اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تمرین در جهت تحلیل تکنیکال

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط alman نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    به نظر من قیمت نتونسته بریک اوت ولیدی داشته باشه و در تایم ۴ سعته شاهد کندل دجی هستیم و همچنین در تایم ۳۰ دقیقه شاهد الگوی ستاره عصرگاهی دوجی هستیم که نشانه ای برای نزول هستش. اما من برا تصمیم گیری یه خط روند نزولی و صعودی میکشم و در صورت شکست هر کدام در ان راستا پزیشن میگیرم .
    شاد و سلامت و پر سود باشید
    سلام و درود

با تشکر از alman عزیز آنچه که مد نظر ما است اینکه ببینیم میتونیم نگرشی بر روند آتی داشته باشیم یا خیر . برای ورود به پوزیشن صد در صد هر کسی برای خود سیستم شخصی داره که از آن بهره می بره اما اولین رکن شناخت امواج و تشخیص روند است که میتواند استراتژی های ما را محقق کند پس ابتدا باید نگاه روند شناسی خود را تقویت کنیم . در ضمن به تصویر زیر نگاه کن همیشه هم شکست خط روند نمیتونه صادق باشه اگر شکست دلایل منطقی نداشته باشد خیلی زود فیل میشه و ما را به زیان میکشاند .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 06-09-2013, 12:12 PM
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
      سلام و درود

با تشکر از alman عزیز آنچه که مد نظر ما است اینکه ببینیم میتونیم نگرشی بر روند آتی داشته باشیم یا خیر . برای ورود به پوزیشن صد در صد هر کسی برای خود سیستم شخصی داره که از آن بهره می بره اما اولین رکن شناخت امواج و تشخیص روند است که میتواند استراتژی های ما را محقق کند پس ابتدا باید نگاه روند شناسی خود را تقویت کنیم . در ضمن به تصویر زیر نگاه کن همیشه هم شکست خط روند نمیتونه صادق باشه اگر شکست دلایل منطقی نداشته باشد خیلی زود فیل میشه و ما را به زیان میکشاند .

با سپاس از لطف و عنایت شما جناب یزدی
      چیزای زیادی باید یاد بگیرم و این (پس ابتدا باید نگاه روند شناسی خود را تقویت کنیم )مورد رو هم باید روش بیشتر کار کنم .بازم ممنون

"بعضی ها در اثر گلوله می میرند و جمعی دیگر در شعله های آتش می سوزند، اما اغلب آدمها اینچ، اینچ در کار های بی اهمیت محو می شوند"...!

رابرت آبراهامز

نظر

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گلم بخصوص جناب آقای یزدی و خلیل رحمانی و دکتر موسوی عزیزم

این نظرمه :

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

سلام
          روزتان بخیر
          برداشت من هم چنین است :
          الف - تایم 4 ساعت : آخرین گام قیمت یک گام صعودی است که تثبیت شده اما پایان نیافته - پس روند در این تایم همچنان صعودی است و برای ترید در تایم بالاتر بایستی پندینگ اردر بای در بالاترین نقطه قیمت قرار داد . اما در حال حاضر قیمت در حال اصلاح آخرین گام است و برای ترید بر روی گامهای اصلاحی بایستی به تایمهای پایینتر رفت .
          ب - تایم 15 دقیقه : آخرین گام در این تایم یک گام نزولی است که تثبیت شده اما پایان پیدا نکرده است - پس روند در این تایم نزولی است و حرکت پر قدرت آخرین گام در زمانی کوتاه در مقایسه با زمان گامهای اصلاحی - نشان از قدرت بیشتر فروشندگان در این تایم دارد . برای تایید پایان سومین گام اصلاحی بایستی به تایم پایینتر مراجعه کرد. چنانچه قیمت از سقف آخرین گام نزولی عبور کند - موج شماری تغییر خواهد کرد و تغییر روند را در این تایم می تواند در پی داشته باشد .
          ( توجه به این نکته مهم است که روند در تایم 15 دقیقه با یک انتظار - حد سود 10 تا 20 پیپی - با روند در تایم 4 ساعت می تواند کاملا متفاوت باشد . )
          مرسی

نظر

سلام و درود

با تشکر از دوستان و همچنین Alozard عزیز که دیدگاه های خود را بطور مبسوط بیان میدارند
            نتایج تا اینجا انشاا... تا ساعت 8 به بعد جواب درست را با هم خواهیم دید

alman
            قیمت نتونسته بریک اوت ولیدی داشته باشه
            تایم ۴ سعته شاهد کندل دجی هستیم
            در تایم ۳۰ دقیقه شاهد الگوی ستاره عصرگاهی دوجی هستیم
            که نشانه ای برای نزول هستش

jengheshlaghi
            بر اساس تصویر های قرار داده شده ظاهرا" یکصعود مختصر
            و سپس نزول را در تایم چهارساعته دیدن
            چون شرحی نداشت برداشت شخصی است

alozard
            تایم 4 ساعت : آخرین گام قیمت یک گام صعودی است که تثبیت شده اما پایان نیافته
            س روند در این تایم همچنان صعودی است و برای ترید در تایم بالاتر بایستی پندینگ اردر بای در بالاترین نقطه قیمت قرار داد
            تایم 15 دقیقه : آخرین گام در این تایم یک گام نزولی است که تثبیت شده اما پایان پیدا نکرده است
            پس روند در این تایم نزولی است
            نشان از قدرت بیشتر فروشندگان در این تایم دارد
            ( توجه به این نکته مهم است که روند در تایم 15 دقیقه با یک انتظار - حد سود 10 تا 20 پیپی - با روند در تایم 4 ساعت می تواند کاملا متفاوت باشد . )

موفق باشید
            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

سلام .
              بنده فکر میکنم با توجه به شادوهایی که در تایم h4 زده شده ( در ساعات پایانی ) هنوز اعمال فشار خرید از سوی خریداران بیشتر است و احتمال میدهم که قیمت تا قله هفته قبل را حداقل برود .
              اگر هم تصمیم ریزشی داشته باشد شاید تا همان قله را طی کند و از انجا شروع به ریختن کند .
              با تشکر
              از میان آدم هایی که برای دعای باران به تپه ها می روند

تنها آنان که با خود چتر میبرند به کار خود ایمان دارند .

نظر

وقت بخیر مجدد ,

اصلاح میکنم , در تایم 4 ساعته یک نزول مختصر و سپس صعود مجدد رو متصورم .

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

سلام و درود

منهم نظرم را اعلام میدارم و سپس نمودار کامل را در پست بعد قرار خواهم داد .
                  همانطور که همه میدانیم تمام امواج ابتدا بصورت ABC تشکیل میشوند و سپس از کنار یکدیگر قرار گرفتن امواج الیوت و یا الگو های هارمونیک ساخته میشوند پس برای اینکه متوجه بشم کجای نمودار هستم ابتدا نمودار تایم بالا را بصورت الگو های زیگ زاگ تقسیم میکنم و با شمارش آنها موقعیت را تشخیص میدهم . نمودار های پایین نقششون برای من فقط برای محل مناسب ورود کاربرد دارند والا در مورد روند تابع تایم بالا هستند پس تشخیص روند در تایم بالا ملاک روند آتی خواهد بود .
                  همانطور که در تصویر مشاهده میشود با چیده مان الگو ها توانستم یک ABCD بزرگ به دست آورم که محل D بر روی یک سطح حمایتی قوی قرار گرفته که شکست آن با توجه به شادو های کندل های فروش کمی بعید به نظر میرسد که اگر شکست آن سطح حمایتی را منطفی بدانم تارگت من تشکیل سیکل E میتواند باشد که ابتدا به سیکل E ناقص فکر میکنم و در صورت شکست تارکت 127 میتواند مد نظرم باشد .

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 06-09-2013, 09:51 PM

نظر

سلام و درود

تصویر زیر نمودار کامل تایم چهارساعته می باشد امیدوارم که این تصاویر بتواند در درک شناخت روند ها برای ما کمکی باشد که همه چیز در شناخت روند نهفته است .

موفق باشید

نظر

سلام جناب یزدی

لطفا بفرمایید چه جفت ارزی هستش، اینجوری خیلی سخته روی عکس تحلیل کردن...

به نظرم استقبال هم خیلی بیشتر میشه...
                      ویرایش توسط Amir_A : https://www.traderha.com/member/5191-amir_a در ساعت 06-09-2013, 10:30 PM

نظر

سلام و درود

تصویر زیر نمودار کامل تایم چهارساعته می باشد امیدوارم که این تصاویر بتواند در درک شناخت روند ها برای ما کمکی باشد که همه چیز در شناخت روند نهفته است .

موفق باشید
                        سلام بر تمامی دوستان

استاد یزدی یه توضیحی میفرمایید. هیچی از شکل دستگیرم نشد. اگر نکته اش رو بفرمایید ممنونتون میشم.

ارادتمند-----------امیر
                        تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

سلام و درود

نوشته اصلی توسط Amir_A نمایش پست ها
                          سلام جناب یزدی

لطفا بفرمایید چه جفت ارزی هستش، اینجوری خیلی سخته روی عکس تحلیل کردن...

به نظرم استقبال هم خیلی بیشتر میشه...
                          درود بر امیر خان , عنوان جفت ارز نمیدونم در ادامه روند چه کمکی میتواند داشته باشد اما اگر عنوان شود پیدا کردن نمودار در چارت کار بسیار ساده ای خواهد بود . و ما هدفمان از تشخیص کندل و موجها و آرایش نموداری پی بردن به ادامه راه می باشد

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                          سلام بر تمامی دوستان

استاد یزدی یه توضیحی میفرمایید. هیچی از شکل دستگیرم نشد. اگر نکته اش رو بفرمایید ممنونتون میشم.

ارادتمند-----------امیر
                          درود بر امیر خان گل استاد بنده , امیر خان این تصویر, تصویر کامل شده تصاویر پست 44 است و هدف این است که فارغ از اندیکاتور ها و حاشیه ها فقط به صرف کندلها و امواج و آرایش نموداری دیدگاه دوستان را نسبت به تشخیص روند آتی پی ببریم که ببینیم برای تشخیص روند از دیدگاه عموم چه نکاتی برگزیده میشود .

موفق باشید

نظر

جناب یزدی ازتون خواهش میکنم دیگه همچین چیزی نگید خدای من شاهده آب شدم از خجالت من خاک پای شمام مخصوصا توی اخلاقیات که به نظرم صد شرف داره به تحلیلگری واقعا یکی از الگوهای اخلاقی من هستید که خیلی کار داره تا به شما برسم.

یه سوال مبتدیانه بپرسم استاد جان. این کار شدنیه؟؟؟ البته از این هفته منم مزاحمتون میشم تا زیر پر و بال شما بزرگوار یه پیشرفتی بکنیم ولی اینکه نتونیم تایم فریم رو عوض پایین ببریم فکر کنم حداقل توی تشخیص برگشت ها به مشکل بخوریم که صد البته شما فکر همه جا رو کردید. امیدوارم من واقعا مبتدی در زمینه ی ترید رو هم به شاگردی قبول کنید.

ارادتمند--------امیر
                            تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                              جناب یزدی ازتون خواهش میکنم دیگه همچین چیزی نگید خدای من شاهده آب شدم از خجالت من خاک پای شمام مخصوصا توی اخلاقیات که به نظرم صد شرف داره به تحلیلگری واقعا یکی از الگوهای اخلاقی من هستید که خیلی کار داره تا به شما برسم.

یه سوال مبتدیانه بپرسم استاد جان. این کار شدنیه؟؟؟ البته از این هفته منم مزاحمتون میشم تا زیر پر و بال شما بزرگوار یه پیشرفتی بکنیم ولی اینکه نتونیم تایم فریم رو عوض پایین ببریم فکر کنم حداقل توی تشخیص برگشت ها به مشکل بخوریم که صد البته شما فکر همه جا رو کردید. امیدوارم من واقعا مبتدی در زمینه ی ترید رو هم به شاگردی قبول کنید.

ارادتمند--------امیر
                              سلام و درود

امیر جان تعارف نبود حقیقت و بیان کردم . از کلام مولای متقیان، حضرت علی علیه السلام که فرمود: «مَنْ عَلَّمَنی حَرْفا فَقَدْ صَیَّرَنی عَبْدا؛ کسی که به من یک حرف بیاموزد، مرا بنده خود کرده است. چه رسد به این که من از شما در این فروم درسها آموختم .
                              امیر جان منظورم نرفتن به تایم فریم پایین نبود البته که برای شروع تغییر روند ها باید از تایم های پایین شروع شود . منظورم بر این بود که زمانی تایم پایین برای پی بردن به تغییر روند برای من اهمیت پیدا میکند که در تایم بالا محدوده اتمام موجی را داشته باشیم سپس تایم های پایین میتوانند نقش مهمی برای ما ایفا کنند اما اگر روند ها در تایم بالاتر به پایان نرسیده باشند ریورس های تایم پایین میتوانند بسیار فریبنده باشند چرا که یک اصلاح تایم بالاتر روندی است در تایم پاینتر . و بیشتر ار طرح این مبحث در آوردن نکات آموزشی است که از دیدگاه افراد میتونه به دست بیاد چون ممکنه نکته ای را شما ببینید که هرگز به چشم من و مغز من خطور نکرده باشد پس میتواند چراغی باشد برای راه آینده من .

دوستدار شما
                              یزدی

نظر

سلام و درود

موفق باشید

بنظرم چنانچه میبینید قیمت چندین بار برخورد با قیمت کف قبلی داشته است و چنانچه نتواند کف قبلی را بشکند و با رعایت بقیه اصول خرید در این نقطه توصیه میشود.

موفق باشید.
                                ویرایش توسط مهدی نورالهی : https://www.traderha.com/member/8392-مهدی-نورالهی در ساعت 06-10-2013, 01:50 AM
                                .

نظر

پردازش ...
                                X