اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل های تمرینی در مورد شناخت واگرايي ها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط vahid_kh نمایش پست ها
    نظر دوستان در مورد پروانه در ديلي دلار نيوزلند به امريكا و واگرايي در اچ1http://
    سلام

من با ab=cd تایم 4 ساعته موافقم .
    با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• درود بر همه دوستان
      من یه موردی برام تو تشخیص واگرایی RD+ پیش اومد اینجا رو پیدا کردم برای کمک گرفتن
      میخواستم بپرسم آیا طبق تصویر زیر گرفتن واگرایی با توجه به خطوط آبی رنگ صحیح می باشد یا لازم است در اسیلاتور دره های پشت سر هم را در نظر بگیرم؟!!!
      همچنین نمیدونم اینکه در قسمتهایی از اسیلاتور CCI که از خط آبی رنگ پایین تر آمده است آیا موجب خطا است یا خیر؟
      این هم تصویرش:

برقرار و پایدار باشید
      Think / Act / Enjoy

نظر

• چرا نصف عکست توی دیواره؟
        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
        https://telegram.me/Cyclicalwaves
        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• طاها جان در مورد rd ها نباید تغییر فاز در مکدی دیده شود
          مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• درود بر شما آقا نیما و آقا مصطفی
            آقا نیما با صفا
            اگه جواب پست بنده رو دادین، منظورم فقط قسمتی هست که خط آبی رنگ هستش.
            آقا مصطفی با مرام
            ممنون بابت راهنمایی و نکته قشنگت و این رو بخاطر می سپارم، من دارم از رو جزوه آقا نیما کار میکنم و در اون جزوه این نکته ذکر نشده و بخاطر همین هم رعایت نشده.
            برقرار و پایدار باشید
            ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 05-07-2012, 09:05 PM
            Think / Act / Enjoy

نظر

• درود بر دوستان با صفا
              تو تایم فریم هفتگی یه -RD پیدا کردم میخواستم ببینم درسته؟
              چون به نظر بعدش ریزش چشمگیری نداشتیم!!!!!
              آیا این سقف هایی که برای واگرایی استفاده می شود باید ماژور باشد یا مینور نیز قابل قبول است؟!؟!
              نمیدونم ایراد کارم کجاس؟!؟
              دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید

برقرار و پایدار باشید
              ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 05-08-2012, 12:17 PM
              Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط taha1981 نمایش پست ها
                درود بر دوستان با صفا
                تو تایم فریم هفتگی یه -RD پیدا کردم میخواستم ببینم درسته؟
                چون به نظر بعدش ریزش چشمگیری نداشتیم!!!!!
                آیا این سقف هایی که برای واگرایی استفاده می شود باید ماژور باشد یا مینور نیز قابل قبول است؟!؟!
                نمیدونم ایراد کارم کجاس؟!؟
                دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید

برقرار و پایدار باشید
                سلام
                طاها جان ، به نظر من واگرایی نمیتونه باشه ، اگرچه اندیکاتور اینطوری نشون میده، البته یه نیمچه قله هم اون وسط چشمک میزنه.
                به نظرم طول موج حرکت برای واگرایی زیادی بزرگه ، چون معمولا واگرایی رو بدون اندیکاتور هم میشه یه جورایی تشخیص داد ، به نظر من واگرایی مثل یه چاله تو یه مسیر مستقیم میمونه که کاملا مشهوده ، حالا اگه ما تو مسیر یه گودی بزرگ داشته باشیم که وقتی داریم توش حرکت میکنیم یهو تغییر تراز نمیده بلکه با یه شیب ملایم ایجاد شده ، اون میشه پستی و بلندی مسیر ، نمیتونیم بهش بگیم چاله
                امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو بگم
                ویرایش توسط arman68 : https://www.traderha.com/ در ساعت 05-08-2012, 12:32 PM

نظر

• آرمان عزیز درود
                  خیلی دوس دارم متوجه بشم و نصفه نیمه هم متوجه شدم،
                  اصلا بزار به زبون خودم بگم ببینم متوجه شدم، اینی که شما فرمودین یعنی شما دارین در یک مسیر صاف حرکت میکنین(روند غالب) و قله اول شکل میگیره و پس از یک اصلاح دوباره به مسیر خودش برمیگرده و یک قله جدید شکل میگیره، حالا از کجا میشه تشخیص داد تو اندیکاتور چاله شده یا گودی؟ اینو دیگه شما بگو آرمان جان؟ من یکی کنجکاو شدم!
                  اون نیمچه قله رو هم دیدم، واسه همین پرسیدم ماژور باشه بهتره یا مینور هم جواب میده با صفا.
                  برقرار و پایدار باشید
                  Think / Act / Enjoy

نظر

• سلام طاها جان .

ببین واگرایی یه تعریف ساده و استاندارد داره و یه مفهوم خیلی مهم . بر اساس تعریف واگرایی ، خیلی ساده میشه واگرایی ها را پیدا کرد . هر جا رفتار اندیکاتور ما خلاف رفتار قیمت باشه این یه واگرایی است . حالا چندتا بند و تبصره هم داره که کدوم قوی تره و کدوم اعتبار کمتری داره و از این حرفها .

هر 2 واگرایی شما هم درسته .

اما موضوع مهم اینه که مفهوم این واگرایی ها در روند چیه ؟؟؟؟؟

واگرایی داره میگه یه چیزی در رفتار معامله گرا در این حرکت وجود داره که در حالت عادی نباید باشه . حالا این میتونه یه محرک مهم باشه و نهایتا باعث برگشت قیمت بشه . یا میتونه صرفا باعث توقف قیمت بشه و یا اینکه یه رفتار گزرا و کم قدرت بوده و روند بدون هیچ واکنش ازش رد بشه .

برای اینکه مفهوم هر واگرایی را بهتر درک کنیم حتما باید بررسی کنیم که واگرایی کجا رخ داده . روی چه سطحی از قیمت و زمان .حتما بایداین سطح کلیدی و پر ترافیک باشه .
                    وگرنه در طی مسیر یه روند شما ممکنه بارها و بارها شاهد واگرایی باشی اما قیمت همچنان به جلو میره . این موضوع را در نمودار طلا کاملا میتونی بررسی کنی که علا رغم rd های متعدد قیمت به حرکتش ادامه داده .

باید بررسی کنیم ریتم قیمت در واگرایی چطور بوده . مثلا در یک rd- ما باید شاهد ضعف خریدار و قدرت فروشند باشیم. یعنی وقتی قیمت برای قله دوم میره بالا باید ضعیف بره و وقتی از قله 2 میریزه باید شدت فروشندها کامل مشهود باشه . وگرنه قدرتی نداره .

نظر

• جناب طاها

قوانين:

1
                      . هنگام واگرایی معمولی در macd دو سقف یا کف باید پشت سر هم باشند(چسبيده به هم) و اگر این بین یک سقف یا کف بی ربط وجود داشته باشد اعتبار واگرایی کاسته می شود .

2.
                      زمانی می توانیم بگوئیم واگرایی در حال رخ دادن است که سر میله های هیستوگرام MACD تغییر جهت داده باشند يا به عبارت ديگه چرخش سر ميله هاي هيستوگرام!

3.
                      وقتي واگرايي كاملتر ميشه كه فاز macd هم عوض بشه يا به عبارتي مركز خودش رو به سمت ديگه اي ميشكنه!

4.
                      يه نكته ديگه براي كامل شدن واگرايي اينه كه يه كندل پشت خط روند بسته بشه! يا به عبارتي خط روند شكسته بشه!

5. قانون ديگه اي هم كه مهر تاييد ميزنه به قوانين قبلي عبور روند از مقاومت 38.2 فيبو هست!

و خلاص

نظر

• نوشته اصلی توسط taha1981 نمایش پست ها
                        آرمان عزیز درود
                        خیلی دوس دارم متوجه بشم و نصفه نیمه هم متوجه شدم،
                        اصلا بزار به زبون خودم بگم ببینم متوجه شدم، اینی که شما فرمودین یعنی شما دارین در یک مسیر صاف حرکت میکنین(روند غالب) و قله اول شکل میگیره و پس از یک اصلاح دوباره به مسیر خودش برمیگرده و یک قله جدید شکل میگیره، حالا از کجا میشه تشخیص داد تو اندیکاتور چاله شده یا گودی؟ اینو دیگه شما بگو آرمان جان؟ من یکی کنجکاو شدم!
                        اون نیمچه قله رو هم دیدم، واسه همین پرسیدم ماژور باشه بهتره یا مینور هم جواب میده با صفا.
                        برقرار و پایدار باشید
                        طاها جان منظورم تو اندیکاتور نبود ، رو خود موج قیمت بود

نظر

• البته دوستان این نکته را مد نظر داشته باشید که در rd مکدی نباید تغیر فاز بدهد ، مگر در ساختار 3-5 . یعنی بین موج 3 و 5 الیوت میتونه یه تغییر فاز کوچیک داشته باشیم .

هر چی شکاف بین 2 کوهان مکدی بیشتر باشه اون rd معتبر تر هست .

در hd شرط وقوع تغییر فاز است و حتما باید واگرایی زمانی هم در قیمت دیده بشه . یا معمولی یا هوشمند .

نظر

• درود بر همگی دوستان
                            جناب bulkowski,arman,bahman با صفا بابت این نکات خوشمزه و توپ و باحالتون یه دنیا ممنون، ممنون و ممنون
                            من باید کلی مطالعه میکردم تا همچین مطالب نازی رو بدست میاوردم
                            نمیدونم چجوری بابت وقتی که گذاشتین تشکر کنم.
                            برقرار و پایدار باشید
                            Think / Act / Enjoy

نظر

• درود بر دوستان،

آیا این نمودار نشانگر واگرایی منفی است؟

با احترام!

نظر

• درود بر goldanalyst
                                با اینکه تازه کارم ولی در نگاه اول به نظر درست میاد.
                                برقرار و پایدار باشید
                                Think / Act / Enjoy

نظر

پردازش ...
                                X