اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای شخصی mastersh

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• gbpusd-h4
    در محدوده قیمتی و زمانی مشخص شده انتظار عکس العمل قیمت را داریم....

نظر

• euraud-h4
      شاید بشه یه بالای دیگه برای این جفت ارز متصور بود....در تایم روزانه هم در یک کانال صعودی در حرکت است با ساختار اصلاحی خود میتوان آن را به دوبل زیگزاگ ربط داد....

بارها شنیده ایم که تحلیل ساده خیلی بهتر از تحلیل پیچیده است و حتی درصد جواب دهی ان هم شاید بهتر و بیشتر باشد ...هر چند در کل به این مورد زیاد اعتقاد ندارم چون باید در تحلیل به اصول اولیه پایبند بود،اما اگر این اصول رعایت شوند به تحلیل ساده میتوان خیلی بیشتر بها داد...فعلا هم باب شده دوستان به جای تحلیل از باکس هایی روی چارت استفاده میکنند و رفتار آینده قیمت را پیش بینی میکنند اگر به اصول رسم این باکس ها آشنا باشیم این روش بسیار جالب و مفید خواهد بود و الا مخرب میباشد....
      برای نمونه تحلیل فوق را از این روش بررسی میکنم...
      ایتدا ما باید رفتار اصلاحی و ترند را بتوانیم با توجه به اصول آن تشخیص دهیم،در رشدی که قیمت در تصویر زیر بین نقاط A تا B داشته یک موج ایمپالس را میبینیم،بلند ترین موج این حرکت را که با چشم هم قابل تشخیص است پیدا کرده و با استفاده از فیبوناچی ریتیسمنت اصلاح 50 درصد این حرکت را پیدا میکنیم بعد از نقطه شروع (نقطه A)مستطیلی با ارتفاع ریتریس 50 درصد رسم میکنیم و همین مستطیل را به بالای آن انتقال میدهیم دقیقا میبینیم که انتهای حرکت ایمپالس با بالای مستطیل دوم مشخص شده است!!!!!و جالب اینکه بعد از آن حرکت اصلاحی که در تحلیل فوق به عنوان یک زیگزاگ ناقص مشخص کردیم نقطه پایانش برابر با بالای مستطیل اول است و انتظار برگشت از همین جا میرود!!!.....

نظر

• نوشته اصلی توسط mehrdad نمایش پست ها
        euraud-h4
        شاید بشه یه بالای دیگه برای این جفت ارز متصور بود....در تایم روزانه هم در یک کانال صعودی در حرکت است با ساختار اصلاحی خود میتوان آن را به دوبل زیگزاگ ربط داد....

بارها شنیده ایم که تحلیل ساده خیلی بهتر از تحلیل پیچیده است و حتی درصد جواب دهی ان هم شاید بهتر و بیشتر باشد ...هر چند در کل به این مورد زیاد اعتقاد ندارم چون باید در تحلیل به اصول اولیه پایبند بود،اما اگر این اصول رعایت شوند به تحلیل ساده میتوان خیلی بیشتر بها داد...فعلا هم باب شده دوستان به جای تحلیل از باکس هایی روی چارت استفاده میکنند و رفتار آینده قیمت را پیش بینی میکنند اگر به اصول رسم این باکس ها آشنا باشیم این روش بسیار جالب و مفید خواهد بود و الا مخرب میباشد....
        ایتدا ما باید رفتار اصلاحی و ترند را بتوانیم با توجه به اصول آن تشخیص دهیم،در رشدی که قیمت در تصویر زیر بین نقاط a تا b داشته یک موج ایمپالس را میبینیم،بلند ترین موج این حرکت را که با چشم هم قابل تشخیص است پیدا کرده و با استفاده از فیبوناچی ریتیسمنت اصلاح 50 درصد این حرکت را پیدا میکنیم بعد از نقطه شروع (نقطه a)مستطیلی با ارتفاع ریتریس 50 درصد رسم میکنیم و همین مستطیل را به بالای آن انتقال میدهیم دقیقا میبینیم که انتهای حرکت ایمپالس با بالای مستطیل دوم مشخص شده است!!!!!و جالب اینکه بعد از آن حرکت اصلاحی که در تحلیل فوق به عنوان یک زیگزاگ ناقص مشخص کردیم نقطه پایانش برابر با بالای مستطیل اول است و انتظار برگشت از همین جا میرود!!!.....

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی

دوست عزیز ممنون میشم چند مورد رو روی تصویر نشان دهید که چطوری این باکس a رو تشخیص میدید توی روند یا موجهای ایمپالس بنده چندین بار متن شما رو خوندم ولی متوجه نشدم اگه ایرادی نداشته باشه دوباره شرایط تشخیص این باکس اول رو توضیح دهید و چون بنده تشنه یادگیری هستم ممنون میشم این باکس گذاری رو نیز از شما یاد بگیرم.

مرسی و تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط saber نمایش پست ها
          با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی

دوست عزیز ممنون میشم چند مورد رو روی تصویر نشان دهید که چطوری این باکس a رو تشخیص میدید توی روند یا موجهای ایمپالس بنده چندین بار متن شما رو خوندم ولی متوجه نشدم اگه ایرادی نداشته باشه دوباره شرایط تشخیص این باکس اول رو توضیح دهید و چون بنده تشنه یادگیری هستم ممنون میشم این باکس گذاری رو نیز از شما یاد بگیرم.

مرسی و تشکر
          سلام
          ببینید در رشدی که قیمت از نقطه A تا نقطه B داشته بلند ترین حرکت را در تصویر زیر با خط چین قرمز نشان داده ام ،روی این قسمت که با خط چین مشخص شده ریتریس میکشیم و ناحیه 50 درصد را مشخص میکنیم ارتفاع مستطیل اول ما برابر خواهد بود با فاصله نقطه شروع روند (نقطه A)تا ریتریس 50 درصد ....همین مستطیل را دوباره کپی میکنیم و بالای مستطیل دوم قرار میدهیم تارگت ما به دست میآید.....

این اصل برمیگردد به تناسب موجود در نمودار ها و بهره ای که ما از هندسه میتوانیم برای شناخت نظم در نمودارها و نسبت های حرکت امواج ببریم ....

ویرایش توسط Mehrdad : https://www.traderha.com/member/19067-mehrdad در ساعت 07-22-2015, 10:47 PM

نظر

• دوست عزیز اگه حرکت قسمت نقطه چین انجام شده دیگر تارگت کجا رو بدست میاریم؟ مگه قرار نیست نیمه دوم صعود را بگیریم؟ یا من بد متوجه شدم؟

نظر

• نوشته اصلی توسط fmrfmr نمایش پست ها
              دوست عزیز اگه حرکت قسمت نقطه چین انجام شده دیگر تارگت کجا رو بدست میاریم؟ مگه قرار نیست نیمه دوم صعود را بگیریم؟ یا من بد متوجه شدم؟
              عذرخواهی میکنم از استاد شیرانی که بجای ایشون جواب میدم. اما اگر من درست فهمیده باشم فایده این کار در گرفتن پوزیشن در همون گام نیست، بلکه غرض پیدا کردن نقطه برگشت روند و آمادگی برای پوزیشن گرفتن در گام بعدی، یا پیدا کردن تارگت برای پوزیشنهای بازیه که در تایم فریم بالاتر قبلا گرفته شده.

نظر

• audchf-h1
                به نظر با شرط درست بودن موج شماری میتوان اهداف زیر را برای این جفت ارز متصور بود.....

نظر

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                  gbpusd-h4
                  در محدوده قیمتی و زمانی مشخص شده انتظار عکس العمل قیمت را داریم....
                  آپدیت.....

دوستان یک سوال :
                  اگر موج شماری را به این صورت انجام دهیم چه اشکالی دارد؟

نظر

• ضمن عرض ارادت خدمت جناب مهرداد و سپاس از تحلیل های زیبای ایشون.
                    بنده فکر می کنم احتمال بیشتر قیمت از کف بشکنه. چون سه بار قیمت در روند صعودی قصد داشت سقف محکم 1.5675 رو به سمت بالا بشکونه اما موفق نشد.اگر با نگاه بلند مدت تر هم به روند جفت ارز پوند دلار دقت کنیم روند نزولی حکم فرماست و در حال حاضر اینطور که بنظر میرسه در یک روند اصلاحی صعودی هستیم.بنده یک خط روند صعودی متصور بودم که اون شکست و قبلا گفتم بعد از شکست پولبک به سمت خط روند صعودی که همان شد و در حال حاضر زیر این خط سقف سه قلو زده شده. هر چند که ریزش همچنان خصلت اصلاحی دارد و همچنان فروشندگان را در بلاتکلیفی نگه داشته. ولی شواهد نشان از یک موج 3 یا C نزولی هست.از لحاظ فاندامنتالی با خبر امروز شاخص خرده فروشی انگلیس که رقم پایین تر از انتظار اعلام شد همچنان در شوک تضعیف پوند هستیم.
                    ضمنا اگر کراس های پوند رو در تایم فریم های بالا 4 ساعته بررسی کنیم. اکثر در نقطه اشباع خرید هستند و الگوهای مهم هارمونیک تشکیل دادند. به عنوان مثال gbpchf و eurgbp و gbpjpy .....

امیدوارم تحلیل بنده درست باشه و از روی تعصبی که نسبت به پوزیشن فروش پوند از سقف 1.5675 دارم نباشه. :ی

موفق و پر سود باشید.
                    ویرایش توسط Technical Trader : https://www.traderha.com/member/12644-technical-trader در ساعت 07-23-2015, 08:46 PM
                    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
                      ضمن عرض ارادت خدمت جناب مهرداد و سپاس از تحلیل های زیبای ایشون.
                      بنده فکر می کنم احتمال بیشتر قیمت از کف بشکنه. چون سه بار قیمت در روند صعودی قصد داشت سقف محکم 1.5675 رو به سمت بالا بشکونه اما موفق نشد.اگر با نگاه بلند مدت تر هم به روند جفت ارز پوند دلار دقت کنیم روند نزولی حکم فرماست و در حال حاضر اینطور که بنظر میرسه در یک روند اصلاحی صعودی هستیم.بنده یک خط روند صعودی متصور بودم که اون شکست و قبلا گفتم بعد از شکست پولبک به سمت خط روند صعودی که همان شد و در حال حاضر زیر این خط سقف سه قلو زده شده. هر چند که ریزش همچنان خصلت اصلاحی دارد و همچنان فروشندگان را در بلاتکلیفی نگه داشته. ولی شواهد نشان از یک موج 3 یا c نزولی هست.از لحاظ فاندامنتالی با خبر امروز شاخص خرده فروشی انگلیس که رقم پایین تر از انتظار اعلام شد همچنان در شوک تضعیف پوند هستیم.
                      ضمنا اگر کراس های پوند رو در تایم فریم های بالا 4 ساعته بررسی کنیم. اکثر در نقطه اشباع خرید هستند و الگوهای مهم هارمونیک تشکیل دادند. به عنوان مثال gbpchf و eurgbp و gbpjpy .....

امیدوارم تحلیل بنده درست باشه و از روی تعصبی که نسبت به پوزیشن فروش پوند از سقف 1.5675 دارم نباشه. :ی

موفق و پر سود باشید.
                      سلام وعرض ادب خدمت شما کارن عزیز
                      ممنون که افتخار دادید و در تاپیک بنده نظرتون را مرقوم فرمودید....این حس مشارکت و همکاری شما و تلاشی که برای درج تجارب و نظراتتون در فروم انجام میدهید ستودنی است...

ممنون از تحلیل زیبای شما هراتفاقی ممکن است در این بازار بیافتد ...بنده چون اینترادی معامله میکنم سبک نگاهم به چارت متفاوت است و از فاند هم چیزی نمیدونم...
                      درمورد توضیحاتتون چند مورد را با اجازتون در موردش بحث کنم ببینیم چی میشه:
                      1.شما روند بالا دست (روند روزانه در تصویر شما)را هنوز نزولی میدانید اما به نظرم روند صعودی است (ارایش ماژرها این را میگه)
                      2.خط روندی که شما رسم کردید و الان شکسته و پول بک کرده به نظرم اعتبار ندارد چون من از ابتدایی یادم هست که هر خط نیاز به دو نقطه دارد برای رسم شدن ،خط روند هم دو نقطه میخواد برای رسم ولی تا زمانی که برخورد سوم و واکنش روی خط روند صورت نگیره خط روند تثبیت نشده....
                      3.در مورد قدرت سنجی که فرمودید به نظرم فعلا خریدارها قوی تر هستند
                      4.اون نگاه فاندامنتالی هم که فرمودید من نمیتونم در موردش نظر بدم چون علمی بهش ندارم
                      باز هم ممنون از مشارکتت و صمیمانه از شما تشکر میکنم
                      پیروز و سر بلند باشید...
                      ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 07-24-2015, 01:54 PM

نظر

سلام وعرض ادب خدمت شما کارن عزیز
                        ممنون که افتخار دادید و در تاپیک بنده نظرتون را مرقوم فرمودید....
                        ممنون از تحلیل زیبای شما هراتفاقی ممکن است در این بازار بیافتد ...بنده چون اینترادی معامله میکنم سبک نگاهم به چارت متفاوت است و از فاند هم چیزی نمیدونم...
                        درمورد توضیحاتتون چند مورد را با اجازتون در موردش بحث کنم ببینیم چی میشه:
                        1.شما روند بالا دست (روند روزانه در تصویر شما)را هنوز نزولی میدانید اما به نظرم روند صعودی است (ارایش ماژرها این را میگه)
                        2.خط روندی که شما رسم کردید و الان شکسته و پول بک کرده به نظرم اعتبار ندارد چون من از ابتدایی یادم هست که هر خط نیاز به دو نقطه دارد برای رسم شدن ،خط روند هم دو نقطه میخواد برای رسم ولی تا زمانی که برخورد سوم و واکنش روی خط روند صورت نگیره خط روند تثبیت نشده....
                        3.در مورد قدرت سنجی که فرمودید به نظرم فعلا خریدارها قوی تر هستند
                        4.اون نگاه فاندامنتالی هم که فرمودید من نمیتونم در موردش نظر بدم چون علمی بهش ندارم
                        باز هم ممنون از مشارکتت و صمیمانه از شما تشکر میکنم
                        پیروز و سر بلند باشید...
                        1-بله من روند بلند مدت رو نزولی می بینم.نه فقط در تایم فریم روزانه ، بلکه ماهانه هم نزولی هست. اگر یه نگاه ساده هم به چارت داشته باشیم. به وضوح مشخص است روند اصلی نزولی است. در تایم فریم روزانه هم طبق تصویری که گذاشتم در اصلاحی هستیم.این روند که شما صعودی تصور می کنید. اصلاح صعودی ست..روند ایمپالس صعودی نیست.
                        2-شما برای ترسیم یک خط روند حداقل به دو نقطه نیاز دارید. اینکه در برخورد سوم دوباره قیمت برگردد و کف تثبیت شود خط روند هم تثبیت می شود درست است اما زمانی که شما همچنان بر صعودی بودن بر مبنای خط روند اعتقاد داشته باشید زمانی که در برخورد سوم شکسته شود دال بر ضعف روند صعودی ست. ضمن اینکه زمانی که ما دو کف داریم و خط روند رو ترسیم می کنیم خط روند فرضی ما ست که تثبیت و یا شکست اون خودش استراتژی ورود میشه. ضمنا در تحلیل تکنیکال استثنائات زیاد هست . وجود سه برخورد یا تثبیت سه کف روی خط روند الزام آور نیست.
                        3- اگر بخواهیم وضعیت پوند رو با سایر ارزها مثل یورو و دلار استرالیا مقایسه کنیم بله قدرت پوند بیشتر است ولی در برابر دلار خیر . اگر هم بالا بوده مقطعی بود و در بلند مدت قدرت دلار بالاتر از پوند هست. حداقل از لحاظ فاندامنتال که کاملا واضح هست دلار قوی تر است.
                        4. بنده با اینکه خیلی علاقمند و پیگر فاندامنتال هستم و ادعایی هم در زمینه فاندامنتال ندارم ولی بعضیا مسائل فاندامنتال هست که به سادگی قابل درک هست حداقل زمانی که گزارشات اعلام می شود.مسائل ساده ای همچون وضعیت اشتغال و خرده فروشی و نرخ بهره رو همه میدونند چه تاثیری می تونه روی قدرت ارز بذاره.به عنوان مثال الان تنها کشوری که حرف از بالا رفتن احتمالی نرخ بهره میزنه آمریکا ست همین امیدواری نسبت به افزایش نرخ بهره آمریکا در حالی که بسیاری از کشورهای دیگه همچنان در حال کاهش نرخ بهره هستند و یا تا سال آینده تمایل به افزایش ندارند ( منظور انگلیس ) قدرت و برتری دلار آمریکا رو به وضوح نشون میده. چرا طلا اینطور افت کرده ؟! دلیل اصلی و عمده نگرانی از بالا رفتن نرخ بهره آمریکا در سال جاری..... فاندامنتال شیرینه و اصلا هم درکش سخت نیست. شاید پیشبینیش سخت باشه اما حداقل پس از اعلامش میشه تحلیلات مناسبی در تحولات آینده ارز داشت.

مممنون و موفق باشید
                        ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 07-24-2015, 01:56 PM
                        انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

euraud-h4

ایتدا ما باید رفتار اصلاحی و ترند را بتوانیم با توجه به اصول آن تشخیص دهیم،در رشدی که قیمت در تصویر زیر بین نقاط A تا B داشته یک موج ایمپالس را میبینیم،بلند ترین موج این حرکت را که با چشم هم قابل تشخیص است پیدا کرده و با استفاده از فیبوناچی ریتیسمنت اصلاح 50 درصد این حرکت را پیدا میکنیم بعد از نقطه شروع (نقطه A)مستطیلی با ارتفاع ریتریس 50 درصد رسم میکنیم و همین مستطیل را به بالای آن انتقال میدهیم دقیقا میبینیم که انتهای حرکت ایمپالس با بالای مستطیل دوم مشخص شده است!!!!!و جالب اینکه بعد از آن حرکت اصلاحی که در تحلیل فوق به عنوان یک زیگزاگ ناقص مشخص کردیم نقطه پایانش برابر با بالای مستطیل اول است و انتظار برگشت از همین جا میرود!!!.....

آپدیت .....

نظر

audchf-h1
                            به نظر با شرط درست بودن موج شماری میتوان اهداف زیر را برای این جفت ارز متصور بود.....

هدف دوم هم تاچ شد و به نظرم هدف سوم را باید روی نسبت مشخص شده انتخاب میکردم (همونجایی که قیمت واکنش نشون داده)....
                            در مورد هدف یابی عمری باشد بعدا توضیح خواهم داد...

نظر

• سلام دوست عزیز
                              خواستم تشکری کنم از تحلیل های خوبتوت
                              خیلی ارادتمندیم، همیشه برقرار باشید
                              نخواستم پستم اسپم باشه

یا حق
                              ویرایش توسط water : https://www.traderha.com/member/5123-water در ساعت 07-24-2015, 09:17 PM
                              چارلی چاپلین

خیلی سعی کردم مردم بفهمند اما آنها فقط خندیدند...!!!!

نظر

• نوشته اصلی توسط water نمایش پست ها
                                سلام دوست عزیز
                                خواستم تشکری کنم از تحلیل های خوبتوت
                                خیلی ارادتمندیم، همیشه برقرار باشید
                                نخواستم پستم اسپم باشه

یا حق
                                سلام جناب WATER عزیز ممنون از لطف شما...پست های شما همیشه برای بنده آموزنده و پر معنی بوده اند....
                                دلار ین را بنده اینجور میبینم(به شرط موج شماری صحیح)....

نظر

پردازش ...
                                X