اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اکسل و استفاده آن در معاملات(بورس)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها
    suriman من هم از شما ممنونم انشاالله با هم به یک جایی برسونیم
    اگه بشه با سیستم ابوناچی یک جوری تلفیق بشه فکر کنم خیلی کارا میشه کرد
    من سعی میکنم تست کنم هرچی گیرم امد به همه بگم بازهم ممنونم از همه
    با کمک شما و باقی دوستان انشاا... توی این تاپیک کارهای اساسی و بزرگی با اکسل انجام خواهیم داد.
    ادامه دارد...

Telegram : @ImHere62

أللَّهمَ صَلِّ عَلی مُحمَّدوَّالِ مُحمَّد

نظر

نوشته اصلی توسط suriman نمایش پست ها
      خوب pumper جان ممنون از این سئوال خوبت .
      من اطلاعات این دو سایت رو وارد اکسل کردم و شما تنها با رفرش اون فایلها تمامی داده ها بروز می شوند .
      در واقع این دو فایل اکسل می شن دیدبان بازار برای دوستان . که من دیدبان 2 رو برای منبع پیشنهاد می دم.
      دوستان فایلهارو تست کنند و اگر مشکلی بود و یا نظری داشتند خوشحال می شم که بیان کنید.
      اینم لینک فایل ها :
      دیده بان بازار

عکس دیدبان 1

عکس دیدبان 2

در دیدبان 2 p/e و eps هر سهم را نمایش می دهد و
      تنها نکته منفی اون اینه که درصد منفی شدن یک سهم را نشان نمی دهد و باید با فرمول نویسی این کار را خودمون انجام بدهیم.

سلام دوست عزیز مشکل اصلی دیده بان 1 اینه که ناکس کاری کرده که جای ستون نماد ها با هر بار رفرش عوض میشه و نمیشه با فرمول بهش ارجاع بدی.
      اگر ممکنه خودت تست کن ببین و راه حلی که داریس را برای ما بیان کن دوست من
      بنظرت این مساله با یک ترفند قابل حله.؟
      واقعا من به رفرش لحظه ای اونم از سایت http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15131F نیاز دارم ولی همش جای ستون نماد ها با هر بار رفرش عوض میشه و فرمول های من خرابی میشن

خواهشا کمک کن.

نظر

نوشته اصلی توسط ebi1 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز مشکل اصلی دیده بان 1 اینه که ناکس کاری کرده که جای ستون نماد ها با هر بار رفرش عوض میشه و نمیشه با فرمول بهش ارجاع بدی.
        اگر ممکنه خودت تست کن ببین و راه حلی که داریس را برای ما بیان کن دوست من
        بنظرت این مساله با یک ترفند قابل حله.؟
        واقعا من به رفرش لحظه ای اونم از سایت http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15131F نیاز دارم ولی همش جای ستون نماد ها با هر بار رفرش عوض میشه و فرمول های من خرابی میشن

خواهشا کمک کن.

سلام
        دوست عزیز منظور شما از جمله ای که قرمز کردم اینه که نمادی مثل تاپیکو الان اولین نماده بعد از چند بار رفرش به مثلا 52 امین نماد میره.درواقع ردیفش عوض میشه ؟
        من تست کردم و ستونها جابجا نشد و فقط جای نمادها عوض میشه .

شما توضیح بدید که با این دیدبان چه کاری رو میخواهید انجام بدید تا با کمک هم مشکلتونو رفع کنیم.

نظر

سلام
          دوست عزیز منظور شما از جمله ای که قرمز کردم اینه که نمادی مثل تاپیکو الان اولین نماده بعد از چند بار رفرش به مثلا 52 امین نماد میره.درواقع ردیفش عوض میشه ؟
          من تست کردم و ستونها جابجا نشد و فقط جای نمادها عوض میشه .

شما توضیح بدید که با این دیدبان چه کاری رو میخواهید انجام بدید تا با کمک هم مشکلتونو رفع کنیم.
          ببنین دوست من الان شما یک فرمول مینویسی که مثلا بیا نماد تاپیکو را پیدا کن و از ستون مثلا 2 تعداد معاملاتشو برام ثبت کن در این سلول.
          بعد از اینکه یکبار رفرش میکنم فرمولم که این بوده: =SUMIFS(Sheet1!B:B;Sheet1!AB:AB;A769)
          تبدیل میشه به =SUMIFS(Sheet1!B:B;Sheet1!Ac:Ac;A769)
          کلا نمیدونم چه بلایی سرش میاد که با هر بار رفرش میزنه فرمولو خراب میکنه
          شما یک فرمول بنویس و مثلا تعدااد معاملات یک نماد را فرابخوان در سلولت بعدش رفرش کن ببین چی میزنه جلوی نمادت؟
          برا منکه خراب میشه و ....

نظر

اینم فایلش
            شما اینو رفرش کن ببین چ اتفاقی برای فرمول ها میافته لطفا راهنمایی کنید:
            http://s5.picofile.com/file/8116079126/tsetmc.xlsx.html

نظر

اینم فایلش
              شما اینو رفرش کن ببین چ اتفاقی برای فرمول ها میافته لطفا راهنمایی کنید:
              http://s5.picofile.com/file/8116079126/tsetmc.xlsx.html
              دوست عزیز یک راهی که وجود داره اینه که بجای نام نماد از نام شرکت برای رفرنس استفاده کنید.من از این کار استفاده می کنم و مشکلی هم ندیدم.
              فایل رو بطور کامل بررسی می کنم و جواب نهایی رو بعدا می دم.

نظر

دوست عزیز یک راهی که وجود داره اینه که بجای نام نماد از نام شرکت برای رفرنس استفاده کنید.من از این کار استفاده می کنم و مشکلی هم ندیدم.
                فایل رو بطور کامل بررسی می کنم و جواب نهایی رو بعدا می دم.
                منم این راه حل را امتحان کردم درسته جواب میده ولی یک مشکل داره. دقت کنی متوجه میشید که سایت ناکس حق تقدم ها را با خود نماد اصلی با یک نام شرکت اسفاده کرده مثلا نام شرکت ستران میشه(سيمان. تهران.) و نام حق تقدمشم که سترانح به جای اینکه بزاره (ح.سيمان. تهران.) بازم با نام شرکت (سيمان. تهران.) نشان دادتش که این باعث ایجاد مشکل در بررسی حق تقدم ها میشه.
                منتظر جوابتون هستم دوست عزیز.
                با سپاس

نظر

منم این راه حل را امتحان کردم درسته جواب میده ولی یک مشکل داره. دقت کنی متوجه میشید که سایت ناکس حق تقدم ها را با خود نماد اصلی با یک نام شرکت اسفاده کرده مثلا نام شرکت ستران میشه(سيمان. تهران.) و نام حق تقدمشم که سترانح به جای اینکه بزاره (ح.سيمان. تهران.) بازم با نام شرکت (سيمان. تهران.) نشان دادتش که این باعث ایجاد مشکل در بررسی حق تقدم ها میشه.
                  منتظر جوابتون هستم دوست عزیز.
                  با سپاس
                  سلام
                  دوست عزیز من فایل شما رو بررسی و مشکلشو رفع کردم.
                  در واقع مشکل جابجاشدن ستونهای فایل دیده بان رو با ترفنی ساده برطرف کردم. اگر متوجه ترفند نشدید بگید که آموزششو بزارم.
                  فایل خوب و نسبتا جامعی رو آماده کردی خسته نباشید
                  فقط چند سئوال دارم :
                  1-نمادهایی رو که در شیت دیده بان بازار TSE آوردی منبعشون جای خاصیه یا اینکه بطور دستی جمع آوریشون کردی؟

2-منظور شما از حرف همون صنعته؟

3- داخل باکس کامنت اون اعداد به ترتیب معرف چی هستند؟ تعداد سهم ؟سرمایه ؟سهام شناور؟

4-دوره ای که ثبت کردید همون دوره ی ارائه گزارشه؟
                  5-خرید و فروش سهامتونو بر اساس این فایل چطور انجام میدید؟(در واقع آیا اکسل بطور اتوماتیک سهام مستعد رشد را برای شما مشخص می کنه؟)

فایل اصلاح شده
                  ویرایش توسط Amin.T : https://www.traderha.com/member/13495-amin-t در ساعت 03-09-2014, 10:10 AM

نظر

سلام
                    دوست عزیز من فایل شما رو بررسی و مشکلشو رفع کردم.
                    در واقع مشکل جابجاشدن ستونهای فایل دیده بان رو با ترفنی ساده برطرف کردم. اگر متوجه ترفند نشدید بگید که آموزششو بزارم.
                    فایل خوب و نسبتا جامعی رو آماده کردی خسته نباشید
                    فقط چند سئوال دارم :
                    1-نمادهایی رو که در شیت دیده بان بازار TSE آوردی منبعشون جای خاصیه یا اینکه بطور دستی جمع آوریشون کردی؟

2-منظور شما از حرف همون صنعته؟

3- داخل باکس کامنت اون اعداد به ترتیب معرف چی هستند؟ تعداد سهم ؟سرمایه ؟سهام شناور؟

4-دوره ای که ثبت کردید همون دوره ی ارائه گزارشه؟
                    5-خرید و فروش سهامتونو بر اساس این فایل چطور انجام میدید؟(در واقع آیا اکسل بطور اتوماتیک سهام مستعد رشد را برای شما مشخص می کنه؟)

فایل اصلاح شده

با تشکر ولی متوجه نشدم چیکار کردید؟!!
                    شما چطور تونستید کاری کنید که بعد رفرش ستون ها جابجا نشن ترفندتو توضیح بده

در خصوص سوالاتتون باید بگم که:
                    1- بله بطور دستی وارد کردم
                    2- منظور اولین حرف برای صنعت مورد نظره مثلا ث برای صنعت ساختمان یا س برای سیمانی ها
                    3- اینها کمنت هایی هستند که بطور دستی وارد کردم و منظور میزان سوددهی و یا زیان انباشته شرکت هاست که بعلت مشغله کاری خیلی وقته به روزشون نکردم
                    4- بله
                    5- برای شناسایی سهام سودده و نوسان روزانه استفاده میکنم. البته کاره پرسرعتیه و بعضی وقتا جواب نمیده

نظر

در خصوص سوالاتتون باید بگم که:
                      1- بله بطور دستی وارد کردم
                      2- منظور اولین حرف برای صنعت مورد نظره مثلا ث برای صنعت ساختمان یا س برای سیمانی ها
                      3- اینها کمنت هایی هستند که بطور دستی وارد کردم و منظور میزان سوددهی و یا زیان انباشته شرکت هاست که بعلت مشغله کاری خیلی وقته به روزشون نکردم
                      4- بله
                      5- برای شناسایی سهام سودده و نوسان روزانه استفاده میکنم. البته کاره پرسرعتیه و بعضی وقتا جواب نمیده

آموزشو دارم آماده می کنم فقط یکم وقت بدید آماده که شد آپ می کنم.
                      منم دارم یه فایل اکسل جامع آماده می کنم که بوسیله ی اون تمام داده های مورد نیازم رو بطور اتو بهم بده .فعلا که خیلی کار داره اما اگه تمام بشه خیلی بهم کمک میکنه.دیدن فایلهای دوستانی مثل شما به من ایده های خوبی میده .
                      اگر عمری بود و تمام ایده ها رو با هم به اشتراک میزاریم تا منفعتش به هممون برسه.
                      تا چند روز آینده یه سبدگردان ارائه میدم که نمودار قیمتی هم بده .اما باید قبلش چندتا آموزش کوچولو به دوستان بدم.
                      یه چیزی مثل عکس زیر :

نظر

آموزشو دارم آماده می کنم فقط یکم وقت بدید آماده که شد آپ می کنم.
                        منم دارم یه فایل اکسل جامع آماده می کنم که بوسیله ی اون تمام داده های مورد نیازم رو بطور اتو بهم بده .فعلا که خیلی کار داره اما اگه تمام بشه خیلی بهم کمک میکنه.دیدن فایلهای دوستانی مثل شما به من ایده های خوبی میده .
                        اگر عمری بود و تمام ایده ها رو با هم به اشتراک میزاریم تا منفعتش به هممون برسه.
                        تا چند روز آینده یه سبدگردان ارائه میدم که نمودار قیمتی هم بده .اما باید قبلش چندتا آموزش کوچولو به دوستان بدم.
                        یه چیزی مثل عکس زیر :
                        خیلی عالی و زیبا کار شده امیدوارم هر چه زودتر آماده بشه دوست من. منم از افرادیکه مثل شما که ذهن خلاق و در اکسل وارد هستند استقبال میکنم. امید که در آینده بتونیم بهترین سیستم را ارائه کنیم.

بیصبرانه منتظر آموزشتون هستم.
                        یا حق

نظر

سلام
                          دوست من فایلی که قرار دادید را بررسی کردم :
                          در شیت یک(sheet1) شما همه نمادها را برابر =TSEE
                          گذاشته اید معنی و مفهموش چیه. لطفا با چند تا شکل نشون بدید چطور تونستید شیت 1 را ثابت نگه دارید و از شیت ذاذه های سایت اطلاعات بروز ازش بگیرید.
                          یا فقط مسیریکه انجام دادید را بطور خلاصه بگید .
                          با تشکر.

نظر

خیلی عالی و زیبا کار شده امیدوارم هر چه زودتر آماده بشه دوست من. منم از افرادیکه مثل شما که ذهن خلاق و در اکسل وارد هستند استقبال میکنم. امید که در آینده بتونیم بهترین سیستم را ارائه کنیم.

بیصبرانه منتظر آموزشتون هستم.
                            یا حق
                            منم امیدوارم با کمک دوستان به اهداف بلندی دست پیدا کنیم.

سلام
                            دوست من فایلی که قرار دادید را بررسی کردم :
                            در شیت یک(sheet1) شما همه نمادها را برابر =TSEE
                            گذاشته اید معنی و مفهموش چیه. لطفا با چند تا شکل نشون بدید چطور تونستید شیت 1 را ثابت نگه دارید و از شیت ذاذه های سایت اطلاعات بروز ازش بگیرید.
                            یا فقط مسیریکه انجام دادید را بطور خلاصه بگید .
                            با تشکر.
                            ترفند ساده ای بکار بردم و اینم آموزشش :

1- ابتدا همه شیتی که داده های بورس درونش آپ میشه رو انتخاب می کنیم .(با زدن یک کلیک چپ در محل دایره قرمز.

2- به تب فرمول می ریم
                            3-یک نام براش تعریف می کنیم (من TSEEگذاشتم)(بطور یک راست هم میشه تعریف نام کرد و تنها کافیه که تمام شیت رو سلکت کرد و در 3 پایینی سمت چپ یک اسم تایپ و بعد اینتر زد)

4-در شیتی جدید که می خواهیم داده ها رو داشته باشیم در هر سل =TSEE می نویسیم و داده متناظر هر سل در شیت داده های بورس وارد اون میشه .
                            5- به همین سادگی

نظر

با سپاس
                              خیلی ترفند عالی بود.
                              الان سایته تی اس ای را ما دور زدیم با این کار

نظر

با سپاس
                                خیلی ترفند عالی بود.