اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل های شخصی Shadravan

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط shadravan نمایش پست ها
    بانک حکمت ایرانیان
    وجود الگوی ab=cd و الگوی گارتلی میتونه سهم رو حداقل تا تارگت اول برسونه.
    در حال حاضر هم خط روند نزولی رو شکسته.

با سلام و عرض ادب
    دوست عزیز در مورد استفاده از ابزارهای تحلیل زمانی در الگوهای هارمونیک بای خدمتتان عرض کنم که بهتر است از ابزار tcr در ماژورهای داخلی الگوهای هارمونیک استفاده ننمایید یعنی کاری که شما بین دو سقف tcr کشیده اید و تبدیل سطوح زمانی تشخیص داده اید اشکال دارد...
    اولویت استفاده از ابزار زمانی در الگوی گارتلی(یا الگویی bat که در آنها نقطه ی d بالاتر از نقطه ی x قرار دارد)دو ابزار است :
    1.ret زمانی بین کف x و سقف a
    2.atpبین a b c
    با عرض پوزش....

نظر

نوشته اصلی توسط mastersh نمایش پست ها
      با سلام و عرض ادب
      دوست عزیز در مورد استفاده از ابزارهای تحلیل زمانی در الگوهای هارمونیک بای خدمتتان عرض کنم که بهتر است از ابزار tcr در ماژورهای داخلی الگوهای هارمونیک استفاده ننمایید یعنی کاری که شما بین دو سقف tcr کشیده اید و تبدیل سطوح زمانی تشخیص داده اید اشکال دارد...
      اولویت استفاده از ابزار زمانی در الگوی گارتلی(یا الگویی bat که در آنها نقطه ی d بالاتر از نقطه ی x قرار دارد)دو ابزار است :
      1.ret زمانی بین کف x و سقف a
      2.atpبین a b c
      با عرض پوزش....
      سلام دوست عزیز
      با تشکر ازت که زحمت میکشی و تحلیل ها رو با دقت مطالعه میکنی. میشه یه مقدار بیشتر بحث رو باز کنی چون واقعا خوشحال میشم بیشتر بدونم.
      و آیا شما استفاده از tcr رو برای تعیین انتهای الگو مد نظرتونه یا تعیین سقف بعدی؟!
      در ضمن خواهشا یه مقدار فونتتون رو درشت تر انتخاب کنین، خیلی سخته خوندنش
      " ذهن همه چیز است، به هر آنچه بیندیشی همان میشوی "
      بودا

" WAIT PATIENTLY TRADE EFFICIENTLY "

نظر

میدکو
        به نظر من میدکو یکی از سهام خوبیه که تو این بازار وجود داره و بنیادیشو میدونم خیلی خوبه. از وقتی هم که بازار شروع کرد به ریزش من این سهمو زیر نظر داشتم و دیدم دقیقا داره روند اصلاحش رو هم پای شاخص انجام میده واسه همین معتقدم با توجه به اینکه موج 5 از C بزرگ در اصلاح هنوز باقی مونده، بازار هنوز جا داره یه اصلاح دیگه هم انجام بده و بعدش تقریبا از آگوست شروع کنه به رشد کردن.

بودا

نظر

نوشته اصلی توسط shadravan نمایش پست ها
          سلام دوست عزیز
          با تشکر ازت که زحمت میکشی و تحلیل ها رو با دقت مطالعه میکنی. میشه یه مقدار بیشتر بحث رو باز کنی چون واقعا خوشحال میشم بیشتر بدونم.
          و آیا شما استفاده از tcr رو برای تعیین انتهای الگو مد نظرتونه یا تعیین سقف بعدی؟!
          در ضمن خواهشا یه مقدار فونتتون رو درشت تر انتخاب کنین، خیلی سخته خوندنش
          سلام خواهش میکنم...در مورد فونت نوشته ها بگم که تو سیستم من نوشته ها درشته و فکر کنم باید سیستم خودتون تنظیم بشه...
          همانطور که همه میدانیم تحلیل قیمت در کنار تحلیل زمانی اهمیت پیدا خواهد کرد و چون چارتها دو بعد دارند تحلیل یک بعدی چارتها تحلیل خام بوده و اعتبار زیادی نخواهد داشت...نقاط برگشتی مهم بازار شامل همپوشانی دو منطقه ی تراکمی است 1.przیا محدوده ای که قیمت مستعد برگشت است 2.trzیا محدوده زمانی که بازار پتانسیل بیشتر برای برگشت دارد..لازم به تذکر است که در اکثر الگوهای هارمونیک ابزار زمانی کاربرد بسیار زیادی دارند و حتی میتوان اعتبار الگو را با آنها سنجید...
          ابزار های تحلیل زمانی شامل 4 بخش هستند :
          1.اصلاح زمانی :time retracement
          2.نسبت های سیکل زمانی:time cycle ratioیا همان tcr
          3.پیش بینی زمان تناوب:alternate time projectionیا همان atp
          4.گسترش زمانی :time extention
          استفاده از ابزار تحلیل زمانی بستگی به هنر تریدر دارد ...اما مهم درک موقعیت استفاده از ابزار تحلیل زمانی است که وقتی به این درک برسیم میتوانیم فلسفه و نحوه حرکت امواج و حتی رفتار خریداران و فروشندگان را آنالیز کنیم..به اختصار محل استفاده ابزار تحلیل زمانی را بیان میکنم...
          1.از retزمانی یا اصلاح زمانی همان دوگان اصلاح قیمتی است که میتوان از یک سقف تا کف و یا بالعکس ترسیم کرد و از روی ریتم اصلاحی بازار در خصوص ادامه حرکت تصمیم گیری کرد..پس این ابزار را تنها در اصلاحی ها میتوان استفاده کرد و قدرت خریداران و فروشندگان را تشخیص دهیم یا به واگرایی های زمانی پی ببریم و زمان پایان اصلاح و احیانا شروع حرکت را مشخص کنیم..
          2. از tcr که اعتقاد به حرکت سیکلی بازار دارد میتوان به کمک دو کف یا دو سقف (اگر ماژور باشند بهتر است )زمان کف سوم یا سقف سوم را مشخص کرد...از استفاه های مهم این ابزار در الگوی سرو شانه و تعیین محل شانه راست است...
          3.ازابزار atpکه زمان تناوب حرکات بازار را مشخص میکند چه در حرکت و چه در اصلاح میتوان استفاده کرد..این ابزار یک ابزار سه نقطه ای است که بر اساس اعتقاد به حرکات سینوسی بازار بنیان گذاشته شده است...استفاده از این ابزار بسیار انعطاف پذیر است و در شرایط زیادی میتوان از آن استفاده کرد مثلا:
          1.کف به سقف و تصویر سازی از یک کف دیگر
          2.کف یه سقف و تصویر سازی از یک سقف دیگر
          3.کف به کف و تصویر سازی از یک سقف میانی
          4.سقف به سقف و تصویر سازی از یک کف میانی
          5.کف به کف و تصویر سازی از یک کف دیگر
          6.سقف به سقف و تصویر سازی از یک سقف دیگر
          استفاده از ماژورها در اولویت قرار دارد
          4.ابزار ext زمانی برای مشخص کردن زمان سقف یا کف جدید بازار کاربرد دارد و تفاوتش با ret زمانی در این است که از ret ما فقط در اصلاحی ها استفاده میکنیم ولی از ext زمانی ربطی به روند اصلی بازار ندارد..این ابزار دوگان ext قیمتی است و یک ابزار دو نقطه ای میباشد که همانند ret بین یک کف و سقف یا برعکس رسم میشود...
          در استفاده از ابزار زمانی در الگوهای هارمونیک باید به نکاتی دقت کرد:
          مثلا ابزار base و پایه در الگوی ab=cd ابزار atp که سه نقطه ای است میباشد و بعد از آن میتوان از text هم استفاده کرد...یا در اگوی گارتلی تقارن زمانی با دو ابزار تعیین میشود که یکی رسم ret زمانی روی حرکت xa برای تعیین نقطه ی d است و دیگری atp در حرکت بین a b c .....و در الگوهای دیگر هم به همین ترتیب میتوان از ابزار مربوط به خودش استفاده کرد...
          دوست عزیز بنده خودم را شاگرد و خاک پای تمامی اعضای این فروم میدانم و آنچه بیان شد برگرفته از کتاب رکن سوم بازار استاد آزادی و دیگر چیز هایی است که از تحلیل اساتید فروم آموخته ام....
          توصیه میکنم کتاب استاد را مطالعه بفرمایید...
          عذر تقصیر که طولانی شد..

نظر

نوشته اصلی توسط mastersh نمایش پست ها

سلام خواهش میکنم...در مورد فونت نوشته ها بگم که تو سیستم من نوشته ها درشته و فکر کنم باید سیستم خودتون تنظیم بشه...
            همانطور که همه میدانیم تحلیل قیمت در کنار تحلیل زمانی اهمیت پیدا خواهد کرد و چون چارتها دو بعد دارند تحلیل یک بعدی چارتها تحلیل خام بوده و اعتبار زیادی نخواهد داشت...نقاط برگشتی مهم بازار شامل همپوشانی دو منطقه ی تراکمی است 1.przیا محدوده ای که قیمت مستعد برگشت است 2.trzیا محدوده زمانی که بازار پتانسیل بیشتر برای برگشت دارد..لازم به تذکر است که در اکثر الگوهای هارمونیک ابزار زمانی کاربرد بسیار زیادی دارند و حتی میتوان اعتبار الگو را با آنها سنجید...
            ابزار های تحلیل زمانی شامل 4 بخش هستند :
            1.اصلاح زمانی :time retracement
            2.نسبت های سیکل زمانی:time cycle ratioیا همان tcr
            3.پیش بینی زمان تناوب:alternate time projectionیا همان atp
            4.گسترش زمانی :time extention
            استفاده از ابزار تحلیل زمانی بستگی به هنر تریدر دارد ...اما مهم درک موقعیت استفاده از ابزار تحلیل زمانی است که وقتی به این درک برسیم میتوانیم فلسفه و نحوه حرکت امواج و حتی رفتار خریداران و فروشندگان را آنالیز کنیم..به اختصار محل استفاده ابزار تحلیل زمانی را بیان میکنم...
            1.از retزمانی یا اصلاح زمانی همان دوگان اصلاح قیمتی است که میتوان از یک سقف تا کف و یا بالعکس ترسیم کرد و از روی ریتم اصلاحی بازار در خصوص ادامه حرکت تصمیم گیری کرد..پس این ابزار را تنها در اصلاحی ها میتوان استفاده کرد و قدرت خریداران و فروشندگان را تشخیص دهیم یا به واگرایی های زمانی پی ببریم و زمان پایان اصلاح و احیانا شروع حرکت را مشخص کنیم..
            2. از tcr که اعتقاد به حرکت سیکلی بازار دارد میتوان به کمک دو کف یا دو سقف (اگر ماژور باشند بهتر است )زمان کف سوم یا سقف سوم را مشخص کرد...از استفاه های مهم این ابزار در الگوی سرو شانه و تعیین محل شانه راست است...
            3.ازابزار atpکه زمان تناوب حرکات بازار را مشخص میکند چه در حرکت و چه در اصلاح میتوان استفاده کرد..این ابزار یک ابزار سه نقطه ای است که بر اساس اعتقاد به حرکات سینوسی بازار بنیان گذاشته شده است...استفاده از این ابزار بسیار انعطاف پذیر است و در شرایط زیادی میتوان از آن استفاده کرد مثلا:
            1.کف به سقف و تصویر سازی از یک کف دیگر
            2.کف یه سقف و تصویر سازی از یک سقف دیگر
            3.کف به کف و تصویر سازی از یک سقف میانی
            4.سقف به سقف و تصویر سازی از یک کف میانی
            5.کف به کف و تصویر سازی از یک کف دیگر
            6.سقف به سقف و تصویر سازی از یک سقف دیگر
            استفاده از ماژورها در اولویت قرار دارد
            4.ابزار ext زمانی برای مشخص کردن زمان سقف یا کف جدید بازار کاربرد دارد و تفاوتش با ret زمانی در این است که از ret ما فقط در اصلاحی ها استفاده میکنیم ولی از ext زمانی ربطی به روند اصلی بازار ندارد..این ابزار دوگان ext قیمتی است و یک ابزار دو نقطه ای میباشد که همانند ret بین یک کف و سقف یا برعکس رسم میشود...
            در استفاده از ابزار زمانی در الگوهای هارمونیک باید به نکاتی دقت کرد:
            مثلا ابزار base و پایه در الگوی ab=cd ابزار atp که سه نقطه ای است میباشد و بعد از آن میتوان از text هم استفاده کرد...یا در اگوی گارتلی تقارن زمانی با دو ابزار تعیین میشود که یکی رسم ret زمانی روی حرکت xa برای تعیین نقطه ی d است و دیگری atp در حرکت بین a b c .....و در الگوهای دیگر هم به همین ترتیب میتوان از ابزار مربوط به خودش استفاده کرد...
            دوست عزیز بنده خودم را شاگرد و خاک پای تمامی اعضای این فروم میدانم و آنچه بیان شد برگرفته از کتاب رکن سوم بازار استاد آزادی و دیگر چیز هایی است که از تحلیل اساتید فروم آموخته ام....
            توصیه میکنم کتاب استاد را مطالعه بفرمایید...
            عذر تقصیر که طولانی شد..
            سلام
            آقا واقعا ممنونم از این وقتی که گذاشتی و زحمت کشیدی. اتفاقا من خیلی خوشحال میشم دوستان مشارکت داشته باشن و بتونیم بیشتر بحث کنیم و بیشتر یاد بگیریم. اینجا جاییه که ما باید به هم کمک کنیم تا بتونیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم. ببخشید که دیر جواب دادم.
            در مورد اینکه فرمودید استفاده از ابزار اکستنشن در الگوی گارتلی و بقیه الگوها اشکال داره من با نظرتون موافق نیستم به این دلیل که درسته که شما برای الگوی فوق دوتا ابزار دارین اما میتونی از ابزارهای دیگه واسه تاییدیه ابزارهای اصلی استفاده کنین. دلیلش هم اینه که همه ی افرادی که در بازار حضور دارن با نگاه ما به بازار خرید و فروش نمیکنن، اگه ما مثلا داریم از الگو پیروی میکنیم آدمهای دیگه ای وجود دارن که جور دیگه ای قضیه رو نگاه میکنن و هرکس با یک ابزاری ممکنه اون نقطه رو به دست بیاره. همونطور هم که فرمودید کتاب رکن سوم بازار رو هم مطالعه کردم و در مورد ابزار ریتریس دقیقا جمله از جناب آزا.دی وجود داره نقلِ به مضمون میکنم "در حقیقت سبک های متفاوت تحلیل تکنیکال چنانچه یکدیگر را تایید نمایند، بیانگر همسو بودن معامله گران با دیدگاه مختلف در بازار می باشند" (صفحه 101). من با این علم واقعا ناچیزی که تا الان پیدا کردم یه حسی در مورد زمان دارم و اون اینه که به نظرم در هیچ ظرفِ محدودیتی نمی گنجد و هیچ باید و شایدی رو نمیشه واسش در نظر گرفت چرا که زمان در حال حرکت است و همون راهی که باید برود را خواهد رفت.
            من واقعا اینجا چیزهای زیادی از دوستان یاد گرفتم و از اینکه میبینم دوستان ایرادی اگه هست رو تذکر میدن واقعا خوشحال میشم چون باعث میشه برم بیشتر مطالعه کنم و بتونم با دلیل و منطق نظرهای دیگرون رو بپذیرم و باز هم خوشحال میشم طبق همیشه که شما رو اینجا زیاد زیارت میکنم بازم هم از نظراتت استفاده کنم.
            بودا

نظر

Dollar
              دلار روی مووینگ 200 روزه قرار گرفته و در صورت شکستن خط روند نزولی میشه انتظار داشت تا هدف مشخص شده حرکت کنه.

بودا

نظر

سفارس

بودا

نظر

سرمایه گذاری پردیس
                  روی خط روند صعودی قرار گرفته. منتظر تکمیل ظرف زمان هستیم تا اوایل ماه آگوست به نظر میاد تکمیل میشود و با تریگر مناسب میشه وارد خرید شد. قیمتش که خیلی مناسبه، حد ضررش هم حدود 87 تومنه.

بودا

نظر

پتروشیمی شازند

بودا

نظر

قند قزوین

بودا

نظر

قند لرستان

بودا

نظر

سشرقبا شکسته شدن خط روند سبز حداقل انتظارمون رشد تا 300 تومنه. حد ضرر = 220 تومن
                          بودا

نظر

بانک صادرات

بودا

نظر

بانک ملت

بودا

نظر

سیمان کرمان
                                در مک دی 6.13 RD+ داریم و در مکدی 12.26 نیز HD+ نشونه های رشد هستند. با تکمیل ظرف زمان با گرفتن تریگر میتوان وارد خرید شد.

بودا

نظر

پردازش ...
                                X