اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دستیار معامله گر

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط shahabi.ma نمایش پست ها
    سلام آقا مهرداد،

ببخشید که نقل قول کرده بودم و ممنون بابت جواب. واقعیت مطلب نقل قول شما در بالا که با همیشه موج یک را از دست میدهیم شروع شده بود آنچنان با واقعیت درون من همخوانی داشت که فکر کردم یا قبلا با شما دردل کردم یا بلند فکر کردم و شما آنر را نوشتید.علت سئوال بعدی من هم همین بود و جواب شما یک شاه بیت داشت برای من:"چیزی که امکان قانون سازی نداشته باشد نمیتواند شما را موفق نماید و قانون چیزی است که مثال نقض نداشته باشد".
    اون چیری که من از تحلیل فهمیدم این بود که تحلیل تکنیکال عبارت است از بررسی احتمالات حرکت قیمت در آینده براساس قیمت و روند آن در گذشته. این یعنی اینکه هیچ قطعیتی در بازار نیست و بازار هیچ الزامی ندارد که در آینده بر مبنای تحلیل من و تفکر ذهنی من عمل کند بنابراین ما با احتمال طرف هستیم و باید علاوه بر مدیریت ریسک و سرمایه بدنبال موقعیتی با بالاترین احتمال موفقیت برای گرفتن پوزیشن باشیم. مشکل من از همین جا شروع میشد که برای پیدا کردن بالاترین احتمال باید وسواس بخرج بدهیم و اول در مورد تمام روش های تحلیلی علم پیدا کنم بعد بهترینش را گلچین کنم و از ادغام آنها در هم یک چیزی کاستمایز کنم.بسیار بندرت پیش میاید همه آنها با هم سیگنال دهند و بعد هم مطابق تحلیل ما پیش برود. پس با تردید پوزیشن می گیرم و بمحض اینکه تیپی خورد با اطمینان بیشتر عمل میکنم ولی اینبار استاپ میخورد و شروع میکنم به بافتن دلیل و توجیه که اشتباه محاسباتی خودم است و... البته نه اینکه منکر تحلیل باشم و در آخرین مورد شاید ده بار کتاب استادی الیوت گلن نیلی را خواندم و برای خودم هم بلدم تحلیل کنم(حتی روشی برای خودم درست کردم) ولی همچنان مشکل پابرجاست چون پایه احتمال است. پس نتیجه گرفتم باید بدنبال قطعیت بود و معنی این همان شاه بیت مطلب شما است یعنی پیدا کردن قانونی که نقض نشود. البته معنی آن این نیست که کسی قانون را نقض نخواهد کرد و برای همین بقول بیل ویلیامز برای ماشین خودمان ایربگ هم تعریف میکنیم. نتیجتا"من بدنبال روشی برای ترید هستم که براساس قطعیت باشد نه احتمال و اگر نقض شد آسمان ریسمان نکنم. به دنبال روشی که هر موقع اراده کردم تریدکنم نه اینکه منتظر باشم و همیشه از برگشتها بترسم. دلیل ترس هم مشخص است. عدم علم قطعی، چون، احتمالات را در نظر میگیرم. امروز اینطور فکر میکنم هر چند که باز بلند فکر کردم.
    سلام شهاب جان
    به نظر شما بازار دارای قطعیت است؟
    ویرایش توسط HERO : https://www.traderha.com/member/18825-hero در ساعت 11-24-2015, 05:29 PM

نظر

نوشته اصلی توسط shahabi.ma نمایش پست ها
      سلام آقا مهرداد،

ببخشید که نقل قول کرده بودم و ممنون بابت جواب. واقعیت مطلب نقل قول شما در بالا که با همیشه موج یک را از دست میدهیم شروع شده بود آنچنان با واقعیت درون من همخوانی داشت که فکر کردم یا قبلا با شما دردل کردم یا بلند فکر کردم و شما آنر را نوشتید.علت سئوال بعدی من هم همین بود و جواب شما یک شاه بیت داشت برای من:"چیزی که امکان قانون سازی نداشته باشد نمیتواند شما را موفق نماید و قانون چیزی است که مثال نقض نداشته باشد".
      اون چیری که من از تحلیل فهمیدم این بود که تحلیل تکنیکال عبارت است از بررسی احتمالات حرکت قیمت در آینده براساس قیمت و روند آن در گذشته. این یعنی اینکه هیچ قطعیتی در بازار نیست و بازار هیچ الزامی ندارد که در آینده بر مبنای تحلیل من و تفکر ذهنی من عمل کند بنابراین ما با احتمال طرف هستیم و باید علاوه بر مدیریت ریسک و سرمایه بدنبال موقعیتی با بالاترین احتمال موفقیت برای گرفتن پوزیشن باشیم. مشکل من از همین جا شروع میشد که برای پیدا کردن بالاترین احتمال باید وسواس بخرج بدهیم و اول در مورد تمام روش های تحلیلی علم پیدا کنم بعد بهترینش را گلچین کنم و از ادغام آنها در هم یک چیزی کاستمایز کنم.بسیار بندرت پیش میاید همه آنها با هم سیگنال دهند و بعد هم مطابق تحلیل ما پیش برود. پس با تردید پوزیشن می گیرم و بمحض اینکه تیپی خورد با اطمینان بیشتر عمل میکنم ولی اینبار استاپ میخورد و شروع میکنم به بافتن دلیل و توجیه که اشتباه محاسباتی خودم است و... البته نه اینکه منکر تحلیل باشم و در آخرین مورد شاید ده بار کتاب استادی الیوت گلن نیلی را خواندم و برای خودم هم بلدم تحلیل کنم(حتی روشی برای خودم درست کردم) ولی همچنان مشکل پابرجاست چون پایه احتمال است. پس نتیجه گرفتم باید بدنبال قطعیت بود و معنی این همان شاه بیت مطلب شما است یعنی پیدا کردن قانونی که نقض نشود. البته معنی آن این نیست که کسی قانون را نقض نخواهد کرد و برای همین بقول بیل ویلیامز برای ماشین خودمان ایربگ هم تعریف میکنیم. نتیجتا"من بدنبال روشی برای ترید هستم که براساس قطعیت باشد نه احتمال و اگر نقض شد آسمان ریسمان نکنم. به دنبال روشی که هر موقع اراده کردم تریدکنم نه اینکه منتظر باشم و همیشه از برگشتها بترسم. دلیل ترس هم مشخص است. عدم علم قطعی، چون، احتمالات را در نظر میگیرم. امروز اینطور فکر میکنم هر چند که باز بلند فکر کردم.
      سلام
      راه موفقیت در متنی که خودت به زیبایی نوشتی مستتر است مخصوصا جمله ای که بولد و قرمز کردم....
      موفق باشی

نظر

نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
        سلام
        راه موفقیت در متنی که خودت به زیبایی نوشتی مستتر است مخصوصا جمله ای که بولد و قرمز کردم....
        موفق باشی
        سلام
        با توجه به اینکه شما معتقدید بازار قطعیت ندارد پس یعنی راهی برای موفقیت نیز وجود ندارد...

خود این جمله هم دارای قطعیت نیست...ممکن است راهی یا راه هایی هم باشد...

تعدادی دوستان مباحثی تحت عنوان تعادل در فروم مطرح کردند...این مبحثی است که کمتر کسی به آن پرداخته است و کسانی که دنبالش رفته اند به ظاهر که تریدرهای بسیار موفقی بودند...بنده هم در حال یافت منابع اطلاعاتی در مورد این مبحث هستم و مطالعاتی در این زمینه کردم که به لطف خدا نتایج و توفیقات نسبتا خوبی در این زمینه داشتم که امیدوارم به سطحی که دوستان دیگر در این مبحث رسیدند برسم...

افسوس که با توجه به دیدن بعضی وقایع در فروم رمقی برای ارائه مطلب جدید نمیماند...چندی پیش در یکی از تاپیک ها یک درخواست کوچک تحت عنوان یک فایل اکسل دادیم که پیچانده شدیم....در مورد باقی دوستان هم شاهد همچین مسائلی بودیم.کسانی که کوچکترین درخواستشان بدون جواب مانده چطور بزرگترین دانسته هایشان را مطرح کنند...امیدوارم فضا مناسب شود تا ایده ها به اشتراک گذاشته شود...

خلاصه اینکه به نظر بنده کلید گم شده و شاه کلید موفقیت همین مبحث هست...

موفق باشید...
        ویرایش توسط mohsencomm : https://www.traderha.com/member/13531-mohsencomm در ساعت 11-24-2015, 07:39 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
          سلام
          با توجه به اینکه شما معتقدید بازار قطعیت ندارد پس یعنی راهی برای موفقیت نیز وجود ندارد...

تعدادی دوستان مباحثی تحت عنوان تعادل در فروم مطرح کردند...این مبحثی است که کمتر کسی به آن پرداخته است و کسانی که دنبالش رفته اند به ظاهر که تریدرهای بسیار موفقی بودند...بنده هم در حال یافت منابع اطلاعاتی در مورد این مبحث هستم و مطالعاتی در این زمینه کردم که به لطف خدا نتایج و توفیقات نسبتا خوبی در این زمینه داشتم که امیدوارم به سطحی که دوستان دیگر در این مبحث رسیدند برسم...

افسوس که با توجه به دیدن بعضی وقایع در فروم رمقی برای ارائه مطلب جدید نمیماند...چندی پیش در یکی از تاپیک ها یک درخواست کوچک تحت عنوان یک فایل اکسل دادیم که پیچانده شدیم....در مورد باقی دوستان هم شاهد همچین مسائلی بودیم.کسانی که کوچکترین درخواستشان بدون جواب مانده چطور بزرگترین دانسته هایشان را مطرح کنند...امیدوارم فضا مناسب شود تا ایده ها به اشتراک گذاشته شود...

موفق باشید...
          سلام
          وقتی بازار دارای قطعیت نباشد چطورمیشود به روشی برای ترید دست یافت که دارای قطعیت باشد؟؟؟؟!؟!؟!؟؟؟
          به نظر من بازار کاملا قطعیت دارد!!!

نظر

سلام
            وقتی بازار دارای قطعیت نباشد چطورمیشود به روشی برای ترید دست یافت که دارای قطعیت باشد؟؟؟؟!؟!؟!؟؟؟
            مهرداد جان دست کردی تو لونه زنبور . داری عکس خدا رو پاره می کنی !!!!

بازار و قطعیت . با شناختی که ازت دارم این حرف برام عجیب بود. نکنه در مدت غیبت صغرا ، خواب نما شدی عزیز دل.

دوست دارم بیشتر موضوع رو باز کنی .

نظر

سلام
              به نظر بنده هیچ روشی از جمله روشی که گفته شد دارای قطعیت نیست...منتها بعضی روش ها با احتمال بسیار زیادی همراه هستند چون منطبق با ذات و ساختار و منطق بازار هستند...

به نظر بنده اینکه بازار قطعیت دارد یا ندارد مهم نیست...مهم روش مورد استفاده است روشی که بالای 90 درصد احتمال موفقیت داشته باشد...چون بالاخره هر تریدری ممکن است یکجا بند را آب دهد و از سیستم خود تخطی کند...همینجا در نظر بگیرید روشی که فرضا 60 درصد احتمال موفقیت دارد با تخطی از این سیستم تریدر چه فشاری برای جبران ضرر باید متحمل شود...چه برسد به احتمال های پایینتر...

ایا یک شغل ارزش این همه استرس و فشار را برای کسب سود را دارد انهم سودهایی که معلوم نیست از دست برود یا نه...
              بنابراین داشتن روشی که با راحتی و ارامش بتوان با احتمال بالایی بتوان با ان ترید کرد بسیار بسیار اهمیت دارد...
              ویرایش توسط mohsencomm : https://www.traderha.com/member/13531-mohsencomm در ساعت 11-24-2015, 08:25 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
                سلام

موفق باشید...
                عزیز دل بعد پنج ماه دیشب ساعت یک نصف شب اومدم اینترنت و درخواست شما را خیلی وقته به دستمان رسیده است. انتظاری از هیچکس نمیره که مطالبش اشتراک بزاره و فی الواقع این امر دل دریایی میخواهد . و افرادی که در این حیطه اکتیو بودند همه از بزرگان و نام آوران هستند . خوب فایل رو فردا واست میگذارم در ضمن در هیچ قسمت فروم حاشیه به وجود اومده از بین رفته و از امروز خود در فروم بوده ام و زین پس هم خواهم بود و در عیت رفاقت صمیمیت برادری ، در هنگام کار جدی و بدون بخشش هستم چرا که رابطه مستقیم با پول داریم و هر انرژی منفی قرار بر تولید باشد جلوی آن را میگیرم. محیط حرفه ای است و بایست رفتار حرفه ای را دارا بود.

فایل فردا برایتان قرار میدهم یا برایتان ایمیل میکنم که دست خودتان باشد.

در مورد قطعیت بایست گفت هنگام ورود به یک معامله شما میبایست مختصات دقیق را ست کنید چیزی که در تحلیل وجود ندارد و معمولا بازه میباشد . شما میبایست دققا یک جهت دا برگزینید و این الزاما به معنای درست بودن و قطعیت نمیباشد اما شما قطعا به یک سمت و سو نظر گرفتید و اگر با قاطعیت فقط آن سمت و سو را داشته لاشید انعطاف پذیری شما پایین خواهد آمد و با لج و لجبازی ممکن است ضرری جبران ناپذیر را به خود وارد کنید.

موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                  عزیز دل بعد پنج ماه دیشب ساعت یک نصف شب اومدم اینترنت و درخواست شما را خیلی وقته به دستمان رسیده است. انتظاری از هیچکس نمیره که مطالبش اشتراک بزاره و فی الواقع این امر دل دریایی میخواهد . و افرادی که در این حیطه اکتیو بودند همه از بزرگان و نام آوران هستند . خوب فایل رو فردا واست میگذارم در ضمن در هیچ قسمت فروم حاشیه به وجود اومده از بین رفته و از امروز خود در فروم بوده ام و زین پس هم خواهم بود و در عیت رفاقت صمیمیت برادری ، در هنگام کار جدی و بدون بخشش هستم چرا که رابطه مستقیم با پول داریم و هر انرژی منفی قرار بر تولید باشد جلوی آن را میگیرم. محیط حرفه ای است و بایست رفتار حرفه ای را دارا بود.

فایل فردا برایتان قرار میدهم یا برایتان ایمیل میکنم که دست خودتان باشد.

در مورد قطعیت بایست گفت هنگام ورود به یک معامله شما میبایست مختصات دقیق را ست کنید چیزی که در تحلیل وجود ندارد و معمولا بازه میباشد . شما میبایست دققا یک جهت دا برگزینید و این الزاما به معنای درست بودن و قطعیت نمیباشد اما شما قطعا به یک سمت و سو نظر گرفتید و اگر با قاطعیت فقط آن سمت و سو را داشته لاشید انعطاف پذیری شما پایین خواهد آمد و با لج و لجبازی ممکن است ضرری جبران ناپذیر را به خود وارد کنید.

موفق باشید
                  تشکر از لطف و توجه شما

کاملا با فرمایشات شما موافق هستم...پذیرفتن قطعیت یعنی عدم انعطاف پذیری و عدم انعطاف پذیری یعنی لجبازی و لجبازی یعنی نابودی حساب...بسیار زیبا فرمودید...

بنده هیچ گاه به دنبال قطعیت نیودم و نیستم ولی معتقدم میتوان به جایی رسید که با احتمال بسیار زیاد به راحتی و با آسودگی خاطر ترید کرد...
                  هر کاری که انسان انجام میدهد باید برایش لذت بخش باشد وگرنه سودی که با فشار و استرس زیاد به دست بیاید چه ارزشی دارد...
                  رسیدن به این مرحله بسیار لذت بخش است...

نظر

نوشته اصلی توسط HERO نمایش پست ها
                    سلام شهاب جان
                    به نظر شما بازار دارای قطعیت است؟
                    سلام،
                    بنظرم اول باید قطعیت را تعریف کرد و حد و مرزش را مشخص کرد. و بعد مهمتر در کجا باید دنبالش بگردیم. مثلا قطعیت را در کل بازار دنبالش باشیم و یا در ذهنمان و یا تحلیلمان و...
                    برای من تصور اینهمه نظم در اینهمه بی نظمی بدون قطعیت سخت است. مثلا در مورد بازار فا ر کس گفته میشود که بازیگران اصلی آنها بانکهای مرکزی و بانکهای بزرگ هستند ولی سئوال اینجاست که اونها هم با احتمالات تبادلات انجام میدهند. این یک خبر قدیمی هست ولی جالبه.
                    http://banker.ir/news/95239/%D8%AF%D...86%DA%A9%DB%8C
                    در حدود یک صفحه مطلب نوشته بودم براساس تجربه شخصی که اول به علت حاشیه دار بودن و دوم بعلت اینکه پسته بی مغز اگر لب باز کند رسوا شود،منصرف شدم. در تخیلاتم دنبال روشی براساس قطعیت هستم و دیدم دو سه نفر از تحلیلگران قدیمی این فروم هم به روش هائی براساس در نظر نگرفتن احتمالات رسیدند. شاید خدا خواست ما هم رسیدیم.
                    در نمودار زیر واکنش قیمت به خطوط را ببینید و اینکه اگر قیمت یک کانال را نیمه کاره گذاشته، بعدا" برگشته و حرکت خود را تکمیل کرده.جالب است بدانید این خطوط از ابتدای چارت تایم فریم ماهانه در بین سال 1993 تا 2000 ترسیم شده و الان شاهد واکنش قیمت به آنها هستیم.(اینهم یکی دیگه از تخیلات من است جدی نگیرید.)

نظر

• آقای مهرداد فک نکنم درست باشه که سوال رو با سوال جواب بدیم! من از شما یه سوال ساده پرسیدم اگه تحلیلی در کار نیست پس چطور ترید میکنین؟ ) البته انتظارم ندارم شما کل سیستم تریدتون رو با جزئیات شرح بدین ولی انتظار میره چارچوب کلی رو توضیح بدین.
                      نظر من در مورد تحلیل بازار ( فارکس و بورس و ...) خلاصه شده در امضام و همین طور مطالبی از من در همین فروم :
                      با سلام خدمت اساتید و دوستان.
                      ابتدا یه سپاس میگم به همه کسانی که چنین محیط هایی رو فراهم میارن و دوستان و اساتیدی که وقت میزارن و تجربیاتشون رو در اختیار ماها قرار میدن
                      و یه انتقاد : چرا وقتی یه تاپیکی رو شروع میکنین به سرانجامش نمیرسونید؟ و ولش میکنین؟
                      حدود یک سالی هست که وارد بازارهای مالی شده ام و کلاس تکنیکال استاد آزادی رو رفتم و کتاب های ایشون و کتاب trading chaos بیل ویلیامز رو خوندم. (البته منابع دیگه ای هم خوندم ولی این چن مورد مفید بودن ).
                      این اولین کامنت من در این فروم هستش( با اجازه اساتید و دوستان).
                      به اعتقاد من ترید یه حرفه و شغله که شالوده اون سه اصله : 1- مدیریت سرمایه 2- روانشناسی 3- استراتژی معاملاتی . ( به ترتیب اهمیت ). و خیلی خوندم و شنیدم از نسبت 90درصد به 10 درصد .
                      به نظر من این درصد تنها برای نشون دادن اهمیت مساله مدیریت سرمایه و روانشناسی هستش و مفهوم ریاضی نداره چرا که در دنیای ترید داشتن پلن معاملاتی شرط لازمه. با وجود این که کافی نیست ولی لازمه.
                      و اگه کسی به این نسبت اعتقاد داشته باشه باید گفت که چه نیازیه که بریم سر اغ 10 درصد(استراتژی و تحلیل و ...) روی همون 90 درصد کار میکنیم. مثلا بجای استراتژی از شیر یا خط استفاده میکنیم و هر جا شیر اومد بای و هر جا خط اومد سل! و در کنارش اون 90 درصد ( مدیریت سرمایه و روانشناسی ) رو رعایت میکنیم! ایا موفق میشویم؟ شاید بلی شایدم خیر؟ معلوم نیست البته جایی خوندم کسی این کارو کرده بود و سود هم کرده بود!

ولی اگه پلن معاملاتی سود ده داشته باشیم مثل اینه که سکه ای داریم که دارای لبه هایی هست که مثلا احتمال شیر اومدنش کمی بالاست. ولی لزوما به این معنی نیست که حتما حرکت بعدی شیر میاد( حرف استاد بهزادی که بازار در سطح خرد تحلیل پذیر است اما غیر قابل پیش بینی است و در سطح کلان و زمانی که با بازه آماری از تریدها روبرو میشید قابل کنترل خواهد شد). در اینجا اهمیت مدیریت سرمایه خودش رو نشون میده.
                      مدیریت سرمایه - روانشناسی - پلن معاملاتی ( قیمت- الگو- زمان- واگرایی)

نظر

• [QUOTE=Mehrdad;165662]در کشور چین، دو مرد روستایی می خواستند برای یافتن شغل به شهر بروند. یکی از آن ها می خواست به شانگهای برود و دیگری به پکن.
                        اما در سالن انتظار قطار، آنان برنامه خود را تغییر دادند زیرا مردم می گفتند که شانگهایی ها خیلی زرنگ هستند و حتی از غریبه هایی که از آنان آدرس می پرسند پول می گیرند اما پکنی ها ساده لوح هستند و اگر کسی را گرسنه ببینند نه تنها غذا، بلکه پوشاک به او می دهند...........

این جمله عالی بود:

آنهایی كه از جای خود می جنبند، گاهی می بازند، آنهایی كه نمی جنبند همیشه می بازند

نظر

• به دنبال قطعیت

به شخصه قبول ندارم قطعا همین که اکثرا میگن صحیح است ( تماما احتمالی بودن بازار)

سوالی پیش میاد ، در این صورت چرا موسسات بانک ها و دیگر فعالین بزرگ بازار ماهی 12% را سود عالی مینامند ؟ بیش از این سود کسب میکنند و عمومی مطرح نشده ؟
                          آنها ابزار های کمتری برای همراهی با قطعیت بازار دارند ؟
                          ویرایش توسط AmiR.HJ : https://www.traderha.com/member/11686-amir-hj در ساعت 11-25-2015, 01:21 PM
                          مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

• نوشته اصلی توسط Abolfazl Amini نمایش پست ها
                            آقای مهرداد فک نکنم درست باشه که سوال رو با سوال جواب بدیم! من از شما یه سوال ساده پرسیدم اگه تحلیلی در کار نیست پس چطور ترید میکنین؟ ) البته انتظارم ندارم شما کل سیستم تریدتون رو با جزئیات شرح بدین ولی انتظار میره چارچوب کلی رو توضیح بدین.
                            نظر من در مورد تحلیل بازار ( بازار تبادلات ارزی و بورس و ...) خلاصه شده در امضام و همین طور مطالبی از من در همین فروم :
                            با سلام خدمت اساتید و دوستان.
                            ابتدا یه سپاس میگم به همه کسانی که چنین محیط هایی رو فراهم میارن و دوستان و اساتیدی که وقت میزارن و تجربیاتشون رو در اختیار ماها قرار میدن
                            و یه انتقاد : چرا وقتی یه تاپیکی رو شروع میکنین به سرانجامش نمیرسونید؟ و ولش میکنین؟
                            حدود یک سالی هست که وارد بازارهای مالی شده ام و کلاس تکنیکال استاد آزادی رو رفتم و کتاب های ایشون و کتاب trading chaos بیل ویلیامز رو خوندم. (البته منابع دیگه ای هم خوندم ولی این چن مورد مفید بودن ).
                            این اولین کامنت من در این فروم هستش( با اجازه اساتید و دوستان).
                            به اعتقاد من ترید یه حرفه و شغله که شالوده اون سه اصله : 1- مدیریت سرمایه 2- روانشناسی 3- استراتژی معاملاتی . ( به ترتیب اهمیت ). و خیلی خوندم و شنیدم از نسبت 90درصد به 10 درصد .
                            به نظر من این درصد تنها برای نشون دادن اهمیت مساله مدیریت سرمایه و روانشناسی هستش و مفهوم ریاضی نداره چرا که در دنیای ترید داشتن پلن معاملاتی شرط لازمه. با وجود این که کافی نیست ولی لازمه.
                            و اگه کسی به این نسبت اعتقاد داشته باشه باید گفت که چه نیازیه که بریم سر اغ 10 درصد(استراتژی و تحلیل و ...) روی همون 90 درصد کار میکنیم. مثلا بجای استراتژی از شیر یا خط استفاده میکنیم و هر جا شیر اومد بای و هر جا خط اومد سل! و در کنارش اون 90 درصد ( مدیریت سرمایه و روانشناسی ) رو رعایت میکنیم! ایا موفق میشویم؟ شاید بلی شایدم خیر؟ معلوم نیست البته جایی خوندم کسی این کارو کرده بود و سود هم کرده بود!

ولی اگه پلن معاملاتی سود ده داشته باشیم مثل اینه که سکه ای داریم که دارای لبه هایی هست که مثلا احتمال شیر اومدنش کمی بالاست. ولی لزوما به این معنی نیست که حتما حرکت بعدی شیر میاد( حرف استاد بهزادی که بازار در سطح خرد تحلیل پذیر است اما غیر قابل پیش بینی است و در سطح کلان و زمانی که با بازه آماری از تریدها روبرو میشید قابل کنترل خواهد شد). در اینجا اهمیت مدیریت سرمایه خودش رو نشون میده.
                            سلام
                            من بر اساس نقشه ی زیر ترید میکنم:
                            مدیریت سرمایه - روانشناسی - پلن معاملاتی ( قیمت)

نظر

• سلامی دوباره

پلن معاملاتی ( قیمت)
                              میشه لطف فرمایین و درباره پلن(قیمت ) توضیحاتی بدین؟
                              در واقع هدف من از این سوال و سوال های قبلی اینه که آیا میشه به قول شما تحلیل رو گذاشت کنار و ترید کرد؟ و یا دقیقتر بگم آیا پلنی هست که خارج از قاعده تحلیل باشه؟

نظر

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                                سلام

سلام
                                مهرداد جان فکر کنم در این مدت که نبودی کلا تحولات عجیبی درونت شکل گرفته. البته تا جایی که من نوشته هات رو در این مدت خوندم احساس می کنم دچار یک نوع تضاد درونی شدنی.
                                من تا حالا فکر می کردم شما مثل خیلی ها به اصل عدم قطعیت بازار اعتقاد دارید. تمام تریدر های مطرح و بزرگان بازار مثل رابرت ماینر ، بیل ویلیامز و ... بر اصل عدم قطعیت بازار و محتمل بودن آن اعتقاد راسخ دارند.
                                تریدری که دنبال قطعیت در بازار باشه پس توقع داره بازار در جهت خاصی قطعا پیش بره و در ذهن خودش بازار رو جهت دهی می کنه. تریدری که به قطعیت بازار ایمان میاره پس لزومی نمی بینه اصل مدیریت سرمایه رو رعایت کنه و ریسک پذیری برای اون بی مفهوم میشه. ریسک زمانی معنی میده که شما به احتمالات باور داشته باشی نه به قطعیت!
                                این تفکر قطعیت بازار 100 درصد اشتباه محضه و سهم مهلک برای موفقیت یک تریدر هست. این تفکر ناشیانه رو اگه یک آماتوری که تازه وارد بازار شده باشه داشت ازش بعید نبود اما از شما مهرداد جان بسیار بعید هست.
                                توصیه می کنم حتما کتاب تحلیل بنیادی ، تکنیکال یا ذهنی آقای مارک داگلاس رو بخونید. مطمئن باشید تحول شگرفی در دیدگاه و عقایدتون ایجاد میشه..
                                تصویر پایین صفحه 124 کتاب نامبرده هست. در این کتاب درمورد عدم قطعیت بازار توضیحات مفصلی داده شده.

ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 11-26-2015, 08:26 AM
                                انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

پردازش ...
                                X