اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

جریان های نقدینگی و حجم های معاملاتی در بورس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

داسوه
    حجم معاملاتش بعد از رسیدن به سقف ۴۱۰۰قیمت بسیار جذاب بود و تا نزدیک ۲۶۰۰ افت کرد
    و حالا میریم داشته باشیم شکست سقف ۴۱۰۰ را

send from os meta

نظر

نوشته اصلی توسط mgss نمایش پست ها
      باسلام
      دوستان درخواست داشتند ماکرو با قابلیت تبدیل M,B که بشه جمعشو بدست آورد

http://pcmupload.traderha.com/up...0594942871.rar
      درود
      دوست عزیز من خیلی وقته دارم با اکسل کلنجار میرم که این حجم های حقیقی فروش وخرید رو پشت سر هم بیاره که lookup یه کارایی کردم ولی هنوز اونطور که باید نشده
      فایل ماکرو شما رو دیدم ولی طرز کارشو بلد نیستم. من فایل های ،Tse رو ctrl A کپی میکنم و تو شیتی که شما پیوست کردید پیست میکنم و enable میکنم شیت رو و ctrl q
      اتفاقی که میفته اینه که یه سری محاسبه میکنه ولی تغییری ایجاد نمیشه
      اشتباه من کجاست
      ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نظر

نوشته اصلی توسط maforex
        Excel
        maforex عزیزفایلتونو آپلود کنید تا ببینم مشکل کجاست
        ویرایش توسط mgss : https://www.traderha.com/member/13223-mgss در ساعت 04-08-2014, 11:17 PM

نظر

سلام

این مورد گویا بدلیل استفاده از نوع مرورگر هست که اطلاعات کمی متفاوت میشوند .

در نهایت اگر خاطرم باشه باید بعد از اجرای ماکرو چون آدرس ها همخوانی ندارند باید یک کپی از اطلاعاتی که تو اکسل کپی کردید دوباره انجام بدید و کمی بیایید بالاتر دوباره کپی کنید.

به این ترتیب که آن سطر مربوط به تاریخ و حقیقی و حقوقی رو تا انتها رو کپی کنین و بیاید کمی بالاتر یعنی در سطر 4 (a4) کپی کنین این کار باعث میشه اطلاعات در قسمت ماکرو با اطلاعات و آدرس دقیق آنها مچ بشوند .
          هنر از دنیای قابل رویت تقلید نمی کند بلکه دنیای قابل رویت می آفریند

نظر

درود
            با تشکر از فایلی که اتچ کردید
            کاش میشد یه فرومی کار با ماکرو رو هم آموزش میدادید
            ممنون میشم اگر منبعی برای آشنایی سراغ دارید معرفی بفرمایید
            در مورد فایل همونطور که جناب van Gogh فرمودن با یک بروزر دیگه اجرا dl کردم و سپس اجر و فکر میکنم درست شد.
            حداقل اطلاعاتی که میخواستم و دارم. باز فایل رو اتچ میکنم ممنون میشم چک بفرمایید
            خیلی ممنون از وقتی که صرف میکنید

نظر

نوشته اصلی توسط maforex نمایش پست ها
              درود

حداقل اطلاعاتی که میخواستم و دارم. باز فایل رو اتچ میکنم ممنون میشم چک بفرمایید
              خیلی ممنون از وقتی که صرف میکنید
              گزینه ای برای اتچ پیدا نکردم
              احتمالا چون تازه واردم ....
              چه کنم؟؟؟

نظر

سوالی دارم از دوستانی که دربورس ایران فعالیت دارن . مثل فارکس میشه حساب دمو باز کرد و ترید کرد و اکسپرت شخصی رو تست کرد ؟ کمی توضیح لازم دارم

ممنونم.

نظر

با سلام
                  من یه نمودار به نام شاخص خروج نقدینگی حالا برای شاخص کل بازار یا شاخص گروه ها یا برای هر سهم پیدا کردم اما نمیدانم بنیاد و اساس رسم این نمودار ها بر چه اساس است
                  اگر اطلاعاتی در مورد این نمودار دارید لطفا درمیان بگزارید.
                  Untitled.jpg

نظر

نوشته اصلی توسط mehrdad20 نمایش پست ها
                    سوالی دارم از دوستانی که دربورس ایران فعالیت دارن . مثل بازار تبادلات ارزی میشه حساب دمو باز کرد و ترید کرد و اکسپرت شخصی رو تست کرد ؟ کمی توضیح لازم دارم

ممنونم.

سلام
                    این سوال منم هست.
                    لطفا دوستان کمک کنند
                    ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط alireza12 نمایش پست ها
                      سلام
                      این سوال منم هست.
                      لطفا دوستان کمک کنند
                      ممنون
                      باسلام شما با دانلود نرم افزار مفید تریدر 5 و همچنین دانلود نرم افزار از شرکت رسا میتونی سهام ایران رو به صورت دمو ترید کنید البته مفیدتریدر 5 راحت تر هست اما برای رسا باید یک سری کارهای اضافه انجام بدید .
                      از کلیه دوستان و مخصوصا اساتید محترم انجمن (pcm) تقاضا دارم در صورت امکان ایرادات ترید اینجانب را متذکر شوند تا هم برای من و هم برای بقیه کسانی که طالب یادگیری به شیوه صحیح ترید میباشند و مطالب این تاپیک را دنبال میکنند مفید واقع شود . با تشکر.

نظر

ساعت کاری بورس ها:

ساعت کاری بورس اوراق بهادار هند از 9:30 صبح تا 15:30 عصر می باشد.

ساعت کاری بورس سنگاپور از 9:00 صبح تا 17:00 عصر می باشد.

ساعت کاری بورس ها آمریکا از 9:30 صبح تا 16:00 عصر می باشد.

البته بعضی از بورس ها مخصوصا بورس های آسیای شرقی ساعت خوردن نهار هم دارند.به طور مثال بورس هنگ کنگ از ساعت 12:30 تا 13:00 جهت خوردن غذا تعطیل می باشد.بورس های چین 11:30 تا 13:00 را به نهار اختصاص داده اند.بورس ژاپن نیز 12:30 تا 13:00 جهت غذا خوردن تعطیل می باشد.

در زمینه ساعت کاری بورس ایران تقریبا کمترین ساعت معاملات را به خود اختصاص داده است.ساعت معاملات بورس تهران از 9:00 صبح تا 12:30 می باشد.

تعداد سهامداران:

در کشور آمریکا بیش از 200 میلیون نفر سهامدار هستند.جمعیت این کشور 314 میلیون نفر می باشد.

57% از مردم کانادا سهامدار هستند.

تعداد کدهای معاملاتی در ایران 6.5 میلیون نفر می باشد که تقریبا نیمی از این میزان حتی یک بار نیز اقدام به خرید و فروش سهام نکرده اند.تعداد زیاد دیگری نیز فقط جهت اخذ سهام عدالت و اخذ وام بانکی کد دریافت کرده اند.می توان رقم سهامداران فعال در بورس ایران را در حدود 1 تا 1.5 میلیون نفر تخمین زد که کمتر از 2% از کل جمعیت می شود.

معاملات:

در بورس اوراق بهادار دبی ،در یکسال گذشته تنها یک روز و به مدت 10 دقیقه یکی از سهم ها با صف خرید مواجه شد.در سایر بورس های بزرگ صف خرید معنایی ندارد زیرا حجم معاملات سهام در اینگونه شرکت ها بسیار بیشتر از بورس ایران می باشد.

در بورس های جهان افزایش سرمایه و دریافت مبلغ ناچیز 1000 ریال بابت هر سهم وجود ندارد.در زمان افزایش سرمایه در بورس های جهان سهامدار باید مبلغی برابر با قیمت پایانی روز افزایش سرمایه با تخفیفی جزئی(3 تا 10 درصد) پرداخت کند.این باعث جذب نقدینگی مناسبی توسط شرکت می شود.در حالیکه در بورس اوراق بهادار ایران مقدار دریافتی جهت افزایش سرمایه از آورده نقدی 1000 ریال می باشد.

همچنین در بیشتر بورس های بزرگ جهان سود تقسیمی وجود ندارد.در واقع پولی بابت سود سالیانه به سهامدار پرداخت نمیشود.به طور معمول این مبالغ به گسترش شرکت و در بعضی بورس ها به قیمت سهم اضافه می شود.اما از چرخه بورس خارج نمی شود.در حالیکه در بورس کشورمان سود سالیانه تقسیم می شود و از گردونه بورس خارج و معمولا دوباره وارد می شود.

شرکت های پذیرش شده در بورس در همه کشور ها کاملا خصوصی می باشند.اما در ایران شرکت های نیمه دولتی نیز در بورس وجود دارند.به طور مثال شرکت مخابرات کاملا خصوصی نیست.تنها مقداری از سهام آن در بورس معامله می شود و عملا این شرکت در اختیار دولت است.

در هیچیک از بورس های جهان خرید و فروش سهام به جز مجامع متوقف نمی شود.اما در بورس ایران ممکن است سهمی حتی یک سال متوقف و غیر قابل معامله باشد.

تعدد شرکت ها:

در بورس توکیو ژاپن 2292 شرکت مختلف وجود دارند.

686 شرکت در بورس شرکت های کوچک آمریکا (نزدک) پذیرفته شده اند
                        با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

نوشته اصلی توسط mnwato نمایش پست ها
                          با سلام
                          من یه نمودار به نام شاخص خروج نقدینگی حالا برای شاخص کل بازار یا شاخص گروه ها یا برای هر سهم پیدا کردم اما نمیدانم بنیاد و اساس رسم این نمودار ها بر چه اساس است
                          اگر اطلاعاتی در مورد این نمودار دارید لطفا درمیان بگزارید.
                          [ATTACH=CONFIG]4886[/ATTACH]

سلام
                          این نمودار بر اساس حجم معاملات تهیه شده است و شامل عدد شاخص کل و حجم معاملات است
                          و طراح نمودار برای ورود یا خروج از بازار یه حجم خاص را مد نظر داشته و برای هر کسی می تونه این حجم متغییر باشه
                          اگر اشتباه نکنم دو سه سال گذشته کم شدن ارزش معاملات به حدود 30 یا 40 میلیارد تومن در روز نشانه ای از آغاز روند صعودی و خرید کردن بود و رسیدن ارزش معاملات به بالای 150 میلیارد تومن در روز آلارم فروش بود

Untitled picture.jpg
                          ویرایش توسط Amin.T : https://www.traderha.com/member/13495-amin-t در ساعت 01-13-2017, 12:26 AM
                          اکسل و استفاده آن در معاملات(بورس)

Telegram : @ImHere62

أللَّهمَ صَلِّ عَلی مُحمَّدوَّالِ مُحمَّد

نظر

می شه با تغییراتی نمودار فوق رو به شکل زیر در آورد
                            Untitled picture.jpg
                            ویرایش توسط Amin.T : https://www.traderha.com/member/13495-amin-t در ساعت 01-13-2017, 12:29 AM

نظر

نوشته اصلی توسط Amin.T نمایش پست ها
                              سلام
                              این نمودار بر اساس حجم معاملات تهیه شده است و شامل عدد شاخص کل و حجم معاملات است
                              و طراح نمودار برای ورود یا خروج از بازار یه حجم خاص را مد نظر داشته و برای هر کسی می تونه این حجم متغییر باشه
                              اگر اشتباه نکنم دو سه سال گذشته کم شدن ارزش معاملات به حدود 30 یا 40 میلیارد تومن در روز نشانه ای از آغاز روند صعودی و خرید کردن بود و رسیدن ارزش معاملات به بالای 150 میلیارد تومن در روز آلارم فروش بود

[ATTACH=CONFIG]5100[/ATTACH]
                              اشکالی که به این نمودار و تحلیل شاخص بر اساس حجم است اینه که ممکنه ارزش معملات به 30 م تومن در روز برسه وشاخص تا 20 درصد بعد از اون بریزه

با ریختن شاخص سهم ها هم شروع به اصلاح می کنند و یک سهم ممکنه بعد از رسیدن ارزش کل معاملات به 30 م تومن تا 40% ریزش کنه و به همین سادگی نمی شه از این روش به تنهایی استفاده کرد

نظر

سلام
                                تاپیک متاسفانه بدون نتیجه بسته شده است
                                بنظر بنده با بررسی حجم های بروی سهام مختلف می شود از این بررسی ها نتایجی رو بدست آورد برای مثال در نماد سشرق :

نظر

پردازش ...
                                X