اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

جریان های نقدینگی و حجم های معاملاتی در بورس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

فقط پیدا کردن شناور سهم و دنبال تغییرات در سهامداران کار مشکلی است
    اگر جدول تغییر شناور سهم
    مثلا در شش ماه گذشته برای یک سهم میشد الان پیدا کرد خوب بود
    دکوثر رو ما از رو شناور شکار نمودیم
    کسی راهی بلده غیر از یادداشت روزانه
    ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 01-02-2014, 06:35 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
      فقط پیدا کردن شناور سهم و دنبال تغییرات در سهامداران کار مشکلی است
      اگر جدول تغییر شناور سهم
      مثلا در شش ماه گذشته برای یک سهم میشد الان پیدا کرد خوب بود
      دکوثر رو ما از رو شناور شکار نمودیم
      کسی راهی بلده غیر از یادداشت روزانه
      میشه راحت تمام اطلاعات رو از سایت بگیری با یه Macro تو اکسل تبدیلش کنی به جدولی که مورد نظرته
      در عرض دو سه دقیقه کل اطلاعات خام رو تو اکسل داری

فایل های پیوست شده
      ویرایش توسط mgss : https://www.traderha.com/member/13223-mgss در ساعت 01-03-2014, 02:12 AM

نظر

نوشته اصلی توسط mgss نمایش پست ها
        میشه راحت تمام اطلاعات رو از سایت بگیری با یه Macro تو اکسل تبدیلش کنی به جدولی که مورد نظرته
        در عرض دو سه دقیقه کل اطلاعات خام رو تو اکسل داری

ممنون

میشه توضیح بیشتر بدین
        قبلا یک لینک میذاشتیم تو اکسل قیمتها رو از رو تابلو میخوند
        یکسری فرمول محاسباتی بهش میدادیم اعمال میکرد
        الان شما دیتا رو از کجا بهش میدین
        لینک بهش میدین
        یا دیتا رو دانلود میکنین بهش میدین
        ادرس دانلود دیتا رو هم بزارین

نظر

البته بلدیم دیتا قیمت و حجم اینا رو بگیریم از یک تاریخ تا یک تاریخ بگیریم
          ولی سهامدارا رو باید برای هر روز تاریخ بدیم و دانلود کنیم
          حالا ۶۰ روز رو بخاییم باید ۶۰ بار دانلود کنیم
          واسه این دنبال راه حل هستم

نظر

از همه دوستانی که در این فروم مبادرت به تبادل نظر می کنند تشکر میکنم ، امید به اینکه موفق بشیم روش های بهینه و نوعی رو از برای کسب دانش بیشتر بکار بگیریم .

از دوستان عزیز meta ، mgss و دیگران هم تقدیر میکنم .

در حال حاضر جناب شهسواری قبول زحمت کردند و دارند روی این فایل کار می کنند چنانچه در خصوص مواردی که با مشکل مواجه شدیم دوستانی اطلاعاتی دارند با بنده یا ایشون تماس بگیرند ممنون خواهم شد .

نوشته اصلی توسط shahsavari80 نمایش پست ها
            یه سوالی داشتم از دوستان
            من برای تحلیل حجمی سهم ها نیاز به اطلاع از شناوری اونها دارم.
            برای به دست آوردن شناوری در هر دوره فایل مربوط به ترکیب سهامداران رو از سایت tsetmc دانلود می کنم و با توجه به کد ISIN سهم مورد نظر رو پیدا می کنم و جمع تعداد سهم سهامدار ها رو به دست می آرم و با توجه به تعداد کل سهام و درصد سهام بالای 1% شناوری رو به دست می آرم.
            در این راه مشکلات زیر رو دارم که ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
            1- تعداد کل سهم های هر نماد رو باید دستی از سایت بخونم و وارد کنم.
            2- کد ISIN هر سهم رو باید دستی بخونم و وارد کنم.
            3- برای بعضی ماه ها مثلا آذر 92 فایل ترکیب سهامداران اصلا تو سایت وجود نداره.
            من چند تا ماکرو ساده تو excel نوشتم که اکثر کارها رو انجام میدن ولی این موارد خیلی اذیت می کنن.
            با توجه به اینکه از اطلاعات همین فایل های txt که دوستان از ره آورد نوین میگیرن استفاده می کنم دنبال فایلی هستم که اسم همه نمادها و کدهاشون توش باشه. (اگر اسم نماد مثل اسم فایل txt باشه که خیلی بهتره)
            همینطور در مورد تعداد کل سهم هر نماد آیا فایلی هست که توش این دیتا وجود داشته باشه؟
            هنر از دنیای قابل رویت تقلید نمی کند بلکه دنیای قابل رویت می آفریند

نظر

سلام به همگی
              یه فایل isin ایجاد کردم البته راندوم چکش کردم ,انشالله برا شروع خوب باشه
              فایل های پیوست شده

نظر

Meta ی عزیز
                باسلام
                شما ترکیب سهامدارهای بالای 1 درصد یه شرکت رو میگین که قابل انجامه مثلا اطلاعات 100 روز گذشته وبصادر رو توی یه اکسل با یه ماکرو وارد کردم براتون ارسال میکنم ولی یه مشکلی وجود داره اونم اینکه بفرض مثال یه شرکت با این اطلاعات حدود 10 درصد شناور داشت ولی چند تا حقوقی زیر 1 درصد سهام رو در اختیار دارن یعنی سهام داره خشک میشه ولی محاسبه با این روش چیزی رو نشون نمیده ظاهرا تو شتران این اتفاق داره میفته ...
                ویرایش توسط mgss : https://www.traderha.com/member/13223-mgss در ساعت 01-03-2014, 10:50 PM

نظر

Meta ی عزیز
                  باسلام
                  شما ترکیب سهامدارهای بالای 1 درصد یه شرکت رو میگین که قابل انجامه مثلا اطلاعات 100 روز گذشته وبصادر رو توی یه اکسل با یه ماکرو وارد کردم براتون ارسال میکنم ولی یه مشکلی وجود داره اونم اینکه بفرض مثال یه شرکت با این اطلاعات حدود 10 درصد شناور داشت ولی چند تا حقوقی زیر 1 درصد سهام رو در اختیار دارن یعنی سهام داره خشک میشه ولی محاسبه با این روش چیزی رو نشون نمیده ظاهرا تو شتران این اتفاق داره میفته ...
                  از بابت فایلی که ارسال کردید تشکر می کنم ، در اختیار جناب شهسواری قرار میگیره تا بررسی کنند .

در خصوص شپاس محاسبات شما نشون دهنده شناوری به میران حدود 8.6 میلیون برگ سهم هست .حال اینکه اگر بخواهیم افراد زیر 1 درصد رو فقط منظور کنیم به 24 میلیون میرسیم . به نظر دیتای شما دقت زیادی داره . چنانچه بتونیم مواردی از این قسم رو به صورت اتوماتیک و مکانیزه با هم ترکیب کنیم نتایج پر بارتری حاصل میشه و تحلیل رو از خطا به حداقل خواهیم رسوند .

=======

در خصوص شتران ، آیا فایلی دارید که در چند سلول مختصر شناوری هر ماه رو جداگانه نشون بده ، مثلن میزان شناوری در آخرین روز هر ماه دقیقن چه عددی بوده (منظور از ابتدای ورود به بورس هست) ؟
                  ویرایش توسط Van Gogh : https://www.traderha.com/member/9271-van-gogh در ساعت 01-04-2014, 01:31 AM

نظر

شکربن (14 دیماه 92)

واکاوی جدول :

سهم طی مدت 4 ماه درجا زدن در شهریور ماه از قیمت 3،940 ریال به قیمت 6،640 ريال در مهر ماه جامپینگ می کنه و حدود 70% بازدهی به همراه میاره .

در روزهای آتی چنانچه اختلاف قیمت های پایانی موجود در جدول بالا به سمت صفر میل کند موقعیتی را به وجود خواهد آورد که امکان تکرار دوره قبل تقویت شود .

(لازم به یادآوری هست این بررسی صرفن یک فرضیه می باشد و دلیلی بر مبنای ترید نیست)

نظر

پالایشگاه تهران

شتران

توضیح اینکه عرضه اولیه 5% در تاریخ 91/07/19 انجام شد .
                      بخشی از سهام ترجیحی کارکنان هنوز آزاد نشده (زیر 1 در صد)

[img]http://pcmupload.traderha.com/up...8886140651.jpg[/img]

ویرایش توسط mgss : https://www.traderha.com/member/13223-mgss در ساعت 01-04-2014, 11:41 PM

نظر

با سلام

ون گوگ جان نظرت در مورد وساپا چیه...

حجم ورود نقدینگی به این سهم خیلی افزایش پیدا کرده...

حقوقی به صورت وحشتناکی با عرضه روزانه تقریبا 15م سهم کنترل میکنه...!!!

به نظر شما کف حجمی این سهم چنده؟

نظر

شتران

توضیح اینکه عرضه اولیه 5% در تاریخ 91/07/19 انجام شد .
                          بخشی از سهام ترجیحی کارکنان هنوز آزاد نشده (زیر 1 در صد)

[img]http://pcmupload.traderha.com/up...8886140651.jpg[/img]

ممنون از شما دوست بزرگوار که قبول زحمت کردید و این اطلاعات رو محاسبه کردید .

نتیجه حاصله از این قرار شد که ملاحظه می فرمایید :

مطلبی که در گرد آوری اطلاعات شما وجود داشت کمک شایانی برای افزایش دقت محاسبات بوجود آورد که جا داره از شما قدردانی کنم ، جالب این بود که چنانچه این موارد رو نادیده بگیریم میزان گردش معاملات به 110% کاهش پیدا میکنه حال اینکه با در نظر گرفتن معاملات این افراد این میزان برابر 167% هست .

مطلب بعدی هم در خصوص میزان شناور نهایی بازار این سهم هست که در محاسبات قبل عدد به مراتب بزرگتری دیده میشد و هم اکنون طبق آخرین معاملات و بر مبنای صحت اطلاعات شما این میزان 4،467،017 میلیون برگ سهم هست .

نظر

ممنون از توضیحا تتون

ولی عزیز من اینترنت و گشتم چیزی راجب مویینگ ارزش خرید پیدانکردم.میشه بیشتر توضیح بدید
                            تنظیماتش در مفیدتریدر به چه شکل است؟

نظر

حجم شتران

صرفا" جهت نگاه به حجم معاملات از زوایای مختلف ...

نظر

از عزیزانی که در این مباحث شرکت می کنند تشکر می کنم ، ضمن اینکه تصور بنده بر این هست که آموزش لازم برای پیدا کردن اعداد این جداول در پست های قبلی به وضوح داده شده تا عزیزان درخواست بررسی سهمی رو نداشته باشند مگر از برای تبادل نظر پس از ارائه جدول آماده شده توسط شخص ارائه دهنده ، حقیر فرصت بررسی تک تک نماد های مورد توجه عزیزان رو نداشته ، لطفن بنده رو از این معقوله معاف بدارید .

وگستر (15 دیماه 92)

جناب mgss عزیز چنانچه مقدور بود حجم شناوری ..... که در دست حقوقی های خورد نیست رو هم اعلام بفرمایید تا مقدار دقیقتر این عدد مشخص شود .

نظر

پردازش ...
                                X