اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دستیار معامله گر

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
    سلام
    هدف این نیست که همه جواب درست بدهیم بلکه هدف این است که به نتیجه درستی برسیم پس نگران پاسخت نباش...
    در مورد قسمت قرمز رنگ اگه این مورد را درست فرض کنیم و فیل شدن الگو ها را جزوی از بازار یا تاریخ بدانیم چه دلیلی دارد با انها ترید کنیم و سرمایه ی خود را به خطر بیاندازیم!!؟؟؟؟؟؟؟این همه وقت بگذاریم برای یاد گیری چیزی که فیل شدنش جزوی از ذات بازار است!!!!!!با قبول این تفکر ترید کردن همانند قمار کردن است و بازار ارزش به خرج دادن وقت و انرژی و سرمایه را نخواهد داشت ....درسته؟؟؟
    در مورد سوال شما هم کلا هدف من دست یابی به پاسخ این سوال از اهداف طرح سوال بود که محسن جان تا حدودی به آن اشاره کردند..و مایلم با همفکری به جواب این سوال برسیم...
    سلام مهرداد جان،
    واقعا" از روزی که سئوال طرح کردید اینقدر مطلب که فکر می کردم با سئوال شما مرتبط است خوندم که داره راه رفتن خوذم هم یادم میره. شاید صورت مساله مشکل دارد!!!! چون آقای جان مورفی گفته حجت تمام است!با این همه تایم فریم مختلف و تریدر هائی که در هر کدام ترید میکنند، در یکی الگوی بولیش تشکیل میشود و در دو تایم بالاتر همان کالا الگوی ریزشی، تکرار اینجا چگونه است؟ تنها چیز مشترک که تکرار میشود رفتار آدمهاست. عرضه وتقاضا است. اصلا" خود این زمان تایم فریمها را اگر از روی چارت حذف کنیم دنبال تکرار تاریخ در چه تایم فریمی و کجا باید باشیم؟ در این صورت فقط قیمت را داریم و حجم.شاید فقط از روی حجم بدون در نظر گرفتن زمان بتوان فهمید حمایت و مقاومت اصلی و واقعی کجاست. اما خود این کلید اصلی را کجا باید یافت؟ شاید گاهی براساس نقاط جا مانده(نقاطی که به سرعت قیمت از آن عبور کرده و خرید و فروش چندانی در آن نشده باشد.نوعی گپ قیمتی) و استراتژی عکس نقاط جامانده، قیمت دوباره برگردد به سطوحی را که ما نقطه تعادل بنامیم، ولی این هم امکان فیل شدن دارد و بعبارتی آنچنان شدت عرضه یا تقاضا بالا باشد که زمان زیادی برای این بازگشت نیاز باشد. درست است که تاریخ تکرار شده ولی در عمل من درگیر کلی تردید برای ترید میشوم......مهرداد جان شما یک چیزی در مورد نقش این جمله بر روی چارت یافتید و ادراک کردید ولی با طرح سئوال بدون سرنخ نمی توان به برداشت شما رسید....چیزی که من بدنبالش هستم این است که من الان چارت را باز میکنم،100 درصد مطمئن و بی شک و تردیدو بدون هیچ اندیکاتور یا تحلیل در یک تایم فریم خاص بدون ابزار فقط با دیدن چند کندل آخر بفهمم،همین الان بخرم یا بفروشم(اگر فاصله ورود تا حد ضرر مناسب باشد)؟ حد ضرر کجاست وتا کجا با روند میتوان رفت یا بتوانم حد گرفتن سود را پیدا کنم. تنها استفاده ای که من از گذشته بتوانم بکنم همین است.
    در مورد قسمت قرمز رنگ اگه این مورد را درست فرض کنیم و فیل شدن الگو ها را جزوی از بازار یا تاریخ بدانیم چه دلیلی دارد با انها ترید کنیم و سرمایه ی خود را به خطر بیاندازیم!!؟؟؟؟؟؟؟این همه وقت بگذاریم برای یاد گیری چیزی که فیل شدنش جزوی از ذات بازار است!!!!!! فکر کنم الان برای همین اینجا جمع شدیم که راهی متفاوت با آموخته هایمان و روش تریدمان پیدا کنیم.
    با قبول این تفکر ترید کردن همانند قمار کردن است و بازار ارزش به خرج دادن وقت و انرژی و سرمایه را نخواهد داشت ....درسته؟؟؟ شاید هم داشتم قمار میکردم ولی فکر می کردم دارم ترید می کنم.
    چیزی که فکر می کنم بین قمار و ترید فاصله ایجاد می کند، دانستن، است. در قمار ما حدس میزنیم و در جهت حدسیات(احتمالات) پوزیشن میگیریم ولی در ترید ما می دانیم کجا هستیم و چی می خواهیم. بنابراین با این تعریف فیل شدن حاشیه است.
    ببخشید چون فرمودید نگران درست و غلط پاسخ نباشم پرگوئی کردم.
    با احترام

نظر

سلام
      در بخش اول مطالب خوبی عنوان کردید اگه امکانش براتون فراهم هست یک مثال تصویری درج کنید.
      در بخش دوم باید بگم که زمان برای ورود به ترید خیلی مهمه ولی بنده هیچ اعتقادی به تحلیل زمانی به سبکی که اموزش و انجام میشه به صورت عمومی ندارم ولی اگر شخصی داره از این روش سود میگیره این به پلن اون بستگی داره...
      سلام مهرداد عزیز
      چشم مثال میزنیم...یکم سرم شلوغه به محض اینکه وقت خالی پیدا کردم ادامه بحث رو خواهم داد...

نظر

سلام
        دوستانی که در این مورد میتوانند کمک کنند ممنون میشوم نظراتشون را بشنوم
        به نظر شما منظور جان موفی از این جمله چه بوده است؟
        تاریخ تکرار خواهد شد!!!!
        به نظر من این جمله کلید موفقیت در این بازار است (البته کلیدی که با ان میتوان درب خوان اول را گشود..)
        ..................(یک جمله ای اینجا نوشتم ولی حذف کردم تا ببینم خودتون بهش میرسید!!!!!!)
        آیا منظور تکرار پذیری الگوهای قیمتی است که در نمودار ایجاد میشوند ؟الگو های هارمونیک و کلاسیک و الیوتی و...
        قیمت به مقاومت رسیده و چون در گذشته نتوانسته عبور کند الان هم نمیتواند!!
        قیمت روی خط روند است و چون قبلا رشد کرده الان هم رشد خواهد کرد!!
        چون قبلا با سر و شانه قیمت ریخته الان هم سر و شانه داریم پس قیمت دوباره خواهد ریخت!!!!!!!
        اگر این گونه است پس چرا اکثر الگو ها فیل میشوند!!؟!!؟؟؟!؟؟؟
        در مواجه با سوال شما در ابتدا تکرار هایی مانند الگو های هارمونیک و کلاسیک و الیوتی و... به ذهنم اومد

در حال حاضر یک سوال در ذهنم پیش آمد که خوشحال میشم نظرات دوستان رو بدونم ، منظور جان مورفی تکرار قیمت است یا منطق ؟
        مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

• نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
          در مواجه با سوال شما در ابتدا تکرار هایی مانند الگو های هارمونیک و کلاسیک و الیوتی و... به ذهنم اومد

در حال حاضر یک سوال در ذهنم پیش آمد که خوشحال میشم نظرات دوستان رو بدونم ، منظور جان مورفی تکرار قیمت است یا منطق ؟
          سلام
          سه اصل اساسی که پایه های مباحث فلسفی و منطقی تحلیل تکنیکال هستند عبارتند از :
          1.همه چیز در قیمت خلاصه میشود
          2.قیمت ها بر اساس روند ها حرکت میکنند
          3.تاریخ تکرار میشود
          به نظر من بر اساس این سه اصل فعالان بازار در صدد بررسی چارت ها برای یافتن الگوهایی بوده اند که بتوانند آینده را پیش بینی کنند،اصولا تحلیل تکنیکال پیش بینی آینده از روی گذشته است که این مورد ریشه های روانشناسی دارد...
          از جمله بالااینگونه میتوان برداشت کرد که:
          1.الگوهای تحلیلی برداشتهای ذهنی مخترعان آنها بوده و به این واسطه سبک های تحلیل گری بر اساس کلاسیک و هارمونیک و الیوت به وجود امده اند(مجموع آنها 99 درصد بازنده بازار است)
          2.آینده قابل پیش بینی است چرا که رفتارهای جمیع مشارکان بازار ریشه های روانشناسی(ترس و طمع) دارد و در شرایط مختلف عکس العمل ها یکسان است
          دلایل زیادی برای تغییرات قیمت وجود دارد که هیچ نیازی به دانستن آنها نیست تنها آنچه مهم است این است که بدانیم تاریخ به دلایل روانشناسی تکرار میشود...
          و.....

نظر

• سایت ساینس دایرکت یکی از معتبرترین سایت هایی که مقالات روز دنیا توش درج میشه.
            این لینک نام مقاله ای با این نام که یک تریدر میتونه با اندیکاتورهای قدیمی در فورکس موفق باشه ؟!
            http://www.sciencedirect.com/science...12567114005152
            در اخر به این نتیجه رسیده که با مدیریت سرمایه امکان پذیره
            اندیکاتوری هم که ازش استفاده شده فقط MACD هست

حالا چطور ممکنه 99درصد از کسانی که از روش های پیشرفته تر استفاده میکنند مثل هارمونیک و الیوت و .... بازنده اند؟!
            چه کار اماری برای محاسبه این نرخ صورت گرفته؟!

نظر

سلام
              سه اصل اساسی که پایه های مباحث فلسفی و منطقی تحلیل تکنیکال هستند عبارتند از :
              1.همه چیز در قیمت خلاصه میشود
              2.قیمت ها بر اساس روند ها حرکت میکنند
              3.تاریخ تکرار میشود
              به نظر من بر اساس این سه اصل فعالان بازار در صدد بررسی چارت ها برای یافتن الگوهایی بوده اند که بتوانند آینده را پیش بینی کنند،اصولا تحلیل تکنیکال پیش بینی آینده از روی گذشته است که این مورد ریشه های روانشناسی دارد...
              از جمله بالااینگونه میتوان برداشت کرد که:
              1.الگوهای تحلیلی برداشتهای ذهنی مخترعان آنها بوده و به این واسطه سبک های تحلیل گری بر اساس کلاسیک و هارمونیک و الیوت به وجود امده اند(مجموع آنها 99 درصد بازنده بازار است)
              2.آینده قابل پیش بینی است چرا که رفتارهای جمیع مشارکان بازار ریشه های روانشناسی(ترس و طمع) دارد و در شرایط مختلف عکس العمل ها یکسان است
              دلایل زیادی برای تغییرات قیمت وجود دارد که هیچ نیازی به دانستن آنها نیست تنها آنچه مهم است این است که بدانیم تاریخ به دلایل روانشناسی تکرار میشود...
              و.....
              سپاس مهرداد جان از نظر خوبت

با نظر شما موفقم

به نظرتون الگو های هارمونیک کلاسیک و الیوت نشان دهنده این رفتار جمعی نیستند ؟

دوستان دیگر اگر نظری در این رابطه دارند خوشحال میشم بدونم

نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
              سایت ساینس دایرکت یکی از معتبرترین سایت هایی که مقالات روز دنیا توش درج میشه.
              این لینک نام مقاله ای با این نام که یک تریدر میتونه با اندیکاتورهای قدیمی در فورکس موفق باشه ؟!

حالا چطور ممکنه 99درصد از کسانی که از روش های پیشرفته تر استفاده میکنند مثل هارمونیک و الیوت و .... بازنده اند؟!
              به نظرم این مقاله بسیار ناقص است و بیش از اینکه باعث اگاهی و پیشرفت مطالعه کنندگانش شود باعث گم راهی میشود ! (که البته هدف همین است)

اینکه به نتیجه رسیدن امکان پذیره یعنی سود میکنه ؟ یا در حد کال نکردن ؟؟ یا اگر سود میکنه اصلا قابل اتکا هست !؟ اینکه تعریف موفقیت هم که در این مقاله نوشتند چی هست مهم هست ! موفقیت میتونه تعاریف متفاوت داشته باشه ...

نظر

• نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
                سایت ساینس دایرکت یکی از معتبرترین سایت هایی که مقالات روز دنیا توش درج میشه.

سلام
                امیر جان تا حدودی جواب شما را داد بنده هم در صدد اثبات چیزی نیستم ولی موفقیت در بازار را اینگوه تعریف کرده ام که کسی که ادعای موفقیت در بازار دارد باید بتواند :
                تحلیل و ترید لایو ارائه دهد،دقیق نقطه ورود و خروج داشته باشد ،پوزیشن را تا انتها مدیریت کند ...
                چرا اکثرا دنبال تحلیل و ترید درتایم بالا هستند؟ایا وقتی امواج الیوت و هارمونیک و ......به وجود امدند کسی اثبات کرد که این امواج در تایم بالا بهتر جواب میدهند؟؟؟؟؟
                وقتی مندلبرت هندسه فراکتالی را اثبات کرد مگر این موضوع روشن نشد که امواج با یکسری الگوهای خود متشابه به وجود آمده اند که از تایم های پایین شروع شده و به تایم های بالا بسط پیدا میکنند!!؟؟؟
                پس کسی که ادعای موج شناسی و استادی در الیوت دارد چرا به ترید در تایم بالا رو میآورد؟؟؟؟
                اگر قوانین موج را بشناسیم مگر تایم فریم مهم است؟؟/؟
                نه عزیز دل من در تایم بالا تحلیل و ترید میگذارم زیرا الگو های قیمت را نیمشناسم و وقتی تحلیل بگذارم تا نتیجه ان مشخص شود حد اقل چندماهی زمان سپری شده و فیل شدن ان از ذهن بینندگان خارج شده است و چیزی از افتخارت بنده کم نخواهد کرد....
                نتیجه:بهتر است خودمان بحث اماری را انجام دهیم و مثلا اگر ادعای ترید با الگوهای هارمونیک را داریم به تایم ام5 یا ام (تایم ام 15 هم خوب است )رفته و الگو ها را بررسی کنیم و ببینیم چند درصد بازار به این الگوها جواب داده اند ،انتخاب این تایم ها برای این است که نتیجه خیلی زود روشن میشود...
                با این کار میتوان پذیرفت که ایا هارمونیک میتواند موفقیت ایجاد کند یا خیر ....برای سبک های دیگر هم همین است...
                مساله دیگر این است که وقتی تریدری همه سبک های به قول شما پیشرفته تر را امتحان میکند تازه به دنبال ترید با ساده ترین روش هاست ،مثل خط روند و سطوح حمایت مقاومت و....همین هم دلیلی برای ................

نظر

• بعضی از سیستم های خیلی ساده در تایم فریم خاصی جواب خواهد داد و در تایم های دیگر نه
                  تجربه شخصی بندست که تایم های بالاتر قیمت قانونمند تر و قابل پیش بینی تر عمل میکنه تا تایم های پایین
                  دلیل بعدی به خاطر مساله کمیسیون و اسپرد هر چه تایم پایین تر باشه احتمال باخت شما بیشتر خواهد شد تایم زیر یک ساعت اصلا مناسب نیست
                  بحث سر پیشرفته تر بودن نیست راه موفقیت تو این بازار به اندازه راه های رسیدن به خداست!! چه ساده چه پیشرفته

نظر

بعضی از سیستم های خیلی ساده در تایم فریم خاصی جواب خواهد داد و در تایم های دیگر نه
                    تجربه شخصی بندست که تایم های بالاتر قیمت قانونمند تر و قابل پیش بینی تر عمل میکنه تا تایم های پایین
                    دلیل بعدی به خاطر مساله کمیسیون و اسپرد هر چه تایم پایین تر باشه احتمال باخت شما بیشتر خواهد شد تایم زیر یک ساعت اصلا مناسب نیست
                    بحث سر پیشرفته تر بودن نیست راه موفقیت تو این بازار به اندازه راه های رسیدن به خداست!! چه ساده چه پیشرفته
                    سلام
                    من از سیستمی که تو تایم فریم خاصی صحت داره صحبت نکردم و کلا بحث یه چیز دیگه ای است
                    قوانین موج ثابت است و این قوانین در همه تایم فریم ها مشترک هست و امواج با همین قوانین از تایم پایین شروع شده و به تایم های بالا بسط پیدا میکنند....
                    حالا شما برای ترید دو راه دارید یکی برید به تایم بالا (مثلا روزانه)و یه ترید انجام بدید و چند هفته منتظر نتیجه اش باشید یا اینکه با اگاهی از این قوانین به تایم پاینتر رفته و موقعیت های بیشتری را در روز و هفته شکار کنی(انتخاب با شماست)
                    شما اینطور برداشت کردی که بنده میگم تایم بالا خوب نیست ،نه عزیز همه تایم فریم ها قوانین موج ثابت هست و کسی که به اونها آگاهی داشته باشد بدون دغدغه در هر تایمی ترید میکند....
                    گفتم که بر خی به دلیل عدم اگاهی از این قوانین فرار به جلو میکنند و با تحلیل در تایم بالا سعی در فرصت دادن به خود هستند و این در صورتی است که تایم فریم و ابزار دیگر متا تریدر همه برای فریب ما ایجاد شده اند و تایم فریم تنها از یک جهت اهمیت دارد و آن هم تعداد معاملات و پوزیشنها و مابقی بهانه است....
                    اینکه پلنی در تایم فریم خاصی جواب میده این ضعف اون پلن هست
                    بحث اسپرد و ...هم درسته وجود داره ولی میتوان در پلن آنها را رفع کرد ....
                    باز برداشت نکنی که من تایم پایین را تبلیغ میکنم (قوانین ثابت است و منطق بازار در همه تایم فریم ها یکسان است پس من ترجیح میدم به خاطر شکار موقعیت های بیشتر تایم پایین ترید کنم...)
                    موفق باشی

نظر

• با سلام

سوالاتی درون ذهن خود داشتم که مطرح میکنم تا نظرات دیگر دوستان را نیز بدانم

- در حالی که الگو های تحلیلی مثل الیوت ، هارمونیک و ... سبب ایجاد بازنده های بسیار در بازار شده است آیا باید کل این الگو هارا زیر سوال برد و گفت میزان سودی که استفاده از آنها میدهند بسیار کمتر از بی توجهی به آنها است ؟ یا میتوان بررسی کرد و بعضی از آنها که با بعضی آیتم ها جواب میدهند را برای ترید استفاده نمود ؟

- آیا سطوح الگویی ( الیوت ، کلاسیک ، هارمونیک ) نشان دهنده دلایل روانشناسی در بازار هست که بتوان به آنها به عنوان سطوحی معتبر در ترید به آنها اعتبارداد ؟

- به نظرم سطوحی که قبلا در مسیر صعود یا نزول مورد احترام بازار واقع شده میتواند مستعد واکنش تکرار تاریخ باشد . اما مدل نگاه و نحوه استفاده مهم است ، مثلا در یک موج جنبشی نمیتوان انتظار واکنش زیادی داشت ، پس آیا فقط دنبال کردن این موارد در امواج اصلاحی میتواند تصمیم بهتری باشد ؟
                      ممکن است براشت من اشتباه باشد و حتی در امواج جنبشی نیز بتوانیم با استفاده ازین سطوح از یک ریزش معقول سود کسب کنیم ... نظر شما چیست ؟
                      به نظر شما ، دیگر سطوح مستعد (تکرار) کدامند ؟

بازار هر ساله در حال پیچیده تر شدن است ، نمودار ها مدام پیچیده تر میشوند و این دلایل مختلف دارد حال ما باید طوری رفتار کنیم که پیچیده تر شدن بازار برای ما تاثیری مثبت در سودآوری داشته باشد یا حد اقل تاثیری منفی نداشته باشد

نظر

• نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
                        با سلام

سوالاتی درون ذهن خود داشتم که مطرح میکنم تا نظرات دیگر دوستان را نیز بدانم

- در حالی که الگو های تحلیلی مثل الیوت ، هارمونیک و ... سبب ایجاد بازنده های بسیار در بازار شده است آیا باید کل این الگو هارا زیر سوال برد و گفت میزان سودی که استفاده از آنها میدهند بسیار کمتر از بی توجهی به آنها است ؟ یا میتوان بررسی کرد و بعضی از آنها که با بعضی آیتم ها جواب میدهند را برای ترید استفاده نمود ؟

- آیا سطوح الگویی ( الیوت ، کلاسیک ، هارمونیک ) نشان دهنده دلایل روانشناسی در بازار هست که بتوان به آنها به عنوان سطوحی معتبر در ترید به آنها اعتبارداد ؟

- به نظرم سطوحی که قبلا در مسیر صعود یا نزول مورد احترام بازار واقع شده میتواند مستعد واکنش تکرار تاریخ باشد . اما مدل نگاه و نحوه استفاده مهم است ، مثلا در یک موج جنبشی نمیتوان انتظار واکنش زیادی داشت ، پس آیا فقط دنبال کردن این موارد در امواج اصلاحی میتواند تصمیم بهتری باشد ؟
                        ممکن است براشت من اشتباه باشد و حتی در امواج جنبشی نیز بتوانیم با استفاده ازین سطوح از یک ریزش معقول سود کسب کنیم ... نظر شما چیست ؟
                        به نظر شما ، دیگر سطوح مستعد (تکرار) کدامند ؟

بازار هر ساله در حال پیچیده تر شدن است ، نمودار ها مدام پیچیده تر میشوند و این دلایل مختلف دارد حال ما باید طوری رفتار کنیم که پیچیده تر شدن بازار برای ما تاثیری مثبت در سودآوری داشته باشد یا حد اقل تاثیری منفی نداشته باشد
                        سلام، قبل از طرح این سوال ها باید پرسید
                        آیا باید بازار تحت هر شرایطی تحلیل کرد ؟!
                        آیا همه جفت ارزها و همه تایم ها قابل تحلیل هستند؟!

نظر

سپاس از نظر شما seyedi عزیز

سوالات من در این تاپیک مطرح شد به دلیل اینکه تاپیک هم راستای سوالات بود .

سعی بر این هست که در هر شرایطی بتوان حرف بازار را متوجه شد و در صورتی که شرایط محیا باشد از آن سود گرفت

خوشحال میشم نظر شما و دیگر دوستان رو در خصوص سوالاتم (پست 160) بدونم

نظر

جواب سوال اول:منظور شما از شرایط را نمیدانم ولی به نظر من بازار را در همه شرایط میتوان تحلیل کرد ولی بستگی به سبک تحلیلی شما دارد ...منطق شکل گیری امواج یکسان است ولی گاهی این منطق چنان تو در تو میشود که بهتر است از خیر تحلیل آن چارت بگذریم (اما همچنان منطق امواج حاکم است..)
                            جواب سوال دوم:بله همه جفت ارزها و همه تایم فریم ها قابل تحلیل است و با درصد بسیار بالایی میتوان مسیر حرکت بعدی را به دست آورد منتهاهمه جفت ارزها را برای ترید انتخاب نمیکنیم چرا که حجم معاملات و نقدینگی و اسپرد و سشن معاملاتی و ....محدودمان میکند
                            ..............................
                            مهم تحلیل یک چارت و بررسی آنچه در گذشته اتفاق افتاده نیست همانطور که دوستان تحلیل گر میدانند ،تحلیل مثلث ها بسیار مشکل است و تشخیص نوع مثلث و زمان اتمام و ...کار هر کسی نیست و اکثر کتابها هم توصیه به منتظر بودن برای تکمیل مثلث دارند و ترید را در مثلث کار نادرستی میدانند ...
                            اما اینکه بتوانی تشخیص دهی بازار در یک نقطه به احتمال بالا مثلث تشکیل میدهد و در ضمن در یالهای آن ترید هم بکنی کار هر کسی نیست!!
                            چند وقت پیش از یکی از دوستانم در مورد مسیر پوند نظر خواستم که ایشان تصویر زیر را شیر کردند :

و آنچه اتفاق افتاد....

درک قوانین موج میتواند تا این حد لذت بخش باشد....

نظر

سلام
                              من از سیستمی که تو تایم فریم خاصی صحت داره صحبت نکردم و کلا بحث یه چیز دیگه ای است
                              قوانین موج ثابت است و این قوانین در همه تایم فریم ها مشترک هست و امواج با همین قوانین از تایم پایین شروع شده و به تایم های بالا بسط پیدا میکنند....
                              حالا شما برای ترید دو راه دارید یکی برید به تایم بالا (مثلا روزانه)و یه ترید انجام بدید و چند هفته منتظر نتیجه اش باشید یا اینکه با اگاهی از این قوانین به تایم پاینتر رفته و موقعیت های بیشتری را در روز و هفته شکار کنی(انتخاب با شماست)
                              شما اینطور برداشت کردی که بنده میگم تایم بالا خوب نیست ،نه عزیز همه تایم فریم ها قوانین موج ثابت هست و کسی که به اونها آگاهی داشته باشد بدون دغدغه در هر تایمی ترید میکند....
                              گفتم که بر خی به دلیل عدم اگاهی از این قوانین فرار به جلو میکنند و با تحلیل در تایم بالا سعی در فرصت دادن به خود هستند و این در صورتی است که تایم فریم و ابزار دیگر متا تریدر همه برای فریب ما ایجاد شده اند و تایم فریم تنها از یک جهت اهمیت دارد و آن هم تعداد معاملات و پوزیشنها و مابقی بهانه است....
                              اینکه پلنی در تایم فریم خاصی جواب میده این ضعف اون پلن هست
                              بحث اسپرد و ...هم درسته وجود داره ولی میتوان در پلن آنها را رفع کرد ....
                              باز برداشت نکنی که من تایم پایین را تبلیغ میکنم (قوانین ثابت است و منطق بازار در همه تایم فریم ها یکسان است پس من ترجیح میدم به خاطر شکار موقعیت های بیشتر تایم پایین ترید کنم...)
                              موفق باشی

استاد مهرداد عزیز سلام

بنده از نوع نگرش شما به بازار و حرکت امواج و نقش تایم فریمها و اهمیت انها در شکل گیری امواج و در نهایت وجود قطعیت در شکل گیری امواج بی نهایت لذت میبرم ، در مورد قطعیت در امواج یاد دوستی میافتم که مدتی است به رحمت ایزدی پیوسته ، ولی جون مثال جالبی در مورد قطعیت امواج به بنده میگفت که چون تازه کارم خیلی از ان سر در نمیاورم ولی برایتان نقل میکنم

این شخص اظهار میکرد که قظعیت در امواج مثل قطعیت در شکل و مشخصات انسانهاست و همانگونه که تمام انسانها باید کلیه و قلب و مغز و ......... داشته باشند ، امواج هم جنین ترکیبی دارند و همانطور که انسانی بدون قلب یا کلیه وجود نداره ، موج ها هم باید اعضای درونی خود را حتما داشته باشند ، منتهی همانگونه که امکان وجود اشخاصی با یک کلیه یا قلب در سمت راست و یا دست و پای معیوب وجود دارند در امواج هم ممکنه چنین تفاوت هائی دیده بشه مخصوصا مواقعی که امواج تحت تاثیر موارد بنیادی قرار میگیرند ،

در مورد تفاوت امواج در تایم فریم های مختلف، نظر ان خدا بیامرز اینگونه بود که ماهیت درونی موج در کلیه تایم ها یکسان و ثابت هست و در قیاس با انسان ، تایم بالا را با انسان مسن و تایم پائین را به مثال کودک خزدسال میدانست ، به واقع همانگونه که انسانها در هر سنی که باشند اعضا و جوازح خود زا باید داشته باشند ، امواج هم در همه تایم ها بایستی از اعضای درونی برخوردار باشند

میماند موضوع ترید در تایم های مختلف، همانگونه که در انسانها پزشگ و جراح بزرکسال هست در فورکس هم ترید در تایم بالا و پائین ، نیازمند مهارت و تخصص جداگانه میباشد

ارادتمند
                              التماس تفکر

نظر

سلام
                                وقتی بازار دارای قطعیت نباشد چطورمیشود به روشی برای ترید دست یافت که دارای قطعیت باشد؟؟؟؟!؟!؟!؟؟؟
                                به نظر من بازار کاملا قطعیت دارد!!!

یادش بخیر...داشتم پستهای قدیمی رو میخوندم که کجا بودیمو به کجا رسیدیم...

این پست جناب مهرداد عزیز بود که به بنده گفته بود بازار کاملا قطعیت دارد...

بعد دو سال تلاش و پشتکار شبانه روزی به لطف خدا بنده هم به این نتیجه رسیدم که بازار کاملا قطعیت دارد...

آره عزیزان این بازار کاملا قطعیت دارد و کاملا قابل پیشبینی است...

و تنها راهی که به موفقیت میرسد رسیدن به این قطعیت است...

شادی سراسر وجودتان...

نظر

پردازش ...
                                X