اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

جریان های نقدینگی و حجم های معاملاتی در بورس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

مداران (17 دیماه 92)

هنر از دنیای قابل رویت تقلید نمی کند بلکه دنیای قابل رویت می آفریند

نظر

نوشته اصلی توسط mgss نمایش پست ها
      میشه راحت تمام اطلاعات رو از سایت بگیری با یه Macro تو اکسل تبدیلش کنی به جدولی که مورد نظرته
      در عرض دو سه دقیقه کل اطلاعات خام رو تو اکسل داری

درود
      میشه بپرسم این اطلاعات ر از کجا دانلود کردی دوست عزیز؟
      ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط Van Gogh نمایش پست ها
        از عزیزانی که در این مباحث شرکت می کنند تشکر می کنم ، ضمن اینکه تصور بنده بر این هست که آموزش لازم برای پیدا کردن اعداد این جداول در پست های قبلی به وضوح داده شده تا عزیزان درخواست بررسی سهمی رو نداشته باشند مگر از برای تبادل نظر پس از ارائه جدول آماده شده توسط شخص ارائه دهنده ، حقیر فرصت بررسی تک تک نماد های مورد توجه عزیزان رو نداشته ، لطفن بنده رو از این معقوله معاف بدارید .وگستر (15 دیماه 92)جناب mgss عزیز چنانچه مقدور بود حجم شناوری ..... که در دست حقوقی های خورد نیست رو هم اعلام بفرمایید تا مقدار دقیقتر این عدد مشخص شود .
        درود به دوستان عزیزجناب Van Gogh عزیز بنظر میاد همش دست حقوقی زیر 1 درصد باشه باشه ...

نظر

شپاس

واکاوی جدول :

از مهر ماه حجم معاملات در این نماد دستخوش تغییرات خاصی شد و نتیجه حاصله افزایش قیمت سهم تا محدوده 30،000 آبان ماه و همچنین 37،000 آذر ماه شد .(بازدهی حدود 60 درصد کمتر از 3 ماه) به طور معمول افراد زمانی که در مدت زمان کوتاه گین مناسبی از بازار بدست می آورند از برای شناسایی این سود نیز اقدام خواهند کرد و این مهم با افزایش عرضه و کاهش قیمت همراه می شود .

سهم در دیماه مجدد برای شکست سقف قبلی خیز برداشت اما همچنان نا موفق بود ، به نظر سهم برای مدت زمانی در این بازه نوسان خواهد داد و برای افرادی که به دنبال خرید این سهم ارزشمند با دید بلند مدت هستند کاهش قیمت تا محدوده قیمت کف آذر ماه با علم به این موضوع که حجم معاملات در این ماه یک و نیم برابر شناور این سهم بوده است می تواند مناسب ارزیابی گردد .

مزید اطلاع : شناور این سهم در تاریخ 17 دیماه که در دست افراد حقوقی ریز و درشت این سهم نمی باشد برابر تعداد 9،010،859 سهم می باشد .(معادل 1.5 درصد کل سهام شرکت)

نظر

درود به دوستان عزیزجناب Van Gogh عزیز بنظر میاد همش دست حقوقی زیر 1 درصد باشه باشه ...
            سلام و درود

متاسفانه دیتایی پیدا نکردم تا افراد زیر 1% رو ردیابی کنم چنانچه روشی برای این موضوع فراهم کردید لطفن اطلاع رسانی بفرمایید .

(منظور از لغت تا 15 دیماه ، تا پایان معاملات آن روز می باشد )

ممنون از بذل توجهتون

نظر

سلام و درود متاسفانه دیتایی پیدا نکردم تا افراد زیر 1% رو ردیابی کنم چنانچه روشی برای این موضوع فراهم کردید لطفن اطلاع رسانی بفرمایید .(منظور از لغت تا 15 دیماه ، تا پایان معاملات آن روز می باشد )ممنون از بذل توجهتون
              دیتای وگستر
              فایل های پیوست شده

نظر

شکربن (18 دیماه 92)

نظر

نوشته اصلی توسط najafi.nikan نمایش پست ها
                  درودمیشه بپرسم این اطلاعات ر از کجا دانلود کردی دوست عزیز؟ممنون
                  ماکرو رو آماده میکنم تا فردا میزارم رو فروم

نظر

ممنون از شما برای اشتراک مطالب

========

شیران

نظر

شکلر

مزید اطلاع : منظور از اختلاف قیمت پایانی با میانگین سقف قیمت تیر ماه تا آذر ماه می باشد که در حال حاضر این اختلاف صفر می باشد .

نظر

تاپیکو

نظر

شکلر

مزید اطلاع : منظور از اختلاف قیمت پایانی با میانگین سقف قیمت تیر ماه تا آذر ماه می باشد که در حال حاضر این اختلاف صفر می باشد .
                          همونطور که مستحضرید یک اشکالی که در این سیستم هست زمان خرید و فروش ر نشون نمیده.همینطور که در مورد این سهم مشخصه اگر از تیرماه با این سهم بوده باشید یقینن از بازار خیلی عقب می افتید...
                          دو نکته بنظرم میرسه:
                          1-این جدول بدرد خرید قبل از گزارش فصلی که سهم تعدیل مثبت احتمالی داره میخوره(باید بررسی بشه صحت این فرضیه!)
                          2- کاش میشد قیمتی ر که بیشترین حجم معاملات در ماههای گذشته را داشته پیدا کرد.میانگین وزنی قیمت...
                          آقا میثم رو پتایر قیل از بسته شدن و افت قابل ملاحظه بررسی داشته اید؟این جدول چی میگه؟
                          ممنون از به اشتراک گذاشتن ایده هایتان

نظر

ممنون میشم یکی دو نمونه از خریدهای موفقتان بر اساس این چدول را مثال بزنید
                            من سعی میکنم مورد اول ر بررسی کنم و نتیجه ر اعلام کنم
                            یک نکته منفی دیگه هم اینه که مثلن شیران تو یک رنج قیمتی خاص نوسان کرده این چند ماهه.بدون این جدول هم میشد فهمید خرید در محدوده 3هزار تومن خرید کم ریسکی هست
                            آیا درمورد سهام با سرمایه بالا که شانور پایین ندارند هم بررسی داشته اید(عیر از تاپیکو)این سوال ر واسه این میپرسم که ایا بازیگران سهم های کوچیک فقط با این جدول دستشون رو میشه یا میتونیم جرکت سهام بزرگ ر هم بررسی کنیم؟

نظر

امیدوارم برای شروع خوب باشهاطلاعات رو تو یه شیت کپی پیست کنید ctrl+q ماکرو رو فعال میکنه
                              فایل های پیوست شده

نظر

همونطور که مستحضرید یک اشکالی که در این سیستم هست زمان خرید و فروش ر نشون نمیده.همینطور که در مورد این سهم مشخصه اگر از تیرماه با این سهم بوده باشید یقینن از بازار خیلی عقب می افتید...
                                دو نکته بنظرم میرسه:
                                1-این جدول بدرد خرید قبل از گزارش فصلی که سهم تعدیل مثبت احتمالی داره میخوره(باید بررسی بشه صحت این فرضیه!)
                                2- کاش میشد قیمتی ر که بیشترین حجم معاملات در ماههای گذشته را داشته پیدا کرد.میانگین وزنی قیمت...
                                آقا میثم رو پتایر قیل از بسته شدن و افت قابل ملاحظه بررسی داشته اید؟این جدول چی میگه؟
                                ممنون از به اشتراک گذاشتن ایده هایتان
                                سلام و درود

چنانچه مطالب رو دنبال کرده باشید در بیشتر موارد زمان خرید در مواردی که اختلاف قیمتهای پایانی با میانگین های بازه های مورد بررسی به سمت صفر میل کرده اند محیا شده و ریسک خرید در حد صفر بوده است . اگر پست های درج شده در مقاطعی ارسال میشوند که هنوز اختلاف قیمتی وجود داره با کف مورد اشاره برای این هست که هنوز جا برای افت بیشتر قیمت میرود و صرفن نظر دوستان رو به این موارد جلب می کنم .پس یا این تفاسیر زمان خرید در این سیستم مشخص هست .

در خصوص ارتباط با گزارشات بنده فعلن از این معقوله صرف نظر کردم چرا که افراد رانت دار داخل شرکت و پر کردن کد های شخصی همواره قبل از ارسال گزارشات اتفاق میافته .

در خصوص پتایر به ای نکته اشاره می کنم که :

خرداد ماه سهم 372 تومن رو میبینه
                                در تیر ماه به 716 تومن میرسه

میزان نوسان 93% (خدا بده برکت) حجم معاملات هم به همین ترتیب 52% شناور در خرداد و 41% در تیر ماه بود.

خوب این پول که به یکباره نمیتونه خروج کنه از یک سهم ، برای خروج این پول زمان نیاز هست :مرداد 40% ،شهریور 19% و مهر ماه 41%

روز آخر یعنی قبل از بسته شدن نماد قیمت در پیک مهر ماه قرار داشت یعنی 612 تومان و سپس بسته شدن نماد و آن تعدیل منفی کذایی که موجب شد قیمت مجدد به محدوده 379 تومان برسه . حجم معاملات دیماه نیز قابل توجه هست 67% شناوری شرکت تا 18 دی که نمود این معاملات در گزارش 9 ماهه شرکت مشخص خواهد شد . یا گزارش مناسب خواهد بود که این حجم ها در حال رقم خوردن هست و یا شرکت مجدد همراه با تعدیل منفی هست که در آن صورت این پول در حال فرار از شرکت می باشد . حقیر بیشتر مورد اول مد نظرم هست البته برای اطمینان بیشتر باید موارد دیگری از جمله اخبار شرکت نیز کنترل شود ،به هر حال این مورد در آینده معلوم خواهد شد .

ممنون میشم یکی دو نمونه از خریدهای موفقتان بر اساس این چدول را مثال بزنید
                                من سعی میکنم مورد اول ر بررسی کنم و نتیجه ر اعلام کنم
                                یک نکته منفی دیگه هم اینه که مثلن شیران تو یک رنج قیمتی خاص نوسان کرده این چند ماهه.بدون این جدول هم میشد فهمید خرید در محدوده 3هزار تومن خرید کم ریسکی هست
                                آیا درمورد سهام با سرمایه بالا که شانور پایین ندارند هم بررسی داشته اید(عیر از تاپیکو)این سوال ر واسه این میپرسم که ایا بازیگران سهم های کوچیک فقط با این جدول دستشون رو میشه یا میتونیم جرکت سهام بزرگ ر هم بررسی کنیم؟
                                در خصوص شیران یکی از عزیزان از حقیر درخواست بررسی کردند و صرفن انجام وظیفه بود ، بله حرکات آرام این سهم بنده رو جذب نمیکنه و انتظار خاصی هم ندارم ، فقط از برای افراد کم ریسک این مورد مناسب ارزیابی میشه .

در پست های قبل چندین نماد رو هم بررسی کردم از جمله ، شتران ، شپنا ، شبندر و شپاس که به نظر سرمایه کمی ندارند و شناور این سهم ها نیز قابل قبول هست که خوب از موارد خورد بازار به حساب نمیاند و هنوز از قیمت های پایانی یا به اصطلاح حد ضرر عبور نکردند و گزینه های بسیار کم ریسکی به حساب میایند .

اینکه سازمان از چند ماه پیش با دست اندازی بر روی نمادهای بزرگ و شاخص ساز اجازه رشد به شاخص بورس رو نمیده بر کسی پوشیده نیست و خروج پول از نماد های بزرگ موجب شد تا این سرمایه ها در سهم های خورد بازار ورود کنند و موجب افزایش چند برابری دیگر نمادهای بازار باشند .در این زمان بهترین رویه شاید همسو شدن با این تصمیم سازمان باشه و بیهوده منتظر اتفاق خاصی در نماد های شاخص ساز نباشیم .(اما تا کی ؟) زمانی که بسیاری از نمادهای کوچک رشدهای شارپی رو در یک مدت کوتاه تجربه می کنند به سمت حباب گرفتن حرکت می کنند و در نتیجه زمینه های فرار پول از اونها مجدد فراهم میشه و این زمانی هست که باید سهم های بزرگ بازار مجدد در رصد قرار بگیرند تا در بهترین قیمت های ممکن شکار شوند .

توجه داشته باشید که بسیاری از این نماد های خورد همراه با زیان های بالایی هستند که رشد بالایی نیز داشتند از جمله کساپا که 35 تومن در گزارش 6 ماهه زیان شناسایی کرده و بنده در محدوده 200 وارد این سهم شدم و ترجیح دادم از سهم خارج بشم ،این سهم یک جامپ به 300 داشته تا به امروز اما این سهم ها قابلیت اطلاع رسانی عمومی ندارند چرا که بازی با آتش هستند .از جمله این موارد پلاسک در قیمت 180 تومان بررسی شد که در صفحات قبل جدول بررسی شده فراهم هست روز سه شنبه سهم 293 تومان رو دید (حدود 63 درصد رشد).

عادت ندارم چندین سهم متفاوت با درصدهای مختلف در سبد جای بدم (در حال حاضر 25 درصد سبد بسته هست ، 25 درصد نقد ، 25 درصد جهت نوسان گیری و 25 درصد اختصاص به مرقام دارد)
                                مرقام رو بنده با اطمینان بعد از مجمع ورود کردم و بعد از رشد تا 419 چندین بار اطلاع رسانی شد محدوده 380 کف حجمی سهم می باشد و 377 کمترین عددی بود که سهم به خود دید و باید همچنان سهامداری کرد (310 تا 462 تومان امروز ، شما محاسبه بفرمایید چند درصد در یک ماه بالا اومده )

نیاز به توضیح نیست که این روش جهت آزمودن یک تئوری هست و لزومی ندارد کسی با این روش متحمل خسران احتمالی گردد ،اما اگر از روشهای دیگری برای ورود به سهمی استفاده می شود این جداول هم از دید کلان به سهم ها نگاه تازه دارد که بررسی آن زیانی به کسی نمیرساند .
                                ویرایش توسط Van Gogh : https://www.traderha.com/member/9271-van-gogh در ساعت 01-10-2014, 07:27 PM

نظر

پردازش ...
                                X