اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

یادداشت ها و تحلیل های احسان ( burix )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

اشتباه نکردی اگر روز اول میرفتی سراغش ولش میکردی ولی الان قدرش رو میدونی. به راحتی میتونم 5 روش سودده معرفی کنم که خیلی ساده سود میدن. حداقل بک تست 5 سالش این رو میگه ولی مطمئنم کسی باهاشون کار نمیکنه چون من قدرش رو میدونم چند وقت پیش داشتم با علی آقا -aio- صحبت میکردم. بحث سر همین شد. گفت روشت رو حضوری کامل بگو ببینم با چی ترید میکنی منم گفتم شما هم تریک های هارمونیک رو بگو ولی جفتمون اعتراف کردیم که نه من هارمونیک کار میکنم نه ایشون با روش من فقط هدف کنجکاوی بود.

به اندیکاتورها هم توهین نکن بعضی هاشون عالین. با اینکه با بولینگر نتونستم خو بگیرم ولی حاضرم قسم بخورم همین یه دونه برای سود کردن اونم سود فضایی کردن کافیه. مووینگم که خود بازاره. مک دی هم فقط hdاش به نظرم خوبه. آر اس آی هم حرف زیاد داره واسه گفتن. بقیشون رو من ازشون نه خوبی دیدم نه شنیدم ولی بحثم اینه که تعصبی نباید گفت فلان چیز بده یا خوب. اندیکاتور چیزی نیست جر ابزار راحتی کار. من به جای اینکه کلوز 5 تا کندل رو حساب کنم و تقسیم بر 5 کنم از مووینگ 5 استفاده میکنم همین! انتظار معجزه هم ازشون ندارم. البته شما بی شک استاد من هستید ولی من تجربه ام میگه اندیکاتورم به جاش عالیه

ارادتمند-----------امیر
    تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
      اشتباه نکردی اگر روز اول میرفتی سراغش ولش میکردی ولی الان قدرش رو میدونی. به راحتی میتونم 5 روش سودده معرفی کنم که خیلی ساده سود میدن. حداقل بک تست 5 سالش این رو میگه ولی مطمئنم کسی باهاشون کار نمیکنه چون من قدرش رو میدونم چند وقت پیش داشتم با علی آقا -aio- صحبت میکردم. بحث سر همین شد. گفت روشت رو حضوری کامل بگو ببینم با چی ترید میکنی منم گفتم شما هم تریک های هارمونیک رو بگو ولی جفتمون اعتراف کردیم که نه من هارمونیک کار میکنم نه ایشون با روش من فقط هدف کنجکاوی بود.

به اندیکاتورها هم توهین نکن بعضی هاشون عالین. با اینکه با بولینگر نتونستم خو بگیرم ولی حاضرم قسم بخورم همین یه دونه برای سود کردن اونم سود فضایی کردن کافیه. مووینگم که خود بازاره. مک دی هم فقط hdاش به نظرم خوبه. آر اس آی هم حرف زیاد داره واسه گفتن. بقیشون رو من ازشون نه خوبی دیدم نه شنیدم ولی بحثم اینه که تعصبی نباید گفت فلان چیز بده یا خوب. اندیکاتور چیزی نیست جر ابزار راحتی کار. من به جای اینکه کلوز 5 تا کندل رو حساب کنم و تقسیم بر 5 کنم از مووینگ 5 استفاده میکنم همین! انتظار معجزه هم ازشون ندارم. البته شما بی شک استاد من هستید ولی من تجربه ام میگه اندیکاتورم به جاش عالیه

ارادتمند-----------امیر
      امیر جان اینی که میگم اندیکاتورهای لعنتی منظورم 100 درصد همش نبود وگرنه خودم مکدی رو ازم بگیرن میمیرم یا مووینگ که عشق است
      منظورم اون 99 درصد دیگه هستن که تمرکز تریدر رو بهم میزنن و الارم های متناقض میدن وگرنه همه ما قدرت اندیکاتورهای اصلی رو می دونیم
      الان خودت بیا بگو تو این چند سال خدایی چند تا اندیکاتور از توی این فرومها دانلود کردی و با چند تاش کار می کنی اکثرا مثل اسباب بازی بچه هاست که چند روزی سرگرم می کنن بعد هم می اندازیمشون گوشه هارد دیسک که سال ها توی فولدر های تودرتو خاک بخورن می دونی من چند تا از این اسبای بازی ها دارم

یک نکته خیلی مهم دیگه هم که وجود داره اینه که هر اندیکاتوری مخصوص یک نوع بازار و تایم فریم هست وممکنه که حتی ستینگش برا هر جفت ارز متفاوت باشه

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

من کلا به جز مووینگ و آر اس آی تمام اندیکاتورهایی که استفاده میکنم شخصی است و متناسب با نیازم است. اکثرش رو هم آرش گل - واقعا گل هر چقدر بگم کم گفتم - واسم نوشته که خدا خیرش بده. احسان جان من بعد این 6 ، 7 سال به یه نتیجه خوب رسیدم اونم اینکه باید سعی کنیم سیستممون رو مکانیکی کنیم یا حداقل نزدیک به مکانیکی کنیم و وقتی که مکانیکی شد راحت میشه اندیکاتورش کرد و کار خودمون رو راحت کنیم.

در مورد اندیکاتورهای دانلودی من 500 تا اندیکاتور فارکس تی اس دی که همش پولی است - حدود 5 دلار - رو هم از یکی از دوستانم گرفتم ولی اصلا نتونستم باهاشون کار کنم. البته بعضی هاشون به نظر جالب میان ولی نمیتونم اصلا باهاشون ارتباط برقرار کنم. سعی میکنم 10 تا 10 تا روی هاست شرکت آپلود کنم شاید به درد دوستان خورد.

واقعا ببخشید احسان جان خیلی تاپیکت رو شلوغ کردم. وقتی از سر کار میام تشنه فروم میشم یهو اسپم بازی ام گل میکنه. خدا ما رو به راه راست هدایت کنه

ارادتمند-----------امیر
        تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

امیر جان باز میگم من واقعا خوشحال میشم دوستان میان اینجا از تجربیات و دانسته هاشون میگن و این تاپیک هم چراغش روشن میشه
          خیلی عالیه منم باید به همین سمت ترید مکانیکی برم یک چند مدت بیکار بشم و البته ارامش ذهنی هم داشته باشم میشینم برنامه نویسی یاد می گیرم البته چند بار سعی کردم که وسط راه همش درجا زدم و به سرانجام نرسید
          اما نامرد ذات بازار جوریه دوست داری لایو بشینی پای چارت بالا پایین رفتنش نگاه کنی مثل فیلم سینمایی می مونه .

نظر

هم از burix و هم از TwiMm سپاس گزاری می کنم که این چنین تجربه های گران بهاشون رو به اشتراک می ذارن. برای من تازه کار مثال چراغ هستید توی جاده ی تاریک ترید.

دوستان کتاب توماس بولکفسکی درباره نمودارهای شمعدونی رو خوندین؟ من یه نگاه سرسری بهش کردم، الگوهای خیلی بیشتری نسبت به استیو نیسون معرفی کرده و یه جورایی رتبه بندیشون هم کرده. نظر خاصی ندارین؟

نظر

نوشته اصلی توسط SAEED44039 نمایش پست ها
              هم از burix و هم از TwiMm سپاس گزاری می کنم که این چنین تجربه های گران بهاشون رو به اشتراک می ذارن. برای من تازه کار مثال چراغ هستید توی جاده ی تاریک ترید.

دوستان کتاب توماس بولکفسکی درباره نمودارهای شمعدونی رو خوندین؟ من یه نگاه سرسری بهش کردم، الگوهای خیلی بیشتری نسبت به استیو نیسون معرفی کرده و یه جورایی رتبه بندیشون هم کرده. نظر خاصی ندارین؟
              مرسی سعید جان لطف داری . ان شا اله که موفق باشید
              من یک کتاب از بولکفسکی دارم که در مورد پترنها هست با این عنوان Encyclopedia Of Chart Patterns, 2nd Edition منظورتون همینه یا کتاب دیگه ای هست ؟؟؟؟

اگر منظورتون کتاب دیگه ای هست لینک دانلودش بذارید تا نگاهی بهش داشته باشیم

اما در مورد کندل استیک ها کتاب های استاد نیسون واقعا پایه هستند و هر کس هم می خواد شروع کنه باید اول همون کتابها رو بخونه و بعد از کتابهای دیگه به عنوان مکمل استفاده کنه
              مثل این می مونه که شما باید اول ریاضی 1 رو پاس کنید و بعد برید سراغ ریاضی 2

نظر

مرسی burix جان.
                آره باهات درباره کتاب استاد نیسون موافقم ولی خب یه مقدار کتابی که ازش در دسترس ماهاست قدیمیه. اشتباه نکنم مال 10 12 سال پیشه. منظورم کتاب Encyclopedia of Candlestick Charts از بولکفسکی بود که ویژه ی الگوهای کندل استیکیه. به نظرم کتاب بسیار مفیدی هست ولی خب، نظر شما استخون خورد کرده ها یه چیز دیگه هست.

نظر

سلام

نیم ساعت تایپ کردم و مطالبی رو در مورد ماهیت ساپورت و رزیستنس نوشتم و اینکه چگونه میشه به کنش و واکنش ها بین قیمت و خطوط عکس العمل نشان بدهیم ولی متاسفانه برق منزل قطع شد و همه از دست رفت.

فقط یه خلاصه عرض کنم که بعد از شناخت ساختار خود کندل ها و الگوها کندلی به نظر من بهتر هستش که دوستان به دنبال پیدا کردن پاسخ این پرسش باشند.

How to Trade a Price Action Patterns Formation

و فقط تصاویری رو که اماده کرده بودم را برای اشنایی و پیگری دوستان مجددا اپلود می کنم

1.JPG
                  ====================

2.JPG
                  ==================

3.JPG
                  ================

4.JPG

=========
                  شب خوش
                  ویرایش توسط بانوی شرقی : https://www.traderha.com/member/10330-بانوی-شرقی در ساعت 10-28-2013, 11:33 PM
                  امضاء

نظر

نوشته اصلی توسط SAEED44039 نمایش پست ها
                    مرسی burix جان.
                    آره باهات درباره کتاب استاد نیسون موافقم ولی خب یه مقدار کتابی که ازش در دسترس ماهاست قدیمیه. اشتباه نکنم مال 10 12 سال پیشه. منظورم کتاب Encyclopedia of Candlestick Charts از بولکفسکی بود که ویژه ی الگوهای کندل استیکیه. به نظرم کتاب بسیار مفیدی هست ولی خب، نظر شما استخون خورد کرده ها یه چیز دیگه هست.

آقا سعید مرسی. بابت پی. دی آف.. کتاب .... دانلود کردم ، و مشغول خوندن شدم در نگاه اول که کتاب خوب و کاملی هستش . تشکر .

نظر

• نوشته اصلی توسط SAEED44039 نمایش پست ها
                      مرسی burix جان.
                      سعید جان فهرست کتاب رو نگاه کردم کتاب عالی و بسیار مفیدی هست
                      از لحاظ مقایسه با کتاب استاد نیسون بخوام بگم تقریبا 90 درصد از نظر محتوا یکی هستند و الگوهای مشترک دارند ولی این کتاب کامل تر هست
                      شاید دوستانی که تازه بخوان این مبحث رو شروع کنن خوندنش خیلی براشون زمانبر باشه ولی با تمرین همه چیز حله وتوصیه من اینه که اگر با یکسری کتاب های ساده تر شروع کنید این کتاب در آینده می تونه دید حرفه ای به شما بده

توی صفحات قبل یکسری کتاب های مقدماتی آپلود کرده بودم که خوندن اونها برای اشنایی با کندل استیک خیلی کمک می کنه . وقتی شما الگوهای اصلی که تقریبا 20 تا هستند بشناسید خیلی راحت می تونید هر الگویی که دیدید تفسیر کنید

نظر

• نوشته اصلی توسط بانوی شرقی نمایش پست ها
                        سلام

نیم ساعت تایپ کردم و مطالبی رو در مورد ماهیت ساپورت و رزیستنس نوشتم و اینکه چگونه میشه به کنش و واکنش ها بین قیمت و خطوط عکس العمل نشان بدهیم ولی متاسفانه برق منزل قطع شد و همه از دست رفت.

شب خوش
                        بسیار سپاسگزارم . حیف شد که نتونستیم استفاده کنیم
                        فکر کنم باید به فکر یک لپ تاپ باشید . برای ترید هم بیشتر بهتون کمک می کنه

نظر

• بحث دوستان روی خطوط مقاومت و کندل ها مطالعه میکردم

خطوط مقاومت و حمایتی از دیدگاه بنده قوی هست که در هنگام یک خبر مهم " a کلاس " برگشته " در تایم یک دقیقه میتونید خط بکشید"

اون خط خیلی معناها داره که قابل تامل هست.

گفتم این نکته تا از ذهنم نپریده بیان کنم شاید افرادی باشند که روی این نکته زوم کنند و به نتایجی برسند.

ارادتمند
                          ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 10-29-2013, 01:50 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                            سلام
                            پوند دلار تایم هفتگی
                            نشانه های بسیار قوی معکوس شدن روند خصوصا اون دوجی پادراز که توی هفته قبل به وجود اومده
                            باید اتفاق خاصی بیوفته تا بتونه منطقه رزیستنس رو رد کنه وگرنه همه شواهد نشان از اصلاح توی این جفت ارز هست

سلام
                            این هفته هم تقریبا داره تموم میشه چند مدت هست بعد از کنار گذاشتن خیلی از ابزار های تحلیلی خودم با یک آرامش بهتری دارم ترید می کنم و لذت می برم .
                            با توجه به پایان هفته پوزیشن های پوند رو بستم طبق تحلیل تقریبا 200 پیپی نزول داشت

نظر

• یعنی دیگه بعضی وقتا یک حرکاتی توی بازار می بینی که لج آدم رو در میاره دوست داری سرت بکوبی به دیوار اصلاح 34 تا کندل روزانه یورو دلار توی 4 تا کندل نه ریتریسی نه اشباعی
                              دوست داشتم من فقط سل می زدم تو این 4 تا کندل قیمت میشد موشک میرفت بالا . امان از این بازار .

نظر

• سلام دوستان عزیز
                                خب ماه نوامبر از روز جمعه شروع شد تو این هفته اخبار خیلی مهمی در پیش هست الان داشتم فارکس فاکتوری رو می دیدم اینقدر اخبار زیاد بود که دیگه اینجا نیاوردم خودتون یک بررسی داشته باشید http://www.forexfactory.com/calendar.php?week=nov3.2013

ریزش های چند روز آخر ماه اکتبر یورو دلارکه توی پست قبل نشون دادم باعث ایجاد یک کندل شوتینگ استار توی کانال صعودی شده اونم تایم فریم ماهانه
                                انتظار دارم یک ریتریس به بالا داشته باشه و یک شادو برای کندل ماهانه بسازه و از اونجا بریزه
                                شواهد که اینطور نشون میده باید به انتظار نشست

ویرایش توسط burix : https://www.traderha.com/member/3105-burix در ساعت 11-02-2013, 11:46 PM

نظر

پردازش ...
                                X