اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل همگانی gbp usd

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظر

• درصورتی که قیمت نتواندبه کف کانال واکنش نشان دهد ورشدکند ریزش خواهد داشت

نظر

• نوشته اصلی توسط Hossein_1352 نمایش پست ها
        موفقیت نقشه راه به دست آمده بر اساس ردیابی معاملات بزرگان مارکت تا الان

سلام حسین عزیز

نمیدونم روشی که تازه اشنا شدم باهاش تا چه حدود به روش شما نزدیکه ولی یک نکته اموزشی خیلی خوب تو این عکس وجود داره که بنده بهش رسیدم و بهم کمک کرد و تاییدی بر دانسته هایم بود و اونم اینه که جایی که به عنوان حد ضرر در نظر گرفتی واقعا از لحاظ عالیه و دور از دسترس بزرگان مارکت هست...جایی نوسان های بیمورد نمیتونه حد ضرر رو فعال کنه حتی در مواجهه با خبرهای مهم این نقاط یعنی بین 261.8 درصد و 300 درصد اگر جهت قیمت رو درست تشخیص داده باشیم به ندرت قابل دسترسی هست...میگم به ندرت چون همواره اعتقاد دارم که هیچ روش 100 درصدی وجود نداره ولی میشه به روشهای بالای 90 درصد دست یافت...

نکته دیگه اینکه معمولا اکثر تریدرهای خوب خیلی اوقات جهت رو درست تشخیص میدن ولی استاپ رو میذارن کف یا سقف قبلی که خیلی موارد قیمت استاپ رو خواهد زد و همواره قیمت چنین رفتاری رو در مارکت خواهد داشت بنابراین تشخیص نقطه استاپ در سیستم شخصی شما واقعا به نظر میرسه از روی درک مارکت بوده و اون چیزی که بنده فهمیدم اینه که اگر جهت رو درست تشخیص داده باشیم و قیمت اگر سقف یا کف رو بزنه معمولا از تراز 161.8 یا 200 درصد برمیگرده به مسیر اصلی خودش...

امیدوارم به درک درستی بیش از پیش رسیده باشم...

ممنون از نکاتی که در عکس نشون دادی و باقی دوستان هم باید موشکافانه این نکات اموزشی رو پیدا کنن...

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
          سلام حسین عزیز

نمیدونم روشی که تازه اشنا شدم باهاش تا چه حدود به روش شما نزدیکه ولی یک نکته اموزشی خیلی خوب تو این عکس وجود داره که بنده بهش رسیدم و بهم کمک کرد و تاییدی بر دانسته هایم بود و اونم اینه که جایی که به عنوان حد ضرر در نظر گرفتی واقعا از لحاظ عالیه و دور از دسترس بزرگان مارکت هست...جایی نوسان های بیمورد نمیتونه حد ضرر رو فعال کنه حتی در مواجهه با خبرهای مهم این نقاط یعنی بین 261.8 درصد و 300 درصد اگر جهت قیمت رو درست تشخیص داده باشیم به ندرت قابل دسترسی هست...میگم به ندرت چون همواره اعتقاد دارم که هیچ روش 100 درصدی وجود نداره ولی میشه به روشهای بالای 90 درصد دست یافت...

نکته دیگه اینکه معمولا اکثر تریدرهای خوب خیلی اوقات جهت رو درست تشخیص میدن ولی استاپ رو میذارن کف یا سقف قبلی که خیلی موارد قیمت استاپ رو خواهد زد و همواره قیمت چنین رفتاری رو در مارکت خواهد داشت بنابراین تشخیص نقطه استاپ در سیستم شخصی شما واقعا به نظر میرسه از روی درک مارکت بوده و اون چیزی که بنده فهمیدم اینه که اگر جهت رو درست تشخیص داده باشیم و قیمت اگر سقف یا کف رو بزنه معمولا از تراز 161.8 یا 200 درصد برمیگرده به مسیر اصلی خودش...

امیدوارم به درک درستی بیش از پیش رسیده باشم...

ممنون از نکاتی که در عکس نشون دادی و باقی دوستان هم باید موشکافانه این نکات اموزشی رو پیدا کنن...
          سلام و درود خدمت شما دوست بزرگوارم محسن جان
          بسیار ممنونم از توجهتون به سیستمی که مدتی است تحقیقات زیادی روی اون انجام داده ام .
          یکی از چالش های همیشگی من در فارکص پیدا کردن رد پایی از بزرگان و معاملات اونهاست .در بازار های مالی دیگر مثل سهام و آتی با توجه به مشخص بودن حجم معاملات انجام شده در کنار تغییرات قیمتی این مورد کار چندان سختی نیست .اما در بازار فارکص که اصلی ترین تفاوت آن با بقیه عدم معلوم بودن حجم کل معاملات در هر لحظه است ردیابی این مساله برای ما معامله گران خرد کار بسیار سختی است .
          جالب این جاست که در طول سالهای گذشته در کنار زحمات زیادی که در مسایل آموزشی فارکص دوستان متحمل شده اند به این مساله توجه زیادی نشده است .
          به عبارت دیگر تشخیص قدرت خریداران یا فروشندگان در هر لحظه بدون توجه به حجم معاملات و صرفا با تکیه بر قیمت های لحظه ای دقت چندان زیادی نخواهد داشت.

دوست عزیزم کاملا درست و بجا به نکات اصلی سیستم بنده اشاره فرمودید و خوشحالم که حداقل یکی از دوستان بسیار خوب و صاحب سبک این فروم به این مساله علاقمند شده .یاد مهندس گیتی عزیز به خیر که این مدل نگاه به مارکت رو نقشه راه می نامیدند .

اگر فرصت مناسبی به وجود بیاد سعی می کنم نتایج بیشتری از تحقیقات خودم رو در اختیار دوستان قرار بدم .انتخاب درصدهای ۲۶۱.۸ تا ۳۰۰ درصد برای منطقه استاپ (نه نقطه استاپ ) حاصل مطالعه آماری خودم روی ارزهای ماژور در حدود دو سال اخیر و نمودارهای مربوطه شان می باشد.

اما کلید اصلی کار در پیدا کردن سطح یا منطقه تعادل است .

نظر

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
            سلام
            ما با تحلیل کردن به دنبال یافتن نظم در بازار هستیم و الگوهای فرضی و انتزاعی را به چارت تحمیل میکنیم،ای بی مساوی سی دی داده و باید برگردد-بت زده پس برمیگرده معامله را ست میکنی و قیمت برنمیگرده بت میشه کرب و دیپ کرب و...
            هیچ چیز را نمیشود به چارت تحمیل کرد پس با هیچ تحلیلی نمیتوانی سود کنی !!
            بعد شروع میکنی به اینکه باید ریسک معقول داشته باشم و مدیزیت سرمایه رعایت کنم و در مرحله اخر شکست هات را ربط میدی به عدم خود کنترلی و روانشناسی و...هزاران خضعول دیگه...
            چیزی که امکان قانون سازی نداشته باشد نمیتواند شما را موفق نماید و قانون چیزی است که مثال نقض نداشته باشد
            ایا کسی میتواند ده ترید پشت سر هم با صحت صد درصد بوسیله تحلیل ارایه دهد!؟100 تا چطور؟1000 تا چطور؟و.....
            پس تحلیل نمیتواند عامل موفقیت باشد
            این را از یک تحلیل گر قبول کن دوست من
            امیدوارم این پست نقل قول نشه والا باید باز برم تو غیبت کبری...
            به جاج مهرداد عزیز ، حالا که من برگشتم میخوای بزنی غیبت کبری؟ بیام بزنم داعونت کنم ؟ ( شوخی سروری )

حرف بالا حرف تحلیلگر نبود ، حرف تریدری بود ! کلاً سیستم تریدری یک پروسه هست و در این پروسه آنالیز و تحلیل جزئی از اون ... البته هرکس به یه دید نگاه میکنه و به یه راه مختلف مسیر موفقیت طی میکنه ! چه بسا با همون تحلیل و ابزارهای ابتدایی و رعایت قوانین سالیان هست که دوستانی میشناسم سود روتین خود را دارند . البته خوب میگم ساختار ذهنی هرکس متفاوت هست و نمیشه برکسی خرده گرفت این درسته یا اون غلط هست ! از دیدگاه خودم ما همه درست میگیم اما خوب هرکس با زبان ساختار ذهنی خود در حال سخن گفتن هست . حتی در بخش تدوری موج نگاه کنی انواع سبک ها و دیدگاه ها وجود داره پس اول بایست نوع نگرش طرف مقابل استخراج کنیم سپس درک کنیم در چه قالبی در حال پیش رویی هست !

منتظر تحلیل های زیبات هستم گل مرد ، از صاحب تاپیک هم تشکر میکنم و عذرخواهی که در تاپیک ایشون پست درج کردم

نظر

• نوشته اصلی توسط Hossein_1352 نمایش پست ها
              سلام و درود خدمت شما دوست بزرگوارم محسن جان
              بسیار ممنونم از توجهتون به سیستمی که مدتی است تحقیقات زیادی روی اون انجام داده ام .
              یکی از چالش های همیشگی من در فارکص پیدا کردن رد پایی از بزرگان و معاملات اونهاست .در بازار های مالی دیگر مثل سهام و آتی با توجه به مشخص بودن حجم معاملات انجام شده در کنار تغییرات قیمتی این مورد کار چندان سختی نیست .اما در بازار فارکص که اصلی ترین تفاوت آن با بقیه عدم معلوم بودن حجم کل معاملات در هر لحظه است ردیابی این مساله برای ما معامله گران خرد کار بسیار سختی است .
              جالب این جاست که در طول سالهای گذشته در کنار زحمات زیادی که در مسایل آموزشی فارکص دوستان متحمل شده اند به این مساله توجه زیادی نشده است .
              به عبارت دیگر تشخیص قدرت خریداران یا فروشندگان در هر لحظه بدون توجه به حجم معاملات و صرفا با تکیه بر قیمت های لحظه ای دقت چندان زیادی نخواهد داشت.

دوست عزیزم کاملا درست و بجا به نکات اصلی سیستم بنده اشاره فرمودید و خوشحالم که حداقل یکی از دوستان بسیار خوب و صاحب سبک این فروم به این مساله علاقمند شده .یاد مهندس گیتی عزیز به خیر که این مدل نگاه به مارکت رو نقشه راه می نامیدند .

اگر فرصت مناسبی به وجود بیاد سعی می کنم نتایج بیشتری از تحقیقات خودم رو در اختیار دوستان قرار بدم .انتخاب درصدهای ۲۶۱.۸ تا ۳۰۰ درصد برای منطقه استاپ (نه نقطه استاپ ) حاصل مطالعه آماری خودم روی ارزهای ماژور در حدود دو سال اخیر و نمودارهای مربوطه شان می باشد.

اما کلید اصلی کار در پیدا کردن سطح یا منطقه تعادل است .
              سلام حسین جان
              ممنون از توضیحات مفید شما ...
              به نظر شخصی من کلید اصلی موفقیت در بازار این است که به جای اینکه مسخ ابزار و الگوهای و نسبت ها و ...بشویم و هر روز دهها تحلیل کنیم و بخواهیم برای حرکت بازار خط ونشان بکشیم بهتر است گاهی به اخلاق موج پرداخته و به اصل پیدایش امواج توجه کنیم و .....(به زودی تاپیکی برای این موضوع باز خواهم کرد و در آن به بحث خواهیم نشست..)
              اما در مورد تعادل و منطقه ی تعادل در بازار به نظر من چنین منطقه ای در بازار وجود ندارد!!!...اگر ما منطقه تعادل در بازار داشته باشیم کافی است یک تابع نرمال تعریف کرده و انحراف معیار قیمت را از این منطقه به دست آورده و با توجه به فاصله ی قیمت از این منطقه به ترید بپردازیم...که این امکان وجود ندارد(حد اقل فعلا..) در ضمن اگر ما به منطقه تعادل در بازار معتقد باشیم وقتی قیمت به منطقه تعادل رسید هیچ دلیلی ندارد که نوسان انجام دهد زیرا به آرامش خود رسیده است و هیچ نیرویی برا به حرکت در آوردن قیمت وجود نخواهد داشت....
              مساله سوم این است که اگر منطقه ی تعادل وجو داشته باشد و ما قادر به درک آن باشیم نیازی به استاپ گذاشتن نخواهیم داشت و در ضمن میتوانیم فول مارجین ترید کنیم...(البته من به این نکته کاملا معتقد هستم و ...)
              پیوت های قیمتی که قدمت زیادی دارند در صدد تفسیر این موضوع بودند که قیمت در هر روز ،هفته و یا سال در یک محدوده ای نوسان میکنندو با یک فرمولی میتوان منطقه ی تعادل (پیوت مرکزی)را به دست آورد و با فاصله قیمت از ان میتوان ترید کرد که به نظر من موفقیتی نداشته اند...
              ........
              لطفا نظرت را مرقوم بفرما...
              .................................................. ...........
              نوشته اصلی توسط FundTrader نمایش پست ها
              به جاج مهرداد عزیز ، حالا که من برگشتم میخوای بزنی غیبت کبری؟ بیام بزنم داعونت کنم ؟ ( شوخی سروری )

حرف بالا حرف تحلیلگر نبود ، حرف تریدری بود ! کلاً سیستم تریدری یک پروسه هست و در این پروسه آنالیز و تحلیل جزئی از اون ... البته هرکس به یه دید نگاه میکنه و به یه راه مختلف مسیر موفقیت طی میکنه ! چه بسا با همون تحلیل و ابزارهای ابتدایی و رعایت قوانین سالیان هست که دوستانی میشناسم سود روتین خود را دارند . البته خوب میگم ساختار ذهنی هرکس متفاوت هست و نمیشه برکسی خرده گرفت این درسته یا اون غلط هست ! از دیدگاه خودم ما همه درست میگیم اما خوب هرکس با زبان ساختار ذهنی خود در حال سخن گفتن هست . حتی در بخش تدوری موج نگاه کنی انواع سبک ها و دیدگاه ها وجود داره پس اول بایست نوع نگرش طرف مقابل استخراج کنیم سپس درک کنیم در چه قالبی در حال پیش رویی هست !

منتظر تحلیل های زیبات هستم گل مرد ، از صاحب تاپیک هم تشکر میکنم و عذرخواهی که در تاپیک ایشون پست درج کردم
              سلام خلیل جان ممنون از لطفت عزیز من هستم خدمتتون ....
              با وجود اساتیدی چون نیما و شما و دکتر بهزادی و...کسانی مثل ما بهتره بزنیم گاراژ و شاگردی کنیم ...
              ارادت .....

نظر

• نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
                سلام حسین جان
                ممنون از توضیحات مفید شما ...
                به نظر شخصی من کلید اصلی موفقیت در بازار این است که به جای اینکه مسخ ابزار و الگوهای و نسبت ها و ...بشویم و هر روز دهها تحلیل کنیم و بخواهیم برای حرکت بازار خط ونشان بکشیم بهتر است گاهی به اخلاق موج پرداخته و به اصل پیدایش امواج توجه کنیم و .....(به زودی تاپیکی برای این موضوع باز خواهم کرد و در آن به بحث خواهیم نشست..)
                اما در مورد تعادل و منطقه ی تعادل در بازار به نظر من چنین منطقه ای در بازار وجود ندارد!!!...اگر ما منطقه تعادل در بازار داشته باشیم کافی است یک تابع نرمال تعریف کرده و انحراف معیار قیمت را از این منطقه به دست آورده و با توجه به فاصله ی قیمت از این منطقه به ترید بپردازیم...که این امکان وجود ندارد(حد اقل فعلا..) در ضمن اگر ما به منطقه تعادل در بازار معتقد باشیم وقتی قیمت به منطقه تعادل رسید هیچ دلیلی ندارد که نوسان انجام دهد زیرا به آرامش خود رسیده است و هیچ نیرویی برا به حرکت در آوردن قیمت وجود نخواهد داشت....
                مساله سوم این است که اگر منطقه ی تعادل وجو داشته باشد و ما قادر به درک آن باشیم نیازی به استاپ گذاشتن نخواهیم داشت و در ضمن میتوانیم فول مارجین ترید کنیم...(البته من به این نکته کاملا معتقد هستم و ...)
                پیوت های قیمتی که قدمت زیادی دارند در صدد تفسیر این موضوع بودند که قیمت در هر روز ،هفته و یا سال در یک محدوده ای نوسان میکنندو با یک فرمولی میتوان منطقه ی تعادل (پیوت مرکزی)را به دست آورد و با فاصله قیمت از ان میتوان ترید کرد که به نظر من موفقیتی نداشته اند...
                ........
                لطفا نظرت را مرقوم بفرما...
                .................................................. ...........
                سلام و درود محضر شما مهرداد جان

بسیار ممنونم از نظرات ارزشمندتان .کاملا حق با شماست اگر منطقه تعادل را یک سطح تعادل فیزیکی در نظر گرفته باشیم طبیعتا در اون ناحیه قیمت به آرامش خود می رسد.
                اما از دیدگاه بنده و تعریفی که برای منطقه تعادل دارم قضیه کاملا برعکس بوده و اتفاقا منطقه تعادل پر نوسان ترین ناحیه خواهد بود .
                برای اینکه بتونیم به یک هدف مشترک برسیم اگر تمایل داشته باشید بحث رو با یک سوال اساسی ادامه بدیم تا کم کم به نکات اصلی وارد بشیم و اون هم اینکه :
                به نظر شما اساس و علت تغییر قیمت ها در جفت ارزهای مختلف چیست ؟

سپاسگزارم از توجهتون ...البته فکر می کنم این تاپیک محل مناسبی برای ادامه بحث ها نباشد اگر صلاح دیدید تاپیک را تغییر دهید...مرسی

نظر

• نظر

• نوشته اصلی توسط syzygy نمایش پست ها

Sent from my HUAWEI G750-U10 using Tapatalk

نظر

• برای ورود با ریسک کمتر می توان منتظر تائید و تریگر مناسب در قیمت 1.4525 بود.(عدم استفاده از بای لیمیت)

ویرایش توسط shahabi.ma : https://www.traderha.com/member/16293-shahabi-ma در ساعت 01-07-2016, 05:54 PM

نظر

• Buy eur/usd @ 1.443 tp 1.449
                        [ATTACH=CONFIG]4549[/ATTACH]

نظر

• پوند در یک نگاه

نظر

• دوستان با توجه به اخبار مهم فردا برای دلار و پوند تحلیلتون از حرکت جفت ارز پوند دلار چیه؟

نظر

• sell gbp/usd 1.4530
                              tp 1.4470

نظر

• نوشته اصلی توسط منصورپاکدل نمایش پست ها
                                sell gbp/usd 1.4530
                                tp 1.4470
                                tp لمس شد

نظر

پردازش ...
                                X