اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل چارت بر اساس سبک گلن نلی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

از نظر گلن نلی همراهی با روند های بزرگ موفقیت ما در بازار را تضمین میکند . بنابراین شناخت حرکات اصلاحی به منظور یافتن انتهای آنها بسیار مهمتر از دسته بندی حرکات جنبشی است .

ولیکن نکته مهمی که نباید از آن غافل شویم اینستکه تمامی حرکات اصلاحی در بازار شامل موجی جنبشی در انتهای خود هستند بنابراین ابتدا به تقسیم بندی امواج جنبشی میپردازیم.

از نظر گلن نلی امواج جنبشی به دو دسته کلی شتابدار و ترمینال تقسیم میشوند و مهمترین نکته در این بین یافتن موج ممتد در هر سری جنبشی است .

یافتن موج ممتد در هر سری جنبشی اطلاعاتی مهم برای پیشبینی رفتار آینده بازار میدهد . همواره باید درنظر داشته باشیم که بر اساس منطق ساختاری امواج ، یک حرکت از درجه بالا زمانی به پایان میرسد که در ریز موج خود یا با 5 ناقص تمام شود و یا اینکه توسط ترمینالها به پایان برسد زیرا فقط این دو الگو مفهوم کاهش قدرت مارکت برای ادامه مسیر را نمایان میکنند.

دسته بندی امواج جنبشی بر اساس نظر جناب نلی :

الف ) امواج شتابدار شامل:

. آنهایی که دارای موج 1 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 3 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 5 جنبشی در سری جنبشی خود هستند .

ب ) امواج ترمینال شامل :

. آنهایی که دارای موج 1 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 3 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 5 جنبشی در سری جنبشی خود هستند .

تفاوت اصلی سری شتابدار و ترمینال :

در سری شتابدار تمامی امواج جنبشی دارای ساختاری 5 موجی و امواج اصلاحی دارای ساختاری 3 موجی در ریز موج خود هستند ولیکن در سری ترمینال تمامی امواج دارای ساختاری سه موجی در ریز موج خود میباشند .

فعلاً با نگاهی ساده مطالب را در همین حدی که عنوان میشود مطالعه نمائید تا در آینده برای هر قسمت جزئیات بیشتری ارائه شود .

برای تشخیص بهتر و کاربردی امواج آنها را کانالبندی میکنیم . لطفاً به تصویر زیر دقت فرمائید :

با دقت در تصویر بالا متوجه خواهید شد که در سبک نلی فقط در حالت ترمینال ، موج 4 میتواند به محدوده موج 2 نفوذ کند و در حالت شتابدار بهیچ عنوان این اتفاق قابل قبول نیست .

حال برای درک بهتر مطالب عنوان شده در هر تایم فریم دلخواه و فقط و فقط برای جفت ارز یورو/ دلار میتوانید نمونه های منطبق با تصاویر را ارائه دهید تا بحث را با همدیگر ادامه دهیم .

ارادتمند دوستان
    ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-04-2013, 12:41 AM
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

موقعیت لایو برای تایم 15 دقیقه :

انتظار اینستکه امواج ترمینال در زمانی کمتر از 50% مدت تکمیل خود باز گشت شوند

نظر

"در سری شتابدار تمامی امواج جنبشی دارای ساختاری 5 موجی و امواج اصلاحی دارای ساختاری 3 موجی در ریز موج خود هستند ولیکن در سری ترمینال تمامی امواج دارای ساختاری سه موجی در ریز موج خود میباشند ."
        سلام
        متاسفانه من هیچ وقت فرق بین امواج 5 تایی و 3 تایی رو نفهمیدم...
        فقط هروقت انتظار اصلاح داشتم امواج رو با abc علامت گذاری کردم.(من بعد از هر حرکت قوی انتظار اصلاح رو دارم)
        بعضی از اوقات در سایت های خارجی و ایرانی دیدم 5 تا کندل کوچک رو به هنوان موج 1 در نظر میگیرن و موج 3 بیش از 50 کندل دارد... خب اگر قرار باشد ما با دیدن هر برگشت جزئی امواج 3 تایی رو به 5 تایی تبدیل کنیم آیا این موضوع باعث فریب خوردنمون نمیشه؟
        هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
        باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
        .

نظر

من تایم 4 ساعته یورو دلار رو به 4 صورت تونستم ببینم:

1- امواج شتاب دار با موج 5 ممتد(تصویر زیر)

2- امواج شتاب دار با موج 3 ممتد(تصویر زیر)

3- امواج ترمینال با موج 5 ممتد(تصویر زیر)

4- امواج ترمینال با موج 5 ممتدتر(تصویر زیر)

لطفا توضیحات بیشتری درباره نحوه ی شمارش صحیح تر بذارید.

شما از چه نرم افزاری برای شمارش امواج استفاده میکنید ؟

منظورتون از ممتد دقیقا چی هست ؟

و این که اگر موج 3 ممتد بود موج اصلی اصلا جزء ترمینال ها نمیتونه باشه ؟

با تشکر
          هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
          باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
          .

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
            "در سری شتابدار تمامی امواج جنبشی دارای ساختاری 5 موجی و امواج اصلاحی دارای ساختاری 3 موجی در ریز موج خود هستند ولیکن در سری ترمینال تمامی امواج دارای ساختاری سه موجی در ریز موج خود میباشند ."
            سلام
            متاسفانه من هیچ وقت فرق بین امواج 5 تایی و 3 تایی رو نفهمیدم...
            فقط هروقت انتظار اصلاح داشتم امواج رو با abc علامت گذاری کردم.(من بعد از هر حرکت قوی انتظار اصلاح رو دارم)
            بعضی از اوقات در سایت های خارجی و ایرانی دیدم 5 تا کندل کوچک رو به هنوان موج 1 در نظر میگیرن و موج 3 بیش از 50 کندل دارد... خب اگر قرار باشد ما با دیدن هر برگشت جزئی امواج 3 تایی رو به 5 تایی تبدیل کنیم آیا این موضوع باعث فریب خوردنمون نمیشه؟
            سلام

صادق عزیز راه های زیادی برای تشخیص تفاوت امواج 3 تایی ( اصلاحی ) و امواج 5تایی( جنبشی ) وجود دارد که بهترین راه کانالبندی آنهاست و هدف از ایجاد این تاپیک اینستکه این مشکلات دو ستان حل شود و مشکل من هم شاید حل شد!

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
              من تایم 4 ساعته یورو دلار رو به 4 صورت تونستم ببینم:

1- امواج شتاب دار با موج 5 ممتد(تصویر زیر)

2- امواج شتاب دار با موج 3 ممتد(تصویر زیر)

3- امواج ترمینال با موج 5 ممتد(تصویر زیر)

4- امواج ترمینال با موج 5 ممتدتر(تصویر زیر)

لطفا توضیحات بیشتری درباره نحوه ی شمارش صحیح تر بذارید.

شما از چه نرم افزاری برای شمارش امواج استفاده میکنید ؟

منظورتون از ممتد دقیقا چی هست ؟

و این که اگر موج 3 ممتد بود موج اصلی اصلا جزء ترمینال ها نمیتونه باشه ؟

با تشکر
              صادق جان ترسیم تمامی تاصویر شما اشتباه است زیرا این نکته مهم را رعایت نکرده اید :

در کانالبندی امواج جنبشی عنوان شده برای ترسیم هر خط ، فقط و فقط از لمس دو نقطه استفاده خواهد شد.که این نقاط انتهای کندلهاست ( در تایم ترسیمی ) وخطی که بیش از دو لمس داشته باشد معتبر نخواهد بود.

پاسخ سوالات بعدی :

. هیچ نرم افزاری دقت لازم را ندارد و سعی کنید خود را به اینگونه ابزارها وابسته نکنید تا در آینده چشم شما بتواند موقعیتها را تشخیص دهد .

. ممتد یعنی بلندترین موج در هر سری جنبشی

سوال آخر را متوجه نشدم !

موفق باشید
              ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-04-2013, 07:49 AM

نظر

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها

با سلام و تشکر فراوان از جنابعالی به خاطر این بحث مفید و زیبا.

جناب ایزل شماره گذاری که شما انجام داده اید را میشود بصورت ذیل نیز انجام داد.لطفا در این مورد توضیح دهید.ضمنا امواج ترمینال گلن نیلی همان موج دیاگونال الیوت است که در موج پنج صورت میگیرد ولی در کتاب نیلی من صحبتی از محل امواج ترمینال ندیدم.آیا نظر ایشان هم با نظر الیوت یکسان است؟

با سپاس فراوان

نظر

با درود مجدد

البته یک احتمال دیگر این است که موج 5 در 15 دقیقه تمام شده باشد ولی چون برگشت موج به خط روند 2-4 در زمانی کمتر از زمان موج 5 انجام نشده است(طبق نظر گلن نیلی )من سیکل را تمام شده فرض نکردم .ببینیم چی میشه.

ارادتمند دوستان

معلمان

نظر

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                    با سلام و تشکر فراوان از جنابعالی به خاطر این بحث مفید و زیبا.

جناب ایزل شماره گذاری که شما انجام داده اید را میشود بصورت ذیل نیز انجام داد.لطفا در این مورد توضیح دهید.ضمنا امواج ترمینال گلن نیلی همان موج دیاگونال الیوت است که در موج پنج صورت میگیرد ولی در کتاب نیلی من صحبتی از محل امواج ترمینال ندیدم.آیا نظر ایشان هم با نظر الیوت یکسان است؟

با سپاس فراوان

سلام

پاسخ ها بترتیب :

. شماره گذاری شما اشتباه است زیرا برای شماره گذاری علاوه بر لمس نقاط باید نسبتهایی نیز رعایت شود که هنوز به آنها اشاره نکرده ام و در این مرحله میخواهم دوستان فقط با رسم کانالها آشنا شوند .

. الیوت دیاگونالها را بصورت جزئی بررسی نکرده است ولیکن نلی محل وقوع آنها و دسته بندی دقیقی برای آنها دارد .

. فصل 5 و 10 و 11 و 12 را با دقت مطالعه فرمائید در خصوص محل ترمینالها صحبت شده است .

. در تمامی مباحث نلی به جزئیات بیشتری برای امواج و تفکیک آنها پرداخته است.

اصولاً موج 5 و همچنین cساختاری 5 تایی(جنبشی) دارند و ترمینالها هم جزء امواج جنبشی دسته بندی شدند ، بنابراین بهترین قسمت برای وقوع ترمینالها نقش موج Cاز امواج اصلاحی و ریز موج 5 از امواج بزرگتر است زیرا ساختار ترمینالها حاکی از کاهش شتاب و خستگی مارکت برای ادامه راه دارد .بنابراین انتظار اینستکه ترمینالها خاتمه دهنده یک موج بزرگ و یا Cاز اصلاح باشند .

ارادتمندم

نظر

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                      با درود مجدد

البته یک احتمال دیگر این است که موج 5 در 15 دقیقه تمام شده باشد ولی چون برگشت موج به خط روند 2-4 در زمانی کمتر از زمان موج 5 انجام نشده است(طبق نظر گلن نیلی )من سیکل را تمام شده فرض نکردم .ببینیم چی میشه.

ارادتمند دوستان

معلمان
                      این نکته همان چیزیست که تشخیص دیر هنگامش ، ورودی ضعیف به مسیر جدید را در بر خواهد داشت و برای رفع آن میتوان به یک نکته مهم توجه داشت :

اگر روند بزرگ تمام شده ، باید در آخرین ریز موج 5 ناقص و یا ترمینال اتفاق افتاده باشد.

فعلاً در تایم 1 دقیقه در انتهای مارکت این اتفاق نیافتاده است ( البته این نظر نلی است و من هنوز با این قسمت مشکل دارم که امیدوارم با کمک دوستان برطرف شود )

بحث زمانی برگشت نیز که اشاره کردید را من بارها و بارها تست کرده ام و جواب نداده است و در نهایت به این نتیجه رسیدم که این تکنیک را باید فقط برای آخرین ریز موج تست کرد.
                      ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-04-2013, 10:18 AM

نظر

در حال حاضر با توجه به اینکه در زمان یاد شده سقف ترمینال برک نشد ، بر طبق نظر نلی باید کف شکسته شود.

نظر

در حال حاضر با توجه به اینکه در زمان یاد شده سقف ترمینال برک نشد ، بر طبق نظر نلی باید کف شکسته شود.
                          سلام ezzal جان

میشه این قسمت رو یه توضیح بدهید. مگه ترمینال ها بعد از تشکیل نباید در نصف زمان برگشت شوند؟؟؟ این ترمینال که هنوز موج 5 رو نزده. منظورتون رو از این جمله تون نفهمیدم. کلا ezzal جان فکر کنم به جز من بقیه هم یه مقدار در سبک نیلی ضعیف هستند چیزهایی رو که می فرمایید رو یه ذره بیشتر توضیح دهید. کتاب هم که شما 2 روز پیش فرمودید بخونید هنوز تموم نشده ولی در مورد اون تک موج ها که مثلا گفته نصف m1 باشه از نظر زمانی دو برابر m4 باشه و ... میشه این قسمت رو فعلا نخوند با به قوانین برسیم فکر کنم حفظ کردن اینها خودش دنیایی کار ببره. کلا اگه بگید فعلا کدوم فصل های کتاب رو بخونیم که بتونیم با تاپیک پیش بریم ممنون میشم.

ارادتمند--------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                            سلام ezzal جان

میشه این قسمت رو یه توضیح بدهید. مگه ترمینال ها بعد از تشکیل نباید در نصف زمان برگشت شوند؟؟؟ این ترمینال که هنوز موج 5 رو نزده. منظورتون رو از این جمله تون نفهمیدم. کلا ezzal جان فکر کنم به جز من بقیه هم یه مقدار در سبک نیلی ضعیف هستند چیزهایی رو که می فرمایید رو یه ذره بیشتر توضیح دهید. کتاب هم که شما 2 روز پیش فرمودید بخونید هنوز تموم نشده ولی در مورد اون تک موج ها که مثلا گفته نصف m1 باشه از نظر زمانی دو برابر m4 باشه و ... میشه این قسمت رو فعلا نخوند با به قوانین برسیم فکر کنم حفظ کردن اینها خودش دنیایی کار ببره. کلا اگه بگید فعلا کدوم فصل های کتاب رو بخونیم که بتونیم با تاپیک پیش بریم ممنون میشم.

ارادتمند--------امیر

امیر جان سلام

من هم در این مکتب دانش آموزم و یکی از عللی که این مطالب را عنوان میکنم اینستکه در مسیری که انتخاب کرده ام خیلی تنها نباشم و دوستان کمک کنند .

شما و هر کدام از دوستان سوالی دارید ، راحت باشید و مطرح کنید .

فقط یک خواهش دارم . اینکه سوالات خود را تصویری مطرح کنید تا متوجه شوم .

به تصویر تایم 15 دقیقه که ارائه شده بود دقت کنید :

تصویر یک ترمینال با موج 5 ممتد را انتظار دارد و طبق نظر نلی انتظار اینستکه شروع این ترمینال در زمانی کمتر از 50% تکمیلش ، برک شود .

الان بحث من و جناب معلمان بر سر اینستکه آیا ترمینال تمام شده ؟ یا نه ؟ و من عرض کردم با توجه به اینکه در زمان مورد انتظار ( یعنی همان 50% ) شروع ترمینال برک نشده باید کف شکسته شود .

پ.ن : اگر شما با تاپیک همراه باشید در هر قسمت من اگر نیاز باشد فصول مربوطه را عنوان خواهم کرد .فعلاً فقط هدف کانالبندی صحیح امواج جنبشی مد نظر است
                            ممونم
                            ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-04-2013, 10:50 AM

نظر

سلام مجدد ezzal عزیز

سوال که بپرسم از تاپیک می اندازیم بیرون :دی من خیلی وقته نیلی رو می خونم یه مقدار گنگه شایدم چون ترجمه اش رو می خونم به مشکل برخوردم دلیل اینکه شما فرمودید باید کف رو بزنه رو امکان داره اگه وقت گرانبهاتون اجازه میده به طور کامل توضیح دهید؟؟؟
                              یه سوال دیگه هم در مورد کانال ها بود ما اول باید موج یک تا 4 را بشماریم که کانال رو بکشیم درسته؟؟؟

ارادتمند---------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

آیا این ریز موج آخر میتونه 5 ناقص باشه؟

ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 03-04-2013, 12:24 PM

نظر

پردازش ...
                                X