اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• بررسی بازار

در روز های معاملاتی آخر سال جاری، ین ژاپن به تضعیف خود ادامه می دهد. جفت ارز USD/JPY در معاملات صبح امروز تقویت شد و به بالاترین سطح خود ازماه سپتامبر سال 2010 تا قیمت 85.86 صعود کرد نخست وزیر تازه انتخاب شده ژاپن، دیروز اسامی وزرای کابینه جدید را اعلام کرد، شایان ذکر است که یکی از ستون های سیاست های اقتصادی کابینه جدید تشدید محرک های پولی خواهد بود. بنابراین، غلبه بر تورم و نسبتاً بالا بودن ارزش پولی ملی، یکی از اولویت های دولت جدید خواهد بود.

همزمان رشد مداوم در بازار های سهام ژاپن به نظر می رسد. شاخص Nikkei 225 تقویت شد و تا سطح 10322.98 صعود کرد که بالاترین سطح طی دو سال و نیم آخر می باشد. به این ترتیب شاخص Nikkei 225 ارزشی که بعد از زمین لرزه سال 2011 از دست داده بود، به صورت کامل جبران نمود. قرار است فردا بسته ای از داده های کلان اقتصادی در ژاپن منتشر شوند، که می توان به شاخص بهای مصرف کننده در ماه نوامبر، نرخ بیکاری در این کشور و پویایی تولید صنعتی اشاره نمود.

در معاملات امروز، یورو در برابر دلار آمریکا نسبتاً آرام معامله می شود. در طول دو هفته آخر جفت ارز EUR/USD در محدوده قیمتی بین 1.3150 – 1.3250 با توجه به قیمت بسته شده معامله می شود. رشد بالاتر نیز مشاهده شد ( 1.3278 )، اما به صورت بسیار محدود، چرا که نگرانی ها در مورد "صخره مالی" در ایالات متحده هنوز هم مانع از شور و شوق سرمایه گذاران می شود. در صورتی که دولت ایالات متحده قادرنخواهد شد به زودی برای حصول اطمینان ثبات سیاست های مالی به توافق برسد، ممکن است شاهد تقویت سریع دلار شویم به خصوص در برابر ارزهای حساس و پر ریسک از جمله دلار کانادا و استرالیا.

افزایش ترس و نگرانی سرماه گذاران در پویایی شاخص های سهام ایالات متهده به خوبی مشاهده می شود. شاخص S&P500 و شاخص DJI طی دو هفته آخر در حدود 2% ارزش خود را از دست دادند. علاوه بر این، با توجه به فعالیت های کمی تجاری ناشی از تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی، شاخص نوسانات VIX(که منعکس کننده نشانه های از نگرانی و تمایل به افزایش در دوره های بی ثباتی است) دیروز با 4.8% افزایش به سطح 19.48 رسید، که بالاترین سطح از ماه ژوئیه سالی جاری است .

ایچیموکو سر مشقی است برای آنان که به فراتر از افق های خویش می اندیشند .

نظر

• اخبار ساعت 6:30 به وقت ایران:

CB Consumer Confidence

از نام این شاخص مشخص هست که میزان اعتماد مصرفی خانوارها نسبت به شرایط جاری و آتی مورد ارزیابی قرار میگیرد

این شاخص برمبنای نمونه گیری تصادفی از 5000 خانوار استوار گردیده و ضرایط کسب و کار ، بازار نیروی کار و دورنمای رشد درآمد گنجانده میشود

دارای دو زیر بخش هست: 1- ارزیابی شرایط جاری (40%) 2-ارزشیابی شرایط آینده خانوارها و مخارج مصرفی (60%)

درجه این شاخص B- هست!

دوره قبل: 73.7

پیش بینی: 70.3

=============================================

New Home Sales

شاخص مهمی در تشخیص قدرت یا ضعف در بخش مسکن و اقتصاد میباشد

قسمت عمده از درآمد خانوار صرف بازپرداخت بدهی های مربوط به خونه یا وام هست ! پس تغییر در نحوه خرجکرد خانوارها به دلیل تغییر شرایط اقتصادی در تصمیم گیری خانوارها برای تغییر هزینه های صورت گرفته برای خرید خانه یا ماشین از سایر خرجکردها تاثیر بیشتری دارد.

دارای درجه اهمیت B هست

دوره قبل : 368k

پیش بینی : 382K
      آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• من فکر کنم امروز فردا به یک توافق نصف و نیمه ای میرسن بقیه را هم میزارن برای یکی دو ماه دیگه .
        ببخشید منظورم همان پرتگاه مالی هست

نظر

• یک سوال در مورد صخره مالی :

1) اگر نصویب بشه در کوتاه و میان مدت چه اتفاقی برای: دلار، فلزات اساسی، طلا، نفت» میفته
          2) اگر تصویب نشه در کوتاه و میان مدت چه اتفاقی میفته؟
          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
          https://telegram.me/Cyclicalwaves
          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• درود
            نیما جان تا جایی که من میدونم این قانون از قبل تصویب شده.فقط اجرای اون از اول 2013 میباشد. اوباما دنبال اینه که بتونه به توافقی برسه که اجرای کامل اون رو به عقب بندازه و در حال حاضر تغیراتی در نحوه اجرای اون ایجاد کنه که شوک کمتری به بازار عرضه و تقاضا مخصوصا داخل آمریکا وارد بشه.( یه چیزی با اختلاف زیاد تو مایه های حذف یارانه های خودومونه !!!!) .
            تاثیرات: اگه اجرا بشه ( توافق حاصل نشه ) در کوتاه مدت به ضرر دلار است و افزایش تقاضای شدید طلا رو به دنبال داره. ولی در دراز مدت به نفع دلاره چون (به عنوان یک دلیل )بدهی دولت کاهش پیدا میکنه.
            هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
              یک سوال در مورد صخره مالی :

1) اگر نصویب بشه در کوتاه و میان مدت چه اتفاقی برای: دلار، فلزات اساسی، طلا، نفت» میفته

سلام

اگر تصویب بشه....البته تصویب شدنی نیست..خود به خود اجرا میشه....نوع سیاست انقباضی میشه....نه به شدت...اونی که جمهوری خواه میخوان...نه انبساطی میشه...به اون شدتی که دمرکرات ها میخوان...نتیجه که در کوتاه مدت....ابتداع....به خاطر بسته شدن خرید اوراق....جو خوش بینی کمی پائین میاد....و تقاضا برای دارایی ایمن.....اولویت بازار میشه....دلار تقاضا میشه....طلا تقاضا میشه....نفت و سی آربی..و استو نزولی میشه.....ولی شدت این قضیه ربط به چیز دیگه ای داره....

به نظرم بازار با یک روند نه به شدت قوی همین چیزی که گفتم ادامه میده....تا مینوت بعدی فد...یا سخنرانی برنانکه.....برای اینکه معلوم کنه...آیا هنوز فد روی حرف خودش برای خرید اوراق و بست سیاست انبساطی خودش هست......باز دو حالت پیش میاد....به قدرتی که تو مینوت قبل بوده اعلام موضع کنه....یا اینکه لحن ضعیف کنه....یا مقدار کم کنه....که باز هم این یک نوع حرکت ایجاد میکنه......البته اگر به قدرت قبل تاکید کنه...اون موقع من فکر میکنه اگر دادهای گشورهای دیگه بهتر بیاد...و خود داده آمریکا خوب بودن خودش ادامه بده...به خصوص دادهای اشتغال....جو خوش بینی تشدید میشه..برای اینکه نگرانی از بدهی های آمریکا کاهش پیدا میکنه......در غیر این صورت.....باز اگر دادهای آمریکا خوب بیاد...به خصوص دادههای بخش تورم....و دادههای جاهای دیگه بد بیاد.....تقاضا بلا منازع برای دلار هست....اینو باید تائید گرفت....از چند تا چیز..که انشاالله اگر عمری بود توضیح میدم....

اما اگر اجراء نشه......باید دید نوع دیل بین دمکرات ها و جمهوری خواه ها چی هست...و کدوم دسته رو هدف قرار میده.....که کلا اون موقع هیچ نظر نمیشه داد...تا معلوم بشه کدوم حزب...حرفشون بیشتر به کرسی نشوندند......که انشاالله بحث برای اون موقع...

پ.ن:نظرات شخصی هست.

موفق باشی.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                یک سوال در مورد صخره مالی :

اجراي اين قانون كه افزايش ماليات ها را در بر دارد و در نتيجه كاهش نقدينگي باعث كاهش قيمت طلا و افزايش دلار در كوتاه مدت است ليكن در دراز مدت ممكن است طلا به عنوان يك كالاي مطمئن افزايش قيمت داشته باشد . و اگر تصويب نشود بلعكس.

نظر

• با سلام

اول میخواستم ار مطالب خوب دوستان تشکر کنم. واقعا دید بسیار خوبی به من داده.
                  ضمن تشکر از جناب فرانکاشتاین به خاطر مطالب مفیدشون، یک خواهش از ایشان داشتم. اگر میشه بین جملات سه نقطه ... نزارید. به کم تمرکز خوندن رو بهم میریزه. البته فقط یک نظر بود تا دیگران دوستان و خودتون نظرشون چی باشه
                  سوال: آیا زمان و فورجه نهایی برای مشخص شدن اجرا یا عدم اجرای این قانون مشخصه؟
                  مرسی
                  ویرایش توسط hassan : https://www.traderha.com/member/2750-hassan در ساعت 12-27-2012, 08:38 PM

نظر

• وفتی که وال استریت سقوط می کند/ طلا و نفت مثبت شدند

به نقل از مارکت واچ و بلومبرگ، پس از یک روز تعطیلی به مناسبت کریسمس شاخص استاندارد اند پورز در نتیجه عدم توافق بر سر 600 میلیارد بودجه ایالات متحده در سال 2013 مابین دولت اوباما و کنگره آمریکا از یک سو و کاهش شدید خرده فروشی در این کشور از سوی دیگر با 1.2 درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل روبه رو شد که سهام فعال در حوزه تکنولوژی همچون اپل بیشتر در معرض این کاهش قرار گرفتند، گروه تکنولوژی 1.4 درصد کاهش را در معاملات امروز تجربه کرد. شاخص دلار نیز تحت تاثیر این اخبار منفی با 06. درصد کاهش به عدد 79.62 رسیده است و در مقابل و با افزایش ارزش برخی ارزهای خارجی همچون یورو، طلا نیز با کمی افزایش 1660 دلار برای هر اونس به فروش می رود. گفتنی است بروز برخی مشکلات در زمینه عرضه نفت از سوی کشور عراق و نگرانی در زمینه کاهش احتمالی عرضه نفت منجر به افزایش قیمت نفت وست تگزاس و رسیدن آن به قیمت های بالاتر از 90 دلار برای هر بشکه در بازار امروز شد.
                    با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• نوشته اصلی توسط hassan نمایش پست ها
                      با سلام

ضمن تشکر از جناب فرانکاشتاین به خاطر مطالب مفیدشون، یک خواهش از ایشان داشتم. اگر میشه بین جملات سه نقطه ... نزارید. به کم تمرکز خوندن رو بهم میریزه. البته فقط یک نظر بود تا دیگران دوستان و خودتون نظرشون چی باشه
                      مرسی

سلام

حسن جان واقعا دست خودم نیست.یک عادت شده.چشم..من سعی میکنم که نقطه نزارم بین جملات.

تا پایان دسامبر.4 روز.

موفق باشی.

نظر

• نوشته اصلی توسط hassan نمایش پست ها
                        با سلام

مرسی
                        درود
                        زمان اجرای این قانون که اول سال 2013 است و به صورت اتومات انجام میشه مگر اینکه به نوافق برسند و تغیراتی ایجاد کنند.و این بر میگرده به پایان معافیت های مالیاتی که در زمان ریاست جمهوری بوش پسر تصویب شده بود و حالا اون معافیت به پایان رسیده. اوباما میخواد بیشتر از ثروتمندان مالیات بگیره که به مذاق جمهوری حواه ها خوش نیومده. به نظر من در این شرایط که اکثریت با دموکرات هاست احتمال توافق در روزهای آخر خیلی بالاست. من که تا آخر هفته بعد صبر میکنم.
                        موفق باشید.

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                          درود
                          زمان اجرای این قانون که اول سال 2013 است و به صورت اتومات انجام میشه مگر اینکه به نوافق برسند و تغیراتی ایجاد کنند.و این بر میگرده به پایان معافیت های مالیاتی که در زمان ریاست جمهوری بوش پسر تصویب شده بود و حالا اون معافیت به پایان رسیده. اوباما میخواد بیشتر از ثروتمندان مالیات بگیره که به مذاق جمهوری حواه ها خوش نیومده. به نظر من در این شرایط که اکثریت با دموکرات هاست احتمال توافق در روزهای آخر خیلی بالاست. من که تا آخر هفته بعد صبر میکنم.
                          موفق باشید.
                          پیام جان اکثریت تو کنگره با جمهوری خواه هست الان....و رئیس کنگره هم الان یک جمهوری خواه هست.

موفق باشی.

نظر

• درود
                            اتفاقا امشب تو اخبار شنیدم که اکثربت با دموکرات هاست.حالا اگر کنگره بوده یا مجلس دیگه ای دقیق متوجه نشدم و نظری ندارم.
                            ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 12-27-2012, 09:16 PM

.

نظر

• نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                              درود
                              اتفاقا امشب تو اخبار شنیدم که اکثربت با دموکرات هاست.حالا اگر کنگره بوده یا مجلس دیگه ای دقیق متوجه نشدم و نظری ندارم.
                              *BBC *فارسی‬ - *اقتصاد‬ - *کنگره آمریکا تصمیم*گیری برای اجتناب از پرتگاه مالی را به تعویق انداخت‬

موفق باشی.

نظر

• شاید مشگلی پیش بیاره برای سایت...چون لینک ف ی ل ت ر هست....

با اکثریت جمهوری*خواه، کنگره آمریکا شروع به کار کرد - kodoom.com

نظر

پردازش ...
                                X