اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سیگنالهای سودال سیستم ( 1 ساعته )

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دوستان اکسپرتی نیست که وقتی یه طرف پوزیشنمون فعال شد طرفه دیگه که پوزیشن داریم خود به خود حذف شه؟

چون ممکنه بعضی روزا نشه پای چارت باشیم..
    بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• نوشته اصلی توسط amirreza6790 نمایش پست ها
      دوستان اکسپرتی نیست که وقتی یه طرف پوزیشنمون فعال شد طرفه دیگه که پوزیشن داریم خود به خود حذف شه؟

چون ممکنه بعضی روزا نشه پای چارت باشیم..
      چون سفارش ها به صورت oco هستش شما باید به دنبال اسکریپت باشید که در صورت فعال شدن یکی از سفارش ها سفارش دوم حذف شود. این نوع سفارش در متا تریدر نیستش ولی در خیلی از نرم افزار ها وجود داره

به دنبال یک اسکریپت oco باشید. و قبل از هر چیز در قسمت اسکریپت های خود متا نگاه کنید شاید وجود داشته باشد و اگر نبودش با یک سرچ به راحتی می توانید پیدا کنید.
      امضاء

نظر

• سلام
        روزتان بخیر
        جناب titrerooz از اینکه دانسته های خودتان را در قالب سیستم سودال ارایه فرمودید سپاسگزارم .
        من در گذشته سیستمهای زیادی بر پایه باکس زمانی دیده ام ( اوپن لندن ، کلوز لندن ، بریک لندن ،حرکت در توکیو ، برگشت مسکو ، 6 تا 8 جی ام تی ، .......) که اگر اشتباه نکرده باشم پایه اصلی آنها از سیستم اسکالپ بوجود آمد . اما از آنجا که بسیار دیر متوجه مسایل می شوم , نتوانستم درک درستی از انتخاب باکس زمانی سیستم جناب عالی بدست بیاورم و چند پرسش برایم بوجود امده است .
        الف -دلیل انتخاب این باکس زمانی برای ترید بروی طلا چه بوده است ؟
        ب - در تصویر پایین کدام یک از اشکال ، زمان درست باکس سیستم جناب عالی را نشان داده است ( اساسا این یک باکس 8 ساعته است ) .
        مرسی

ویرایش توسط alozard : https://www.traderha.com/member/5296-alozard در ساعت 10-05-2013, 12:22 PM

نظر

• با سلام خدمت دوستان

و تشکر از ابراز لطفشون ..

به عرض برسونم که به دلیل پر شدن صندوق پیام نتونستم پیام کاربران عزیز رو که ظرف دو روز پیش داده بودن رو بخونم لذا تقاضا دارم چنانچه مقدوره دوباره پیام بدین ممنون میشم و همچنین اون دسته از عزیزانی که پیامشون پاسخ داده نشده دوباره بفرستند تا جواب داده بشه چون مجبور شدم صندوق رو خالی کنم و همه پیامها پرید .. !
          با تشکر

فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

• با سلام
            دوستان من قصد دارم برای مدیریت سرمایه خودم از این روش استفاده کنم که یخورده محافضه کارانه باشه در کل نظر اساتید محترم رو می خوام بدونم در صورت امکان بنده ر راهنمایی کنن
            مقدار دیپوزیت *مقدار درصد ریسک کل سرمایه برای هر پوزیشن/تعداد پیپ برای ریسک هر پزیشن
            مثال : 500$*3%=15$-------15$/100پیپ = 0.15 لاتیج برای هر پزیشن
            و برای تعیین ریسک و گذاشتن استاپ لاس و همچنین تی پی توی باکس b_o جاهایی رو که قیمت هیجان داشته و جهش های غیر عادی کرده رو در نظر نمی گیرم چون به نظر بنده اون قسمت ها بازار هیجان داشته یا دست خوش فاندامنتال بوده و وقتی توی روال خودش قرار بگیره به اون حد سود ما ممکنه نرسه و ما مجبور بشیم یا پوزیشن رو باز نگه داریم تا یه روز دیگه یا قیمت برگرده و استاپ ما رو بزنه
            لطفا اگه ممکنه دوستان و همچنین اساتید لطف کنن و من رو از تجربه خودشون بی نصیب نزارن
            با تشکر
            وحید
            هیچ چیز را نمی توان به کسی یاد داد

ولی

میتوان به او کمک کرد تا پاسخ ها را درون خود بیابد .......

نظر

• نوشته اصلی توسط vahidorna نمایش پست ها
              با سلام
              دوستان من قصد دارم برای مدیریت سرمایه خودم از این روش استفاده کنم که یخورده محافضه کارانه باشه در کل نظر اساتید محترم رو می خوام بدونم در صورت امکان بنده ر راهنمایی کنن

و برای تعیین ریسک و گذاشتن استاپ لاس و همچنین تی پی توی باکس b_o جاهایی رو که قیمت هیجان داشته و جهش های غیر عادی کرده رو در نظر نمی گیرم چون به نظر بنده اون قسمت ها بازار هیجان داشته یا دست خوش فاندامنتال بوده و وقتی توی روال خودش قرار بگیره به اون حد سود ما ممکنه نرسه و ما مجبور بشیم یا پوزیشن رو باز نگه داریم تا یه روز دیگه یا قیمت برگرده و استاپ ما رو بزنه
              لطفا اگه ممکنه دوستان و همچنین اساتید لطف کنن و من رو از تجربه خودشون بی نصیب نزارن
              با تشکر
              وحید
              هر جای این سیستم رو که دست بزنی از جیبت رفته .... از ما گفتن بود ...
              فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

• نوشته اصلی توسط titrerooz نمایش پست ها
                هر جای این سیستم رو که دست بزنی از جیبت رفته .... از ما گفتن بود ...
                سلام خدمت استاد عزیز
                جناب فیاض من با این کار قصد دارم که از جیبم نره این روش محافضه کارانه ااست (( البته از نظر من و ممکنه اشتباه باشه ))
                و از اونجایی که به تجربیات شما ایمان دارم و همچنین صحبتهاتون منطقیه ممنون میشم یه توضیحی بدید که متوجه اشکالش بشم چون من با این کار قصد هدر رفتن سرمایه رو دارم
                ممنون از جواب اگه کاملتر باشه لطف کردید به بنده
                موفق باشید

ولی

نظر

• نوشته اصلی توسط vahidorna نمایش پست ها
                  سلام خدمت استاد عزیز
                  جناب فیاض من با این کار قصد دارم که از جیبم نره این روش محافضه کارانه ااست (( البته از نظر من و ممکنه اشتباه باشه ))
                  و از اونجایی که به تجربیات شما ایمان دارم و همچنین صحبتهاتون منطقیه ممنون میشم یه توضیحی بدید که متوجه اشکالش بشم چون من با این کار قصد هدر رفتن سرمایه رو دارم
                  ممنون از جواب اگه کاملتر باشه لطف کردید به بنده
                  موفق باشید
                  من این سیستم رو ( هم روش تریدش رو هم مدیریت سرمایه اش رو ) بارها و بارها تست کردم هر جور دیگه ای شما بخواین با این سیستم کار کنید از چهار چوب خودش در میره مثلا همین مدیریت سرمایه ... فرض کنید دو نفر با هم شروع کردن در یک بازه زمانی مشخص مثلا 5 ماه .. بعد از این مدت شما که ریسک رو دست زدی مثلا 1000 دلارت شده 4000 دلار ولی اون یکی 1000 دلارش شده 40.000 دلار خب این وسط کی ضرر کرده فقط دلتون خوش بوده که سرمایه رو از دست ندادین ..... متوجه شدین ؟
                  اگه حتی یکبار هم کال بشین ( که درصدش بسیار پایینه ) باز هم شما کافیه یکبار به اون ارقام برسید ( که میرسید ) اونوقت جبران همه مافات میشه ...بازم من تاکید نمیکنم که حتما این کار رو بکنید برای اینکه تجربه شما هم زیاد بشه میتونین این کار رو انجام بدین ...

نظر

من این سیستم رو ( هم روش تریدش رو هم مدیریت سرمایه اش رو ) بارها و بارها تست کردم هر جور دیگه ای شما بخواین با این سیستم کار کنید از چهار چوب خودش در میره مثلا همین مدیریت سرمایه ... فرض کنید دو نفر با هم شروع کردن در یک بازه زمانی مشخص مثلا 5 ماه .. بعد از این مدت شما که ریسک رو دست زدی مثلا 1000 دلارت شده 4000 دلار ولی اون یکی 1000 دلارش شده 40.000 دلار خب این وسط کی ضرر کرده فقط دلتون خوش بوده که سرمایه رو از دست ندادین ..... متوجه شدین ؟
                    اگه حتی یکبار هم کال بشین ( که درصدش بسیار پایینه ) باز هم شما کافیه یکبار به اون ارقام برسید ( که میرسید ) اونوقت جبران همه مافات میشه ...بازم من تاکید نمیکنم که حتما این کار رو بکنید برای اینکه تجربه شما هم زیاد بشه میتونین این کار رو انجام بدین ...
                    ممنون از لطفت جناب فیاض
                    بهرحال شما این راه رو رفتی و بهتر از من مسیر رو میشناسی من هم پیرو شما و سودال هستم
                    باتشکر

ولی

نظر

• نوشته اصلی توسط alozard نمایش پست ها
                      سلام
                      روزتان بخیر
                      جناب titrerooz از اینکه دانسته های خودتان را در قالب سیستم سودال ارایه فرمودید سپاسگزارم .
                      من در گذشته سیستمهای زیادی بر پایه باکس زمانی دیده ام ( اوپن لندن ، کلوز لندن ، بریک لندن ،حرکت در توکیو ، برگشت مسکو ، 6 تا 8 جی ام تی ، .......) که اگر اشتباه نکرده باشم پایه اصلی آنها از سیستم اسکالپ بوجود آمد . اما از آنجا که بسیار دیر متوجه مسایل می شوم , نتوانستم درک درستی از انتخاب باکس زمانی سیستم جناب عالی بدست بیاورم و چند پرسش برایم بوجود امده است .
                      الف -دلیل انتخاب این باکس زمانی برای ترید بروی طلا چه بوده است ؟ هیچی ... همینجوری .... من قبلا بدون این باکس با ترید لاین کار میکردم که وقتی این اندیکاتور رو دیدم از این استفاده کردم این اندیکاتور کار خاصی انجام نمیده فقط زحمت ما رو برای کشیدن ترید لاین کم کرده همین !!!
                      ب - در تصویر پایین کدام یک از اشکال ، زمان درست باکس سیستم جناب عالی را نشان داده است ( اساسا این یک باکس 8 ساعته است ) .
                      مرسی

فرقی نمیکنه من فقط ساعت 6 بروکر رو که اختلاف زمانی نیم ساعته با ما رو داشته باشه ست میکنم بقیه بروکر ها رو نمیدونم .. !!! باید با تجربه بدست بیاد

احتمالا کاربرانی هستند که ساعتشون با تهران اختلاف زیادی داره باید اونا نظر بدن .

نظر

محسن جان سلام.میبینم که روز تعطیل فارکسی هم زکات علمو به نحو احسن داری ادا میکنی.
                        خدا اجرشو صد برابر بیشتر بهتون بده.
                        در مورد مدیریت سرمایه و روشی که لاتیجو افزایش میدید میتونید مفصل توضیح بدهید.ممنون

send from my phone
                        ویرایش توسط saeed31861 : https://www.traderha.com/member/7413-saeed31861 در ساعت 10-05-2013, 10:17 PM
                        ساده ترین روش بهترین روش هست.

نظر

• نوشته اصلی توسط saeed31861 نمایش پست ها
                          محسن جان سلام.میبینم که روز تعطیل فارکسی هم زکات علمو به نحو احسن داری ادا میکنی.
                          خدا اجرشو صد برابر بیشتر بهتون بده.
                          در مورد مدیریت سرمایه و روشی که لاتیجو افزایش میدید میتونید مفصل توضیح بدهید.ممنون

send from my phone
                          ممنونم دوست من !

شما این فایل اکسل رو دانلود کنید
                          همونطور که مشاهده میکنید در این فایل ، دو گزارش موجوده که در یکی از اونها مدیریت سرمایه با ریسک پذیری معقول ، به نحو احسن انجام شده و دیگری با مدیریت سرمایه
                          عدم ریسک پذیری معقول ، انجام شده ... ملاحظه میفرمایید که اگر دو تریدر با روش یکسان و در یک بازه زمانی یکسان و با سرمایه یکسان و مقدار پیپ کسب شده یکسان ، ترید کنند فقط به فقط مدیریت سرمایه اونها هست که تعیین میکنه کدوم یکی چقدر سود یا ضرر کرده ... همونطور که مشاهده میفرمایید تریدر اولی بیش از 10 برابر تریدر دومی سود کرده در صورتی که هر دو با یک روش و در یک برحه زمانی ترید کرده اند ...

یکی از مشکلات عمده تریدرها ، رعایت نکردن مدیریت سرمایه است که این همه در موردش بحث میشه اما امان از عمل به اون .... خب میبینید که همین نکات و ترفند هاست که وجه تمایز دو تریدر رو نشون میده ... مثلا هر دو تریدرن هر دو حرفه ای هستن اما رعایت نکردن یک نکته مسیر اون ها رو کیلومترها از هم دور میکنه ....

سخن بسیار است و مجال اندک ... کو گوش شنوا !!!
                          فایل های پیوست شده

نظر

• سلام محسن جان و دوستان عزیز
                            خیلی خوشحالم که بعد از مدتها فقط کردم دوباره به تاپیک سودال سر بزنم
                            ممنون از بابت سیستم و اینکه همش در حال بهینه کردنش هستی و بدونه هیچ توقعی به اشتراک میذاری

محسن جان 2 نکته :
                            1- بعضی وقتا موقعی که قیمت از باکس رد میشه پوزیشن ما فعال میشه و بعد از چند دقیقه فقط یه شدو باقی میمونه و قیمت برعکس پوزیشن حرکت میکنه و SL میخوریم . برای بهینه کردن این مشکل چه کار میشه کرد ؟

2- در مواقعی قیمت چند PIP مونده { مثلا در حد 4 یا 5 PIP } که به TP برخورد بکنه ولی دوباره برمیگرده و SL پوزیشن زده میشه . ایا برای رفع این مشکل به عنوانه مثال میشه مقداره TP رو کاهش داد ؟

محسن جان اگر این 2 مشکل حل بشه باز هم تعداد پوزیشنهای TP خور بیشتر میشه . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه پیشنهاد : اگر خواستی روی بهینه کردن سیستم کار کنی اون موردو عنوان کن و به هر کدوم از دوستان وظیفه ای رو محول کن یعنی منظورم اینه که چون همه ما با هم سود میکنیم وظیفونه قسمتی از کارو بگیریم که تو هم احساسه تنهای نکنی برادر

نظر

ممنونم دوست من !

شما این فایل اکسل رو دانلود کنید
                              همونطور که مشاهده میکنید در این فایل ، دو گزارش موجوده که در یکی از اونها مدیریت سرمایه با ریسک پذیری معقول ، به نحو احسن انجام شده و دیگری با مدیریت سرمایه
                              عدم ریسک پذیری معقول ، انجام شده ... ملاحظه میفرمایید که اگر دو تریدر با روش یکسان و در یک بازه زمانی یکسان و با سرمایه یکسان و مقدار پیپ کسب شده یکسان ، ترید کنند فقط به فقط مدیریت سرمایه اونها هست که تعیین میکنه کدوم یکی چقدر سود یا ضرر کرده ... همونطور که مشاهده میفرمایید تریدر اولی بیش از 10 برابر تریدر دومی سود کرده در صورتی که هر دو با یک روش و در یک برحه زمانی ترید کرده اند ...

یکی از مشکلات عمده تریدرها ، رعایت نکردن مدیریت سرمایه است که این همه در موردش بحث میشه اما امان از عمل به اون .... خب میبینید که همین نکات و ترفند هاست که وجه تمایز دو تریدر رو نشون میده ... مثلا هر دو تریدرن هر دو حرفه ای هستن اما رعایت نکردن یک نکته مسیر اون ها رو کیلومترها از هم دور میکنه ....

سخن بسیار است و مجال اندک ... کو گوش شنوا !!!

محسن جان سلام و صبح به خیر
                              ممنون از توضیح جامعتون.
                              فایل اکسل کاملا اهمیت مدیریت سرمایه رو نشون میده.
                              نکته جالبش اینه که تو ده الی 15 معامله اول کمی تق و لق (
                              اینجا جایی هست که خیلی ها میکشند کنار) ولی یه دفعه به صورت تساعدی سود میره بالا چرا؟به نظرم به سیستم پایبند بودن باعث میشه از حرکتهای انفجاری انس رو شکار و سبب پوشش تمام ضرر ها میشه.پس فقط پایبند بودن و ایمان داشتن بهشه.و نیز کنترل مسایل روحی و روانی.
                              یادمه گفتید که به ازای هر صد دلار 0.01 مارجین که هزار دلار میشه یکدهم لات .حالا میزان ریسکمون (همون انتخاب لاتیج)با افزایش و کاهش سرمایه در هر معامله چقدر باید باشه ؟
                              دلیل اینکه زیاد روش زود کردم به خاطر اینه که ما عرض باکمون رو حد سود و ضرر قرار میدیدم.پس به نوعی ثابته و در اختیار ما نیست.و تنها ابزارمون میزان حجم معامله هست..مثلا تو معامله اول ریسک 5% لحاظ شده ولی تو معامله 5 ریسکمون 13 درصد شده حدودا. حتما منطقی پشتش هست.ممنون میشم تجربه تونو به اشتراک بزارید.
                              ساده ترین روش بهترین روش هست.

نظر

• بابا بی معرفت این مدت کجا بودی فکر کردم دیگه قید ما رو زدی

نوشته اصلی توسط amir.sh_gh نمایش پست ها
                                سلام محسن جان و دوستان عزیز
                                خیلی خوشحالم که بعد از مدتها فقط کردم دوباره به تاپیک سودال سر بزنم
                                ممنون از بابت سیستم و اینکه همش در حال بهینه کردنش هستی و بدونه هیچ توقعی به اشتراک میذاری

محسن جان 2 نکته :
                                1- بعضی وقتا موقعی که قیمت از باکس رد میشه پوزیشن ما فعال میشه و بعد از چند دقیقه فقط یه شدو باقی میمونه و قیمت برعکس پوزیشن حرکت میکنه و SL میخوریم . برای بهینه کردن این مشکل چه کار میشه کرد ؟ هیچی صبر کنید تا فردا با یک پزیشن دیگر در خدمت چارت باشید .

2- در مواقعی قیمت چند PIP مونده { مثلا در حد 4 یا 5 PIP } که به TP برخورد بکنه ولی دوباره برمیگرده و SL پوزیشن زده میشه . ایا برای رفع این مشکل به عنوانه مثال میشه مقداره TP رو کاهش داد ؟ خیر به هیچ عنوان ولی میتونین حدودا 10 پیپ مانده به تی پی تریل 10 رو فعال کنید

محسن جان اگر این 2 مشکل حل بشه باز هم تعداد پوزیشنهای TP خور بیشتر میشه . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حل میشه اما شما رو به خدا طمع نکنین من بدون در نظر گرفتن اینها آمار گرفتم و خداییش خوب بوده نه اینکه حواسم به اینها نبوده میخواستم بدترین حالت آمار رو گرفته باشم تا مطمئن بشم سودده هست

یه پیشنهاد : اگر خواستی روی بهینه کردن سیستم کار کنی اون موردو عنوان کن و به هر کدوم از دوستان وظیفه ای رو محول کن یعنی منظورم اینه که چون همه ما با هم سود میکنیم وظیفونه قسمتی از کارو بگیریم که تو هم احساسه تنهای نکنی برادر
                                من خودم یه تنه بار رو به دوش میکشم همین استقبال شما کفایت میکنه .... اما چشم بی زحمت نمیزارم

نظر

پردازش ...
                                X