اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اطاق فکر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط fxkuala نمایش پست ها
    ba salam

hame fekr mikonan ke tarikh tekrar mishe, be hamin khater yek patern dar zemneshoon shekl gerefte

movafagh bashid
    سلام و عرض ادب خدمت شما

هرکس گذشته را به یاد نیاره محکوم به تکرار آن هست بزرگوار

الگوهای نموداری رفتار مردم را نسبت به مجموعه ای از داده ها و اطلاعات نمایش میدهد که در اون معاملات همه گروهای مختلف را در خود جای داده است

افراد در شرایط مشابه رفتار یکسانی بروز می دهند. از روی همین الگوهای نموداری تخمین و اندازه گیری حرکت بازار در آینده استفاده میشه و تا زمانی رفتار انسانی در بازار تعیین کننده قیمت باشد ، روندها با یک سری الگوهای مشخص و تکرار شونده آغاز شده و به پایان می رسند.

وقتی به تجزیه و تحلیل بازار می پردازیم به این معنی نیست که حتماً اتفاقی پیش بینی کرده ایم ، روی میدهد . در واقع معاملگران با بررسی مدارک و شواهدی که در وضعیت کنونی در اختیار دارند به نوعی شرط بندی میکنند که در آینده چه رخ خواهد داد و بر اساس احتمالات تصمیم میگیرند که در موضع خرید یا فروش قرار گیرند.

موفق باشید

نظر

نسبت ریسک به سود Risk to Reward Ratio

یکی از اساتید مطرح بین المللی به نام رابرت ماینر پیشنهاد میده که به R/R توجه نکنید و از آموزگارانی که به شما یاد می دهند که چگونه فقط معاملات با ریسک به سود بالا انجام دهید دوری کنید دلیلش چنین بیان میکند:

بر مدیریت منطقی و مثبت تمرکز کنید چرا که ریسک یه سود ، تمرکزی را که باید صرف مدیریت معامله شود میگیرد
      نظر دوستان در این باره و این بند از صحببت ها چیه ؟ به اطاق فکر بروید و با دلایل منطقی و فنی برای بحث برگردید.

منتظر همه شما هستم

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها

یکی از اساتید مطرح بین المللی به نام رابرت ماینر پیشنهاد میده که به R/R توجه نکنید و از آموزگارانی که به شما یاد می دهند که چگونه فقط معاملات با ریسک به سود بالا انجام دهید دوری کنید دلیلش چنین بیان میکند:

نظر دوستان در این باره و این بند از صحببت ها چیه ؟ به اطاق فکر بروید و با دلایل منطقی و فنی برای بحث برگردید.

منتظر همه شما هستم
        راستش در حال حاظر که معامله میکنم تارگت اولیه من تقریبا برابر با استاپم است( اولین مقاومت کلاسیک یا هارمونیک که حدودا برابر استاپ به من سود بده ) و تارگت ثانویه یا اصلی من با رنج روزانه معمولا تایین میشه... و فکر میکنم این روش معامله من که ریسک به ریوارد خود به خود درش رعایت میشه بازدهی مثبتی داشته باشه.
        و تا جایی که یادم میاد ریسک به ریوارد مناسب مال بحث معامله با کندل استیک ها بود...
        هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
        باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
        .

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
          راستش در حال حاظر که معامله میکنم تارگت اولیه من تقریبا برابر با استاپم است( اولین مقاومت کلاسیک یا هارمونیک که حدودا برابر استاپ به من سود بده ) و تارگت ثانویه یا اصلی من با رنج روزانه معمولا تایین میشه... و فکر میکنم این روش معامله من که ریسک به ریوارد خود به خود درش رعایت میشه بازدهی مثبتی داشته باشه.
          و تا جایی که یادم میاد ریسک به ریوارد مناسب مال بحث معامله با کندل استیک ها بود...
          به نظرم در ابتدا باید ببینیم ریسک چیه ، سود چیه که بعد نسبت آنها بررسی کنیم !

ریسک هر معامله قبل از انجام معامله مشخص هست چه از نظر درصدی سرمایه چه از نظر پیپ ...

اما سود یک قضیه نسبی هست که مغمولاً از ساختار بازار برای این منظور استفاده میشه " اهداف قیمتی امواج ، مقاومت و حمایت چشمی ، پیوت ها ، تغییرات درصدی قیمت و غیره..."

در حالت کلی سود بلقوه هیچ وقت نمیشه به طور دقیق شناسایی کرد چرا که به طور حتم نمیدانیم کجا روند به پایان میرسد کجا شروع میشود ....

حال بحثی که ایجاد شده است میخوام ببینم برداشت شما از سخنان جناب ماینر نسبت به اون دو خط چیه ؟

نظر شخصی ام اینه که راز موفقیت بکاگیری تئوری الیوت در همین نسبت ریسک به سود هست گرچه رالف نلسون میخواست به من تریدر بفهمونه الگوها را با توجه به ساختار حال حاضر باید بکار بگیرم " از تاریخچه تکنیکال باید این مطلب رو جستجو کنید"

ماینر میاد میگه اصلاً توجه نکنید چرا؟ چون میدونه که این سبک دارای ریسک به سود مناسبی هست و زیاد فکرمون درگیر این مسایل نکنیم و بهتره بریم به سمت مدیریت معاملات و تشخیص موقعیت های معاملاتی ...

نظر

منتظر همه شما هستم

با درود و سپاس .

ریشهء این ماجرا تو ترس نهفته هست و بیش از اینکه جنبهء تکنیکی کارو نمایان کنه تریدرها رو بیشتر بسوی ضرر سوق میده ریسک به ریوارد بعنوان یک اقدام تکنیکی لازمه اما نه بیشتر بطوریکه بخاطرش دیدگاه کلی روی مارکت رو خدشه دار کنیم اینقدر که تریدر ها رو از ضرر ترسوندن اگر توجهشونو رو کشف و شناسایی نقطه ورود مناسب برای معامله گران جلب میکردن مجبور نبودن این همه مطلب تو مقاله ها و کتاباشون بنویسن و برسن به اینجا که بعد از سالها باید تمرکزمونو از جایی به جای دیگه منتقل کنیم و مواردی ازین دست! مقصر واقعی همین کارشناسان نازنین هستند اونم بخاطر دید غلطشون به بازار فارکس هست و بر میگرده به ماهیت بازار و برداشت اینها و بازتابش تو رفتار تریدر ها!

این جملهء ماینر در ظاهر قشنگه اما در عمل باید ازین سطح هم فراتر رفت :

1. اینکه ما تو یه بازار جبری ترید میکنیم و برای همینه که مسیرهای قیمت از ابتدا در سال و ماه تعیین شدن و قیمت بر اساس نیاز هر چقدر هم بنظر نامحدود باشه بازم محدود به فضا زمان و سطح هست و نمیتونه از قالب جبری مارکت فراتر بره و برای همینه که قابل پیش بینی هست ولی ما تریدرها فقط میتونیم این پیش بینی ها رو شناسایی کنیم و عملا" خودمون تعیین جهت نمیکنیم بلکه آنچه مارکت دیکته میکنه دریافت میکنیم ( یعنی تابع نیاز واقعی بازار از جانب بزرگان بازار که خودشون در قالب جبری بازار محدود به تعریف نیاز هستند میباشیم ) در صورتیکه تابع این جریان باشیم داریم توجهمونو به این بازار معطوف میکنیم این بما کمک میکنه رو موارد کوچکتر متمرکز بشیم یعنی از کل به جزء حرکت کنیم نه بلعکس

2.ورود به عرصهء مارکت در صورتیکه بر گرفته از روند فوق باشه بطور کلی مکانیزم روانی معامله گرو عوض میکنه یعنی از پیروی از دیدگاههای احتمالی و تصادفی اونرو به منطق غالب بازار جهت میده و همین امر باعث میشه موضوع داغ روانشناسی مارکت قویتر جلوه کنه تا اینکه فقط به مدد دانش و تکنیک بشه برای خرید و فروش اقدام کرد تریدرها ادمای تنهایی هستند فقط باید به خودشون متکی باشن هر چند در دایرهء همکارای خودشون میتونن به تبادل نظر بپردازن اما در واقع تنها خودشونن که تصمیم گیرنده هستن برای همینه که دید تریدر به مارکت بینهایت مهم جلوه میکنه و اونه که مشخص میکنه آیندهء طرف به کجا ختم میشه فکر میکنم جدی بودن تو درک مارکت از همه مهمتره و هر تازه واردی تو این کار اول باید تکلیف خودشو با ماهیت بازاری که در اون کار میکنه روشن کنه تا بفهمه کجای این کار قرار داره و الا ممکنه یه عمر به بیراهه بره اینکه سالها درس بخونیمو تجربه کسب کنیم کافی نیست این مهمه که چقدر هوشمندی و زیرکی و آگاهیمون تو کار در ارتباط با بازار بالا بره ! بازار یه مکانیزم عمیق علمی درونیست که متاسفانه خیلی ها میخان اونو از برداشتهای بیرونی حل کنن و این غلطه بیراهه رفتنه مارکت مملو از ریاضی و فیزیک هست و خیلی از علوم دیگه چند نفر به اینا توجه میکنن؟! شاید کمتر از انگشتای یه دست! اما تا دلتون بخاد تفاسیر رنگارنگ تو بنگاههای تبلیغاتی مختلف وجود داره واسه جذب سرمایه ولی یکی میاد بگه اینور خط چه خبره؟!

مطلب زیاده یه نکته دیگه اینکه الیوت یه روش نیست بلکه خود بازاره درست مثل ( نگاه ابوناچی یکی از هموطنامون راجع به مارکت ) که اونم خود بازارو بیان میکنه و محدود به یک سیستم یا روش نیست این مطالب میتونه موافق و مخالفهای خودشو داشته باشه اما لازم دونستم اینجا بیانشون کنم چون بینهایت جاش خالی هست و برای درک ماهیت بازار نمیبینم کسی تلاش جدی و عملی از خودش نشون بده و نمیدونم چرا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            با آرزوی موفقیت واسه همهء و تشکر از جناب مدیر بخش بنیادی بابت بیان سوالاشون.

مطلب پایانی اینکه حرف هر کارشناسی مثل یه کتاب فقط یه بار ارزش خوندن داره هیچ کس جز خودش نمیتونه کارشناس خودش باشه از هیچکس تبعیت نکنین جز احساس درونتون که محصول سالها درک و هوشمندی تو بازاره ! همین و بس.

ای کاش میشد به همه بگیم بیان فارکس کار کنن اما...........................

بگذریم...............

موفق باشید.

بدرود.

نظر

"بر مدیریت منطقی و مثبت تمرکز کنید چرا که ریسک یه سود ، تمرکزی را که باید صرف مدیریت معامله شود میگیرد"

منتظر همه شما هستم

سلام وعرض ادب

مدیریت منطقی و مثبت بنظر در نگاه اول نسبت ریسک به ریوارد به خودی خود بوجود می آید شاید منطق این حرف کم ترید کردن و کنترل کردن تمام شرایط میباشد

برای مدیریت معامله ،ریسک ثابت در مقابل ریوارد متحرک میتوان تمرکز داشت

به قول دوستمان forecastfx دیدگاهها متفاوت هست و بسته به تریدر و دید وی به مارکت میباشد منتها چون فارکس یک علم هست این دیدگاهها میتوانند به یکدیگر نزدیک شوند

با احترام خدمت حاج خلیل عزیز
              استراتژی بر مبنای پرایس اکشن لینک : Price Action
              Clear Entry Price, Exit Levels
              ------------------------------------------------------------
              اتاقی برای گفت و گو اتومات ترید ینگ
              لینک : ّFull_Automatic_Trade

نظر

سلام بر عزیزی که دیدگاهی ارائه کردند که به دل نشست

ریشهء این ماجرا تو ترس نهفته هست و بیش از اینکه جنبهء تکنیکی کارو نمایان کنه تریدرها رو بیشتر بسوی ضرر سوق میده ریسک به ریوارد بعنوان یک اقدام تکنیکی لازمه اما نه بیشتر بطوریکه بخاطرش دیدگاه کلی روی مارکت رو خدشه دار کنیم اینقدر که تریدر ها رو از ضرر ترسوندن اگر توجهشونو رو کشف و شناسایی نقطه ورود مناسب برای معامله گران جلب میکردن مجبور نبودن این همه مطلب تو مقاله ها و کتاباشون بنویسن و برسن به اینجا که بعد از سالها باید تمرکزمونو از جایی به جای دیگه منتقل کنیم و مواردی ازین دست! مقصر واقعی همین کارشناسان نازنین هستند اونم بخاطر دید غلطشون به بازار فارکس هست و بر میگرده به ماهیت بازار و برداشت اینها و بازتابش تو رفتار تریدر ها
                دقیقاً حق با شماست ، لبه ضرر را چنان سنگین کرده اند که گویی یک جامعه آماری دقیق از ضررکنندگان در دستشان هست ، نسبت میبندن و ده درصد برنده و نود درصد بازنده بیان میکنند که شخصاً مخالف چنین دیدگاهی هستم و اعتقاد دارم اکثر معاملگران در معامله باز در ضرر تشریف دارند اما اینکه ضرر میکنن خیر ، چرا که با بیش از هزار تریدر در ارتباط هستم و همانقدر که معاملگران ضررده دیده ام ، سودده هم وجود داشته است ! این یک حقیقت محض هست ، حالا یکی بیرون میاد استیتمنت میخواد فلان میخواد ، تشریف ببره از مارکت بره بیرون و بحث نکنه چرا که اصلاً نمیدونه مارکت چیه ، خاصیت بازار چیه ، ویژگی هر بازار چیه ، علم بازار چیه داریم چکار میکنیم و الی آخر ... خیلی وقته حرفای توی دلم مونده که نمیخوام به زبان بیارم اما کم بودن علم بازار در جامعه خودمون خیلی زیاد هست و بدترین قسمت هم بولد کردن یک سری موضوعات هست مثل همین ضررده بودن که واقعاً این نشانه بی منطق بودن یک فرد هست که در بازارهای مالی در حال معامله باشد اما نداند بازدهی همراه با ریسک هست جال میخواهد تبادلات ارزی باشد یا بورس ایران...

1. اینکه ما تو یه بازار جبری ترید میکنیم و برای همینه که مسیرهای قیمت از ابتدا در سال و ماه تعیین شدن و قیمت بر اساس نیاز هر چقدر هم بنظر نامحدود باشه بازم محدود به فضا زمان و سطح هست و نمیتونه از قالب جبری مارکت فراتر بره و برای همینه که قابل پیش بینی هست ولی ما تریدرها فقط میتونیم این پیش بینی ها رو شناسایی کنیم و عملا" خودمون تعیین جهت نمیکنیم بلکه آنچه مارکت دیکته میکنه دریافت میکنیم ( یعنی تابع نیاز واقعی بازار از جانب بزرگان بازار که خودشون در قالب جبری بازار محدود به تعریف نیاز هستند میباشیم ) در صورتیکه تابع این جریان باشیم داریم توجهمونو به این بازار معطوف میکنیم این بما کمک میکنه رو موارد کوچکتر متمرکز بشیم یعنی از کل به جزء حرکت کنیم نه بلعکس
                این مسئله برمیگرده به بازدهی ، که بی شک بانک مرکزی هر کشوری یک مقدار مشخصی برای ارز خود در طی دوره های مختلف ( روزانه ، هفتگی ، ماهانه ، فصلی و سالانه ) در نظر داره و یکی از وظایفش کنترل همین موضوع هست که اجازه نده بیش از این نوسان داشته باشه
                2.ورود به عرصهء مارکت در صورتیکه بر گرفته از روند فوق باشه بطور کلی مکانیزم روانی معامله گرو عوض میکنه یعنی از پیروی از دیدگاههای احتمالی و تصادفی اونرو به منطق غالب بازار جهت میده و همین امر باعث میشه موضوع داغ روانشناسی مارکت قویتر جلوه کنه تا اینکه فقط به مدد دانش و تکنیک بشه برای خرید و فروش اقدام کرد تریدرها ادمای تنهایی هستند فقط باید به خودشون متکی باشن هر چند در دایرهء همکارای خودشون میتونن به تبادل نظر بپردازن اما در واقع تنها خودشونن که تصمیم گیرنده هستن برای همینه که دید تریدر به مارکت بینهایت مهم جلوه میکنه و اونه که مشخص میکنه آیندهء طرف به کجا ختم میشه فکر میکنم جدی بودن تو درک مارکت از همه مهمتره و هر تازه واردی تو این کار اول باید تکلیف خودشو با ماهیت بازاری که در اون کار میکنه روشن کنه تا بفهمه کجای این کار قرار داره و الا ممکنه یه عمر به بیراهه بره اینکه سالها درس بخونیمو تجربه کسب کنیم کافی نیست این مهمه که چقدر هوشمندی و زیرکی و آگاهیمون تو کار در ارتباط با بازار بالا بره ! بازار یه مکانیزم عمیق علمی درونیست که متاسفانه خیلی ها میخان اونو از برداشتهای بیرونی حل کنن و این غلطه بیراهه رفتنه مارکت مملو از ریاضی و فیزیک هست و خیلی از علوم دیگه چند نفر به اینا توجه میکنن؟! شاید کمتر از انگشتای یه دست! اما تا دلتون بخاد تفاسیر رنگارنگ تو بنگاههای تبلیغاتی مختلف وجود داره واسه جذب سرمایه ولی یکی میاد بگه اینور خط چه خبره؟!
                مشکل همینجاست که نه ماهیت نه خاصیت نه ویژگی و نه هیچ چیز دیگر از مارکت ها نمیدونن و فقط جانبداری میکنن ، اگر درک میکردن تفاوت ها و خاصیت ها میدانستن که هر بازاری بازدهی و ریسک مختص خود را داره و با توجه به طبع تریدر باید گزینش بشه

مگر بازار سهام ایران تحلیلش کار شاق و سختی هست؟ شخصاً اصلاً با روحیاتم منطبق نیست و هیچ وقت تریدی در این بازار انجام نخواهم داد اما باز میگم بازدهی و ریسک خاص خود را داراست و اشخاص با روحیات خاص خودش می طلبد ، اینکه یک فرد بازار تبادلات ارزی را رها کند و به سمت این بازار سوق پیدا کند بلفرض به دلیل ریسک که خیلی بولد میکنن و این چند مدت زیاد مشاهده کردم ، عذر میخواهم جسارت نشه اما یک بیسواد بیش نیست چرا که هنوز درک نکرده است بازار مالی چی هست !

حرف زیاد در دلم هست اما با یوزر مدیریت و در مکان عمومی نمیشه بیان کرد اما عزمم جزم کردم که دیدگاه درستی نسبت به بازارها الاخصوص تبادلات ارزی ایجاد کنم و اینقدر این بازار فعال و پویا و سودده را نکوبند.

مطلب زیاده یه نکته دیگه اینکه الیوت یه روش نیست بلکه خود بازاره درست مثل ( نگاه ابوناچی یکی از هموطنامون راجع به مارکت ) که اونم خود بازارو بیان میکنه و محدود به یک سیستم یا روش نیست این مطالب میتونه موافق و مخالفهای خودشو داشته باشه اما لازم دونستم اینجا بیانشون کنم چون بینهایت جاش خالی هست و برای درک ماهیت بازار نمیبینم کسی تلاش جدی و عملی از خودش نشون بده و نمیدونم چرا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                شخصاً الیوت را استراتژی نمیبینم بلکه یک منبع تشریح ساختار هست چیزی که رالف نلسون به ما خواست برسونه و اینکه الگوها را با توجه به اینکه در کجای بازار هستیم باید نگاه کنیم و استفاده ببریم

مطلب پایانی اینکه حرف هر کارشناسی مثل یه کتاب فقط یه بار ارزش خوندن داره هیچ کس جز خودش نمیتونه کارشناس خودش باشه از هیچکس تبعیت نکنین جز احساس درونتون که محصول سالها درک و هوشمندی تو بازاره ! همین و بس.
                بت کردن افراد و اصل قرار دادن صحبت هایشان یک امر طبیعی در جامعه ایران هست ، شخصاً از جناب ماینر که دانسته های پایه ام از ایشون هست در مورد تحلیل هایشان و یک سری مسایل کاملاً مخالف بودم که باز افراد زیادی هستند که بت میکنن و استاد های اعظم را میسازند

دریغ از اینکه نمیدانن خود و ذهنشان یک استاد بی رقیب هست و نداشتن اعتماد به نفس و تکیه به افراد بالا همیشه بوده است و کاریش نمیشه کرد . در جاهای بوده ام که حرف از تکنیکال میشد فلان استاد را نقل قول میکردند که در دل به آنها میخندیدم چرا که نمیدانند بزرگترین استاد در این جستار خود مارکت هست که با تجربه میشه خیلی از مطالب را بدست آورد. وقتی کتاب های خیلی از اساتید مطالعه میکردم به دلیل کار زیاد روی مارکت به آنها به صورت تجربی رسیده بودم و گویی تکرار مطلب میکنم ، این اساتید هم چیزی جز مشاهدات و تجربیات که مستقیماً از بازار حاصل شده است چیزی نمیگویند و وجود هم ندارد که بیان کنند

بنده هم از شما سپاسگذارم و در این جستار بحثی شود خوشحال میشوم نظرات شما را در این میان مطالعه کنم

نظر

نوشته اصلی توسط Liand نمایش پست ها
                  سلام وعرض ادب

مدیریت منطقی و مثبت بنظر در نگاه اول نسبت ریسک به ریوارد به خودی خود بوجود می آید شاید منطق این حرف کم ترید کردن و کنترل کردن تمام شرایط میباشد

برای مدیریت معامله ،ریسک ثابت در مقابل ریوارد متحرک میتوان تمرکز داشت

به قول دوستمان forecastfx دیدگاهها متفاوت هست و بسته به تریدر و دید وی به مارکت میباشد منتها چون فارکس یک علم هست این دیدگاهها میتوانند به یکدیگر نزدیک شوند

با احترام خدمت حاج خلیل عزیز
                  سپاسگذارم از دیدگاه شما نسبت به این موضوع

دقیقاً حق با شماست باید مفهوم هر مبحث را بدانیم تا بشه بر روی آن مانور داد

دیدگاه منطقی به مدیریت معاملات بی شک در اون نسبت ریسک به سود رعایت شده است و نیاز به بولد کردن آن نیست و قصد داره که به ما بگه آهای معاملگر یک موقعیت ممکن هست که ریوارد یک به یک داشته باشه با توجه به ساختار ... پس طبق شرایط بازار پیش برو و اینقدر تاکید نکن که من در معاملاتم حتماً حتماً این نسبت باید رعایت شود و یک حد سود غیر منطقی را در نظر بگیریم که با ساختار منطبق نیست و دور از ذهن هست ، باید انعطاف داشت و معاملای که در سود فرو رفته به دلیل رعایت این نسبت آن را باز نگه نداریم که همین مقدار سود هم از کف برود

در مورد ریسک ثابت بسته به دیدگاه داره و در مطالب بعدی خواهیم پرداخت منتهی همیشه گفتم باید در این زمینه هم انعطاف داشته باشیم و همیشه روی هر موقعیت یک مقدار ثابت ریسک نکنیم چرا که تمام موقعیت ها شبیه به هم نیستند بلفرض مثال در میانه یک روند اگر یک اصلاح مشاهده کردیم میتوانیم با خیال راحتتر ریسک کنیم اما برای ورود در انتهای یک روند که نمیدانیم به طور حتم در کجا هست نباید همان ریسک میانه راه انجام دهیم ...

موفق و پیروز باشید

نظر

«زمان » در کنار «سرمایه » و «نرخ بازدهی »یکی از ارکان سه گانه هر بازارمالی وحتی کالایی است بطوری که یکی از بزرگان ، تحلیل صحیح ولی زود هنگام فاندا منتال را بعنوان تحلیل غلط تلقی می کند.همانطوری که ریوارد را باید تحلیل تکنیکال تعیین کند ریسک هم باید با تحلیل تکنیکال تعیین شود البته ما می توانیم مثلا 3 در صد سرمایه را ریسک بکنیم منتهی باید دنبال پوزیشن هایی باشیم که ساختار نمودار در مقابل ریوارد مناسب اجازه این 3 درصد ریسک را به ما بدهد یعنی هم مقدار ریوارد و هم مقدار ریسک را باید در ساختار نمودار قیمت جستجو کنیم ولاغیر، منتهی پوزیشن هایی را انتخاب کنیم که ریسک از 3 درصد مورد نظرمان بیشتر نباشد.

نظر

نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
                      «زمان » در کنار «سرمایه » و «نرخ بازدهی »یکی از ارکان سه گانه هر بازارمالی وحتی کالایی است بطوری که یکی از بزرگان ، تحلیل صحیح ولی زود هنگام فاندا منتال را بعنوان تحلیل غلط تلقی می کند.همانطوری که ریوارد را باید تحلیل تکنیکال تعیین کند ریسک هم باید با تحلیل تکنیکال تعیین شود البته ما می توانیم مثلا 3 در صد سرمایه را ریسک بکنیم منتهی باید دنبال پوزیشن هایی باشیم که ساختار نمودار در مقابل ریوارد مناسب اجازه این 3 درصد ریسک را به ما بدهد یعنی هم مقدار ریوارد و هم مقدار ریسک را باید در ساختار نمودار قیمت جستجو کنیم ولاغیر، منتهی پوزیشن هایی را انتخاب کنیم که ریسک از 3 درصد مورد نظرمان بیشتر نباشد.
                      سلام بزرگوار

با حرف شما در مورد ارکان سه گانه موافق هستم و یکی از علت های اصلی ضرر معاملگران بنیادی توجه نکردن به این ارکان توام هست که بعضا اگر ضرر ندهند ، متحمل استاب لاس بزرگی میشوند که در همه حال آن میوه ناب که از این سبک بدست باید بیاید را تلخ میکند

ریسک به سود بی شک بر اساس موقعیت معاملاتی بدست میاد حال اینکه ما در ساختاری در پی ریوارد مناسب حال سیستم باشیم باز یه خورده دور از ذهن هست چرا که سود بلقوه اصلا مشخص نیست . مثال زنده : الان پوزیشن خرید دلار به فرانک دارم و در سود بسیار خوبی است و ساختار حال حاضر خیلی شبیه به یک زیگزاگ هست و نشانه های تکنیکی دیگری رای به نزول قیمت میدهند ، اما هیچ وقت پوزیشن دوم را به این علت نمیبندم بلکه از طریق مدیریت سرمایه و معاملات آن موقعیت را کنترل میکنم و حد سود نهایی که برای آن متصور هستم ممکن هست تحقق یابد و در واقع این حد سود بلقوه بهترین حدس ممکن هست .

پس نباید از موقعیت های محتمل گذشت به خاطر اینکه ریسک به ریوارد مناسب نیست چرا که سود بهترین حدس ممکن هست ، چه بسا در گذشته از موقعیت های نابی عبور کرده ام به دلیل همین مورد که در واقع وقتی مارکت به جلو حرکت کرده است دو الی سه برابر اون ریسک متصور که در ذهنم زیاد بوده است حرکت نموده است.

ممنونم از دیدگاهتان. منتظر نظر افراد دیگر هم هستیم.

نظر

مهمان رسیده باید عجله ای برم اما گفتم قبل رفتنم سوال بعدی که خیلی هم جالب هست مطرح کنم

مارک تواین میگه تاریخ خودش تکرار نمیشه اما مشابه آن رخ میدهد

history dose not repeate itself , but is dose rhyme

خرد جمعی در شرایط یکسان رفتار و واکنش مشابه در برخورد با واقعیت ها و عوامل دارد . اگر اینجور باشه که اثر رفتار انسانی بر روی قیمت قابل اندازه گیری است پس ما به عنوان تکنیکالیست توانایی پیش بینی آینده را خواهیم داشت ؟ آیا این صحبت میشه گفت درسته

برداشت شما از این مسئله چیست؟

مستدام باشید

نظر

در مورد سوال بالا با توجه به تجربه ای که داشتم ، هر زمان ریسک خاصی در بازار وجود داشته به نوعی رفتار مشابهی از معاملگران نسبت به یک دارایی شاهد بوده ام جز طلا

طلا گاهی به دلیل ترس از تورم بالا میرفت ،، گاهی باز ریسکی بود که باعث میشد ترس و هراس ایجاد کنه اما طلا سرازیری میرفت .

گفتم شاید به دوره های اقتصادی مربوط هست منتهی باز نگاه میکردم میدیدم در اکثر دوره ها قاعدتاً باید تقویت مشید به جز یک دوره که اون هم تقویتش به صورت تعدیل شده هست ( دوران بازگشت از رکود به رونق )

به همین علت همیشه بیان کردم طلا یک دارایی عجیب غریبی است و به طور کلی نمیشه عوامل تعیین کننده موثری برای آن متصور شد

اما دارایی های دیگر به خصوص ارزها که شخصاً تمرکز داشتم اکثر مواقع در حالات مشابه رفتار مشابهی از آنها دیده ام.

نظر دوستان در این باره چیست؟
                          ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 10-12-2013, 12:20 AM

نظر

مهمان رسیده باید عجله ای برم اما گفتم قبل رفتنم سوال بعدی که خیلی هم جالب هست مطرح کنم

خرد جمعی در شرایط یکسان رفتار و واکنش مشابه در برخورد با واقعیت ها و عوامل دارد . اگر اینجور باشه که اثر رفتار انسانی بر روی قیمت قابل اندازه گیری است پس ما به عنوان تکنیکالیست توانایی پیش بینی آینده را خواهیم داشت ؟ آیا این صحبت میشه گفت درسته

مستدام باشید
                            در مورد سوال بالا با توجه به تجربه ای که داشتم ، هر زمان ریسک خاصی در بازار وجود داشته به نوعی رفتار مشابهی از معاملگران نسبت به یک دارایی شاهد بوده ام جز طلا

طلا گاهی به دلیل ترس از تورم بالا میرفت ،، گاهی باز ریسکی بود که باعث میشد ترس و هراس ایجاد کنه اما طلا سرازیری میرفت .

گفتم شاید به دوره های اقتصادی مربوط هست منتهی باز نگاه میکردم میدیدم در اکثر دوره ها قاعدتاً باید تقویت مشید به جز یک دوره که اون هم تقویتش به صورت تعدیل شده هست ( دوران بازگشت از رکود به رونق )

به همین علت همیشه بیان کردم طلا یک دارایی عجیب غریبی است و به طور کلی نمیشه عوامل تعیین کننده موثری برای آن متصور شد

اما دارایی های دیگر به خصوص ارزها که شخصاً تمرکز داشتم اکثر مواقع در حالات مشابه رفتار مشابهی از آنها دیده ام.

نظر دوستان در این باره چیست؟

با درود و سپاس

در مورد اثر رفتار انسانی و قیمت :

فکر میکنم نباید ایندو رو از هم جدا فرض کرد یعنی رفتار انسانی از قیمت جدا نیست و در نهایت نیازی هم به اندازه گیری این اثر وجود نخواهد داشت به این دلیل که اگر قیمت رو نهایت یک تصمیم گیری و ملاک اساسی قرار ندیم اونم به تنهایی مجبوریم قائل به برآورد بشیم این یعنی ورود به فضا سازی و این امر روی مفهوم زمان و درک اون در رابطه با قیمت خدشه وارد میکنه یعنی وقتی میگیم فقط با قیمت طرف هستیم تکلیف مشخصه اما وقتی پای مقیاس و اندازه گیری به میون میاد فاصله ایجاد میشه فرضیه مطرح میشه و این ما رو از ذات قیمت دور میکنه منظور از ذات فرآیند زمانی و زیستی قیمت در قالب انرژی در فضای مجازیست که بازتاب فرکانسی نیاز واقعی معامله گران هست قیمت به خودی خود یک پدیده هست همیشه هدفی برای روءیت وجود خواهد داشت و هیچ هدفی آخرین هدف و پایان بشمار نمیره بلکه آغازیست برای ادامهء کار چون تا وقتی بشر هست نیاز هم هست اما این فرآیند باید در فضایی دارای مکانیزم علمی به چشم بیاد تا بشه ضرورت رو نشون داد و بر همون اساس در طول زمان گذشته و حال و آینده معنا پیدا میکنه قیمت به تنهایی کفایت میکنه چون در محیطی برنامه ریزی شده به نمایش گذاشته میشه و الا اگر چنین نبود نظمی وجود نداشت در نتیجه هدفی هم وجود نداشت و دلیلی هم برای معامله نبود ! مفهوم ضرورت هست که به ما تضمین مناسبی برای بیان نیازهای حقیقی در بازارهای مالی رو ارائه میکنه و این امر در پروسهء زمانی قابل پیش بینی بودن قیمت رو بما یادآوری میکنه هر کس پای چارت میتونه اونو شناسایی کنه چون این موضوع در جریان همون تمایلات جمعی در سراسر دنیاست و از اون جدا نیست و به باورمندی نیازی نداره بلکه یک حقیقت قابل درک برای یک ذهن بازه ! مثل نیروی جاذبه مثل جریان الکتریسیته هست . بخودی خود دیده نمیشن ولی در فرآیند ارتباط قابل درک و غیر قابل انکار هستند موضوع ضرورت و جبر برآمده از همون نیاز واقعیست که ما رو کنار هم جمع میکنه میشیم دهکدهء جهانی میشیم جامعهء انسانی و اقتصادی و ...............

این مطالب رو گفتم برسم به اینجا که هر چقدر روی عوامل بیرونی تمرکز بالا بره به همون میزان توجه به زمان و حرکت نسبت به جریان قیمت کاهش پیدا میکنه درست در مقاطعی که تحلیلگر دنبال چرایی ماجرا میگرده اون تصمیمات تعیین کننده در شرف وقوع بوده و جهت مشخص شده ! این فاصلهء ذهنی تحلیلگر و خود قیمت باعث میشه طرف خودشو گم کنه در نتیجه مجبوره دلیل تراشی کنه در صورتیکه بازار داره تو مسیر خودش حرکت میکنه بدون اینکه حرف اضافه ای بزنه شناور و پویا فعالیتشو ادامه میده حالا ما کجاییم؟

نکته اینکه قیمت هرگز در فضایی خالی , تاریک و نامشخص حرکت نمیکنه و بلعکس تمام مسیرها از قبل ترسیم شدن نقشه ای وجود داره قلمرویی هست و برای همین زمان و حرکت رو در اون شاهد هستیم از سال تا ماه و روز مثل یک تقویم نجومی دارای نظم و برنامه هست!

در مورد طلا خیلی خوب گفتین دوست عزیز این فلز واقعا" پدیدهء عجیب و جالبیه ازون مواردیه که انگار داره واسه خودش زندگی میکنه بیخیال دورو برشه!

چرا ما این فلز رو به تنهایی دوست نداریم حتما" باید بعنوان یه دارایی امن ازش یاد کنیم تا اعتبارش رو حفظ کنیم!

امیدوارم وارد مفهوم همبستگی نشیم بزرگترین دام برای ما همین مفهومه باعث میشه بر مبنای عادتهای مقطعی و شکننده یه نتیجه گیری کلی بکنیم و زمانیکه ملکهء ذهنمون میشه دیگه ولمون نمیکنه چیزی که هم روی جفت ارزها و حتی کالا و انرژی بشکل همبستگی ظاهر میشه ولی هیچ ارتباطی به اون نداره این هست که قیمتها در شرایطی که میشه با احتیاط از همراستایی مارکت ازش یاد کرد قرار میگیرن که بر اساس همون نیازی که راجع بهش صحبت کردیم بشکل تبادل قوا فقط و فقط گامهاشون با هم در یک مسیر قرار میگیره نه چیز دیگه! و تا جایی پیش میره که محصول اون ضعف و قوت ها هستند و ما میتونیم بفهمیم که کدام ارز بسوی ضعف و کدام بسوی قوی شدن گام برمیداره میشه یه نبرد واقعی پیشی گرفتن نیازها نسبت بهم یه چالش رو ایجاد میکنه و سود تو شناسایی همین چالش هست !

وقتی هر چیز جای خودش باشه نظم را بهمراه میاره ذهن تریدر هم هر چی سبک تر به مارکت نگاه کنه بهتر میتونه فشارهای روانی درگیر شدن با چالش ها رو تحمل کنه پول در آوردن که کاری نداره بلکه حفظ کردن سرمایه و گسترش دادنش آدمو بالغ میکنه خود قیمت به تنهایی بهترین دوست ماست نگاه مستقیم به اون و ورود به عمق و ذات بازار حقیقت داره هر جفت ارزی مثل یه فرهنگ دارای زبان و اداب منحصر بفردی هست که تا بهش نزدیک نشی و زیر نظرش نگیری نمیتونی با ادبیاتش آشنا شی بازارم خودش یه دنیاست مثل همین دنیایی که ما توش زندگی میکنیم با قانون و نظمی بینظیر که سر سوزن خطا در اون نیست!

در نهایت باید با مارکت زندگی کنیم تا در اون باقی بمونیم

موفق باشید.

با احترام.

نظر

درود بر دوست عزیز

سخنانی بیان کردید که چیزی در چنته نماند برای گفتن

از شما تشکر میکنم

نظر

مستدام باشید
                                تاریخ تکرار میشود ولی هر بار با شکل و شمایل متفاوت . مثل تکرار فصل های سال .
                                میلیارده بار تابستان تکرار شده ولی هیچکدام عین هم نبوده و نخواهد بود .
                                در همه پدیده های زندگی ، هم تکرار هست هم تکامل و هم تنوع و هنر اینست که
                                هر سه را با هم ببینیم .
                                ویرایش توسط rashid : https://www.traderha.com/member/7373-rashid در ساعت 10-12-2013, 03:27 PM

نظر

پردازش ...
                                X