اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل های تمرینی طلا توسط اعضا

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام.
    نکته1:

Gerald Appel رو دیدم، بنده خدا داشت حرص و جووش میخورد.

بهش گفتم:

چی شده جوون؟

بهم گفت:

کی گفته از خودتون بیاید پارامترهای MACD من رو دست کاری کنید و تو متاتریدر قرار بدید؟

بهش گفتم:

نکن این کار رو ما یه عمر داریم با MACD متاتریدر حال میکنیم.

بهم گفت:

تمام مووینگ هایی که من طراحی کردم برای این اندیکاتور نمایی هستن از خودتون الکی سیمپل قرار نداید.

نکته دوم:

بهتر هستش در هر تایمی که واگرایی مخفی داریم دو قله در MACD ظاهر نشه و یک کوه بیشتر در MACD نداشته باشیم.
    اگر هم دو کوه شد اشکال نداره ولی حداقل روی چارت اصلی در همون تایم فریم نقاط مینور و ماژور محسوسی شکل نگیره که با چشم کاملا قابل تشخیص باشه(که متاسفانه این جا شده).
    پس بهتره که در بالا واگرایی مخفی رو در نظر نگیریم.

نکته سوم:

این اندیکاتور شاید بتونه یکم کمک کنه بهون در تشخیص واگرایی ها.
    فایل های پیوست شده

نظر

بهتر هستش در هر تایمی که واگرایی مخفی داریم دو قله در MACD ظاهر نشه و یک کوه بیشتر در MACD نداشته باشیم.
      اگر هم دو کوه شد اشکال نداره ولی حداقل روی چارت اصلی در همون تایم فریم نقاط مینور و ماژور محسوسی شکل نگیره که با چشم کاملا قابل تشخیص باشه(که متاسفانه این جا شده).
      پس بهتره که در بالا واگرایی مخفی رو در نظر نگیریم.
      درود بر شما،

می شود بیشتر توضیح بدهید؟! یعنی چه مینور و ماژورهای محسوسی شکل نگیرد؟!

اندیکاتور هم ممنون میشوم اگر توضیحاتی بدهید درباره نحوه کار با آن.

سپاس

نظر

در مورد استفاده از ایندیکیتور که واضح هستش شما اگه قرار بدید روی چارت.
        بازم سوالی بود بپرسید.

در مورد دو قله در کف هم همونطور که گفتم بهتر دو قله نداشته باشیم در حالت واگرایی مخفی و اگر هم داشتیم نباید مینیمم هایی تشکیل بشه که با چشم دیده بشه.

باز هم میگم دنبال حالت ایده آل باشید خیلی بهتره هستش، بدن استرس و فشار.
        چه بهتر که روی خط روندی هم باشه و چه بهتر که روی فیبویی هم باشه.
        ویرایش توسط Amir_A : https://www.traderha.com/member/5191-amir_a در ساعت 07-14-2012, 04:46 PM

نظر

نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
          این hd نیست . به هیچ عنوان .

ممکنه قیمت برگرده اما کاری به hd نداره .

سعی کنید مفهوم مکدی را درک کنید .

سلام به بالکوفسکی عزیز
          جناب بالکوفسکی اگه میشه لطف کنید در مورد درک مک دی کمی واسمون توضیح بدید.به نظر میاد مورد مهمیه که ما آماتورا خوب متوجش نشدیم
          خیلی ممنون

نظر

سپاس از دوستان،

آیا جزوه/کتابی هستی در زمینه واگرایی به فارسی یا انگلیسی که کامل توضیح داده باشد؟

با سپاس

نظر

برای درک بهتر مکدی توصیه به تمرین زیاد ، دیدن فیلم کلاس واگرایی های استاد آزادی (فکر کنم جلسه 25-28) و خواندن فایل PDF زیر میکنم .
              http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...?زادی-.pdf

شاهین جان توضیحات آقای AMIR-A کامل هست .
              در واگرایی مخفی باید شدت دو حرکت پشت سر هم در بازار را مقایسه کنیم .

مثلا در HD- باید رفتار دو جبهه فروشنده که پشت سر هم بودند را بررسی کنیم تا بتونیم با هم مقایسه کنیم و در مورد قدرت هر جبهه اظهار نظر کرد تا نهایتا بگیم قدرت جبهه دوم کمتره و بازار میریزه .

حالا اگه بین دو حرکت ، یه حرکت دیگه بود ، دیگه نمیشه قدرت اینها را با هم مقایسه نمود . چون شده سه تا حرکت . همون چیزی که دوستمون گفتند نباید پیوت ماژوری بینشون رخ بده یا نباید قسمت تغییر فاز 2 کوهانه بشه .
              مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

این یه نمونه از واگرایی مخفی منفی خوب و تیپیک هست .

ببینید بین دو قله مکدی تنها یک حفره در تغییر فاز وجود داره . در این حالت شما دارید قدرت دو جبهه فروشنده که پشت سر هم بوده اند را دقیقا بررسی میکنید . اگه یه جبهه دیگه این وسط بود کار بررسی را ناقص میکرد و واگرایی هم به درد نخور میشد .

نظر

برای درک بهتر مکدی توصیه به تمرین زیاد ، دیدن فیلم کلاس واگرایی های استاد آزادی (فکر کنم جلسه 25-28) و خواندن فایل PDF زیر میکنم .
                  http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...?زادی-.pdf

شاهین جان توضیحات آقای AMIR-A کامل هست .
                  در واگرایی مخفی باید شدت دو حرکت پشت سر هم در بازار را مقایسه کنیم .

مثلا در HD- باید رفتار دو جبهه فروشنده که پشت سر هم بودند را بررسی کنیم تا بتونیم با هم مقایسه کنیم و در مورد قدرت هر جبهه اظهار نظر کرد تا نهایتا بگیم قدرت جبهه دوم کمتره و بازار میریزه .

حالا اگه بین دو حرکت ، یه حرکت دیگه بود ، دیگه نمیشه قدرت اینها را با هم مقایسه نمود . چون شده سه تا حرکت . همون چیزی که دوستمون گفتند نباید پیوت ماژوری بینشون رخ بده یا نباید قسمت تغییر فاز 2 کوهانه بشه .
                  --------------------------------------------------------------------
                  سلام آقای bulkowski
                  خیلی ممنون از کمکی که در مورد درک مکدی کردید
                  در توضیحاتی که من در پی دی اف جناب آقای آزادی در مورد مکدی خوندم ما یک واگرایی مخفی در تایم 1ساعته و ایجاد یک اگوی دوجی در سقف وشکسته شدن سر مکدی به طرف پایین وقرار گرفتن در منطقه 78/6 درصد فیبوناچی باید منتظر یک ریزش خوب باشیم
                  اگر توضیحات درست نیست کمکم کنید تااصلاحشون کنم
                  ممنون
                  (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                    --------------------------------------------------------------------

ممنون
                    سلام آقای bulkowski
                    با توضیحاتی که من در پی دی اف آقای آزادی خوندمواگر درست متوجه شده باشم یک واگرایی مخفی در 78/6 درصد فیبوناچی ویک کندل برگشتی در سقف هستیم وشکسته شدن سر مکدی به پایین -با این تفاسیر باید منتظر یک ریزش خوب باشیم
                    میشه راهنمایی کنید درست گفتم یا نه ممنون میشم
                    و ممنون میشم اگر لینک کلاس های آقای ازادی را بگذارید
                    ویرایش توسط وفادار : https://www.traderha.com/member/5036-وفادار در ساعت 07-15-2012, 05:59 PM

نظر

سپاس فراوان.

نظر

نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                        سلام آقای bulkowski
                        با توضیحاتی که من در پی دی اف آقای آزادی خوندم و اگر درست متوجه شده باشم یک واگرایی مخفی در 78/6 درصد فیبوناچی ویک کندل برگشتی در سقف هستیم وشکسته شدن سر مکدی به پایین -با این تفاسیر باید منتظر یک ریزش خوب باشیم
                        میشه راهنمایی کنید درست گفتم یا نه ممنون میشم
                        و ممنون میشم اگر لینک کلاس های آقای ازادی را بگذارید
                        دوست من متوجه سوالتون نشدم . دارید در مورد hd کدوم جفت ارز صحبت میفرمایید . ؟؟ طلا یا شکلی که من گذاشتم ؟؟

نظر

دوست من متوجه سوالتون نشدم . دارید در مورد hd کدوم جفت ارز صحبت میفرمایید . ؟؟ طلا یا شکلی که من گذاشتم ؟؟
                          ----------------------
                          طلا خانوم را میگم

نظر

نه دیگه .

کلی روضه خوندیم که این توی طلا hd نیست . هر چند انتظار اصلاح رو پایین را داریم اما واگرایی مخفی نیست . به خاطر دو کوهانه شدن در قسمت تغییر فاز .

توضیحات دوستمون amir-a بسیار کامل و شفاف هست

نظر

نه دیگه .

کلی روضه خوندیم که این توی طلا hd نیست . هر چند انتظار اصلاح رو پایین را داریم اما واگرایی مخفی نیست . به خاطر دو کوهانه شدن در قسمت تغییر فاز .

توضیحات دوستمون amir-a بسیار کامل و شفاف هست
                              ممنون شرمند توضیحات دوستمون amir-aرا نخونده بودم خیلی خیلی ببخشید کاملا متوجا شدم

نظر

GOLD H1
                                قیمت در یک کانال در حال حرکت است و تشکیل الگوی باترفلای
                                هدف احتمالا حدود قیمت 1580 است که 61.8 درصد CD که روی خط بالای کانال نیز میباشد

نظر

پردازش ...
                                X