اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای شخصی فقانی ( کارگاه الیوت طلا )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

باسلام ظاهرا آپلود کردن روی سایت بادفعات قبل فرق کرده ویا من فراموش کردم کدوم گزینه راانتخاب کنم

نظر

درود به همگی دوستان و همراهان عزیز

دوستان گلم لطفا به یک مورد توجه خواص داشته باشید
      من هرگز در مقام یک استاد خود را ندیده و خدا میدونه که هدفم از این تاپیک یک کار کارگاهی برای الیوت بود تا بتونیم اساتید واقعی رو جذب کرده و از دانش ایشان استفاده کنیم .
      در کنار این قضیه هم با بحث و برسی روی چارت ها به تجربیات همدیگه اضافه کنیم تا نفر بعدی مجبور نباشه تجربه 2-3 ساله نفر قبلی رو دوباره از سر بگیره .
      ما ایرانی هستیم ، یکی از مهربان ترین مردم دنیا ، پس عجب نداره که دلمون برای هموطنمون به شور و هیجان بیاد و سعی کنیم تا نفر بعد بیاد و کار رو قدمی دیگر به جلو ببره .
      کاری که مسعولین بروکر پرسپلیس دارن با ازخود گذشتگی انجام میدن و فهم من در این مدت که در خدمت شما عزیزان بودم ، غیر از این نبوده .

خوب بپردازیم به اونس جهانی
      خدارو شکر که با وارد کردن شماره گزاری های 1 ساعته میتونیم ضعف و قوت تحلیل ها رو با سرعت بیشتری بیازماییم .

در پست های گذشته موج 1 و 2 که شروع کننده موج 5 آنها را در نظر گرفته بودیم گسترش یافته .
      در واقع موج 2 آن که به صورت زیگزاگ مورد نظر ما بود ، گسترش یافته و به زیگزاگ دوگانه ( Zigzag Double ) تبدیل شده .

چارت 4 ساعته رو آپ میکنم تا از دیدی بالا تر وارد چارت 1 ساعته بشیم .

خوب در چارت بالا دنبال انتهای آخرین سوینگ که موج 2 است میگردیم ، یا به دنبال قبول یا رد شدن تحلیل و شمارش خود هستیم .
      دو نگته بسیار مهم در مورد کار بوسیله امواج الیوت :
      اول : اینکه هرگز 1 تحلیل رو در نظر نگیرید و بزارید تا بازار به تحلیل شما صحت ببخشد و هرگاه نکته ای در باب اشتباه بودن شماره گزاری دیدید سریعا در شماره گزاری تجدید نظر کنید .

دوم : بخاطر داشته باشید که طبق شمارش بلند مدت ما هنوز در اصلاح هستیم و ممکنه همپوشانی امواج در روند ها اتفاق بیفته .
      یعنی ممکنه کف موج 2 از کف موج 1 عبور کنه اما باز به بالا برگرده و موج 3 رو بسازه . اگر خاطر شما عزیزان باشه ، گفتیم که همپوشانی امواج یکی از نکات روشن ماست که در یابیم درون یک اصلاح از درجه ای بزرگتر قرار داریم .

خوب در چارت 1 ساعته قیمت از قوانین زیگزاگ خارج شده و من شماره گزاری بعدی که در نظر میتونم بگیرم یک زیگزاگ دوگانه است .

در چارت بالا شماره گزاری رو انجام دادم و حالا به توضیحاتی در مورد این نوع از اصلاح میپردازیم

نکاتی در باب الیوت :
      زیگزاگ ها به 3 گونه شکل میگیرند
      1- زیگزاگ ( اصلاح ساده )
      2- زیگزاگ دوگانه
      3- زیگزاگ سه گانه

گاهی بازار توان اصلاح قیمت را در یک زیگزاگ نداره و زیگزاگ دوگانه یا سه گانه شکل میده .
      این ممکنه به علت پر نشدن ظرف زمان ( که در آینده صحبت خواهد شد )
      و یا قیمت باشه .

برای درک بهتر ، سعی میکنم از امواج مد نظرم یک شکل نیز بزارم تا راحت تر بشه در موردش صحبت کرد و حالا به زیگزاگ دوگانه توجه کنید :

این شکلی است که وقتی زیگزاگ ها تکرار میشن بخودشون میگیرند .
      میبینید که پس از تمام شدن زیگزاک اول یه حرکت رابط که با X علامت گزاری میشه و بصورت 3 موجی هم هست به موج اضافه میشه و زیگزاگ دوم بعد از اون شکل میگیره .
      اولین زیگزاگ با حرف W روی چارت مشخص میشه و بعد حرکت رابط با حرف X وبعد زیگزاگ دوم با حرف Y و در نوع سه گانه حرکت X رو دوباره شاهد خواهیم بود و زیگزاگ سوم در پایان که با حرف Z مشخص میشه تا خواندن تحلیل برای همگان صورت بگیره .
      اینکه زیگزاگ بصورت WXYXZ شماره گزاری بشه یک قانون برای راحت تر شدن رساندن مفهوم تحلیل به دیکرانه که تقریبا همه جا رعایت میشه .

شاید کمی مبحث تو در تو شد .
      اگر دوستان با تو ضیحات من ، مطلب درست براشون جا نیفتاده ، بنویسند که شرحی دوباره براش بنویسم .

حالا خواهش همیشکی خودم رو تکرار میکنم و از برو پچه های گل سایط دعوت به بحث و تبادل نظر میکنم .

با سپاس

یاحق
      شناخت خود مهم ترین عامل موفقیت است

نظر

تحلیل ماهیانه انس

باسلام وتشکر ازدوست عزیزم آقای فقانی که آپلود کردن را به من یادآوری کردن. خوب این هم نظر من دررابطه تحلیل بلند مدت انس خوشحال میشم اگردوستان ایرادات مرا یادآوری کنندIMG][/IMG]

نظر

نوشته اصلی توسط daruosh نمایش پست ها
          باسلام وتشکر ازدوست عزیزم آقای فقانی که آپلود کردن را به من یادآوری کردن. خوب این هم نظر من دررابطه تحلیل بلند مدت انس خوشحال میشم اگردوستان ایرادات مرا یادآوری کنندIMG][/IMG]

daruosh عزیز بسیار متشکرم
          این تحلیل یکی از تحلیل هایی یست که در پست های قبل که در مورد دید بلند مدت صحبت کردیم در نظر من هم هست .
          اما من اگر این تحلیل رو تحلیل مبنا قرار ندارم بخاطر چند مشکل این نوع نگاه به اونس هست .
          مهم ترین اون رو مینویسم تا شما هم نظر خودتون رو بفرمایید .

میدانیم حرکات باید در یک روند و یا اصلاح از یک درچه باشند . الان مشکل درک این تحلیلی که من هم از قبل دارم اینه که اصلاح موج 2 با موج 4 در یک درجه قرار نمیگیرند .
          در واقع من حتی 1 مارس 2008 رو انتهای موج 1 و کف 1 اکتبر 2008 رو موج 2 درنظر گرفتم اما باز هم با بزرگتر شدن درجه امواج از لحاظ قیمتی و زمانی بازهم با موج 4 همخوانی ندارد .

در مورد این مسعله نظر شما چیست ؟

عکس آنالیز های مختلف رو هم دوباره آپ میکنم :

داریوش عزیز ممنون از توجه و تحلیل شما .

قبلا از شما بابت توضیحاتتان سپاسگزارم

یاحق

نظر

با تشکر بابت شروع این بحث
            تحلیل تکنیکی Gold صفحه 24 پست 234

نوشته اصلی توسط PCMTrader
            چشم انداز بلند مدت اونس؛

در راستای خراب شدن بورس های دنیا؛

بنظر می رسد موج 3 بزرگی که 2 سال پیش در 1920 دلار تکمیل شد بعد از این مدت موج 4 خود را نیز تکمیل نموده باشد و حرکتی بس عظیم را شاهد باشیم.

در حال حاضر بنظر موج 3 از 5 بزرگ شروع شده باشد که موج 1 از این 3 از 5 بزرگ هست اوج اخبار بد اقتصادی در موج 3 از 3 از 5 بزرگ به بازار تزریق خواهد شد.....

فعلا جو عدم باور در بازار هست کم کم به مرحله خود باوری می رسد!! انتظار می رود در انتهیا موج 1 از 3 از 5 حوالی 1600 دلار باشیم.....

تا زمانی که قیمت بالاتر از 1180 دلار است تحلیل فوق معتبر است.

نظر

نوشته اصلی توسط farshidu نمایش پست ها
              با تشکر بابت شروع این بحث
              تحلیل تکنیکی Gold صفحه 24 پست 234
              درود
              من هم در جریان نظر استاد گرامی آقای آزادی هستم .
              آگر مبنای تحلیل شما شماره گزاری ایشان است ، خوب باید از ایشان سوال پست قبل رو پرسید .
              اما بیشتر نظر من بر تحلیل شخصی دوستان است .
              واقعا ایرادی نداره تحلیل یکی دیگه رو قبول داشته باشیم ، بشرطی که از کم و کیف آن آگاه باشیم و تحلیل ایشون رو درک کرده باشیم .

شخصا وقتی نظر دوستان رو در باب تحلبل الیوت میبینم ، یه تطبیق این تحلیل با قوانین راهنمای الیوت میپردازم و اگر سوالی داشتم از ساحب تحلیل میپرسم .
              اما اینکه تحلیل کسی رو چشم بسته قبول کنیم ، مارو در مبحث الیوت جلو نمیبره و همیشه باید منتظر تحلیل ایشان برای ترید باشیم که اکر روزی به هر دلیلی این تحلیل ها قطع بشن ، در واقع پلن ترید ما هم از بین میره .

البته من فکر نمیکنم شما بدون درک عمیق تحلیل ایشان ، این تحلیل رو مطرح کرده باشید .

زیرا تحلیل هایی از استادان دیگر در همین سایت هست که در جهت تحلیل شما نیست .

با سپاس
              یاحق

نظر

با سلام . جنابعالی در توضیحات مربوط به امواج الیوت فرمودید امواج اصلاحی وقتی به شکل abc باشند به صورت زیگزاگ هستند ویا به صورت فلت . زیگزاگ ها بصورت 535 و فلت ها بصورت 335 می باشند .در پست 10 در چارت اول موج 4 بصورت 333 شماره گذاری شده است لطفا در صورت امکان در این مورد توضیحاتی ارایه فرمایید. با تشکر فراوان

نظر

در تکمیل پست 22 ، abc به ABC تصحیح می گردد . با تشکر مجدد

نظر

نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
                    با سلام . جنابعالی در توضیحات مربوط به امواج الیوت فرمودید امواج اصلاحی وقتی به شکل abc باشند به صورت زیگزاگ هستند ویا به صورت فلت . زیگزاگ ها بصورت 535 و فلت ها بصورت 335 می باشند .در پست 10 در چارت اول موج 4 بصورت 333 شماره گذاری شده است لطفا در صورت امکان در این مورد توضیحاتی ارایه فرمایید. با تشکر فراوان
                    با درود و سپاس از نکته بینی شما
                    خیلی خوشحالم که دوستان با دقت نظر بحث رو جلو میبرند تا در کنار هم مطالب رو بیاموزیم و آب دیده کنیم .

در مورد سوال شما دوست عزیز :
                    حرکت موج 4 در واقع یک زیگزاگ دوبل به حساب میاد که بنده باید به صورت WXY شماره گزاری میکردم

نکته بعد که شاید باید زودتر مینوشتم اینه که
                    در قوانین الیوت شما همیشه یه کلمه اغلب ، بیشتر اوقات یا مثلا در اکثر موارد رو به ابتدای قوانین اضافه کنید که من بعلت تکرر در نوشتن شاید یادم بره .
                    در وا قع قوانین 100% و بدون چون و چرا در بحث الیوت بسیار کمتر از احتمالات اونه .

من حتما دقت بیشتری بخرج میدم ، اما حتما قوانین بدون چون و چرا رو گوشزد میکنم .

سپاس از ریز بینی شما و تبریک به شما دوست من که این کار باعث رشت و پیشرفت هر دوطرف خواهد شد .

یاحق

نظر

باسلام همانطور که میدانید امواج ازلحاظ بزرگی وزمانبندی به 9درجه تقسیم میشوند که اگرمابخواهیم چرخه ی فوق العاده بلندمدت یعنی Grand super cycle ویاحتی چرخه ی بلندمدت super cycle راتحلیل کنیم حداقل باید آن رادرچارت داشته باشیم که نداریم کل چیزی که من وشما در چارت داریم ظاهرا تاریخچه ی22ساله ای بیش نیست که با این وصف نباید هم تحلیل هایمان جور درآیند مگر اینکه یا تاریخچه ی آنرا بدانیم ویا اساتید زحمت آن را متقبل شوند.اما چیزی که ما فعلا میتوانیم درچارت ببینیم شاید یک نیم چرخه است که ازاواسط سال 2004شروع شده وقاعدتا مامیتوانیم فقط چیزی راکه میبینیم تحلیل کنیم

نظر

با تشکر ویژه از دوست عزیز جناب فغانی و اجازه از ایشون بابت نوشتار زیر

دیدگاه بلند مدت داشتن بد نیست ولی دنبال این شمارشها نبودن بهتر است.

بنظرم باید با تریگر گرفتن و محاسبه تارگتهای اولیه بروش الیوت از بازار کسب سود کرد و با استفاده از چند تا مووینگ اوریج میشه دنباله رو بازار بود.

فکر نکنم اینجا کسی باشه که تایم فریم بالاتر از روزانه ترید کنه . روش شمارش امواج خیلی گیج کننده هست. بنظرم فقط باید از الیوت کاربردی استفاده کرد نه از شمارشهای امواج.

بنده خودم بالای 1000 صفحه کتاب و پی دی اف در مورد الیوت خوندم و به جرات میتونم بگم که هر چه بیشتر بخونی کمتر عمل میکنی. فقط تارگت امواج را بلد باشه تریدر کافیه و اینکه تشخیص بده که در اصلاح هستیم و یا در روند.

در شرایط کنونی اونس دوتا شاخص داره یکی شکست کف قبلی و همپوشانی 1265 و دیگری شکست 1307. دیگه مابقی بنظرم اتاله وقت هست و سودی ندارد.
                        .

نظر

درود

دوستانی که به الگو های هارمونیک علاقه دارند بد نیست اینو در نظر بگیرند .

یاحق

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی نورالهی نمایش پست ها
                            با تشکر ویژه از دوست عزیز جناب فغانی و اجازه از ایشون بابت نوشتار زیر

دیدگاه بلند مدت داشتن بد نیست ولی دنبال این شمارشها نبودن بهتر است.

بنظرم باید با تریگر گرفتن و محاسبه تارگتهای اولیه بروش الیوت از بازار کسب سود کرد و با استفاده از چند تا مووینگ اوریج میشه دنباله رو بازار بود.

فکر نکنم اینجا کسی باشه که تایم فریم بالاتر از روزانه ترید کنه . روش شمارش امواج خیلی گیج کننده هست. بنظرم فقط باید از الیوت کاربردی استفاده کرد نه از شمارشهای امواج.

بنده خودم بالای 1000 صفحه کتاب و پی دی اف در مورد الیوت خوندم و به جرات میتونم بگم که هر چه بیشتر بخونی کمتر عمل میکنی. فقط تارگت امواج را بلد باشه تریدر کافیه و اینکه تشخیص بده که در اصلاح هستیم و یا در روند.

در شرایط کنونی اونس دوتا شاخص داره یکی شکست کف قبلی و همپوشانی 1265 و دیگری شکست 1307. دیگه مابقی بنظرم اتاله وقت هست و سودی ندارد.

درود و خسته نباشید به همگی دوستان
                            بعد از یک هفته نه چندان پر فراز و نشیب آخر هفته جالبی رو میگزرونیم .

از آقا مهدی گرامی هم بابت نظری که دادن ممنونم .
                            همونطور که در پست های ابتدایی این تاپیک هم نوشتم ، این یه تاپیک برای ارایه فورکست یا ترید نیست .
                            بیشتر کار ما یه کار کارگاهی روز به روز هست که بتونیم در اون با امواج بیشتر آشنا بشیم و در موردشون تبادل تظر کنیم .
                            هر چند ناگزیر بعد از چند پست حالا دیکه به نقطه ای رسیدیم که حرکات بازار رو موج به موج تحت نظر خواهیم داشت و در مورد روند بعدی اون و اهدافش صحبت خواهد شد ، اما تمام این تحلیل ها هم بصورت کارگاهی است .

در تاپیک خود آقای مهدی نورالهی ، هدف دادن تحلیل برای ترید کردنه و کسانی که در اون شرکت میکنند دیگه دنبال توضیحات امواج نمیگردند ، حتی اگر تحلیل بدون توضیح هم ارایه بشه ارزش منده چون خود تحلیل بیانگر همه چیز هست که شخصا از اون تاپیک استفاده خوبی میکنم .

به هر حال با جلوتر رفتن بحث ( در پست های قبل هم اشاره شده ) در مورد شروع و پایان امواج و جهت بعدی امواج اقدام به گرفتن تریگر های مختلف خواهیم کرد و
                            شرایط بازار رو هم به صورت دقیق تر درنظر خواهیم گرفت .

در مورد تایم فریم ترید هم شخصا طی چند سالی که با الیوت تمرین و ترید میکردم و میکنم ، تایم 4 ساعته به پایین رو هرگز مبنای ترید قرار نمیدم چون میدانیم که هرچه تایم فریم کوچکتر بشه شرایط تکنیکال کمتر یا حد اقل بسیار بسیار پیچیده تر خواهد شد و امواجی که خود الیوت هم به عنوان امواج تعریف نشده و موردی در نظر گرفته بود ، بسیار دیده میشه و این نقشه راه ترید مارو مخدوش میکنه .

البته به نظر من کسی که بتونه مثلا در تایم 15 دقیقه طبق الیوت ترید کنه باید احاطه کاملی به مبحث الیوت داشته باشه .

باسپاس

یاحق

نظر

نوشته اصلی توسط daruosh نمایش پست ها
                              باسلام همانطور که میدانید امواج ازلحاظ بزرگی وزمانبندی به 9درجه تقسیم میشوند که اگرمابخواهیم چرخه ی فوق العاده بلندمدت یعنی Grand super cycle ویاحتی چرخه ی بلندمدت super cycle راتحلیل کنیم حداقل باید آن رادرچارت داشته باشیم که نداریم کل چیزی که من وشما در چارت داریم ظاهرا تاریخچه ی22ساله ای بیش نیست که با این وصف نباید هم تحلیل هایمان جور درآیند مگر اینکه یا تاریخچه ی آنرا بدانیم ویا اساتید زحمت آن را متقبل شوند.اما چیزی که ما فعلا میتوانیم درچارت ببینیم شاید یک نیم چرخه است که ازاواسط سال 2004شروع شده وقاعدتا مامیتوانیم فقط چیزی راکه میبینیم تحلیل کنیم
                              درود daruosh گرامی

نظر من در مورد چرخه های بلند مدت نبود .
                              واصلا بخث من این نیست که دو موج 2 و 4 پارت شما در کدام دسته قرار میگیرند .
                              چیزیکه برای من جالب بود این بود که چگونه میشه این 2 موج رو در یک درجه از امواج قرار داد .
                              حتی اگر امواج از لحاظ زمانی و قیمتی تا 162% یکدیگر هم گسترش یابند میشه اونهارو در یک درجه دید .

درواقع میخواستم بدانم نکته خواصی هست که میشه این دو موج رو از نظر درجه امواج به هم مربوط کرد .
                              شاید نکته ای وجود داشته باشه که من بی اطلاع باشم و قصد من از سوال هم کامل کردن اطلاعاتم هست .

باتشکر

یاحق

نظر

درود با همگی دوستان همراه و گرامی

ترجمه کتابی رو سایت سرمایه خیلی وقت پیش به اشتراک گزاشته بود که بد ندیدم شما دوستان گل هم این مطلب رو بخونید .

این ترجمه کتاب معروف DYNAMIC TRADING نوشته آقای رابرت ماینر هست که به صورت کاربردی به توزیح امواج الیوت میپردازه و کلاسه بندی شده در مورد انواع و مشخصات هر نوع توضیح میده .
                                البته شخصا این کتاب ( اگر بطور کامل ترجمه شده باشه ) رو در باب الیوت کامل نمیدونم ، اما چون به زبان ساده و به صورتی روان و کاربردی نوشته شده ، خوندنش رو به علاقه مندان این نوع از پینش یه امواج پر فایده میبینم .

ِDYNAMIC TRADING

امید وارم مفید واقع بشه .

یاحق
                                ویرایش توسط Codec 13 : https://www.traderha.com/member/13865-codec-13 در ساعت 05-03-2014, 01:04 AM

نظر

پردازش ...
                                X