اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک همه چیز در باب الیوت ماینر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    چیزی که خیلی مهمه این هست که گام به گام در تاپیکی نحوه استفاده از علم بنیادی رو به صورت کاربردی نشون بدی. مساله پیش بینی نتایج داده های خبری نیست. انتظار این هست که دقیقا توضیح بدی به صورت کاربردی چه طور میشه از اون در ترید استفاده کرد.

قربانت- بهزاد

حاج خلیل گرامی درود بی پایان بر شما

اصل مطلب را جناب اقای بهزادی در این پست گفتند و منظور من هم دقیقا همین هست اگر امکان داشته باشه که گام به گام نحوه استفاده از علم بنیادی رو به صورت کاربردی نشون بدید و دقیقا توضیح بدید که به صورت کاربردی چه طور میشه از اون در ترید استفاده کرد.خیلی خیلی خیلی کمک کردید و ممنون شما هستم.

شاد زی مهر افزون
    ارادتمند شما- ocean

نظر

نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
      حاجی جان در این پستی که زدید اینطور نوشته اید که " بعد من میام میگم خوب این کلاستر ها محتمل در فلان زمان به این خطوط همپوشان باشه کفایت میکنه و این نقاط رو در نظر میگریم.

یا جهت که بر اساس دی تی اسیلاتور تایم مادر هست ، میایم زمانی استناد میکنیم که با جدول جهت و بازدهی هم راستا باشه... "

اگر امکان داره لطفا بگید این موارد را در کجا دنبال کنم و اگر شروع به تدریسش نکردید تا چه موقع منتظر باشم . من در پستهای دیگه همین خواهش را از شما داشتم که به همین صورتی که خودتون در این پست گفتید مطالب را تدریس کنید .

ممنون
      جمله اول که مربوط به پیوت های زمانی هست !

جمله دوم هم که بدست آوردن جهت با استفاده از دی تی اسیلاتور در جزوه که دیروز گذاشتم از دکتر بهزادی عزیز توضیح دادن.

در مورد جدول جهت به اینجا بروید و برای بازدهی هم به اینجا برید

نظر

دوباره سلام بر حاج خلیل گرامی

در این پست شما گفته اید که " آخرین آنالیزم سر نرخ بهره و تورم ... اثرات و عکس العمل های این حرکت در اتحادیه اروپا واسه جناب رجب زاده تشریح کردم و ارتباطش با الیوت هم دقیقا همون توضیحات مشخص کننده حرکات بودند.

من خبرهای آ کلاس که جهت و روند حرکتی اصلی مارکت در بر داره پیش بینی میکنم. هر خبری نیاز به پیش بینی نیست.بلفرض بخش ساخت و ساز یا تورم نمیایم تمام دیتاها پیش بینی کنیم.بلکه واسه پیش بینی تورم گام برمیداریم !"

1) اگر امکان داره توضیحاتی که برای اقای رجب زاده داده اید را اینجا هم بگید .

2) خبر های آ کلاس چیه ؟ اگر امکان داره خبر های آ کلاس را برای مدتی بگید و توضیح مختصری بدید که چطور جهت روند را باهاش تشخیص بدیم .

3) منظور چیه ؟بلفرض بخش ساخت و ساز یا تورم نمیایم تمام دیتاها پیش بینی کنیم.بلکه واسه پیش بینی تورم گام برمیداریم !"

ممنون
        خوب جواب سوالات به ترتیب:

1- نرخ بهره توسط استرالیا کات شد و ما در موج چهار قرار داشتیم اگر اشتباه نکنم و بازار شروع به ریزش کرد و موج پنج تکمیل شد و اونحا بود که تولید ناخالص داخلی مثبت تر اعلام شد ! یعنی سرعت گردش پول در مدار اقتصاد افزایش پیدا کرده بود به واسطه کات شدن نرخ بهره ! اونجا بود که دلار استرالیا شروع به تقویت ارزش کرد. حالا این مورد گذشت منتهی در وضعیت لایوی انشالله پیش بیاد که لمس کنید .

2- خبرهای آ کلاس مهمترین خبرهای یک اقتصاد گفته میشه که روند های اصلی و حرکت های با پیپ زیاد را میسازند و پایه اقتصاد محسوب میشوند. مثل نرخ بهره ! تولید ناخالص داخلی ، nfp .... باید سازو کار بلد باشی بلفرض نرخ بهره کات میکنند برای چی؟ چه اتفاقی باید رخ بده و پشتش به چه نتیجه ای باید برسن ... یه جورای این پازل به هم مربوطه!

3- منظور اینه که مثلا در بخش صنعت خبرهای فیلادلفیا شیکاگو .... همه در کنار هم جمع میکنم برای تشخیص ism که شاخص اصلی این بخش هست یا نرخ خرده فروشی قیمت مصرف کننده ... کنار هم جمع میکنم تا cpi تشخیص بدم و پشتش تورم ببینم چی میشه پشتش تصمیماتی که ممکنه روی نرخ بهره بگیرند... این پازل تک مجهولی و تک متعییره نیست. همه چیز به هم ربط داره به همین دلیل این سبک تحلیلی مشکل میزنه !

3-

نظر

حاج خلیل گرامی درود بی پایان بر شما

اصل مطلب را جناب اقای بهزادی در این پست گفتند و منظور من هم دقیقا همین هست اگر امکان داشته باشه که گام به گام نحوه استفاده از علم بنیادی رو به صورت کاربردی نشون بدید و دقیقا توضیح بدید که به صورت کاربردی چه طور میشه از اون در ترید استفاده کرد.خیلی خیلی خیلی کمک کردید و ممنون شما هستم.

شاد زی مهر افزون
          ارادتمند شما- ocean
          درود بر شما

من گام به گام جلو رفتم !!! و کاربردی !!!

مخاطب نمیتونه استفاده کنه چون باور نداره از این مطالب میشه واسه ترید بهره برد !!!

تک تک پست ها کاربردی هست ! شما هر پستی که میخوای کاربردش بدونید همینجا واسه من های لایت کنید تا بگم !

فدای شما

نظر

سلام دوستان

کلا یک نکته رو مد نظر داشته باشید و اون اینکه مطالب برای یادگیری بسیار زیاد هست. زمانی که بنده وارد این حرفه شدم لقمه برای تریدرها تا به این اندازه آماده نبود و این همه جزوه و فایل وجود نداشت. افرادی مانند نیما آزادی که سابقه حضورشون از من هم خیلی بیشتره که دیگه جای خود دارند. کافیه تصور کنید با چه مشقتی اصل کتب تهیه می شد و روش ها ترجمه میشده.

این رو از این نظر گفتم که همیشه تریدرهای زیادی میان تو این بازار و میرن. اونهایی تو این حرفه کارشون ادامه دار میشه که خودشون هم بخواهند و تلاش کنند. سعی کنید اگر به سبکی و یا روشی علاقه مند هستید از جایی شروع کنید و علاوه بر استفاده از جزوات موجود اون رو پیاده کنید و بهینه سازی کنید.

خاطرم هست زمانی که روش ان تی دی ساسان امیری رو خوندم (سبک هربرت) پر از ابهام بود جزوه اما رفتم اون رو شش ما عملی پیاده کردم و با کتب اصلی و سایر موارد اطلاعاتم رو تکمیل کردم و با ان تی دی مدتی سودهای بسیار خوبی کردم. این یک نمونه بود.

بعد که الیوت رو یاد گرفتم برای من هم موج شماری و تحلیل رفتار الیوتی بازار ساده نبود. رفتم دنبالش هر چی مطلب از الیون تو انجمن ها و تو بازار چه فارسی و چه انگلیسی بود خوندم. خیلی هاشون به کارم اومد و خیلی هاشوت هم به دردم نخورد. چه حسی دارید وقتی جزوه 400 صفحه ای ادونس گت رو می خونید و در انتها می بینید اونی نیست که می خواهید؟؟

ببینید دوستان افرادی مانند نیما، خلیل و خیلی از اساتید دیگر در انجمن ها 80 درصد اطلاعاتشون رو با زحمت فراوان بدست اوردند و تحقیق و مطالعه. همین خلیل اگر چه الیوت رو با من گذرونده اما سبک و ثیاق تریدش کاملا متفاوت هست و این روش رو بر اساس روحیات و تجربه خودش و ترکیب مناسب با سایر علوم برای استفاده خودش بهینه کرده و نتیجه گرفته.

نهایتا هیچ وقت همه چیز آماده آماده نیست و اگر من هر آنچه رو که بلدم هم یکجا به کسی یاد بدم باز اون فرد بهزاد نخواهد شد و مانند من در بازار رفتار نمی کند چون هر کسی باید مسیر درست رو خودش شناسایی کنه و شما باید یک مسیر موفقیت برای خودتون ترسیم کنید که سه ساله باشه.

فقط و فقط تکیه به پست سایرین به دردتون نمی خوره دنبال یادگیری ماهیگیری باشید نه ماهی آماده. به جای فشار روی اساتیدی که به اندازه کافی انرژی در این بازار ها گذاشته اند سعی کنید با مطالعه وسیع مطالب و استفاده از آرشیو های اریجینال شما هم به دانسته هامون اضافه کنید.

من یک گله دارم و اون اینکه فرضا الان نیما اومده یک تاپیک زده برای شناسایی دایورجنس های بازار و بعد می بینم افراد شروع به ارسال پست و سوال های ابتدایی می پرسند و معلومع این فرد جزوه معروف دایورجنس نیما رو خیلی سطحی نگاه کرده! شما همون رو ده بار باید خط به خط و کلمه به کلمه بخونید بعد برید و شش ماه تو بازار پیادش کنید و اگر جایی دیدید موردی هست که جدیده بیاید شوال کنید.

همین اتفاق تو حوزه الیوت می افته و سوالات بسیار ابتدایی پرسیده میشه اون هم زمانی که کل مطالب به اشتراک گذاشته شده. اما عادت داریم فقط اون رو در کامپیوترمون ذخیره می کنیم. در حالی که کاملا در مورد چهار بعد الیوت ماینر در اون 76 صفحه توضیح داده ام، باز هم می بینم سوال های ابتدایی پرسیده میشه.

یا در مورد بنیادی که خلیل جان این همه زحمت کشیده و مطلب گذاشته و همچنان سوال های تکراری از ایشون می پرسیم.

خب این موارد یک جایی آدم رو خسته می کنه و باعث میشه به ترید خودش هم نرسه پس یا به بهانه ای دیگه نمیاد تو انجمن و یا اینکه حوصله این همه سوال رو نخواهد داشت.

این انجمن، انجمن خوبیه اما خیلی فاصله با انجمن های خوب دیروز مانند قیمتها داره. در قیمت ها بار علمی انجمن رو دوش حداقل 50 نفر بود و قایل به فرد نبود. افراد همه در مقطعی بسیار فعال بودند و مطالب جدید تدوین می کردند. اینجا بار انجمن رو دوش دو سه نفره مانند نیما و خلیل و دوستانشون هست. واقعا باید به غیر از حضور فعال تر هم بود.

من دیدم نیما این همه تاپیک مهیج ایجاد کرده که اگر من به جای تک تک شما بودم اون رو دنبال می کردم اما هیچ کسی اگر پستی در اون توسط نیما نخوره دیگر پیگیر نیست! خب همین باعث میشه طرف میشه متکلم وحده.

یه کن به خودتون بیاید و دست از این تنبلی های زیاده از حد بردارید.

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
              خوب جواب سوالات به ترتیب:

1-نرخ بهره توسط استرالیا کات شد و ما در موج چهار قرار داشتیم اگر اشتباه نکنم و بازار شروع به ریزش کرد و موج پنج تکمیل شد و اونحا بود که تولید ناخالص داخلی مثبت تر اعلام شد ! یعنی سرعت گردش پول در مدار اقتصاد افزایش پیدا کرده بود به واسطه کات شدن نرخ بهره ! اونجا بود که دلار استرالیا شروع به تقویت ارزش کرد. حالا این مورد گذشت منتهی در وضعیت لایوی انشالله پیش بیاد که لمس کنید .

2- خبرهای آ کلاس مهمترین خبرهای یک اقتصاد گفته میشه که روند های اصلی و حرکت های با پیپ زیاد را میسازند و پایه اقتصاد محسوب میشوند. مثل نرخ بهره ! تولید ناخالص داخلی ، nfp .... باید سازو کار بلد باشی بلفرض نرخ بهره کات میکنند برای چی؟ چه اتفاقی باید رخ بده و پشتش به چه نتیجه ای باید برسن ... یه جورای این پازل به هم مربوطه!

3- منظور اینه که مثلا در بخش صنعت خبرهای فیلادلفیا شیکاگو .... همه در کنار هم جمع میکنم برای تشخیص ism که شاخص اصلی این بخش هست یا نرخ خرده فروشی قیمت مصرف کننده ... کنار هم جمع میکنم تا cpi تشخیص بدم و پشتش تورم ببینم چی میشه پشتش تصمیماتی که ممکنه روی نرخ بهره بگیرند... این پازل تک مجهولی و تک متعییره نیست. همه چیز به هم ربط داره به همین دلیل این سبک تحلیلی مشکل میزنه !

3-

سلام حاج خلیل عزیز استاد بنده

1) مرجع یا توضیحات در رابطه با پیوت زمانی لطفا ارایه بدید .

2) لیستی از خبرهای آ کلاس که مهمترین خبرهای یک اقتصاد هست و روند های اصلی و حرکت های با پیپ زیاد را میسازند میشه ارایه بدید ؟

3) " باید سازو کار بلد باشی بلفرض نرخ بهره کات میکنند برای چی؟ چه اتفاقی باید رخ بده و پشتش به چه نتیجه ای باید برسن ..." چرا نرخ بهره را کات میکنند ؟چه اتفاقی باید رخ بده و پشتش به چه نتیجه ای باید برسن؟

4) " منظور اینه که مثلا در بخش صنعت خبرهای فیلادلفیا شیکاگو .... همه در کنار هم جمع میکنم برای تشخیص ism که شاخص اصلی این بخش هست یا نرخ خرده فروشی قیمت مصرف کننده ... کنار هم جمع میکنم تا cpi تشخیص بدم "

مگر forcast برای این ism و یا cpi در economic calender اعلام نمیکنند ؟ پس یعنی به نوعی شما خودتون بجای جدول اخبار اقتصادی این پیشبینی را میخواهید انجام بدید ؟

5) من هنوز متوجه نشدم موقعی که میخواهیم موج شماری انجام بدیم باید تک تک امواج از کلاستر های قیمتی پیروی کرده باشند تا ان الگوی الیوتی و موج شماری ما درست باشه یا اینکه مهم نیست؟ مثلا من که میخواهم در گذشته چارت تمرین کنم فقط باید دنبال الگوهای الیوتی باشم که همه امواج پیشرو و اصلاحی از کلاستر های قیمتی که در جدول های لایت شده گفته شده پیروی کرده باشند ؟

6) اگر امکان داره موج شماری های خودتون را از هر جفت ارزی در هر تایم فریمی که هست در سایت قرار بدید تا هم گام با شما من هم موج شماری کنم. فقط لطفا آدرس تصاویر را بگید ممنون.

ممنون
              ارادتمند شما - ocean

نظر

سلام حاج خلیل عزیز استاد بنده

1) مرجع یا توضیحات در رابطه با پیوت زمانی لطفا ارایه بدید .

2) لیستی از خبرهای آ کلاس که مهمترین خبرهای یک اقتصاد هست و روند های اصلی و حرکت های با پیپ زیاد را میسازند میشه ارایه بدید ؟

3) " باید سازو کار بلد باشی بلفرض نرخ بهره کات میکنند برای چی؟ چه اتفاقی باید رخ بده و پشتش به چه نتیجه ای باید برسن ..." چرا نرخ بهره را کات میکنند ؟چه اتفاقی باید رخ بده و پشتش به چه نتیجه ای باید برسن؟

4) " منظور اینه که مثلا در بخش صنعت خبرهای فیلادلفیا شیکاگو .... همه در کنار هم جمع میکنم برای تشخیص ism که شاخص اصلی این بخش هست یا نرخ خرده فروشی قیمت مصرف کننده ... کنار هم جمع میکنم تا cpi تشخیص بدم "

مگر forcast برای این ism و یا cpi در economic calender اعلام نمیکنند ؟ پس یعنی به نوعی شما خودتون بجای جدول اخبار اقتصادی این پیشبینی را میخواهید انجام بدید ؟

5) من هنوز متوجه نشدم موقعی که میخواهیم موج شماری انجام بدیم باید تک تک امواج از کلاستر های قیمتی پیروی کرده باشند تا ان الگوی الیوتی و موج شماری ما درست باشه یا اینکه مهم نیست؟ مثلا من که میخواهم در گذشته چارت تمرین کنم فقط باید دنبال الگوهای الیوتی باشم که همه امواج پیشرو و اصلاحی از کلاستر های قیمتی که در جدول های لایت شده گفته شده پیروی کرده باشند ؟

6) اگر امکان داره موج شماری های خودتون را از هر جفت ارزی در هر تایم فریمی که هست در سایت قرار بدید تا هم گام با شما من هم موج شماری کنم. فقط لطفا آدرس تصاویر را بگید ممنون.

ممنون
                ارادتمند شما - ocean
                درود بر شما دوست عزیز و همیشه در صحنه

1- منبع پیوت زمانی رو باید از استاد ارجمند جناب مهندس آزادی اجازه گرفت ! (رایزنی میکنم انشالله که بشه گذاشت)

2- http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...Indicators.zip

3- نرخ بهره کات میکنن برای اینکه سطح پایه پولی بالا بره که برای دو هدف بالا رفتن رشد اقتصادی و بالا گرفتن اشتغال بوجود میاید .

4- یر فرصت به این مباحث خواهیم رسید یه جورای واسه خبرهای کلاس A بله اینکار میکنیم در حد توان ، اما خوب صندوق بین المللی پول ... اینکار انجام میدن آماده بهرش میبریم :دی

5- نه الزامی نداره ! امواج غیر ایده آل هم داریم باید دقت کنید ! ما در تلاش برای تشخیص ایده ال ها هستیم ، اجباری برای ریسک رو هر موقیتی نداریم ! پول است نه جان که بتوان آسان داد !

6- چشم ! ولی تا آخر ماه فقط میخوام سوالات جواب بدم هرچی باشه ! تحلیل برای دسامبر انشالله

ارادت

نظر

نوشته اصلی توسط pcmfund نمایش پست ها
                  درود بر شما دوست عزیز و همیشه در صحنه

1- منبع پیوت زمانی رو باید از استاد ارجمند جناب مهندس آزادی اجازه گرفت ! (رایزنی میکنم انشالله که بشه گذاشت)

2- http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...indicators.zip

3- نرخ بهره کات میکنن برای اینکه سطح پایه پولی بالا بره که برای دو هدف بالا رفتن رشد اقتصادی و بالا گرفتن اشتغال بوجود میاید .

4- یر فرصت به این مباحث خواهیم رسید یه جورای واسه خبرهای کلاس a بله اینکار میکنیم در حد توان ، اما خوب صندوق بین المللی پول ... اینکار انجام میدن آماده بهرش میبریم :دی

5- نه الزامی نداره ! امواج غیر ایده آل هم داریم باید دقت کنید ! ما در تلاش برای تشخیص ایده ال ها هستیم ، اجباری برای ریسک رو هر موقیتی نداریم ! پول است نه جان که بتوان آسان داد !

6- چشم ! ولی تا آخر ماه فقط میخوام سوالات جواب بدم هرچی باشه ! تحلیل برای دسامبر انشالله

ارادت

سلام بر حاج خلیل گرامی و دکتر بهزادی گرامی

در رابطه با موج شماری و با توجه به اینکه گفتید " امواج غیر ایده آل هم داریم باید دقت کنید ! ما در تلاش برای تشخیص ایده ال ها هستیم ، اجباری برای ریسک رو هر موقیتی نداریم "

پس ما فقط دنبال امواج ایده آل هستیم و باید من به ترتیب زیر عمل کنم ؟؟؟

1) یک موج بعنوان موج یک را مشخص میکنیم .

2) برای مشخص کردن موج 2 در یک الگوی ایده آل باید موج 2 , 61.8 یا 78.6 ریتریسمنت موج یک باشد .

3) موج 3 ایده آل 162% پروجکشن موج یک و 262% ریتریسمنت موج دو باید باشد . ( هر دو تراز را حتما باید داشته باشیم )

4) برای موج 4 باید حتما 100% پروجکشن موج 2 و 38.2% یا 50% ریتریس موج 3 و 38.2 یا 50% ریتریس موج یک تا 3 باید باشد ( هر سه تراز را باید داشته باشیم )

و برای موج 5 و سایر امواج اصلاحی به ترتیب جدول ارسالی های لایت شده باید ترازهای گفته شده رعایت شوند.

ایا باید فقط دنبال این نوع الگوها باشیم ؟ یعنی مثلا اگر بخواهم در انتهای موج 4 وارد شوم باید تک تک امواج قبلی ترازهای گفته شده را رعایت کرده باشند و اگر اینگونه عمل کنم موقعیت های زیادی پیدا میشود یا به ندرت این گونه امواج ایده ال پیدا میشوند ؟؟؟ و در تایم یک ساعته و 4 ساعته این نوع امواج ایده آل ( امواجی که تک تک موجهای 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و اصلاحی ها همه ترازهای جدول های لایت شده را رعایت کرده باشند ) نادر هستند یا به وفور پیدا میشند ؟

ارادتمند شما - ocean
                  ویرایش توسط ocean : https://www.traderha.com/member/4229-ocean در ساعت 11-24-2012, 10:22 AM

نظر

سلام بر حاج خلیل گرامی و دکتر بهزادی گرامی

در رابطه با موج شماری و با توجه به اینکه گفتید " امواج غیر ایده آل هم داریم باید دقت کنید ! ما در تلاش برای تشخیص ایده ال ها هستیم ، اجباری برای ریسک رو هر موقیتی نداریم "

پس ما فقط دنبال امواج ایده آل هستیم و باید من به ترتیب زیر عمل کنم ؟؟؟

1) یک موج بعنوان موج یک را مشخص میکنیم .

2) برای مشخص کردن موج 2 در یک الگوی ایده آل باید موج 2 , 61.8 یا 78.6 ریتریسمنت موج یک باشد .

3) موج 3 ایده آل 162% پروجکشن موج یک و 262% ریتریسمنت موج دو باید باشد . ( هر دو تراز را حتما باید داشته باشیم )

4) برای موج 4 باید حتما 100% پروجکشن موج 2 و 38.2% یا 50% ریتریس موج 3 و 38.2 یا 50% ریتریس موج یک تا 3 باید باشد ( هر سه تراز را باید داشته باشیم )

و برای موج 5 و سایر امواج اصلاحی به ترتیب جدول ارسالی های لایت شده باید ترازهای گفته شده رعایت شوند.

ایا باید فقط دنبال این نوع الگوها باشیم ؟ یعنی مثلا اگر بخواهم در انتهای موج 4 وارد شوم باید تک تک امواج قبلی ترازهای گفته شده را رعایت کرده باشند و اگر اینگونه عمل کنم موقعیت های زیادی پیدا میشود یا به ندرت این گونه امواج ایده ال پیدا میشوند ؟؟؟ و در تایم یک ساعته و 4 ساعته این نوع امواج ایده آل ( امواجی که تک تک موجهای 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و اصلاحی ها همه ترازهای جدول های لایت شده را رعایت کرده باشند ) نادر هستند یا به وفور پیدا میشند ؟

ارادتمند شما - ocean
                    نیاز نیست همه امواج در حالت ایده آل باشن.

اجازه بدین من در کلیپی که خواهم ساخت توضیحات خدمت شنا غرض خواهم کرد.

این نکته رو داشته باش، بلفرض من در موج چهار هستم ، فقط موج سه واسه من بیشتر حائز اهمیت هست و امواج درونی خود موج چهار ... ! موج 2 و 1 کمتر بهشون وزن میدم !

ارادت

نظر

ba salam va arze mazerat ke finglish minevisam chon har kar kardam natoonestam dorostesh konam nemidoonam chera kharab shode windousam. dige tagat nayovordam majboor shodam finglish benevisam bazam mazerat..

من روزی به جای رسیدم که شمارش ماینر و جیمی جانسون مسخره میکردم و یکی دوتا نمونه از تحلیل های اشتباه و تحمیل شده به چارت برای مثال در جزوه آموزشیم قرار دادم !

mr. khalile aziz az koja mishe shomaresh haye mainer va jimi ra did 1

az hame mohemtar emkan dare jozveye amozeshie ostad khalil ra man dashte basham hata agar gharare vajhi babatesh bepardazam befarmaid ta taghdim konam 2.

zemnan ghol dadid ke tahlilhaye h1 va h4 va daily khodetoona ba tozihate amozeshi dar site gharar bedid doroozi gozashto hamchenan man dar entezare didane rooye mahe tahlilhaye 3 shoma hastam.

mamnoon
                      eradatmande shoma- ocean
                      ویرایش توسط ocean : https://www.traderha.com/member/4229-ocean در ساعت 11-25-2012, 08:01 PM

نظر

ba salam va arze mazerat ke finglish minevisam chon har kar kardam natoonestam dorostesh konam nemidoonam chera kharab shode windousam. dige tagat nayovordam majboor shodam finglish benevisam bazam mazerat..

من روزی به جای رسیدم که شمارش ماینر و جیمی جانسون مسخره میکردم و یکی دوتا نمونه از تحلیل های اشتباه و تحمیل شده به چارت برای مثال در جزوه آموزشیم قرار دادم !

mr. khalile aziz az koja mishe shomaresh haye mainer va jimi ra did 1

az hame mohemtar emkan dare jozveye amozeshie ostad khalil ra man dashte basham hata agar gharare vajhi babatesh bepardazam befarmaid ta taghdim konam 2.

zemnan ghol dadid ke tahlilhaye h1 va h4 va daily khodetoona ba tozihate amozeshi dar site gharar bedid doroozi gozashto hamchenan man dar entezare didane rooye mahe tahlilhaye 3 shoma hastam.

mamnoon
                        eradatmande shoma- ocean
                        پاسختون در تاپیک زیر گذاشتم:

http://forum.broker-fa.com/f38/%D9%8...html#post38849

نظر

با سلام
                          کسی از دوستان در مورد سوال زیر میتونه منو راهنمایی بکنه ؟
                          چگونگی تمییز و تشخیص بین درجه امواج مجاور جهت شروع موج شماری ؟
                          اللهم اَغْنِني بِحلالك عن حَرامِكَ و بِفَضْلِكَ عمَّن سواك

"خدایا مرا به وسیله حلالت از حرام خویش بی نیاز بفرما و با فضل و بخشش خودت از هر چه غیر خودت، بی نیازم ساز"

نظر

با سلام و تشکر از مسئول سایت
                            باید قانون یک سوم را نظر بگیرید: اگر موج جاری بیش از یک سوم کل موج قبل را از نظر قیمتی یا زمانی طی کند از همان درجه موج قبلی می باشد

نظر

باسلام
                              اگر سوالم مربوط به این بخش یا خارج از موضوع میباشد از دوستان پوزش میطلبم.
                              اینکه ایا امکان دارد در یک روند ما امواج یک دو و سه را داشته باشیم اما بعد از ان روند تغییر نماید و موج پنج تشکیل نشود.
                              از عزیزان قبلا به خاطر لطفی که میکنند سپاسگزارم
                              برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
                                باسلام
                                اگر سوالم مربوط به این بخش یا خارج از موضوع میباشد از دوستان پوزش میطلبم.
                                اینکه ایا امکان دارد در یک روند ما امواج یک دو و سه را داشته باشیم اما بعد از ان روند تغییر نماید و موج پنج تشکیل نشود.
                                از عزیزان قبلا به خاطر لطفی که میکنند سپاسگزارم
                                با درود اقای محب

اگر اشتباه نکنم اقای ازادی در جایی در دوره اموزشی خود میفرمایند

کتابی از فیشر خوندن که در کل با امواج الیوت میشود 50درصد روندهای بازار رو با موج شماری لیبل گذاری کرد

به بگفته فیشر یا استاد دقیق یادم نیست این یعنی در اصل هیچ

اگر به تاریخچه الیوت توجه شود خود اقای الیوت در موج شماریشون هیچ نظمی اینگونه که ما داریم میبینیم نداشتن

الیوت در موج شمارش بوده مواردی که موج 3 مثلا حتی از انتهای موج 1 هم رد میشده ولی الیوت در تمام مواقع ان را بترتیب از یک تا 5میشمارده

این سبک که الان در الیوت مرسم شده است اقای پرتچر تیوری الیوت رو با نسبتهای فیبوناچی تلفیق کردند

و به این صورت در اوردن

در کل خواستم عرض کنم روندها الزام و محکوم به پیروی از موج شماری نیستن

و در نگاه جناب ماینر الیوت در بخش الگوها مورد بررسی قرار میگرد

با اذعان ماینر بر اینکه همین موج شماری الیوتی و با تعصب به لیبل گذاری تمام روندها مسبب بسیاری مشکل بوده است

بهتر است با یک دیدگاه تعدیل شده ای از نظریه الیوت داشته باشیم تا از از افتهای ان

مصون بمانیم

یا علی

نظر

پردازش ...
                                X