بازار می خرید و واضحه که ضرر می کنید. متاتریدر اینجا یک خوبی داره که اگر شما بخواهید چنین اشتباهی کنید جلوی شما رو می گیره. (یک خوبی هایی هم داره این پلتفرم :-) ) حالا Stop-Limit Order یک Stop Order هست که یک لیمیت (به معنای حد نه به معنای لیمیت اردر) روش گذاشتین که بهش میگه اگر تا اینقدر پیپ اختلاف قیمت بود بین قیمت استاپ اردر من و چیزی که در اون لحظه در بازار هست برام پوزیشن بگیر ولی اگر اختلاف (اسلیپیج) بیشتر بود نه و اردر رو کنسل کن. یعنی خیلی مشابه همون Max Deviation که متاتریدر توی پلتفرم گذاشته. در بازار فیوچرز این Stop-Limit Order میره و میشینه روی سرور بازار و نگاه میکنه به قیمت آخرین معامله انجام شده و وقتی اردر شما اکتیو شد چون روی خود سرور بازار هست اگر تونست براتون پوزیشن میگیره و اگر به اون قیمت (تا حداکثر اون اختلاف) خریدار/فروشنده نبود کنسلش می کنه. این کار امکان پذیره چون اردر روی سرور خود بازار هست و خوب سرور بازار می دونه الان روی چه قیمتهایی خریدار/فروشنده هست. ولی متاتریدر این امکان رو روی پلتفرم گداشته!!! سرورهای بازار های اسپات Stop-Limit Order اردر قبول نمی کنند و چنین اردری رو نمیشه فرستاد به بازار چون در این زمان سرور پی سی ام نمیدونه چه قیمتهایی در بازار خواهد بود در اون لحظه که اردر شما میرسه به سرور بازار و در نتیجه Deviation را منطقا نمیشه روی پلتفرم تعیین کرد. Max Deviation فقط روی متاتریدر هایی که اردر به بازار نمی فرستن می تونه فعال باشه چون تایید این کار روی خود سرور متاتریدر انجام میشه نه توی بازار. این گزینه به این دلیل روی پلتفرم هست که اصولا روزی که متاتریدر ساخته شد قرار نبوده اردرها رو جایی بفرسته و همه چیز توی سرور خودش اتفاق می افتاده و حالا که این اردرها با یک نرم افزار الحاقی (بریج) به بازار فرستاده میشن این گزینه قابل استفاده نیست. روی پلتفرم میشه یک عدد بهش داد (در منوی Tools=> Options) ولی عملا اعمال نمیشه کرد این عدد را و به همین دلیل در تیکت مارکت اردر دیده نمیشه چون اصولا انجامش غیر ممکنه اگر اردر قراره فرستاده بشه به بازار.

مطمئن باشید بروکری که TP/SL روی تیکت مارکت اردرش بازه و Max Deviation روی پلتفرمش کار میکنه، اردر شما رو به بازار نمی فرسته. از همه اینها مهمتر Requote هست. اگر حتی یه دونه ریکوت گرفتید هر چه سریعتر پولتون رو از اون بروکر خارج کنید. (امیدوارم که بتوانید)

البته تیم نرم افزاری شرکت اضافه کردند که یک پروژه در دست دارند که بعد از تکمیل به شکلی خارج از پلتفرم متا چنین امکانی رو برای کاربران پی سی ام تریدر بوجود بیاره ولی چون صحبت خیلی طولانی شد نتونستم بپرسم جزئیاتش رو و تاریخی هم برای تکمیل پروژه نگفتند.

نوشته اصلی توسط sahraie نمایش پست ها
            سلام

روز بخیر

در مورد pcm trader سه تا سوال دارم :

1- وقتی میخوام سفارش بزارم در حالت market execution قسمت stop loss و take profit مسدود هست .

اما بعد از اینکه اوردر را گذاشتم میشه sl و tp را وارد کرد یعنی میشه اوردر را ویرایش کرد . اما در همان ابتدای کار این اجازه رو نمیده.

2 - در حالت pending order بخش expiry date هم در ابتدا مسدود هست و هم بعدا نمیشه در حالت ویرایش آنرا عوض کرد . یعنی کلا این قسمت مسدوده.

3- در حالت market execution هم بخش deviation وجود نداره.

میخواستم ببینم این مسایل مربوط میشه به meta trader 4 ?

یا اینکه خود شرکت کارگزاری پرسپولیس این محدودیت ها رو ایجاد کرده.

چون رو meta trader 5 هیچ کدوم از مسایل فوق وجود نداره.

ممنون از شما
            ممنون آقا مصطفی

مقاله رو خوندم خیلی خوب بود

فقط یه نکته ای :

آیا میشه با قطعیت گفت بروکری که اجازه sl و tp را از ابتدا به معامله گر میده market maker هست و stp نیست ؟

چون من الان دموی بروکری رو دارم استفاده میکنم که ادعا میکنه stp هست اما اجازه تعیین sl و tp را از ابتدا میده.

ممنون از شما
            ویرایش توسط ناظرسایت2 : https://www.traderha.com/member/14136-ناظرسایت2 در ساعت 06-25-2014, 07:23 PM

نظر

• جناب ناظر سایت2

عرض سلام و احترام خدمت شما

از اینکه برای پاسخ به سوال من وقت گذاشتید سپاسگزارم

فقط در مورد دوم که فرمودید شماره حساب رو بدم ، منظورتون چه شماره حسابی هست ؟
              من هنوز اکانت ریل باز نکردم

البته یه مورد دیگر رو هم میخواستم عرض کنم . و اون اینکه من میخوام یه حساب ریل باز کنم اما تو این چند روزی که دارم با دموی PCM TRADER کار میکنم چند بار no connection داده و ارتباط به کلی قطع شده . البته به بخش order desk هم گفتم که گفتن سیستم مشکلی نداره و مشکل از اینترنت هست .

قبول دارم اینترنت مشکل داره و سرعتش پایینه ولی در همین حال که pcm trader قطع هست من با چند تا دموی دیگه دارم کار میکنم که اونا کانکت هستن .

البته نرم افزار رو کلا unistall کردم و دوباره نصب کردم اما همچنان قطع هست . تقریبا یه 3 ساعتی هست که الان قطع شده .

بهر حال ممنون از رسیدگی شما

نظر

• نوشته اصلی توسط sahraie نمایش پست ها
                جناب ناظر سایت2

البته یه مورد دیگر رو هم میخواستم عرض کنم . و اون اینکه من میخوام یه حساب ریل باز کنم اما تو این چند روزی که دارم با دموی PCM TRADER کار میکنم چند بار no connection داده و ارتباط به کلی قطع شده . البته به بخش order desk هم گفتم که گفتن سیستم مشکلی نداره و مشکل از اینترنت هست .

قبول دارم اینترنت مشکل داره و سرعتش پایینه ولی در همین حال که pcm trader قطع هست من با چند تا دموی دیگه دارم کار میکنم که اونا کانکت هستن .

البته نرم افزار رو کلا unistall کردم و دوباره نصب کردم اما همچنان قطع هست . تقریبا یه 3 ساعتی هست که الان قطع شده .

سلام

با اجازه از ناظر سایت 2

شما چنانچه حساب ریل دارید، برای بررسی شماره اکانت خودتون برای شرکت ارسال کنید .

این موردی که فرمودید من هم در حساب ریل چک کردم و هم در چند نوع حساب دمو (الیت - مینی و میکرو ) و مورد خاصی مشاهده نکردم .اگر تمایل داشتید در پیغام خوصی بفرمایید تا یک حساب دمو برای شما ایجاد کنم و مشخصات براتون ارسال کنم .

برای افتتاح حساب ریل هم بایستی از طریق لینک زیر :

http://broker-fa.org/agent/1980.html

فرم افتتحا حساب حقیقی را تکمیل نموده و پس از تایید حساب به کابین لاگین شوید و از قسمت آپلود مدارک ، اسکن فیش واریزی و همچنین اسکن مدرک شناسایی را آپلود نمایید .شماره حسابها جهت واریز وجه ، در منوی واریز وجه موجود است .

مرسی

نظر

• خیلی جالب و آموزنده بود جناب ناظر. این مطالب رو هیچکس هیچوقت به ماها یاد نداده و ایکاش میشد در مورد بازارها و سرورهای دنیا یه کم بیشتر یاد میگرفتیم. کاش یه کم یکی بیشتر در این مورد چیز مینوشت اینجا. واقعا از اینکه اینقدر وقت و حوصله صرف می کنید قابل تحسینه. شما برای پرسپولیس کار می کنین اگه ممکنه بپرسیم؟

نوشته اصلی توسط ناظرسایت2 نمایش پست ها
                  سلام،

موارد خیلی خوبی رو اشاره فرمودید. ایکاش مصطفی عزیز کمی با حوصله تر جواب می دادند. من مجبور شدم صحبت خیلی طولانی با یکی از مدیران فنی کارگزاری داشته باشم در این مورد تا بتونم مطلب رو خودم بفهمم و توضیح بدم در حالی که مصطفی عزیز استاد من هستند حتما بهتر از من می دونن.

1) وقتی شما مارکت اردر می فرستید به بازار (اگر قراره به بازار فرستاده بشه) تا قبل از اینکه جوابش از بازار بیاد معلوم نمیشه با چه قیمتی اردر تبدیل به پوزیشن خواهد شد. به همین دلیل هم نمیشه TP/SL روش گذاشت چون قیمتهایی که به تی پی و اس ال میدین معلوم نیست قابل قبول می تونه باشه یا نه. در واقع سرور متاتریدری که اردر شما رو دریافت کرده اگر می فرسته اردر رو به بازار باید اول ببینه پوزیشن با چه قیمتی باز شده تا بعدش ببینه با قیمتهایی که شما میخواهید تی پی و اس ال بگذارید اصلا میشه اینکار رو کرد یا نه. مثلا وقتی قیمت 1.34998 است الان اگر شما اردر بای در یورو بفرستید و یورو به قیمت 1.35000 بای گرفتید نمیشه تی پی به قیمت 1.34999 روش گذاشت و ... اما سرور متاتریدری که اردر رو به بازار نمی فرسته توی خودش میتونه تایید (یا رد) کنه دستور شما رو اینه که کلا دستش بازه و چون می دونه چه قیمتی می خواد به شما بده تی پی و اس ال هم موقع گذاشتن مارکت اردر قبول می کنه!

2) اعتبار زمانی پندینگ اردرها فعاله. شماره حساب لطفا بدین به ساپورت بررسی کنن ببینن چرا جنابعالی فعال نمی بینین.

3) این مورد Deviation یکی از خنده دار ترین موارد در متاتریدر هست. ببینید، سرور های بازار های فیوچرز یک نوع اردر قبول می کنند که بهش میگن Stop-Limit Order که یک Stop Order نه (استاپ لاس) هست و از خانواده Pending order ها. Stop Order (با استاپ لاس اشتباه نشود) یک پندینگ اردر هست که روی تابلو بازار (و پلتفرم) توسط دیگران دیده نمیشه تا وقتی که قیمت آخرین معامله انجام شده برسه به قیمت این اردر شما. وقتی این حالت اتفاق افتاد تبدیل میشه به یک Limit Order و روی تابلو (و پلتفرم) برای همه قابل مشاهده میشه و احتمالا اردر یکی دیگه باهاش Match میشه و تبدیل میشه به پوزیشن. Stop Order موارد استفاده مختلفی داره مثلا وقتی قیمت طلا 1300 باشه و تحلیل شما بگه اگر از 1320 رفت بالاتر بعدش دیگه حسابی میره بالا و شما می خواهید یک اردر بای بگذارید روی 1320 که الان بالای قیمت بازار هست. در بازار فیوچرز (با پلتفرمهای این بازارها) اگر چنین لیمیت اردری بگذارید فورا اجرا میشه و شما 20 دلار بالای قیمت بازار می خرید و واضحه که ضرر می کنید. متاتریدر اینجا یک خوبی داره که اگر شما بخواهید چنین اشتباهی کنید جلوی شما رو می گیره. (یک خوبی هایی هم داره این پلتفرم :-) ) حالا Stop-Limit Order یک Stop Order هست که یک لیمیت (به معنای حد نه به معنای لیمیت اردر) روش گذاشتین که بهش میگه اگر تا اینقدر پیپ اختلاف قیمت بود بین قیمت استاپ اردر من و چیزی که در اون لحظه در بازار هست برام پوزیشن بگیر ولی اگر اختلاف (اسلیپیج) بیشتر بود نه و اردر رو کنسل کن. یعنی خیلی مشابه همون Max Deviation که متاتریدر توی پلتفرم گذاشته. در بازار فیوچرز این Stop-Limit Order میره و میشینه روی سرور بازار و نگاه میکنه به قیمت آخرین معامله انجام شده و وقتی اردر شما اکتیو شد چون روی خود سرور بازار هست اگر تونست براتون پوزیشن میگیره و اگر به اون قیمت (تا حداکثر اون اختلاف) خریدار/فروشنده نبود کنسلش می کنه. این کار امکان پذیره چون اردر روی سرور خود بازار هست و خوب سرور بازار می دونه الان روی چه قیمتهایی خریدار/فروشنده هست. ولی متاتریدر این امکان رو روی پلتفرم گداشته!!! سرورهای بازار های اسپات Stop-Limit Order اردر قبول نمی کنند و چنین اردری رو نمیشه فرستاد به بازار چون در این زمان سرور پی سی ام نمیدونه چه قیمتهایی در بازار خواهد بود در اون لحظه که اردر شما میرسه به سرور بازار و در نتیجه Deviation را منطقا نمیشه روی پلتفرم تعیین کرد. Max Deviation فقط روی متاتریدر هایی که اردر به بازار نمی فرستن می تونه فعال باشه چون تایید این کار روی خود سرور متاتریدر انجام میشه نه توی بازار. این گزینه به این دلیل روی پلتفرم هست که اصولا روزی که متاتریدر ساخته شد قرار نبوده اردرها رو جایی بفرسته و همه چیز توی سرور خودش اتفاق می افتاده و حالا که این اردرها با یک نرم افزار الحاقی (بریج) به بازار فرستاده میشن این گزینه قابل استفاده نیست. روی پلتفرم میشه یک عدد بهش داد (در منوی Tools=> Options) ولی عملا اعمال نمیشه کرد این عدد را و به همین دلیل در تیکت مارکت اردر دیده نمیشه چون اصولا انجامش غیر ممکنه اگر اردر قراره فرستاده بشه به بازار.

مطمئن باشید بروکری که TP/SL روی تیکت مارکت اردرش بازه و Max Deviation روی پلتفرمش کار میکنه، اردر شما رو به بازار نمی فرسته. از همه اینها مهمتر Requote هست. اگر حتی یه دونه ریکوت گرفتید هر چه سریعتر پولتون رو از اون بروکر خارج کنید. (امیدوارم که بتوانید)

البته تیم نرم افزاری شرکت اضافه کردند که یک پروژه در دست دارند که بعد از تکمیل به شکلی خارج از پلتفرم متا چنین امکانی رو برای کاربران پی سی ام تریدر بوجود بیاره ولی چون صحبت خیلی طولانی شد نتونستم بپرسم جزئیاتش رو و تاریخی هم برای تکمیل پروژه نگفتند.

نظر

• سرور که به هیچ وجه امکان نداره چند ساعت قطع باشه دوست عزیز حتی سرور دمو. اگه برای چند دقیقه هم قطع بشه در دفتر بروکر سه سوت از جا دراومده بود. :-)) مشخصا یک مشکلی سمت شما هست که اینجوری میشه. مشکل شما فکر نکنم صرفا مربوط به اینترنت باشه. فکر می کنم از آقا مصطفی یک حساب دمو با یوزر و پس بگیرید بد نباشه یا با Team Viewer اصلا بگین براتون نصبش کنن چون به نظر من مشکل شما توی این باشه که یک چیزی رو درست وارد نمیکنید. حالا یوزر، پس، سرور .... البته اینکه متاتریدر به سرورهای مختلفی وصل بشه هم خودش می تونه منشا مشکل باشه. این لامصب Uninstall کردنش هم به اون سادگی ها که اغلب فکر می کنن نیست. باید دستی یک فولدرهایی هم پاک بشن و ....

جناب ناظر سایت2

نظر

• من این رو تلفنی پرسیدم از دفتر بروکر خیلی وقت پیش و برام کاملا توضیح دادن.

از زمانی که شما روی کامپیوترتون کلیک می کنید تا پوزیشن بگیرین تا زمانی که اردر شما برسه به سرور بروکر و بعدش از سرور بروکر بره برسه تا سرور بازار حدود نیم ثانیه طول می کشه. بالاخره این پیغامی که شما فرستادین باید از یک سری سیم و کابل و احتمالا حتی ماهواره رد بشه و آنا که این اتفاق نمی افته. احتمال اینکه قیمت در این مدت چند پیپ عوض بشه زیاده و همونطور خودتون گفتین بعضی وقتا بالاتر و بعضی وقتا پایینتره. اینه که این کاملا طبیعی و منطقیه. در مورد tp/sl هم همینطور به هر حال اینا هم باید اون مسیر رو طی کنن.

اون بروکرایی که به بازار وصل نیستن گویا سرور متاشون روی Instatnt Execution میذارن که میگن tp/sl درست روی همون عدد اجرا میشه چون اینکارو سرور متا انجام میده و ربطی نداره اون موقع قیمت واقعی در بازار چیه. عالیه نه؟

فقط یک مشکل کوچولو دارن این بروکرا که البته توی دمو نمیبینین هیچوقت ولی توی ریل هست. این مشکل کوچولو اسمش هست ریکوت. یعنی وقتی می خواین پوزیشن بگیرین یا ببندین بهتون میگه قیمت عوض شد و نمیذاره این کارو بکنین. بعد شما باید پنجره این پیغام رو ببندین و دوباره سعی کنین کارتون رو انجام بدین و این ریکوت رو هم ممکنه دوباره، سه باره ... خلاصه به میزان کافی برای بروکر بهتون بدن تا خودشون که طرف معامله هستن با شما سود کنن و شما البته ضرر. بعضیا فکر میکنن چه خوبه که فلان بروکر میگه اردرها رو تضمین میکنه و اصلا فکر نمیکنن که وقتی از این بازیها در میارن براش 2 پیپ دیگه شوخیه. 2 تا ریکوت میدن 50 پیپ قیمت جابجا شده تا بتونن کارشونو بکنن و همیشه هم در جهت ضرر مشتری.

هیچکس نمیتونه به کسی گارانتی بده که در بازار حتما بتونه با فلان قیمت معامله کنه. هر کی چنین ادعایی کرد که اردرها گارانتی هستند و از این محملات بدونین دروغ میگه و باور نکنید.

نوشته اصلی توسط sepehrtaj نمایش پست ها
                      سلام.

ببخشید چرا وقتی پوزیشن میگیریم(by market) اردر چند پیپ بالاتر یا پایین تر قیمت گذاشته میشه؟احتمالا جوابش اسپرد هست که در این صورت چرا دقیقا وقتی قیمت به tp میرسه پوز بسته نمیشه و باید چند پیپ ازش
                      رد بشه تا بسته شه و برای sl هم برعکسش یعنی پوز زودتر از اینکه قیمت به sl برسه بسته میشه؟اگه این هم مربوط به اسپرد هست,اینجوری دوبار حساب نمیشه پای ما؟

نظر

• دمو رو نمی دونم ولی حساب لایو من با پرسپولیس اصلا مشکل قطعی نداشته تا حالا.

جناب ناظر سایت2

نظر

• جنا ب gold-trader

خب بعد از مشکلی که داشتم و نرم افزار قطع بود . کلا تمام فایل و فولدر های مربوطه رو DELETE کردم و مجدد از اول نصب کردم که خداروشکر درست شده و از اون موقع تا الان یه لحظه هم قطع نشده.

ممنون از راهنمایی شما

نظر

• نوشته اصلی توسط piraste نمایش پست ها
                            من این رو تلفنی پرسیدم از دفتر بروکر خیلی وقت پیش و برام کاملا توضیح دادن.

از زمانی که شما روی کامپیوترتون کلیک می کنید تا پوزیشن بگیرین تا زمانی که اردر شما برسه به سرور بروکر و بعدش از سرور بروکر بره برسه تا سرور بازار حدود نیم ثانیه طول می کشه. بالاخره این پیغامی که شما فرستادین باید از یک سری سیم و کابل و احتمالا حتی ماهواره رد بشه و آنا که این اتفاق نمی افته. احتمال اینکه قیمت در این مدت چند پیپ عوض بشه زیاده و همونطور خودتون گفتین بعضی وقتا بالاتر و بعضی وقتا پایینتره. اینه که این کاملا طبیعی و منطقیه. در مورد tp/sl هم همینطور به هر حال اینا هم باید اون مسیر رو طی کنن.

اون بروکرایی که به بازار وصل نیستن گویا سرور متاشون روی Instatnt Execution میذارن که میگن tp/sl درست روی همون عدد اجرا میشه چون اینکارو سرور متا انجام میده و ربطی نداره اون موقع قیمت واقعی در بازار چیه. عالیه نه؟

فقط یک مشکل کوچولو دارن این بروکرا که البته توی دمو نمیبینین هیچوقت ولی توی ریل هست. این مشکل کوچولو اسمش هست ریکوت. یعنی وقتی می خواین پوزیشن بگیرین یا ببندین بهتون میگه قیمت عوض شد و نمیذاره این کارو بکنین. بعد شما باید پنجره این پیغام رو ببندین و دوباره سعی کنین کارتون رو انجام بدین و این ریکوت رو هم ممکنه دوباره، سه باره ... خلاصه به میزان کافی برای بروکر بهتون بدن تا خودشون که طرف معامله هستن با شما سود کنن و شما البته ضرر. بعضیا فکر میکنن چه خوبه که فلان بروکر میگه اردرها رو تضمین میکنه و اصلا فکر نمیکنن که وقتی از این بازیها در میارن براش 2 پیپ دیگه شوخیه. 2 تا ریکوت میدن 50 پیپ قیمت جابجا شده تا بتونن کارشونو بکنن و همیشه هم در جهت ضرر مشتری.

هیچکس نمیتونه به کسی گارانتی بده که در بازار حتما بتونه با فلان قیمت معامله کنه. هر کی چنین ادعایی کرد که اردرها گارانتی هستند و از این محملات بدونین دروغ میگه و باور نکنید.
                            دوست عزیز این مطالبی که شما میفرمائید شاید برای زمان باز شدن پوزیشن قابل قبول باشه ولی برای زمان بسته شدن پوزیشن ( برخورد قیمت به استاپ یا پرافیت ) خیر .

شما وقتی پوزیشن میگیری و براش حد سود و ضرر تعیین میکنی این انتظار رو داری که وقتی قیمت به یکی از این دو رسید پوزیشن بسته بشه . اگر قرار باشه شما وقتی پوزیشن میگیری از بسته شدن قیمت در پرافیت یا استاپ اطمینان نداشته باشی پس اصلا چطور مدیریت سرمایه خواهی داشت ؟؟ مسحضر هستید که مدیریت سرمایه رکن اصلی در بازارهای مالی هستش و شما هر وقت پوزیشن میگیرید حجم پوزیشن و میزان پرافیت و استاپ رو بر مینای مدیریت سرمایه تون اتخاذ میکنید . حالا اگر قرار باشه تیک پرافیت و استاپی رو که تعیین کردید یجورایی به امان خدا بسپارید ( رد شدن از اون سیم و کابلی که فرمودید ! ) چطور میتونید ترید کنید ؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط esfandiyar نمایش پست ها
                              دوست عزیز این مطالبی که شما میفرمائید شاید برای زمان باز شدن پوزیشن قابل قبول باشه ولی برای زمان بسته شدن پوزیشن ( برخورد قیمت به استاپ یا پرافیت ) خیر .

شما وقتی پوزیشن میگیری و براش حد سود و ضرر تعیین میکنی این انتظار رو داری که وقتی قیمت به یکی از این دو رسید پوزیشن بسته بشه . اگر قرار باشه شما وقتی پوزیشن میگیری از بسته شدن قیمت در پرافیت یا استاپ اطمینان نداشته باشی پس اصلا چطور مدیریت سرمایه خواهی داشت ؟؟ مسحضر هستید که مدیریت سرمایه رکن اصلی در بازارهای مالی هستش و شما هر وقت پوزیشن میگیرید حجم پوزیشن و میزان پرافیت و استاپ رو بر مینای مدیریت سرمایه تون اتخاذ میکنید . حالا اگر قرار باشه تیک پرافیت و استاپی رو که تعیین کردید یجورایی به امان خدا بسپارید ( رد شدن از اون سیم و کابلی که فرمودید ! ) چطور میتونید ترید کنید ؟؟

سلام

در تایید فرمایش جناب piraste باید عرض کنم که این مورد شامل حد سود و حد ضرر هم میشه . چون در بازار واقعی تارگت و حد ضرر گارانتی نمیکنند .چون از قبل مشخص نیست که تارگتی که شما مشخص میکنید تو همون قیمت اردر باشه تا پوزیشن شما بسته بشه . البته این مورد خیلی کم اتفاق میافتد و در اکثر مواقع به دلیل حجم بالای معاملات این مورد به ندرت پیش میاد . در مورد مدیریت سرمایه ، هیچ گونه خللی ایجاد نمیشه . چون اگر این مورد بعضا پیش بیاد و رو تارگت /حدضرر شما پوزیشن به دلیل نبود اردر بسته نشه در قیمتهای بعدی که اختلافش ممکن در حد یکی دو پیپ باشه انجام میشه .

ولی مجددا تاکید میکنم این مورد خیلی نادر و در اکثر مواقع پوزیشن شما رو همون تارگت شما بسته خواهد شد . ولی چون pcm اردر شما رو به بازار واقعی ارسال میکنه ، این مورد را شما باید مد نظر قرار دهید .

پیشنهاد میکنم پست 755 که جناب ناظر سایت 2 لطف کردن و بصورت مبسوط توضیح دادن ،مطالعه نمایید :

http://forum.broker-fa.org/f22/سوالا...9/index76.html

نظر

• نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
                                سلام

در تایید فرمایش جناب piraste باید عرض کنم که این مورد شامل حد سود و حد ضرر هم میشه . چون در بازار واقعی تارگت و حد ضرر گارانتی نمیکنند .چون از قبل مشخص نیست که تارگتی که شما مشخص میکنید تو همون قیمت اردر باشه تا پوزیشن شما بسته بشه . البته این مورد خیلی کم اتفاق میافتد و در اکثر مواقع به دلیل حجم بالای معاملات این مورد به ندرت پیش میاد . در مورد مدیریت سرمایه ، هیچ گونه خللی ایجاد نمیشه . چون اگر این مورد بعضا پیش بیاد و رو تارگت /حدضرر شما پوزیشن به دلیل نبود اردر بسته نشه در قیمتهای بعدی که اختلافش ممکن در حد یکی دو پیپ باشه انجام میشه .

ولی مجددا تاکید میکنم این مورد خیلی نادر و در اکثر مواقع پوزیشن شما رو همون تارگت شما بسته خواهد شد . ولی چون pcm اردر شما رو به بازار واقعی ارسال میکنه ، این مورد را شما باید مد نظر قرار دهید .

پیشنهاد میکنم پست 755 که جناب ناظر سایت 2 لطف کردن و بصورت مبسوط توضیح دادن ،مطالعه نمایید :

http://forum.broker-fa.org/f22/سوالات-عمومی-59/index76.html
                                اقا مصطفی عزیز شما که باتجربه تر از بنده هستید خوب مستحضرید که در بازار گسترده و بسیار عظیم و با حجم تبادلات بسیار بالایی که ارزها دارند همواره برای هر قیمتی اردر وجود داره .

برای مثال در بازارهایی مثل بورس تهران بخاطر حجم تبادلات کم ( نسبت به بازار ارزها ) ما در بعضی اوقات شاهد صف فروش یا صف خرید هستیم که به علت موجود نبودن تقاضا در اون قیمت خاص اون سهم هستش ولی در بازار عظیم تبادلات ارزی خیر .

البته این مشکل اگر بقول شما خیلی نادر باشه و در حد یکی دو پیپ باشه برای مدیریت سرمایه ما مشکلی بوجود نمیاره ولی من از پست جناب سپهرتاج اینطور برداشت کردم که تعداد دفعاتی که این مشکل بوجود میاد نادر نیست و زیاد براشون پیش اومده و مشکل هم سر یکی دو پیپ نیست که ایشان ناچار شدند در این تاپیک مطرحش کنند .

نظر

پردازش ...
                                X