اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ژورنال تریدینگ hosseiny

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ژورنال تریدینگ hosseiny

وقت بخیر

بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب

در حساب اصلی با ارز های EUR/USD , GBP/USD , GBP/EUR , AUS/USD , NZD/USD , GOLD کار میکنم و بقیه ارزها در یک حساب کوچک دیگر انجام میشود

روش اصلی ترید ترکیبی از هارمونیک تریدینگ (اسکات کارنی و دریک هابز ) + واگرایی و کمی تجربه

تایم کاری یک ساعته ، چهار ساعته و روزانه و به ندرت 30 دقیقه

سعی میکنم گاهی مطالب غیر تحلیل قرار دهم ( اگر خلاف قوانین هست لطفا مدیران زحمتش رو بکشن )

امیدوارم بتوانم از تجربه دوستان در این تاپیک استفاده کنم

sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

با تشکر از مدیر محترم سایت

بنظر میرسه مثلث طلا و نقره رو به پایین شکسته باشد ( تصویر اول مربوط به هفته های گذشته است )

منتظر تریگر مناسب در جهت نزول خواهم بود

sometimes it is the people no one can imagine anything of who do the things no one can imagine

نظر

با توجه به احتمال ریزش در یورو انتظار میره EUR/CHF نیز ریزش داشته باشد

تایم چهارساعته

پترن TCZ ( پترن دیگری دیده میشود که زیاد ایده ال من نیست )

نظر

نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
        با توجه به احتمال ریزش در یورو انتظار میره EUR/CHF نیز ریزش داشته باشد

تایم چهارساعته

پترن TCZ ( پترن دیگری دیده میشود که زیاد ایده ال من نیست )
        قبل از اینکه به ظرف زمانی برسه از حالت ایده ال خارج شد - fail

-------------------------------------------------
        GBP/USD

تایم چهارساعته

پترن abcd

منتظر تریگر مناسب

نظر

چه میشه که این اتفاق رخ می دهد!!!

چطور میشه که یک سیستم یا استراتژی در بک تست سالیانه ، ماهیانه ، روزانه و . . . فوق العاده عمل میکند اما زمانی که میخواهیم وارد گود مسابقه بشویم جوابگو نیست !!!

ساده بگویم احساسات

نظر شخصی من اینکه فرد علاوه بر تکنیکی که استفاده میکند باید از نظر روحی و احساسی بتواند خود را کنترل کند اما این چیزی نیست که یک شبه رخ دهد ( حداقل اینکه من ندیدم )

برای نمونه ، ناهماهنگی احساسات و تکنیک را به خوبی میتوانستید در مسابقات المپیک در برخی از ورزشکاران ببینید زمانی که احساسات بر ورزشکاران غالب میشد حرکاتی انجام میدادند که در حالت معمولی هرگز از انها سرنمیزند و جالب اینکه روی کاغذ ( شما اسمش رو بگذارید بک تست ) شانس برنده شدن بازیکن بسیار زیاد است

اما احساسات از کجا نشات میگیرند ؟ ایا میتوان احساسات را حذف کرد ؟

یک مثال میزنم من غذایی که مادرم درست میکنه رو خیلی دوست دارم هیچ وقت شک نمیکنم که ایا غذا خوشمزه است یا نه ، همیشه اون لذت یا دوس داشتن غذای مادر با من هست

اما این لذت به یکباره اتفاق نمیفته مادرهای ما بارها و بارها تمرین کرده اند تا غذا را به بهترین نحوه تهیه کنند و حاصل این تلاش میشود خوشمزه شدن غذا

حال احساسات و تکنیک هم همانند مثال بالا هستند تا من بارها و بارها تکنیک خودم را افزایش ندهم نمیتوانم احساساتم را کنترل کنم (منظور این نیست که سیستم های مختلف رو حرفه ای یاد بگیرم ، بلکه بر همون چیزی که میپسندم مسلط شوم ) به نوعی با افزایش تمرین ، اعتماد به نفسم افزایش پیدا میکند و کمتر درگیر احساسات مخرب میشوم

اما چرا نمیایم سیستم ترید خود رو تبدیل به یک اکسپرت کنیم و کنترل حساب رو بدهیم دست اکسپرت !!! اینجوری دیگه احساسات درگیر نخواهد بود

یک نکته رو بگم من در مدتی که دارم ترید میکنم هیچ وقت با اکسپرت کار نکردم و احساس خوبی نسبت بهش نداشتم - شاید مثل افراد قدیمی جامعه که در مقابل تغییرات مقاومت میکنند باشم

به هر صورت با حذف احساسات شما یک قسمت از فرمول ( احساسات + تکنیک ) را حذف میکنید و ان زمان که تکنیک به درستی عمل میکند اما احساسات شما اماده دریافت چنین تریدی نیست و این احتمال متضرر شدن را افزایش میدهد

شاید یکی از دلایل متضرر شدن افراد در این بازار از این شاخه به اون شاخه پریدن باشه و هیچ گاه به اون اعتماد به نفس برای ترید نمیرسند

ادامه دارد ...

دوستان و اساتید عزیز اگر دیدگاه دیگری داشته باشند با کمال میل میشنوم

نظر

وقت بخیر

AUD/USD

تایم فریم روزانه

پترن bat

در صورت شکسته شدن خط روند در تایم چهارساعته پوزیشن اضافه میشود

نظر

اما در ادامه بحث کنترل احساسات با یک سیکل روانی فشرده مواجه میشویم

در اوایل کارم میگفتم خوب روانشناسی که چیزی نیست اینکه چطور پوزیشن بگیرم مهمه ، اصلا روانشناسی چطور میتواند روی ترید من تاثیر بگذارید !! هیچ وقت فکر نمیکردم احساسات سیکل یا فرایندی به گستردگی داشته باشد

خوشبختانه امروز نسبت به 10 سال گذشته تکنیکال به صورت فزاینده ای در ایران رشده کرده سی دی ها ، کتاب ها ، کارگاه های اموزشی همه و همه به کمک تریدرهای ایرانی امده است

اما متاسفانه در بحث روانشناسی بازار تا امروز به نقطه مناسبی نرسیده ایم ( این موضوع رو به خوبی میتوان از تعداد تاپیک های هر سایت متوجه شد ! )

شاید شاید شاید یکی از دلایل متضرر شدن افراد در این بازار عدم توجه به این موضوع مهم باشد

پ.ن: شاید بعضی کلمات خوب ترجمه نشده باشه یا این تصور پیش بیاد که این کلمات مترداف یکدیگر هستند با . . . اما افرادی که مدتی در این بازار کار میکنند به خوبی این احساسات رو میتوانند از یکدیگر تفکیک کنند

نظر

وقت بخیر

EUR/CHF

تایم فریم چهارساعته ( البته تصویر ارائه شده یکساعته هست )

یک هارمونی بسیار عالی در ریتریس 0.886 و سیکل زمانی 250 کندل

این نوع هارمونی زیاد دیده نمیشه تریگر بده سود خوبی ازش میکشم بیرون

نظر

وقت بخیر

در ادامه تحلیل قبلی طلا

تایم فریم چهارساعته

پترن گارتلی + abcd

نظر

آرشیو مرداد ماه سال 1395 :

تعداد کل تریدها : 64
                    تعداد پوزیشن های buy : ب 22
                    تعداد پوزیشن های sell : ب 42

تارگت : 46
                    استاپ : 18
                    موفقیت کل پوزیشن ها : 72 درصد
                    درصد موفقیت پوزیشن های buy : ب 59
                    درصد موفقیت پوزیشن های sell : ب 79

بهترین عملکرد : همه پوزیشن های طلا به تارگت نشسته
                    بدترین عملکرد : 50% پوزیشن های NZD/USd استاپ خوردند

تعداد پوزیشن های باز انتقال یافته به ماه شهریور : 4
                    -----------------------------------------------------------------------------------

سود بدست امده : 52 درصد بالانس
                    ویرایش توسط HOSSEINY : https://www.traderha.com/member/15626-hosseiny در ساعت 08-27-2016, 01:39 AM

نظر

وقت بخیر

قبل از اینکه به ظرف زمانی برسه از حالت ایده ال خارج شد - fail

-------------------------------------------------
                      GBP/USD

تایم چهارساعته

پترن abcd

منتظر تریگر مناسب
                      تارگت

وقت بخیر

AUD/USD

تایم فریم روزانه

پترن bat

با شکست خط روند پوزیشن اضافه شد

وقت بخیر

EUR/CHF

تایم فریم چهارساعته ( البته تصویر ارائه شده یکساعته هست )

یک هارمونی بسیار عالی در ریتریس 0.886 و سیکل زمانی 250 کندل

این نوع هارمونی زیاد دیده نمیشه تریگر بده سود خوبی ازش میکشم بیرون
                      استاپ

وقت بخیر

در ادامه تحلیل قبلی طلا

تایم فریم چهارساعته

پترن گارتلی + abcd
                      تارگت abcd لمس شد

---------------------------------------------------
                      USD/CHF

تایم فریم چهارساعته

پترن tcz

با توجه به تقویت دلار انتظار زیادی از این تحلیل ندارم اما اگر تریگر مناسب بده با مدیریت سرمایه وارد میشوم

نظر

چند ساعت قبل با یکی از دوستان در مورد روند طلا داشتیم صحبت میکردم یک ارز جدید بهم معرفی کرد من تا حالا ندیده بودم ( چون سبد ترید دارم زیاد دنبال این چیزها نیستم )

نقره / ین ژاپن البته ارز های دیگه ای هم مثل نقره / یورو ، پوند و . . . بود که من این رو ترجیح دادم

برای تنوع هم باشه یه چنگی بهش میزنم

نقره / ین

تایم فریم روزانه

نظر

وقت بخیر

با تشکر از مدیر محترم سایت

بنظر میرسه مثلث طلا و نقره رو به پایین شکسته باشد ( تصویر اول مربوط به هفته های گذشته است )

منتظر تریگر مناسب در جهت نزول خواهم بود
                          باتوجه به اینکه مثلث بزرگ به سمت پایین شکسته شده اما برای نزول اصلی باید خط روند روزانه شکسته شود

وقت بخیر

AUD/USD

تایم فریم روزانه

پترن bat

هرطور نگاه میکنم خط روند شکسته شده + پوزیشن اضافه شد

وقت بخیر

USD/CHF

تایم فریم چهارساعته

پترن tcz

با توجه به تقویت دلار انتظار زیادی از این تحلیل ندارم اما اگر تریگر مناسب بده با مدیریت سرمایه وارد میشوم
                          بدون تریگر وارد شدم استاپ خورد

----------------------------------------------------------------

NZD/USD

تایم فریم چهارساعته

خط روند شکسته شده اما تایید نهایی زمانی که خط سبز رنگ شکسته شود ( اگر چارت رو به حالت line نگاه کنید به خوبی مقاومت رو مشاهده میکنید )

نظر

خسته نباشید جناب حسینی

نظر

نوشته اصلی توسط SINA1359 نمایش پست ها
                              خسته نباشید جناب حسینی
                              ممنون ( شکلک های سایت برام نمایش داده نمیشه شما فرض کن یه گل اینجاست :دی )

----------------------------------
                              برای خالی نبودن پست

AUD/CAD

تایم یکساعته

چون ریسک به ریوارد مناسبی داشت بدون تریگر وارد شدم

نظر

پردازش ...
                              X