اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل همگانی aud usd

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• خب یه مقدار در مورد آماری صحبت کنم که حدود سه ساعت و نیم دیگر منتشر میشه...

این آمار درواقع یک نوع پرسشنامه هست که توسط نزدیک به 500 بانک و موسسه مالی و سرمایه گذاری بزرگ در استرالیا پر میشه... این گزارش که هم به صورت ماهیانه هست و هم به صورت فصلی به نوعی بیانگر ذهنیت و دیدگاه فعالین اقتصادی کشور در مورد آینده نزدیک ( 6 ماه پیش روست)...

اتفاقات زیادی در دنیا می تونه رو ذهنیت این سرمایه گذاران تاثیر بگذاره...در سه ماه اخیر شاهد نوعی روند نزولی در ضریب اطمینان دلار استرالیا بوده ایم به نوعی که در شرایطی که در ماه جولای این رقم 10 بوده است در ماه آگوست به 4 و در ماه سپتامبر به 1 تقلیل یافته است...

عدد بالای صفر همچنان به معنای انتظار رشد اقتصادی است و هرچه این رقم بالاتر باشه اطمینان از این رشد بالاتر است... در ماه اخیر این رقم به 1 رسیده که فاصله کمی با منفی شدن داره...

حال دو حالت برای آماری امشب داریم:

حالت اول اینه که شاهد بهبود خواهیم بود که در این صورت انتظار ما از داده بنیادی برآورده نخواهد شد و احتمالا پندینگ اردر ما هم حذف میشه چون به مرحله فعال شدن نمیرسه...

حالت دوم اینه که بر اساس روند سه ماه اخیر شاهد کاهش اطمینان سرمایه گذاران باشیم که اگر این کاهش همزمان ورود این ضریب رو به محدوده منفی باعث بشه به معنای کاهش سطح انتظار از اقتصاد استرالیا و ورود به زون بی اعتمادی است ( کمتر از صفر)...

در چنین حالتی بازار ریسک گریز میشه و سرمایه ها به سمت دلار میره و اون دلیل بنیادی که ما نیاز داریم تا پترن ما رو هم فعال کنه بوجود خواهد آمد...

من امشب گزارش رو می خونم به محض انتشار از سایت رسمیش و در صورتی که انتظارم همانند حالت دوم ایجاد نشه پندینگ اردر رو حذف می کنم...

http://business.nab.com.au/tag/business-survey

ارادتمند- بهزاد

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
      با سلام

بنده فکر میکنم دلار استرالیا هنوز جا برای صعود دارد

با احترام
      مجسن عزیز

هر احتمالی رو در بازار باید در نظر داشت و هیچ بعید نیست که بازار منطبق با تحلیل شما رفتار کنه... در هر حال هیچ زمان قطعیتی در بازار نداریم و باید آماده هر اتفاقی بود...

شخصا هر زمان بر اساس تحلیل بنیادی و تحلیلی تکنیکی شرایط برای ورود مهیا بشه شانس خودم رو با تکیه بر مدیریت سرمایه ( به دلیل واقف بودن به احتمالات در بازار) آزمایش می کنم... حقیقتا هیچ زمان آینده چارت رو پیش بینی نمی کنم و سعی می کنم با روندها همراه باشم... در شرایط حاضر هم اگر روندی شکل نگیره همراه آن نخواهم بود و اگر هم شکل گرفت و زودتر از موعد جهت برگشت و باعث فعال شدن استاپم بشه با مدیریت سرمایه ریسک آن کنترل شده هست با این توضیح که ضرر همواره جزیی از بازار هست و بهترین تریدرها نزدیک به 40 تا 45 درصد پوزیشن هایشان استاپ می خورد ( مشروط به رعایت مدیریت ریسک و نسبی ریسک به ریوارد)...

دوستانی هستند که درصد کمی از پوزیشن هاشون استاپ می خوره که این نه به دلیل موفقیت پلان ترید اونها که به دلیل اشتباه در مدیریت ریسک آنهاست ( مدیریت ریسک با مدیریت سرمایه فرق دارد)...

ارادتمند- بهزاد

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
        مجسن عزیز

هر احتمالی رو در بازار باید در نظر داشت و هیچ بعید نیست که بازار منطبق با تحلیل شما رفتار کنه... در هر حال هیچ زمان قطعیتی در بازار نداریم و باید آماده هر اتفاقی بود...

شخصا هر زمان بر اساس تحلیل بنیادی و تحلیلی تکنیکی شرایط برای ورود مهیا بشه شانس خودم رو با تکیه بر مدیریت سرمایه ( به دلیل واقف بودن به احتمالات در بازار) آزمایش می کنم... حقیقتا هیچ زمان آینده چارت رو پیش بینی نمی کنم و سعی می کنم با روندها همراه باشم... در شرایط حاضر هم اگر روندی شکل نگیره همراه آن نخواهم بود و اگر هم شکل گرفت و زودتر از موعد جهت برگشت و باعث فعال شدن استاپم بشه با مدیریت سرمایه ریسک آن کنترل شده هست با این توضیح که ضرر همواره جزیی از بازار هست و بهترین تریدرها نزدیک به 40 تا 45 درصد پوزیشن هایشان استاپ می خورد ( مشروط به رعایت مدیریت ریسک و نسبی ریسک به ریوارد)...

دوستانی هستند که درصد کمی از پوزیشن هاشون استاپ می خوره که این نه به دلیل موفقیت پلان ترید اونها که به دلیل اشتباه در مدیریت ریسک آنهاست ( مدیریت ریسک با مدیریت سرمایه فرق دارد)...

ارادتمند- بهزاد
        جناب بهزادی عزیز...
        قطعا همینطور است و هیچ قطعیتی در بازار وجود ندارد و مدیریت ریسک و سرمایه بخشی بزرگی از موفقیت را تضمین میکند...
        و در زمینه تحلیل نظرم ، نظر استاد عزیزم جناب آزادی است که زمان در تحلیل حرف اول و آخر را میزند...مهمترین رکن تحلیل که فراگرفتن شیوه درست استفاده از آن حتی میتواند بعد روانشناسی و مدیریت ریسک و سرمایه یک تریدر را تقویت کند...

با احترام

نظر

خب یه مقدار در مورد آماری صحبت کنم که حدود سه ساعت و نیم دیگر منتشر میشه...

این آمار درواقع یک نوع پرسشنامه هست که توسط نزدیک به 500 بانک و موسسه مالی و سرمایه گذاری بزرگ در استرالیا پر میشه... این گزارش که هم به صورت ماهیانه هست و هم به صورت فصلی به نوعی بیانگر ذهنیت و دیدگاه فعالین اقتصادی کشور در مورد آینده نزدیک ( 6 ماه پیش روست)...

اتفاقات زیادی در دنیا می تونه رو ذهنیت این سرمایه گذاران تاثیر بگذاره...در سه ماه اخیر شاهد نوعی روند نزولی در ضریب اطمینان دلار استرالیا بوده ایم به نوعی که در شرایطی که در ماه جولای این رقم 10 بوده است در ماه آگوست به 4 و در ماه سپتامبر به 1 تقلیل یافته است...

عدد بالای صفر همچنان به معنای انتظار رشد اقتصادی است و هرچه این رقم بالاتر باشه اطمینان از این رشد بالاتر است... در ماه اخیر این رقم به 1 رسیده که فاصله کمی با منفی شدن داره...

حال دو حالت برای آماری امشب داریم:

حالت اول اینه که شاهد بهبود خواهیم بود که در این صورت انتظار ما از داده بنیادی برآورده نخواهد شد و احتمالا پندینگ اردر ما هم حذف میشه چون به مرحله فعال شدن نمیرسه...

حالت دوم اینه که بر اساس روند سه ماه اخیر شاهد کاهش اطمینان سرمایه گذاران باشیم که اگر این کاهش همزمان ورود این ضریب رو به محدوده منفی باعث بشه به معنای کاهش سطح انتظار از اقتصاد استرالیا و ورود به زون بی اعتمادی است ( کمتر از صفر)...

در چنین حالتی بازار ریسک گریز میشه و سرمایه ها به سمت دلار میره و اون دلیل بنیادی که ما نیاز داریم تا پترن ما رو هم فعال کنه بوجود خواهد آمد...

من امشب گزارش رو می خونم به محض انتشار از سایت رسمیش و در صورتی که انتظارم همانند حالت دوم ایجاد نشه پندینگ اردر رو حذف می کنم...

http://business.nab.com.au/tag/business-survey

ارادتمند- بهزاد
          صبح دوستان بخیر،

اگرچه ضریب اطمینان اقتصادی از 1 به 5 افزایش یافت اما متن گزارشی که توسط بانک استرالیا منتشر شد ضمن اشاره به بهبودها، روی این موضوع تاکید داشت که شرایط نسبت به میانگین یک سال گذشته همچنان بدبینانه تر است و خوشبینی نسبت به پارامتر های اقتصادی شش ماه آینده با وجود بهبود در اندازه های مورد نظر نیست...

بر همین اساس گزارش از دید بنده به نوعی دوپهلو بود و باعث شد تمرکز من برای این پوزیشن بر روی تحلیل تکنیکال معطوف بشه... هرچند کندل تریگر آنطور که باید و شاید شکل نگرفته بود...

در نهایت تریگر فعال شده... زمانی که تریگر فعال بشه دیگه با تحلیل اون جفت ارز کاری ندارم... همانند تیری هست که شلیک شده و اینکه به شکار می خورد یا خیر در این مرحله دیگر دست شکارچی نیست... تریگر به معنای ماشه تفنگ هست و دلیل استفاده از این واژه این هست که تا قبل از شلیک میشه تحلیل رو همه جوره مد نظر قرار داد اما بعد از شلیک فقط باید به انتظار نشست...

بنده مدیریت سرمایه رو همواره رعایت می کنم... نتیجه این پوزیشن از دو حال خارج نیست... یا اینکه نقطه خروج اولیه (استاپ) زده میشه و درصدی مجاز از سرمایه که روی این پوزیشن ریسک شده سوخت میشه و یا اینکه به اهداف مورد نظر خواهد رسید... در هر دو حالت تفاوت چندانی نمیکند چراکه باید آماده برای شلیک بعدی باشم که علی القاعده بعد از تعیین تکلیف تیر رها شده فعلی است...

بدرود- بهزاد

نظر

• سلام اقای بهزادی
            از تحلیلهای شما اموزش و توضیحاتتون بسیار متشکریم دکمه تشکرمن خراب شده و این نکته ای که در خصوص احترام گذاشتن به تحلیل و پایبندی به قوانین ( در هر صورت فرقی نمیکند استاپ یا تی پی) بسیار اموزنده و یکی از شروط موفقیت در بازار است . امیدواریم که بتونیم همگی کاربردی نماییم.

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
            صبح دوستان بخیر،

اگرچه ضریب اطمینان اقتصادی از 1 به 5 افزایش یافت اما متن گزارشی که توسط بانک استرالیا منتشر شد ضمن اشاره به بهبودها، روی این موضوع تاکید داشت که شرایط نسبت به میانگین یک سال گذشته همچنان بدبینانه تر است و خوشبینی نسبت به پارامتر های اقتصادی شش ماه آینده با وجود بهبود در اندازه های مورد نظر نیست...

بر همین اساس گزارش از دید بنده به نوعی دوپهلو بود و باعث شد تمرکز من برای این پوزیشن بر روی تحلیل تکنیکال معطوف بشه... هرچند کندل تریگر آنطور که باید و شاید شکل نگرفته بود...

در نهایت تریگر فعال شده... زمانی که تریگر فعال بشه دیگه با تحلیل اون جفت ارز کاری ندارم... همانند تیری هست که شلیک شده و اینکه به شکار می خورد یا خیر در این مرحله دیگر دست شکارچی نیست... تریگر به معنای ماشه تفنگ هست و دلیل استفاده از این واژه این هست که تا قبل از شلیک میشه تحلیل رو همه جوره مد نظر قرار داد اما بعد از شلیک فقط باید به انتظار نشست...

بنده مدیریت سرمایه رو همواره رعایت می کنم... نتیجه این پوزیشن از دو حال خارج نیست... یا اینکه نقطه خروج اولیه (استاپ) زده میشه و درصدی مجاز از سرمایه که روی این پوزیشن ریسک شده سوخت میشه و یا اینکه به اهداف مورد نظر خواهد رسید... در هر دو حالت تفاوت چندانی نمیکند چراکه باید آماده برای شلیک بعدی باشم که علی القاعده بعد از تعیین تکلیف تیر رها شده فعلی است...

بدرود- بهزاد

نظر

شب بخیز،

دلار استرالیا هم در شرایط استثنایی قرار گرفته است... پترن کامل شده است اما کندل تریگر هنوز شکل نگرفته است... کندل امروز هم یک کندل صعودی قوی بود... با این حال میشه زیر این کندل یک پندینگ اردر کاشت...

دلیل تکنیکی:

پترن هارمونیک گارتلی و پترن هارمونیک ab=cd
              پترن الیوتی abc در دل پترن 123
              قرارگیری بر روی نسبت کلیدی 79 درصد

دلیل بنیادی:

آمار پرسشنامه اقتصادی استرالیا که امشب حوالی ساعت 4 صبح اعلام میشه... با توجه به روند نزولی داده آماری در سه ماه اخیر احتمال ورود این آمار به زیر صفر بالاست که نشان از بدبینی سرمایه داران و تحلیلگران به آینده کوتاه مدت استرالیا هست... این موضوع می تونه باعث ریسک گریزی سرمایه ها و تقویت دلار بشه...

در پست بعد در مورد پندینگ اردر توضیح می دهم...

ارادتمند- بهزاد

شب دوستان بخیر

این پوزیشن فعال شده و در حاشیه سود مناسبی هم رفته در همین مدت کوتاه... با این حال چون این ترید در تایم فریم دیلی هست انتظار بستن اونرو زودتر از هفته آینده ندارم...

فردا ظهر عازم ویلای شمال هستم و معمولا در سفر کامپیوتر و لپ تاپ رو به همراه نمیبرم تا آسایش و لذت سفر از بین نره... با توجه به اینکه پوزیشنی فعال دارم نیازی به مانیتور کردن آن هم نیست... مهم این هست که این پوزیشن دارای استاپ هست و همین برای کنترل حد ضرر کفایت می کنه...

ترید شغل پردردسری هست و باید همیشه برنامه تفریح رو در برنامه داشته باشید... این موضوع باعث میشه ذهنیت شما برای حضور در بازار همیشه آماده باشه...

تا هفته اینده که مجددا در خدمت دوستان خواهم بود همه رو به خدا می سپارم...

بدرود- بهزاد

نظر

• بسیار زیبا

خواستم فقط لایک کنم دیدم کافی نیست و با نوشتن این متن از شما تشکر میکنم

واقعا لذت بردم از تسلط بر تریدتان

ممنونم از شما

تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                در این سایت و در تلگرام
                SmartSignalFX@

نظر

شب دوستان بخیر

این پوزیشن فعال شده و در حاشیه سود مناسبی هم رفته در همین مدت کوتاه... با این حال چون این ترید در تایم فریم دیلی هست انتظار بستن اونرو زودتر از هفته آینده ندارم...

فردا ظهر عازم ویلای شمال هستم و معمولا در سفر کامپیوتر و لپ تاپ رو به همراه نمیبرم تا آسایش و لذت سفر از بین نره... با توجه به اینکه پوزیشنی فعال دارم نیازی به مانیتور کردن آن هم نیست... مهم این هست که این پوزیشن دارای استاپ هست و همین برای کنترل حد ضرر کفایت می کنه...

ترید شغل پردردسری هست و باید همیشه برنامه تفریح رو در برنامه داشته باشید... این موضوع باعث میشه ذهنیت شما برای حضور در بازار همیشه آماده باشه...

تا هفته اینده که مجددا در خدمت دوستان خواهم بود همه رو به خدا می سپارم...

بدرود- بهزاد

سلام دکتر بهزادی عزیز
                  مثل همیشه عالی بود انشالله سفر به سلامتی باشه
                  جناب بهزادی یه سوال داشتم خدمتتون اینکه شما هنوز کندل تریگر تشکیل نشده بود و کندل هنوز صعودی بود و دی تی اسلاتور هم هنوز ریورسال انجام نشده بود اوردر رو گذاشتین ؟ دکتر می شه همیشه به همین طریق عمل کرد؟ ممنون می شم راهنمایی کنید

نظر

• نوشته اصلی توسط 0111 نمایش پست ها
                    سلام دکتر بهزادی عزیز
                    مثل همیشه عالی بود انشالله سفر به سلامتی باشه
                    جناب بهزادی یه سوال داشتم خدمتتون اینکه شما هنوز کندل تریگر تشکیل نشده بود و کندل هنوز صعودی بود و دی تی اسلاتور هم هنوز ریورسال انجام نشده بود اوردر رو گذاشتین ؟ دکتر می شه همیشه به همین طریق عمل کرد؟ ممنون می شم راهنمایی کنید
                    سلام

ممنون... این کوچولومون رو زنبور نیش زد و به جای فرداشب امشب برگشتیم...

من بیشتر بر اساس تجربه شخصی ورود دارم و گاها پیش میاد که در انتظار کندل تریگر نمی مونم با این حال توجه کنید که همیشه ورود بر اساس پندینگ اردر هست و باید برای یک پوزیشن فروش لو کندل قبلی شکسته بشه تا پوزیشن من فعال بشه...

در روش ماینر باید منتظر کراس باشیم و بعد از کراس زیر کندل معادل پندینگ اردر رو قرار دهیم... منتها من معمولا بر اساس کندل تریگر وارد میشم که البته این توصیه رو به دوستان نمی کنم چون نیاز به تجربه و آشنایی با رفتار جفت ارزهای متفاوت داره...

حقیقتا بنده این شمارش هایی که روی چارت هست رو فقط چون تصویر در انجمن ارایه میشه قرار میدهم و در ترید شخصی فقط با نگاه به چارت خالی( بدون هیچ اندیکاتور و ابزار) شرایط رو می سنجم که البته همواره ورود در انتهای کارکشن هاست...

در انتها این توضیح رو بدهم که من چون ورود دیگری روی ارز یورو داشتم که دارای کورولیشن بالایی با دلار استرالیا هست به محض فعال شدن اون پوزیشن این پوزیشن رو ریسک فری کردم تا قوانین مدیریت سرمایه را رعایت کرده باشم...

ارادتمند- بهزاد
                    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 10-17-2015, 02:05 AM

نظر

• نظر

• استرالیا / دلار تایم 4 ساعته

Truth Alone Triumphs
                        حقيقت به تنهايي پيروز است

نظر

• نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
                          Aud Usd H1

پس از پر شدن زمان و نرسیدن به هدف اصلاح ، انتظار صعود داریم

M15

مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

• سلام

حدود یک ساعت دیگر جی دی پی آمریکا رو داریم... در صورتی که آمار ضعیفی ارایه بشه که فشار بنیادی روی چارت ها ایجاد کنه خرید استرالیا رو ایده آل می دونم... به دلیل فشاری که ماریو دراگی روی یورو اورده حتی با داده ضعیف از آمریکا خرید یورو رو چندان به صلاح نمی دونم...

البته این پوزیشن فقط در صورتی گرفته میشه که داده ضعیفی رو در جی دی پی ببینم... برای هفته آینده هم هم روی دلار استرالیا و سیاست های پولی آن کلی خبر و محرک اقتصادی داریم و هم روز یکشنبه شاخص مدیران خرید کشور چین رو به عنوان بزرگترین شریک اقتصادی استرالیا داریم...

فعلا تا اعلام آمار صبر می کنم و این پست به معنای خرید دلار استرالیا نیست...

ارادتمند- بهزاد

ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 10-29-2015, 04:06 PM

نظر

• سلام

اگر تا 45 دقیقه دیگر مشخصات های و لو کندل های پایانی فرقی نکنه و همچنین شاهد آمار ضعیف تر از انتظار در تولید ناخالص ملی کشور آمریکا باشیم:

1- نقطه خروج پوزیشن باز یورو که در 1.1359 وارد آن شده بودیم و در حال حاضر استاپ آن روی 1.1102 قرار دارد بر روی 1.0984 قرار می گیرد... (تریلینگ استاپ مرحله سوم)

2- پندینگ اردر زیر رو بر روی دلای استرالیا قرار می دهم... Buystop AUDUSD@0.7109 sl 0.7073

توجه کنید که اگر تغییری در های و لو ها دقایقی قبل از بسته شدن کندل یکساعته و اعلام خبر بشه باید اونها رو لحاظ کنید چون من در لحظه خبر احتمالا فرصت ارسال پست اصلاحی رو نداشته باشم...

ارادتمند- بهزاد

نظر

• Final release

Buystop AUDUSD@0.7123 sl 0.7073
                                Stoptrail EURUSD to 1.0983

نظر

پردازش ...
                                X