اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترید های صادق

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

ترید شماره 7 : این ترید که به هدف رسیده فقط عکس رو میذارم . عجیبه که این یکی تارگت خورد
    ترید شماره 8 : این یکی هم الان خیلی کم در سود هست که بلافاصله بعد از ترید شماره 7 در جهت عکس انجام دادم .

ترید در روز های جمعه خیلی با روز های دیگه فرق داره اکثر روز ها جمعه بازار با قدرت زیادی بالا و پایین میشه مثلا 100 پیپ شارپ میره بالا و 70 پیپ شارپ برمیگرده که شاید بشه مقدار زیادیش رو شکار کرد البته من که امروز ضرر کردم.حالا یک ترید باز دارم چشمم به اونه...تا ببینم هفته ی دیگه چی پیش میاد...

پ.ن : بیشتر از اونی که احتمال میدادم استاپ خوردم.خدا رو شکر میکنم که مدیریت سرمایه رو خیلی دقیق رعایت میکنم و از این بابت خوشحالم اولین حسابم هست که دارم با مدیریت سرمایه روش ترید میکنم.

هفته ی خوبی داشته باشید
    هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
    باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
    .

نظر

سلام صادق جان ؛ گفتم شاید اون یکی تاپیک رو نبینی گفتم اینجا تو تاپیکت برات بزارم

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
      در مورد موج شماری که اگر دلایتون رو بگید که چرا اشتباه هست ممنوم میشه
      اخه این 5 موج کامل هست کپی شکل شماتیک امواج الیوت هست و 3 تا قانون امواج الیوت رو هم نقض نکرده .. من اینجا دیدمش #87جناب سیامک فرجی این موج شماری رو انجام دادند

جواب سوالاتم رو تقریبا گرفتم , جواب های آقا خلیل یک عالمه تفکر پشتشه که به این سادگی ها نمیشه فهمید
      با تشکر از این که پاسخ دادید

نوشته اصلی توسط VM511 نمایش پست ها
      سلام صادق جون ، منو ببخشید دیر جواب شما رو میدم ؛ درگیری های آخر هفته نشد در خدمتت باشم
      در مورد موج شماری هر کس یه اصولی داره ولی من دلایل شخصی خودمو میگم:

ابتدا هر چارت رو به صورت بلند مدت تر تحلیل بشه اعتبارش بیشتره
      حد اقل باید از یه کف یا سقف معتبر برای موج شماری شروع کنیم
      هر خط زیگزاگ رو نمیشه در قالب امواج فرض کرد
      در مثال شما تناوب بین موج 2 و 4 وجود نداره (نظر شخصی ؛ و انتهای موج c میتونه موج 4 باشه ،؛ هر چند باید چارت رو وسیع تر نگاه کرد)
      بنده اگر چارت شما رو موج شماری کنم میتونم بگم که انتهای موج 3 میاد به جای موج5 ؛ موج 4 در انتهای مو c ؛ و سقف چارت شما میتونه انتهای موج 5 باشه
      هر چند من با نگاه چشمی موج شماری کردم ؛ اما موارد باید به صورت دقیق و جداگونه توسط خطوط فیبو و اسیلاتور ها مانند دی تی اسیلاتور و ... بررسی بشه
      -------------------------------
      بازم ببخشید دیر جواب دادم
      باتشکر

نظر

ترید شماره 7 : این ترید که به هدف رسیده فقط عکس رو میذارم . عجیبه که این یکی تارگت خورد
        ترید شماره 8 : این یکی هم الان خیلی کم در سود هست که بلافاصله بعد از ترید شماره 7 در جهت عکس انجام دادم .

ترید در روز های جمعه خیلی با روز های دیگه فرق داره اکثر روز ها جمعه بازار با قدرت زیادی بالا و پایین میشه مثلا 100 پیپ شارپ میره بالا و 70 پیپ شارپ برمیگرده که شاید بشه مقدار زیادیش رو شکار کرد البته من که امروز ضرر کردم.حالا یک ترید باز دارم چشمم به اونه...تا ببینم هفته ی دیگه چی پیش میاد...

پ.ن : بیشتر از اونی که احتمال میدادم استاپ خوردم.خدا رو شکر میکنم که مدیریت سرمایه رو خیلی دقیق رعایت میکنم و از این بابت خوشحالم اولین حسابم هست که دارم با مدیریت سرمایه روش ترید میکنم.

هفته ی خوبی داشته باشید
        نتیجه ترید شماره 8 : استاپ خوردم
        .

نظر

ترید شماره 9 : ... یکم استاپ رو بیشتر از حد معمول گرفتم ... این باعث شد حجمم پایین بیاد...
          .

نظر

ترید شماره 9 : ... یکم استاپ رو بیشتر از حد معمول گرفتم ... این باعث شد حجمم پایین بیاد...
            نتیجه ی ترید شماره ی 9 : تارگت 2پیپ با تارگت فاصله داشت که بستمش...
            از بین این همه ترید فقط همین ترید بود که استاپش رو زیاد تر از حد معمول گرفتم و حجم یکم پایین تر از حد معمول اومد که اصلا نیازی به این کار نبود...

به نظر من با شمارش امواج در تایم 15 دقیقه از الان باید انتظار رشد این جفت ارز رو داشت موج های 1-2-3-4-5-a-b-c در این تایم دیده میشن....
            ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 05-15-2012, 11:31 AM
            .

نظر

ترید شماره 10 :
              .

نظر

ترید شماره 11 :
                یک جورایی انگار با ترید قبلی که هنوز باز هست هج شده...
                این دلار پن هم که اصلا تکون نمیخوره ... امروز فقط 14 پیپ حرکت داشته ...
                10 دقیقه دیگه خبر هست,چیزی در مورد ترید کردن یا نکردن موقع خبر توی پلن تریدم ننوشتم ... خدا به خیر کنه...
                .

نظر

نمیدونم چرا موقع خبر این جوری شد...؟؟!؟
                  هم بای رفت تو ضرر هم سل...حد اقل باید یک پزیشنم در سود میرفت...
                  .

نظر

ترید شماره 11 :
                    یک جورایی انگار با ترید قبلی که هنوز باز هست هج شده...
                    این دلار پن هم که اصلا تکون نمیخوره ... امروز فقط 14 پیپ حرکت داشته ...
                    10 دقیقه دیگه خبر هست,چیزی در مورد ترید کردن یا نکردن موقع خبر توی پلن تریدم ننوشتم ... خدا به خیر کنه...
                    این هم نتیجه ی ترید شماره ی 11 : استاپ!

.

نظر

با سلام خدمت دست عزیزم آقا صادق

جناب صادق من یه پیشنهاد میکنم در مورد گرفتن پوزیشن ها چون می بینم روزی چند تا پوزیشن میگیری از پوزیشن های هج استفاده کن که در مورد تمام پوزیشن ها اینجوری استاپ لاست با هم نخوره در هج کردن میتونی سودت و کامل بگیری و زیانت میتونی نصف کنی و تسلت بیشتری نسبت به پوزیشن هات داشته باشی ببخشید که در کارت دخالت کردم . اما فکر کردم از قرار دادن پوزیشنهات قصد بر طرف کردن اشکالات را داری.

موفق و موید باشی
                      آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                      گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                      پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                      پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                      پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

صادق جان سلام

عزیز به من در یاهو پیغام بده. تا بیشتر متوجه منظورتون بشم. امروز خودم آنالیز نداشتم. منتهی سوالی هست دقیق با ذکر خبر ... به من بگو تا شفاف سازی کنم

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                          صادق جان سلام

عزیز به من در یاهو پیغام بده. تا بیشتر متوجه منظورتون بشم. امروز خودم آنالیز نداشتم. منتهی سوالی هست دقیق با ذکر خبر ... به من بگو تا شفاف سازی کنم
                          امروز ساعت 5:00 بعد از ظهر , پنج تا خبر USD داشتیم

و من 2 تا پزیشن داشتم که تقریبا روی 0 بودند

1- فروش در USD/JPY
                          2- خرید در USD/CAD

طبیعتا بعد از خبر دلار چون پزیشن های من تقریبا هدج هستند باید یک پزیشن در سود بره و دیگری در ضرر...
                          اما اتفاقی که افتاده هر 2 با هم در ضرر رفتند...
                          [IMG]http://www.pcmupload.com/di-5FMB.jpg[/IMG]
                          میخواستم دلیل این که هر 2 تا با هم در ضرر رفتند رو بدونم
                          با تشکر
                          .

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                            با سلام خدمت دست عزیزم آقا صادق

جناب صادق من یه پیشنهاد میکنم در مورد گرفتن پوزیشن ها چون می بینم روزی چند تا پوزیشن میگیری از پوزیشن های هج استفاده کن که در مورد تمام پوزیشن ها اینجوری استاپ لاست با هم نخوره در هج کردن میتونی سودت و کامل بگیری و زیانت میتونی نصف کنی و تسلت بیشتری نسبت به پوزیشن هات داشته باشی ببخشید که در کارت دخالت کردم . اما فکر کردم از قرار دادن پوزیشنهات قصد بر طرف کردن اشکالات را داری.

موفق و موید باشی
                            سلام جناب یزدی

-در مورد این که میفرمایید از پزیشن های هج استفاده کنم منظورتون رو متوجه نمیشم اگر ممکنه با یک مثال جزئیات روش رو بفرمایید...

-دلیل این که پزیشن هام رو اینجا میذارم...
                            1-راستش من بعضی از وقتها با خوردن چند استاپ پشت سر هم غیر منطقی و خارج از پلن شروع به ترید کردن میکنم...
                            بین خودمون باشه ! اصلا جلوی خودم رو نمیتونم بگیرم که ترید خارج از برنامه نکنم...
                            با قرار دادن ترید ها در اینجا این مشکلم در حال حل شدن هست...

2-با خودم قرار گذاشتم حد اقل 20 تا ترید با پلن ثابت و حداقل اشتباه و بدون تخطی از مدیریت سرمایه اینجا ثبت کنم...

3-ثبت ترید ها با عکس در اینجا خیلی بهتر از یک دفترچه کنار میزم هست چون اینجا میتونم عکس با جزئیات رو بذارم تا بعدا بررسی کنم...

4-در کل یاد گرفتن نظم و کنترل احساسات در هنگام ترید...

-وقتی شما یک پست مزنید خیلی خوشحال میشم و سعی مکنم در آینده از راهنمایی های شما در تغییر پلن تریدم و بهینه کردنش اسفاده کنم ...
                            (از قدیم مگن همه چیز را همگان دانند)

-البته من هنوز تحلیل رو با ترید ترکیب نکردم... الان فقط دارم روش تریدم رو آزمایش میکنم و سعی میکنم مدیریت سرمایه رو بتونم دقیق تر و حرفه ای تر انجام بدم...
                            با هماهنگ کردن تحلیل و ترید ( حالا بستگی به نوع هماهنگی داره )
                            1-ریسک به ریوارد خیلی بهتر میشه...
                            2-احتمال داره تعداد استاپ ها هم کم بشه ...

با تشکر فراوان از شما
                            .

نظر

سلام جناب یزدی

-در مورد این که میفرمایید از پزیشن های هج استفاده کنم منظورتون رو متوجه نمیشم اگر ممکنه با یک مثال جزئیات روش رو بفرمایید...

با سلام خدمت آقا صادق

ببخشید دیر جواب سوال شما را دادم دلیل گرفتاری بود برای هج کردن ابتدا باید جدول کورلیشن ها رو ببینی و بعد بری سراغ هج من توضیح هر دو را در پایین قرار میدم امید است که بکار آید .

همبستگی ارزها و استفاده از آنها

یک معامله گر حرفه ای برای ورود به بازار فقط و فقط بروی یک جفت ارز معامله نمی کند و برای تعدیل ریسک و اطمینان بیشتر از جفت ارزهای مختلف بطور همزمان استفاده می کند. بعنوان مثال اگر شما تصمیم به خرید یورو در مقابل دلار امریکا را دارید می توانید همزمان با این خرید، پوند در مقابل دلار امریکا را نیز بخرید. در واقع بجای خرید با یک لات از یورو و دلار شما می توانید نیم لات یورو دلار و نیم لات پوند دلار را خریداری کنید، حال این سبک معامله چه مزیتی دارد و اصلا چرا شما پوند دلار را انتخاب کردید
                              فرض کنید شما به جدول همبستگی ارزها مراجعه کردید و با مطالعه جدول که در ادامه توضیح داده می شود به همبستگی مثبت نود درصدی یورو دلار و پوند دلار پی بردید، این همبستگی به شما می گوید که اگر یورو دلار افزایش یابد پوند دلار نیز افزایش می یابد، به عبارت دیگر اگر یورو دلار یک پوینت بالا رود نود درصد احتمال بالا رفتن پوند دلار نیز وجود دارد.
                              چون حرکت این دو جفت ارز بسیار شبیه به یکدیگر است بنابراین این دو جفت ارز را می توان یکی فرض کرد و میزان لاتی را که برای خرید خود در نظر گرفته بودیم را بین این دو جفت ارز تقسیم کنیم. حرکت یکسان این دو جفت ارز باعث تولید شدن دو نمودار شبیه به هم می شود، زمانی که شما می خواستید بروی یورو دلار به تنهایی معامله کنید تنها یک نمودار برای مطالعه داشتید اما با کمک جدول همبستگی ها شما نمودار دیگری مثل پوند دلار را پیدا کردید که تحلیل آن برای پیش بینی یورو دلار نیز مفید است، به همین ترتیب شما می توانید تعداد زیادی نمودار که مشابه با نمودار یورو دلار است را مطالعه کنید و با دقت بیشتری حرکت یورو دلار را تحلیل کنید، فرض کنید در معامله فوق شما به درستی حدس زده باشید که یورو دلار افزایش می یابد پس شما در این خرید به میزان نیم لات سود دهی داشتید و از طرف دیگر چون حرکت پوند دلار بسیار مشابه با یورو دلار بوده نمودار آن هم بالا رفته و به شما با نیم لات دیگر سود رسانده، اما چون شباهت این دو صد در صد نبوده پوند دلار با کمی تاخیر نسبت به یورو دلار وارد سود می شود و این تاخیر زمانی همان کاهش ریسک در این معامله میباشد چون اگر تحلیل شما اشتباه می بود و یورو دلار وارد ضرر می شد شما با نیم لات ضرر می کردید و قبل از اینکه پوند دلار وارد ضرر شود خرید خود را بروی آن متوقف می کردید. در واقع با این روش سود شما همان یک لاتی است که می خواستید و ضرر شما کمتر از یک لات بوده اما به خاطر داشته باشید که همیشه جفت ازرها یی مانند مثال فوق با هم همبستگی ندارند و شما می بایست هر روز به جدول همبستگی ها نگاه کنید که اگر یورو دلار و پوند دلار همبستگیشان را از دست داده باشند شما به دنبال جفت ارزهای دیگر باشید برای شما مثال دیگری میزنم:
                              با تحلیل نمودار طلا به این نتیجه رسیدیم که قیمت طلا افزایش می یابد قبل از خرید طلا به جدول همبستگی ها مراجعه می کنیم متوجه می شویم که طلا با یورو ین همبستگی بالایی دارد بعد از مطالعه نمودار یورو ین متوجه می شویم که یورو ین در حال سقوط است بنابراین یا طلا بزودی سقوط میکند یا یورو ین مسیرش عوض می شود و مانند طلا به سمت بالا میرود برای خارج شدن از این سردرگمی به دنبال نمودار سومی می گردیم که با این دو نمودار همبستگی بالایی دارد حال اگر تحلیل نمودار سوم به عنوان مثال پوند ین بود و ما را به این نتیجه رساند که پوند ین افزایش می یابد می توانیم انتظار داشته باشیم که یورو ین نیز بزودی روند صعودی خود را مانند طلا و پوند ین آغاز کند. به این ترتیب ما می توانیم بجای خرید طلا به تنهایی در کنار آن یورو ین و پوند ین را خریداری کنیم و اگر در نهایت تمامی تحلیل های ما اشتباه می بود به دلیل تاخیر حرکتی در این سه نمودار ما می توانیم در بهترین نقطه از بازار خارج شویم و کمترین ضرر را متحمل شویم به این ترتیب همیشه بیشترین سود و کمترین ضرر را نسبت به تحلیل خودمان داریم.
                              اگر به جدول همبستگی ها مراجعه کنید اعداد مثبت و منفی می بینید که عدد مثبت نشان دهنده این است که جفت ارزها حرکت مشابه و یکسان دارند و عدد منفی نشان دهنده حرکت در خلاف جهت یکدیگر است اعداد کمتر از شصت دارای همبستگی ضعیف و بی ارزش هستند و اعداد بالای هشتاد همبستگی بالا و با ارزشی دارند.
                              همبستگی های منفی و بالای هشتاد نیز مانند همبستگی مثبت بالای هشتاد با ارزش است بعنوان مثال اگر یورو دلار همبستگی بالای هشتاد و منفی با دلار سوییس فرانک داشته باشد می توانید همزمان با خرید یورو دلار به مقداری دلخواه از لات دلار سوییس فرانک را بفروشید.
                              شما می توانید میزان همبستگی ها را محاسبه کنید اما با استفاده از جدول های آماده می توانید زمان بیشتری را به تحلیل خود اختصاص دهید.

معامله به روش Hedge

اگر مبحث همبستگی ارزها را قبلا مطالعه کردید مطالب مربوط به هدج قابل لمس تر خواهد بود، استفاده از این روش بسیار متداول است و در عین حال بسیار متنوع و به نظر من با این روش شما بالا ترین میزان امنیت را در معاملاتتان خواهید داشت. منظور از هدج باز کردن پوزیشن ها در جهت خلاف یکدیگر است، با فرض اینکه بدانیم یورو دلار و یورو پوند دارای همبستگی بالای هشتاد و مثبت است در اینصورت میتوانیم این دو جفت ارز را برای هدج استفاده کنیم برای انجام این کار نیاز به یک نمودار مادر و دو جفت ارز که از این نمودار مشتق شده اند داریم.
                              جفت ارز یورو پوند را در نظر بگیرید، این جفت ارز بعنوان جفت ارز مادر در نظر گرفتیم و قرار نیست که بطور مستقیم روی آن خرید یا فروش انجام دهیم، فرض کنید یورو پوند دارای روند صعودی است پس میتوان گفت یورو قوی تر از پوند است چون اگر یورو پوند را یک کسر فرض کنید و حاصل این کسر یک نمودار صعودی باشد می توان نتیجه گرفت صورت کسر عددی بزرگتر از مخرج کسر دارد بنابرین به این نتیجه میرسیم که در حال حاضر قدرت یورو بیشتر از پوند است پس اگر دو کسر دیگر با مخرج های یکسان با یورو و پوند بسازیم باز هم کسر دارنده یورو قویتر از کسر دارنده پوند است برای مثال یورو دلار و پوند دلار دارای مخرج مشترک دلار هستند و چون یورو قویتر از پوند بوده پس نمودار یورو دلار به میزان بیشتری نسبت به نمودار پوند دلار بالا میرود پس مطالب فوق را جمع بندی می کنیم.
                              با مشاهده حرکت صعودی یورو پوند به این نتیجه میرسیم که نمودار یورو دلار به میزان بیشتری نسبت به نمودار پوند دلار بالا میرود و چون طبق جدول همبستگی می دانیم که یورو دلار با پوند دلار همبستگی مثبت و بالای هشتاد دارد میتوانیم شروع به هدج کردن این دو جفت ارز کنیم.
                              مادامی که یورو پوند صعود می کند یورو دلار را می خریم و پوند دلار را می فروشیم و هنگامی که در مجموع این دو جفت ارز وارد سود شد آنها را همزمان می بندیم زمانی که یورو پوند به سمت بالا می رود خرید ما بروی یورو دلار وارد سود می شود و فروش ما بروی پوند دلار وارد ضرر می شود به این ترتیب بخشی از سود ما توسط زیان پوزیشن دیگر از بین میرود اما چون ما روند جفت ارز مادر را درست حدس زده بودیم در مجموع وارد سود می شویم و اگر ما در تشخیص روند جفت ارز مادر اشتباه کرده بودیم یا روند به یکباره عوض شود میزان زیادی از ضرر ما توسط سود پوزیشن دیگر بالانس می شود و ما در تغییرات ناگهانی بازار با ضرر های بزرگ مواجه نمی شویم بنابراین هدج یکی از مطمئن ترین روشها برای معامله است که دارای سود کم می باشد اما مطمئن است، که با افزایش میزان لات یا افزایش تعداد پوزیشن ها می توان میزان سود را نیز بالا برد به خاطر داشته باشید اصلی ترین فاکتور در این روش تشخیص صحیح روند جفت ارز مادر است و همیشه مراقب باشید که جفت ارزهای معاملاتی شما دارای همبستگی بالای هشتاد و کمتر از نود باشند.
                              >>
                              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                              گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                              آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                              پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                              پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                              پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام-ممنون جناب یزدی بابت توضیحاتتون خیلی لطف کردید .اول این هفته یک برسی اجمالی رو ترید هایی که کردم انجام دادمو فهمیدم که اشتباه بزرگی کردم...قرار بوده که در هر معامله حداکثر 5% از سرمایم رو ریسک کنم... اما در اکثر ترید هام بیشتر از 5% (حدود 6% - 7% )ریسک کردمخلاصه بعد از این همه ترید برگشتم رو پله ی اول و همون سرمایه اولیه رو دارم... در آینده امیدوارم نتیجه بهتر بشه ...اما در ترید امروزم حدود 4% از سرمایم رو ریسک کردم ... و از این به بعد هم مدیریت سرمایه رو بیشتر رعایت میکنم.سرعت اینترنت خیلی اومده پایین و نمیتونم عکس آپلود کنم یا حتی صفحات نت رو باز کنم... نمیدونم مشکل از منه یا بقیه هم این مشکل رو دارن؟...بدرود
                                .

نظر

پردازش ...
                                X