اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دوئل با روند

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دوئل با روند

سلام خدمت دوستان عزیز

برخی از دوستان در کلاس های آن لاین یا از طریق ایمیل در خصوص کتاب بنده سوال می پرسند این تاپی را به دو دلیل ایجاد کردم اول اینکه افرادی که می خواهند کتاب را تهیه کنند چطوری تهیه کنند و دوم اینکه هر یک از دوستان در خصوص بخشی از کتاب سوالی یا ابهامی دارند اینجا مطرح کنند

عرض کنم کتاب به چاپ دوم رسیده که اکنون آماده عرضه می باشد نکته ای که در چاپ اول دقت نکردم این بود که اولاً طرح روی جلد مجزایی داشت و اکنون یک اتود کلی برای ده جلد طراحی شده و هر جلد یک مقداری تغییر ظاهر دارد دوماً در جلد اول یک سری اشکالات وجود داشت که در چاپ دوم اصلاح شد

عرض کنم که افرادی که برنامه دارند هر 10 جلد را تهیه کنند و ترکیب کتاب ها ست باشد می توانند حتی اگر جلد اول را دارند چاپ دومش را تهیه کنند .

حمایت از نویسنده منجر به افزایش انگیزه آن می شود.

روش تهیه کتاب :

شماره تماس 66496363

انتشاران دانش پژوهان جوان

...............

کتاب دوم برای چاپ در دست ناشر است که ایشالله بزودی چاپ می شود و برای ان نیز یک تاپیک مجزا برای پاسخ به سوالات ایجاد خواهد شد

با سپاس

نیما آزادی
    « پلن+دیسیپلین » رمز موفقیت در بازارها

سوال در مورد ماژور

با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای آزادی و تشکر به خاطر به اشتراک گذاشتن علم و تجربتون
    می خواستم بدونم برای من که در تایم پنج و پانزده دقیقه ترید میکنم بهترین تایم برای پیدا کردن ماژورها چه تایمی هست و شما بهترین تایم را برای پیدا کردن نقاط برگشت را چه تایمی میدانید ؟

نظر

سلام دوست عزیز

هر تایم فریمی مینور و مازور دارد و تشخیص روند در هر تایم فریمی با ماژورهایش ممکن است بنابراین فرقی نمی کند در چه تایمی هستید اما اینکه در چه تایم فریمی تحلیل و ترید کم ریسک تر است یقیناً هر چه تایم فریم بالاتر باشد

نظر

تکنیکال و تایم فریم ها

سلام بر نیمای عزیز

این بحث من و شما در مورد تایم های بالاتر و پائین تر را که هنوز وقت نکرده ایم دو نفری راجع بهش صحبت کنیم را بد نیست اینجا با هم داشته باشیم تا همه استفاده کنند و احیانا نظر بدهند.

شاید توجه به این مطلب را هم از قلم نیندازیم بهتر باشه. اگر فاندامنتال حرفش تغییر کنه، حساب و کتابهای تکنیکال را می تونه به راحتی و به سرعت به هم بریزه. در تایم های پائین تر احتمال افتادن اتفاقات بزرگ و پیشبینی نشده و خبر های آنچنانی در طول مدتی که پوزیشن باز هست کمتر هست. این یکی از فاکتورهای مهمی هست که تایم های پائین را کم ریسک تر می کنه.

من شخصا تائید روند را در تایم های 4 یا 8 ساعته، و 1 ساعته و 15 دقیقه که ببینم، با اعتماد به نفس و در تایم 5 دقیقه ترید می کنم. با تارگت های سود و زیان 10-30 پیپی تکلیف پوزیشن سریعتر معلوم میشه و می توان پوزیشن های بیشتری را در مدت زمان محدود بست. بسته به نسبت ریسک ریوارد، بین 50 تا 70 درصد پوزیشن ها که با سود بسته بشه نتیجه کاملا راضی کننده هست.

نوشته اصلی توسط NimaAzadi نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز

هر تایم فریمی مینور و مازور دارد و تشخیص روند در هر تایم فریمی با ماژورهایش ممکن است بنابراین فرقی نمی کند در چه تایمی هستید اما اینکه در چه تایم فریمی تحلیل و ترید کم ریسک تر است یقیناً هر چه تایم فریم بالاتر باشد
        ویرایش توسط Mehdi : https://www.traderha.com/member/3-mehdi در ساعت 09-26-2011, 11:54 PM
        کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
        رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
        ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
        sigpic

نظر

سلام خدمت استاد
          در خصوص چگونگی دریافت کتابها نیز توضیح دهید ممنون می شوم.

با تشکر از شما

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
            سلام بر نیمای عزیز

این بحث من و شما در مورد تایم های بالاتر و پائین تر را که هنوز وقت نکرده ایم دو نفری راجع بهش صحبت کنیم را بد نیست اینجا با هم داشته باشیم تا همه استفاده کنند و احیانا نظر بدهند.

شاید توجه به این مطلب را هم از قلم نیندازیم بهتر باشه. اگر فاندامنتال حرفش تغییر کنه، حساب و کتابهای تکنیکال را می تونه به راحتی و به سرعت به هم بریزه. در تایم های پائین تر احتمال افتادن اتفاقات بزرگ و پیشبینی نشده و خبر های آنچنانی در طول مدتی که پوزیشن باز هست کمتر هست. این یکی از فاکتورهای مهمی هست که تایم های پائین را کم ریسک تر می کنه.

من شخصا تائید روند را در تایم های 4 یا 8 ساعته، و 1 ساعته و 15 دقیقه که ببینم، با اعتماد به نفس و در تایم 5 دقیقه ترید می کنم. با تارگت های سود و زیان 10-30 پیپی تکلیف پوزیشن سریعتر معلوم میشه و می توان پوزیشن های بیشتری را در مدت زمان محدود بست. بسته به نسبت ریسک ریوارد، بین 50 تا 70 درصد پوزیشن ها که با سود بسته بشه نتیجه کاملا راضی کننده هست.
            سلام

عرض کنم خدمت شما که تایم بالا و پایین بر مبنای استراتژی افراد متفاوت است گاهی برای تریدرهایی که تایم 5 دقیقه کار می کنند تایم یک ساعته تایم بالاست و گاهی برای افرادی که تایم یک ساعته ترید می کنند تایم دیلی بالاست

من شخصاً تایم یک ساعته تحلیل میک نم و ترید در تایم 15 دقیقه را مناسب می دونم.

نظر

سلام

من هميشه از تايم بالا تحليل ميكنم ميام تايم پايين . ورود بر اساس تايمهايي مثل 15 دقيقه و 5 دقيقه است . نكته ايي كه خيلي بهش بها ميدم موقع تحليل حتما خانواده اون ارز خاص بررسي ميكنم تا مطمئن بشم دليل صعود يا نزولش چي بوده . مثلا اگر ميگيم يورو دلار ميره بالا براي من خيلي مهم كه بدونم دليل بالا رفتن يورو دلار تقويت ارز يور يا تقويت دلار . و اين خيلي ميتونه تو چشم انداز آتي كمك كنه .
              ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 09-27-2011, 11:16 AM
              با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

نوشته اصلی توسط hamkar81 نمایش پست ها
                سلام خدمت استاد
                در خصوص چگونگی دریافت کتابها نیز توضیح دهید ممنون می شوم.

با تشکر از شما
                سلام دوست من

به همون شماره ای که توی پست اول زدم زنگ بزنید

نظر

دوستان در ایمیل یا پیغام خصوصی در خصوص کتاب دوئل با روند می پرسند عرض کنم که افرادی که در تهران هستند انقلاب کتاب رو داره و همچنین جلوی در بورس اما افرادی که در شهرستان هستند یا شرکت هایی که با تعداد بالا می خواهند با شماره زیر تماس بگیرند و از ان طریق پیگیر باشند

شماره تماس 66496363 انتشارات دانش پزوهان جوان

نظر

تایم ترید

نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
                    من شخصا تائید روند را در تایم های 4 یا 8 ساعته، و 1 ساعته و 15 دقیقه که ببینم، با اعتماد به نفس و در تایم 5 دقیقه ترید می کنم. .
                    با سلام جناب اقای مدیرعامل بروکر ضمن عرض تشکر لطفا بفرمایید منظور شما از جمله ی بالا این است که :زمانی که روند در تایمهای 4 و 1 ساعته و15 دقیقه در یک جهت باشه در همون جهت در تایم 5 دقیقه در یک موقعیت معاملاتی ترید میکنید؟ متشکرم
                    ▪ مثبت فکر کردن را تمرین کنید، هر روز!

نظر

توصیه می کنم به دلیل کیفیت بسیار بهتر چاپ دوم نسبت به چاپ اول دوستانی که در صدد تهیه این کتاب هستند چاپ دوم را تهیه کنند. چند تا از دوستان علی رغم داشتن چاپ اول ، چاپ دوم را هم تهیه کردند.....

نظر

سوال در مورد تایم الگو ها

با سلام خدمت آقای آزادی
                        من در تایم های 1 ساعته الگو شناسایی می کنم که مسیر را به سمت نزول نشانه میگیرد و تمام دلایل و شواهد موجود در چارت حکایت از ریزش دارد و وقتی به تایم دیلی و یا هفتگی مراجعه می کنم می بینم که روند ما صعودی و الگوهای ضعودی شکل گرفته اند.
                        سوال اول : آیا الگوی نزولی تایم 1 ساعته که شناسایی شده بدلیل صعودی تایم فرم بالاتر می تواند بی اعتبار باشد ؟
                        سوال دوم : آیا میتوان این نزول را در مسیر اصلاح کندل صعودی دیلی یا هفتگی استنباط کرد و همان الگوی 1 ساعته مورد توجه جهت ترید قرار گیرد ؟
                        لطفا" در کلاس اگه امکانش هست کمی در جهت دلایل خنثی شدن الگوها بیشتر توضیح دهید البته در مورد تعداد کندل ها و حجم خریدارو فروشنده توضیح داده اید اما دلایلی که روند زمانی که از پی ار زد عبور می کند و یا ازنسبهای فیبو ناچی عبور می کند این عبور ها تا چه میزانی می تواند مجاز باشد جهت برگشت که این عبور بتواند الگو را باطل کند. ببخشی پر حرفی کردم چه کنم تازه کارم و جویای اطلاعات و از شما هم بی نهایت ممنونم به خاطر خیلی چیزها که به من آموختین در کلاس شما توانستم درس زندگی با استراتژی بگیرم نه تنها ترید با استراتژی. ممنون
                        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام استادکتاب اول بی نظیربود ساده جامع وکامل کتاب دوم بالاخره چاپ شد یا نه؟
                          حتی اگه گاو هم باشی ، در صورتی که در جای مناسب قرار بگیری ، کسانی پیدا می شوند که تو را بپرستند!!

لطفا کروکدیل باشید!!!!!!!!!!!!!!!

نظر

سلام رفته برای چاپ ایشالله دو سه هفته آینده بیرون میاد. بسیار بسیار پر محتوا تر از جلد اول هست.

نظر

توضیح لازم درمورد پاراگرافی

سلام
                              درابتدابه عنوان کسی که حدود 12 کتاب تحلیل تکنیکال وحدود 30 کتاب مدیریت وسهام خواندم(اعم از نویسنده خارجی وداخلی) به همه دوستداران تحلیل پیشنهاد میکنم این کتاب رابخوانند(البته امیدوارم جلدهای بعد هم همینگونه پرمحتواباشد) .
                              مثلآ در این کتاب درمورد فلسفه مسائل هرموضوع صحبت میشود درحالیکه دراکثر کتابهای دیگر فقط به توضیح اعداد وابزار بدون توجه به فلسفه آنها پرداخته میشود وبرای شخصی که دوست دارد علت اصلی را بفهمد بعد معلول را ببیند ، خیلی مفید وجالب میباشد ودر کل به عزیزان دوستدارمطالعه تکنیکال بگویم این جنس ایرانی از موارد مشابه خارجی اش بهتره.

درادامه باتشکر از نویسندگان وتهیه کنندگان این کتاب ( که امیدوارم با توجه به پیوستگی مباحث ، جلدهای بعدبافاصله زمانی کمتری عرضه شود) سوالی داشتم :
                              براساس توضیحات کتاب درمورد بورس ایران(جدا از بازارهای بین المللی) که شما معتقد به تکنیک پذیری آن هستید( و رانت، دولت و... را اصل نمیدانید) آیا سایر بازارهای مالی ایران هم تکنیک پذیرند(مثل ارز وطلا) وآیا توضیح شما در پاراگراف آخر صفحه 12 چاپ دوم که گفته شده "زیرا تصور عامه مردم نیز برهمین منوال است..............." درمورد همه بازار ها میباشد؟

وانتقادی هم داشتم که امیدوارم آقایان آزادی وشعبانی آنرا جسارت تلقی نکرده وبدانند واقعآ دوستانه است.
                              از اهداف این مجموعه در پیشگفتار فقط آمده " افزودن حس امید به ذهن معامله گران ایرانی" وشاید بهتر باشد اضافه شود هدف این مجموعه راهی است برای "فهمیدن بازار جهت لذت بردن درونی" ونه اینکه "آنالیز وتحلیل بازاربرای معامله کردن وسود بردن".
                              چون به نظرمن یک فرد باید از تجزیه وتحلیل ارضاء شده ولذت ببرد ومعامله وسود جایزه آن باشد .
                              من از متن پیشگفتار برداشت کردم که باید تحلیل تکنیکال (یا حتی بنیادی) را یاد گرفت تا سود برد وتحلیل ، ابزار سود بردن ومعامله است.

پاینده وشاد باشید

نظر

پردازش ...
                              X