اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل همگانی شاخص دلار dxy

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

H 1

مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
      H 1

نتیجه :
      تحلیل فیل شد
      در کوتاه مدت شاهد شکست روند کند صعودی بودیم
      اما تحلیل در تایم روزانه هنوز به قوت خود باقیست و حتی به آن اعتبار بیشتری خواهد داد

نظر

H 1

نظر

در ادامه :
          ریزش کوتاه مدتی که در شاخص انتظار داشتیم بسیار کند شد و به هدف مورده نظر نرسید
          به نظر شرایط صعود کم کم فراهم شود

نظر

با توجه به اینکه 2 ساعت مونده به زمان انتشار بیانه فدرال رزرو و کنفرانس خبری رئیس بانک مرکزی آمریکا تصویری از شاخص دلار در ذهنم نقش بسته ... الگوی Bat .... با توجه به شرایطی که در بیشتر جفت ارزهای دلاری شکل گرفته خیز ارزش دلار در کوتاه مدت زیاد است.

تصویر زیر صرفا جهت بیان حس شخصی خودم است. با این تحلیل ترید نکنید!

انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
              با توجه به اینکه 2 ساعت مونده به زمان انتشار بیانه فدرال رزرو و کنفرانس خبری رئیس بانک مرکزی آمریکا تصویری از شاخص دلار در ذهنم نقش بسته ... الگوی Bat .... با توجه به شرایطی که در بیشتر جفت ارزهای دلاری شکل گرفته خیز ارزش دلار در کوتاه مدت زیاد است.

تصویر زیر صرفا جهت بیان حس شخصی خودم است. با این تحلیل ترید نکنید!

اصولا سعی کن در ذهنتان جهت برای بازار تعریف نکنید چون که بازار راه خود را ادامه می دهد ونکته بعدی هم الگوهای هارمونیک زمانی قابل استفاده هستند که ان الگو تشکیل شده باشد

نظر

نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
                اصولا سعی کن در ذهنتان جهت برای بازار تعریف نکنید چون که بازار راه خود را ادامه می دهد ونکته بعدی هم الگوهای هارمونیک زمانی قابل استفاده هستند که ان الگو تشکیل شده باشد
                دوست گرامی در بازار تحلیل قطعیت نداره و همه تحلیل ها بر فرض ها و احتمالات استوار هست. پیشبینی تشکیل الگوها هم خودش نوعی احتماله. بنده هم خوب میدونم که تا زمانی که یک الگو شکل نگرفته و مهمتر اینکه تریگر ورود نداده نباید وارد شد. چه بسا بسیار اتفاق افتاده الگو های هارمونیکی تکمیل شدند و حتی تایید های بسیاری جهت چرخش داشتند اما فیل شدند.
                مطلب فوق صرفا یک پیشبینی از رفتار احتمالی دلار بود که محقق نشد. حتی اگر هم می خواستیم به فرض غلط با هدف شکل گیری چنین الگوی تا تارگت d وارد بشیم باز هم تریگر ورود جهت خرید دلار صادر نکرد. ضمن اینکه بنده اغلب اوقات در زمان اخبار بسیار مهم پوزیشن باز ندارم مگر اینکه در تایم فریم های بلند مدت ورود کرده باشم.
                انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرد

فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست دو روزه خود با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نرخ بهره کوتاه مدت خود را بدون تغییر در سطح نزدیک به صفر ثابت نگه می دارد.

به نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره کوتاه مدت خود در شرایط کنونی در شرایطی است که بسیاری از کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند که فدرال رزرو طی ماه های آینده به خصوص در نشست سپتامبر برای افزایش نرخ بهره برای نخستین بار از سال 2006 میلادی آماده خواهد شد.

بر اساس این گزارش به نظر می رسد شرایط رشد و رونق اقتصادی آمریکا در شرایط کنونی هنوز برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو مناسب نبوده است. فدرال رزرو همچنین پیش بینی خود نسبت به رشد اقتصادی آمریکا را نیز کاهش داده است.

بر اساس پیش بینی فدرال رزرو، رشد اقتصادی آمریکا امسال به 1.8 تا 2 درصد خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی فدرال رزرو 2.3 تا 2.7 درصد اعلام شده بود.

اگر این پیش بینی درست باشد، این بدترین عملکرد اقتصاد آمریکا از سال 2011 میلادی خواهد بود. پیش بینی فدرال رزرو بسیار کمتر از برآوردهای مطرح شده از سوی کارشناسان اقتصادی بوده است.

در بیانیه فدرال رزرو آمده است که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال با افزایش نسبی روبرو شده است. اقتصاد آمریکا در سه ماه نخست امسال با کاهش رشد روبرو شده بود.

در حالی که بخش مسکن آمریکا با رشد و رونق نسبی روبرو شده ولی صادرات و سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور با رشد چندان امیدوار کننده ای مواجه نشده است.

سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا همچنین نسبت به بهبود اوضاع بازار کار و اشتغال امیدواری چندانی نشان نداده اند گرچه روند ایجاد فرصت های شغلی جدید در آمریکا طی ماه های اخیر بهتر شده است.

فدرال رزرو پیش بینی کرده است که نرخ بیکاری آمریکا تا پایان امسال به 5.2 درصد خواهد رسید. این رقم در ماه می به 5.5 درصد رسیده است. در گزارش ماه مارس فدرال رزرو پیش بینی کرده بود که نرخ بیکاری به کمتر از 5 درصد خواهد رسید.

فدرال رزرو همچنین پیش بینی کرد که نرخ تورم سالانه آمریکا امسال بین 0.6 تا 0.8 درصد خواهد بود. فدرال رزرو آمریکا قصد دارد تا به هدف نرخ تورم 2 درصدی دست یابد.

مقام های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی پیش از این از فدرال رزرو آمریکا خواسته بودند تا برای افزایش نرخ بهره حداقل تا اوایل سال آینده صبر کند. البته هنوز 15 نفر از 17 عضو کمیته بازار باز فدرال رزرو بر این باورند که نرخ بهره آمریکا تا پایان امسال افزایش خواهد یافت.

نظر

دوست گرامی در بازار تحلیل قطعیت نداره و همه تحلیل ها بر فرض ها و احتمالات استوار هست. پیشبینی تشکیل الگوها هم خودش نوعی احتماله. بنده هم خوب میدونم که تا زمانی که یک الگو شکل نگرفته و مهمتر اینکه تریگر ورود نداده نباید وارد شد. چه بسا بسیار اتفاق افتاده الگو های هارمونیکی تکمیل شدند و حتی تایید های بسیاری جهت چرخش داشتند اما فیل شدند.
                    مطلب فوق صرفا یک پیشبینی از رفتار احتمالی دلار بود که محقق نشد. حتی اگر هم می خواستیم به فرض غلط با هدف شکل گیری چنین الگوی تا تارگت d وارد بشیم باز هم تریگر ورود جهت خرید دلار صادر نکرد. ضمن اینکه بنده اغلب اوقات در زمان اخبار بسیار مهم پوزیشن باز ندارم مگر اینکه در تایم فریم های بلند مدت ورود کرده باشم.
                    .................................................. .......
                    ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 06-18-2015, 02:31 PM

نظر

با سلام
                      دوست عزیز اینکه بازار بر اساس احتمالات است بر همه فعالان بازارهای مالی قابل فهم است اگر کسانی که با تحلیل فنی کار می کنند اصول کلی چه در زمینه هارمونیک و چه در زمینه الیوت را رعایت نکنند بعدا دچار ضرر و زیان سنگین می شونند خوب وقتی که شما پیش بینی در جهت تشکیل الگو که اصلا تشکیل نشده است را می کنید این عمل شما باعث می شود در ذهن خود نقش تشکیل این الگو را مخاطره کنید و دوست داشته باشی این الگو در جهت ذهنیت شما تشکیل شود و ذهن خود را درگیر حرکت های غیر واقعی در جهت نادرست کنید و ذهن خود را خسته کنیدو در صحبت خود شما بیان کردید حتی اگر الگو تشکیل شود امکان هست الگو عمل نکند پس چه لزومی دارد ما هنوز الگوی که هنوز تشکیل نشده است را با انواع مختلف تشکیل از این الگوها درگیر کنیم این نکته را داشته باشید هر چه ذهن خود را درگیر مسایل غیر واقعی از این بازار نکنید موفق تر هستید دوست عزیز این مطالب را صرفا با این خاطر عنوان کردم که چندین سال قبل که با هارمونیک کار می کردم با اینگونه از موارد اشتباه تحلیلی که انجام می دادم روبرو شدم که فکر می کنم که این موارد عنوانی را بتوان جز مسایل تحلیل ذهنی و روانی دسته بندی کرد
                      موفق باشید

نظر

با سلام
                        دوست عزیز اینکه بازار بر اساس احتمالات است بر همه فعالان بازارهای مالی قابل فهم است اگر کسانی که با تحلیل فنی کار می کنند اصول کلی چه در زمینه هارمونیک و چه در زمینه الیوت را رعایت نکنند بعدا دچار ضرر و زیان سنگین می شونند خوب وقتی که شما پیش بینی در جهت تشکیل الگو که اصلا تشکیل نشده است را می کنید این عمل شما باعث می شود در ذهن خود نقش تشکیل این الگو را مخاطره کنید و دوست داشته باشی این الگو در جهت ذهنیت شما تشکیل شود و ذهن خود را درگیر حرکت های غیر واقعی در جهت نادرست کنید و ذهن خود را خسته کنیدو در صحبت خود شما بیان کردید حتی اگر الگو تشکیل شود امکان هست الگو عمل نکند پس چه لزومی دارد ما هنوز الگوی که هنوز تشکیل نشده است را با انواع مختلف تشکیل از این الگوها درگیر کنیم این نکته را داشته باشید هر چه ذهن خود را درگیر مسایل غیر واقعی از این بازار نکنید موفق تر هستید دوست عزیز این مطالب را صرفا با این خاطر عنوان کردم که چندین سال قبل که با هارمونیک کار می کردم با اینگونه از موارد اشتباه تحلیلی که انجام می دادم روبرو شدم که فکر می کنم که این موارد عنوانی را بتوان جز مسایل تحلیل ذهنی و روانی دسته بندی کرد
                        موفق باشید
                        دوست عزیز روش تحلیل و ترید بنده تنها متکی بر روی الگوهای هارمونیک نیست. اون پست هم که الان خیلی مورد بحث شما شده رو اصلا نمی خواستم قرار بدم و حتی هم در انتهای پست گفتم: تصویر زیر صرفا جهت بیان حس شخصی خودم است. با این تحلیل ترید نکنید! چون میدونستم احتمال اشتباه هست که خوشبختانه اگر هم کسی می خواست پوزیشنی در جهت جفت ارز دلاری بگیره هیچ تریگری صادر نمی کرد.

اما در پاسخ به فرمایشات جنابعالی بنده اصلا ذهن خودم رو درگیر جهت غیر واقعی بازار نمی کنم و همیشه جهت روند بازار رو تعقیب می کنم... چه بسا اگر از تصوری که از روند احتمالی داشتم تریگری صادر می شد قطعا پوزیشن می گرفتم و اگر در جهت اون الگو پیش می رفت نقطه d می تونست به عنوان یکی از تارگت هام باشه.
                        در هر صورت هر شخص نظری داره و بازار هم یا بالا میره یا پایین . حالا شاید اگر دیشب دلار بالا می رفت شما انتقادی از این مطلب نمی کردید.
                        به هر حال ممنون از انتقادتون و بهتر می دونم دیگه این بحث رو جهت حفظ انسجام تاپیک ادامه ندیم. و خوشحال میشیم اگر تحلیلی مربوط به موضوع تاپیک دارید قرار بدید تا بنده و سایر دوستان استفاده کنیم.
                        موفق باشید.

نظر

دوست عزیز روش تحلیل و ترید بنده تنها متکی بر روی الگوهای هارمونیک نیست. اون پست هم که الان خیلی مورد بحث شما شده رو اصلا نمی خواستم قرار بدم و حتی هم در انتهای پست گفتم: تصویر زیر صرفا جهت بیان حس شخصی خودم است. با این تحلیل ترید نکنید! چون میدونستم احتمال اشتباه هست که خوشبختانه اگر هم کسی می خواست پوزیشنی در جهت جفت ارز دلاری بگیره هیچ تریگری صادر نمی کرد.

اما در پاسخ به فرمایشات جنابعالی بنده اصلا ذهن خودم رو درگیر جهت غیر واقعی بازار نمی کنم و همیشه جهت روند بازار رو تعقیب می کنم... چه بسا اگر از تصوری که از روند احتمالی داشتم تریگری صادر می شد قطعا پوزیشن می گرفتم و اگر در جهت اون الگو پیش می رفت نقطه d می تونست به عنوان یکی از تارگت هام باشه.
                          در هر صورت هر شخص نظری داره و بازار هم یا بالا میره یا پایین . حالا شاید اگر دیشب دلار بالا می رفت شما انتقادی از این مطلب نمی کردید.
                          به هر حال ممنون از انتقادتون و بهتر می دونم دیگه این بحث رو جهت حفظ انسجام تاپیک ادامه ندیم. و خوشحال میشیم اگر تحلیلی مربوط به موضوع تاپیک دارید قرار بدید تا بنده و سایر دوستان استفاده کنیم.
                          موفق باشید.
                          جناب کارن مخاطب بنده فقط شما و تنها این پست نبود چون که دیدم دوستان دیگر در فروم هم تحلیل هارمونیک از این موارد می گذارند بنده گوشزد کردم به هرحال بنده هم موافق شما هستم هرکس یک روش تحلیلی دارد حال ان چیزی که ما فکر می کنیم غلط است از نظر معامله گران دیگر چه بسا درست باشد بنده چند سال قبل هم فهمیدم را موفقیت در این بازار الیوت هارمونیک نیست (البته از نظر بنده)و با استفاده از شناسایی امواج تا حدودی به موفقیت رسیدم
                          این تحلیل را چند ماه قبل روی دلار انجام دادم
                          درود
                          الگوی پروانه:
                          تشکیل این الگو وخریدارشدن در این محدوده بسیار پریسک است پس اگرخریدار نیستید فروشنده هم نباشید(شاخص دلار و انس طلا )

https://charts.mql5.com/7/221/usdidx...rkets-corp.png
                          نتیجه:فعلا تا 33درصد رسیده است

https://charts.mql5.com/8/139/usdidx...rkets-corp.png
                          ویرایش توسط gold : https://www.traderha.com/member/5503-gold در ساعت 06-18-2015, 05:30 PM

نظر

ادامه در تایم روزانه :
                            در ادامه در تایم 4 ساعته :
                            در صورت تریگر برا یک صعود خوب اماده میشیم

نظر

در ادامه در تایم 4 ساعته :
                              در صورت تریگر برا یک صعود خوب اماده میشیم

update : ماطابق انتظار شاهد صعود بودبم ، اما نه با آن قدرتی که انتظار میرفت . فعلا با کند بود صعود شاهد ریزش پس از برخورد به سطح 78% هستیم

نظر

روند صعودی شاخص دلار همچنان ادامه دار است. اما تشکیل دو الگوی AB=CD و گارتلی به ترتیب در محدوده قیمتی 98.400 و 99.110 می تواند منجر به افت احتمالی شاخص دلار شود.

نظر

پردازش ...
                                X